icon
1 / 1
avatar

Ja toto nechápem prečo každý píše možno nie sú dokonale a dristy .. podľa mňa sú perfektné zozrala by som ich 👅👅👅

6. máj 2026
avatar

Och, mnam. Dala by si mi, prosim ta, recept? To co maju v obchode sa neda jest, sak tam nie je ic plnky.

6. máj 2026
avatar
@linduska86

Ja toto nechápem prečo každý píše možno nie sú dokonale a dristy .. podľa mňa sú perfektné zozrala by som ich 👅👅👅

@linduska86 lebo si neveria ….🤷🏼‍♀️

6. máj 2026
avatar
@sissi_2025

Och, mnam. Dala by si mi, prosim ta, recept? To co maju v obchode sa neda jest, sak tam nie je ic plnky.

@sissi_2025 jasné, páči sa : 600g hladká múka
21g čerstvé droždie
400ml mlieko vlažné
30g kryštálový cukor
1 štipka soľ
Nechala som kysnúť 1 h , potom vyvaľkala na 1 CM narezala štvorčeky naplnila, vytvarovala buchty a ešte 10 min som nechala podkysnúť a parila 10 minút, ale v originálnom recepte je múka polohrubá len ja do cesta napríklad aj na knedľu a aj buchty dávam hladkú sú také mäkké dobré potom. Tak bez plnky nech si nechajú, veď to potom ako samotná knedľa 😁

6. máj 2026
avatar
@patricia2751995

@sissi_2025 jasné, páči sa : 600g hladká múka
21g čerstvé droždie
400ml mlieko vlažné
30g kryštálový cukor
1 štipka soľ
Nechala som kysnúť 1 h , potom vyvaľkala na 1 CM narezala štvorčeky naplnila, vytvarovala buchty a ešte 10 min som nechala podkysnúť a parila 10 minút, ale v originálnom recepte je múka polohrubá len ja do cesta napríklad aj na knedľu a aj buchty dávam hladkú sú také mäkké dobré potom. Tak bez plnky nech si nechajú, veď to potom ako samotná knedľa 😁

@patricia2751995 maslo nedavas ? Skus 😊

6. máj 2026
avatar
@biglovemom

@patricia2751995 maslo nedavas ? Skus 😊

@biglovemom do cesta ? Som neskúšala, ešte ale potom polievam keď sú hotové. Ale teda skúsim.

6. máj 2026
avatar
@biglovemom

@linduska86 lebo si neveria ….🤷🏼‍♀️

@biglovemom Alebo preto, že čakajú, ako ich bude každý chváliť a presviedčať, že sú perfektné a najlepšie na celom svete. Ale ani ja nemám toto rada. Veď tie fotky sú tu pre to, lebo sa chcú ženy nimi pochváliť (ak by boli ich výtvory fakt také nevábne, tak ich nefotia a nevešajú na sociálne siete)...

6. máj 2026
avatar
@patricia2751995

@biglovemom do cesta ? Som neskúšala, ešte ale potom polievam keď sú hotové. Ale teda skúsim.

@patricia2751995 Jasne , do cesta stale davam mam recept od maminy

6. máj 2026
avatar
@ivanaks

@biglovemom Alebo preto, že čakajú, ako ich bude každý chváliť a presviedčať, že sú perfektné a najlepšie na celom svete. Ale ani ja nemám toto rada. Veď tie fotky sú tu pre to, lebo sa chcú ženy nimi pochváliť (ak by boli ich výtvory fakt také nevábne, tak ich nefotia a nevešajú na sociálne siete)...

@ivanaks Zavesila som ich preto, lebo som z nich mala radosť, nie preto, aby boli vyhlásené za najlepšie na svete 🙂

7. máj 2026
avatar
@patricia2751995

@ivanaks Zavesila som ich preto, lebo som z nich mala radosť, nie preto, aby boli vyhlásené za najlepšie na svete 🙂

@patricia2751995 tak sa prestaň ľutovať *možno nie sú dokonale" a dristy aké nedostatky tam vidíš? Ako fakt ma to zaujíma

7. máj 2026
avatar
Autor komentár zmazal
avatar
@patricia2751995

@sissi_2025 jasné, páči sa : 600g hladká múka
21g čerstvé droždie
400ml mlieko vlažné
30g kryštálový cukor
1 štipka soľ
Nechala som kysnúť 1 h , potom vyvaľkala na 1 CM narezala štvorčeky naplnila, vytvarovala buchty a ešte 10 min som nechala podkysnúť a parila 10 minút, ale v originálnom recepte je múka polohrubá len ja do cesta napríklad aj na knedľu a aj buchty dávam hladkú sú také mäkké dobré potom. Tak bez plnky nech si nechajú, veď to potom ako samotná knedľa 😁

@patricia2751995 dakujem ti! Hned cez vikend ich vyskusam urobit. 💗💗💗

7. máj 2026
avatar
@sissi_2025

@patricia2751995 dakujem ti! Hned cez vikend ich vyskusam urobit. 💗💗💗

@sissi_2025 není začo ♥️ dobrú chuť k nim potom 😋

7. máj 2026
avatar
@linduska86

@patricia2751995 tak sa prestaň ľutovať *možno nie sú dokonale" a dristy aké nedostatky tam vidíš? Ako fakt ma to zaujíma

@linduska86 joj ale ste sa tu do autorky zasa pustili, akoby nieco strasne napísala. Chcela proste pridat fotku buchiet, pretoze z nich ma radost a aby nepridala len samostatnú fotku tak k nej vymyslela nejaky popis. Náhodou, mozno niesu dokonale, mozno by som ich nešla fotiť do kuchárskej knihy ale určite su skvele a autorka ma z nich radosť. Nekazte jej to zbytočným rypanim...

