icon
1 / 1
avatar

Ja si pamatam ked mi tahali zub a som jedla co zjem za 15 minut asi pol hodiny 😀😀😀

29. apr 2026
avatar
@janulik2008

Ja si pamatam ked mi tahali zub a som jedla co zjem za 15 minut asi pol hodiny 😀😀😀

@janulik2008 Ooo ano, akoze prve dva dni cista katastrofa, dnes je to uz konecne fajn 👍☺️

29. apr 2026
avatar

Môžem poprosiť recept na placku?

29. apr 2026
avatar
@ivanuskaa171

Môžem poprosiť recept na placku?

@ivanuskaa171 Jasne, paci sa:
Ingrediencie:
200 g bieleho jogurtu (hustejšieho, napr. gréckeho typu)
200–250 g špaldovej múky (podľa potreby)
1 ČL prášku do pečiva
½ ČL soli
1 PL olivového oleja
Postup:
Do misky daj jogurt, soľ a olivový olej. Premiešaj.
Pridaj prášok do pečiva a postupne prisypávaj múku.
Vypracuj mäkké, nelepivé cesto (ak lepí, pridaj trochu múky).
Cesto nechaj odpočívať asi 10–15 minút.
Rozdeľ ho na 4–6 častí a každú vyvaľkaj na tenkú placku.
Opeč na suchej panvici (bez oleja) cca 2–3 minúty z každej strany, kým sa nevytvoria zlaté škvrny.

29. apr 2026
avatar
@oceanahory

@ivanuskaa171 Jasne, paci sa:
Ingrediencie:
200 g bieleho jogurtu (hustejšieho, napr. gréckeho typu)
200–250 g špaldovej múky (podľa potreby)
1 ČL prášku do pečiva
½ ČL soli
1 PL olivového oleja
Postup:
Do misky daj jogurt, soľ a olivový olej. Premiešaj.
Pridaj prášok do pečiva a postupne prisypávaj múku.
Vypracuj mäkké, nelepivé cesto (ak lepí, pridaj trochu múky).
Cesto nechaj odpočívať asi 10–15 minút.
Rozdeľ ho na 4–6 častí a každú vyvaľkaj na tenkú placku.
Opeč na suchej panvici (bez oleja) cca 2–3 minúty z každej strany, kým sa nevytvoria zlaté škvrny.

@oceanahory ďakujem veľmi pekne 🙂

29. apr 2026
avatar

Ja som si v novembri 2025 dala vytrhnúť prvý zub múdrosti, horný...aj napriek tomu, že z neho bolo odlomené bol von asi za 15 sekund, rana ostala čistá a dutiny celé. Bolesť minimálna, vzala som len jeden Panadol, žiaden zápal, ani opuch. Na konzultácií som mala zubára, ktorý mi vravel, že to bude raz dva a na druhý deň nebudem vedieť, že mi ťahali zub. Našťastie sa to aj potvrdilo. Zub mi síce ťahala nakoniec zubarka, ktorá ma trocha vystrašila...vraj dúfa, že to pôjde bez komplikácií, lebo hrozí, že sa zlomí, ale našťastie došlo na reči zubára a všetko dopadlo dobre. Jediná strašná vec boli tie dve injekcie, čo som dostala 🙈😬😁
Čakajú ma ešte 3 osmičky a tie dolné..to bude asi peklo 🙈
Ty píšeš o extrakcií..predpokladám, že šlo o dolnú osmičku..trvalo to dlho ? Mala si aj ATB?
Vďaka 😊

