• Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
 • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
 • Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
pr_clanok
11. júl 2017 Čítané 116x

Hľadáte spoľahlivý internet, ktorý je doma v meste i na vidieku? Aj keď nemáte prístup k optike, ktorá ponúka bleskurýchly internet bez obmedzení, nezúfajte. Kvalitný internet pre domácnosť, ktorý funguje v 4G sieti môžete mať takmer kdekoľvek.

Reč je o domácom internete, ktorý na svoje fungovanie prakticky nepotrebuje nič viac, len pokrytie 4G siete a jedno zariadenie. Jeho veľkou výhodou je široká dostupnosť a jednoduchá inštalácia, ktorá navyše nenaruší žiadny interiér.

Vhodný domov aj na chalupu

Domáci 4G internet je dobrou voľbou nielen ak bývate na vidieku, ale aj vtedy, ak často trávite voľné dni napríklad na chalupe, no aj tam potrebujete byť online.  Na miestach, z ktorých ste donedávna vždy museli telefonovať domov, aby ste zistili kedy vám ide autobus, kto vyhral futbalový zápas, či aké suroviny idú do obľúbeného receptu, dnes môžete sledovať online spravodajstvo aj filmy rovnako plnohodnotne ako doma. A ak je vonku škaredo, ľahko zabavíte aj vaše deti. Užiť si tak predĺžený víkend s rodinou mimo ruchu veľkomesta, ale so všetkými vymoženosťami súčasnej doby či dokonca pracovať z domácej kancelárie na chalupe tak už vďaka Domácemu 4G internetu nie je problém.

Bez problémov môžete surfovať, aj keď sa večer stretne celá rodina, pričom vaša trpezlivosť nebude skúšaná nekonečným načítavaním stránok. Je úplne jedno, či používate notebook alebo radšej smartfón, či preferujete výkonné stolné počítače alebo skôr šikovné tablety. S Domácim 4G internetom sa pripojíte z akéhokoľvek zariadenia  jednoducho cez Wi-Fi alebo káblom.

Bez vŕtania a neporiadku

Smelo do toho. Inštalácia je skutočne jednoduchá. Všetko potrebné si môžete doniesť už z predajne. Doma jednoducho rozbalíte zariadenie – Wi-Fi router, ktorý zaberie len minimum miesta, vložíte SIM kartu a je to. Za pár minút máte domácnosť pokrytú kvalitným internetom. S prehľadom to teda zvládnete sami, a to aj keď nie ste technický typ. Nemusíte sa dohadovať s technikmi na čase inštalácie, brať si voľno z práce, ani púšťať si do bytu cudzích ľudí. A čo je úplne skvelé, nenarobíte si doma žiadny neporiadok, celý proces sa zaobíde bez vŕtania, komplikovaného káblovania či iných výrazných zásahov do vášho interiéru.

Overte si dostupnosť rýchlo a jednoducho
Na to, aby ste mohli používať Domáci 4G internet od Orangeu, netreba veľa. Stačí byť v dosahu pokrytia 4G siete. Tou Orange pokrýva až 80 % populácie Slovenska a pokrytie stále rozširuje. To, či ste v pokrytí, aj kvalitu signálu, si ľahko overíte na zákazníckej linke, v predajni Orangeu alebo cez Orange Kvalimeter.

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. júl 2017 Čítané 283x

Asi každá mamina zažíva pri balení na dovolenku mierny stres - myslieť na potreby celej rodiny a pritom na nič nezabudnúť! Ak už plavky, osušky, hračky, manželova potápačská výbava aj kúpacie kolesá pre najmenších našli svoje miesto v kufri, teraz prichádza na rad lekárnička. Nikdy neviete, čo vás môže zastihnúť. A aké lieky by v nej nemali chýbať pre vaše ratolesti? S týmto zoznamom na nič nezabudnete:

1. lieky, ktoré dieťa užíva pravidelne

Číslo jedna v zozname liekov. Ak vaše dieťa pravidelne užíva lieky na predpis, nezabudnite si vziať potrebné množstvo.

2. lieky proti horúčke

Horúčka, obranný mechanizmus tela, býva sprievodným javom mnohých ochorení. Či už vaše dieťatko pochytí virózu, alebo úpal, mali by ste mať so sebou lieky na zníženie teploty. Pribaliť by ste si ich mali nielen vo forme sirupov či tabletiek, ale aj v čípkovej forme, ktorá je dobrá v prípade, že dieťa zvracia a odmieta stravu.

3. lieky a príslušenstvo na dezinfekciu rán a odrenín   

Okrem obväzov, náplastí, pinzety či nožníc by mal mať v lekárničke miesto aj dezinfekčný prípravok. Dnes existujú prípravky, ktoré nielen dezinfikujú a znižujú bolesť rán a odrenín, ale aj urýchľujú ich hojenie. Takýmto prípravkom je napríklad  práškový sprej Bionect Silverspray na lokálne použitie. Tým, že obsahuje kyselinu hyalurónovú a metalické striebro, tvorí účinnú bariéru proti infekcii a podporuje prirodzený proces hojenia. Malí nezbedníci tak rýchlo zabudnú na boľavé suveníry.

4. lieky na tráviace ťažkosti
Či už zmena stravy, alebo viróza, detský tráviaci trakt je omnoho citlivejší než ten dospelý. Hnačka, vracanie, plynatosť či zápcha, každý problém si vyžaduje iné riešenie. Akútna hnačka a vracanie netrvajú dlho, pomoc lekára hľadajte v prípade, že trvajú dlhšie než dva dni, u detí mladších ako jeden rok dlhšie než 24 hodín. Pokiaľ ide o krátkodobú záležitosť, nasaďte dieťaťu diétu a klasické lieky z lekárne vo forme kvapiek či rozpúšťacích práškov.   
Nemali by ste zabúdať ani na to, že dieťa stráca veľa vody a minerálov, čo vedie k dehydratácii, preto okrem liečby myslite aj na rehydratáciu v podobe výživných roztokov. Pri opačnom tráviacom probléme – zápche, majte na pozore, akú stravu vaše dieťa prijíma, dbajte na dostatočný príjem tekutín, čerstvého ovocia a zeleniny. Po ruke majte aj masť na konečník.

5. lieky na dýchacie ťažkosti

Povinnou výbavou sú dezinfekčné pastilky na cmúľanie, kvapky či sirup proti kašľu,  pre ľahšie dýchanie a zmiernenie nosnej sekrécie sprej do nosa. V lekárni nájdete sirupy na suchý aj vlhký kašeľ, existujú však aj sirupy na oba typy súčasne. Pri závažnejších zápalových infekciách ako je angína si neporadíte len s klasickými medikamentami, nutná je liečba antibiotikami, preto v týchto prípadoch radšej navštívte miestneho lekára alebo pohotovosť.

6. kvapky do očí a uší

V prípade podráždenia očí slnkom, pieskom či klimatizáciou ich aplikujte po stiahnutí dolného viečka. Na boľavé ušká majte so sebou kvapky, pri výtoku navštívte radšej lekára.


7. lieky na alergiu, poštípanie

Silné svrbenie, pálenie a žihľavka sú sprievodným javom alergie na slnko, jedlo či iné látky. Pribaľte si preto aj antihistaminiká na ukľudnenie podráždenia. Pozor na štípance od hmyzu, pomôžu repelenty aj gély na postihnuté miesta.

Čítaj celý článok
pr_clanok
29. jún 2017 Čítané 358x

Baktéria Neisseria meningitidis, známa aj ako meningokok, patrí medzi najnebezpečnejšie baktérie. V prípade prepuknutia invazívnej meningokokovej infekcie môže nastať smrť v priebehu 24 hodín. K najohrozenejším vekovým skupinám – okrem najmenších detí do 4 rokov – patria dospievajúci, mladí dospelí alebo cestovatelia.

Hrozba menom meningokok

Meningokok sa prenáša výlučne medzi ľuďmi. Baktéria sa nepohybuje a tvarom pripomína zrnko kávy. Bežne sa vyskytuje v dýchacích cestách u 4 až 35 % zdravých ľudí, takže v tomto smere nie je nijako výnimočná.  Až 25% adolescentov a 5% - 11% dospelých predstavujú asymptomatických nosičov N. meningitidis.

Bezpríznakový nosič však dokáže nakaziť iných a môže spôsobiť život ohrozujúce ochorenie s prudkým priebehom. Inkubačná doba ochorenia je relatívne krátka a pohybuje sa v rozmedzí od 1 do 8 dní.

