Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
marielik78
22. jan 2017 Čítané 71x

Ahojte mamičky, žienky, dámy,

nestáva sa často, že človek niečo "vyhrá". Vlastne sa to väčšinou nestáva vôbec :D Ale tu na koníkovi sa na mňa usmialo šťastie a aj ja som bola tá - úprimne - naradostená, keď som dostala správu, že sa zúčastním testovania dm produktov. Na balíček sme sa doma tešili všetci traja, teda ja, manžel i dcérka.

Balíček prišiel po hektickom dni až večer, no ani vyčerpanosť nás neodradila od jeho rozbaľovania a skúmania, čo nám drogistický dm - Ježiško nadelil (priznám sa, že som si celý zoznam už nepamätala). 

Vecičky v balíku spolu s praktickou a ekologickou papierovou taškou potešili každého z nás - praktické, chutné a voňavé. :slight_smile:

A naše testovanie sa začalo prakticky okamžite, ako som vecičky rozmiestnila v našom príbytku:

1) Hygienické vreckovky Soft & Sicher - 15 balíčkov až 4-vrstvových vreckoviek nás potešilo. Niežeby sa nehodili celoročne, ale v zimnom chrípkovom období boli priam ideálnym darčekom. Atraktívny dizajn poteší nielen dámy, čo je ale najväčšie plus, je jemnosť vreckoviek. Netrhajú sa a balíčky sa tiež ľahko otvárajú bez poškodenia obalu.

Naše hodnotie: veľmi dobré *****

2) Das Gesunde Plus pastilky s ovocným punčom - malé vreckové balenie v pevnej plechovke s dômyselným uzáverom. Síce nie sme štandardní kupujúci podobných cukríkov, ale tieto nás komplet všetkých prekvapili - čím nemyslím len nás troch, ale oveľa širšie osadenstvo testovateľov. Keďže som ich nosila v kabelke, kdekoľvek sa naskytla príležitosť, ponúkla som a chutnalo sa. Cukríky majú kvalitné zloženie a ovocný punč im dodáva sladko-kyslú osviežujúcu chuť. Chutili doradu všetkým, rozplývajú sa pomaličky na jazyku a sú skutočne malým sladkým (a nie vyslovene nezdravým) potešením. 

Naše hodnotenie: veľmi dobré *****

3) Denk mit prostriedok na umývanie riadu - čo nás dostalo, aj keď ako hlavnú umývačku u nás doma, najmä mňa - bola úžasná vôňa rozmarínu a mäty. A tá bola tak príjemná, že mi samotné umývanie neprišlo tak otravné ako niekedy inokedy :D Prostriedok nemá úplne hustú konzistenciu (pri porovnaní s konkurenciou), ale na umytie riadu po klasickej teplej večeri ho stačí maličké množstvo. Vyhovovala nám jeho penivosť, tiež 450 ml balenie, uzáver fľašky a tiež fakt, že prostriedok obsahuje ochrannú látku Bitrex, ktorá chutí v ústach veľmi horko, čo odradí všetkých malých ochutnávačov. S manželom sme sa zhodli, že tento prostriedok si rozhodne zakúpime aj nabudúce.

Naše hodnotenie: veľmi dobré *****

4) Denk mit ošetrujúci sprej na nábytok s antistatickou ochranou - sľubuje čistejší, lesklejší nábytok a menej usadeného prachu. Súhlasím, aj keď priznávam, že toto testovanie som si nechala prakticky úplne nakoniec. Od detstva nemám rada utieranie prachu, ale ešte menej rada mám, keď ho  vidím si hovieť na poličkách. A najmä ho neznášam za to, že to je vždy márny boj. Človek utrie a prach je čoskoro tam, kde bol... S týmto sprejom to však bolo o čosi lepšie, nábytok sa leskol a nebol na ňom usadený prach, ako sa mi to stáva bežne, už na druhý deň. Nie sme však zástanci zbytočnej chémie ešte aj na nábytku a tak sme ho po odtestovaní posunuli ďalej.

Naše hodnotenie: výborný ****

5) Soľ do kúpeľa Balea - lotosový sen: soľná zmes veľkých kryštálikov so sušenými lupienkami ruží, s vôňou jasmínu, ylang-ylang a výťažkom z lotosu. Balenie zaujímavé, no to bolo asi všetko, čím tento produkt našu rodinu zaujal. Potom nasledovalo už len sklamanie. Soli je len 80 g, čo na kúpel, ktorý má mať ozdravný účinok, rozhodne nestačí. Lupienky ruží boli hnedé a na pohľad nie práve estetické (plávajúc po vodnej hladine). Čo by som vyzdvihla, je vôňa, no ani tá ma nepresvedčila si tento výrobok niekedy opakovane zadovážiť.

