Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

  Jedlo z jednej panvice ? No problééém! ( no dobre, ešte jeden malý hrniec k tomu 🙂 ) . Toto jarné jedlo, ktoré si môžete pripraviť na obed ako aj na večeru poteší, zasýtí .. Ja si na ňom často ulietavam a obmieňam zeleninu podľa toho, čo špajza dá 😉 . Aj vy máte radi podobné jedlá?
  Krásny deň majte ❤

  Keď je vonku sychravo, zima, akosi viac mám chuť na kúsok sladkého k teplému čaju alebo k rannej kávičke. A dnes padla voľba na tieto gaštanové cake pops obaľované v lyofilizovanom ovocí. Sú fakt skvelé, rýchle a hlavne vďaka nim spotrebujete piškótové alebo hocijaké iné cesto, ktoré Vám ostalo pri príprave tortičky! 😉

  Táto tortička nevznikla zo žiadneho špeciálneho dôvodu. Iba som chcela potešiť môjho úžasného manžela, lebo ho proste milujem a kúsok zaniesť blízkym. Nakoniec k nám zavítal všelikto a tak sa zjedla expresne rýchlo. Použila som jednoduchý špaldový "piškótový" korpus a brutuuus dobrú gaštanovú plnku s trochou čokolády. Jednoduchá malá tortička. Presne taká, aká poteší aj Vašich blízkých v obyčajný víkend, či na malú rodinnú oslavu 😉

  majkasimko
  27. sep 2017    Čítané 345x

  …. ako k nám domov pribudla nová partáčka Roomba

  Čauko, poriadkumilovníci!

  Volám sa Mária a mám všetko, po čom som vždy túžila. Teda mám toho viac, ako si len zaslúžim. Skvelého manžela, krásne dve zdravé fešandy, domov, štyri zdravé končatiny a nádej, že život dáva zmysel. Takže vo svojej podstate si hovorím: „Maja, na čo sa sem len trepeš a strašne chceš nejakého robota, ktorý zázrakom vyzbiera všetku tú špinu, ktorá denno-denne po nás ostáva?“ Ale, po mojom vnútornom negativistickom monológu som sa zamyslela, (áno, aj to mi občas ide alebo aspoň sa snažím) a uvedomila som si, že to nie je len taký nejaký robot. Ja umrem, veď to je robotka! Čítali ste to? Žiadny robotický vysávač, ale Roomba! Tak vitaj Roomba! Teší ma! Dúfam, že si môžeme tykať...

  Presne takto som začala môj komentár v súťaží o možnosť testovať robotický vysávač. Podarilo sa, a my sme doma zažili tri parádne, zaujímavé a bádateľské týždne. Dni plné objavovania, skúmania a sledovania. Koho? No predsa našej Roomby! A ako to celé dopadlo, či si až doteraz tykáme a či som si aj vínko na jej počesť naliala (to som písala v tom mojom komentári, aby ste boli v obraze), tak to sa dozviete, ak sadnete za počítač či noťas, spravíte si obľúbený čaj či kávičku a pozorne budete čítať nasledujúce riadky.

  iRobot ROOMBA 966

  Predtým ako sa vrhnem na naše testovanie, v krátkosti vám chcem Roombu predstaviť (predstavovanie je predsa základ slušnosti 🙂 )

  iRobot ROOMBA 966 je robotický vysávač od iRobotu s inteligentnou navigáciou pomocou kamery, s výkonnou li-ion batériou, veľkým sacím výkonom a s maximálnym pokrytím až 185 m² podlahovej plochy.