K prenosu infekcie dochádza vzdušnou cestou, kvapôčkami, najčastejšie pri blízkom kontakte, kýchaním, kašľaním, smrkaním, či bozkávaním.

Väčšinou si imunitný systém vie s meningokokom poradiť. Ak sa však meningokok dostane do krvi, spôsobuje závažné invazívne meningokokové ochorenia.

V populácii cirkuluje 13 séroskupín baktérie Neisseria meningitidis. Šesť z nich (A, B, C, W135, X a Y) spôsobuje väčšinu meningokokových ochorení.

Invazívne meningokokové ochorenia – IMO

Meningokok spôsobuje závažné invazívne meningokokové ochorenia, ktoré sú nepredvídateľné, mimoriadne rýchlo postupujúce a potenciálne ohrozujúce život. Okrem meningitídy (zápalu mozgových blán) spôsobuje meningokok aj celkové horúčkovité ochorenia – sepsu či toxický šok (Waterhouse-Friederichsenov syndróm).

Svetová zdravotnícka organizácia odhaduje, že meningokokové ochorenie bolo v roku 2000 príčinou 171 000 úmrtí na celom svete. Úmrtnosť sa pohybuje na úrovni 10 percent prípadov.

Hnisavý zápal mozgových blán predstavuje jedno z najzávažnejších ochorení, ktoré môže viesť k závažným následkom i smrti. Pri tomto ochorení preniká meningokok do mozgovej blany, kde spôsobuje rozsiahly hnisavý zápal. Meningitída má náhly začiatok, začína sa prudkými silnými bolesťami hlavy, vysokými horúčkami, vracaním, kŕčmi až bezvedomím. Typickým príznakom akéhokoľvek zápalu mozgových blán je stuhnutie šije a sťažená pohyblivosť hlavy. Meningitída sa môže, ale nemusí spojiť aj s meningokokovou sepsou (otravou krvi).

Meningokoková sepsa je extrémne rýchla reakcia organizmu na bakteriálnu infekciu krvi. Úmrtnosť dosahuje až 25 až 50 percent. Nástup je rovnaký ako pri meningitíde. Keďže dochádza k poruchám zrážanlivosti krvi, objavujú sa krvné podliatiny (petéchie) a nastáva krvácanie do vnútorných orgánov.

Petéchie sú typickým príznakom meningokokovej sepsy a sú azda posledným varovným signálom pred celkovým zlyhaním organizmu. Chorému opuchne tvár, najmä pery, objavia sa hnisavé ložiská. Často sa na končatinách vytvoria krvavé gangrény a je nevyhnutné končatiny amputovať. Organizmus prežíva šokový stav, dochádza k postupnému zlyhaniu organizmu.

Tretím variantom IMO je tzv. Waterhouse-Friederichsenov syndróm. Ide o krvácanie do nadobličiek a ďalších častí tela. Okrem nešpecifických príznakov sa prejavuje hypotenziou a rôzne veľkými podkožnými krvavými podliatinami. Organizmus prežíva šokový stav, dochádza k postupnému zlyhávaniu jednotlivých orgánov.

Meningokok postupuje veľmi rýchlo a môže končiť smrťou v priebehu 24 až 48 hodín od prvých príznakov.⁵ Ani v prípade intenzívnej lekárskej starostlivosti nebýva isté, či pacient prežije. V prípadoch pozitívnej vyhliadky začnú po 3 – 4 dňoch príznaky ustupovať, aj keď komplikácie môžu ostať.

Ohrozené sú najmä deti a mladí ľudia

Meningokok môže napadnúť ľudí bez rozdielu veku. Existujú však konkrétne rizikové skupiny, ktorým invazívne meningokokové ochorenia (IMO) hrozia najviac.

Deti vo veku do 4 rokov

Po narodení si začína obranný systém dieťaťa vytvárať vlastné protilátky a imunitu získanú od matky postupne stráca. Ak sa v tomto období dostane do styku s meningokokom, môže prísť k vypuknutiu závažného meningokokového invazívneho ochorenia. Nezrelý imunitný systém dieťaťa si potom s ním nemusí vedieť poradiť.

Dospievajúci

Dospievanie je dôležitým obdobím telesných zmien u človeka a dozrieva aj imunitný systém. Tínedžeri svoj imunitný systém často vyčerpávajú. Málo spia, vyvíjajú nadmernú fyzickú záťaž, snažia sa vyrovnať rovesníkom a pod. Pri infekcii tak ich oslabený imunitný systém nedokáže meningokoku vzdorovať.

Baktéria meningokoka sa naviac často prenáša medzi ľuďmi, ktorí sú medzi sebou v úzkom kontakte. Napríklad študenti na internáte, školské brigády či výlety. V uzavretých komunitách sa preto môže baktéria meningokoka šíriť oveľa ľahšie.

Cestovatelia

Cestovanie býva pre ľudský imunitný systém stresujúce. Nebezpečenstvo IMO je obzvlášť závažné u prevažnej väčšiny cestujúcich a turistov, keďže presná a včasná diagnóza a zdravotná starostlivosť nemusia byť v niektorých regiónoch sveta celkom dostupné. Pri bližšom kontakte s miestnym obyvateľstvom (verejná doprava, ubytovacie priestory a pod.) sa bezprostredná hrozba IMO zvyšuje.

Treba vyhodnotiť o akú cieľovú krajinu ide a aká bude dĺžka pobytu, príp. aká vysoká bude v mieste koncentrácia ľudí (spoločenské a športové podujatia, festivaly, náboženské púte,). Platí, že cestovatelia, ktorí sú  nosičmi, môžu po návrate domov šíriť infekciu vo svojom okolí.

Jedinou účinnou prevenciou je očkovanie

Nimenrix:tm: štvorvalentná konjugovaná vakcína, ktorá pomáha chrániť proti meningokokom séroskupín A, C, W135, Y. Vakcína je dobre tolerovaná a predstavuje výhodu jednej dávky, ktorú je možné podať aj s inými vakcínami.

Nimenrix:tm: je prvou a jedinou ACW135Y konjugovanou vakcínou schválenou na použitie u jedincov  vo veku od 6 týždňov.

Výber najvhodnejšej vakcíny je treba konzultovať s príslušným pediatrom.

V prípade dospelých potom v ambulancii všeobecného lekára.

Nimenrix je konjugovaná očkovacia látka proti meningokokom skupín A, C, W135, Y viazaná na lekársky predpis. Pred podaním vakcíny Nimenrix lekárom si pozorne prečítajte písomnú informáciu o lieku. O využití vakcíny a prípadných nežiaducich účinkoch sa poraďte s lekárom. Kontakt pre prípad hlásenia nežiaducich účinkov: SVK.AEReporting@pfizer.com.

Čítaj celý článok
pr_clanok
27. jún 2017 Čítané 318x

Ak premýšľate o tom, kam s deťmi na výlet, skúste navštíviť aquapark vo Veľkom Mederi.

Počas celého leta organizuje pre deti veselé animačné programy. Vytvorený bude ostrov drobčekov, kde sa tím zabávačov postará o ratolesti, zatiaľ čo vy, rodičia alebo príbuzní môžete pokojne relaxovať.

Deti majú tak isto vytvorený skvelý priestor vo vonkajšom detskom bazéne s hracími elementmi ako vodný lievik a vodné delo. Stredisko ďalej ponúka vzrušujúce adrenalínové atrakcie. Ich súčasťou sú šmýkačky a tobogany exotických tvarov a pestrých farieb. Návštevníkom poskytujú prejazd toboganovým potrubím s vyústením na obrovskú rampu, alebo do pestrofarebného lievika.

Areál sa vyznačuje útulným prostredím, čomu napomáha bohatá zeleň a priľahlý lesopark. Súčasťou areálu je Tarzania, lanová dráha s dĺžkou 650 metrov. Je rozdelená do dvoch trás a poriadne ponaťahuje údy veľkých aj malých lezcov. Pre návštevníkov bude otvorených až 10 bazénov. Geotermálna voda v stredisku má blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo. Na svoje si tu prídu milovníci víriviek, rekreační plavci aj športovci.

Počas letnej sezóny zaplatí dospelý návštevník za celodenný pobyt 9,50 Eur. Rodinný balík určený pre dve dospelé osoby a jedno dieťa vyjde rodinný rozpočet na 22,0 Eur.