Naše hodnotenie: slabé **

6) Balea tekuté mydlo Sweat Wonderland - ako som u týcho mydiel zvyknutá, ani toto nesklamalo. Vôňa ruží a vanilky je skutočne príjemná, krémové zloženie hladí ruky. Keďže však máme v práci na umývadle aj druhé mydlo tejto značky s papayou a cmarom, vedeli sme to o to lepšie porovnať. A testované mydlo zaostalo ako pocitom na rukách po umytí, tak aj vytrvalosťou vône.

Naše hodnotenie: dobré ***

7) Zubná pasta Dontodent s jahodovou príchuťou vhodná do 6 rokov - pastu sme odtestovali tiež, hoci máme zaužívanú inú značku a aj napriek tomu, že už nie je vhodná pre našu 7-ročnú bambuľku. Jej však pasta chutila, páčila sa jej penivosť, naozaj sladko jahodovo rozvoniavala. A ako zhodnotila naša najmenšia - vymyslená je asi pre deti, čo milujú sladkosti. Nesklamala, nie je to však pasta podľa nášho gusta.

Naše hodnotenie: dobrá ***

8) Vonný set Profissimo jablko - škorica - milé balenie, ratanové paličky v dostatočnom počte - to všetko zaujalo dizajnom, ale tiež vôňou. Príjemnou a nevtieravou. Osvedčila sa nám táto sada (stačilo použiť pät tyčiniek bez obracania, behom štyroch dní úplne celé nasiakli olejčekom) v kancelárii, v hale i v kúpelni. Voňalo to všade, hoci asi najviac vo veľkej kúpelni - predsa len uzavretý priestor v tomto prípade dosť zaváži. 

Naše hodnotenie: výborný ****

9) a 10) Sprchové gély Balea Men Natural Escape 3v1 a Balea Sweet wonderland - prvý pánsky, druhý dámsky. Nesklamali ani v jednom prípade. Manžel si pochvaľoval vôňu toho svojho, rovnako tak krémovitosť a penivosť. Vôňa však dlho nevydržala na pokožke. V prípade dámskeho gélu šlo o vôňu vanilky a ruží, príjemnú, nenásilnú. Tiež sa mi páčila penivosť a jemnosť prostriedku. To, že uprednostňujem iné vône, až tak na kvalite tohto produktu neubralo.

Naše hodnotenie: výborné ****

11) Balea telový sprej Magic Fairytale - deo sprej zabraňujúci poteniu s vôňou malín a magnólie sľubuje 24-hodinovú ochranu. Sprej ma však neoslovil práve spomínanou vôňou, prišla mi ťažká a presladená. Inému zase môže vyhovovať, nehádam sa. Ja osobne by som si však sprej nekúpila a bolo to pre mňa značné mínus.

Naše hodnotenie: dobrý ***

12) Balea nočné sérum Beauty effect s peelingovým efektom - s obsahom kyselín glykolovej a hyalurónovej. Jedná sa o gelové zloženie, priehľadné, žiadne čiastočky s peelingovým efektom som si nevšimla. Gél sa rýchlo vstrebáva a pokožka po ňom je príjemná. Má jemne sťahujúci efekt. Skutočný vplyv na zdravie pokožky by som však vedela posúdiť až po dlhšom používaní.

Naše hodnotenie: výborný ****

13) dmBio ďatlovo-ovoná tyčinka s kokosom, červeným pomarančom a chia semienkami - nesklamala. Som fanúšikom takýchto mlsnôt a sama si ich aj vyrábam. Tyčinka je chutná, plná ďatlí, kokosu už tam je pomenej a pomaranč je tiež slabší chuťovo. Inak ale veľmi chutný kúsok.

Naše hodnotenie: výborný ****

14) Baby love ovocný detský čaj - tento čajík sme odtestovali všetci traja, aj keď nie sme fanúšikmi ovocných čajov, sme skôr za tie bylinkové. No čajík predčil naše očakávania, je bez farbív, má vynikajúce zloženie, v ktorom nie je nič umelé a prídavné. No a chuť príjemná taktiež.

