Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
petraharmanos
19. sep 2017
1827 

Mali sme byť rodina...

Toto je môj príbeh. Tento článok nepíšem preto, že sa chcem sťažovať, ani ľutovať, budem rada ak niekomu poslúži ako výstraha. Výstraha pre všetky ženy, ktoré váhajú. Je to dlhé a napriek tomu je to len zlomok toho čo sa dialo, ale je to môj príbeh o krátkom manželstve a o človeku, ktorý ma takmer zničil.

Bola som študentka 4. ročníka VŠ keď som spoznala svojho budúceho manžela. Na diskotéke v meste, v ktorom som študovala. Áno, dnes už viem, že dobrého chlapa si v bare nenájdem, ale toho času som bola mladá naivná študentka plná snov a vysnených ideálov.

Po krátkej známosti s ..nazvime ho dajme tomu Noro. Teda po krátkej známosti s Norom som sa k nemu nasťahovala a vtedy zaľúbená som s ním trávila všetok svoj čas, užívali sme si párty život, rozprávali sa o svojich snoch, budúcnosti a ja som mu rada rozprávala ako sa raz chcem vydať mať deti a manželstvo je pre mňa posvätné. Že keď sa raz vydám, nikdy sa nechcem rozviesť. Noro bol ten typ chlapa, ktorý nikdy nebol ten taký typický rodinný typ. Ale v tej dobe, kde som o rodinnom živote ešte  len snívala, študovala som a štúdium bolo pre mňa prvoradé som toto prehliadala.

Po pár mesiacoch ma Noro požiadal o ruku. Povedala som áno. Prečo? Pretože som ho ľúbila. Odjakživa som bola ten typ ženy, ktorá rozmýšľala srdcom. Prehliadla som týmto jeho gestom, aj problémy, ktoré boli pred tým. Alkohol, nevera....ďalšia chyba. Nahovárala som sa, že po svadbe sa zmení? Že bude iný? Nie, toto mi vtĺkal do hlavy denno-denne on.

Termín našej svadby bol približne o rok, no o tri mesiace od toho ako ma požiadal o ruku som otehotnela. Mala som pred tým vážne gynekologické problémy, pre ktoré som bola 2x po sebe hospitalizovaná a operovaná, nemohla som sa z toho dostať nechápala som. Dnes už viem, že mi tieto problémy nosil manžel z nočných návštev boredlu. Pane Bože ani si neviete predstaviť čo sa v mojej hlave odohrávalo keď som to zistila. Krátko po doliečení som otehotnela, vtedy ešte netušiaca, čo je to za človeka, s ktorým čakám dieťa.

Svadba sa teda presunula na skorší termín. Odkedy som zistila, že som tehotná bola som v šoku, no môj Noro sa tešil. Teda tvrdil to. Začal piť ešte viac ako obvykle. Každý deň opitý. Tvrdil, že oslavuje pritom sa upíjal. Zrejme to nezvládal. Nezvládal fakt, že jeho bezstarostný život by sa mal zmeniť. Ja som mala plnú hlavu príprav svadby, ako každá nevesta som sa vytešovala z každého detailu, popri tom som mala ranné nevoľnosti celé dni, a bola som v 5. ročníku, písala som diplomovku. Na opitého Nora som sa každý večer pozerala a tajne dúfala, že toto ho prejde.

Dva týždne pred svadbou sa začali diať divné veci. Noro stále zapíjal striedavo podľa jeho slov slobodu potom moje tehotenstvo takže každý jeden večer bol opitý, niekedy na mol niekedy tak, že začal byť nepríjemný. Začali sa prvé úrážky. Keď som mu povedala, že sa mi zdá že často pije a že už to preháňa začal mi hovoriť, že som sebecká, svoje tehotenstvo nezvládam a čo to budem za matku. Tieto slová ma veľmi ranili ale pripisovala som to stresu z blížiacej sa svadby.

Svadba sa konala v apríli 2016 a prebehla v pohode, a prvý mesiac po svadbe bol nádherný. Noro sa ukľudnil, zdalo sa mi, že ma nikdy nemiloval viac. No po tomto mesiaci to začalo. Peklo...Noro zistil, že sa vraj so mnou nudí, alkohol na dennom poriadku, opíjal sa niekedy tak, že si predo mnou púšťal porno, zhadzoval ma, hygiena išla bokom. Ja som začala byť zúfala. Nútil ma aby som mu nalievala vodku, ak som odmietla, hovoril mi že mu závidím že on môže piť a ja nie. Že to nezvládam. Ja som nechápala čo sa deje. A každým dňom to bolo horšie a horšie. Môj Noro začal ukazovať svoju pravú tvár, čo som denno-denne zdesene sledovala a nechápala. Klamal  všade, všetkých. Podvádzal, ohováral a svojich priateľov, okrádal firmu v ktorej pracoval. Predo mnou sa už ani neostýchal to zakrývať. Prišli prvé urážky za triezva...ponižovanie na dennom poriadku. Preplakala som každý deň, manžel mi s radosťou dokázal rozprávať, že som neschopná sebecká, nikdy nebudem dobrá matka, že keby som so sebou mala byť jeden deň tak sa zabijem. Keď som sa rozplakala videla som  jeho očiach pocit víťazstva. Vtedy sa obliekol a šiel sa opiť. Keď som sa s ním chcela rozprávať o problémoch vysmieval sa mi, ponižoval ma že som nevyspelá na manželstvo rodinu, že som psychopatka a podobne. Začala som zúfať. Tehotenstvo som intenzívne prežívala, keďže ma už aj lekár upozornil, že sa nemám stresovať, mala som zlý tlak, málo železa, prichádzalo mi často zle. Manžel ma urážal aj pred známymi stále vravel, že si vymýšľam a tehotenstvo zneužívam. Išlo mi z týchto slov roztrhnúť srdce. Čakali ma štátnice.  Požiadala som ho aby aspoň na chvíľku prestal piť, kým zoštátnicujem nech sa to utrasie a tajne som dúfala, že po pôrode sa zmení keď uvidí naše malé bábätko. Noro začal chodiť každý večer k rodičom, neskôr som pochopila, že sťažovať sa, keďže za mnou následne začala chodiť jeho matka, ktorá mi prišla dohovárať že jej Norko si potrebuje vypiť lebo je spoločenský a keď s ním mám nejaký problém mám to napísať na papierik a spáliť. A že to mám riešiť sexom lebo on to potrebuje, že ona tiež veľa problémov s manželom rieši v posteli. Po tomto rozhovore som zostala ako keby ma niekto mechom ovalil. Keď som jej rozprávala o tom, že jej syn mi ubližuje tak sa urazila a že ona sa ho snažila vychovať správne a že mal v minulosti už problém s alkoholom. Chodila za mnou často a stále sa rozhovor niesol v tom istom duchu...Norko trpí a je nešťastný.