Pre ubytovaných hostí sú poskytnuté extra zľavy. Letná sezóna bude trvať do konca augusta. Veľký Meder sa môže popýšiť najvyšším počtom slnečných dní na Slovensku. Privítať vás tu preto môže príjemné letné počasie.

Viac informácií nájdete na www.thermalcorvinus.sk  

Čítaj celý článok
pr_clanok
26. jún 2017 Čítané 223x

Trh s práčkami sa rozvíja rovnako rýchlo, ako najnovšie technológie. Spoločnosti držia krok s vývojom elektroniky a súčiastok, ktoré úspešne kombinujú s overenými postupmi v najnovších modeloch domácich spotrebičov. Medzi ne sa radia aj najnovšie modely parných práčok spoločnosti LG.

V čom je vlastne výhoda?

Pranie pomocou pary je stále vyhľadávanejším spôsobom čistenia oblečenia. Rozvoj technológií navyše v súčasnosti umožňuje zaobstarať parnú práčku do domácnosti a získať tak možnosť využiť mnohých výhod, ktoré ponúka. Zastrešujúcou výhodou je úspora. Vďaka šikovným programom ušetríte čas, peniaze, zdravie i prírodu.

Nezaťažuje prírodu a chráni peňaženku

Úspora peňazí a nízka ekologická záťaž súvisí so zníženou spotrebou energie a vody. Vďaka tomu, že je para do bubna vstrekovaná pod veľmi vysokým tlakom, je schopná ušetriť až 30% vody oproti praniu v klasickej práčke o rovnakej veľkosti bubna. Kvôli vysokej teplote pary je proces vysoko funkčný a na jej vytvorenie sa spotrebuje menej vody. Týmto a skrátením doby prania možno usporiť až približne 20% spotreby elektrickej energie.

Ušetriť sa dá aj na pracích prostriedkoch, ktoré sa vo vysokých teplotách lepšie rozpúšťajú. Nie je ich teda potrebné veľké množstvo. Parné práčky LG navyše vo vybraných programoch nepotrebujú žiadny prací prostriedok. Takouto skvelou funkciou je Parná aviváž. Tá bielizeň zmäkčuje, bez použitia chemických prostriedkov, iba parou. Bielizeň je vďaka tomu mäkšia a menej pokrčená.

Čas šetria prednastavené programy využívajúce hlavné funkcie parných práčok LG. Vďaka značeniu uvidíte, ako dlho každý program trvá a kedy bude skončený. Veľmi časovo vyťažení zákazníci ocenia program Osvieženie bielizne. Počas 20 minút osvieži parou oblečenie, zbaví zápachov a zmierni jeho pokrčenie.

Bojovník proti alergénom

V domácnosti sa bežne nachádza niekoľko druhov alergénov. Najčastejšie sú roztoče, ktoré nájdeme vo všetkých textíliách. Ďalšími sú plesne a peľ. Plesne šíria vzduchom škodlivé mikroskopické spóry. Peľ sa zachytáva na oblečení a je prenášaný do domáceho prostredia, čo spôsobuje nepríjemné reakcie.

Parné práčky spoločnosti LG sú pre boj s alergénmi priamo stvorené. Využívajú totiž technológiu TrueSteam. Vďaka tomu získali certifikáciu BAF, ktorá potvrdzuje zničenie až 99,9% alergénov! Priamo pre alergikov je pripravený špeciálny program a vybrané modely ponúkajú starostlivosť aj o detskú bielizeň. Pomocou týchto programov bude oblečenie úplne neškodné. Para je totiž skvelým nástrojom na potieranie alergénov. Preniká hlbšie medzi vlákna a dostane sa dôsledne ku každému kúsku textilu.

Skvele vyzerajúca bielizeň a jednoduchšie žehlenie

Spoločnosť LG využíva paru k dokonalejšiemu praniu všeobecne. Po 20 minútach redukuje para zápach a pokrčenie bielizne. Je navyše mäkká a príjemná na dotyk. Spoločne s rovnomerne rozloženou teplotou v práčke a správnym navlhčením látok zabezpečí funkcia TrueSteam aj ľahšie žehlenie.

Dôraz pri vývoji parných práčok bol kladený predovšetkým na kvalitné vyčistenie odevov od všetkých nečistôt až po odstránenie mikroskopických organizmov. Prehľad ponúkaných parných práčok nájdete na http://www.lg.com/sk/parne-pracky

Čítaj celý článok
pr_clanok
14. jún 2017 Čítané 331x

Ako mladá som si myslela, že problém s únikom moču sa týka iba starých žien. Až keď sa mi tesne pred 40-kou narodilo druhé dieťa, zistila som, že táto „nepríjemnosť“ trápi, okrem starších žien, aj tie mladšie.

Určite bol tento môj problém do veľkej miery spôsobený pôrodom vo veku, kedy je predsalen panvové dno trošku viac náchylné k ochabovaniu a takmer všetky svaly na tele už nemajú tú schopnosť regenerácie takú ako keď máte 20, alebo 30. Okrem toho som si uvedomila, že som do tej 40-ky prekonala aj niekoľko zápalov močového mechúra.

Pár mesiacov po pôrode som bola presvedčená, že tento problém postupne zmiernim cvičením, ale keď sa to nezlepšovalo, a dokonca som mala obdobia počas jesene a zimy, keď som čo i len trošičku prechladla, že to bolo dokonca horšie.

Navyše, moje dieťatko začalo behať, chcelo sa naháňať a všetky tieto činnosti boli pre mňa značne nepríjemné, nehovoriac o tom, že keď som si kýchla, či zakašľala, ani nemusím pokračovať... Všetky ženy, ktoré niečo takéto niekedy zažili, vedia presne o čom hovorím. Po čase som zistila, že nie som sama a mnohé kamarátky majú podobný problém, mali ho alebo sa preň trápili. Niektoré sa toho zbavili vďaka joge, alebo špeciálnymi cvikmi - Kegelove cviky, mnohé vyskúšali rôzne výživové doplnky, alebo aj lieky.

Mňa najviac zaujali bylinné kvapky na močový mechúr a obličky, chválili ich mladšie aj staršie ženy.

Vyskúšala som ich a naozaj mi veľmi pomohli a môžem ich len a len odoporučiť.

Užívala som ich dlhodobo pol roka, výsledok sa dostavil a ja som konečne mohla robiť všetky tie činnosti, ktoré boli dovtedy pre mňa stresujúce a nepríjemné a naplno som si ich vychutnala. Stále sa z toho teším a ak sa mi kamarátka, alebo známa posťažuje s podobnými problémami, už viem čo jej poradiť.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. jún 2017 Čítané 311x

Tehotenstvo a materstvo patrí k najkrajším obdobiam v živote ženy, ale rastúce bruško často vyžaduje obmenu šatníka a to od spodného oblečenia až po šaty, sukne, nohavice i bundy. Ani po pôrode sa šatník ihneď nevráti do starých koľají. Postava ešte nejakú dobu nebude tým čím bola a novonarodené bábätko vyžaduje neustálu pozornosť. Oplatí sa teda investovať do oblečenia, ktoré je variabilné pre obdobie tehotenstva i materstva.

Na prechádzky v chladnejšom počasí je výbornou voľbou variabilná tehotenská softshellová bunda 3v1 od ALPINE PRO, ktorá je navrhnutá pre čakajúce mamičky, aj tie, ktoré už nosia deti v šatke alebo nosítku. Bunda má špeciálne odopínateľnú vsadku na tehotenské bruško a nosiacu vsadku, ktorá kryje telíčko a hlavičku dieťatka. Bundu oceníte hlavne pri cestovaní do práce, alebo v prírode, pri nákupoch, i bežných záležitostiach sprevádzajúcich materstvo, pretože vďaka nej budete mať obe ruky voľné. Softshellovú bundu si užijete aj bez vsadky pri prechádzkach s kočíkom. Vo svojom šatníku už ju má napríklad aj moderátorka Lucie Křížková:  

„Na této bundě mi přijde obzvlášť skvělé to, že jí můžete nosit před, během i po těhotenství. Nechtělo se mi úplně kupovat těhotenský kabát, který unosím tři nebo čtyři měsíce a co pak s ním. Sama jsem byla těhotná přes zimu, a když se Lola narodila, řešila jsem to tak, že jsem jí měla v nosítku, přes nosítko uvázaný svetr a na sobě kabát. Teď už ale na procházky s Lolou oblékám hlavně tuto variabilní bundičku.“

Viac informácií o bunde 3v1 Straita získate na alpinepro.sk/straita

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. jún 2017 Čítané 319x

Čím menej sacharidov na večeru – radia odborníci na zdravú výživu. Penam tipy, z toho jedna horúca novinka, sledujú tieto trendy. Chutný krajec FIT Večerného chlebíka si môžete dopriať aj na večeru a Penam LOW CARB KREKRY sú tiež skvelým tipom na večerné chrumkanie.

