Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
miinka3333
9. aug 2017
63 

Ako sme CROCCO koláčiky doma testovali. Na výletoch, na hubách, ale aj doma v pyžame.

Jedného dňa, mi prišla správa, že som bola vybratá na testovanie pečiva. Veľmi ma to potešilo, pretože tieto maškrtky si kupujeme vedľa nemocnice pri každej jej návšteve. Bolo zaujímavé poskúšať aj iné chute okrem tých "overených".

A tak teda, som čakala, kedy dobrôtky dorazia. Kde sa vzali, tu sa vzali, jedného pekného dňa, v bielej dodávke v kufri stáli. Muž, ktorý mi koláčiky odovzdal sa záhadne usmieval a skonštatoval, že ich mám uchovať v mrazničke. Asi som vyzerala hladne, ale naozaj som nebola a naozaj som ich do tej chladničky aj vložila 😊 (Nepožrala som ich nerozmrazené, ak si to nahodou ten pán myslel, prisahám!)

Prvý deň prežili v mrazničke bez útoku, ale už na druhý deň ráno manžel poškuľoval po chladničke. Vedela som koľká bije. Nebolo mi teda treba dvakrát hovoriť i keď sme boli v časovej tiesni, pretože sme sa už obliekali na cestu na huby. A tak som si povedala, že je tu prvý záťažový test, či to naozaj tie malé potvorky za tých 15 minút stihnú. 

Kým som nabalila veci, trúba sa rozohriala. Koláčiky som poukladala na plech a podľa návodu na 185 stupňov piekla 15 minút. Mne sa páči, keď jedlo lahodí aj očiam, preto som ich tam nechala ešte 3 minútky dopiecť navyše, aby boli krásne zlatisté. 

Tu je fotka croissantov po 15 minútach pečenia. 

Teda moje koláčiky sa už vždy všetky piekli na 18 minút. Upečené po 15 naozaj sú, ale mne by chýbala tá zlatistá farba na nich, ako keď ich také krásne kúpite v tom stánočku, čo vyvoniava široko ďaleko. 

Konkrétne tieto boli nugátove. Bože, tie boli famózne. Viete si predstaviť, keď zahryznute do mäkkého teplého lístkového cesta a máte v ňom nutelu. Viete? Tak presne máte tu chuť. Netreba nič viac opisovať. 😍

Čokoládové mi však tak nešmakovali. Ale je to môj subjektívny postoj. Ani ako decko som nemala rada koláče, kde boli tabličky čokolády také tvrdšie. Myslím, že tie sú skôr pre milovníkov čokoládových tabuliek. Hlavne tých menej sladkých, lebo neboli ani príliš presladené. Toto zas na opačnej strane beriem ako plus. 

(Tie na fotke napravo sú spomínané čokoládové.)

Keď sme sa pustili do testovania ovocných prichúti, vôbec som nemala veľké oči. Čakala som klasicky roztavený džem. Chyba. Vnútri je naozaj hustá marmeláda, ktorá má výraznú chuť po danom ovocí. 

Začnem malinovou príchuťou. Tá sa mi páčila najviac. Len zádrheľ je v tom, že obsahuje aj jadierka. Takže pre fajnotky, ako je môj syn, to určené nie je. (Asi ani pre protézovo-zubných ľudí, tak ak príde seniorská návšteva, voľte iný druh, lebo vám to budú pľuť po dlážke ako tá moja fajnotka doma.)

Jahodové sa tiež spapali veľmi rýchlo. Tie sme si upiekli na výlet a dokonca sme nimi ponúkli aj zvieratká. Chutilo. (Nebojte sa, žijú do dnes.) 

Marhuľové boli tiež super, take svieže prichute mám rada, ale tieto mi skoro všetky spucoval syn. Takže testovač Lubko jednoznačne radí práve túto ovocnú príchuť. 😊

Veľkou výhodou je skutočne iba ich výber z mrazničky bez akejkoľvek prípravy, kysnutia. Položiť na plech a šup, upečú sa samé. (Pre pohotovostnú jednotku, prosím preto náplnte ten spodný šuflík v mraziaku. Neviete, kedy to budete potrebovať. Vážne!)

A teraz niečo aj na tému mojej slanej závislosti. Už som pár príspevkov #test_crocco od mamičiek o nich prečítala. Asi aj preto mi ostali ako úplne posledné. Je pravda, že tie oškvarky nie sú v ceste výrazne, ale mne toto vôbec nevadí. Práveže ja pagáče preslaninované nemusím, takže mne sa v skutku tieto batôžteky zdali veľmi fajn. Cesto je tiež perfektne dochutené. 

A je s nimi aj prča. 😁

Boli s nami aj na výlete a 4 zo 4 ľudí ich ohodnotilo pozitívne rovnako ako ja.

Veľmi má to mrzí, ale zo syrových sa fotka nezachovala. Tie som zjedla úplne sama. Všetky. V tichu a sama! Vážne, aj víno som k ním mala! 😁 Moc mi chutili. Na večernú balkónovú siestu ako uliate. 

Musím zhodnotiť po tomto testovaní, že bol super nápad koláčiky predávať aj pre lenivé gazdinky, ktoré chcú byť sem tam za hrdinky raňajok, alebo výletov. Samozrejme, že nenahradia pocit, ako keď s dieťaťom miesite ráno na koláč a sladko čakáte, ako vám rozvonia byt práve spoločne upečenou bublaninou. Toho sa človek len tak nevzdá. No však, v situáciách pohotovosti, záchrany návštevy, alebo nečakaného výletu, dlhšej cesty autom, alebo len tak ku káve, ich naozaj človek dokáže oceniť. 

Ja nimi svoj mraziak naplnim opäť, už som seriózne vážne po nich poškuľovala v Tescu. 

Je tu koniec mojej literárnej chvíľky a ostáva mi už len poďakovať firme MINIT Slovakia, že si vybrala pre testovanie práve to moje ružové srdiečko v komentári. Vidrovci ďakujú za všetky úžasne dobrôtky. Po ďalšie vám, milé modré mamičky, že ste ma dočítali až sem a že mnohé z vás si toto CROCCO testovanie užili s nami, pretože ste sa v hojnom počte pridávali a s nami objavovali príchute.

Toto testovanie prebehlo hladko, bez nejakých zlých komentárov (aspoň teda u mňa) a preto si myslím, že tieto dobrotky chutili v x rodinách. To hovorí samé za seba. 

A poviem vám veľké tajomstvo, ak vám manžel povie, že nevie piecť, kúpte mu balíček COCCO, veľmi rýchlo sa to naučí. 🙊☺️

Mia

    Odporúčame