  Hlavné prednosti Roomby 966

  • Aplikácia pre ovládanie robota cez Wi-fi
  • Navigácia iAdapt 2.0 s vizuálnou lokalizáciou
  • Max. pokrytie až 185 m²
  • Robot hovorí česky
  • Dobíjanie počas upratovania
  • Filtrácia cez HEPA filter
  • Vysokokapacitná Li-Ion batéria
  • Čistiaci systém AeroForce
  • Systém bočného upratovania v rohoch a pozdĺž stien Wall Follow
  • Veľkokapacitný zberný kôš AeroForce
  • Indikátor plného koša
  • Systém ANTITANGLE proti zamotaniu do káblov
  • Akustická a optická detekcia nečistôt
  • Funkcia načasovania upratovania
  • Virtuálna stena s funkciou HALO
  • Profilovaný nárazník so spomaleným dotykom
  • Senzory proti pádu zo schodov
  • Nabíjacia stanica s integrovaným adaptérom

  Celý jej opis sem nebudem dávať. Stačí zadať do googlu jej meno a nájdete o nej naozaj celý životopis.

  NAŠA DOMÁCNOSŤ

  Aby ste mali predstavu, do akého prostredia prišla Roomba (je to robotický vysávač, ale pre skrátenú verziu aj pre familiárnosť, ktorú sme s ňou nadviazali. Budem písať len Roomba), teraz vám krátko opíšem náš domov. Bývame na treťom a vlastne na najvrchnejšom poschodí mestskej bytovky. Južná strana, kopec slnka, veľký balkón, jedna spáľna, fajn chodba, wc, kúpeľňa a jedna väčšia obývačka s kuchyňou. Žiadne futbalové ihrisko to nie je, ale zas ani myšacia dierka. Fajn bytík pre mladú rodinku. Aj zaliesť máme každý kam, keď chceme chvíľu samoty a pritom netreba GPS, aby sme sa našli. Medzi miestnosťami máme nízke prahy. V kúpeľke a na WC malé zelené koberce a v obývačke máme momentálne také leháro s kopou hračkami pre našu pol ročnú slečinku. Sme odporcovia preplnených priestorov a príliš veľa hračiek pre deti, takže nás priestor je pomerne voľný, aj keď obsahuje všetok základný nábytok ako stôl, stoličky, postele, barový pult, sedačku... V izbách máme plávačku (občas mám pocit, že skoro trampolínu, tak to pod nami „pláva“) a všade inde dlažbu. Asi toľko naše milované obydlie.

  A teraz už k Roombe. Nebojte, nešetrila som ju a pekne krásne sme otestovali všetko, čo nám napadlo. Nazvala by som to skúška ohňom. Toto testovanie som rozdelila do viacerých samostatných kategórií, aby bolo prehľadné a zrozumiteľné.

  DIZAJN

  Asi ako správna žena, začínam výzorom Roomby, keďže to bolo to prvé, čo som mohla vidieť, keď k nám prišla. Roomba je podľa mňa veľmi elegantná, asi vďaka tej zlatej farbe v kombinácii s čiernou. Roomba je vcelku veľká. Najprv som bola prekvapená jej veľkosťou, ale po dvoch dňoch mi prišla úplne akurát. Hlavne, keď očakávame, že všetko dobre povysáva, musí mať aj svoju veľkosť. Neviem, či sa to radí medzi dizajn, ale Roomba je celkom hlučná. To mi na nej trošku prekáža, ale keďže väčšinou vysáva, keď nie sme doma, prikladám jej len malé mínus.

  MANIPULÁCIA

  Roomba sa dobre prenáša z miestnosti do miestnosti, ak potrebujete. Jej „domček“, teda miesto kde sa nabíja a kde si spokojne nažíva, keď práve nevysáva, je malý a ľahunký. Je dobre, keď je v blízkosti zástrčky. A určite ho odporúčam oprieť o stenu. Tým, že je ľahký, ľahko sa posúva, keď Roomba chce zaparkovať domov. Nám sa to stalo prvé razy, keď Roomba nedokázala prísť dobre domov a spolu s týmto nabíjateľným domčekom sa posúvala ďalej a ďalej. Celkom rýchlo to vzdala a zastavila sa v strede chodby. Na mobilnú aplikáciu mi prišla hneď správa, že robot uviazol a má zablokovanú cestu. Keď sme domček umiestnili k stene, Roomba vždy bez problémov zaparkovala. Inak všetka manipulácia bola pre mne bez problémov.