Penam Večerný chlebík z radu Fit deň je bielkovinový celozrnný pšeničný chlieb doplnený ľanovými semenami, slnečnicovými jadrami a sójovým šrotom. S obsahom sacharidov a bielkovín je skvelým tipom pre vyvážený jedálny lístok a na záver dňa dodá správnu dávku bielkovín, ktorú potrebujeme.

Odborníci radia: sacharidy sú ideálne na raňajky, pretože ráno potrebujeme dodať telu energiu. Po pestrom obede s porciou zeleniny by sme si večer mali pripraviť niečo chutné a ľahké s dostatkom bielkovín. Napríklad hydinové mäso alebo rybu so zeleninou, vajíčka, syr, tvaroh, strukoviny. A pre spestrenie si tiež môžeme dať krajec Večerného chlebíka s tvarohovou, syrovou či zeleninovou nátierkou.  Je ideálny aj pre milovníkov športu, ktorí si potrebujú po náročnej fyzickej aktivite doplniť chýbajúcu dávku bielkovín.

Výživové hodnoty:

(100 g chleba obsahuje)

Energia                                 1192 kJ (287 kcal)

Bielkoviny                                                  26,0 g

Sacharidy                                                         4 g

    z toho cukry                                              1,9 g

Tuky                                                                16 g

    z toho nasýtené mastné kyseliny         1,8 g

Vláknina                                                     12,0 g                                  

Doslova horúcou novinkou v ponuke pekárskej spoločnosti v rade Fit deň sú Penam LOW CARB KREKRY s vysokým obsahom bielkovín,  sú tiež zdrojom vlákniny a majú nízky obsah sacharidov. Príjemne chrumkavé krekry plné chutných slnečnicových a ľanových semienok a tiež ovsených vločiek si môžete vychutnať nielen večer pri obľúbenom televíznom programe namiesto čipsov, ale aj v aute, na výlete, či ako prvú pomoc na zahnanie hladu v práci.

Výživové hodnoty:

(100 g krekrov obsahuje)

Energia                                2160 kJ (520 kcal)

Bielkoviny                                                    28 g

Sacharidy                                                     20 g

    z toho cukry                                            4,7 g

Tuky                                                              34 g

    z toho nasýtené mastné kyseliny       5,4 g

Vláknina                                                       12 g

Soľ                                                                 1,1 g

Náš tip: vyskúšajte ich ako prílohu k rôznym druhom nátierok a dipov, spolu s nakrájanou čerstvou zeleninou (uhorky, mrkva, zelerové stonky), k hustému gréckemu jogurtu alebo  krémovým zeleninovým polievkam namiesto krutónov. Chutne spestria studené občerstvenie pre návštevu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. jún 2017 Čítané 548x

Štyri až sedem mesiacov, to je vekové rozmedzie, keď bábätku začínajú rásť prvé mliečne zúbky. Pre mnohé dojčatá sa však začína obdobie slinenia a poplakávania, nepokoja a mrzutej nálady. Posledné dva menované problémy logicky trápia aj ustarostené mamičky.

Mliečne zúbky majú jasnejšiu bielu farbu, sú menšie ako trvalé a takisto nemajú takú plnohodnotnú sklovinu ako zuby v stálom chrupe. Vek, v akom sa obyčajne začnú tlačiť von zo zdurených ďasienok dojčaťa, je okolo štyroch mesiacov, najčastejšie v období dosiahnutia pol roka. 

            Pozri si video: 

Dvojzubý novorodenec z Lučenca

Aby to však nebolo také jednoduché, niektoré deti sa dokonca narodia so zubom v ústach, hovorí sa mu dentitio natale, natálne zuby. Nie je to možno až taká rarita, akoby sa zdalo, v každej pôrodnici sa to udeje raz za dva-tri roky. V 95% prípadov ide o bežné mliečne zuby, ktorých bude dohromady dvadsať, v 5 % sú tieto ,,predčasné" zúbky nadpočetné.

Pred niekoľkými rokmi v Lučenci prišiel na svet chlapček Vlastimil dokonca s dvoma zubami! Jeden zo zubov mu však museli vytrhnúť, pretože sa kýval a dieťa by sa ním mohlo zadusiť. Ak sa však takéto natálne zuby nekývu, nie je dôvod deťom ich vyberať a mamu by pri dojčení pohrýzť nemali.

Natálne zuby - symbol výnimočnosti

O natálnych zuboch existujú záznamy už z obdobia pred naším letopočtom. V minulosti sa s nimi logicky spájali rôzne povery. Najskôr boli tieto zúbky u novorodencov považované za predzvesť katastrofy. Neskôr ľudia verili, že ak bude mať zuby pri narodení chlapec, čaká ho skvelá budúcnosť. U dievčat to bolo, naopak, zlé znamenie. Africké kmene dokonca deti s natálnymi zubami zabíjali. Ani čínske rodiny nevnímali túto anomáliu pozitívne. Angličania však verili, že novorodenec so zúbkami bude vynikajúcim vojakom, vo Francúzsku a Taliansku sa tradovalo, že takéto dieťa dobyje svet. Našťastie, aj Vlastimilovi rodičia z Lučenca verili, že ich syn s dvoma zubami už pri narodení bude veľmi múdry a obdarený rôznymi špeciálnymi schopnosťami. Veď so zubom v ústach sa narodili aj Július Cézar, Ľudovít XIV. či Napoleon.

Horúčky či hnačka - časová súvislosť?

Mliečne zuby niekedy rastú celkom nenápadne. Inokedy tlačenie sa prvých zúbkov sprevádza krik, plač, nepokoj, pridružia sa dokonca horúčky, hnačky a celá rodina sa nevyspí. V horšom prípade môže mať dieťatko na ďasnách tzv. erupčné cysty, modro-červené pľuzgiere, ktoré môžu dokonca krvácať. Ak sú v ústach dlhšie ako týždeň, je potrebné navštíviť lekára.

Z lekárskeho hľadiska neexistuje vysvetlenie problémov počas prerezávania zubov ako horúčka či hnačka. Môže ísť o náhodnú časovú súvislosť medzi ,,zúbkovaním" a úbytkom materských protilátok. Imunitný systém dojčaťa vtedy citlivejšie reaguje.

Pomoc pri prerezávaní z lekárne

Pri problémoch s prerezávaním zúbkov je dôležitý dostatočný príjem tekutín a dostatok blízkeho kontaktu a trpezlivosti. Pomôcť môžu špeciálne hryzacie krúžky vychladené v chladničke a takisto ampulky Camilia z lekárne, ktorých tekutý obsah možno dieťaťu podať 2-3-krát denne. Ide o voľnopredajný liek dostupný bez lekárskeho predpisu, ktorý je na tento problém číslom jeden na Slovensku. Neobsahuje lidokaín ani iné lokálne anestetiká, ani cukor, alkohol či konzervačné látky. Uľahčí čas náročného ,,zúbkovania" deťom aj rodičom a navyše je maximálne bezpečný.

www.boiron.sk/camilia

Čítaj celý článok
pr_clanok
18. máj 2017 Čítané 174x

Peľová sezóna už opäť začala. Aj krátka prechádzka môže spôsobiť citlivejším jedincom rôznorodé prejavy alergickej reakcie, ako sú svrbenie nosa, pálenie očí, časté kýchanie alebo svrbenie, či viditeľné podráždenie pokožky. Existujú rôzne druhy alergénov a deti sú v tomto ohľade ďaleko citlivejšie. Drobné organizmy a pele sú prispôsobené k šíreniu na veľké vzdialenosti, k čomu im ideálne poslúžia rôzne textílie a oblečenie.

Čo sa skrýva medzi vláknami?

Alergie nie sú len sezónne záležitosti. V domácnosti sa bežne nachádza niekoľko druhov alergénov. Najčastejšie sú to roztoče. Tie nájdeme vo všetkých textíliách, dokonca na plyšových hračkách. Ďalšími sú plesne, zvieracie chlpy a peľ samotný. Plesne šíria vzduchom škodlivé mikroskopické spory. Peľ sa, rovnako ako v prípade textilu, zachytáva na srsti domácich miláčikov, čo spôsobuje nepríjemné reakcie.

