Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  nankab
  18. jan 2018    Čítané 169x

  Ach tie hormóny

  Milé ženy a slečny aj vy sa stále pasujete z rozhodeným hormonálnym systémom a máte okrem psychických aj fyzické prejavy?

  Ja, ako terapeutka, pristupujem k človeku individuálne a pokúšam sa pri každom probléme hľadať príčiny a pokryť všetky 3 oblasti života - duchovná, duševná a fyzická. Neriešim diagnózu, ale zaujímam sa o človeka ako sa má, čo ho trápi, odkedy problém začal, čo sa vtedy stalo.

  Tu Vám odporúčam všeobecné odporúčania pri disharmónii v hormonálnom systéme.

  1. Bachove kvetové esencie

  -základný prostriedok u hormonálnych porúch - Elm

  -pri hormonálnych zmenách s melancholickými náladami - Gentian

  -pri hormonálnych zmenách so smutkom a ťaživými náladami, ktoré môžu vykazovať známky depresie - Mustard

  -pre úpravu hormonálneho stavu po pôrode a rýchlejší návrat maternice do pôvodného stavu - Walnut

  -všeobecne u ženských hormonálnych zmien - Walnut

  2. Dámske hygienické vložky tianDe

  Vložky Nefritová sviežosť s použitím bylín obsahujú fytokompozíciu FCM z 19 liečivých rastlín:olej z čierneho korenia, výťažok zo šabriny pošvatej, olej z harmančeka, srdečníka, jerlín žltkastý, korkovníka amurského a ďalšie

  Viditeľné výsledky pri prevencii a komplexnej liečbe:

  = cystitídy (zápal močového mechúra)

  = bakteriálnej vaginózy - zápalov pošvy, vonkajších rodidiel

  = cervikálnej erózie

  = endometriózy

  = hemoroidov

  3. doplnením vhodných tinktúr z púčikov

  -Ženský 

  Zloženie: Čierne ríbezle Grapefruit Jarabina vtáčia Žihľava dvojdomáMaliník obyčajný Nechtík lekársky

  -Klimakter

  Zloženie: Brusnica obyčajná Púpalka dvojročná Hloh obyčajný Jarabina vtáčia Nechtík lekársky

  4. Duchovná príčina - treba hľadať príčinu

  Dievčatá, pozývam Vás do novej skupiny Kozmeceutiká tianDe.

  Spoločnosť tianDe bola založená v roku 2007 v jednom z ekologicky najčistejších regiónov pohoria Altaj, nachádzajúceho sa na hraniciach Ruska, Mongolska, Kazachstanu a Číny. tianDe vyrába kozmetiku, potravinové a kozmetické doplnky obsahujúce vo veľkej miere prírodné zložky, s využitím najnovších technológií podľa originálnych tibetských, čínskych a altajských receptúr orientálnej medicíny.

  https://www.modrykonik.sk/group/10180/?post_id=...

  DEPRESIA a Bachova kvetová terapia

  Aj pri takýchto diagnózach vedia esencie ako doplnok podporiť liečbu a zharmonizovať sa:
  - na základe sebaľútosti - Chicory
  - z prepracovanosti, nedostatku energie zo sklamania - Centaury
  - z chýbajúceho zmysli život - Wild Oat
  - spojená so slabosťou, predovšetkým v oblasti srdca - Oliva
  - z potlačovanej zlosti a agresivity - Holly
  - po strate partnera alebo zamestnania - Gentian
  - zo strachu niečo si odriecť - Hornbeam
  - v puberte alebo v strednom veku - Mustard
  - u ťažkostí, ktoré človeka ťahajú smerom dole - Gorse
  - dotyčný sa ešte nezotavil z rány osudu - Gentian
  - spôsobená chronickou chorobou, dlhodobé trápenia - Gorse
  - z pocitu, že dotyčný dobre neobstál, výčitky - Pine

