nepoberate niekto davky za opatrovanie blizkeho alebo za osobnu asistenciu ?chcela by som otom vediet trosku viac
@dorothea221 vsetko 🙂 ako to ziskam ako to preveruju aj o tej asistencii som sa docilaa ze musis odpracovat nejake hodiny ako to skontroluju ....mam babku ztp yomrel nam dedko a viac menej by som jej chcela pomoct financne skor ...ci sa neda touto cestou ale ona je len viac menej pre oci ztp nieje leziaca vie sa viac menej sama postarat to asi nemame sancu
@nissana keď chceš opatrovať babku, tak by ti vyratali sumu čo by si dostávala podľa babkinho dôchodku..niekomu to vyjde iba 40€, treba sa popýtať priamo na socialnom čo je vyhodnejšie či asistencia či opatrovné
@nissana suma sa vyratava podla dochodku osoby, ktoru nudes opatrovat, ked jej zvysia dochodok, tebe znizia opatrovatelsky prispevok. Kontroluju a preveruju to precizne, su na to prisny. V tomto pripade asi ti ho nepriznaju, iba ak by babka nevidela a nevedela s anapriklad orientovat v byte. Tam mas aj urcene hodiny, ktore musis stravit s nou a starat sa o nu a vsetko okolo toho, aj o domacnost.
Osobneho asistenta moze robit len cudzi clovek a opatrovatelku mozes robit aj ty. Ak mas este nejake otazky, kludne sa pytaj.
čo konkretne by ťa zaujímalo?