Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  michelitta
  6. jún 2017    Čítané 114x

  Yves Rocher – Act beautiful

  Keď som dostala ešte nerozbalený balíček Yves Rocher so sprchovacími gélmi, prekvapila ma jeho veľkosť. Také malé balenie? No po rozbalení môj údiv opadol, keď som uvidela, že v tomto malom balení je schovaných toľko dávok sprchovacieho gélu. Na obale svietilo 40 - čo znamená 40 dávok v 100ml objeme.

  Ako prvé pozitívum mi napadlo – super, tak malé balenie na veľa použití, to využijem na dovolenku. Nemusím prelievať do malých nádobiek svoj obľúbený sprchovací gél a pritom sa obávať, či mi to vystačí na celú dovolenku.

  Potešilo ma krásne logo Yves Rocher I love my planet, ktoré rešpektuje plánetu v dnešnom tak znečistenom svete. Celý flakón je recyklovateľný, zloženie sprchovacieho gélu je biologicky odbúrateľné a všetky zložky obsiahnuté v ňom sú rastlinného pôvodu. A to naozaj všetky, 100%! Preto filozofia Yves Rocher – Act beautiful, podľa ktorej je dôležité jednať nielen v prospech ženskej krásy, ale i v prospech zdravia našej planéty, je naozaj namieste a ja môžem len súhlasiť a dať palec hore, že niekto sa konečne zbadal a vie dopriať telu a planéte čistotu bez deštrukcií – wow!

  Úžasné malé balenie – ktoré teraz vnímam pozitívne, je na prvý dotyk príjemné do ruky. Dózičky sú popísané logom, názvom produktu –( koncetrovaný sprchovací gél), typom vône a počtom dávok na použitie. Odporúčané dávkovanie je jedna kvapka koncentrovaného sprchovacieho gélu o veľkosti lieskového orieška na jedno sprchovanie alebo kúpeľ. Fakt sila! Ja - čo minimálne 3-4x za sebou otočím flakón bežného “sprcháča“, som pred sprchovaním odporúčanému dávkovaniu neverila. Nemusela som merať, koľko dávky vystačí na jedno sprchovanie, dávkovanie je nastavené tak, že po stlačení krásne vyjde jedna dávka veľkosti orieška. Stačí to však na jedno umytie? Uvidíme.

  Aby som vedela porovnať zloženie a účinok testovaného koncentrovaného sprchovacieho gélu s bežným olejovým sprchovým gélom Yves Rocher, chcela som konkrétny gélik nadávkovať na pokožku, aby som si všimla rozdiel – a ten bol naozaj markantný. Klasický olejový sprchovací gél bol tekutejší, textúra liata a konzistencia menej tuhá. Za to ten koncetrovaný bol tuhý, nelial sa, držal si svoju textúru a obsahoval malé bublinky, ktoré ho akoby držali pokope a pôsobil “nadýchane“. Rozhodla som sa, že na porovnanie použijem ráno olejový gel a večer koncetrovaný. Musím však zhodnotiť, že koncentrovaný gél bol omnoho lepší - príjemne kĺzavý, hladil pokožku, viac penil a rozplýval sa medzi prstami. Čo však musím pripomenúť je dostatočne hydratovaná pokožka po osprchovaní, ktorá nebola mastná, suchá a ani neprahla po ďaľšom krémovaní. Toto je však môj subjektívny pocit, nakoľko ja osobne telové mlieka po sprchovaní nepoužívam a celkovo nemám rada mastné sprchové gely. Za mňa top! Aby som si užila a mala dobrý pocit z čistoty tela, predsa len som musela použiť 2 dávky gélu. Veď keď je niečo skvelé, tak prečo to nepoužiť znovu.

  “Double dose“ som však použila len pri dvoch vônach a to mango koriander a oliva petitgrain. Nádherne sviežo voňali, nemala som však po sprchovaní dlhodobý pocit sviežosti a ani kúpeľňa dlho nevoňala tak ako u iných sprchovacích gélov. Prikladám to však tomu, že gél je vyslovene rastliného pôvodu a bez akýchkoľvek aditív či chémie, ktoré by túto vônu zvýrazňovali. Sklamala ma vôňa bourbon vanilka, ktorá je pre mňa ťažká a na sprchovanie nevýrazná. Malé mínus.

  Celkovo dávam nové koncentrované sprchovacie gély na najvyššíu priečku rebríčka celej kozmetiky vôbec, ktorá chráni našu zem, krášli telo a naviac ich kúpou pomôžete vysadiť nové stromy. 


  Táto novinka je prosto eko-bio-beauty friendly!
  Odporúčam! I Yves Rocher!