  VÝKONNOSŤ

  Asi najviac zo všetkého ma zaujímala výkonnosť Roomby. To je pochopiteľné, veď je to jej úloha predsa! Roombu sme pustili hneď v prvý deň. Doma bol štandardný bordel – omrvinky po zemi, zopár vlasov (ok, tak trošku viac ako zopár vlasov. Som matka plne kojeného dieťata a vlasy mi vypadávajú ako divé) a klasická dvojdňová špina a prach. Stoličky som vyložila, Roombu pustila. Musím povedať, že Roomba povysávala perfektne celú domácnosť. A nie len prvýkrát, ale aj tie ostatné razy. Super prechádza medzi prahmi z miestnosti do miestnosti, vždy trošku spomalí. Sama si mapuje priestor, takže vie, kde už bola a kam sa má ešte vrátiť. Z čoho som bola trošku zmätená je fakt, že Roomba chodíla kade-tade, dokonca aj z izby do izby, aj napriek tomu, že danú izbu ešte nepovysávala celú. Znova sa ale potom vrátila a dokončila všetok priestor. Takže úlohu splnila super, možno len tá ženská logika vysávania.

  Roomba si dokázala poradiť s dlhými ako aj krátkymi vlasmi bez problému. Super sa dostala aj pod konferenčný stolík, ktorý je užší a myslela som si, že tam to Roomba odflákne. Ale nie, motala sa tam celkom dlho a krásne vzala takmer všetku špinu.

  „Takmer“ hovorím zámerne, lebo viac by už nedokázala zobrať. Ale to nie je negatívum. Musíme počítať s tým, že všade sa asi nedostane. Hlavne do úplnych rohov. Jedine, že by mala veľkosť zápalkovej krabičky.

  Najmilším prekvapením bolo pre mňa vysávanie spálne. V spálni máme dve postieľky a manželskú posteľ, ktorá sa zeme dotýka troma zvislými doskami. Neznášala som vysávanie pod posteľou, lebo pod posteľou sa muselo prechádzať, z jednej časti k druhej a tretej a to nevravím, že sa nemám ani kde zohnúť, keď tam máme ešte aj dve detské postieľky. Roomba to zvládla ale bravúrne. Fakt vážne prešla každú jednu časť pod posteľou a postieľkami a povysávala všetok prach, ktorý som ja už sabotovala.


  Vysávanie popri stenách, kde sa ukladá najviac prachu Roomba zvládla super, aj keď v rohoch občas nejaká tá špina ostala po jej práci.

  Ako nevýhodu považujem vysávanie kobercov. My máme dva malé v kúpeľni a na WC a tie veru povysáva  slabšie. Až na druhýkrát, povysávala dobre. Ja som však zvyknutá každý deň tieto malé koberčeky vyprášiť vonku a vždy keď ide Roomba vysávať, koberce dám na balkón. Tak som zvyknutá už roky, ani klasickým vysávačom tieto malé koberce nevysávam. Ak by som ale nemala tento zvyk, raz za čas by som musela ručne koberec povysávať. 

  Za najväčší problém, s ktorým má Roomba v našej domácnosti, považujem naše malé „lehno“ v obývačke pre našu malú dcérku. Je to vlastne taká hrubá detská deka, na ktorej sa nachádzajú hračky, kde si dcérka ležká a hrá sa. Pri vysávaní obývačky, Roomba sa vždy pokúšala vyliezť na túto detskú deku. Väčšinou sa jej to podarilo, no vždy uviazla v tomto priestore a zasekla sa tam. Tajne mi pošepkala, že tento priestor našej dcéry vníma ako koberec, ktorý má za úlohu povysávať. Takže tuto sa nám párkrát zasekla a keď sme prišli domov, našli sme ju na tomto mieste. Alebo, že by sa len chcela cítiť ako dieťa a hrať sa so všetkými tými hračkami? Nech je to akokoľvek, riešením pre nás bola práve pevná stena- senzor. Ten vždy pred vysávaním umiestnime pozdĺž deky a Roomba sa jej statočne vyhne bez pokusu vyliezť na ňu.