7. máj 2026
avatar
@linduska86

@patricia2751995 tak sa prestaň ľutovať *možno nie sú dokonale" a dristy aké nedostatky tam vidíš? Ako fakt ma to zaujíma

@linduska86 pretože potom čakajú a väčšinou aj dostanú reakcie typu pochvaly a to chcú. Tiež sa čudujem, keď tu matky vyrobia doma tortu pre dieťa na sviatok, torte nič vizuálne nechýba, no hodia tam..."nie je dokonalá, no je z lasky" . Hneď si svoje dielo ofrfle a poníži. Tiež nerozumiem a často x im to napíšem.

8. máj 2026
avatar
@dori92

@linduska86 joj ale ste sa tu do autorky zasa pustili, akoby nieco strasne napísala. Chcela proste pridat fotku buchiet, pretoze z nich ma radost a aby nepridala len samostatnú fotku tak k nej vymyslela nejaky popis. Náhodou, mozno niesu dokonale, mozno by som ich nešla fotiť do kuchárskej knihy ale určite su skvele a autorka ma z nich radosť. Nekazte jej to zbytočným rypanim...

@dori92 to nie je rypanie, to je rada, aby sa hneď nezhadzovala a na svoj výrobok bola pyšná, nie ihneď vytknúť vizuálnu nedokonalosť, aby sme si to všetci všimli.

8. máj 2026
avatar
@zuzana2910

@dori92 to nie je rypanie, to je rada, aby sa hneď nezhadzovala a na svoj výrobok bola pyšná, nie ihneď vytknúť vizuálnu nedokonalosť, aby sme si to všetci všimli.

@zuzana2910 Našťastie sociálne siete nie sú súťaž o perfektnosť, ale o zdieľanie radosti.

8. máj 2026
avatar
@zuzana2910

@linduska86 pretože potom čakajú a väčšinou aj dostanú reakcie typu pochvaly a to chcú. Tiež sa čudujem, keď tu matky vyrobia doma tortu pre dieťa na sviatok, torte nič vizuálne nechýba, no hodia tam..."nie je dokonalá, no je z lasky" . Hneď si svoje dielo ofrfle a poníži. Tiež nerozumiem a často x im to napíšem.

@dori92 ja som absolútne nic zle nenapísala, ak má niekto problem s iným nazorom alebo s otázkou nech nepise na sociálne siete. lebo mi príde toto typicke nie su dokonale ale postnem ich a cakam ako mi x zien povie oooo dokonale su - som zvedava keby sme jej napisali presne mas pravdu absolutne nie su dokonale ba priam su hnusné - akoby reagovala..
@patricia2751995 keby sociálne siete neboli hned by bol svet krasi chvalil by ta maximalne manzel, deti, svokra mama otec.. a tot vsio a nie cudzie zeny na MK alebo FB.
@zuzana2910 ano presne tak, veď jasné že nie je dokonalá žiadna vec nie je dokonala 😀 to sú ťake psycho keci a keď napíšeš že je to trošku choré.. tak sa tu idú stavať na zadné.. jdu blejt velebnosti.

8. máj 2026
avatar

odborne sa to volá: Fishing for compliments (Keď človek povie niečo zdanlivo negatívne o sebe („nie je to dokonalé“, „je to hrozné“, „asi sa vám to nebude páčiť…“) ale v skutočnosti očakáva uistenie, pochvalu alebo pozitívne reakcie.) alebo validation seeking (sú to človek hľadá potvrdenie vlastnej hodnoty cez reakcie ostatných (lajky, komentáre, pochvalu).)
psychologické názvy..

8. máj 2026
avatar
@linduska86

@dori92 ja som absolútne nic zle nenapísala, ak má niekto problem s iným nazorom alebo s otázkou nech nepise na sociálne siete. lebo mi príde toto typicke nie su dokonale ale postnem ich a cakam ako mi x zien povie oooo dokonale su - som zvedava keby sme jej napisali presne mas pravdu absolutne nie su dokonale ba priam su hnusné - akoby reagovala..
@patricia2751995 keby sociálne siete neboli hned by bol svet krasi chvalil by ta maximalne manzel, deti, svokra mama otec.. a tot vsio a nie cudzie zeny na MK alebo FB.
@zuzana2910 ano presne tak, veď jasné že nie je dokonalá žiadna vec nie je dokonala 😀 to sú ťake psycho keci a keď napíšeš že je to trošku choré.. tak sa tu idú stavať na zadné.. jdu blejt velebnosti.

@linduska86 Nie každý, kto pridá fotku buchiet, potrebuje zároveň súhlas komisie pre dokonalosť ...

8. máj 2026
avatar
@patricia2751995

@linduska86 Nie každý, kto pridá fotku buchiet, potrebuje zároveň súhlas komisie pre dokonalosť ...

@patricia2751995 😀 Prajem ti pekný deň- očividne nie všetky vieme čítať s porozumením

8. máj 2026
avatar

Čo by sme robili keby tu nemáme AI že , odborný posudok by nebol ? 😂Ešte že vieš čítať ty s porozumením 😂😂😂 a si najmúdrejšia a AI stebou 😘

8. máj 2026