Môžem len taký prieskum ? Napadlo ma koľko ludí tu na mk má krvnú skupinu 0 rh negatív? A či chodíte darovať krv .
Ja mam, bola som parkrat darovat, ale potom som bola tehotna, kojila som a zase som tehotna, tak teraz nemozem darovat 🙂
Ja mam a darovat som bola 3 x,ale uz dlhsie nechodim kvoli anemii
Ja mám,krb darovať nemôžem(mám zvýšený bilirubin,extrémne nízky tlak a dve operácie chlopne za sebou)chodí však ségra a 0- a aj manžel s Áčkom.pravidelne vždy keď je to len možné.
Aj ja mám 0-. No chcela by som, ale nemôžem z dôvodu prekonanej choroby ☹
Ja ale nechodim. Koli liekom nemozem este min 2 roky ale velmi by som chcela ist
Ja mam 0 neg. Chodila som darovat. Potom som bola chudokrvna, tak som nemohla. Potom som otehotnela. Ale zasa dufam zacnem s darovanim
Baby ako prebieha prve darovanie??ake podmienky su??kto nemoze darovat??dik
@timurko tu nájdeš všetko potrebné http://www.ntssr.sk/o-darovani-krvi/preco-darov...
ako to prebieha: najprv vypíšeš dotazník, potom ti zoberú vzorku na laboratórne vyšetrenia, potom ideš na pokec k dr - zmeria ti tlak, trošku si ťa obzrie a popýta sa na nejaké veci, spolu s výsledkami z rozboru krvi ti povie výsledok či môžeš alebo nemôžeš darovať krv a ak môžeš tak ideš na odber. Tam ti proste napichnú žilu a ideš, to trvá max 10min.
Nesmieš byť tehotná alebo dojčiaca, musíš byť min rok po skončení dojčenia, nesmieš mať v minulosti prekonané niektoré ochorenia, čerstvé tetovanie / piercing (min 6mesiacov), užívať niektoré lieky...
ja tiež mám a aj taký problém ako ty. Už viackrát som chcela ísť, no s mojimi 48 kg a nízkym tlakom môžem o tom iba snívať.
0 je druha najcastejsia krvna skupina
Mam a chodila som pred porodom-momentalne kojim ale chustam sa opat ked drobca odstavim.plus maly má tiez 0 negativ 🙂
@sissy27 mne povedali pol roka po kojeni 🙂
✌️..mám pauzu pre málo krviniek
@erzebet2 to nie je to uplne pravda 0 je druha najcastejsia skupina, ale faktor Rh- ju robi este menej castejsou, kedze statisticky len 15% Slovakov ma Rh-
@nelustek ten nedostatok je asi preto, ze ju davaju aj inym pacientom, kedze 0 Rh- mozu dat vsetkym krvnym skupinam je to univerzalny typ krvy 🙂
Ja som viac krat zvazovala darovanie krvy, ale este som sa nejako neodhodlala 🙂 Mam take obdobie, ze idem potom do toho nieco necakane pride a odlozim to na neurcito zase.
@nelustek tiež mi prišla sms minulý piatok
ja mám tiež, raz som bola darovať, ale nemôžem, mám srdcovú vadu a pán doktor mi povedal, že si ju mám radšej šetriť pre seba
ja mám, ale teda nedarovala som nikdy, nakoľko mám panický strah z ihiel a pichania uf uf
Tiež mám túto skupinu krvi, ale nikdy som nedarovala bojím sa ten hrubej ihly tak to vždy vzdám manžel však chodí pravideľne tiež ju má.
My máme všetci, ja, manžel i obe dcéry. Manžel daroval krv veľakrát, ja nie.
Ja