icon

ahojte zienky , neviete mi niketora poradit ? o mesiac ide k nam svagrina len na par dni ( byvame v uk ) a chcela by som aby doniesla aj moju neter 14 rocnu .... treba nejaky doklad ze snou moze cestovat ? uz som pisala aj do skup. velka britania a zatial nikto nenapisal ...

avatar

Je to jej dcéra?? Ak áno tak stačí malej pas

10. sep 2015
avatar

@nniikiitaa nie svagrina je manzelova sestra a neter je mojho brata dcera

10. sep 2015
avatar

Ahoj, ide k tebe švagriná a chceš aby zobrala so sebou aj tvoju neter a tá neter nie je jej dcéra, dobre tomu rozumiem?
Ak je to tak, potrebuje tvoja neter vlastný cestovný pas a splnomocnenie od rodičov vystavené na tvoju švagrinú, že súhlasia, aby ich dcéra vycestovala v jej sprievode do zahraničia. To je všetko.

10. sep 2015
avatar

V angličtine aj

10. sep 2015
avatar

@darina1952 hej presne tak dakujem kocky
@nniikiitaa

10. sep 2015
avatar

@petka510 za máličko 🙂

10. sep 2015
avatar

@darina1952 takze staci ist k notarovi dat splnomocnenie napisat to aj po anglicky a to je vsetko ?

10. sep 2015
avatar

@petka510 áno, tu máš link kde je aj splnomocnenie:
http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_in...

10. sep 2015
avatar

Najlepsie mas ak si zavolate priamo na letisko alebo pasove

10. sep 2015
avatar

@darina1952 dakujem posielam 💙

10. sep 2015
avatar

tolka obstrukcia, ked som bola mala, mala som iba pas a cestovala som vsade s mojou tetkou, polsko, rakusko, spanielko a nikto nic neriesil, teraz treba splnomocnenie

10. sep 2015
avatar

@petka510 aj ja ďakujem ...neter bude mať zážitok 🙂

10. sep 2015
avatar

Vobec nie je treba ist k notarovi, staci ak rodicia napisu splnomocnenie po anglicky, daju tam datum odletu mozu aj cislo letu a to je vsetko

13. sep 2015
avatar

Moj synator tak uz chodi niekolko rokov a ak maju nahodou rovnake priezvisko tak netreba vobec nic, vtedy to nekontroluju

13. sep 2015