  K tomu odporúčam biominerál Kali Phos a Nat Mur

  KALIUM PHOSPHORICUM (KALI PHOS) - ENERGIA, MOZOG

  Základný prostriedok pre mozog a senzorické nervy. Pomáha pri únave a syndróme vyhorenia. Podporuje koncentráciu a pamäť. Pomáha študentom v skúškovom období, manažérom v hektickom období, ženám na materskej dovolenke, pri hyperaktivite mysli, neurasténii a hystérii. Tonikum pri rýchlych a intenzívnych stavoch, napr.ťažký pôrod, teplota nad 39°C, otrava krvi, nekróza, gangréna alebo vyčerpanosť pri dlhodobých alebo vážnych chorobách (keď ide o život, súčasť bojovej trojkombinácie Kali phos-Ferr phos-Nat mur). Výborný prostriedok na prekonanie silného stresu, šoku, plačlivosti a silneju duševnej vyčerpanosti s Mag phos (napr.pri rozchode, úmrtí v rodine a pod.). Posilňuje odolnosť mozgových a nervových buniek voči toxínom. Je vhodný pri chorobách mozgu: Alzheimerova choroba, starecká demencia, depresia, infekcie, otras mozgu. Aj pre nepokojné deti, ktoré nespávajú, ľahko sa prebúdzajú, chcú sa nosiť. Pomáha pri svalovej slabosti, anémii kvôli krátkému životu krvných buniek. Ako antidepresívum v prípade plačlivej nálady Kali Phos spolu s Nat Mur.

  NATRUM MURIATICUM (NAT MUR) - VODA

  Zabezpečuje hydratáciu buniek a tvorbu tepla. Dehydratácia predstavuje dnes oveľa väčší problém, ako si uvedomujeme. Nat Mur pomáha pri všetkých prejavoch dehydratácie: vysoký krvný tlak, vysychanie kĺbov a platničiek (praskanie v kĺboch), glaukóm, suché oči, pálivá bolesť očí, suchá koža, vodnatý sekrét z nosa, tečúce slzy, strata čuchu a chuti, sucho v ústach, suché zdurené sliznice, chronické problémy prínosových dutín, suchý kašeľ bez zápalu, slané alebo vodnaté masívne potenie, potenie v klimaktériu alebo neschopnosť potiť sa. Podporuje činnosť obličiek (regulácia vody v tele a pomáha pri zadržiavaní vody a neschopnosti vodu vylúčiť alebo naopak pri polyúrii. Pomáha pri akútnej dehydratácii s vodnatým zvracaním, vodnatými hnačkami a celkovým obehovým zlyhaním a pri úpale. Pomáha odbúrať biologické jedy a histamín. Spolu s dostatkom vody výrazne pomáha pri prejavoch alergie, sennej nádchy a pri precitlivenosti na jedy hmyzu. Je dôležitý pre ochranu slizníc (vlhkosť, suché slinznice sú náchylné na infekcie, opúchajú), najmä žalúdočnej, pomáha pri pocite pálenia záhy. Základná látka pre regeneráciu málo prekrvených tkanív: chrupaviek a očí. Na psychickej rovine pomáha pri plačlivosti alebo neschopnosti sa vyplakať sa, pri smútku, hlbokom sklamaní, depresii, negatívnych myšlienkach a neprekonateľnej túžbe po alkohole. Vďaka hydratácii buniek má liftingový účinok. Odstraňuje únavu (od rána, otupenosť po celý deň, kedy ani spánok neprináša osvieženie, problémy s ranným vstávaním), malátnosť a pocit chladu ( aj v lete). Je súčasťou bojovej trojkombinácie Kali phos - Nat mur - Ferr Phos. Nedostatok vody a Nat mur sa prejaví zväčšenými pórmi na tvári bez mastnoty ( líca a spánky), opuchom okolo očí, ktorý býva najhorší ráno, želatínovým leskom v okolí očí, výraznou nasolabiálnou vráskou, zvýšenou chuťou na slané, odporom prijímať dostatok čistej vody alebo naopak veľkým smädom ( aj v noci)

  nankab
  23. nov 2017    Čítané 114x

  Maska na problematickú pokožku

  Maska na problematickú pleťZa roky skúšania pleťových masiek som si obľúbila niekoľko prísad, ktoré na moju pleť fungujú najlepšie. Niekoľko z nich som zmiešala a vznikla z toho parádna maska. Táto maska čistí póry, je antibakteriálna, pleť rozjasní, udrží ju hydratovanú, urýchli hojenie a pôsobí proti zápalom. Dovoľte mi predstaviť hlavných hrdinov, z ktorých sa skladá táto úžasná prírodná maska.