Asi týždeň pred štátnicami bol piatok môj Noro samozrejme odišiel piť. Vrátil sa nadránom a keď videl, že ešte nespím, učila som sa začal na mňa byť nepríjemný. Kričal na mňa že prečo ho kontrolujem a nespím, že som psychopatka, a že aj tak svoje dieťa nikdy neuvidím, lebo ma už vybavených právnikov a sudcov. Po týchto slovách som onemela, zastavil sa čas...skoro som umrela od smútku a sklamania z človeka, ktorého som tak milovala. Zbalila si veci zavolala rodičom, že na štátnice nejdem nech prídu pre mňa. Rodičia boli sklamaní z Nora, no povedali mu že je už ich syn a že je kedykoľvek u nás vítaný. Noro si pre mňa prišiel po týždni s úsmevom na tvári. Povedal mi prepáč ale je to aj tvoja chyba. Nemala si volať rodičom si decko.

Ja som sa doma ukľudnila za ten týždeň a na tie štátnice išla, zoštátnicovala a snažila som sa doma ten problém utriasť. Pred ostatnými sme sa tvárili, že sa nič nedeje, tak ako si to Noro vyžadoval. No denno denné urážky, ponižovanie, zhadzovanie, klamstvá, vyhrážky ma začali presviedčat o tom, že moj milovaný manžel je tyran.

Prišlo leto, bola som v 7 mesiaci tenotenstva, manžel za finančný dar od mojich rodičov kúpil auto. Dovolila som to lebo som si myslela že sa bude chvíľu tešiť a bude ku mne milý. Vedela som že tieto peniaze nám budú chýbať na výbavu pre dieťa, no manžel vedel že v prípade núdze nám pomôžu moji rodičia takže o financiách v našom manželstve rozhodoval výhradne on. Mna častoval urážkami že si nič nevážim on pracuje ja som doma takže ja som sa ani k financiám nevyjadrovala a po tom všetkom mi to bolo jedno, ja som niekde tušila že on to raz všetko prepije. Radosť z auta bola krátka, dva dni ho zapíjal, zase sa vrátil opitý, zase agresívny, Prišli prvé vyhrážky bitkou. S radosťou mi rozprával ako mi takú pri*ebe, že sa z toho už nespamätám. Začala som mať strach, uzavrela sa pred svetom, neozývala som sa rodičom iba občas tajne, keďže mi to Noro zakázal a nechodila som nikam. Utápala som sa sama v svojom smútku. Stratila som chuť žiť, žila som len pre dieťa, ktoré som nosila v sebe. Veľmi som sa tešila na moju Emmku a len som sa modlila aby bola zdravá aby sa jej toto čo zažívam nijako nedotklo. Veľa modlitieb, plaču a samoty.

Keď som bola v 8 mesiaci tehotenstva začali sa ďalšie problémy, Noro chcel ísť s kamarátmi do Chorvátska a keďže oni si brali aj ženy on nesmel vytŕčať z davu a dostala som príkaz ísť. No objavila som v sebe ešte kúsok sily a vzoprela sa mu. Povedala som mu, že vzhľadom na zdravotné problémy, ktoré mám a na vysoké štádium tehotenstva sa už na takú dlhú cestu necítim, a mám strach o dieťa. Zase nasledoval týždenný boj, Alkohol urážky, zase som bola sebecká neschopná matka, ktorá maximálne zneužíva svoje tehotenstvo. Bolelo to. Veľmi som plakala a začali sa mi zdravotné problémy stupňovať. Navštívila som lekárku, ktorá mi dala prírodny liek na ukľudnenie a odporučila mi navštíviť psychológa alebo psychiatra pretože videla v akom som stave. Keď som sa vrátila pod lekárky manžel mi povedal, že už aj doktorka mi povedala, že som psychopatka tak kedy to konečne pochopím a keď som sa  rozplakala išiel sa opiť. Bolo mi zle, tajne som zavolala rodičom, aby pre mňa prišli. Strach mi nedovolil viac ostať s týmto človekom v jednej domácnosti. Toto bol môj druhý odchod od manžela. Potom som sa ešte raz vrátila. Neviem u ani prečo, teda viem. Tak strašne som túžila po rodine. Po usporiadanej šťastnej rodine.

Po návrate, žiadna zmena. Vydržal nepiť asi 4 dni. Bola som jeho slúžka, kuchárka, niečo keď mal chuť na sex. Vedela som už, že ma podvádza, že sa to asi zle skončí ale potrebovala som ešte asi posledný úder. Bodku aby som si s čistým svedomím mohla povedať, že sa takto žiť nedá. Prišla...

