Mozem dat synovi tabl panadol 500 od bolesti? Polovicku napr. Sme mimo domu a nemam tu nic ine.
Podla vahy
Ak tomu trojročnému tak by som dala 1/2tbl tj.250 mg. Podľa tabuľky čo je na sirupovom paralene by 3 ročné dieťa malo v jednorazovej dávke požiť max.240mg.
Ja mam 4rocneho a ja mu bezne davam pol tablety krd ma horucky. Ja mu tie presladene sirupy vobec nedavam
Áno, mozes
zavisi od veku, hmotnosti. lebo paracetamolom sa da lahko predavkovat
@hradnapani vzdy od vahy.
Mne v rukach zomrelo dieta predavkovane paracetamolom...na nete su studie o hepatotoxickej davke na kg vahy/ za 24h.
@jonki zial, pediatri toto neprizvukuju na poradniach, ze s paracetamolom velmi opatrne a dosledne podla vahy. Vela mojich kamaratiek o tom ani netusilo a dlho ani ja nie, kym mi to v nemocnici nepovedali. Muselo to byt strasne...
Veľa ľudí si myslí, že paracetamol je taký neškodný liek...tu na koňovi ho dokonca odporúčajú aj s tvrdým alkoholom, už viackrát som to tu čítala, že to pri chrípke radili😨 nie pre deti samozrejme, ale aj tak som kukala jak puk😨
Otrava paracetamolom je vcelku zákerná, príde až potom, keď už ste možno aj zabudli, že ste nejaký paracetamol užívali, začnú odchadzat orgány...
Dakujem vam za rady,nastastie sme od susedov zohnali aj detsky sirup od bolesti

určitě ano.