modrykonik
13. jún 2024
1045 

Tipy, ako zabaviť dieťa pri peších prechádzkach alebo v kočíku

Prechádzky s dieťaťom sú skvelý spôsob, ako stráviť čas vonku a užívať si čerstvý vzduch. Áno, ale buďme aj realisti. Dlhšie prechádzky s dieťaťom v rôznom veku môžu byť aj niečo v štýle: ,,Mami ja sa nudím,” ,,..a kedy tam už budeme?” ,,Mamíí, mňa bolia nožičky…” ,,Mamíí, ja už nevládzem.”, ,,Mamííí, ja som hladná.” atď. Určite máte aj vy svoje skúsenosti 😉. Preto máme pre vás pár tipov, ako dieťa zabaviť, či už počas prechádzok peši alebo v kočíku:

1. Objavovanie prírody

Využite čas vonku na učenie a objavovanie. Ukazujte dieťaťu rôzne stromy, kvety, vtáky a zvieratá. Rozprávajte sa o tom, čo vidíte a počujete. Deti milujú pozorovať prírodu a učiť sa nové veci. Tu ale upozorňujeme, že to bohužiaľ neplatí pre každé dieťa 😇. 

2. Hračky na cestách

Zoberte so sebou obľúbené hračky dieťaťa. Pokojne aj barbinu, bábiku, autíčka, lopty, bublifuky.... 

3. Interaktívne hry

Hrajte jednoduché hry, ako napríklad „Kde je?" Ukazujte na rôzne objekty a pýtajte sa dieťaťa, kde sa nachádzajú. Môžete tiež skúsiť hry so zvukmi, kde budete napodobňovať zvuky zvierat alebo áut. 

4. Spievanie, recitovanie a rozprávanie

Spievajte obľúbené pesničky alebo recitujte básničky. Opakujte si farby, rozprávajte sa o obľúbenej rozprávke. 

5. Knižky na cestách

Vezmite so sebou malé knižky alebo leporelá, ktoré si môžete spolu čítať počas prechádzky alebo keď sedíte na lavičke v parku. Obrázkové knižky sú skvelé na ukazovanie a rozprávanie príbehov.

6. Zaujímavé zastávky

Plánujte prechádzky tak, aby ste sa mohli zastaviť na rôznych zaujímavých miestach. Deti milujú ihriská, fontány alebo miesta, kde môžu sledovať ľudí či zvieratká.

7. Kreatívne riešenia

Pre väčšie deti môžete skúsiť rôzne kreatívne aktivity, ako kreslenie kriedami na chodníku, zbieranie listov a kvetov na neskoršie tvorenie alebo fotografovanie zaujímavých miest.

8. Pochutinky

Na záver naša najobľúbenejšia časť – chrumky, ovocné taštičky, tyčinky, rôzne doma vyrobené desiaty, nakrájané ovocie, banánové lievance... Ak je vaše dieťa papkáč, toto je zaručený spôsob, ako dieťa zabaviť a zároveň mu doplniť energiu 🙂. A určite urobte/vezmite pár ,,pamlsiek” aj pre vás 🙂. 

Neexistuje univerzálna cesta pre všetky deti, ale veríme, že niektoré tipy využiteje 🙂. Treba byť len pripravení na rôzne aktivity a vaše deti si prechádzky zamilujú a vy spolu strávite kvalitný čas vonku. 🍼🌳🚶‍♀️👶

A pre tých, ktorí hľadajú skvelého pomocníka na prechádzky, ejkejej kočík, mrknite výber športových a cestovných kočíkov, ktoré pre vás dala dokopy naša kočíková poradkyňa Ľudka. Ku každému dostanete obľúbený batoh Mamaleto ZADARMO 😍 👉 https://i.modrykonik.sk/kociky_pre_vas

To su triky co asi pozna a skusa kazdy..

14. jún 2024

Asi áno, samozrejme budeme rady za každý ďalší nápad, ktorý pomôže iným mamičkám, na nič iné prevratné sme my v tíme Modrého koníka síce neprišli, ale možno sme predsa len niekomu pomohli 🙂

14. jún 2024

Začni písať komentár...

Odošli