icon

Ahojte chcem spraviť tekvicový prívarok je potrebné tekvicu ošúpať? Vyberáte aj jadierka? A nejaký overený receptík??? Ďakujem 😊

avatar

nešúpem máme domácu, jadierka vyberám na 1 stredne veľkú tekvicu dám 1cibuľu, 500ml smotany na varenie, 2lyžice oleja, 2-3lyžice hladkej múky, soľ, korenie, kôpor podľa chuti. Na oleji orestujem cibuľu potom pridám tekvicu, krátko orestujem, zalejem smotanou zmiešanou s múkou, varím cca 20min (kým tekvica nezmäkne), po uvarení dochutím korením a na tanieri posypem kôprom alebo pridám fašírku/volské oko.

Dnes o 15:22
avatar

Ja vyumyvam a nechavam. Len ked je taka skareda alebo vidim nieco co sa ani umyt neda tak vykrojim. Aj jadierka preč.

Dnes o 17:42