Ako alergény eliminovať?

V prírode sa niektorým alergénom skrátka nevyhnete. Pohybujú sa voľne vzduchom v rôznych vlnách a intenzite. Znížiť ich výskyt v domácnosti je ale možné rôznymi spôsobmi. Obvykle sú dlho odhaľované príčiny alergie, ktoré následne eliminujeme pomocou zmeny životného štýlu či zapojením nových technológií. Napríklad využitie horúcej pary má v prípade likvidácie alergénov jednoznačne pozitívne výsledky. Para totiž preniká ľahšie a hlbšie medzi vlákna ako voda a dostane sa tak dôsledne ku každému kúsku textilu. Lepšie rozpúšťa pracie prostriedky a dokáže ich rovnomerne využiť. Navyše vďaka vysokej teplote účinne zbavuje oblečenie nežiaducich mikroskopických organizmov a nečistôt.

Práčka, čo má paru

Ovládnuť páru zvládnete pomocou parných práčok spoločnosti LG, ktoré sú pre boj s alergénmi priamo stvorené. Využívajú totiž technológie TrueSteam, teda čistia bielizeň pomocou pary. Tieto parné práčky dostali britskú certifikáciu BAF, ktorá potvrdzuje zničenie až 99,9% alergénov! Priamo pre alergikov je pripravený špeciálny program a vybrané modely ponúkajú aj starostlivosť o detskú bielizeň. Pomocou týchto programov bude oblečenie úplne neškodné.

Spoločnosť LG využíva paru k dokonalejšiemu praniu všeobecne. Už po 20 minútach redukuje para zápach a pokrčenie bielizne. Spoločne s rovnomerne rozloženou teplotou v práčke a správnym navlhčením látok zabezpečí funkcia TrueSteam aj ľahšie žehlenie. Skvelou funkciou je aj Parná aviváž. Tá bielizeň zmäkčuje bez použitia chemických prostriedkov iba parou. Veľmi časovo vyťažené mamičky ocenia program Osvieženie bielizne. Počas 20 minút osvieži parou oblečenie, zbaví ho zápachov a zmierni jeho pokrčenie.

Dôraz pri vývoji parných práčok bol kladený predovšetkým na kvalitné vyčistenie odevov od všetkých nečistôt až po odstránenie mikroskopických organizmov.

Prehľad ponúkaných parných práčok a ich funkcií nájdete TU.

Čítaj celý článok
pr_clanok
15. máj 2017 Čítané 258x

Úsmev je niekedy to najkrajšie, čo Vás môže cez deň postretnúť, špeciálne ten detský. Nie všetky deti ale majú dôvod usmievať sa, preto sa značka Orbit už po druhý krát rozhodla chrániť úsmevy ohrozených detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar, a to nie len prostredníctvom správnych návykov dentálnej hygieny, ale aj osobnostným rozvojom detí. Ambasádorkou usmievavej kampane sa znovu stala Mária Čírová a aktívne sa do nej môžete zapojiť aj Vy. Kampaň „Oplať úsmev“ štartuje už 8. 5. a až do 18. 6. 2017 venuje Orbit 1 % z ceny každého výrobku predaného v tomto období na ochranu zdravého úsmevu a sebavedomia detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar. Kúpou prispejete na úsmevy detí a zároveň si môžete pripomenúť, aké dôležité je oplácať úsmev, napríklad aj pod hashtagom #oplatusmev. Viac informácií na www.oplatusmev.sk.

Po veľmi úspešnom prvom ročníku spoločenskej zodpovednosti sa značka Orbit v tomto roku opäť spojila s občianskym združením Úsmev ako dar, aby tak pokračovala v edukačnej činnosti v oblasti dentálnej hygieny, ktorej neoddeliteľnou súčasťou sú žuvačky bez cukru, ale po novom sa zamerala aj na oblasť osobného rozvoja detí. V duchu hesla „zdravým úsmevom ku zdravému sebavedomiu“ bude značka Orbit v rámci kampane vzdelávať deti aj sociálnych pracovníkov v oblasti správnej starostlivosti o chrup a svoju pozornosť zameria tiež na zdravé sebavedomie detí, ktoré je so zdravým úsmevom veľmi úzko spojené. Vytvorené boli špeciálne Orbit omaľovánky a detská knižka, s pomocou ktorých deti krok za krokom objavia jednoduchosť správnej starostlivosti o chrup a zároveň podporia ich kreativitu a fantáziu.

Deti a sociálni pracovníci sa v rámci kampane ‚Oplať úsmev‘ zúčastnia dentálnych workshopov, vďaka ktorým si deti osvoja správne návyky dentálnej hygieny a navyše získajú potrebné pomôcky v podobe dentálnych balíčkov. To všetko nad rámec darovanej čiastky.

Vyzbierané finančné prostriedky potom poputujú nie len na rekonštrukciu vybavenia centier, vrátane kúpeľní, navštevovaných dobrovoľníkmi Anjelského programu a klientmi centra, ale tiež na organizáciu víkendových pobytov a táborov pre deti a mládež a v neposlednej rade na mzdové náklady terénnych sociálnych pracovníkov, ktorí pre deti zaisťujú chod programov zameraných na rozvoj sociálnych zručností vrátane starostlivosti o zdravie a dentálnu hygienu aj zmysluplné využitie voľného času.

Zapojte sa spolu so značkou Orbit do projektu „Oplať úsmev“a prispejte deťom z občianskeho združenia Úsmev ako dar k zdravému úsmevu a sebavedomiu. Kúpte v období od 8. 5. do 18. 6. 2017 ktorékoľvek žuvačky z portfólia značky Orbit, ktoré sú súčasťou  správnej dentálnej hygieny, prispievajú k zdravým a krásnym zubom aj k detským úsmevom. Oplaťte úsmev, každý úsmev sa predsa počíta – aj ten Váš!

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. máj 2017 Čítané 351x

Bojíte sa vrstviť šperky? My vám ukážeme ako na to!

Myslíte, že príliš veľa šperkov pôsobí lacno a neupratane? V niektorých prípadoch to tak môže byť, avšak ak kombinujete jemné šperky, vrstvenia sa nemusíte báť. Aké šperky sme dnes navrstvili my a aké rady máme pre vás? Čítajte ďalej.

Vrstvite!

Páčia sa vám šperky v rôznych dĺžkach asymetricky uložené? V tom prípade vám odporúčame vrstviť jemné retiazky. Keďže sú minimalistické, viete ich nosiť aj samostatne alebo práve v kombinácií s inými jemnými retiazkami. Pri outfitoch s odhaleným dekoltom veľmi pekne vyniknú a práve vrstvenie ich ukáže v inom svetle. Pri náramkoch platí rovnaké pravidlo – jemné náramky, môžete kombinovať a vrstviť a stále budú vyzerať trendy a štýlovo. Sieť predajní Klenoty Aurum má vo svojej ponuke rozmaníté  zlaté a strieborné šperky svetových značiek ako Tommy Hilfiger, Michael Kors, Emporio Armani či Skagen, z ktorých si vyberiete tie pravé pre Vás.

Mixovanie zlata a striebra?

Určite ste počuli, že tieto dva kovy sa zásadne nekombinujú. My vravíme opak! V dnešnej móde pravidlá neexistujú a je dovolené všetko, v čom sa cítime dobre. Zlaté retiazky Dilema, sme nakombinovali s ich striebornou variantou a hľa, svieži jarný look je tu!

Aký outfit zvoliť?

Vrstvené náhrdelníky najlepšie ukážu na odhalenom dekolte a preto odporúčame výstrihy do V, po prípade ich hlbšie varianty. Či už monochromatické topy alebo bláznivé farby a potlače, všetko je dovolené. Nebojte sa siahnuť aj po starých kúskoch, oblečenia ktorým môžete vďaka pekným šperkom vdýchnuť nový život!

Viac inšiprácií môžete nájsť na klenotyaurum.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. máj 2017 Čítané 364x

Novorodenecký mázok je aj vo Verniose od Bübchen

Prirodzenú ochranu citlivej detskej pokožky zabezpečuje ihneď po narodení novorodenecký „mázok“ - VERNIX CASEOSA. Pomáha adaptácii pokožky na vonkajšie prostredie.

Odborníci odporúčajú mázok po pôrode nezmývať. Belavý maz Vernix Caseosa totiž obsahuje vzácnu lipidovú vrstvu. Je zložená z mastných kyselín, ceramidov a aminokyselín. Tie chránia pokožku bábätka pred škodlivými vplyvmi už v maminom brušku.

