Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  monculik
  23. sep 2019    Čítané 98x

  Náš ďalší "život" s Curaprox

  Ahojte, neviem či to takto môžem,no som jednou z účastníčok "zájazdu" - vlastne vzdelávacieho wellnes pobytu s curaprox v Tatrách.Po skončení a napísaní blogu som sa stretla zo strany niektorých mamičiek s nepochopením,že moje nadšenie je len chvíľkové a že to všetko rýchlo skončí ako všetky testovacie a zdieľacie akcie.
  A práve táto spomienka ma nakopla,že Vám teraz píšem .
  A vôbec nie je pravdou,že v našej rodine dni s curaprox -om rýchlo po pobyte skončili,práve naopak,aj môj manžel ničiteľ kefiek ostal verný curaproxu,používa síce kefku s 1560 vláknami,ale pre mňa je to veľký úspech. No ale najviac som hrdá na staršieho syna,ktorý ráno po vyčistení zubov curaprox smartkou, nevynecháva ani dočistenie jednozväzkovou syngle kefkou...robí to sám a to vstáva ozaj skoro.
  Ale to,z čoho mám momentálne najväčšiu radosť je,že sme opäť začali v škole zbierať staré použité kefky.Podarilo sa mi nadviazať na minulý rok,keď sme kefky menili za farebné koše do tried na triedenie odpadu. Je to projekt: https://www.ekoalarm.sk/
  No kedže nemôžme zopakovať akciu a vlastne to nieje ani potrebné,veď máme koše všade a dokonca som aj ja dostala do práce jeden...osvety nie je nikdy dosť.Tak som sa rozhodla,že by bola škoda,v zbieraní nepokračovať . Veď ak sa začne od najmenších úspech sa zaručene dostaví. Zastavila som s v smile shope po prázdne krabičky ,ktoré som umiestnila v triede,kam môžu detičky kefky naďalej vhadzovať. Budú mať možnosť meniť použité kefky za nové kefky,alebo im bude odmenou pexesko, nálepky a rôzne motivačné materiály,ktoré som si doniesla ešte z pobytu v Tatrách (to som si vymyslela a doplnila sama,aby boli detičky správne motivované ).

  Takže prvotná myšlienka curaproxu,že žiadna kefka neskonči na skládke v našej škole trvá naďalej .
  A kým Curaprox nevyvinie biorozložiteľnú kefku(aj keď sú už na najlepšej ceste),môžte aj vy svoje kefky nosiť na rôzne zberné miesta,či už do smile shopoch,lekárni,drogérii...
  Ak ste si to dočítali až sem,tak ďakujem a mám radosť,že som Vám možno aspoň trošku inšpirovala.. veď už aj naši najmenší budú vedieť,že môžu prispieť k ochrane našej prírody.

  monculik
  14. apr 2019    Čítané 179x

  Vzdelávací wellness víkend s CURAPROX alebo náš "zúbkový"život

  Ahojte, budúce mamičky, mamičky maličkých detičiek a všetky ostatné mamičky, ktorým záleží na šťastnej a usmiatej rodine.

  Ak mám pravdu povedať, ja som sa usmievala od ucha k uchu, keď mi prišla správa s textom, že mi s radosťou oznamujú, že som bola vybratá na vzdelávací wellness víkend s CURAPROX v hoteli Družba v Jasnej. Presne si pamätám, že som sedela v kresle... No nie u zubára, ako by sa to mohlo zdať, ale v kresle u mojej kaderníčky. Verím, že ak všetky rady od skúsených školiteľov zúročím, tak budem sedieť len a len v kresle u kaderníčky 😉, hoci aj toto nie je najlacnejšie. Predsa ku krásnemu úsmevu patria aj krásne a upravené vlasy 😉.

  Ale poďme pekne postupne k zdieľaniu mojej radosti po zistení, že práve ja budem mať to šťastie a zažijem nezabudnuteľný víkend s CURAPROX. So značkou, ktorá mi je veľmi blízka a ktorej produkty nemôžu chýbať v našej kúpeľni. Úprimne, ak si chcem spraviť radosť a radosť aj svojim chlapcom, tak samozrejme, že neobídeme smile shop... Najviac spomínajú, keď sme boli ochutnávať zubné pasty BE YOU. Hneď si aj zamilovali jabĺčkovú. Nie stále tam môžeme nakúpiť, ale ak môžeme aspoň nakuknúť a potešiť pestrými farbami naše očká, je to fajn. Krásny pestrofarebný obchodík nám stále spraví dobrú náladu. Je to už taký náš malý rituál a dopredu sa dohodneme, čo si nabudúce skúsime dopriať.

