Ahojte, jedna otazocka dokazemja ako laik potiahnut niecim tortu okrem cokolady? Nejaky fondan, marcipan alebo neviem co este. Potrebovala by som ta tortu celu cervenu. Ďakujem
fondanom uplne jednoducho.... plochu podsypes praskovym cukrom a vyvalkas na pozadovanu hrubku nie vsak moc tenky aby sa ti netrhal ...skus kuk nejake video na youtube ako sa nanaza na tortu ... podklad by mal byt maslovy krem
Aj v lidli teraz maju. Dobre sa s nou robi. Len ju musis najprv "rozmackat" a potom uz vyvalkas. Na zaciatku si daj trochu hrubsie, aj viac ako 0,5 cm. Casom budes stensovat 😉
Alebo v obchodoch s cukrarenskymi potrebami.
v obyčajných potravinách asi nie, síce v Li..i niekedy majú, neviem či aj teraz, ale celkom dobre sa s ňou robí, mám vyskúšané 😉, doma tak najrýchlejšie z marshmalows cukríkov, ale zas ten fondán sa dosť blbo farbí zvlášť červena...
a este , na tortu priemer 26 cm ti treba cca 700g hmoty, lebo v Li..i je balenie tuším po 200g
Ja som robila z tych penovych cukrikov bielych a cukru a zafarbis podla potreby
myslím že ano, ako laikovi ti odporúčam kúpiť si zafarbenú hmotu na červeno, lebo červená a čierna farba sa najťažšie farbí (hmoty sú biele),
Na nete je kopec videi s postupom ako poťahovať tortu, základ je vyrovnaná torta, dobre zachladená, na dostatočnú veľkosť vyvaľkaný poťah a potom to už ide 😉, držím palce