Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
mary_m
27. máj 2018 Čítané 54x

Ahojte.

Berte prosím túto recenziu a informácie ,ako rady od laika. Ako od kamarátky, s ktorou riešite tieto veci niekde na ihrisku alebo pri káve. Nie som lekár. Som len žena, matka, ktorá tiež bola pred rokmi postavená pred diagnózu intolerancia laktózy, a neskôr sa k nej pridali ďalšie iné- od mojej alergie na obilniny+iné potraviny , histamínovú intoleranciu , cez celiakiu staršieho syna , alergiu na mliečnu bielkovinu mladšieho syna, alergiu na arašidy, zeler až po jeho momentálne najnovšiu diagnózu histamínová intolerancia. 

Variť pre ľudí s rôznymi alergiami a intoleranciami nie je jednoduché, ale dá sa to. Všetko je to len o zvyku.

Najdôležitejšie je prijať diagnózu ako fakt. Nehľadať výhovorky, ale riešenia. Nepozerať na to čoho všetkého sa musíte vzdať, čo všetko vám bolo zakázané. Hľadajte nové veci, nové chute, potraviny dávno zabudnuté. Berte to ako výzvu, ako cestu za zdravím. Časom sa vytratia z vášho života nepríjemné zdrav. problémy - tráviace ťažkosti, bolesti hlavy, migrény, ekzém... A to predsa za to stojí. V dnešnej dobe je na trhu veľa možností, náhrad a riešení pre ľudí s alergiami a intoleranciami. Najjednoduchšie riešenie je asi, pozrieť si ponuku e-shopov so zdravou stravou. Doma v pokoji si prečítať čo, ktorý výrobok obsahuje, nájsť to, čo je pre vás vhodné.

Často sa stretávam s tým, že ľudia si mýlia intoleranciu laktózy a alergiu na mliečnu bielkovinu.  Sú to, ale dve rozdielne veci. Pri alergii na mliečnu bielkovinu sa musíte vzdať všetkých mliečnych výrobkov a nahradiť ich rastlinnými mliekami (ryžové, kokosové, mandľové a pod.) Pričom pri intolerancii laktózy máte možnosť výberu aj z mliečnych výrobkov, ktoré sú upravené. Obsahujú enzým laktáza a preto sú ľahšie stráviteľné pre ľudí s intoleranciu laktózy. Rozdiel v chuti oproti bežnému mlieč.výrobku je minimálny. Niekomu sa zdajú bezlaktózové výrobky trochu sladšie ako klasické mlieko. 

V dnešnej recenzii si predstavíme ponuku bezlaktózových -Lakto free- produktov našej slovenskej firmy Rajo, ktorá svoju ponuku týchto výrobkov neustále rozširuje a momentálne má v ponuke:

Bezlaktózové mlieko plnotučné

Bezlaktózové mlieko polotučné

Bezlaktózová smotana na šľahanie 30%

Bezlaktózová smotana na varenie 10%

Bezlaktózový jemný hrudkovitý tvaroh 

Bezlaktózový cottage cheese biely
Bezlaktózové maslo -NOVINKA
Bezlaktózové acidko biele plnotučné 450g - NOVINKA

Otestovala som mlieko plnotučné aj polotučné, tvaroh , smotanu na varenie a smotanu na šľahanie. 

Osobne som si najviac z nich obľúbila smotanu na šľahanie. Tú som predtým tak často nepoužívala, ale keďže je obdobie jahôd a iného ovocia, bola by škoda nedopriať si občas aj niečo sladké, napr. ovocný šľahačkový pohár.  Prípadne tvarohový krém so šľahačkou. Kde stačí len zmiešať tieto dva produkty spolu, pridať trochu trstinového alebo iného cukru a obľúbené ovocie. Alebo palacinky s ovocím a šľahačkou.

Smotana na varenie je klasika, vhodná na omáčky, do polievky. Počas testovania som varila prívarok so zelenej a žltej fazuľky s vajíčkom a klobásou, kde som na záver pridala Lakto free smotanu na varenie. A tiež aj  kuracie prsia so šampiónmi , smotanovou omáčkou a ryžou. 

Všetky testované výrobky odporúčam. Nemusíte sa kvôli svojej intolerancii obmedzovať, stačí len nájsť vhodné výrobky a tými Lakto free výrobky Rajo rozhodne sú. Ďakujem za prečítanie recenzie a želám vám veľa šťastia na ceste za zdravím. 

Marika

#test_rajo3 

#recenzia

Čítaj celý článok
mary_m
26. máj 2018
#test_rajo3 Testovanie bezlaktózových výrobkov Rajo: jahody + čerešne so šľahačkou , a prívarok zo zelenej fazuľky.
Zobraz celú správu
mary_m
24. máj 2018
Prestávka medzi robením jahodovej drene a džemu vyplnená testovaním bezlaktózových výrobkov Rajo . Palacinky so šľahačkou a káva :heart:#test_rajo3
Zobraz celú správu
mary_m
23. máj 2018
#test_rajo3 Testovanie bezlaktózových výrobkov Rajo. Dnes: Tvarohový pohár s ovocím , kuracie prsia so smotanovou omáčkou a šampiónmi . :heart:
Zobraz celú správu