Ahojte,práve mi bol zistený zvýšeny cholesterol 7,12. Čo vám pomohlo na jeho zníženie?? Som závislá na sladkom takže to bude asi ťažké 😁 vďaka
na znizenie zleho LDL cholesterolu ti pomoze niekolko veci-najma vylucit sladkosti a slanosti plne stuzenych tukov a cukrov a namiesto toho si zvyknut na tmavu cokoladu-aspoñ 85%, do jedalnicka zaradit zdrave tuky (tmave ryby, avokado, surove orechy.....), a aerobny pohyb aspoñ pol hodinu-45 minut denne (rychla chodza, bicykel).
Zazraky sa nedeju, preto je vela ludi na statinoch, lebo nemaju disciplinu a nechcu sa vzdat svojho pohodlia
@tenerifka ja by som sa aj viac hýbala ale som na ivalidnom dôchodku, ZŤP, cvičim v rámci možností...
@lizatko1009 genetika to asi nebude,skôr veľa prijmu sladkého a "junk food"
@petronelka47 tak to už je len o samej tebe a zmeniť stravu na toto si dávaj bacha, cholesterol neboli ale cievy trpia a keď nechceš mat bajpasy, stendy, mŕtvice, porážky tak bojuj uz len sama
@lizatko1009 jj bude to ťažké ale musím...
@lizatko1009 ja jem junk food ale nie stale, aj sladke a mam xxl, a mam 5,5. ale...mam mega vela pohybu takze ano mne osobne pomaha pohyb napriklad. inac by som mala isto vyssi.
@petronelka47 uprava stravy urcite, ak nie je mozne vela pohybu. sladke obsahuje mega vela palmoveho o oleja napriklad, a ked sladke, isto nieco kvalitnejsie.
@bublinka1426 len pri tomto nemusí tu vybehnut cholesterol ale môžu prísť aj iné ochorenia ako diabetes, osteoporóza atd
U.mna je to genetika,skúšala som rok úpravu stravy,nepomohlo
Cholesterol mam vysoký, či mám 50kg alebo 70
Ja mám cholesterol 7,15 u mňa genetika
Ako sa dá zistit že je to genetickeho pôvodu?
@petronelka47 poznáš si najbližšiu rodinu a ich diagnozu
@lizatko1009 nikto z najbližšej rodiny nemá zvýšený cholesterol. Bude to z toho veľkého množstva sladkého.
@lizatko1009 to ano.
@petronelka47 sladke je mozno vacsia zloba nez slanina. mne tak povedala lekarka, kvoli palmovemu oleju..
@petronelka47 armolipid, lekárka doporučila mám dobrú skúsenosť, pomohol znížiť cholesterol ..
Dôvod cholesterolu? Genetika? Alebo kg a zla strava? Ja s xs a mala som 6,8 u nas je genetika, zaradila som každé ráno do raňajok, psyllium, chia, mlety lan, nejedavam jogurty alebo smotany kde je vysoký obsah tuku, pridaj rybí olej a omega 3 no a spracované sladkosti ee