Tri týždne pred termínom som nesúhlasila, že budem šoférovať to nové auto, no on na tom trval, nebudeme platiť taxík a on si chcel vypiť. Aj napriek tomu, že som sa už na to necítila, súhlasila som pre pokoj...cestou spať, on pripitý, ja šoferujúca som vyšla na obrubník. Doma hádka, kričal na mňa že som mu roz*ebala auto. Pritom auto nebolo vôbec ale vôbec poškodené. Že si mám už robiť čo chcem, podpáliť byt, je*ať v obývačke s niekým iným. Plakala som a chcela vedieť prečo. Prečo je taký. Prečo pred svadbou tvrdil že chce rodinu, pokojný život...povedal mi že sa len pretvaroval. A na moju poslednú otázku či ma ľúbi mi povedal slová, na ktoré iste nikdy nezabudnem a vždy pri pomyslení na ne ma strasie: Si len schránka, ktorá mi vynosila dieťa! Nikdy ju neuvidíš, vezmem ti, ju mám vybavených sudcov, uja v SaS, spravím z teba na súde psychopatku. Povedala som mu, že odchádzam a on mi povedal, že sa mám zbaliť a vypadnúť do pi*e.

Odišla som k rodičom. Bola som psychicky na dne. Bolo mi často veľmi zle no niečo vo mne ešte dúfalo. Noro ma požiadal však aby som ho nekontaktovala, iba v prípade pôrodu. Ešte som mu ja hlupaňa dovolila nakoniec byť pri pôrode, mysliac si že si ma začne viac vážiť. Namiesto toho mi na druhý deň po pôrode v pôrodnici povedal, že škoda, že Emma nemôže za ma takú je*nutú matku. Preplakala som aj celý týždeň v pôrodnici. Po prepustení som sa konečne rozhodla podať žiadosť o rozvod no netušila som, že skutočný terror sa ešte len začne. Noro chodil za malou takým spôsobom, že chodil vlastne za mnou. Vyhrážal sa mi políciou, celé dni ma urážal, nadával mi, zhadzoval ma vysieval sa mi pri dojčení, že sa mi míňa mlieko a že už keď prestanem dojčiť mi ju vezme lebo už ma nebude potrebovať. Následne ma strkol keď som odmietla dojčiť pred ním a išla s malou na rukách do vedľajšej izby. Zľakla som sa tak, že som stratila materské mlieko. On sa cítil ako víťaz. Následne na to som požiadala o predbežné opatrenie, ktoré platí dodnes. Jeho správanie sa nijak nezmenilo. Nadávky, vyhrážky sú pri každej návšteve dieťaťa súčasťou. Čaká nás škaredý rozvod, súd no ja viem, že už teraz som víťaz, pretože som to dokázala. Nazbierať sily a odísť od tohto človeka, mám zdravú dcéru, ktorá je pre ma všetkým a toto je najviac. Mať pokoj v duši, ľahnúť si večer do postele s tým, že sa nemusím báť čo bude ráno a či bude. Viem, že ma čaká ešte v živote niečo pekné, no stále sa nad tým všetkým zamýšľam. Akú chybu som urobila. Je mi ľúto, že som dala svojmu dieťaťu len takého otca. Ale verím, že aj ja raz stretnem človeka, ktorý nám obom dá to čo nám môj manžel nemohol dať- lásku. Viem, že by som si možno mala priať nech si nájde novú ženu a má s ňou dieťa a nám da pokoj. No úprimne si to neprajem, pretože myslím že žiadna žena si nezaslúži toto zažívať a žiadne dieťa si nezaslúži takého otca. Je to moja spoveď je úprimná, drsná tak ako to bolo aj keď ešte stále sú veci, ktoré mi robil a nedokážem o nich  ešte hovoriť, možno raz po dlhom čase. No dala som sa psychicky do poriadku, rok som sa učila mať sa znovu rada a dnes viem, že už nikdy takúto chybu nespravím.  A ty čo to čítaš, keď váhaš či sa vydať, či žiť s takým človekom, či zažívaš niečo podobné. Je to ťažké odísť, ja viem. Ale niekedy to jediná cesta. Ja som vďačná svojej skvelej rodine, ktorá ma podržala, svojim priateľom a známym. Bez nich by som to nezvládla. Stáli pri mne a za ten rok som pochopila že pre takých ľudí sa oplatí žiť a nie pre takého človeka ktorý si neváži nikoho.

  Je mi z toho na zvracanie ...hrôza 😥

  19. sep 2017

  Ja som tiez odisla od prveho manzela, ktory ma bil a ponizoval ma. Je tomu uz 6rokov a nieje sekunda co by som si povedala ze to bola hlupost. Podrzala ma rodina a hlavne mm s ktorym som momentalne a s ktorym mame dve krasne deticky. Tebe drzim palce aby si si nasla noveho priatela, ktory Vas bude milovat!! Sklanam klobuk pred Tebou!!! 😘🙂

  19. sep 2017

  @teduazemer bolo to strasne, no je to za mnou 🙂 poucila som sa nesmierne, siahla si na dno ale zivot ide dalej 🙂

  19. sep 2017

  Si silné žieňa a máš prekrásnu dcérku. Prajem vám, nech ste spolu už len šťastné a nech sa Ti splnia všetky sny 🙂 ❤ A určite nájdete aj ocinka, ktorý vás bude nadovšetko milovať, tak ako aj ja s mojimi synmi a teraz máme šťastnú rodinu so štyrmi deťmi 😍

  19. sep 2017

  @saska2208 Tak viem, ze ake je to tazke, takze taktiez klobuk dole 🙂 a ked vidim , ze si prikladom toho ze existuju stastne konce tak dakujem , a verim, ze s anajde niekto kto nas bude naozaj milovat 🙂 Dakujem Ti ♥

