Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pr_clanok
3. apr 2017
135 

Ak vaša malá žabka nevie večer zaspať...

... pozrite si spoločne toto video a prečítajte si Rozprávku o žabke Bupi.

Na kraji lesa, kúsok od priezračne čistého rybníčka bývala odnepamäti spokojná žabia rodinka. Maminka, ocko a ich malá neposedná žabka menom Bupi. Celý deň len poskakovala sem a tam, šantila s kamarátmi a zaujímala sa o každú maličkosť, ktorá ju na ceste stretla.

Večer čo večer to však maminka s ockom mali ťažké. Hľadali svoju malú Bupi a volali na ňu, že je najvyšší čas ísť do postieľky. Ale malej roztopašnici Bupi sa ešte nechcelo spinkať, a preto sa naschvál vracala domov celá špinavá a ufúľaná od blata. Len aby mohla ešte aspoň chvíľočku ostať vo vani, v ktorej sa tak rada hrala. „Všade samé blato“! horekovala zakaždým žabia maminka a popritom zbierala zo zeme žabkine špinavé oblečenie, ktoré nie a nie vyprať.

Maminka sa preto rozhodla, že dá na svoju Bupi väčší pozor a postráži si ju pekne doma, aby sa tak veľmi nezašpinila. Celý deň sa s ňou hrala a nespustila ju vôbec z očí. A podarilo sa! Večer bola Bupi skutočne nádherne čistulinká, nikde ani špinka.

Na ďalší deň to maminka chcela zopakovať, no malá Bupi sa postavila k oknu a smutne presmutne sledovala svojich kamarátov, ktorí veselo šantili vonku a volali na Bupi, aby sa k nim pridala. Bupi tak veľmi chcela vybehnúť za kamarátmi na lúku pri rybníku, až sa jej po tvári začali kotúľať velikánske žabie slzičky. Čo mala maminka robiť? Tíško si vzdychla a otvorila dvere. Malá Bupi ani na chvíľočku nezaváhala a dlhými skokmi si to namierila rovno medzi svojich kamarátov.

V to popoludnie stretla žabia maminka susedku a zverila sa jej so svojím každodenným „zablateným“ trápením. Dobrá pani susedka si ju vypočula a poradila žabkinej maminke, aby si kúpila v ich malom obchodíku jemné a voňavé mydlo, ktoré sa tiež volá Bupi, a ktorým svoju malú žabku ľahko a rýchlo vyumýva.

Maminka bola nadšená! Jej nové mydlo nielenže krásne voňalo, ale účinkovalo tak dobre, že si preň začali chodiť do obchodu maminky ufúľaných ratolestí zo širokého okolia. Milá predavačka vždy ochotne zabalila mydlo BUPI do hodvábneho papiera, previazala krásnou farebnou stužkou a ešte pridala obrázok malej roztopašnej Bupi žabky, ktorá ako prvá mydielko začala u nej kupovať a denne ho používať. A takto sa malá neposedná Bupi žabka dostala na obal mydielka BUPI a do kúpeľní ku všetkým malým detičkám.

Dnes už Bupi žabka troška podrástla a stala sa „veľkou“ škôlkarkou. V triede má veľa kamarátov – zvieratiek, s ktorými sa každý deň do sýtosti pohrá. Vždy, keď prídu z dvora dovnútra, umývajú si svoje rúčky, aby ich mali čisté a voňavé. Rovnako aj pred obedom či desiatou všetci škôlkari opäť namydlia svoje rúčky mydielkom Bupi, aby si z nich pred papaním zmyli všetky bacily. Spievajú si pritom obľúbenú pesničku malej žabky. Je také úžasné byť škôlkarom...

Viac zábavy nájdete na stránke www.bupi.sk v časti Bupi žábava.