Prosim vas mate overeny receptik na slivkovy kolac s posypkou? Chcem taky fajny stavnaty nie suchy. A robi sa aj kysnuty aj nekysnuty? Ak ano tak dajte recept bez kysnutia. Dakujem pekne
https://www.mimibazar.sk/recept/6560/vyborny-sl...
Tento robim pravidelne, ale odporucam z cerstvych sliviek, nie zo zavaranych.
ja som práve urobila z mrazených sliviek:
pol kg výberovej múky
2dcl mlieka
1dcl oleja
3lyžice cukru
lyžička soli
vajce.
Bez kysnutia
ja robim z listkoveho cesta nanho natriem slivkovy lekvar na to hrudkovy tvaroh osladeny podla chuti ,na to slivky a posypka 🙂mnaaaaaaaam a robim to tak aj s inym ovocim🙂
Ja najlepsi co som jedla bol od svokry: kysnuty, cesto potriet slivkovym lekvarom, na to naukladat este slivky (cerstve alebo kompot), na to veeeela posypky. Mnaaaam absolutne nie je suchy, lebo je tam lekvar.
Ahoj, robievam ako bublaninu, len dávam slivky a mak s maslom a na vrch posypku