  19. sep 2017

  @monikabubko Dakujem Ti velmi pekne ♥ dúfam, ze raz sa mi splni tento sen, no uz budem milionkrat opatrnejsia 🙂

  19. sep 2017

  @petraharmanos niej zac 🙂 treba sa vzdy postavit na vlastne nohy a pokial mame rodicov, tak oni nas vzdy pochopia. Aj mna nakopli rodicia, ze ak snim uz nechcem byt, aby som odisla, a tak som spravila este v ten den a pomohli mi aj veci pobalit.
  Neprisli sme predsa na tento svet preto, aby nas niekto bil a ponizoval... 🙂

  19. sep 2017

  Po svete chodia aj dobrí chlapi, ktorí si vážia svoje ženy a milujú svoje detičky... A ja verím, že raz si ta taky nájde a budete šťastní a zabudneš na minulosť. Prajem ti veľa síl do života... Máš krásnu dcérku zdravú dcérku a to je najväčší poklad ❗❤️💋

  19. sep 2017

  Neskutočne ... Ja až nechápem ako a kde sa v človeku vie toľko zla nabrať ... je mi ľúto čím všetkým si si prešla .. Ale ste obe krásne a určite ten pravý manžel príde a budete rodinka o akej snívaš 🌹

  19. sep 2017

  Som na teba hrda! Si skvela!

  19. sep 2017

  prajem ti do života len a len to NAJLEPŠIE aby si raz stretla muža u ktorého budeš mať na cukrovej vate ustlané a ktorý ťa bude nosiť na rukách a milovať ťa a tvoju dcérku...toto čo som čítala je horor a je mi ľúto že existujú ženy ktoré si také čosi musia zažiť 😢

  19. sep 2017

  @petraharmanos Ja som to zažila tiež...preto mi z toho dvíha žaludok..keď si spomeniem ako som sa cítila ...Určite príde deň keď budeš šťastná a milovaná mužom,ktorý si Ťa bude vážiť..Prajem Ti to ❤️❤️

  19. sep 2017

  @saska2208 presne tak, aj mne rodicia pomohli odist 🙂 za vela im vdacim ale hlavne za psychicku podporu lebo vtedy sa mi zrutil svet 🙂 presne tak, nikto sa nenarodi preto aby musel trpiet cely zivot 🙂

  19. sep 2017

  preboha prajem vela sil na boj s tym psychopatom....a obdivujem ta

  19. sep 2017

  @kvadrinkaaa Verim, ze uz stretnem len takeho 🙂 Dakujem ti velmi pekne, vela to re mna znamena 🙂 ♥

  19. sep 2017

  @monika337 Dakujem velmi pekne, ja to tiez nechapem, neverim ze taky clovek moze byt stastny v zivote. Ale verim ze aj nas caka pekna buducnost 🙂 Dakujem velmi pekne, velmi si to vazim 🙂 ♥

  19. sep 2017

  @misiaknunu Dakujem velmi pekne, velmi si to vazim ♥ 🙂

  19. sep 2017

  @miims Dakujem velmi pekne, velmi si to vazim♥, mne je to tiez lut nikdy by ma nenapadlo ze taky clovek voobec moze existovat. No dnes viem ze si v tomto svete treba davat obrovsky pozor na ludi 🙂

  19. sep 2017

  @bercofka Dakujem velmi pekne, velmi si to vazim ♥

  19. sep 2017

  uf aka son rada ze sme sa nevzali. To je tazke citat az mi slzy vyhrkli. Dakujem ze mam dobreho ocka nasej princeznej. Ktory lubi aj mna aj ju. Nevzali sme sa lebo som mu povedala ze ho lubim aj bez papiera a ze nech investujeme peniazky do byvania a dcerky. Akceptoval to dokonca mu nevadilo ani to ze malinka ma moje priezvysko. Neskutocne som si to vazila aj vazim. Bolo to velke gesto. Aj ked vravi stale ze druhe bude mat uz jeho prizvysko a ze ked nie sa vezmeme a budu mat 2 priezvyska.😉

  19. sep 2017

  @rajna je to velke stastie mat takeho chlapa 🙂 prajem ti to velmi 🙂

  19. sep 2017

  @petraharmanos niečo kúsok podobné som tiež zažila , aj keď porovnať sa to nedá , ale tiež tam boli klamstvá , miesto alkoholu drogy ,podvádzanie , využívanie na peniaze , lebo on bol ten chudáčik, a toto všetko stihol za 2 mesiace . Už po mesiaci som to s ním chcela ukončiť , no to zasa vyhrážky že on sa zabije .. našťastie po tých 2 mesiacoch ma nechal na pokoji a ešte zo mňa spravil sprostú že to on si mnou sa rozišiel , taký hrdý bol ... od vtedy o ňom neviem nič , len škoda tých peňazí čo mi dlží, teraz by sa zišli 😕

  19. sep 2017

  @petraharmanos to áno aj rodina dokáže podraziť tobôž cudzí ☹ čím ďalej tým viac vidím hnusákov čo si nevážia svoje ženy berú ich ako slúžky a odpad mám pocit že je to aj tou dobou...samé rozvody, nezhody, bitky, týranie 😢 všetkým ženám prajem dobrých mužov a o to viac si po prečítaní tvojho článku vážim toho svojho...

  19. sep 2017

  @petraharmanos dakujem vazim si ho. A prajem aby si ty a tvoja dcerka tiez takeho nasla.