  Roomba je robot a na to netreba zabúdať. Takže to, že občas proste nejaká tá omrvinka ostane, alebo fakt, že buď vám povysáva za dverami, ale dvere do ďalšej miestnosti zatvoríte alebo privriete a možno sa tam už ťažko dostane, alebo ľahko prejde do ďalšej miestnosti, ale do priestoru za dverami sa nedostane, musíte prijať. My sme ľudia a koľko po nás ostáva keď ručne vysávame. Aspoň teda po mojom manželovi, ktorý je geniálny a dokáže veci, nad ktorými ja len ochkám, ale vysávanie nie je jeho doménou. Takže možno je to jedno z negatív Roomby, ale toto mne neprekáža a ja som viac než spokojná za to, že zatiaľ nám vyzbieral naozaj takmer všetku špinu, omrvinky, vlasy a prach. A pravideľne máme čisté nohy. Dôkaz namiesto sľubov 🙂. 

  NABÍJANIE

  Nabíjanie je super. Roomba signalizuje stav baterky, takže jedným očkom vídim, či je nabitá, a či nie. Musím sa priznať, že sa nám nestalo, že by sa Roomba vybila počas vysávania. Vždy stihla všetko povysávať a vrátiť sa domov. Pri nabíjaní Roomba nevydáva žiaden zvuk. Je naozaj veľmi tichá.

  VÝDRŽ

  Ako som už spomínala vyššie, Roomba nám vždy všetko povysávala bez toho, aby sa vybila a musela sa ísť znova nabiť predtým, ako by dokončila svoju prácu. Takže jej výdrž je úplne super dostatočná na priemerný byt. Do dvoch hodín je plne nabitá.

  FUNKCIE

  Roomba má veľa funkcí, ja by som rada vyzdvihla nejaké jej funkcie, ktoré som vyskúšala. Roomba má aj iné vychytávky ako len vysávanie celej domácnosti. Veľmi sa mi páči funkcia „Spot“. Ide vlastne o to, že Roombu položíte do epicentra bordelu a ona v okruhu s priemerom cca 1 meter povysáva vašu „nešikovnosť“. Túto funkciu som využila veľakrát. Či už, keď sa mi rosypal cukor, alebo slnečnicové semiačka, alebo staršia dcéra natrúsila po raňajkách. Rýchle upratanie počas toho, ako som umyla riad. Super, nie? Funkciu som väčšinou pustila na dvakrát. Po prvom raze zopár omrviniek svojou kefou odhodila, takže bolo treba ju pustiť dvakrát. Takže nie minúta vysávania ale dve. Aj tak super nie? Po druhom raze bolo všetko super čisté.

  Roomba ma automatickú funkciu „Edge Clean“ - vysávanie popri stenách. Dá sa vypnúť, ak chcete mať rýchlejšie povysávané. Ja som túto funkciu vyskúšala trikrát. Super, ak čakáte nečakanú návštevu a nechcete ju privítať s hučiacou Roombou. Vtedy aspoň rýchlo povysáva, aj keď trošku „naoko“. Takže na nečakané chvíle áno, ale vo všeobecnosti sa mi oveľa viac overil systém klasického vysávania s funkciou Edge Clean. Vysávanie bolo dôkladnejšie.

