icon

Nejake skusenosti s ockovanim proti rotavirusom? dakujem

avatar

To aj mna zaujima

21. apr 2017
avatar

ockuju sa urcite kmene, je ich niekolko tisic takze neochrani uplne dieta pred rotavirusom.

21. apr 2017
avatar

ja som dala syna , jediné nepovinné očkovanie, ktoré som dala a neľutujem, už má skoro šesť rokov a žiadne problémy, ešte nemal (klop klop) žiadnu brušnú virózu , žiadne preháňanie a to s ním veľa cestujeme a to bol aj hlavný dôvod prečo som ho dala zaočkovať.....

21. apr 2017
avatar

Všetky tri deti, je to ústne, žiadne komplikácie, ak aj nepokryje všetko, aspoň nieco

21. apr 2017
avatar

a co sa tyka pripadnych vedlajsich ucinkov? nic ste nemali?

21. apr 2017
avatar

žiadne nemal...

21. apr 2017
avatar

neziaduce ucinky su na letaciku k vakcine. tak ako ine lieky a podobne, niekto moze mat niekto nie.

21. apr 2017
avatar

Mne povedala naša doktorka, že je to úplne zbytočné, lebo rotavírusov je veľa druhov, stále mutujú a očkovanie je účinné len proti nektorým. Dcéra má už 6 rokov a rotavírus našťastie nemala, asi záleží aj na imunite dieťaťa.

21. apr 2017
avatar

Ja som to synovi dala,nelutujem vobec,mozem len odporucit. A vsetky tri vakciny su na prehltnutie,nepichaju sa.

21. apr 2017
avatar

my sme zase nemali toto ockovanie a nemali sme ani rotavirus, kolegyna mala ockovanie a mali obaja rotavirus 2x. takze je to fakt na tebe.

21. apr 2017
avatar

Ja som moju malú tiež dala zaočkovať. Žiadne nežiaduce účinky nemala. A je síce pravda že nepokryje všetky typy, ale ak zaočkované dieťa aj ochorie na iný vírus, malo by mať slabšie príznaky.

21. apr 2017
avatar

Ja dala očkovať a skončili sme v nemocnici s rotavirom...Celé zlé..... Jooo a priplatia som si aj očkovanie proti pneumokokom a dostal zápal pľúc.... Vysvetlené mi bolo, že je veľa druhov...A on dostal ten ,,iný ,, druh.. od vtedy neockujem!

21. apr 2017
avatar

@marsy77 to mi je luto ☹

23. apr 2017