icon

Ahojte, poraďte čo robiť. Kúpili sme včera sedačku zaplatili a odišli. Kúsok odtiaľ bolo Tesco tak som išla nakúpiť a priateľ čakal von a zatiaľ na sedačke zbadal že je na nej diera. Išiel tam a povedali mu že zoberte ju domov a reklamujte a buď nám ju precalunia alebo vymenia za druhý kus lenže na novú by sme čakali 15 týždňov 😲. A ja viem že na sklade majú dva kusy. Ako to mám riešiť?

avatar

Odstupenie od zmluvy.mali ste si dat zavolat veducu

25. apr 2018
avatar

Bez udania dovodu sa da vratit do 7 alebo 14 dni. Tak keby ste ju isli vratit a potom kupili novu? Mozte sa vyhovorit, ze ste dostali a druhu zbehne kupit niekto iny. Ci to je moc prespekulovane?
Podla mna ju mali zobrat hnes spat😠

25. apr 2018
avatar

mali ste ju hned ist vratit. do 7 dni mozes hoci co vratit.

25. apr 2018
avatar

Hneď vrátiť pokiaľ vám neponúkli okamžitú výmenu.

25. apr 2018
avatar

Jedine reklamacia, to kludne mohli riesit uz vcera..... Asi sa im nechcelo..... Reklamaciu zo zakona musia vybavit do 30 dni....

@stastna17
@gabi1024 vratit do 7-14dni moze len ked je to internetovy obchod. Na Ziadnu kamennu predajnu sa to nevstahuje, pri niektorych obchodoch je to len sluzba nadramec zakonu

25. apr 2018
avatar

@tunzal jaj. Lebo vo vacsine obchodov co som bola a pytala sa na vymenu, tak mi povedali, ze do 7(14) dni mozem menit😉

25. apr 2018
avatar

@tunzal ale jej predali poskodenu sedacku.neposkodila sa jej pouzivanim

25. apr 2018
avatar

@lucia2610 ,,vyrobna vada,, ,,poskodenie pocas pouzivania,,....vady zistene po odchode z predajne.... Zo zakona len reklamácia...

25. apr 2018
avatar

@tunzal nam stale vymenili vsetko v ten den aj telku v nay takze asi fakt zalezi od obchodu. nemali sme s tym nikdy problem.

25. apr 2018
avatar

@gabi1024 zalezi aky tovar a aky obchod... Ale zakon hovori jasne.

25. apr 2018
avatar

@tunzal a vymena tovaru?v kazdej predajni to tak funguje

25. apr 2018
avatar

@lucia2610 taktiez nikto ti vymenit nemusi , je to len o dobrej vole predajcu...pokial si to prevzala predajni a nebol objednany cez net. Cez net 14 dni mozes vratit hocico bez udania dovodu.... Samozrejme neposkodene a original zabalene

25. apr 2018
avatar

@tunzal tak to je asi na ochote.mne aj v datarte vymenili tovar ktory som odbalila.

25. apr 2018
avatar

@lucia2610 vsak pisem, je to len o ochote, ale zial zakon je taky aky je.... Na druhej strane zas mám znamych co majú obchod so šatami... A isty cas bol pravidelny ze v piatok kupili saty, sobotu pretancovali noc a pondelok zobrali naspat ze si to rozmysleli....

25. apr 2018
avatar
mpmhmp
autor

No, volala som tam že ako to mienia riešiť a pošlú sem technika a on rozhodne či ju zoberú preč alebo to precalunia. Ale na začiatku sa ma tak blbo spýtali že či to chcem reklamovať?

25. apr 2018