  19. sep 2017

  @monika337 Je mi to luto, ale chvalabohu mas pokoj od neho a takym ludom sa naozaj treba vyhybat :(

  19. sep 2017

  @miims je to strasne v tejto dobe, ale ako pises su este ti dobri a treba si ich vazit 🙂 ja tiez verim 🙂

  19. sep 2017

  drzim palce silno bude to tazke moja kamoska riesi toto iste rozvadzaju sa dva roky a 3 male deti

  19. sep 2017

  @petraharmanos len škoda že to sa až časom ukáže čo v kom je .. tiež aký super dokonalý sa zdal ? Ako sníval o rodine už o dieťati hovoril a spoločnom bývaní .. A čo sa z neho vykľulo..

  19. sep 2017

  @galioska Dakujem velmi pekne, velmi si to vazim 🙂 ♥

  19. sep 2017

  @monika337 ano su ludia ktori sa vedia silno pretvarovat, len ja nechapem ze naco :(

  19. sep 2017

  Jaaaj moja pekna 🙂 je to straaasne dlhe,nejdem citat nakolko vsetko viem,akurat neviem ako ste na tom momentalne ,kludne napis. Mna ten psychopat a utočník aj po7 rokoch stale sleduje na sietiach .. No ja uz neviem,clovek by veril ze to je dost dlha doba a prd 🤔

  19. sep 2017

  Dufam ze sa mate dobre

  19. sep 2017

  Toto by nemala zažiť žiadna žena, žiadna dcéra, žiadna mama ...
  Like nedávam, lebo aj mne sa z toho žalúdok dvíha.

  19. sep 2017

  @ivik4 Ahooj urcite sa ozvem, stale sa rozvadazame :( ale uz je dobre uz nam neublizi 🙂 Pane Boze este stale? tak snad sa to coskoro skonci, myslim ze taki ludia co konaju zlo maju nejaky datum spotreby, nemoze sa zlym ludom stale darit ublizovat predsa.

  19. sep 2017

  @zuzana1404 veru, mne je niekedy samej z toho zle. No deje sa to, a je mi to luto lebo viem ze je takych vela zien co si tym museli prejst. Ale verim na stastne konce 🙂

  19. sep 2017
  19. sep 2017
  19. sep 2017

  Chyby robime kazdy! Dolezite je sa poucit🙂 uvidis uz bude len a len lepsie a jemu sa vsetko vrati

  19. sep 2017

  Na takeho chlapa ani slov nemam, nevie si vazit, ze ma sikovnu zenu a krasne zdrave dietatko. Drzim ti palce s malou!

  19. sep 2017

  @petraharmanos som netušila, čím si si prešla,
  teda ty aj emmuška...
  😘

  19. sep 2017

  Zle sa to cita nie to este zazit... si krasna mlada zena mas krasne dievcatko verim ze sa najde skvely muz a otec a budete krasna stastna rodinka 😊 drzim palce v zivote ❤❤

  19. sep 2017

  @dominika994 Dakujeme velmi pekne, vazim si to velmi naozaj , kazde take povzbudive slovo ♥ 🙂

  19. sep 2017

  @petraharmanos pýtaš sa v závere, akú chybu si urobila? asi len jedinú. že si si ho vôbec vzala. prajem ti veľa šťastia.... 🍀

  19. sep 2017

  @panelacikova ano bola to moja osudova chyba, ktorej nasledky ostavaju, Dakujem velmie pekne ♥ 🙂

  19. sep 2017

  Ja som mala tiez podobneho ex manzela,u nas to zacalo po smrti nasej dcery.Nevedel to vstrebat,tak obvinoval mna!Ja som zarabala peniaze,zivila ho a on sa tiez kur**vil.Mlatil ma,ponizoval...Rozvod uz mame za sebou(chvalabohu).Teraz mam muza,ktory ma miluje z celeho srdca,mame spolu krasnu dcerku a cakame synceka.Neboj vsetko zle je na nieco dobre.A neni to len klise😉 fakt to tak je..Prajem ti nech si silna a statocna😘 Ved to sme my zeny!

  19. sep 2017

  @petraharmanos niet za čo. drž sa. pevne verím, že si nájde inú zábavku a dá vám všetkým pokoj, hajzel

  19. sep 2017

  @petraharmanos nemas za co dakovat si silne ziena ❤ obdivujem ta

  19. sep 2017

  @9princess to mi je naozaj luto co si musela zazit :( ale vidim ze aj tvoj pribeh ma statsny koniec tak som rada, dakujem velmi pekne za podporu, velmi si to vazim 🙂

  19. sep 2017

  ❤❤❤ si silná žena, skvelá maminka, ktorá toho neskutočne veľa zvládne pre svoju Emmku ❤❤❤ už len lepšie nech je Vám

  19. sep 2017

  @panelacikova Dakujem velmi pekne ♥ verim 🙂

  19. sep 2017

  @silvia31 Dakujem velmi pekne ♥ :* vela som zvladla aj vdaka vam, vsetkym septembrovkam ♥ 🙂

  19. sep 2017

  Tak teda toto,je len nejaka uvaha pisania nejakej tenkej knihe..urcite to neni mozne..zit takto ,moze ozaj len clovek,ktory nema svoje hodnoty...pri tom velkom citani,mi to prislo ,ze ..moja otazka..kde si bola? ,ked robil tie zle veci? toto co znamena? Si len schránka, ktorá mi vynosila dieťa! .prepac ,ale viac veci ma tam pozastavilo ,lebo a preco koli comu ?!!! si ty tak tam s nim vydrazala?!!!

  19. sep 2017

  Ahoj. Poznam to presne to iste. Bola som len schranka nic viac.. akoby si opisala mojho ex iba z vynimkou ze moj nepil. Ale tiez som sa mphla opriet o mojho otca ktory mi pomohol a vdaka ltpremu som sa postavila na nohy. Nasla si pracu kupila byt a bola stastna..a dva roky som zistila ze moj ozajstny osudovy chlap je niekto koho som mala 10 rokov pri sebe..brat mojho vtedajsieho svagra. Sme spolu dva a pol roka a O 6 tyzdnov nas caka nasa vytuzena svadba a nosim vytuzene babatko.nikdy som si nemyslela ze budem este niekedy stastna..ale som..dokonale..bolo to tazke ale stalo to za to. Aj na teba sa raz uzmeje stastie. Verim tomu.a stale si hovorim ze vsetko sa deje pre nejaky ciel ze vsetko ma zmysel..prajem vela stastia a aby ai nasla svojho princa na bielom koni..