  Ale opäť som odbočila, keďže Vám chcem povedať toľko veľa a preniesť svoje nadšenie aj na Vás cez týchto pár riadkov, verím, že sa mi to aspoň trošku podarí.

  Tak sa pokúsim vrátiť k tej prvotnej správe, ktorú som mimochodom veľmi dlho predychávala... Srdiečko sa mi rozbúšilo pri tej predstave, že práve ja budem môcť tieto všetky výhody a zážitky okúsiť, a keď som si dočítala dokonca, kde bola rada, že mám nechať manžela a deti doma, aby som si to všetko mohla čo najviac užiť a vychutnať, už mi v tej chvíli k šťastiu nič nechýbalo. Aj my bolo jedno, že mi kaderníčka zmenila o jeden odtieň tmavšiu farbu 😉. Čo bolo dovtedy neslýchané 😃. Už som sa videla vo vírivke s kefkou v ruke a v mojich milovaných Tatrách, a to som ešte netušila, že sa školenie presunie z Nízkych tatier do Vysokých Tatier. Čo je pre moju "tatranskú" dušičku ešte viac. Bol pre nás pripravený pobyt v Hoteli Patria na Štrbskom Plese. Ak sa na to pozerám teraz s dvojtýždňovým odstupom času... Bola som riadne sebecká - ako som v prvom rade myslela, len a len na seba, na svoj útek z reality. Tak mi to pripadalo, keď som zistila, že tí najlepší odborníci z oblasti zubného lekárstva (MUDr. Pavol Andel a MDDr. Adam Mikuš) a dentálnej hygieny (PhDr.Serafínová PhD.) sa budú počas celého pobytu venovať len mne. O wellnesse už radšej ani písať nezačínam... to by som sa opäť nechala uniesť 😉. A to som ešte nevedela, že tam budú stále milí a usmiatí CURAPROX odborníci Alicka Šumská a Tomáš Olšiak, ktorým sa chcem aj touto cestou poďakovať, lebo bolí skvelí spoločníci, aj vďaka ktorým bol tento pobyt, takým, akým bol...NEZABUDNUTEĽNÝM!

  Cestou domov som mala v aute čas premýšľať a držať sa nohami bližšie pri zemi ako na tej kaderníckej stoličke. A zrazu ten prvotný ošiaľ sa začal pomaličky rozplývať... Veď som to predsa ja, ktorá tvrdí, že chce pre svojich najbližších len a len to najlepšie. A čo je viac, ako môcť priamo sprostredkovať takúto skvelú osvetu mojej rodine?

  Samozrejme, že ma to začalo hneď nahlodávať a ďalšia moja komunikácia s organizátormi pobytu smerovala priamou otázkou o možnosti si vziať so sebou aj svojich najbližších. Bolo mi jasné, že Hotel Patria nepatrí k našim bežným víkendovkám v Tatrách. Ale ako sa hovorí, ak sa chce, cesta sa vždy nájde... A tohto som sa držala aj teraz. Začala som tvoriť plán, ako to naservírujem manželovi tak, aby zareagoval primerane, ale hlavne tak ,aby to nadchlo aj jeho 😉. V chlapskej reči sa ľahko zmení vzdelávací luxusný wellness pobyt na víkend plný zubných kefiek a nepretržitého si čistenia zubov 🙂.

  A toto som nechcela. No keď zbadal iskričky v mojich očiach po vyslovení Curaprox víkendu... Už vedel, že mu nepomôžu žiadne protesty.