Naše hodnotenie: výborný ****

15) dmBiončaj žihľava s citrónovou trávou - vynikajúca chuť/zloženie. Tento čaj vyhral na plnej čiare a potešil ma úplne najviac. Môžem úprimne prehllásiť, že si ho budem pravidelne kupovať.

Naše hodnotenie: veľmi dobrý *****

16) Balea pena do kúpeľa "Perlový zázrak" - praktické balenie, krémové husté zloženie a veľmi príjemná vôňa ruží a fialiek vábili napustiť si vaňu :slight_smile: Peny stačí skutočne málo a napenená bola celá vaňa, pričom pena držala tvar. Zároven výrobca sľubuje aj starostlivosť o pokožku, ktorá nie je po kúpeli vysušená. Táto pena nás veľmi potešila a zaslúži si naše naj hodnotenia.

Naše hodnotenie: veľmi dobrá *****

Snažila som sa všetky produkty hodnotiť objektívne, ako nezaujatý spotrebiteľ a v celom súbore 16 výrobkov sa našli tie, ktoré boli pre nás nepoznané, ale aj také, ktoré sme poznali. Boli sme milo prekvapení, boli sme aj trochu sklamaní, no celkovo prevládala spokojnosť s kvalitou. Aj preto patrí naše veľké ďakujem nielen Modrému koníku, ale najmä dm drogérii, že sme sa mohli tohto testovania zúčastniť. Ako som už neraz písala, som pravidelnou zákazníčkou tohto predajcu a moja vernosť naďalej trvá :slight_smile:

#test_dm8

Čítaj celý článok
marielik78
Správa bola zmenená 12. jan 2017
Ten druhý včerajší kúpeľ som testovala spolu s dcérkou... Balea perlový zázrak s výťažkom z perál má sympatické balenie aj vôňu. Penivosť považujem za veľmi dobrú, dcérka mala toľko peny, že sme ju mali aj okolo vane všade :D Vždy ale penu aj šľaháme, nech jej je viac než pri nečinnosti (keď človek iba naleje do napúšťajúcej sa vane a čaká) a táto sa teda nielen rýchlo penila, ale vydržala vo vani viac ako polhodinu... to už som dcérku hnala von, ale pena sa statočne držala...
Zhrnula by som to asi takto: ak chce niekto veeeeľa peny, v tomto Balea vyhovie :slight_smile: Vôňa je fajn, ale nesiahla by som po nej druhýkrát. Hydratačný účinok (alebo ako uvádza výrobca "care complex") ohurujúci nie je, ale na druhej strane som nemala pocit, že voda s týmto prípravkom vysušuje.
#test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
Správa bola zmenená 12. jan 2017
Ako som spomínala včera, že plánujem dva kúpele s testovacími produktami DM, tak aj bolo... Síce musím uznať, že kúpel si užila najmä dcérka. Ja som si ten svoj vtesnala tak trochu nasilu do nabitého programu a času nebolo toľko, koľko som si priala... A nepotešila ani Balea soľ do kúpela "Lotosový sen". Balenie je síce chutné s nádychom zlatistého luxusu, ale pripomína skôr krémik na tvár, čím len zdôrazňujem, že na soľ je táto dávka primalá. Celkom obsahuje 80 g soli a to je skutočne málo a chvíľu som váhala, či si v tom "nevymácham" iba chodidlá :D
Výrobca sľubuje zmyselné potešnie - a uznávam, vôňa je príjemná, ale rýchlo prchavá... Do soli sú primiešané lupienky ruží, no nielenže sú bez farieb a pripomínajú skôr hnedasté kúsky papierikov, tiež je ich veľmi málo a ide len o symbolickú dávku. V konečnom dôsledku na mňa pôsobili vo vani skôr rušivo než príjemne. Nemala som dobrý dojem ani z modrastej farby, ktorá sa mi vo vani rozpustila až po dlhšej dobe.
Tento produkt mňa osobne teda ničím neohúril... #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
Správa bola zmenená 12. jan 2017
Dnes som sa rozhodla si spríjemniť deň žihlavovým bio čajom s citrónovou trávou... a oplatilo sa :slight_smile: Hoci som už pokukovala po druhej káve, čajík padol lepšie... A teda k samotnému produktu z rady DM... Dizajn jednoduchý, tam nie je čo vyzdvihnúť, ani vytknúť. Po otvorení krabičky však už je čo komentovať :slight_smile: Čajové vrecúška sú bez kovových spiniek, čo enviromentalisti ocenia a ja tiež. Druhým prínosom bola príjemná vôňa sušenej žihlavy s jemných nádychom citrónovej trávy. O to zvedavšia som bola na chuťové vnemy... A musím uznať, že čaj má jemnú a príjemnú arómu, nie je potrebné ho akokoľvek dochucovať. Verím, že má čistiaci účinok (čo je známe o žihlave) a na druhej strane aj mierne povzbudí, vďaka citrusovej tráve. Mne dník rozhodne spríjemnil a tento čaj asi budeme kupovať v rámci bylinkovej sekcie doma či v práci (sme tak trochu tam i tam čajoví blázni :D...)... #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
Správa bola zmenená 11. jan 2017
Bacily útočia, drobec sa dnes vyhreje v teplej vani - takže testovať sa bude Balea pena do kúpeľa s vôňou ruží a fialiek a extraktom z perál (toto posledné mi tak trochu nejde do hlavy)... Necháme sa prekvapiť... No a ja si dám do kúpeľa Balea Lotus traum soľ do kúpeľa s lupienkami ruží a výťažkom z lotosového kvetu... vraj poteší všetky zmysly, tak som celkom zvedavá... na soľ do kúpeľa som tak trochu fajnšmeker (väčšinou si miešam vlastnú s nasušenými bylinkami), či obstojí táto, napíšem už zajtra :slight_smile: #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
11. jan 2017
Tak na toto som sa tešila... Nemáme umývačku a prípravok na umývanie riadu príde vždy vhod, hlavne ak ide o niečo nové a nevyskúšané :D Denk mit mám odskúšaný prací prášok, tam vládne spokojnosť, a tak moje očakávania boli nemalé... A musím uznať, že oprávnene. Prostriedok na riad Denk mit s arómou mäty a rozmarínu má výbornú penivosť, veľmi dobre odmasťuje a malá dávka vydrží v hubke peniť pomerne dlho... Rozmarín vo varení milujem, mätu ako dekoráciu, či na čajík alebo ako aromaterapiu ešte viac. Aj preto u mňa boduje tento prostriedok aj čo sa čuchových zmyslov týka. Za mňa spokojnosť :slight_smile: #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
Správa bola zmenená 11. jan 2017
Tak toto bola radosť u našej najmenšej... Zubná pasta s príchuťou jahôd :slight_smile: Síce je na mliečne zúbky do 6 rokov a naša ratolesť má už vyše 7, nedalo nám netestovať raz denne túto pastu popri štandardne zaužívanej (však trvalé má len štyri zúbky)... Penivosť tejto pasty mi príde na môj vkus výrazná, ale deťom to zjavne nebude prekážať. Mojej dcérke veru neprekážalo a z dvojfarebného prevedenia a chuti mala poriadnu radosť... Po dvoch umývaniach to zhodnotila nasledovne - "túto pastu vymysleli pre deti, čo majú radi sladkosi a menej radi si umývajú zúbky... tak aby ich chuť presvedčila, šikovní sú..." :slight_smile: Toľko "detská recenzia" :slight_smile: #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
11. jan 2017
Balea sprchové gély nesklamali, ani pánsky, ani dámsky... Manžel si ho pochvaľoval penivosťou i vôňou. Dámska verzia s vôňou vanilky a ruží (skôr ruží) je nevtieravá a príjemná, nemala som však pocit dostatočnej hydratácie pokožky ako pri výrobkoch iných značiek. Ak sa však pozriem na pomer ceny a kvality, tak tieto šampóny do sprchy určite nesklamali :slight_smile: #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
Správa bola zmenená 11. jan 2017
Ďalším testovacím artiklom je u mňa osobne Balea deodorant s vôňou malín a magnólie... Hmm, kvety magnólií na jar milujem, maliny priamo zbožňujem nielen zmyslom čuchu, ale aj chuti :slight_smile: Priznám sa však, že tento deo telový sprej nie je moja šálka kávy. Na telo nemám rada presladené vône, skôr svieže kvetové, prípadne citrusové... Ak niekto preferuje sladučký nielen život, ale aj deo sprej, prečo nie, veď koľko ľudí, toľko chutí... Za mňa však príliš sladké a ťažké... #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
10. jan 2017
V pracovnom prostredí (veď doma sme len večer) som sa rozhodla testovať aj Proffisimo vonný set s ratanovými tyčinkami... Pri použití piatich paličiek (celkom ich je osem) je vôňa dostatočná. Kolegom sa páči a to je chlapské osadenstvo :slight_smile: Za seba vyjadrujem tiež spokojnosť, hoci som sa ako človek trpiaci migrénami jablkovo-škoricovej vône obávala, no som veľmi milo prekvapená. Aktuálne sme vonný set presunuli zo vstupnej haly do veľkej kúpelne a uvidíme, ako sa bude vonný set "držať" v ďalších dňoch :slight_smile: #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
Správa bola zmenená 10. jan 2017
Tekuté mydlo Balea Creme Seife v edícii Sweet wonderland som si vzala na testovanie do práce, kde nás je viac, a tak bude hodnotenie objektívnejšie :slight_smile: Mydlo má podľa výrobcu vôňu ruží a vanilky, zhodli sme sa však, že vanilku veľmi nevnímame. Vôňa ako-taká je hodnotená ako veľmi príjemná, nevtieravá a jemná. Ruky nám však po iných tekutých mydlách voňali výraznejšie. Nakoľko chráni mydlo svojím zložením pokožku rúk posúdime asi až po niekoľkodňovom používaní :slight_smile: #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
10. jan 2017
Tak už aj my ideme testovať... Balík sa rozbaloval včera večer a boli to také malé "dm" Vianoce u nás doma :slight_smile: #test_dm8
Zobraz celú správu
marielik78
15. nov 2016 Čítané 44x