  Súčasťou Roomby je aj virtuálna stena, ktorú používame, ako som už spomínala, hlavne v blízkosti detskej hrubej deky. Super pomôcka. Inak táto stena funguje na dvoch princípoch. Buď pozdĺžne, kedy v dĺžke až 3 metre nejde za spomínanú hranicu, alebo do kruhu, kedy v rozmedzí asi jedného metra virtuálna stena vytvorí okolo seba kruh, do ktorého má Roomba zákaz vstupu. Na mňa zbytočné veľké rozmedzie, keďže nemám veľké dvere a veľké priestory. Okolo vázy by mi stačilo len 20 cm. Celkové hodnotenie tejto virtuálnej steny je trošku negatívne u mňa. Bude to aj tým, že náš byť nie je veľký, takže pre nás má virtuálna stena zbytočne veľkú ochrannú zónu. Chápete, buď nezhodí vázu, ale v okolí metra nič nepovysáva, alebo ju zhodí. Alebo nevylezie na detské deku, kde by sa inak zasekla, ale ostane nám časť obývačky nepovysávaná, pretože virtuálna stena zabráni Roombe ísť na tieto miesta. Do väčších priestorov je to ale určite super. Ocenila by som, keby sa dala virtuálna stena upravovať podla potrieb. Takže niekedy by „strážila“ priestor okolo seba len 10cm či 20cm, inokedy aj jeden meter.

  Čo sa týka funkcie, ktorá vám oznámi plný zásobník, je super označená- opäť len jedno tlačidlo začne svietiť. Keď chcem, aby Roomba išla domov. Opäť stačí stlačiť jedno tlačítko s označením „domček“ a naša Robotická partáčka uháňa domov.

  ČISTENIE ROOMBY

  Roomba sa mi čistí super a bez väčších problémov. Oproti tomu, ako som musela vyprázdňovať zásobník na ručnom vysávači, je Roomba hotový poklad. Jednou rukou vyberiem zásobník, otvorím a vysypem. Filter sa takisto čistí fajn. Vlasy na bočnej kefe vyberám pravidelne, aby sa mi tam nenakopili a tiež bez väčších problémov.

  MOBILNÁ APLIKÁCIA

  Túto kategóriu som si nechala nakoniec, lebo je to podľa mňa taká čerešnička na torte tohto skvelého robotického vysávača. Praktická a super vec. Hlavne, keď máte tak deravú hlavu ako ja a väčšinou až po odchode z domu zistíte, že ste chceli, aby vám Roomba povysávala, zatiaľ čo vy budete niekde vonku. Jedným tlačítkom spustíte Roombu a keď skončí svoju prácu a zakotví vo svojom nabíjacom domčeku, dá vám o tom vedieť. V tejto aplikoške si môžete aj nastaviť týždenný plán vysávania, či sa rozhodnúť, že chcete, aby vám povysávala bez funkcie „Edge Clean“ - vysávanie popri stenách. Super vecička je história, kde si môžete pozrieť každé jedno vysávanie (ak má robot v blízkosti wifi). Pri každom jedno vysávaní nájdete mapku, čo všetko Roomba povysávala, plochu, ktorú povysávala. Škoda, že tento údaj je v stopách (ft2) a nie v metroch štvorcových. Ďalej vám ukáže akú úroveň špiny ste doma mali (riadne zrkadlo toho, aký bordel máte doma 🙂 ), a čas, ktorý Roomba vysávala. A ak sa počas vysávania musí ísť nabiť, aj to pekne poctivo zaznamená. Jednoducho táto aplikoška je veľmi užitočná a zaznamená kopec dôležitých vecí, ale aj si Vás trošku rozmazná, lebo to, čo pomocou nej dokážete o Roombe zistiť, je až milý nadštandard. Za mňa mega vydarená vecička!

  Aby som teda zhrnula celé trojtýždňové testovanie - Ideálna kamoška, partáčka a pomocníčka, na ktorú je spolahnutie. Doma sme si ju veľmi obľúbili. A staršia dcérka ju chodí dokonca hladkať občas.

