Baby tie čo pestujete muškáty ak ich kúpim sadenice vo Štvrtok a posadíme hneď tak budú na leto krásne alebo to už je neskoro?
jasne kludne aj v maji mozes kupovat
Kúp, zasaď a nechaj dnu. Nedávaj ešte vonku, až v polovici mája najskôr. Od vďačia sa ti. Kým nie sú zakorenené polievaj zhora, aby voda prešla ku koreňom. Majú rady vodu, no rady aj sem tam preschnú. Keď ich preleješ, zožltnú listy a budú hniť
Ďakujem ste super 💋😍
Ja uz mam vonku, kazdy rok tak davam, nikdy mi nezmrzli.
A miešate nejako hlinu alebo nejaké rady aby boli krásne 😊
Pridam sa do diskusie. Znesu muskaty priame slnecne ziarenie takmer cely den?ak jie, co odporucite na okno, kde mame takmer cely den slnko?
@maribell tento posledny tyzden som ich mala v garazi, lebo bolo v noci tak vselijako. Ale v garazi tiez je dost chladno, mozno 2-3 stupne rozdiel medzi vonkajsou teplotou. Ale dnes som ich slavnostne z garaze vytrepala na okna a schovavat ich nebudem. Iba ak by mrzlo v noci, zatial je par stupnov nad nulou, nech sa otuzuju...
Ja ich mam uz na oknach, este nebol rok, zeby som ich na noc schovavala. Podla mna, muskaty su v pohode s chladnejsim pocasim, ved si pozri v rakusku alebo nemecku v horach ake maju krasne. A mavam ich do zmrznutia, minuly rok do konca novembra.
Este je stale cas... neboli zamrznuti..