  Viac ako rok a pol dozadu sa mi snažil vyhovoriť, keď som si vzala do hlavy, že sa pokúsim projekt Eko Alarm-u priniesť aj do našej malej obecnej školy a škôlky. Snažil sa ma chrániť pred neprajnými komentármi a negatívnymi postojmi našej malej obecnej komunity. Pracujem na obecnom úrade a poviem Vám, veľmi ťažko sa mi pozerá, akí sú niektorí naši občania slepí a nechcú vidieť, kam svojím ľahostajným postojom k separovaniu odpadu spejeme. Dala som si námahu a odsledovala som si na obecných kamerách (približný vek) rebelov-netriedičov. A vyšlo z môjho "tajného" prieskumu, že najhoršie sú na tom takí 25 až 35-roční občania. A práve tí už boli rodičmi, tými rodičmi, ktorých majú nasledovať ich deti. Ako môžeme my rodičia učiť detičky si čistiť zúbky, ak ich nevieme naučiť sa starať a čistiť svoje okolie. Je jasné, že nemôžu mať čisto v puse, keď nemajú čisto okolo seba. No a viac mi nebolo treba... Povedala som si, že nás idem prihlásiť za každú cenu! A čuduj sa svete, zrazu sme boli medzi 200 školami, ktoré vybrali do projektu Eko Alarm-u. Prvý termín na potvrdenie registrácie som, samozrejme, v návale iných svojich aktivít skoro prešvihla 😉, ale nakoniec sa všetko podarilo a na škole sme už mali prvé 2 koše na triedenie odpadu. Stačilo odsledovať a odvážiť počas jedného týždňa množstvo vyprodukovaného odpadu a to bolo všetko. Takže zber zubných kefiek sa mohol veselo začať.

  Dostali sme žltý kôš na plasty a modrý na papier...malo to ohromný úspech...detičky krásne rozlišovali kam majú čo zahodiť a veľmi početne sa začali aj zapájať nosením použitých kefiek z domu.Za 100 vyzberaných kefiek, sme si opäť vymenili ďalšie 2 koše, ktoré sme potom umiestnili v našej materskej škôlke. A takto to išlo ďalej a nakoniec sa zvýšil jeden kôš na plasty aj pre mňa. Takže mám na obecnom úrade aj malý žltý kôš na plasty. No nepovedala som Vám ešte to najdôležitejšie, že tie koše sú vyrobené z použitých Curaprox kefiek. Spolu s košmi do škôl putovala aj osveta o tom, prečo a ako správne triediť odpad a ako predchádzať jeho tvorbe. Som presvedčená, že ak začneme s osvetou od najmenších, tak môžeme potom pohnúť aj s dospelými...veď ak ma upozorní malé dieťa, kam mám hodiť plastový téglik od jogurtu...verte, že toto si zapamätá každý dospelák raz a navždy!

  Ak môžem ešte by som chcela dodať, že sme ako obec doplnili veľké smetné "farebné" kontajnery na triedený odpad... Naši občania začali viac triediť odpad... Takže množstvo komunálneho odpadu sa znížilo. A za to tiež vďačíme nepriamo Curaproxu,veď práve ich myšlienka a forma ma k tomu priviedla!

  O aktuálnych prebiehajúcich aktivitách projektu Eko Alarmu nám porozprával v nedeľu ráno Tomáš Olšiak. Informoval nás, že tento projekt momentálne skončil, ale kefky stále zbierame ďalej a aj vy všetci by ste to mali robiť tiež, veď Curaprox Vám dáva možnosť si "zálohovať" vašu kefku ako napr. sklenenú fľašu. Curaprox proste vzal veci do vlastých rúk a od roku 2017 v Smile shopoch (to sú malé, farebné obchodíky v nákupných centrách, o ktorých som už písala vyššie) začal zbierať kefky. Za každú kefku (akejkoľvek značky) dostane zákazník zľavu 5 centov na nákup novej. Kefkám CURAPROX odsekávajú hlavičky a rúčky potom recyklujú - vyrábajú z nich tie spomínané koše.

  Použitú zubnú kefku môžete priniesť na recykláciu aj do zubnej ambulancie, do lekárne, do rôznych bioobchodov, do škôl, do drogérií. Od marca sa zbierajú použité zubné kefky už aj v dm drogerie markt Slovensko vo všetkých pobočkách v Bratislavskom kraji. Verím, že tento projekt bude mať úspech a rozšíri sa aj do ďalších krajov.

  Tak a poďme sa vrátiť k tým mojim spomínaným iskričkám v očiach 😉. A presne tie zas zbadal môj manžel v mojich očiach... Keď som doma, no teraz už opatrnejšie zahlásila, že by som chcela opäť skúsiť niečo spraviť pre naše deti... Motivovať ich k radostnejšiemu čisteniu zúbkov. Predsa to prvotné zoznámenie s kefkou, ústnou vodou a šabličkou už máme dávno za sebou. A s pribúdaním rôčkov a vzdorom, som potrebovala zaujať a vrátiť trošku radosti a hravosti do čistenia zúbkov naspäť. A presne nato bol ako stvorený projekt DENTAL ALARM (napíšem Vám o ňom trošku nižšie).