Pokožka dieťaťa je po narodení jemná. Ak sa umyje a vysuší, môže praskať svrbieť a je náchylná na bakteriálne infekcie a zápaly.

Dermatológovia dokladajú vedecky podložené fakty o tom, že Vernix Caseosa zohráva dôležitú úlohu. Počas výskumu sa dermatológovia pokúšali napodobniť prirodzenú ochrannú vrstvu. Tá sa skladá z telu vlastných tukov a im podobných látok: aminokyselín, prírodných olejov (avokádo) a cera midov 3.

Nový rad ultra sensitive výrobkov Bübchen Verniosa, je výsledkom intenzívneho výskumu a snahy vedcov.

Po klinických štúdiách a spotrebiteľských testoch, bol tento zvlášť jemný rad Verniosa uvedený na trh.

Verniosa výrobky:

 • ošetrujúci olej
 • dvojfázový kúpeľ
 • krém na zapareniny
 • jemný krém na tvár

Chcete vyskúšať Verniosu? Zapojte sa do SÚŤAŽE, vyberáme až 10 mamičiek, ktoré vyskúšajú krém na tváričku.

Produkty sú vyvinuté podľa najnovších vedeckých poznatkov. Ich zloženie posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Vďaka priedušnému filmu chránia pokožku pred podráždením. Posilňujú tak jej obranyschopnosť a vytvárajú podmienky pre zvyšovanie celkovej imunity dieťaťa.

Tento rad je obzvlášť vhodný pre normálnu, ale aj citlivú pokožku dieťaťa, ktorá sa ešte stále vyvíja. Výrobky Verniosa neobsahujú minerálny olej, konzervanty či farbivá.

Dermatologické testy potvrdzujú veľmi dobrú znášanlivosť produktov detskou pokožkou. Výrobky Verniosa od Bübchen odporúčajú pôrodné asistentky i lekári v Nemecku, kde sú už bežne dostupné.

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. máj 2017 Čítané 1435x

Každá mama dobre vie, že skĺbiť prácu s rodičovskými povinnosťami nie je vôbec jednoduché. Materská dovolenka má od tej all-inclusive pri mori poriadne ďaleko. Koniec koncov, kde na takú vôbec vziať?

Väčšinu času venujeme svojim drobcom, a tí nás dokážu poriadne vyšťaviť. Napriek tomu, že ich nesmierne milujeme, v kútiku duše sa úprimne tešíme, keď na chvíľu opäť zaspia a my  konečne získame aspoň pár minút len pre seba.

Mnohokrát tých pár minút premýšľame o tom, ako si privyrobiť na materskej dovolenke. Nebudeme si klamať, vyžiť z obmedzeného rozpočtu si občas vyžaduje dávku kreativity a v ruke obraciame každé euro. Preto sa rýchly zárobok a navyše prácou z domu javí ako ideálna možnosť. A tak si niektoré z nás finančne prilepšujú vyrábaním hand-made vecičiek, iné zas rozbiehajú biznis a potom sme tu tie, ktoré sa odovzdáme vlnám internetu.

Sile internetu dôveruje aj mladý slovenský startup Flexipoll. Ten sa rozhodol zmeniť otravné prieskumy cez telefón na online službu, ktorá prinesie zopár eur aj do našich peňaženiek.

Vypĺňaním dotazníkov si takto môžete zarobiť na kávu s priateľkami, či drobnosti pre drobcov kedykoľvek a kdekoľvek. Flexipoll sľubuje priemerný zárobok prepočítaný na hodinu vo výške €15, čo znamená, že za krátky prieskum v trvaní 3-4 minúty môžete získať okolo 1€. Na prácu z domu, ktorá vyžaduje len pripojenie na internet a chuť podeliť sa s vlastnými názormi to nie je vôbec zlé. Na základe vyplneného profilu nám budú firmy posielať len relevantné prieskumy a tak sa môžeme  vyjadriť k veciam, ktoré nás ako ženy naozaj zaujímajú. A nechať si za naše cenné názory platiť.

Netreba však čakať, že prieskumy budú pribúdať každý deň a vo veľkých počtoch. Aplikácia Flexipoll tvorí hlavne priestor, kde si firmy svoje prieskumy vedia zverejniť a nájsť cieľovú skupinu. Je teda možné, že vaša kamarátka dostane za týždeň 5 prieskumov a vy len 1, ak patríte do iných cieľových skupín.

Flexipoll už vyskúšalo cez 8,5 tisíc respondentov a vyplatených im bolo spolu takmer 4 tisíc eur. Aplikáciu netreba sledovať pravidelne, o novom prieskume budete informované emailovou notifikáciou.

Chcete to vyskúšať? Stačí sa bezplatne registrovať na flexipoll.sk, vyplniť si profil a začať s privyrábaním si vďaka vypĺňaniu online prieskumov. Držíme palce!

Čítaj celý článok
pr_clanok
2. máj 2017 Čítané 172x

Vyskúšajte pôvodnú Kotányi maďarskú papriku zo Szegedu

Je to už viac ako 135 rokov od založenia spoločnosti Kotányi, kedy sme v Maďarsku, v regióne Szeged, vypestovali našu vlastnú prémiovú papriku. Vrátili sme sa k tradícii, polia skultivovali a osvedčenými výrobnými postupmi sme vypestovali pôvodnú papriku. Dali sme celému regiónu nový impulz a na výsledok sme právom hrdí. Naša Maďarská paprika z regiónu Szeged má nádherne ovocnú chuť, intenzívnu vôňu a nezameniteľnú farbu. Presvedčte sa sami!

Paprika je neodmysliteľnou súčasťou maďarskej kuchyne. Nemožno si bez nej predstaviť guláš vo všetkých jeho variantoch. Zvýrazní mäsové a dusené pokrmy, polievky a nátierky. Používa sa tiež na ochutenie a zafarbenie údenín a syra.

Úspech legendárnej Kotányi maďarskej papriky zaručujú:

 • veľa slnka
 • oblasť Szeged
 • úrodná pôda
 • vyšľachtená odroda
 • špecialisti v pestovaní
 • ručný zber
 • majstri v mletí

Viac informácií o produktoch a veľa inšpiratívnych receptov nájdete na stránke sk.kotanyi.com

Čítaj celý článok
pr_clanok
28. apr 2017 Čítané 351x

Už za pár týždňov nás čakajú slnečné dni, a teda obdobie ako stvorené na opaľovanie sa pri bazéne alebo vonkajšie posedenie s priateľmi. Na prvý pohľad pohodové chvíľky však môže ľahko skomplikovať zlý pocit z nedobre vyzerajúcej pokožky, o ktorú ste sa počas zimy nemali priestor dostatočne starať. Premýšľate, čo všetko by ste museli urobiť, aby vaša pokožka bola opäť zdravá, výborne vyzerajúca a vy ste sa cítili nielen v plavkách opäť skvele? Riešenie je pomerne jednoduché.

Rady si ľahnete počas slnečného víkendu k bazénu, alebo trávite celé dni dovolenky pri priezračnom mori? Obe varianty k letnému obdobiu neodmysliteľne patria a takmer všetky si jednu z nich pravidelne doprajeme. Problém môže nastať v okamihu, keď máte vyraziť von v plavkách, a pritom nie ste úplne spokojná so vzhľadom svojej pokožky. Veľmi rýchlo sa tak môžete začať cítiť nepríjemne.

Navyše, málokto sa svojej pokožke venuje pravidelne a dáva jej takú starostlivosť, akú si zaslúži. Najmä počas zimného obdobia neostáva veľa času na hydratáciu

a celková starostlivosť sa odkladá až do fázy, kedy to už "má zmysel". Teda na obdobie sparných letných dní, kedy odkrývame väčšinu svojho tela.

Nevyzerá vaša pokožka po zime zdravo a nie je dostatočne pevná a pružná? Existuje našťastie ľahko dostupné riešenie, ktoré za pomerne krátku dobu pomôže vašej pleti dostať sa opäť do dobrej kondície. Značka Lactovit pre tieto účely vyvinula špeciálne spevňujúce telové mlieko s čistým kofeínom (MOC - 5,88€) ktoré účinne pôsobia na pokožku celého tela. Už od prvej aplikácie je pleť viditeľne pevnejšia, žiarivejšia a má celkovo zdravší vzhľad. Jedná sa o absolútnu novinku na trhu, ktorá je svojím inovatívnym zložením hitom nadchádzajúceho leta.

