icon

Prosim vas a ako to je ak sa berie do uvahy na matersku minuly rok ja som zamestnana od maja 2017 tak to beru do uvahy len od maja do decembra co som zarobila ? Alebo ako to je?

avatar

ak nastúpiš na materskú tento rok tak sa berie do úvahy zárobok za 2017

26. sep 2018
avatar

@lucka_ke a ten zarobok je len od maja do decembra co som robila?

26. sep 2018
avatar

@petra199099 Nie od maja 2017 do konca mesiaca pred nástupom na MD. Napr.si nastúpila 1.5.2017 a na MD ides 1.12.2018 tak tvoj VZ pre MD bude hruba mzda od 1.5.2017-30.11.2018.

26. sep 2018
avatar

@evittam aha oki dakujem a to pocitaju z fixnej frubej ci za ten rok co som mala hrubu spocitaju to ?

27. sep 2018
avatar

@petra199099 Z hrubej mzdy,z ktorej sa odvadzali odvody na NP cize z reálnej mzdy. SP nevie aku ty mas fixnu mzdu, vo vykazoch ma realnu.

27. sep 2018
avatar

@evittam aha takze sa spocita za mesiace ta hruba mzda a stoho to vypocitaju

27. sep 2018
avatar

@petra199099 Presne tak.

27. sep 2018
avatar

@evittam aha to je super tak dufam ze dobre mi to vyrataju na dobru sumu

27. sep 2018
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

@petra199099 Vyrataju ti to len na taku sumu na aku mas narok.

27. sep 2018
avatar

@evittam tak asi tolko kolko som doatavala skoro vyplatu dufam

27. sep 2018
avatar

@petra199099 Ja neviem aky si mala VZ t.j.hrubu mzdu za to obdobie.

27. sep 2018
avatar

@petra199099 Napr.pri hrubej mzde 1000Eur a obdobi čo som uviedla vyjde MD cca 640-661Eur. Cista mzda pri uvedenej mzde je 762Eur.

27. sep 2018
avatar

@evittam no spolu za ten rok ani ja neviem len fixnu som mala 522 eur. Zvisili ju v juni na 590

27. sep 2018
avatar

@petra199099 Nemas ročne zúčtovanie za r.2017? Vyplatne pásky za r.2018?

27. sep 2018
avatar

@evittam mam v emaily musela by som to spisat ...hrubu by som mala ktoru stoho pocitat je tam vela cexi puaanich vies to vypocitat? Viem ti poslat jednu pasku a povies mi ktora suma sa tam rata

27. sep 2018
avatar

@petra199099 No pod nazvom "hruba mzda". Ale môžeš.

27. sep 2018
avatar

@evittam uz som nasla nemam len od jula neviem kde som dala pasku s juna a maja musim pohladat poton napisem

27. sep 2018
avatar

@petra199099 Za r.2017 musis mat ročne zuctovanie. A pasky za r.2018. Potrebuješ celé obdobie ak chces presny vypocet.

27. sep 2018
avatar

@evittam aha no a to kde najdem to rocne zuctvanie

27. sep 2018
avatar

@petra199099 To si mala dostat od zamestnávateľa. Max.v apríli 2018.

27. sep 2018