icon

Žienky ako robíte fazulovy prívarok? S mliekom? Slahackou? Smotanou na varenie? Na nete je milión receptov, ja mam jeden. No skúsila by som aj iný. Ďakujem

avatar

So smotanou na varenie

15. feb 2021
avatar

Vsetky mliecne/smotanove veci (od chrenovej omacky cez svieckovu az po privarky) robim len s 33% smotanou na slahanie

15. feb 2021
avatar

Ja používam sladkú aj kyslú smotanu zmiešanú, trochu muky

15. feb 2021
avatar

smotana bez laktozy alebo ak ju nenajdem tak sojove mlieko ....

15. feb 2021
avatar

@kacusik69 a to koľko jej tam dávate? Aby to bolo aj mliečne a nie sama voda?

15. feb 2021
avatar

@martina398 jednu-dve podla mnozstva a druhu jedla... ked robim privarok, vody davam len cca 2-3 cm nad povrch konkretnej strukoviny - ci sosovica alebo fazula... a na to mnozstvo jednu slahacku

15. feb 2021
avatar

@kacusik69 dakujem. Toľko vody som aj dala, tak skúsim dnes So slahackou. S čím zahustujete? Múkou ci solamylom?

15. feb 2021
avatar

@martina398 mukou... s hrubou nebudu hrudky, s hladkou je kremovejsi ale treba prepsirovat cez sitko aby neboli hrudky

15. feb 2021
avatar

Ja vsetko mliečne s kyslou smotanou a max trochu maizeny (kukuricny skrob).

15. feb 2021
avatar

@martina398 robim tiez so slahackou, ale bez muky. s mukou je to hladsie, bez vodovejsie. ale ked sa fazula trochu rozvari, tak polievku zahusti. muka zvysuje glykemicky index jedla.

15. feb 2021
avatar

@kacusik69 dakujem pekne

15. feb 2021
avatar

Aj s mliekom aj smotanou ako kedy vo mam

15. feb 2021
avatar

Ja robím odjakživa s kyslou smotanou, urobí to chuť a netreba veľa zahustovat.. skús pozrieť fazuľa na kyslo recept..

15. feb 2021
avatar

@zazalienka presne, nemusim dat cukor, citron, ocot

15. feb 2021