29. apr 2026
avatar
@tamarka1412

Ja som si v novembri 2025 dala vytrhnúť prvý zub múdrosti, horný...aj napriek tomu, že z neho bolo odlomené bol von asi za 15 sekund, rana ostala čistá a dutiny celé. Bolesť minimálna, vzala som len jeden Panadol, žiaden zápal, ani opuch. Na konzultácií som mala zubára, ktorý mi vravel, že to bude raz dva a na druhý deň nebudem vedieť, že mi ťahali zub. Našťastie sa to aj potvrdilo. Zub mi síce ťahala nakoniec zubarka, ktorá ma trocha vystrašila...vraj dúfa, že to pôjde bez komplikácií, lebo hrozí, že sa zlomí, ale našťastie došlo na reči zubára a všetko dopadlo dobre. Jediná strašná vec boli tie dve injekcie, čo som dostala 🙈😬😁
Čakajú ma ešte 3 osmičky a tie dolné..to bude asi peklo 🙈
Ty píšeš o extrakcií..predpokladám, že šlo o dolnú osmičku..trvalo to dlho ? Mala si aj ATB?
Vďaka 😊

@tamarka1412 Ohh tak u mna je to tazke s tymito osmickami 😮‍💨. Ja mam dlhe, velmi pevne zuby, obmotane okolo nervu...prvu hornu osmicku mi trhali este pred viac ako 10-timi rokmi. Ako jedina bola vonku po cca. troch tahoch, ale teda zisla mi popritom aj kost, ci co...ktoru nasledne museli obrusit, takze ma to dost dlho bolelo. Dalsia spodna osmicka musela ist von kvoli opakujucim sa zapalom. Vyberali ju po castiach asi 2 hodiny...napriek snahe dvoch chirurgov som asi pol roka mala znecitlivenu pravu spodnu cast pery a aj kusok lavej strany brady, citlivost sa ale chvalabohu vratila. Pamatam sa, ze po extrakcii tejto dolnej osmicky som prvych 24 hodin iba sedela na gauci a napriek liekom som sa od bolesti nevedela ani pohnut, taku bolest som v zivote necitila, bolo to hrozne. Nejaku ozajstnu ulavu som citila asi po tyzdni. No a teraz mam neviditelny strojcek a teda musela ist von dalsia horna osmicka 😏, chirurg ma uistoval, ze toto bude uz bezproblemove, ze tento zub uz nie je tak blizko nervu, ze 2-3 tahy a bude vonku, nemam sa obavat...no prd makovy...zase isiel von iba po kuskoch, smatral sa mi v tom asi pol hodinu a mam aj dva stehy, ale akoze musim uznat, ze toto je zatial najmenej bolestiva z tychto troch 😁🙈, stale som ale dost opuchnuta. No a obavam sa, ze sa nevyhnem extrakcii ani tej poslednej lavej spodnej, tu mi uz raz dekapsulovali, kedze sa tiez zapalila...ale tuto si nikto netrufa vybrat, kedze je na totalku obmotana okolo nervu 🥴. Sposobuje mi ale zapaly, boja sa, aby sa mi tam casom nevytvorila cista, tak moje CT-cko teraz poslali nejakemu speci maxilofacialnemu chirurgovi, co sa specializuje na taketo problemove extrakcie, tak cakam na vyjadrenie...vraj to budu musiet asi vyberat nejako specialne v nemocnici, tak sa uvidim. Strasne sa toho, ale obavam, kedze riziko toho znecitlivenia nejakej casti tvare alebo jazyka je vysoke 😏.

30. apr 2026
avatar
@tamarka1412

Ja som si v novembri 2025 dala vytrhnúť prvý zub múdrosti, horný...aj napriek tomu, že z neho bolo odlomené bol von asi za 15 sekund, rana ostala čistá a dutiny celé. Bolesť minimálna, vzala som len jeden Panadol, žiaden zápal, ani opuch. Na konzultácií som mala zubára, ktorý mi vravel, že to bude raz dva a na druhý deň nebudem vedieť, že mi ťahali zub. Našťastie sa to aj potvrdilo. Zub mi síce ťahala nakoniec zubarka, ktorá ma trocha vystrašila...vraj dúfa, že to pôjde bez komplikácií, lebo hrozí, že sa zlomí, ale našťastie došlo na reči zubára a všetko dopadlo dobre. Jediná strašná vec boli tie dve injekcie, čo som dostala 🙈😬😁
Čakajú ma ešte 3 osmičky a tie dolné..to bude asi peklo 🙈
Ty píšeš o extrakcií..predpokladám, že šlo o dolnú osmičku..trvalo to dlho ? Mala si aj ATB?
Vďaka 😊

