Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
mickazebra
20. apr 2017
3314 

Pokračujme spolu za lepším svetom

Pred istým časom, a nebolo to vôbec dávno, som písala pár riadkov o dobrovoľníctve. O ľuďoch. O tom, že ak chceme zmeniť svet k lepšiemu, mali by sme prispieť aj našou troškou. Začať od seba. Pridať sa k ostatným, poprípade byť pre nich motiváciou. Otvoriť srdcia a byť ľuďmi.

Pretože hoci jednotlivec dokáže mnoho aj sám, spolu dokážeme o poznanie viac.

Písala som tiež o čase. Nikdy ho nemáme dostatok a niektorí z nás by určite prijali keby mal deň aspoň o pár hodín viac. Čas je však komodita, ktorej máme všetci bez ohľadu na okolnosti rovnako. Bez rozdielu. Každý z nás dostane každý deň na prídel 24 hodín a je len na nás ako efektívne ich dokážeme využiť.

Čas letí prirýchlo. Nedá sa vrátiť. Zastaviť. Zopakovať. A nedá sa ani kúpiť.

I keď sme bez veľkého majetku a myslíme si, že nemáme čo ponúknuť, máme viac ako si myslíme.

Máme čas.

A čas je najväčšia vzácnosť.

Svoje by nám vedeli rozprávať aj predstavitelia organizácií a iniciatív, ktoré sa zapojili do programu dm spoločne. Už bolo vyhlásených 40 víťazných projektov z rôznych kútov Slovenska, ktoré sa budú postupne od apríla až do júla 2017 realizovať. Sú to projekty z rôznych oblastí: kultúra, šport, zdravie, sociálna oblasť, životné prostredie a ekológia.

Ľudia, ktorí stoja za týmito iniciatívami a organizáciami sú ľudia so srdcom. Rozhodli sa robiť niečo, venovať tomu svoj čas a v konečnom dôsledku to nie je (len) pre nich, ale pre celé ich širšie či menej široké okolie. Robia to ľudia a robia to pre ľudí.

Pár nadšencov s víziou, ktorí by radi namotivovali ďalších. Majú nápad, chuť, no chýba im pár párov pomocných rúk. A ich času.

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že by ste niekde pomohli, skúsili si dobrovoľnícku prácu, teraz je ten správny čas. Prezrite si víťazné projekty, vyberte si jeden, prihláste sa a prispejte svojou troškou na dobrú vec. Záujemcovia sa môžu prihlasovať prostredníctvom prihlasovacieho formulára na stránke www.dm-spolocne.sk.

Dá sa zapojiť do budovania knižnice, vytvorenia záhradky, zveľaďovania parkov, obydlí a prostredia rôznych skupín obyvateľstva, do opravy kotercov zvierat v útulku. Tiež do záchrany národných pamiatok, ochrany včiel, revitalizácie prírodných prameňov a studničiek. Skrátka spolu môžeme pomôcť zlepšiť život deťom, onkologicky chorým pacientom, seniorom, zvieratám, sebe.  Všetkým.

Zameranie je naozaj široké a myslím, že vybrať si dokáže naozaj každý. Každý jeden projekt sa nás týka.

Nebude to premrhaný čas. A tiež to nebude nezištné. Dostanete dobrý pocit, úsmevy a určite zažijete niečo výnimočné alebo spoznáte niekoho zaujímavého.

A tiež vynovené okolie, lepšie služby. O kúsok krajší svet. Aj pre vás. A vaše deti.

Dobro čo dáme von, vráti sa k nám späť. A len tak sa pomalinky môže zmeniť svet k lepšiemu.

Vďaka Vám všetkým už teraz.

Maťa

-------------------

Tento článok vyšiel s podporou dm drogerie markt.