  Som s ňou viac než spokojná, super vysáva a ku všetkému sa cez mobilnú aplikáciu prizná. S čistým svedomím ju odporúčam každému... Už mi ostáva len posledná vec prezradiť. Veď viete, o tom vínku... či sme až také kamošky (v preklade, či som s ňou až tak veľmi spokojná), že som si na jej počesť vínko naliala. Tak ÁNO, aj pohár vínka na jej počesť si zaslúži. Lebo maká super a svoju prácu robí poctivo. Ja si ju za odmenu hýčkam a vzorne sa o ňu starám (inak povedané, údržbu robím pravidelne 🙂 )

  Už by som aj končila, ale ešte jedna milá povinnosť ma tu čaká. Ako dobre vychovaná, chcela by som sa veľmi, ale že veľmi poďakovať tým, ktorí mi umožnili toto super testovanie a ktorí nám dopriali Roombu pomocníčku. Ľuďom z Modrého koníka a spoločnosti iRobot. Naozaj ďakujem!

  A ak niekto z vás váha, či kúpiť jednu fešandu Roombu domov alebo nie, verím, že moja recenzia vám napomohla k rozhodnutiu. Majte sa a ďakujem, že ste sa dočítali až sem 🙂

  Vaša Majka, spokojná fanúšička a hrdá kamoška Roomby 

  Pri dĺĺĺhom písaní mojej recenzie na super Roombu som si pochutnávala na tejto nenormálne dobrej špaldovo-mandľovej kaši .. Po pravde, posledné ráno si na nej ulietavam stále ❤

  majkasimko
  Správa bola zmenená    18. sep 2017    

  Úprimne, vyprázdňovanie sáčku z vysavaču je pre mňa nočná mora. Vždy som tak nešikovná, že polovica obsahu mi aj tak skončí niekde mimo smetného koša. A mne neostá nič iné, len znova chytiť vysávač a všetko poupratovať. Zabitých tooľko minút! Ale vysypať odpad z Roomby je úplne za odmenu. Jednou rukou, všetko hladko, bez zbytočného bordelu okolo. Parádička! Ja to vysávanie fakt milujem. Roomba je bomba! ❤
  #test_roomba

  #test_roomba
  Naše ďalšie dni s Roombou ... aké sú? No dokonalé! Je to naozaj skvelá partáčka a tak sme si na ňu zvykli, že bez nej už prosíííím ani jeden deň. Staršia dcérka si už zvykla, že pred vysávaním pozbierame všetky hračky zo zeme. Vlastne toto je už jej úloha, ja som iba asisstentka 🙂 A keď sme doma, Roomba nám robí zábavu. Síce som ešte celkom nepochopila ako vysáva, lebo sa mi to zdá občas trochu chaotické. Pozorujem ju celé dni, ale ona koťuha vždy naozaj krásne povysáva. Až na pár omrviniek, ale to po mojom ručnom vysávaní ostane asi ešte viac 😅 . Pár krát sa nám stalo, že mne šikovnej sa niečo vysypalo. Klasika, tomu sa ja už ani nečudujem. Takže som tam pekne preniesla našu Roombušku a stlačila jedno tlačidlo Spot. Roomba sa zamerala iba na špinu okolo seba a šla pekne špirálovito s priemerom cca 1meter a po cca 1 minute sa vrátila na pôvodné miesto. A nechala po sebe iba 2 omrvinky 🙂. Najlepšia kamoška je to! 🙂

  (4 fotky)

