Dievčatá mojej 6rocnej dcére sa kyve dolný zub.. Čakali sme že jej sám vypadne ale ne vypadol zatiaľ ale už dnes som uvidela že jej na tom mieste ďalší zub rastie Treba a tým ísť k zubárke alebo stačí keď jej my ho nejako vytiahneme? A tamten vzadu to už bude nakryvo rast?
Ja si myslím, že stačí aj doma, netrápila by som dieťa zubárkou, keď to nie je nutné... A či bude rásť krivo je vo hviezdach. Možno sa sám posunie. Moja osobná skúsenosť je s horným očným zubom, že mi rástol takisto trvalý za mliečnym a už ostal tak nakrivo vzadu... Na prvý pohľad spredu vyzerám, akoby som tam mala dieru...
Nám vzadu vyrástli zúbky ešte predtým ako vypadli mliečne. Ja som to postupne povytahovala. Vyzeralo to takto -
Nie je to nutne. Novy zub sa po vypadnuti mliecneho zaradi sam do medzery po nom.
Zubár povedal, že je to sa zaradí ... A mal pravdu, mliečne vypadli a trvalé sú pekné rovné
Sorry za fotky chrupu, ale chcela som ťa ukľudniť, vyzeralo to kadejako aj ja som sa bála, ale vidíš. Je to ok 😊
Tak ak jej to vieš vytrhnúť, nemá význam ísť k zubárke. Ak ti to nepôjde, chodte
Stačí aj doma vytiahnuť ,ten ďalší zúbok sa potom posunie na správne miesto (robím v zubnej ambulancii)
Moji rodičia dávali na radu zubárky ako zbytočne netrhať a že sa zaradia a prd. Rástlo mi asi takto 5 zubov naraz ako decku a v 13 už som aj bola so strojčekom. Mne sa dokonca ani nekývali. Mliečne držali a za nimi rástli trvalé.
Tiez som sa toho bala, ale trvaly sa pekne zaradit...tak by som to neriesila a pockala, kym vypadme sam
My sme boli tiez trhat..lebo mliecny nie a nie vykyvat a trvaly uz do polovice vonku.a,este aj nakrivoo rastol..
Tak nakoniec priatelova sesternica vytiahla našej malej zub juuj koľko plaču bolo🤣🤣ale zubkova vila prišla ❤️



No mne vzdy vraveli ze si ich musim cim skor vytrhnut ked sa mi uz troska kyvali lebo mi budu dalsie rast zle .. a ja som sa vzdy bala tak som to nechala kazdy raz uz do uplneho konca az kym mi nevysel uplne 😀 neviem ci to je pravda ze potom rastu zle ale ja som mala zuby velmi krive .. tak radsej rozkývte ešte viac a vytrhnite 🙂