Ahojte..dievčatá tie ktoré máte doma domácu pekárničku na chleba .. používate akú múku???, musí byť tá chlebova? Nemôže byť klasická múka ?? Poprípade čo máte overené ?? Budeme skúšať prvý krát tak chceme vedieť čo treba kúpiť .. a hlavne nás tá múka zaujíma že ak dávate chlebovu tak prečo nemôže byť klasická múka?
@adaam ďakujem ☺️
Preco by nemohla byt klasicka???
To.pocujem 1.raz
Ja som pekavala najmä kvaskovy.
A teda najmä psenicno-razny,celozrnny.
Ale miesala som v podstate akekolvek muky...vzdy bol dobry
Pekarnicka je prakticka vec
@osky ďakujem..manžel čítal že všetci dávajú chlebovu a nevedeli sme či je to kvôli niečomu konkrétnemu. Ďakujeme ☺️
@adaam dobre ranko..môžete mi prosím napísať váš overený recept na chlebik?? Keď budete mať čas. Už sa nám dva krát nepodarilo a raz musel do koša 😔
@osky aj vás by som poprosila ak by vám nevadilo ..ďakujem pekne žienky.
Chlieb:
1,5 pohár teplej vody
3 KL soľ
3kl cukor
500 g múka
Droždie
1 lyžica olej
1kl ocot
Korenie podľa chuti,
Vianočka
1,5 pohár teplé mlieko
100g rozpustené maslo
3 lyžice cukor
2 kl sol
500g hladká muka
Droždie
Múku nesypem naraz, ale postupne, podľa potreby. Kým nie je cesto akurát = odlepuje sa od misky. Niekedy dolejem trocha vody, ak je cesto suché.
Dúfam, že som pomohla
Cesto na Vianočku používam aj keď pečiem buchty, závin.
@adaam prepac, ale velmi riskantny recept pre zaciatocnika.
Mohla by si doplnit udaje?
Aky velky pohar/kolko je teda tej vody v recepte-prave ta voda totiz moze spravit problem.
To iste drozdie...tam treba napisat presne
Ja by som podla tohto nevedela ten chlieb urobit...
Ty uz to mas v oku,ale predstav si,ze zacinas...
Autorka...ja ti asi velmi nepomozem,pretoze ja kvaskujem a teda obycajny chlieb s drozdim nepeciem
Mozem ti ale napisat recept na kvaskovy chlieb,ci ine veci z pekarne ..ak chces
Pardon - pohár 2 dcl a Droždie sušené
Áno, 1 sáčok
používam akúkoľvek múku, ale recept mám len jeden univerzálny,