  19. sep 2017

  Peti teda klobúk dole. Si silna žena máš môj obdiv!!!!!! Ty a Emmka si zaslúžite mat pri sebe chlapa, ktorý vás bude nosiť na rukách!!!!!

  19. sep 2017

  @jelinek35 bola som zalubena, tehotna, a strasne som chcela aby bol ako pred tym. Ked to po sebe teraz citam, najradsej by som sa vtedy vyfackala odisla pri prvej prilezitosti , lenze bola som velmi slaba. A on ti vedel.

  19. sep 2017

  @michelangela tak som rad ze si mala to stastie a aj po tom vsetkom stretla toho pravého 😊Nech sa vam dari a gratulujem k dieťatku 😊
  Dakujem velmi pekne ❤️😊😘

  19. sep 2017

  @misa2704 dakujeme velmi pekne Miska 😘😊❤️❤️

  19. sep 2017

  Strašné čo i len čítať to, nie to zažiť....

  19. sep 2017

  Och bože 😓😓 DRŽ SA, Si silna, verim ze raz pride ten ozajstny ktory vas bude milovat a vazit si vas ❤️❤️❤️

  19. sep 2017

  Normalne som pocas citania mala chut mu jednu prij.b.t, ale taku, aby si dolamanymi rukami musel zbierat zuby. fuj, nenavidim takychto kretenov.
  Mas tak nadhernu dcerku, je ako obrazok, krasna po maminke. Zelam vam obom, aby vam zivot priniesol uz len usmievave a stastne dni 🙂 Obe si ich zasluzite

  19. sep 2017

  @livuska124 bolo to strasne, no ja to za nou chvalabohu , dakujem velmi pekne 😊🙈😘

  20. sep 2017

  @orlicatkooo dakujeme velmi pekne, vazim si to a aj ja verim 😊❤️

  20. sep 2017

  @blondiee83 ja ked som to po sebe tersz citala tiez som sa naplakala je este stale tazke o tom hovorit a ten clovek nema city ani nic podobne takze je to chudak svojim sposobom. Dakujeme velmi pekne ❤️😘😘😘 vazim si to velmi 😊

  20. sep 2017

  Až ma zmrazilo,keď som to citala.. To je falat ch.ja..ja Ti prajem, aby Ťa čakalo len všetko dobré.... Vyborne, že si odišla.. Vieš,moja svokra takto trpela 25 rokov a odišla cca pred 8 rokmi od muža...je z časti zatrpknuta.. Ale nasla novy zmysel života.. A to svojich vnucikov... Ani neviem, čo som tym chcela povedať.. Mozno len to,že som rada,že ty si tak dlho necakala.. Si mlada, pekna.. A určite raz najdeš muža, ktory bude uplny opak..

  20. sep 2017

  @tabitana dakujem velmi pekne za mile povzbudenie, velmi si to vazim😊 Necakala som dlho nastastie to vsetko malo tak rychly spád😊 Dakujem velmi pekne, verim 😊❤️😘

  20. sep 2017

  ....ach jaj , clovek by neveril ze taketo daco moze byt naozaj skutocne... mas moj obrovsky obdiv . Si silna, velmi krasna zena a mas nadhernu dceru a skvelych rodicov. A ver mi . Viem ze existuje nikde clovek ktory vas bude nskutoxne ľúbiť a ten tvoj fakt kreten bude len a len lutovat a zavidiet. Fakt ubohy clovek!!!! Prajem vsetko dobre a nech sa mate uz len a len dobre a nech dikazes postupne na ti vsetko zle nejak zabudnut aj ked to asi nejde. A nech pocitis co
  Je naozaj rodina a stastna rodina ❤❤❤❤❤

  20. sep 2017

  😢 ❤ Moje dievky ❤

  20. sep 2017

  Stale tu budeme pri tebe,budeme ti oporou a podporou a budeme robit vsetko mozne i nemozne aby mu nepreslo to co chce ten psychopat....nech ide do riti so svojimi vyhrazkami a so svojim strykom z narodnej rady....neni boh.My sme tvoja rodina!!!😉

  20. sep 2017

  velmi sila zienka si ! drzime palce tebe aj Emmke vo vsetkom do buducna ❤😘

  20. sep 2017

  Klobúk dole si žena s veľkým Ž ; po tomto článku som okamžite písala sms manželovi že je ten najlepší ocino a menzel ;) prajem ti nájsť takeho muža čo si bude vážiť teba aj malinkú 🙂 posielam ❤

  20. sep 2017

  😢strašne niečo.....no maš môj obdiv že si to všetko zvladla...a prajem ti aby si v živote bola len a len šťastna 🍀🍀 😘

  20. sep 2017

  Uff strasny chlap😱neviem ako sa ho mohla matka tak zastavat! Zazila si si teda hrozu s psychopatom😕.
  Nie je to len vo filmoch, neviem si predstavit, ze si ho mala tak dlho rada a trpela si tolko💙taka fesanda ako si ty sa nemusi bat, vsetko ma svoj cas uzivajte si relativne pokoj, a velmi vam drzim palce a dalsie dni nech su stale darom💞 🍀

  20. sep 2017

  To nie je chlap. Chlap sa takto nesprava. Je to uboziak a treba ho lutovat !!!!!

