Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.

Matka Ťa pochopí...matka Ti odpustí...ublíži ti len raz...keď zomrie😔
Boh stvoril anjela bez krídel...dal mu meno MAMA❤️👣🍀🌞🤰🙏🧓🏻🧑🏻‍🍼💎
"KRÁSNY DEŇ MATIEK - MAMINKÁM NA CELOM SVETE"🌍🌎🌏💞🧕🏻🧑🏻‍🦳🧑🏻‍🦰👱🏻🫂💐🌷😘

MAMA...🤲🏻🧑🏻‍🍼🧓🏻😘🌞💎🍀🌞👣❤️
1. Rozplakali ste ju... veľakrát. Plakala, keď zistila, že je tehotná. Plakala, keď vás porodila. Plakala, keď vás po prvýkrát stískala v náručí. Plakala, pretože láska k dieťaťu je nesmierna. Plakala pre každú vašu bolesť, ale aj od radosti, keď ste boli šťastní.
2. Chcela ten posledný kúsok koláča. Ale keď videla, ako sa naň pozeráte tými veľkými očami a malým jazýčkom si prechádzate po perách, nedokázala ho zjesť. Vedela, že ju urobí omnoho šťastnejšou to, keď sa naplní vaše bruško než jej chute.
3. Spôsobovali ste jej fyzickú bolesť. Keď ste ju ťahali za vlasy, bolelo to. Keď ste ju poškriabali s ostrými nechtíkmi alebo uhryzli pri dojčení či len tak pri spoločnom bláznení, bolelo to. Cítila si rebrá, keď ste rástli v jej bruchu a kopali ju do nich. Lepšie to nebolo ani so žalúdkom, ktorý sa jej v tehotenstve stláčal a rozťahoval podľa toho, ako ste sa v maternici točili. Nikdy vám to nevyčítala, pretrpela všetko, lebo vedela, že je to obeta za najväčší poklad na svete.
4. Vždy mala o vás strach. Od okamihu, keď ste boli počatí, robila všetko, čo bolo v jej silách, aby vás chránila. Najbezpečnejšie sa cítila vtedy, keď vás držala v náručí ona, lebo mala obavy, že nikto vás nedokáže chrániť s rovnakou silou. Jej srdce sa zastavilo, keď ste nepekne padli pri prvých krokoch. Keď ste išli večer von, dokázala bdieť dovtedy, kým ste sa nevrátili, len aby mala istotu, že ste v poriadku. Bola vždy pripravená stáť pri vás, keď ste mali nočné mory. Každú vašu chorobu prežívala niekoľkonásobne horšie ako vy. Nespala aj celú noc, keď vám neklesala teplota a na druhý deň okolo vás skákala, len aby vám uľavila. Nech už ste boli fyzicky spolu alebo nie, vždy je mama tým človekom, ktorý vás má v srdci a mysli na prvom mieste a aspoň v myšlienkach pri vás nonstop stojí.
5. Vie, že nie je dokonalá a robí chyby. Ona je svoj najväčší kritik. Pozná svoje nedostatky a nenávidí sa za ne. Chcela by byť dokonalou matkou a nikdy neurobiť nič nesprávne, ale ľudia robia chyby. Aj keď vy jej dokážete chybu odpustiť, ona sama sebe to dokáže len ťažko. Z celého srdca si želá vrátiť čas, keď vás nespravodlivo pokarhala alebo jej uletela ruka, aby to mohla napraviť. Verte, keby sa dal vrátiť čas, veľa mám by robilo veci inak.
6. Pozerala sa na vás, ako ste spali. Boli noci, keď sa o 3:00 nadránom v duchu modlila, aby ste už konečne zaspali, lebo od únavy ledva držala oči. Napriek tomu vám spievala uspávanky alebo vás upokojovala. Keď ste však zavreli oči, všetka únava z nej na krátko opadla a ona sa s láskou na vás pozerala. V tých chvíľach, keď sa mama pozerá na dokonalú anjelskú tváričku svojho dieťaťa, cíti takú lásku, akú si nikdy predtým nevedela predstaviť.
7. Stále vás ochraňuje. V tehotenstve si dávala pozor, aby vám nejako neublížila, kým ste boli ešte v bruchu. Keď ste prišli na svet, dávala pozor na každý váš pohyb, nemyslela pri tom na seba, ale na vás. Aj keď ju už boleli ruky a tŕpol chrbát, pevne vás zvierala v náručí, hladkala, upokojovala. Vedela, že u nej sa cítite najlepšie, preto si vás často pritúlila a držala tak dlho, ako ste potrebovali.
8. Srdce sa jej zlomilo vždy, keď ste trpeli. Pri pohľade na vašu tvár, po ktorej sa kotúľali slzy, mamine srdce trpelo. Urobila všetko, čo bolo v jej moci, aby ich zastavila. Keby bolo treba, išla by aj na koniec sveta, len aby ste sa netrápili a bez rozmýšľania by za vás aj položila život, ak by vás to zbavilo utrpenia.
9. Vždy vás uprednostnila. Išla spať bez večere, neosprchovala sa, nespala... Vždy uprednostnila vaše potreby pred svojimi. Aj keď jej za celý deň nezostal na seba čas, lebo sa o vás musela starať počas choroby a večer už nemala ani štipku energie, na druhý deň to urobila znovu. Lebo ste jej dieťa, ste jej život...
10. Pokojne by do toho išla odznovu. Byť mamou je jedna z najťažších úloh, ktorá niekedy testuje naše limity. Mama plače, sú ranené jej city, má obavy, musí veľa pracovať a učiť sa od života. Nikto na svete však neprežíva toľko šťastia a radosti, ani nedokáže cítiť takú lásku ako mama k dieťaťu. Napriek všetkej bolesti, smútku, neprespatým nociam a skorým budíčkom by to chcela prežiť opäť. Stojí to za to...