Nové telové mlieko Lactovit okrem kofeínu obsahuje tiež unikátne mikrokapsule LACTOSOMAS, ktoré v sebe nesú všetky účinné zložky mlieka - od proteínov, vitamínov, až po minerály. Vďaka štruktúre mikrokapsúl pôsobí pokožke prospešné látky cielene presne tam, kde je to najviac potrebné. Ak budete používať spevňujúce telové mlieko pravidelne, za veľmi krátku dobu docielite viditeľne hebkejšiu, hladšiu a pevnejšiu pleť.

Ak si stále neviete rady s tým, ako dopriať svojej pleti adekvátnu starostlivosť, vyskúšajte nové spevňujúce telové mlieko Lactovit. S minimálnym úsilím a počas krátkeho času rapídne zlepšíte kvalitu svojej pokožky a v plavkách alebo šortkách sa opäť budete cítiť dobre. Dostupné je vo väčšine bežných drogérií v praktickom balení s pumpičkou.

Čítaj celý článok
pr_clanok
24. apr 2017 Čítané 2764x

Poznáš ten pocit, keď si oblečieš plavky a necítiš sa vo svojom tele vôbec dobre? Keď musíš sťahovať brucho pri kráčaní po kúpalisku? Alebo na ňom väčšinu času ležať, aby ho nikto nevidel?

Nie si v tom vôbec sama!

Nemáme síce žiadnu zázračnú pilulku na chudnutie, ale máme pre teba niečo oveľa lepšie - účinný NÁVOD ako sa do leta cítiť vo svojom tele fantasticky! A to nielen na leto, ale natrvalo. Hovoríš si: „Hmm, tak to chcem vidieť!“  Poď s nami do 60- dňovej výzvy s Fitshaker.sk!

Čo je to Fitshaker? A o akú výzvu ide? Rýchlo čítaj ďalej...

Fitshaker.sk je domáce online fitko pre ženy. Nemusíš strácať čas cestovaním do fitness centra, môžeš cvičiť vo svojej obývačke a to s TOP slovenskými a českými trénerkami!

Vo výzve do plaviek sme pre teba pripravili KOMPLEXNÝ 60-DŇOVÝ PROGRAM. Na chudnutie, formovanie postavy a plnenie si svojich veľkých snov o postave, v ktorej sa cítiš úžasne. Na každý deň budeš mať pripravený 1 videotréning na cvičenie doma (stačí len zapnúť PLAY a odcvičiť si cca 30-minútové video), každú nedeľu ťa budú čakať videá o stravovaní s profi výživovou poradkyňou a trénerkou Jankou Earl. K tomu si pridaj množstvo zdravých receptov a mailov na nakopnutie, ktoré ti budeme pravidelne posielať.

„Podarilo sa mi zhodiť 6 kíl a hlavne to bolo vidieť na oblečení. Celkovo ma to nabilo energiou a každým razom som sa tešila na cvičenie. Aj keď boli aj tie náročnejšie tréningy, ale s motiváciou každej cvičiteľky sa to dalo zvládnuť s úsmevom na tvári :slight_smile:“ Tatiana, 29 r.

60-dňová výzva je pre teba, ak:

 • si nespokojná so svojím telom,
 • máš odhodlanie pracovať na sebe,
 • chceš upraviť svoje stravovacie návyky,
 • chceš sa konečne cítiť v plavkách skvele,
 • nejde ti iba o dočasné schudnutie, ale trvalú zmenu životného štýlu.

Našla si sa v niektorom z bodov? BINGO! Zapoj sa do Výzvy do plaviek a vydaj sa po ceste za svojím zdravším a krajším JA. Fitshaker tím ti bude radiť, vzdelávať ťa a podporovať… A ak vydržíš pracovať na sebe celé 2 mesiace, odmenou ti bude telo, na ktoré budeš hrdá!

Čo všetko ťa vo výzve čaká?

1. Každodenné CVIČENIE podľa Fitshaker videí – Na každý deň je pripravený 1 videotréning s profi inštruktorkou. Denne ti bude stačiť pol hodinka času a pripojenie na internet. Čakajú ťa rôzne funkčné a intervalové tréningy (napr. HIIT, Dynamic Pump...), cvičenia na bruško, ale i príjemné oddychové cvičenia s Yogou a Pilatesom.

2. Recepty a zdravé STRAVOVANIE – Dozvieš sa ako zdravo a vyvážene jesť. Nedáme ti žiadny hladujúci jedálniček. Postupnými, malými krôčikmi sa budeme učiť novým stravovacím návykom na zvýšenie energie, zlepšenie trávenia, pleti a samozrejme postavy.

3. Poriadna MOTIVÁCIA – Motivovať ťa bude nielen Fitshaker tím, ale aj ďalšie ženy, ktoré v tom budú spolu s tebou. V udalosti na facebooku môžeš diskutovať, radiť sa, pomáhať si, a podporovať sa. Lebo, kto ťa lepšie pochopí, ako človek, ktorý zažíva presne to, čo aj ty? Spoločne to pôjde oveľa ľahšie.

„Moja motivácia zapojiť sa do výzvy bola hlavne vrátiť sa k zdravému životnému štýlu, aby som mohla byť dobrým príkladom pre svojho syna. Chcem ho odmala viesť k správnym stravovacím návykom a pravidelnému pohybu, a keď bude mať za príklad rodičov, myslím, že to bude tá najlepšia motivácia i pre neho, a bude to brať ako samozrejmosť.“ Veronika, 26 r.

Ako sa zapojiť do výzvy?

Klikni na sexypostava.sk a pridaj sa ešte DNES. Registrácia je možná len do 1.5.2017, tak ju nepremeškaj! Výzva do plaviek začína 2.5. 2017.

Čítaj celý článok
pr_clanok
24. apr 2017 Čítané 342x

Väčšina z nás to dobre pozná. Naši muži sú vzorní otcovia a deckám dokážu vymyslieť vzrušujúce a dobrodružné aktivity. A väčšinou na nich ani netreba dávať príliš veľký pozor. No zrazu treba vybaviť čosi zodpovednejšie a oheň je na streche.

Ako vidno vo vtipnej reklame na Ovko, v skutočnosti to nie je žiadna veda. Ockovia sú kreatívni a dokážu vymyslieť neuveriteľné spôsoby, ako si veci uľahčiť. To však nemusí byť na škodu. Občas síce niečo vyriešia tak, že je nám z toho na omdletie, no vadí to nášmu krpcovi? Práve naopak!

Aké máte skúsenosti s podobnými zlepšovákmi vy? A čo hovoríte na Ovko? Dokážete si ešte spomenúť na časy, keď každé kŕmenie znamenalo bagrovanie lyžičkou a upratovanie zvyškov jedla z podlahy a stien kuchyne?

Ak si zdravé ovocné výživy zo stopercentného ovocia Ovko neviete vynachváliť, dávajte pozor! Obyčajný nákup môžete premeniť na šancu vyhrať parádny rodinný pobyt na Štrbskom plese alebo Ovko pre svoju ratolesť na každý deň v roku.

Stačí si pozrieť video a navštíviť stránku ovkodovolenka.sk a hneď zistíte, ako na to.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. apr 2017 Čítané 436x

Aj vaša bielizeň ostala bez duše? Aj Vám sa zdá, že vaše obľúbené biele tričko ostalo akési sivé? Že po opraní vaša bielizeň nevonia tak dlho, ako by ste chceli?

Nie, nezdá sa vám to. Nestrácate čuch, ani sa nemusíte náhliť k očnému lekárovi. Ako sa hovorí, u susedov lepšie chutí, tu platí naozaj doslova. Teda takmer doslova. V susednom Rakúsku majú totiž iný štandard na koncentráciu a parfumáciu pracích a čistiacich prostriedkov ako na Slovensku.

Po prečítaní nespočetných článkov, ktoré dokazujú, že tie rakúske aviváže sú fakt lepšie som sa zamyslela, prečo ja vlastne kupujem tie slovenské? Mám rada Slovensko, hoci ho sem tam opindám, som tu rada. Milujem našu prírodu, kultúru a tradície. No som človek, ktorý má rád kvalitu. V neposlednom rade som matka a, ruku na srdce, našim deťom by sme prvé - posledné dali, veď sme matky. A naše deti sú obrazom toho, aké matky vôbec sme.