  Ak si teraz trošku zaspomínam pár rôčkov dozadu, keď boli chlapci ešte maličkí, tak po tomto víkende som hrdou mamou! Z vlastnej skúsenosti Vám môžem potvrdiť to, čo sa nám snažil vysvetliť prednášajúci lekár Dr. Andel. A uistil ma, že to, čo som robila, som robila dobre. Ak budú detičky pozeranie do úst a čistenie brať ako bežný jav a začneme s návštevou zubného lekára po prerezávaní prvých zúbkov, detičky nebudú mať potom problém s návštevou zubného lekára. Ozaj to môžem potvrdiť. Je pravdou, že prvá návšteva zubára by mala býť v šiestich mesiacoch veku dieťaťa. No my sme si na ňu museli počkať. Naš prvý zúbok sa začal prerezávať až s prvým rôčkom, počkali sme si ešte na ďalší a potom už naše kroky smerovali k pani zubárke, ktorej vďačíme za to, že my s návštevou v zub. ambulancii ozaj problém nemáme.

  Prvá návšteva bola skôr také kolotočovanie. Hore-dole-hore-dole... Vozenie v kresielku. Pri ďalšej návšteve boli zúbky a ďasienká kontrolované zubnou kefkou, ktorú sme si potom aj hrdo odniesli domov. Kefku sme poznali a už od malička nám vyhovovala „curakidka“, ktorej pogumované časti nám slúžili ako hryzadlo. Najskôr sme si s ňou zúbky ani nečistili... No o to dôležitejšie bolo, že sme ju poznali.

  Kefka je najdôležitejšia zubná pomôcka a má byť braná ako samozrejmosť. Veľmi dobre nám pomáhali pri prerezávaní ďasienok aj detské hryzadlá. Ak už boli ďasienká navreté, boľavé, dávala som hryzáko na chvíľku do chladničky a to stále zabralo... Chlad ukľudnil a utlmil bolesť. A ak sa vám môžem pochváliť s našimi deťmi, sme z ambulancie ešte s plačom alebo krikom neodchádzali. Všetko sa im snažím vysvetliť ešte pred vstupom do ambulancie, ale hlavne v kľude... Zvykli sme sa cestou v aute k zubárovi smiať a zabávať na tom, ako s tými chrobáčikmi zatočíme s pomocou tety zubárky. Netvrdím, že nemajú obavu a maličkú dušičku pred každou návštevou. Aj ja sama idem k zubárovi na preventívnu prehliadku s veľkým "rešpektom", ale veď to je predsa prirodzené, len to treba mať pod kontrolou.

  Tým, že pravidelne dodržiavame návštevy v zubnej ambulancii minimálne 2x do roka a ak sa mi niečo nezdá, tak aj častejšie sa ideme ukázať, je to pre chlapcov bežne, tak bežne, ako aj návšteva u iných lekárov. Netvrdím, že sme boli stále úplne bez kazov ... No zvládlo sa to, “chrobáčik“ zo zúbka sa vybral a išlo sa hrdo domov.Som presvedčená o tom, že k tomu, že sme nemali nejaké vážnejšie problémy a botlestivé zúbky, nám pomohlo aj pitie čistej vody. Dovolím si tvrdiť, že naše deti berú čistú vodu ako samozrejmosť a ak sa aj príležitostne napijú nejakého sladeného nápoja, hneď po ňom si vypýtajú pohár čistej vody. A to si vlastne hneď aj vyplachnú ústa a ani o tom nevedia 😉. Fľaše do školy si plnia samy a len a len čistou vodou. Je to jedná z prvých vecí, ktorú môžeme naše detičky naučiť hneď po narodení, žiadne sladené čaje a farebné vodičky. Ak si to osvoja od ranného veku, bude to tiež ďalšia samozrejmosť v ich živote.

  Stále som si preverila zubného lekára a najviac mi pomohli samotné referencie od mamičiek. No keď som teraz spoznala dvoch odborníkov a z ktorých je jeden úžasný, milý detský zubár, až mi je ľúto, že nás delí od jeho ambulancie až 400 km 😢. Ak by to tak nebolo, už by sme boli k nemu objednaní. Ak niekto váhate nad výberom lekára a máte možnosť, ktorá nám chýba, využite ju... Nás si „Adam zubný lekár" získal ihneď. Keďže som využila možnosť a deti boli cez víkend so mnou, tak sa hneď aj s „Adamom" zoznámili a padli si do oka. Ukázal im pri praktickej inštruktáži, ako si správne čistiť zúbky, čím ich veľmi zaujal, a hneď po príchode domov sa na zubára hral aj mladší syn Tobiáš.