Včerajší deň nám spríjemnil Kozmix a musím uznať, bolo mi potešením tohto interaktívneho mimozemšťana spoznať.. :slight_smile: Spolu s dcérkou (7 r., druhý ročník) som mala možnosť zúčastniť sa modelovej hodiny v Edulabe v Bratislave.

Kozmix je ústrednou postavičkou vzdelávacieho portálu s rovnomenným názvom. Portál predstavuje moderný spôsob učenia pre deti prvého stupňa ZŠ, a to s ponukou viac ako tisíckou interaktívnych úloh zo všetkých vyučovacích predmetov. Učiť s ním sa deti môžu priamo doma, alebo aj v škole v prípade, že tá je zapojená do projektu Moja prva skola (www.mojaprvaskola.sk).

Na našom nedeľnom popoludňajšom stretnutí sa stretlo 12 detí (a samozrejme, my dospelí ako vzdialení pozorovatelia), ktoré pracovali na interaktívnej tabuli či priamo na tablete individuálne i všetky spoločne na zaujímavých úlohach (podľa veku / ročníka ZŠ), zväčša matematického charakteru (dopĺňanie čísiel, porovnávanie, určenie postupnosti, hádanie prostredníctvom kladenia správne formulovaných otázok). Učenie touto formou bolo pre nich skôr zábavou, o čom svedčila ich aktivita a smiech a radosť pri záverečnom skladaní rakety pre Kozmixa.

Ako odmenu za snahu dostali deti tričko a odznak s jednou z postavičiek Kozmixa, domov si však odniesli viac ako len to.

Moja dcérka odchádzala domov s novým zážitkom a vzbudenenou zvedavosťou, nakoľko už pár metrov po odchode z Edulabu chcela riesiť ďalšie úlohy spolu s Kozmixom na mobilnom zariadení. Rovnaké boli jej myšlienky aj pred spaním, keď túžila ešte pozrieť viac o portáli na svojom tablete.

A toto nadšenie nebolo badateľné len u nej. Kozmix je jednoducho zábavná, hravá forma vzdelávania sa, ktorá nenudí, neodrádza či nestraší. Naopak, učenie s Kozmixom motivuje, teší a pomáha vedomostne rásť.  

Na inovatívnom portáli Kozmix sme sa už s dcérkou zaregistrovali a tešíme sa na riešenie úloh s priateľským mimozemšťanom. Určite si našu skúsenosť nenecháme len pre seba a podelíme sa o postrehy s ďalšími rodičmi, no tiež priamo učiteľkami na našej skole.

Ďakujem za seba i dcérku Modrému koníku a EDULABu za veľmi príjemnú interkatívnu hodinu s Kozmixom a milými ľuďmi.

#test_kozmix

Čítaj celý článok
marielik78
25. sep 2010
Tak aj oslavu prveho rocka mame zdarne za sebou :slight_smile:
Zobraz celú správu
marielik78
6. feb 2010
Emmuliatko II 15 fotiek
marielik78
27. sep 2009
Emmuliatko 43 fotiek
marielik78
28. apr 2009
Prve fotecky a brusko 25 fotiek