avatar
natinka1
Správa bola zmenená    31. jan 2026    

CATHERINE O'HARA🙏🏻R.I.P.🕯️/1954-30.1.2026✝️🕯️/
.. herečka, spisovateľka, komička 🎭🖋️👏🏻
Ďakujeme za veľmi veľa,zato,že si bola,za tvoje umenie🎭
...za Kevina...mama Kate 😔🥺🧒🏻🧑🏻‍🦰🫂🙌🏻🎬🎥📽️

NAVŽDY 🙏🏻🧑🏻‍🦰🧚🏻🇨🇦🎭🇺🇲🌞🤍🌟🥀🌠🗝️❤️🍀

Zakladateľka, prezidentka nadácie 🐾🐶🐱🐻‍❄️🐐🐂🐄🦮
-" Ochrana práv zvierat"🤲🏻♻️🍀🐢
Madam, herečka, speváčka -"Život v slobode"💎🌞🗼🎭📽️🎥🇲🇫🩰👱🏻🌺🔥🎬
BRIGITTE BARDOT😔🙏🏻R.I.P.🕯️
/28.9.1934 - 28.12. 2025🕯️🙏🏻/

Vďaka za krásu,noblesu,POMOC 🐾... ktorú si rozdávala❤️

Mrazivé ticho 🌬️ všade biely sneh, konečne pokoj, nebo plné hviezd ✨ Prichádza čas vianočný 🎄🎁🎀🧝🏻🧚🏻🧑🏻‍🎄Nech stromček zapáli svetlo v nás 🕯️🌟 nech sviečka vyčarí úsmev zas 🤲🏻🤗 hviezdička rozsvieti plamienok lásky v nás 🕯️💖✨🫂 želám Vám Vianoc šťastný čas 🙏🏻🙂‍↕️🌠🎄🧚🏻🌬️🌨️🌰🎁🥹

avatar
natinka1
Správa bola zmenená    12. okt 2025    

DIANE KEATON🙏🏻 R.I.P.✝️🥺🙌🏻😔♥️🤍🖤🥀🍂🌠

"Vďaka za všetko, famózna Diane"🙏🏻🎭🎬
/5.1.1946 - 11.10.2025/🥀

JIŘÍ BARTOŠKA 🙏/R.I.P. 8.5. 2025🍂/
Vďaka za všetko, MAESTRO🙏😔🤲🥀✨☕🎭📽️🎬
...leť, Havranpííírko 🪶🪶🪶🌟

