Koľko zarábaju predajcovia u mobilných operàtoroch?
Vcera som bola na pohovore u modreho mobilneho operatora, pevny zaklad 625€ brutto + odmeny za plnenie planu. Vysku mzdy si ovplyvnujes sama , rovnako ako v bankovnictve,teda vsade kde treba plnit plany. Vraj pri sikovnosti az 1100€ brutto
@duracelka13 a ked tu je pevny zaklad 350 tak to nezarobim minimalnu mzdu ani?
@duracelka13 zobrali ta?
@manamani1 to musis mat nizsi uvazok, nie?
Kamarát robil aj skončil po pol roku, stále teror zo strany zamestnávateľa musíš spĺňať zmluvy zmotavat ľudí no ja by som to robiť nemohla lebo mne samej to vadi
@martinkatinka nieeee
@manamani1 minimalku musíš dostať...len keď si zlý predajca nezarobiš ani na slanú vodu. Už som robila pre mobilného operátora, aj sa mi darilo,ale za 2,5 roka má tak tí zákazníci vyštavili,že som musela nájsť inú prácu. Ono to nieje len o predaji, plánoch ...je to neustále vzdelávanie, školenia, testovanie vedomostí a zručností....a treba si zvyknúť,že nie každý mesiac sa darí...
@manamani1 nechcem ťa odrádzať, ale je to dosť náročná práca, ale to ako každá s ľuďmi a s plánmi...a top to je pred sviatkami a počas nich...
@duracelka13 co znamena ze ani na slanu vodu? myslis okrem minimalnej mzdy moze byt ze nedostanes nic? Ja som zvedava ci dostanes ten zaklad tu minimalnu mzdu?
@duracelka13 mozem sa spytat co znamena ze ked su mesiace ze sa nedari? si bez vyplaty?
@nely93 toto mame na poste... mozes spracovat aj tisicky listov, ale pokial nepredas sim kartu alebo zreby, tak si zly.... co jesa na tom, ze poradis zakaznikov ako co poslat, zabalit, pripadne ktory sposob zaslania je lepsi.. to nikoho netrapi... len predavaj....
@martinkatinka tak ale predpokladam vyhodit t
@martinkatinka a nevyhodia, ci hej?
@manamani1 presne tak,keď nesplnia plány, nepredáva požadované služby, tak dostaneš len minimalku, prípadne ak sa nebude plniť plán predajné, môžu vám stiahnuť ďalšie peniaze, prípadne odmeny. A prvé 3 mesiace, počas školenia, keď ešte nepredávaš neplníš plán, máš len minimálnu.
@duracelka13 tak v podstate minimalnu mzdu mas co je teraz tych 560€?
@manamani1
@martinkatinka presne o tomto som myslela že strašný tlak zo strany zamestnávateľa a ten chcú aby človek dal na zákazníka . Je to otras mali by mať fix plat a nie tlačiť na ľudí atď v dnešnej dobe už každý vie ako to beží a vyberie si sam
@manamani1 nevyhodia, ideš párkrát na koberček a dohovárajú ti, teraz sa to aj nahráva, tak vidia ako ponúkaš služby a potom ťa s tým oboznámia
Zdá sa mi že minimálne 520€
@duracelka13 maju pravo ta nahravat?
@manamani1 bez odmeny, aj keď neurobis test alebo mystery shopping
@manamani1 majú, je to pre ich potreby, lebo pracuješ s peniazmi, máš hmotnú zodpovednosť, takže aby boli aj takto kryti
@duracelka13 preco si bola vcera na pohovore ked mas taketo negativne skusenosti?
@manamani1 nedostanes odmeny a este si najdu dovod na nejaku pokutu... my sme na kamerach stale... a chodia take "kontrolorky" a akoze tajny zakaznik... a ked mu nieco neponuknes, zavolaju ta a vypocuvaju a hrozia, ze nedostanes premie a kadeco.....
@manamani1 po materskej sa ťažko hľadá práca, a v tomto viem ako to chodí a darilo sa mi
@duracelka13 tak na urcity cas ok.... dlhodobo je to psychicky narocne
@martinkatinka tiez pracujes u mobilneho operatora? neviem pride mi to az moc hrozne ako to tu opisujete🙂....a to sa na predajni u nas fakt zamestnanci nemenia🙂
@manamani1 v bankách a na pošte je to ešte tvrdšie, preto sú stále voľne miesta na profesii
@duracelka13 prave to som chceka napisat...a co banky? vsak ludia žijú, u nas su stale tí istý.
@manamani1 ja na poste.... takze tam predavame simky, poistenia, bankove produkty, zreby a ja robim aj TIPOS
@martinkatinka a je to nezvladnutelne?
@manamani1 ja som bola na pohovore v banke, najprv ma nevzali a teraz, včera mi volali,že ma berú ako náhradníčkou,ale akosi sa s tou pracou neviem stotožniť, nieje mi to také blízke ako mobilné telefóny a príslušenstvo
@manamani1 hovorí sa že v tejto oblasti obchodu a služieb musíš byť bez chrbtovej kosti...mať ťah na bránku...
@duracelka13 v tel. predajni? tak ale zasa ked ta bavi praca s ludmi ucenie sa atd tak sa to da, nie?bolo take ze si dostala len minimalnu mzdu?