  Zelený francúzsky íl

  Íly všeobecne patria medzi najlepšie prísady, ktoré môžete použiť na čistenie problematickej pleti. Hĺbkovo ju čistia, nasajú z pleti prebytočnú mastnotu a vytiahnu z nej prípadné usadené toxíny. Najlepšie výsledky dosiahnete, samozrejme, pri pravidelnom používaní. Pre problematickú pleť je výborný zelený íl.

  Nimbový (neem) prášok

  Tento zelený prášok je ideálny pre problematickú pokožku. Nevysušuje ju, pôsobí antibakteriálne (čím pomáha predchádzať vzniku vyrážok) a tiež protizápalovo, zmierňuje a upokojuje zapálené vyrážky či akné. Mierne utišuje bolesť. Urýchľuje hojenie a je skvelé ho použiť aj na pokožku trpiacu akné. Nimba je vhodná aj na pokožku trpiacu psoriázou, ekzémom a na citlivú či alergickú pleť.

  Postup:

  • Môžete si predmiešať aj väčšie množstvo tejto masky, z každej prísady napríklad použite 2 polievkové lyžice a dobre ich premiešajte. Takto predmiešanú zmes budete mať vždy po ruke.
  • Na jedno použitie stačia 2 čajové lyžičky zmesi. Zmiešajte ju s 1 čajovou lyžičku medu (pôsobí hojivo, antibakteriálne a hydratačne), 1 čajovou lyžičkou tekutiny (pleťovou vodou, kvetinovým hydrolátom, bylinkovým čajom, mliekom či čistou vodou), 2 kvapkami oleja, napríklad jojobového alebo mandľového.
  • Naneste na čistú pleť a nechajte cca 15 minút pôsobiť. Maska pôsobí, kým je vlhká, preto ju môžete priebežne zvlhčovať. Nenechajte ju uschnúť, inak vám môže nepríjemne sťahovať pleť, čo môže viesť k jej začervenaniu.
  • Ak vám maska vytiahne na povrch pleti nečistoty, doprajte si po nej aj pleťový píling, ktorý vás zbaví vytiahnutých nečistôt a odumretých buniek. Následne pleť hydratujte.

  SERAPEPTAZA

  Serapeptáza, nazývaná aj serapeptidáza alebo seratopeptidáza, je enzým, ktorý rozkladá alebo odbúrava proteínové častice.

  Vytvára ho priadka morušová, ktorá ho používa na rozklad morušových listov, ktorými sa živí, ale aj na rozpúšťanie svojich zámotkov z pevných vláken (používaných na výrobu hodvábu), keď sú pripravené stať sa motýľom. Enzým produkuje priateľská baktéria žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej. Živé organizmy si vytvárajú enzýmy, aby dokázali urýchliť špecifické chemické procesy. Pre priadku morušovú je enzým serratia peptidase nevyhnutný na prežitie.

  Serapeptáza je čisto prírodná alternatíva väčšiny syntetických protizápalových liekov. Má komplexné účinky na organizmus - usmerňuje hormonálnu nerovnováhu, rozkladá krvné zrazeniny, odumreté tkanivá, cysty, zápalové látky všetkých druhov, má čistiace účinky, pomáha vylučovať toxíny z tela...

  Jej pozitívne účinky sú klinicky potvrdené pri liečbe:
  - srdcovo-cievnych ochorení
  - vysokom krvnom tlaku
  - cukrovke II.stupňa
  - migréne a bolestiach hlavy
  - cystickej fibróze prsníka
  - zápale dýchacích ciest
  - zápaloch rôzneho druhu
  - ochorení čriev
  - astme
  - osteoporóze
  - roztrúsenej skleróze
  - úrazoch (aj športových)
  - očistení organizmu od toxínov

  Pomáha pri liečbe zápalových ochorení, artritída, zápaly dýchacích ciest, rozpúšťa krvné zrazeniny, zabraňuje opuchom a hromadeniu tekutín v tele.