Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
ninus29
9. mar 2017
29 

Kto chce zdravé zúbky mať, musí Zendium používať...

Je to tak trochu paradox. Ja lemra lemravá na všetky kozmetické úpravy, hlavne večerné, aj tie najjednoduchšie ako je čistenie tváre alebo zubov, sa dostanem k testovaniu zubnej pasty. Ach, prišlo mi to naozaj vtipné, ale dobre dala som sa na boj, treba bojovať. 

A jedného dňa to naozaj prišlo. Prišla malá škatulka a v nej bola ešte menšia škatulka a v nej... Bola táto, hneď na prvý pohľad, príjemná zubná pasta. Pre niekoho možno hlúposť, ale áno, som z tých, ktorí dajú aj na pekný obal. Vzbudzuje vo mne dôverihodnosť a naozaj príjemný pocit, že táto zubná pasta sa mi bude páčiť.

Zenduim je škandinávska značka, možno preto tá jednoduchosť.

A prečo som použila titulok "zdravé" zuby ? Podľa zloženia je zrejmé, že Zendium obsahuje zložky príbuzné našim ústam a zubom. Sú to proteíny a enzýmy, ktoré zvyšujú prirodzenú obranischopnosť v ústach.

Nie je tam žiadna "špeciálna" zložka, ktorá vám zaručí biele zuby a žiarivý úsmev. To máte aj tak zručené len ak sa vzdáte kávy, čaju, vína... A pravidelne navštívite dentálnu hygienu a bielenie zubov. ;)

Tieto proteíny a enzýmy vám pomôžu obmedziť tvorbu zubného kazu, zlepšia citlivosť a problémy s ďasnami. Na to, aby som mohla tvrdiť, že zaručene pomáha pri odstránení citlivosti, s ktorou mám problém, by som potrebovala asi viac ako týždeň. No môžem povedať, že na podráždené ďasná pomáha, zatiaľ to je nie úplne odstránené, ale keď som si umyla zuby, cítila som to menej. 🙂

Toto všetko sa môžete dočítať na ich propagačnej stránke www.zendium.sk. Okrem všetkých informácií o zložení a účinnosti pasty, si môžte urobiť aj test, na základe, ktorého vám odporučia, ktorý druh pasty Zendium by bol pre vás najvhodnejší.

Okrem lepšej obranyschopnosti ponúka aj osvieženie ústnej dutiny, čo naozaj môžem potvrdiť. Mala som príjemný pocit sviežich úst a zubov. Nebola to žiadna výrazná mentolová chuť, ale naozaj pocit sviežosti. Pre ekonomicky založených je výhodou, že jej stačí tak málo , čiže vydrží dlho.

Trochu na úkor toho je fakt, že nemáte ústa plné peny 🙂 Je to, však aj tým, že Zendium neobsahuje penivú zložku SLS. Niekomu to môže vadiť, pretože stráca pocit umývania zubov, ale stačí len pridať trošku viac pasty ;) 

Poznáte ten pocit keď si umyjete zuby a po chvíli sa chcete napiť, napr. pomarančového džúsu (samozrejme ráno k raňajkám, určite nie pred spaním ;) ? Keď si predstavíte tú odpornú chuť, radšej neraňajkujete. Toto sa vám pri paste Zendium nestane, a to preto, že neosahuje chemické zložky, ktoré menia chuť. (Alebo si umyte zuby až po raňajkách ;)

Keďže Zendium obsahuje len jemné prísady, ktoré nedráždia a má príjemnú chuť, je vhodná aj pre deti. Samozrejme je treba dať im malé množstvo, ale v ponuke značky nájdete aj pasty pre deti. To, čo je pre deti dôležité, je, že zubná pasta Zendium neštípe.

Nevýhodou tejto pasty môže byť jej cena, záleží od toho, koľko ste ochotní investovať do zdravých zubov a na čo ste zvyknutí, no našťastie existujú zľavy 🙂

Po týždni v spoločnosti tejto zubnej pasty môžem konštatovať, že ju budem používať ďalej a môj vzťah k večernej hygiene nabral pozitívnejší a pravidelnejší spád. Odporúčam ju skúsiť, aspoň pre ten príjemný pocit po umytí zubov. 

#test_zendium

    Odporúčame