Nejake skusenosti s ockovanim proti rotavirusom? dakujem
ockuju sa urcite kmene, je ich niekolko tisic takze neochrani uplne dieta pred rotavirusom.
ja som dala syna , jediné nepovinné očkovanie, ktoré som dala a neľutujem, už má skoro šesť rokov a žiadne problémy, ešte nemal (klop klop) žiadnu brušnú virózu , žiadne preháňanie a to s ním veľa cestujeme a to bol aj hlavný dôvod prečo som ho dala zaočkovať.....
Všetky tri deti, je to ústne, žiadne komplikácie, ak aj nepokryje všetko, aspoň nieco
a co sa tyka pripadnych vedlajsich ucinkov? nic ste nemali?
žiadne nemal...
neziaduce ucinky su na letaciku k vakcine. tak ako ine lieky a podobne, niekto moze mat niekto nie.
Mne povedala naša doktorka, že je to úplne zbytočné, lebo rotavírusov je veľa druhov, stále mutujú a očkovanie je účinné len proti nektorým. Dcéra má už 6 rokov a rotavírus našťastie nemala, asi záleží aj na imunite dieťaťa.
Ja som to synovi dala,nelutujem vobec,mozem len odporucit. A vsetky tri vakciny su na prehltnutie,nepichaju sa.
my sme zase nemali toto ockovanie a nemali sme ani rotavirus, kolegyna mala ockovanie a mali obaja rotavirus 2x. takze je to fakt na tebe.
Ja som moju malú tiež dala zaočkovať. Žiadne nežiaduce účinky nemala. A je síce pravda že nepokryje všetky typy, ale ak zaočkované dieťa aj ochorie na iný vírus, malo by mať slabšie príznaky.
Ja dala očkovať a skončili sme v nemocnici s rotavirom...Celé zlé..... Jooo a priplatia som si aj očkovanie proti pneumokokom a dostal zápal pľúc.... Vysvetlené mi bolo, že je veľa druhov...A on dostal ten ,,iný ,, druh.. od vtedy neockujem!
To aj mna zaujima