Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
miskaamatko
15. jún 2018 Čítané 44x

Ahojte :slight_smile:,

na úvod by som sa chcela veľmi pekne poďakovať teamu MK za šancu a možnosť testovať kozmetiku HiPP. Ďakujem!

Veľmi ma to potešilo a to z toho dôvodu, že mám doma šesť mesačnú Ninku, ktorá máva sem-tam problematickú pokožku. Konkrétne kozmetiku Hipp sme vôbec nepoužívali, mali sme zásoby iných druhov kozmetiky. Viem,že  ju sestrička v pôrodnici používala pri prvom kúpeli. Najskôr som sa obávala, či nebude dcéra reagovať napr. začervenaním alebo podráždením pokožky, ale moje obavy boli zbytočné. Testovací balíček obsahoval milé inštrukcie od teamu MK, a tieto produkty HiPP, každé balenie bolo dvakrát:

HIPP Pleťové mlieko 

 • obsahuje prírodný BIO mandľový olej a zvlhčuje pokožku.Rýchlo sa vstrebáva a udržuje pokožku jemnú a hebkú. Vhodné aj pre jemnú starostlivosť o pokožku dospelých.
 • Z môjho pohľadu sa pleťové mlieko jemne rozotieralo na pokožke, pekne sa vstrebalo. Malo príjemnú "babätkovskú" vôňu. Nemala som pocit mastných rúk po rozotieraní pleťového mlieka na Ninkinej pokožke. 

HIPP Pleťový olej

 • obsahuje čisto prírodné oleje napr. Bio mandľový olej a je vhodný od narodenia. Olej je vhodný na jemné ošetrenie pokožky v oblasti plienok a na detskú masáž. Ideálne tiež pre dospelých so suchou pokožkou. 
 • jednoznačne čo môžem napísať, že tento olej bol pre mňa top produkt, vôňa, rozotieranie v skratke všetko sa mi páčilo, po dvoch dňoch som bola kúpiť veľké balenie. Ninke som ho aplikovala v podobe masáže bruška, aj keď je už väčšia a koliky ju chvalabohu obišli zapiekla ju mrkva v príkrme. Pomocou inštrukcií na letáčiku HIPP (je dostupný na ich stránkach) som aplikovala masáž a naozaj pomohla. A takto spokojne si odfukovala.

HIPP Sprchový gél

 • umýva citlivú pokožku a jemné vlásky veľmi šetrne a zachováva prirodzený kyslý plášť pokožky. Preto nie je pokožka pri umývaní namáhaná a zostáva hebká od prvého dňa života. Vhodné pre celú rodinu a pre citlivú pokožku so sklonom k atopickej dermatitíde.
 • Ninka má naozaj malinko vláskov a zatiaľ som pri kúpaní nepoužívala žiadny šampón. Sprchový gél sa veľmi dobre rozpustil na hubke, zanecháva jemnú penu a ako inak príjemne vonia.

HIPP vlhčené obrúsky

 • Detské obrúsky sú vhodné pre dojčatá aj deti. Sú vlhčené prírodným mandľovým olejom, bez konzervačných látok a parabénov, ph je neutrálne, použitie na tvár a telo.
 • A čo sú vlastne parabény??? Sú skupina konzervačných látok, ktoré sa používajú vo farmácii, potravinárstve, ale aj v kozmetike. Na obaloch potravín či kozmetických výrobkov sú označené veľkým písmenom E a nasledujúcim trojčíslom napr E214, E126 atď. Bez toho, aby sme to vedeli s parabénmi naše telo prichádza do styku denne. Môžeme ich nájsť v niektorých šampónoch, odličovadlách, sprchových géloch, krémoch alebo napr. v liekoch. Mnohé preukázané, že parabény majú rovnaké vlastnosti a teda aj podobné chovanie ako ženský hormón estrogén. Tieto látky teda môžu ovplyvňovať niektoré procesy v tele spojené s hormonálnou aktivitou a nerovnováhou a tým môžu prispieť k vzniku zdravotných problémov. Žiadna štúdia však priamu závadnosť parabénov nepreukázala.
 • Vlhčené obrúsky hodnotím trošku negatívne a to z toho dôvodu,že mi vadila ich vlhkosť. Boli až moc vlhké a mokré, keď som Ninke utierala zadoček,tak po obrúskoch zostávali stopy. To sa mi.moc nepáčilo. Inak kladne hodnotím ich zloženie.

Na základe nášho testovania s Ninkou sme si uvedomili, teda hlavne ja, že presedláme na kozmetiku značky HIPP. Kvalita =cena. To doslovne. Mali sme sa podeliť s touto kozmetikou napr. s kamarátkou, ale my sme sa nepodelili. Nechali sme si všetko a zároveň zapojili do testovania aj staršieho brata Martinka. Samozrejme už v priebehu testovania sme kupovali nové balenie. Nepíšem to len pre MK a kvôli testovaniu, ale naozaj sa mi táto kozmetika osvedčila a to aj z týchto dôvodov:

 • je bez zbytočnej chémie
 • bez parabénov,
 • bez parafínového oleja,
 • bez éterických a silikónových olejov,
 • bez alkoholu, 
 • bez parfumov,
 • bez PEG emulgátorov.