Aničke...a všetkým anjelom🙏🖤🤍🤲🌠🧚♥️✨🫂

avatar
natinka1
Správa bola zmenená    7. apr 2025    

"Člověk nezemře, dokud ho někdo jiný nosí ve svém srdci"🙏

Odišlo slniečko, nádherná duša...nikdy sa neľutovala, užívala si života do poslednej chvíle 🙏
Vďaka za všetko, anjel Anička 🙏😔♥️🫂🧚✨🖤🤍🤲🥀🍁

avatar
natinka1
Správa bola zmenená    30. mar 2024    

Sviatky plné milosti, požehnania, hojnosti od vzkrieseného Spasiteľa.
Nech sú vaše dni naplnené šťastím, nech si sviatky užijete v pokoji a máte radosť zo všetkého, čo jar so sebou prináša. Krásnu Veľkú noc🤲🤗🌞🌷🐰🌞♥️🐣🙏🐞🌸🌻🐥

"Dúfam, že v nadchádzajúcom roku spravíte veľa chýb...pretože, keď robíte chyby, znamená to, že robíte nové veci, skúšate nové veci, učíte sa, žijete, snažíte sa, meníte seba a svoj svet... robíte, čo ste predtým nikdy nerobili...A čo je dôležitejšie – robíte NIEČO...To Vám prajem ja...tebe, mne, vám všetkým. Robiť nové chyby, úžasné, veľké, skvelé...spravte chyby, ktoré pred vami ešte nikto nikdy nespravil... nezastavujte sa, neobávajte sa, že toto nie je dosť... že to nie je perfektné, nech už to je čokoľvek. Umenie, láska, práca, rodina alebo život...ak sa niečo bojíte vykonať, vykonajte to. Robte svoje chyby - nasledujúci rok a navždy"🤲🤗🫂🥳🎆🎉🎊🍀♥️
Začať odznova znamená: akceptujem, že minulosť nemožno zmeniť...znamená to kruté presvedčenie, že budúcnosť môže byť odlišná a tvrdohlavé poznanie použiť minulosť k tomu, aby sme budúcnosť spravili takú, akou minulosť nebola🙏

Vianoce krásne a čisté ako sneh,
na stole nech všetkým ľuďom rozvoniava oblátka a med🍯
Nech každé srdiečko sťa oheň zahorí,
všetkých ľudí nech láska a dobro naplní.
Nielen na Vianoce a na Nový rok,
ale počas všetkých dní želáme Vám úspešný a šťastný nový rok🙏🎄✨🎁♥️🌬️🍀🫂🤲🤗🐽

avatar
natinka1
Správa bola zmenená    1. jún 2023    

V každom z nás je krásne dieťa

a to dieťa povedie Ťa

do krajiny snov kde je život hrou

darujme si v tento deň

s láskou aspoň jeden sen👣👶🧒🎠🎡🧕🧚💎🌍🦋🍬🍭

Prajem všetkým detičkám, nielen v tento Deň detí,
ale po všetky dni, aby mali šťastné a spokojné detstvo,
a aby boli milované a dostávali od svojich blízkych čo najviac lásky.
Krásny a šťastný Deň detí🙏🍀🤗🎉🥳❤️🥰🌺

avatar
natinka1
Správa bola zmenená    25. máj 2023    

TINA TURNER /26.11. 1939 - 24.5. 2023🪦/
R.I.P.🙏😥🌟❤️🥀🎈

avatar
natinka1
Správa bola zmenená    14. máj 2023    

ĎAKUJEM, ŽE SOM...S pokorou, úctou, nehou, VĎAKOU ...nielen v tento deň...VŠETKÝM MAMÁM NA SVETE🙏🤗🍀❤️🤰🧑🧓🌷🌞🌈💎

Na stole bahniatka a veľké dobroty, príde i láska...vykroč jej oproti! Nepokaz nikomu tieto dni sviatočné...veď patria každému, sú predsa veľkonočné👪🙏🍀❤️🤗🐣🐰🌺🌞🤲

"Prajem vám radostné prežitie Bohom požehnaných sviatkov jari. Nech váš dom je plný pokoja, stôl hýri hojnosťou a srdcia blízkych sú naplnené láskou a porozumením.“🙏🙋🧒


🙏💎

avatar
natinka1
Správa bola zmenená    11. jún 2021    

Odpočívaj v pokoji, HODNÁ POPELKO † 🙏😔❤🍂

LIBUŠE ŠAFRÁNKOVÁ /7. jún 1953 - † 9. jún 2021/

Krásne rááánko...aj keď u nás to vyzerá na oblačné ráno, a čoskoro mokrééé, MŇAAAU😇🌧😴☕☕☕🐱🔨