@tamarka1412 jaj veru keď mi ťahali dole osmičku tak bolelo viac ako hore. 😁

30. apr 2026
avatar
@oceanahory

@tamarka1412 Ohh tak u mna je to tazke s tymito osmickami 😮‍💨. Ja mam dlhe, velmi pevne zuby, obmotane okolo nervu...prvu hornu osmicku mi trhali este pred viac ako 10-timi rokmi. Ako jedina bola vonku po cca. troch tahoch, ale teda zisla mi popritom aj kost, ci co...ktoru nasledne museli obrusit, takze ma to dost dlho bolelo. Dalsia spodna osmicka musela ist von kvoli opakujucim sa zapalom. Vyberali ju po castiach asi 2 hodiny...napriek snahe dvoch chirurgov som asi pol roka mala znecitlivenu pravu spodnu cast pery a aj kusok lavej strany brady, citlivost sa ale chvalabohu vratila. Pamatam sa, ze po extrakcii tejto dolnej osmicky som prvych 24 hodin iba sedela na gauci a napriek liekom som sa od bolesti nevedela ani pohnut, taku bolest som v zivote necitila, bolo to hrozne. Nejaku ozajstnu ulavu som citila asi po tyzdni. No a teraz mam neviditelny strojcek a teda musela ist von dalsia horna osmicka 😏, chirurg ma uistoval, ze toto bude uz bezproblemove, ze tento zub uz nie je tak blizko nervu, ze 2-3 tahy a bude vonku, nemam sa obavat...no prd makovy...zase isiel von iba po kuskoch, smatral sa mi v tom asi pol hodinu a mam aj dva stehy, ale akoze musim uznat, ze toto je zatial najmenej bolestiva z tychto troch 😁🙈, stale som ale dost opuchnuta. No a obavam sa, ze sa nevyhnem extrakcii ani tej poslednej lavej spodnej, tu mi uz raz dekapsulovali, kedze sa tiez zapalila...ale tuto si nikto netrufa vybrat, kedze je na totalku obmotana okolo nervu 🥴. Sposobuje mi ale zapaly, boja sa, aby sa mi tam casom nevytvorila cista, tak moje CT-cko teraz poslali nejakemu speci maxilofacialnemu chirurgovi, co sa specializuje na taketo problemove extrakcie, tak cakam na vyjadrenie...vraj to budu musiet asi vyberat nejako specialne v nemocnici, tak sa uvidim. Strasne sa toho, ale obavam, kedze riziko toho znecitlivenia nejakej casti tvare alebo jazyka je vysoke 😏.

Dobrý deň,
@oceanahory teraz som sa dostala (vďaka skvelým tipom na recepty!) až k tejto diskusii, čo sa týka komplikovaných zubných zákrokov, neskúšali ste osloviť doc. MUDr. Sieberta, Phd? Posobí aj na Lekárskej fakulte v Martine, mne práve pred Vianocami robil komplikovanú extrakciu 8smičky🙂

14. máj 2026
avatar
@l3yla

Dobrý deň,
@oceanahory teraz som sa dostala (vďaka skvelým tipom na recepty!) až k tejto diskusii, čo sa týka komplikovaných zubných zákrokov, neskúšali ste osloviť doc. MUDr. Sieberta, Phd? Posobí aj na Lekárskej fakulte v Martine, mne práve pred Vianocami robil komplikovanú extrakciu 8smičky🙂

@l3yla Dakujem za reakciu a doporucenie, ale teda Martin mam dost mimo, ja som z DS, takze to budem riesit urcite v BA ☺️.

14. máj 2026