  #test_roomba
  MOBILNA APLIKÁCIA
  S Roombou sa dá komunikovať aj cez mobil! Mega vec! V sobotu sme išli na oslavu a chcela som pred odchodom zapnúť Roombu, nech máme doma čistúčko, až sa vrátime. Ale klasika -milión veci, chystačky, obliekanie, stres, zhon a my sme nasadli do auta, veselo vyštartovali a v tom som si uvedomila, že Roomba ostala vo svojom domčeku .. Konečne žiadna panika, pretože stačilo jedným jediným prstom stlačiť na mobile CLEAN a Roomba doma vysávala ostošesto! Sila! Myslela som, že táto aplikácia bude tak trochu zbytočnosť, ale práve naopak. Pre mňa, aktívnu, zaneprázdnenú mamču, ktorá má v hlave nééékonečne veľa vecí, na ktoré netreba zabudnúť, je táto aplikoška viac než super! Keď som vonku, na prechádzke, či na návšteve, jednoducho, jedným tlačitkom spustím vysávač. Roomba dá vedieť kedy skončila, alebo ak sa náhodou vybije baterka, tiež mi to milo nahlási. Všetko, aby som bola v kľude a mala ju pod dohľadom 🙂 A raz sa nám stalo, že Roomba sa zasekla v spálni. Aplikoška mi nahlásila, že Roombe niečo skrížilo cesty a dokonca som aj videla, kde v byte presne uviazla. Luxus, to Vám poviem!

  majkasimko
  Správa bola zmenená    7. sep 2017    

  Myslela som si, že keď príde robotický vysávač, budem ho testovať a používať zväčša bez emócii - pustím ho, keď pôjdeme von s deťmi a po príchode už len skontrolujeme, ako pracoval. Ale viete čo? Roomba nám tak učarovala, že zatiaľ sme vysávali iba spolu s ňou.. zábavka ako hrom! Vážne! Je úžasná! Ona vysáva naozaj a ja len očami čakám, či povysáva všetky omrvinky, ktoré vidím 🙂 🙂 CHodime s detmi po nej, sledujeme kam chodí, ako vysáva, úplne nás fascinovala a celá nadšená som, keď vidím, aká je z nej super partáčka! Naša staršia dcérka Ester je z nej taká paf, že spokojne by sme mohli vyhodiť všetky hračky, ktoré má a jej by stačilo iba po Roombe chodiť, sledovať ju a utekať pred ňou... 😉 .... a nech len o zábavke nepíšem, Irobot Roombu sme si už aj na mobil nainštalovali. Toto je parketa môjho manžela, ten sa v tom vyžíva! Ani som netušila, čo Roomba aplikoška vie! Chcete vedieť? Ale to až nabudúce ... 🙂 #test_roomba

  majkasimko
  Správa bola zmenená    7. sep 2017    

  Pre pár dňami, či vlastne týždňami (ten čas ale letí ako blázon 🙂) som si natrhala medovku a doma sušila. A dnes? Medovka dávno suchá ako piliny a mne sa ju nechcelo obrať od stoniek a pekne uskladniť. Totižto, keď som si predstavila ten bordel, ktorý po mne ostane, nenápadne som to odkladala. Lenivosť, viem. 🙂 Ale keďže k nám domov zavítala kamoška Roomba, tak som si povedala, že "okéééj poď na to Majka a aspoň uvidíme, či Roomba dokáže povysávať všetky tie sušené bylinky" ... A výsledok? Roomba VŠETKO povysávala. Čestné pioniérske! Chodila som po nej ako macocha po Popoluške, len aby som ju načapala, že nejaké miesto prehliadla. Ale ona krásne poslušne všetko zvládla na 1 s hviezdičkou! Asi sa zo mňa stane bylinkárka, lebo už viem, že naša Roomba je šampiónka vo vysávaní! 🙂 ❤ #test_roomba

  (3 fotky)

  Roomba k nám prišla páve v čase, keď sme si so staršou dcérkou tvorili ... vystrihovali, lepili, pečiatkovali ... takže vlastne prišla vo veeeľmi vhodný čas 🙂 .. Týmto tvorením posledné dni žijeme, tak som zvedavá ako si naša nová robotická kamoška poradí so všetkými tými vystrihovancami, ktoré po nás zostávajú... 😉
  #test_roomba