  Je dôležité naučiť detičky, ako si správne čistiť zúbky od malička. Lebo sama na sebe viem, ako neľahko je sa zbaviť "ťažkej" ruky. Netvrdím, že to už 100%-ne s deťmi vieme, no pracujeme na "hladkacej" a "krúživej" technike a to sa dá len s kvalitnou kefkou a také presne kefky od Curaproxu sú:

  • Mäkké
  • Husté
  • Rovno strihané
  • S malou hlavičkou

  Mne sa momentálne ráta aj to, že deti do čistenia zúbkov nemusím naháňať.

  Stále sa mám aj ja čo učiť, je toho ešte dosť. Je mi ľúto, že som so singel kefkou neprišla do styku skôr, keď boli chlapci ešte menší, a nezačala som deťom dočisťovať zúbky s tak úžasnou pomôckou ako singel kefka je! Áno aj čistenie zúbkov sa dá využiť naplno... Je to predsa spoločná chvíľka strávená s deťmi... Nikto nám predsa neprikázal, že si zúbky musíme čistiť sami a zatvorení v kúpeľni. A napríklad taká JEDNOZVÄZKOVÁ KEFKA nám to umožňuje.


  A viete prečo? Nepotrebujete k nej vodu ani pastu, takže ani kúpeľňu . A je to tu... Môžeme to robiť spolu s deťmi hoci aj pri pozeraní telky. A má to ešte jeden dôležitý význam: zamestnáme si ruky a nemusíme siahať po rôznym večerných "maškrtách ". Deti si nevedia samy vyčistiť zúbky bezchybne a s touto kefkou to dočisťovanie rodičmi ide hravo. Je bežné, že deťom, máme dočisťovať zúbky do 10r. života.

  Malé deti si nemusia veľmi a často čistiť zúbky pastou, dôležité je ich naučiť správnym návykom. A nám k tomu ozaj pomáha single a medzizubná kefka. Veď najviac kazov sa tvorí v medzizubnom priestore, ktorý sa ťažko čistí a na fotke to je aj vidieť... Je to zafarbené na tmavofialovo s pomocou farbiaceho roztoku.

  Roztok nám ukáže, ktoré miesta nie sú vyčistené dôkladne. Miesta bez povlaku alebo s čerstvým povlakom sa zafarbia na svetlofialovo, slabo vyčistené miesta na zúbkoch s povlakom starším ako 24 hodín sa zafarbia na tmavofialovo. Pridávam fotku staršieho "lajdáckejšieho" synátora. Tam už som potom musela "nastúpiť" ja.

  Ale chcem sa vrátiť opäť k mojej túžbe udržať si u detí tú samozrejmosť a nenútenosť k čisteniu zúbkov. No potom mi napadlo, že prečo vymýšľať niečo len pre naše deti, prečo nepomôcť viacerým mamičkám. Lebo neverím, ak mi niekto povie, že nemusí svojim deťom dočisťovať zúbky a opakovať zaužívanú otázku: "Umyl si si zúbky? Umyla si si zúbky? Šup-šup do kúpeľne!"

  A takto presne sa zrodila myšlienka Dental Alarmu pre našu školu. O tomto úspešnom projekte, nám v nedeľu porozprával Dr. Mikuš.

  O Dental Alarme som už počula skôr. No nevyhovovali mi verzie, ktoré ponúkal. Bola tam možnosť zorganizovať stretnutie rodičov s maličkými deťmi do 3r. v materskom centre alebo priniesť do školy štyri školenia v určitej postupnosti. No v rámci vyučovacieho procesu a bez rodičov. A mne išlo hlavne predsa o tých rodičov. Tak som si vymyslela vlastnú verziu. Bála som sa, že sa mi to nebude umožnené, predsa pravidlá by sa mali dodržiavať. No ani tam žiaden problém nenastal.Takže som pooslovovala rodičov a nakoniec sme vytvorili až dve skupiny... Projekt mal veľký úspech. Študentky zubného lekárstva sa zamerali na detičky a hravou formou prostredníctvom Lily a Lola (to sú plyšové hračky, maskoti tohto projektu) vytvorili príjemnú atmosféru v ktorej ich prezentácia naozaj upútala.

