Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
olivieree
5. apr 2017
1392 

Recenzia na ALOE SLINGS CARRIER TODDLER verzia

Vďaka skupine Nosíme naše deti a úžasnej Hanke https://www.youtube.com/channel/UCqD3QOCbIGomwoYy308f1zg som mala možnosť testovať nosič Aloe Slings Toddler, za čo touto cestou ešte raz veľmi pekne ďakujem. Aloe Slings nosiče sú známe svojím nádherným dizajnom (je ich skutočne nepreberné množstvo, ako ukážku vyberám len pár, ale môžete sa v nich prehŕňať celé hodiny) a tiež pomerne netradičným bedrovým pásom s dvoma prackami.

Vyrábajú sa v troch veľkostiach – Baby (od 7kg vyššie), Middle (od 9kg vyššie) a Toddler (od 11kg do 25kg). Sú to „ruské“ nosiče, nevyrábajú sa vo veľkosti vhodnej pre nosenie novorodenca, vraj je to tým, že v Rusku sa novorodenci v nosičoch nenosia (čo je veľmi sympatické), tým pádom sa aj ruský trh prispôsobuje tomuto zvyku.

Veľkosť Toddler som skúšala s 18 mesačnou Evkou, ktorá meria niečo okolo 80cm a váži okolo 10,5kg a so spodnou hranicou sa stotožňujem – nosič jej bol akurát.

V prvom rade sa chcem zamerať na extra široký bedrák, ktorý meria na šírku až 24cm, a delí sa na dve časti – 11,5cm (tenká a mäkká časť) a 12,5cm (pevná časť), hrubý je 1cm, pevný, ale mäkký, veľmi príjemný – nikde netlačil a výborne rozložil Evkinu váhu. Neviem si ho síce predstaviť v lete (musí byť pod ním dosť teplo, aj keď distribútori uvádzajú že bedrový pás je vyrobený z priedušných vlákien ktoré redukujú zadržiavanie tepla, osobná skúsenosť mi chýba, teda sa neodvažujem nič tvrdiť naisto) ale v rámci jari, jesene a zimy je podľa mňa určite super. Bedrový pás má dve pracky, čo sa mi pôvodne veľmi nepáčilo (mám rada čo najjednoduchšie nosiče) ale dve pracky majú svoje opodstatnenie a prekvapivo ani jedna netlačila a ani zapínanie nebol taký horor ako som čakala. Počas jedného dňa intenzívneho nosenia som si na to zvykla a už mi to ani nepripadalo ako „práca naviac“.

Takéto riešenie bedrového pásu má jednu veľkú výhodu – je nemožné dieťa naň posadiť, a tým ho poškodiť a zle podsadiť dieťa. Teda aj človek, ktorý s nosením iba začína, a nemá ani tušenia, čo to znamená podsadenie, nemá šancu v ňom dieťa usadiť zle – úplne automaticky vám zapadne do opierky a je podsadené, bez akejkoľvek snahy. Čiže za toto veľký palec hore výrobcom.

Ramenné popruhy sú 7,5cm široké a cca 2cm hrubé, veľmi príjemné, mäkučké, členité – nemala som z nich rambo pocit, zároveň ale boli dosť nosné, Evku som nosila na striedačku celý deň a nič ma nebolelo a neťahalo. Pôvodne je nosič riešený na kríženie popruhov, ja som ale mala popruhy klasicky (čo je tiež možnosť vďaka prídavnému pásu ktorý sa navlečie na popruhy) keďže kríženie nemám rada a preferujem klasické popruhy a aj táto možnosť bola absolútne pohodlná, čo nie je zvykom pri nosičoch, ktoré sú primárne konštruované na kríženie. Ďalšie veľké plus. Regulovateľné sú z oboch strán, zaťahovanie je teda smerom hore, ale aj dolu (na druhej strane pracky).

Kapucka bola na tomto konkrétnom modeli pevne prišitá, vraj je možnosť objednať si aj odopínateľnú. Upínala sa na pracky a keď som ju nepoužívala, dala sa pekne zrolovať a zachytiť gumičkami, čiže nikde nezavadzala.

Chrbtová opierka bola príjemná, mäkká a relatívne tenká, ale nosná. Konkrétne na tomto modeli bola tuším kombinácia bavlny a ľanu. Výška cca 40cm, šírka cca od 36cm do 46cm, vnútri chrbtovej opierky sú veľmi zaujímavo riešené prišité extendory, pomocou ktorých sa opierka dá ešte rozšíriť a rastie s dieťatkom do šírky tak, aby bol nosič stále od kolienka po kolienko. Vankúšiky na nosiči sú príjemné a mäkké, nie veľmi robustné, také akurát.

Popruhy na tejto verzii neboli regulovateľné po celej dĺžke, chýbala regulácia na mieste „slintáčikov“ – čo mne osobne absolútne vyhovuje, rovnako mám riešenú aj Lenku – ale pre tých, ktorí toto na nosičoch využívajú, to radšej uvádzam.

Nosenie na chrbte bolo pohodlné, síce som nevedela dať Evku nijak extra vysoko, práve kvôli tomu ako je riešený bedrový pás a kvôli absentujúcemu celoramennému zaťahovaniu, ale ani jednej z nás to nijak extra nevadilo. Nosenie bolo aj tak pohodlné a príjemné.

Ďalšia vychytávka nosiča – pokiaľ máte nosič na sebe bez dieťaťa, nemusí vám voľne visieť pri tele, môžete ho pekne zrolovať a prichytiť gumičkami, zároveň takto funguje aj ako taký mini hipseat.

Pracky – tých je na nosiči skutočne veľa a niekoho to môže odradiť. V tomto prípade ale „full buckle“ je skutočne vystihujúce 🙂 Mne to, prekvapivo, nevadilo, celkovo tento nosič hodnotím ako veľmi príjemný a pohodlný a verím že si nájde veľa spokojných majiteľov aj na slovenskom trhu, kde nie je ešte veľmi rozšírený.

Nosič prišiel spolu s návodom na použitie, ktorý bol dosť podrobný, čiže super – človek nemusí nič hľadať prácne na internete.

Ak by mi niečo dodatočne napadlo, doplním, momentálne si na nič ďalšie nespomínam 🙂