  Už prišla ... kamoška Roomba ! 😉 Dobrodružstvo môže začať 👏
  #test_roomba

  Prvý školský den ... tak sa držte, všetky detičky a všetci rodičia! 🙂 A ak už padne aj nejaká jednotka, potešiť Vašich šikovníkov môžete aj takouto super zdravou cukinovou tortušou s ricotta krémom 😉 Krásny pondelok! ❤

  .. pre krásnu, voňavučkú a malinkú Adelku ❤

  majkasimko
  Správa bola zmenená    22. aug 2017    

  "Rád by som si myslel, že vezmeš ten najkyslejší citrón, ktorý ti život ponúkol a zmeníš ho na niečo pripomínajúce limonádu" ... (zo seriálu This is us)
  .. a fajnotinková hrušková dulche de leche zmrzka k tomu .. ktorá tiež vznikla vďaka viacerým neuspechom ... 🙂 ..

  broskyňovo-čučoriedkové nanuky ... rýchle a úplne ideoš pre všetky deti 🙂

  naša fakt že veľmi obľúbená slivkovo-maková galetka 🙂 .. je sezóna sliviek, tak treba využiť. My už tretí krát po sebe ju robíme 🙂 krásnu nedeľu ❤

  dobrú noc ❤

  .. narodeninová zdravá tortuša ... vrch bezlepkový - lieskovcový s malinovým krémom, spodok, špaldový, vanilka s mascarpone-tvarohovým krémom a čerstvými černicami a čučoriedkami 🙂

  ozaj a čo tak Černicové crème brûlée ??? dobre vychladené 😍 hm .. 😇 ... fakt nič zložité! A tot je dokonca bez tučnej smotany na šľahanie, takže taká odlhačená verzia s mliekom a predsa krásne stuhne 🙂

  najlepši XXL cheesecake 😍 .. ak Vás čaká veľká akcioška, tot je ideálničkový dezert! 😉

  tie naj cukinové lasagne s ricotta bešamelom ... rýchle, zdravé a super dobré ! 🙂

  svatebnííí tortuša .. s fajným gaštanovým krémom 😉

  majkasimko
  Správa bola zmenená    29. jún 2017    

  Čo ste mali dnes na raňajky? U mňa boli v rýchle, lebo včera som spravila túto fajnú ricotta mousse s čerstvým ovkom, cereáliami a všakovakými orechmi 🙂 Parádny letný dezertoš, aj pre návštevy, verte mi 😉 ... ricotta mousse je v celku elegantoš dezert 🙂
  krásny štvrtok ❤

  perfišná mousse z lesného ovocia 🙂 .. na tieto letné dni úplna dokonalosť ! 😉

  moja obľúbená jahodová cheesecake zmrzka ... 🙂 už druhý rok zapĺňa náš mrazák .. ale iba na krátko, lebo je hneď fuč 🙂
  krásny letný den 😉

  ... všade okolo mňa kopec sladkého, tak som sa rozhodla, že Vám sem hodím niečo "nesladké". A čo to bude? Jedna ľahká, letná, svieža a fajná cuketová krémová polievka. Bleskurýchla je veru, žiadne škrábanie a vydlabávanie cukety, proste ju len poriadne umyjete, nakrájate a šupnete do hrnca 😉 . Veď možno ju aj tak robievate niektorí .. zas taký vynález to nie je. Podobný recept som našla na nete a po niekoľkých razoch som si ho prispôsobila tak, ako nám doma najvááác chutí 🙂

  fajnotinkové jahodové nanuky 😍 ... už sa mraziaaa.. po minulom roku, kedy sme ich schrúmali expresne rýchlo, som musela urobiť repete 🙂
  majte sa krááásne 😉

  Jahody .. dnes som si ich bola nazbierať 🙂 Mala som ich aj na obed aj na večeru a neplánujem teda skončiť 🙂 Ale určite si z nich spravím tento nepečený jahodový cheesecake, ktorý doma milujeme 🙂 .. skúste aj vy 🙂

  „Iba život, ktorý žijeme pre ostatných, stojí za to.“ Albert Einstein