  Viac o tomto projekte najdete tu: https://www.dentalalarm.sk/

  Ja som si zaumienila, že sa pokúsim osloviť najskôr mamičky... Veď ak mama prenesie svoje nadšenie z čistenia zúbkov na dieťa, potom ak má osvojenú techniku čistenia a požíva jemnú kefku s jemnými vláknami. To je na začiatok najviac, nič viac som si ani nepriala. Veď čo deti vidia, to aj robia! A ak má nastať zmena u detského chrupu, musí nastať najskôr zmena u chrupu rodičov. Musíme byť pre naše deti vzorom, potom už je to len krôčik k úspechu. Dieťa sa už len prispôsobí a jednoducho začne po nás opakovať. Preto sa pred deťmi nezatvárajme v kúpeľni... Užívajme si tie spoločné chvíľky, veď môžu byť aj príjemné. A čo je príjemnejšie stráviť čas s deťmi správnym čistením zúbkov alebo tráviť ho v zubnej ambulancii s dieťaťom? Aj keď sme sa zoznámil so skvelými zubnými lekármi, je určite lepšie návštevy v ich ambulanciach obmedziť na povinné minimum.

  Zúbky sa nám prerezávajú až z 90 % zdravé a ak si ich "udržiavame" čisté, tak sa nepokazia! Lebo čisté zuby sa nekazia! A ani sa kaziť nemusia, zapríčiňuje to zubný povlak, ktorý chce jednoducho v našich ústach prežiť. Keďže je to živý organizmus a baktérie sa z úst nedajú dať preč... Jednoducho sa s nimi musíme naučiť správne žiť. Popravde to všetko som ani ja sama ešte vtedy nevedela. 😞

  Poznala som jednozväzkovú kefku, no neovládala som jej techniku úplne najlepšie. Takže používala som ju tak parkrát za mesiac. No to sa zmenilo a nielen u mňa ale aj u mojich troch chlapcov a to teraz už hovorím aj o manželovi. A ten mi dal najviac zabrať. No opäť mi s tým pomohol „zubár“ synček a farbiaci roztok. Pokiaľ neuvidel na fialovo zafarbené zuby, tak mi neuveril, že si nečistí zuby správne a povlak ostáva. Opäť sa potvrdilo, že cez detičky to ide ľahšie, po vyčistení medzizubnou kefkou (podotýkam, že s medzizubkou manželovi čistil medzizubné priestory mladší syn) a už bol manžel „náš“ 😉. Dnes si sám v pohode dočisťoval zuby hneď po obede... Proste vstal sám od seba, siahol po kefke ako keby to robil už veľmi dlho a nerušene ďalej sledoval telku. Až som ostala dojatá... Potvrdilo sa, že osveta je najviac. Len ju treba kúskovať, ale asi opatrne, ale hlavne nastaviť na každého individuálne. A to presne CURAPROX ponúka, len si treba vedieť vybrať ten správny spôsob alebo správny projekt. Môj tvrdohlavý manžel je toho dôkazom.

  Plánovala som Vám najskôr bod po bode opísať každú časť prednášky a všetky nové poznatky. No nakoniec som sa rozhodla, že Vám to priblížim takto svojou osobnou skúsenosťou a naším praktickým „zubným životom“ s CURAPROX „kamarátmi“.

  Ak ste to dočítali až do konca, tak som veľmi rada a chcem sa Vám poďakovať.

  Ak budete mať aj vy takúto možnosť ako ja s mojou rodinkou, tak ju využijte a prihláste sa, možno sa šťastie usmeje aj na vás. Je to to najlepšie čo pre vaše zúbky môžete urobiť.

  A ak by Vás aj náhodou nevybrali, kľudne sa obráte na kohokoľvek z CURAPROX. Určite radi zodpovedajú vaše otázky.

  A či už budete mať pozitívne alebo aj negatívne pocity,pri čítaní tohto článku... budem za ne vďačná...VEĎ NIE NEZNAMENÁ NIKDY!

  Je predsa veľa možností, stačí si len správne vybrať a ja som si vybrala... No úplne na začiatku bol jednoduchý materínsky inštinkt. A to je to, že chcete pre svojho malinkého človiečika, ktorého držíte v náruči len to najlepšie!

  Opakujem sa...no ešte raz ďakujem Modrému koníkovi a CURAPROXu, že mi pripomenuli v návale každodenného stresu a starostí, že najväčšia investícia(nemyslím finančná) má byť do našich detí...je to investícia,ktorá sa každej jednej z nás zaručene vráti!

  A to v podobe šťastných detí!

  Monika

  Ahojte,zháňam kupony na 50% zlavu - aquacity poprad,ak ich nepotrebujete,ponuknite,prosim,