  20. sep 2017

  @ivonica dakujem velmi pekne, velmi si to vazim 😊😊❤️😘

  20. sep 2017

  @ninka1609 😘😘😘❤️

  20. sep 2017

  @ankaja dakujem Vam naozaj som vam vsetkym celej mojej rodine velmi vdacna ❤️😊😘

  20. sep 2017

  @domilukys dakujeme velmi pekne ❤️😘😊

  20. sep 2017

  @kikuskab dakujeme velmi pekne, aj ja verim ze raz ma stretne taketo stastie 😊❤️

  20. sep 2017

  @kikuskab treba si vazit tych dobrych chlapov 😊❤️ Dakujeme velmi pekne 😘😊😊😊

  20. sep 2017

  @brendaa dakujeme velmi pekne, velmi si to vazim 😊❤️😊

  20. sep 2017

  @majuszka87 dakujem velmi pekne, vazim si to ❤️😘😊

  20. sep 2017

  😲😨 to co za hovado beha po tomto svete😨 hrozne. Chuda dalsia co mu naleti😔
  Chvalabohu ze si odisla s malou. Drzim palce nech najdetr muza a otca ktory bude stat za to😍 ❤ vela stastia zelam🍀

  21. sep 2017

  Hovado. Prepac no musela som. Ja som vydrzala 10 rokov koli detom, moj ex nepil no bol gambler, uzival drogy a uz je to za mnou. Trvalo mi, ale 8 rokov vysporiadat sa s tym vnutorne. Drzim ti palce a neurobila si bic zle. Ak sa niekto pyta preco si neodisla hned no lebo clovek ktory lubi veri ze sa vsetko zmeni.

  21. sep 2017

  Veľa štastia. Mas krasnu dcerku a uz musi byt len dobre

  21. sep 2017

  Veľa šťastia prajem tebe aj dcérke. Musíš byť veľmi silná žena, keď si dokázala také čosi zažiť...🍀🍀🍀

  21. sep 2017

  Naša silná Petka ❤️😍 Všetko zvládneš ty si zaslúžiš viac aj naša Emmička 😘😘😘😘😘

  21. sep 2017

  OCh, hrozne co si si pretrpela, žiadna žena by nikdy nemala stretnúť takého chlapa, je to chudák, nezaslúži si rodinu, nech sa upíja a skončí totálne sám. Ja som tiež vyrastala bez otca a moja mamka si zažívala podobne peklo, este horšie pretože ju mlátil aj v tehotenstve, ale zvládla to ako ty a ja doma jej vďačná, že ma dokázala sama vychovať a urobila zo mna dobrého človeka. Držte sa, urcite ten správny otecko pride, ktorý vam dá istotu, pocit domova a lásku. 🙂

  22. sep 2017

  @linda77 to mi je luto ze si musela nievo take zazit 😔 Je to tazke aj ja to este spracivavam je to estelen rok co som odisla, drzim palce a dakujem za krasne povzbudenie, velmi si to vazim😊❤️😘

  23. sep 2017

  @markomonika dakujem velmi pekbe, velmi si to vazim 😊😊😊

  23. sep 2017

  @linddi dakujem velmi oekne, vszim si ti 😊❤️

  23. sep 2017

  @linddi dakujem velmi pekne, vazim si to 😊❤️

  23. sep 2017

  @simona2888 ❤️❤️❤️😘😘❤️😘❤️😘❤️

  23. sep 2017

  @lulucooper ano urobit ten krok a definitivne odist je tazke ale je to to najlepsie ako aj pises 😊
  Dakujem velmi pekne, verim a velmi si vazim taketo mile a povzbudive slova 😊😘❤️

  23. sep 2017

  Woooow, až mám zimomriavky a slzy v očiach 😢. Si veľmi silná žena !! Emmka má úžasnú maminku. Hlavne buď silná kôli Emmke. Držím vam palce 💖❤

  4. okt 2017

  @simonecka_20 dakujeme velmi oekne, velmi si to vazim ❤️😊😊😊😊😘

  6. okt 2017

  @petraharmanos
  Muz si dovoli iba to co mu dovoli zena.....
  Mrzi ma ze si to zazila ale nemusela si ak by si mu to nedovolila...ak si mala zazemie u rodicov...stacilo sa zbalit a odist hned.....ale vekom uz budes vediet co a ako...
  Drzim palce a prosim Vaz si samu seba a nenechaj nikoho aby sa tak spraval. A prosim nauc to aj svoju dcerku....❤👣

  5. jan 2018
  5. jan 2018

  @petraharmanos,,Čitala som Vaš pribeh,,,akosi nechapem keby ste bola nejaka 18tka,,že ste ešte naivná a hlúpa,,ale to ste mala užpomaly pred štatnicou,,a ked ste videla že si rád vypije a podvadza,,,,prečo ste sa nerozišla s nim,???,Načo ste čakala na ZAZRAK,,,A ešte mu davat šancu na tolko krat,,,,Keby ste bola nejaka 30ročna že sa už hladáte,lebo máte svoj vek,,,ale Vy ste bola mladá trebalo v prvom rade doštudovat a až potom sa niekde hladat a uživat si,,pracovat,cestovat a nie zavesit sa hned na prveho ktory prišiel do cesty,,,a on videl že može s Vami manipulovat lebo ste slepo zalúbena,,,keby bola možno nejaka silnejšia a drsnejšia žena ktorá by ho vedela ovladat možno,, by sa zmenil,,No učime sa na vlastnych chybach,,,Zažila ste po psychyckej stranke šok,,ktorý sa bude hojit dost dlho,,,máte dceru ale určite ste si taky život nepredstavovala,ale snad najdete ešte človeka ,,ktorý Vas bude mat rad aj dceru,,Dufam že sa nehnevate za moj nazor..Prajem vela štastia🙂

  5. jan 2018

  Si.krasna a dcerka je ako obrazok,najtazsie mas za sebou uz no.
  . Chyba bola v naivite a to bola chyba muzi sa nemenia...e,chlap co klame je hajzel a treba od neho ísť co najdalej aj ten co.pije a co podvadza ženu,nikdy sa nezmení
  Chran od neho malu a verim ze si najdes muza pre nu otca a pre vas ochrancu a budes silna a bude sa bat on teba nie ty jeho
  Od psychopata čo najďalej
  Drzim palce

  5. jan 2018

  Ach bože 😩 ja nemám slov. Si silná žena veľmi silná. Prajem ti do života už len to krásne, aby ste s dcérkou našli chlapa, ktorý vas bude milovať a vynahradí ti všetko to zlo, ktoré si si prežila. A tvoj ex nato škaredo doplatí....

