ahojte zienky , neviete mi niketora poradit ? o mesiac ide k nam svagrina len na par dni ( byvame v uk ) a chcela by som aby doniesla aj moju neter 14 rocnu .... treba nejaky doklad ze snou moze cestovat ? uz som pisala aj do skup. velka britania a zatial nikto nenapisal ...
@nniikiitaa nie svagrina je manzelova sestra a neter je mojho brata dcera
Ahoj, ide k tebe švagriná a chceš aby zobrala so sebou aj tvoju neter a tá neter nie je jej dcéra, dobre tomu rozumiem?
Ak je to tak, potrebuje tvoja neter vlastný cestovný pas a splnomocnenie od rodičov vystavené na tvoju švagrinú, že súhlasia, aby ich dcéra vycestovala v jej sprievode do zahraničia. To je všetko.
V angličtine aj
@darina1952 hej presne tak dakujem kocky
@nniikiitaa
@petka510 za máličko 🙂
@darina1952 takze staci ist k notarovi dat splnomocnenie napisat to aj po anglicky a to je vsetko ?
@petka510 áno, tu máš link kde je aj splnomocnenie:
http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_in...
Najlepsie mas ak si zavolate priamo na letisko alebo pasove
@darina1952 dakujem posielam 💙
tolka obstrukcia, ked som bola mala, mala som iba pas a cestovala som vsade s mojou tetkou, polsko, rakusko, spanielko a nikto nic neriesil, teraz treba splnomocnenie
@petka510 aj ja ďakujem ...neter bude mať zážitok 🙂
Vobec nie je treba ist k notarovi, staci ak rodicia napisu splnomocnenie po anglicky, daju tam datum odletu mozu aj cislo letu a to je vsetko
Moj synator tak uz chodi niekolko rokov a ak maju nahodou rovnake priezvisko tak netreba vobec nic, vtedy to nekontroluju
Je to jej dcéra?? Ak áno tak stačí malej pas