Názor si vytvorí na kozmetiku HIPP každý sám, ja ju jednoznačne budem odporúčať ďalej. Veľmi dobre je aj tzv. cestovné/malé balenie. Hodí sa najmä pre detičky, ktoré majú veľmi citlivú pokožku a rodičia nemusia kupovať hneď veľké balenie. Taktiež zloženie nám veľmi vyhovuje. Na záver ešte raz ďakujeme a spolu s Ninkou vám želáme krásny zvyšok večera. 

#test_hipp2

#recenzia

Čítaj celý článok
miskaamatko
2. jan 2018 Čítané 236x

Zdravím, vás, milé čitateľky :blush:

V nasledujúcich riadkoch sa dočítate názor na plienky Pampers premium care. Moje meno je Michaela a mám momentálne sedem týždňovú dcérku Ninku. 

Náhodou som na ploche koníka zaregistrovala možnosť testovania plienok Pampers premium care. Podmienky na testovanie sme spĺňal, tak prečo sa nezapojiť. O pár dni som dostala internú poštu s oznamom, že vybrali práve nás. Úprimne ma to veľmi potešilo a radosť bola veľká, aj keď som sa troška obávala týchto plienok a to len z toho dôvodu, že nedávne ohlasy na plienky Pampers, konkrétne premium care, boli negatívne.

Povedala som si,že ich vyskúšam a dám im šancu. Predsa len detská pokožka je veľmi citlivá a každá maminka chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Do pôrodnice som si zobrala plienky inej značky, pampers premium care som si ani neplánovala zobrať a to z negatívnej skúsenosti mamičiek,keď mali detičky po ich použití začervenania a niektoré aj horšie kožné reakcie.Ako ste si mohli všimnúť bolo to vo viacerých  médiách. Po pár dňoch k nám kuriér doniesol zásielku. Čakala som zopár vzoriek plienok,ale prekvapenie bolo veľké. Prišla škatuľqa,v ktorej sa nachádzali dva balíky plienok pampers premium care  veľkosť 2. Spolu to bolo 160ks.... Super, naša Ninka :baby: si môže veselo vykonávať svoju potrebu do plienok  a maminkina peňaženka si na chvíľku oddýchne :blush:

Na druhý deň sme začali s testovaním. Hlavná aktérka pripravená, mamina tiež, tak hor sa do testovania plienok :clap::blush::thumbsup::ok_hand:.

Naše postrehy:

Plienka akurát sedí Ninke.Pekne zapasovala na jej zadoček a to aj vďaka tomu,že je anatomicky tvarovaná. Váhové rozpätie plienky pre veľkosť 2 je od troch do šesť kíl. Ninka ako päť týždňová mala 4280g. Predtým ako som uložila malinkú spinkať som skontrolovala či ju náhodou netlačí, ale nie. Dúfala som,že sa neprejaví žiadna alergická reakcia,preto som po hodinke Ninku skontrolovala. Všetko je v poriadku, nič nie je začervenané tak sa môžme plne pustiť do testovania :blush:. Spokojný výraz tomu len nasvedčuje.

Čo veľmi oceňujem a zároveň by som chcela vyzdvihnúť je indikátor vlhkosti na plienke,maminka nemusí kontrolovať jej obsah. Keď sa indikator (žltý pasik) zafarbí celý na modro, tak treba plienku vymeniť. Počas celeho testovania som sa na indikátor veľakrát spoliehala a môžem napísať, že nás nesklamal. Ninka sa ani raz neprecikala ani neprekakala, čo je super. Samé vieme, aké je ťažké vyprať z oblečenia stolicu dojčeného bábätka.

Tiež by som vyzdvihla absorpčné kanáliky pre rýchlu distribúciu vlhkosti,aby plienka zanechávala stály pocit sucha a tiež sú zložené z vrstvy pre absorbciu stolice. Naša rodinka počas vianočných sviatkov cestovala k vzdialenej rodine. Cesta nám trvala necelé tri hodky a musím napísať, že v plienke bolo nakakané aj nacikané a Ninkina ritka to vôbec nepocítila.

Tiež sa mi veľmi páči, že plienka pampers premium care má tvar, ktorý sa prispôsobí pupku dieťaťa. Určite to má výhodu najmä u novorodencov, ale ocenila som to aj ja pri Ninke.

Počas testovania som dva krát oslovila mamičky z Modrého koníka, aby odpovedali na mnou položené otázky týkajúce sa plienok. Pýtala som sa, aké plienky si vybrali pre svoje detičky do pôrodnice a kto im ich odporučil. Jednoznačne boli respondentkami označené pampers premium care a zväčša ich odporúčali kamarátky a mamičky tiež zisťovali dostupné informácie na internete.

Na záver by som dodala, že som bola veľmi spokojná s kvalitou ako aj funkčnosťou plienok pampers premium care. Prekvapili ma v pozitívnom svetle, aj napriek prvotnej obave. Testovali sme ich skoro dva týždne. Samozrejme sme si potrebnú veľkosť zakúpili a spolu s Ninkou im zostaneme verní a budeme ich odporúčať ďalej.

Ďakujem pekne MK za možnosť testovania a vám milé čitateľky za prečítanie článku.

#test_pampers

Čítaj celý článok