@manamani1 hej, na začiatku, keď som ešte nepredával,len sa učila...ale stalo sa,že bolo manko v pokladni, to nám strhli zo mzdy, nebol plnený plán, neurobila som test...presne máš tabuľku, koľko paušálov musíš ponúknuť, koľko internetový, všetko, zafávaš do systému, takže majú dokonalý prehľad
@duracelka13 tak ja neviem u nas su baby vzdy tie iste v predajni....a zvladaju to?
@duracelka13 tak po 3 mesiacoch dam vypoved...tolko🙂...inak za tie 3 mesiace kolko bolo tych skoleni?
ja robim u operatora, ale nie mobilného a ja som spoko.robim na zákazníckom stredisku a minimalnu mzdu nemam zdaleka, vyplaty mam aka som sikovna :-P
@manamani1 boli 3 viacdnove v BA: filozofia a história firmy, predajné zručnosti, produkty a paušály a popritom školenia na Pc počas zaúčania na predajni
@iwuska10 ale je určite rozdiel predajňa a zákaznícke stredisko. Rovnako ako je rozdiel či patrí pobočka pod súkromníka alebo priamo ako oficiálna predajňa pod operatora
@duracelka13 to si ako zistim ci je predajna pod sukromnikom alebo oficialna predajna?
@duracelka13 vôbec to nieje rozdiel,moja napln prace je predaj.a ziadneho súkromníka nemame
@manamani1nie na zákazníckom stredisku, mam priamy kontakt s ludmi
@iwuska10 a v akom meste? Aj to je dosť rozhodujúce,lebo viem,že platy sú podľa mesta rôzne...v Bratislave to máš iné ako na ostatnom Slovensku...
@manamani1 mala by si to nájsť na ich stránke,kde sú všetky ich predajne
@duracelka13 urcite suhlasim, mzda je rozna v roznych mestach. ja som BA
@iwuska10 este mam otazocku kedze to nie je praca stylom obchodneho zastupcu ze musis za tym ist a volat a prosikat sa ale ty proste sedis v predajni a “cakas” na zakaznika,ako vies tym ovplyvnit svoj predaj?proste ked nikto nepride cely den naprikald do predajne?(viem ze take neni),alebo vies obplyvnit len to ze ked si uz niekto sadne do hoto kresla aby si predala co najviac a najlepsie?tak?
@manamani1 musis byt empaticka, skontrolujes ucty, kolko plati,vi by sa mu nesikol lepsi pausal, priadne,ci by sa mu nehodila elektronicka faktura, spytas sa ho par otazok, ako napriklad vyuziva net ,kolko plati zanho a mozes ho presvedcit,ze ten ci onem balicek by bol prenho vhodnejsi, pripadne ake vyhody by plynuli z toho pre ostatnych clenov rodiny, je to o sikovnosti, ako toho cloveka spracovat
@duracelka13 jasne len som bola zvedava ze ak je utlm v prejadni urcite su take obdobia sedi tam 6 zien aby tam mal vzdy kazdy niekoho to sa mi nechce verit.takze v podstate z kazdeho predaja co robis cez den v robote mas nejaku tu proviziu.takze minimalna mzda to nikd neni asi podla tohto.
@manamani1 jasne, myslela som tak,ze minimalku mas len na zaciatku, ale napriklad za nove zmluvy mas peniaze,ale ked pridu vyplatit fakturu, pripadne kupit kartu, ci len predlzit rovnaky pausal, za to ohodnoteny predajca nie je,mozno sa to zmenilo a kazdy operator to ma inak. Kazda sluzba je bodovana inak...fakt je to vsetko o sikovnosti,pohotovosti,ako vies zareagovat, predat,ponuknut....
@manamani1 na vianoce a ked su akcie mozes zarobit aj 800 -900€, je pravda ze su slabsie a silnejsie obdobia, preto,aby motivovali predajcov existuju aj rozne interne sutaze medzi predajcami na celom Slovensku...
@duracelka13 u mas ked za mesiac nepredas urcite minimum, napriklad 5 kariet, tak nemas nic.... ani z tych 4 predanych.... to ti prepadne a dalsi mesiac zacinas znova... oni nastavia podmienky tak, aby si sice predal, ale nemal z toho nic....
@martinkatinka fuuuuu, a ak to máte dosť prísne... nezávidím takéto tlaky na plnenie plánu, už chápem, prečo u nás stále hľadajú na toto miesto niekoho nového
@duracelka13
@iwuska10 tak dnes mi volali od pondelka nastupujem🙂
@manamani1 gratulujem a drzim palce 👍nech sa darí 😉. Treba to vyskusat, ak to nebude ono...su 3 mesiace skusobna👍👏✊
@duracelka13 Dakujem takze v podstate po 3 mesiacoch alebo v ramci mozem odist?
@manamani1 presne,aj bez udania dovodu, ale musis mat v pracovnej zmluve,napisane,ze mas skusobnu dobu, prip. sa informovat pri podpise zmluvy
@manamani1 ako sa ti páči a darí v novej práci?
@duracelka13 ahoj dakujem na moje prekvapenie so spokojna zatial, akoze je toho vela, ale tak ja vela zvladam, vedenie super, myslim ze zatial je zo ok...
Šikovní veru dosť🙂