icon
112 / 206
Terajšia banánová roládka, uvidíme ráno :) RECEPT OD mk žienky fattamorgana :)
avatar

no ako dopadla?vyzera byt dobra 🙂 a napis receptik ;)

2. jan 2013
avatar

@martina1612 Mati už boli raňajky 😀 idem nahodiť fotku, recept prídam večer, keď bude už drobec spať.

2. jan 2013
avatar

ja sa k žiadosti o receptík pripájam, vyzerá to super 🙂

2. jan 2013
avatar

@matusiatko večer večer 🙂

2. jan 2013
avatar

jasné, tešíme sa a zatiaľ pekný deň 🙂

2. jan 2013
avatar

takže recept : CESTO: 4 vajcia, 4 lyžice polohrubej múky, 4 lyžice práškového cukru, polovicu prášku do pečiva, 1 lyžicu kakaa. Najprv vyšľaháme z bielkov sneh, pridáme cukor, žĺtka, múku, prášok do pečiva a kakao. Vylejeme na plech vymastením papierom na pečenie. Pečieme zhruba 10 minút. Po upečení cesto spolu s papierom zrolujeme a zabalíme do vlhkej utierky. Keď vychladne, natrieme džemom + krémom (trocha odložíme).
KREM: 0,5 l mlieka, 2x Zlatý klas, 2x vanil. cukor, 200 g masla, 100g kryš. cukru. + 2 rovné banány.
Uvaríme puding (mlieko, cukor, vanil. cukor, zl. klasy). Keď vychladne, pridáme maslo. Natrieme na cesto potreté džemom (trochu krému odložíme). Uložíme banány, zrolujeme. Roládu potrieme zvyšným krémom a môžme ozdobiť poliatou čokoládou a pod 🙂

2. jan 2013
avatar

jeej, super, určite vyskúšam, možno aj hneď zajtra 🙂 , ďakujem a pekný zvyšok večera

2. jan 2013
avatar

@matusiatko nech vam chuti 🙂)

6. jan 2013
avatar

@nika19918 tak už sa chladí 🙂 🙂, cez týždeň som robila kysnuté koláčiky a až dnes sa dostal na rad tento tvoj. uz sa tesime, len ja som kvôli deťom miesto džemu dala tekuté granko, inak by to nezjedli, potvorky malé

6. jan 2013
avatar

@matusiatko ja mam v plane krtkovu tortu domacu a struhany tvarohovy 😀 snad nakupim vsetko co mi treba 🙂

6. jan 2013