  5. jan 2018

  držím ti palce si silná žena, tiež mám kamarátku čo stretla podobného psychopata, ona už vyhrala nad ním našťastie, teba to čaká o chvíľu. Krásne ste obe dievčatá. Veľa šťastia.
  P.S: aj ja som sa s tým mojim zoznámila v bare, ale našťastie je to presný opak. 😉

  5. jan 2018

  Veľmi ťažko sa mi to čítalo 🙁 tak mladé žieňa a toto si prežiť...🙁 Dúfam že už budeš v živote len a len šťastná aj s tvojou nádhernou dcérkou 😘😘😘😘 Držím Ti palce, opatrujte sa 💗

  5. jan 2018

  😯😯😯😯😢😢😢😢

  5. jan 2018

  @petraharmanos strašne zle sa to číta A nechápem ako si to mohla zvládnuť, ako si mohla vedľa neho fungovať, do plaču mi je Z toho veľmi. A to si nechcem predstavit co si este ine pri nom musela prezit. Si moc silná žena. Bodaj by si ho už V živote nemusela stretnúť A mala od neho pokoj.drzim ti moc palce,aby si bola už len šťastná A spokojná ❤❤❤

  5. jan 2018

  Ja ani neviem co viac napisat.je to smutne a desive zaroven.Veeelmi tebe a dcerke drzim palce.zasluzite si stastie.drz sa

  5. jan 2018

  @petraharmanos ttoto je za mnou chvalabohu bez deti...

  6. jan 2018

  @evulienka43 dakujem za nazor, vazim si to 😊❤️ Ano s odstupom casu viem ze som spravila vela chyb, lubila som ho tak ze som nerozmysla. A teraz nevhapem ako som mohla lubit tak zleho cloveka. Dakujem velmi pekne😊

  6. jan 2018

  @ouwecka Dakujem velmi pekne, velmi si to vazim, chranim ju je to moj poklad❤️ Dakujem , verim ze maze pravdu a aj do mojho zivota vstupi raz dobry muz ❤️

  6. jan 2018

  @dadanka86 dakujem velmi pekne, vazim si to a verim❤️❤️ Ano on sa uz teraz nici sam, vedome zlo nemoze mat dlhu vydrz. Vzdy som to tvrdila 😊

  6. jan 2018

  @erika26 dakujem velmi pekne, verim ze aj my vyhrame no chce to cas, verim este ze spravodlivost existuje ❤️ Ano v bare? Tak som rada ze to moze mat aj stastny koniec😊❤️

  6. jan 2018

  @simi17 dakujem velmi pekne, velmi si to vazim ❤️ Verim ze aj nas caka stastie pokoj a zivot bez strachu 😊😘

  6. jan 2018

  @drobec336 dakujem velmi pekne, z odstupom casu to ani ja sama nechapem ako som mohla, preco som neodisla hned, ublizila som tym sebe a dcerke ako som takto mohla rozmyslat. No poucila som sa a dlho mi trvalo kym som si zacala znovu vazit samu seba. Ale verim ze nas caka uz pekny zivot, dakujem velmi pekne strasne si to vazim 😘❤️

  6. jan 2018

  @laura1107 dakujeme velmi pekne, verim ze budeme uz stastne a zit bez strachu❤️ Velmi si to vazim, dakujeme❤️

  6. jan 2018

  @lucinkab je mi to luto, tak pred vami sklanam velku poklonu za silu odist sama viem ake je to tazke, a ak nemate deti je v tom lepsie ze s bim nemusite riesit vela veci a drzat sa od psychopata co najdalej. Drzim palce a posielam vela sily ❤️

  6. jan 2018

  @petraharmanos hlavne je,že už máš aspon ako tak kľud, máš nádhernú zdravu dcérku, si krásna A všetko čo si si od neho vypočula je on A nie ty....Veľmi ti prajem, aby si našla toho pravého pre vás obe A boli ste kompletná rodinka. Zaslúžiš si to 🙂

  6. jan 2018

  @petraharmanos poklonu si zasluzi kazda co to dokazala,nebolo to lahke ale mam za tym,druheho muza 4 rocnu princeznu a pod srdcom dalsie babo...rok 2010-2011 bol pre mna hrozny

  7. jan 2018

  @lucinkab gratulujem, stastne konce existuju 🙏 ja tiez mam priatela ktory nas neskutocne lubi ale som opatrna velmi po tom vsetkom. Nemozem totiz ucerit ue moze existovat ktory je uprimny dobry cestny a lubi nas, uz aj mojo rodicia mi vravis ze som prilis opatrna 😂🤦🏻‍♀️

  10. feb 2018

  @petraharmanos to sim bola aj ja. Taka ,viem ze neveris, treba skusit 🙂

  10. feb 2018

  Ano, opatrnost nezaskodi, skusit treba, to mas pravdu, zavriet sadomanazvysok zivota by neprospelo ani mne ani mojej dcere ❤️😊

  10. feb 2018