Kým som začala pracovať ako manažérka e-shopu myAustria.sk vravela som si, že v tom Persile, ktorý kupujem v drogérii miestneho nákupného centra, a tým predávaným o pár kilometrov ďalej od Bratislavy, nemôže byť taký rozdiel. V duchu som preklínala mamu spolužiačky Lindy, lebo jej kvietkovaná košeľa bola krajšia ako tá mojej Lenky. A pritom sme ich kupovali s jej mamou naraz.

Teraz už aj moja Lenka chodí ako hviezda. A tá vôňa aviváže! Je úplne iná ako tá, na ktorú som bola zvyknutá.

Prečo Vám to tu teraz píšem? Pretože viem, že je nás viac. Viac takých, ktoré chceme kvalitu, no nevieme sa k nej dostať. A nemáme čas. Čas je to, čo si ceníme najviac. Preto je e-shop najlepšie riešenie. Či už chcete kvalitné pracie prášky, alebo potrebujete niečím odstrániť ten fľak, ktorý vám váš miláčik spravil šťavou z čiernych ríbezlí, alebo potrebujete vyčistiť pred plesom tú brošňu po starej mame, umyť poriadne kúpeľňu alebo kuchyňu, náš e-shop vám vie doručiť kvalitu vyrobenú pre rakúsky trh. A to všetko do 24 hodín, nakoľko takmer všetok tovar máme stále skladom.

A hlavne, som tu pre vás a poradím vám. Rada a ochotne.
Vaša

Mia

Čítaj celý článok
pr_clanok
18. apr 2017 Čítané 516x

Už šiestym rokom sa na slovenskom trhu značka Lactovit stará o dokonalý a zdravý vzhľad našej pokožky. V čom je ale väčšina ich výrobkov tak jedinečná? Vďaka neustálej inovácii a teraz úplne novému zloženiu mliečnych mikrokapsúl LACTOSOMAS. Práve tie obsahujú účinné zložky mlieka, ktoré pokožku chránia a vyživujú ju do hĺbky vo všetkých troch jej vrstvách. Mlieko je nevyhnutné pre ľudský organizmus, a preto sa pre filozofiu značky Lactovit stalo jednoznačnou inšpiráciou.

Po troch rokoch náročného výskumu a získaní patentu predstavuje Lactovit prevratnú inováciu v zložení väčšiny svojich výrobkov. Nová technológia obsahuje sofistikované postupy pre ešte vyššiu pridanú hodnotu vybraných produktov.

Zloženie LACTOSOMAS predstavuje revolúciu v zložení telových mliek a sprchových gélov. Mikrokapsule obsahujú vybrané zložky mlieka, od minerálov, vitamínov až po bielkoviny a sú tak výnimočnou príležitosťou pre tých, ktorí si potrpia na maximálnu hebkosť a pružnosť svojej pokožky. Vďaka svojej štruktúre navyše pôsobia presne tam, kde je to najviac potrebné.

Nové mikrokapsule udržia vašu pokožku jemnú, zdravú a navyše vyživovanú do hĺbky. To ocenia aj tí, ktorí majú s vysušenou a popraskanú pokožkou častý problém.

Vybrané produkty obsahujúce mikrokapsule LACTOSOMAS je navyše možné zakúpiť aj v novom a praktickom dávkovacom balení. Môžete si tak dopriať presne také množstvo, aké v danej chvíli potrebujete.

Inovované balenie nájdete u všetkých telových mliek, ktoré Lactovit ponúka. Od hydratačného radu Lactourea, vyživujúceho mlieka Original, cez ochrannú edícii Activit, až po nové spevňujúce telové mlieko, ktoré je hitom tohtoročnej jari.

K dispozícii je cestovné balenie s obsahom 250 ml, ktoré oceníte predovšetkýcm vtedy, keď potrebujete vašu pokožku hydratovať a chrániť aj mimo domova. Pre domáce použitie je možné zakúpiť aj balenie s veľkosťou 400 ml.

Ak ste sa doteraz produktov s obsahom mlieka báli a nemali k nim dôveru, je načase dať zbytočnému strachu zbohom. Výrobky Lactovit s novým mliečnym zložením LACTOSOMAS sú vyvinuté tak, aby splnili vaše najnáročnejšie očakávania, a to navyše za veľmi priaznivú cenu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. apr 2017 Čítané 2144x

Je to jednoducho vášeň. Najprv sa ku káve dostal cez biznis, až potom zistil, koľko lásky a úžasnej práce sa v tomto nápoji ukrýva. Stíhal učiť na vysokej škole, študovať tajomstvá kávy a prístrojov Nuova Simonelli a do povedomia verejnosti sa dostal aj vďaka vlastnej kávovej akadémii Bazzara Academy - Šimon Staš.

Šimon, ste ďalším z chodiacich príkladov, že Bystrica sa stáva Mekkou kávy. Aká bola Vaša cesta ku káve?

Moja kariéra sa akoby dvakrát začala. Prvýkrát to bolo zhruba pol roka po nástupe na vysokú školu, kedy som si uvedomil, že škola je fajn, ale človek bez praxe sa na Slovensku neuživí. Zhodou náhod som sa však dostal ku káve. Pracoval som “na vlastné triko” pod silnou značkou, ktorá na Slovensku už dlhé roky fungovala. Kávu ako takú, som videl len cez peniaze. Vedel som len to, že káva sa dá za niečo kúpiť a o niečo viac sa dá predať. V tej dobe to bolo všetko, čo som riešil. Vedel som si dobre zarobiť a nemusel som sa až tak spoliehať na rodičov a pýtať od nich peniaze na kino či cestovanie.

Počas tejto práce ste zrejme narazili na moment, kedy to to už nebolo len o peniazoch… Začali ste túžiť po niečom vlastnom.

Nerád to priznávam, ale prišlo to až neskôr. Až potom, ako som narazil na bratov Bazzarovcov. Po pár mesiacoch v kávovom biznise som začal vyhľadávať firmy v Taliansku a neskôr som za týmito firmami aj vycestoval. Na jednej výstave v Terste som komunikoval asi so siedmimi alebo ôsmimi pražiarmi kávy a práve tam som si uvedomil, že jedinou možnou cestou bude spolupráca s Bazzarou. Presvedčila ma kvalita prístupu priamo bratov Bazzarovcov, ale aj produkt či podpora vo forme vzdelania.

Predpokladáme, že ste sa s Bazzarou už stretli aj predtým, na Slovensku.

Bazzaru som poznal už z jedného podniku u nás v Banskej Bystrici. Spomínam si, že mali veľmi pekné šálky, to jediné ma v podstate upútalo. Ešte aj vtedy som bol toho názoru, že káva je pre mňa len obchod s úmyslom zarobiť a získať skúsenosti. Po stretnutí s Bazzarovcami v Taliansku som zistil, že ich kávu niekto na Slovensko dováža už dlhšiu dobu. Neviem čím som ich zaujal, no nakoniec sme sa dohodli na spolupráci. Zrejme to videli tiež ako príležitosť pre rast.

Vtedy asi nikto z nás nevedel ako sa naše predstavy o práci s kávou nakoniec zosúladia. Zrejme ma “nakopol” práve ich prístup, úplne nové školiace stredisko, ktoré máme v podstate kedykoľvek k dispozícií, či komunikácia priamo s bratmi, ktorí si na každej výstave, kde majú veľa práce, nájdu aspoň hodinu na to, aby som so mnou porozprávali a odovzdali mi niečo z ich celoživotných skúseností.

Predsa len, dodávateľov kávy je ako maku. V čom ste sa snažili odlíšiť od konkurencie?

Spočiatku som sa snažil o káve zistiť viac. Začal som kávou ako takou, kávou Bazzara a ich históriou. Firma má klasický talianský príbeh. S kávou začal otec – Dionisio Bazzara v roku 1966. Otvoril si obchod s brazílskou kávou a predával ju po meste. Vstup synov do biznisu priniesol rozmach v podobe exportu do Európy. Práve toto ma na Talianoch fascinuje. To čo sa u nás nedeje, sa v Taliansku priam dedí. Ak je Váš otec zmrzlinár, určite budete zmrzlinu vyrábať a predávať aj vy. Je to krásne, úžasné a dlhoročné skúsenosti, ktoré sa posúvajú z generácie na generáciu robia talisnaké produkty také jedinečné.

Samozrejme riziko neúspechu bolo obrovské, no už krátko po práci na niečom vlastnom som si uvedomil, že cieľom k úspechu je odlíšiť sa, naučiť sa všetko možné aj nemožné a byť zapálený pre vec. Dodnes má ženie dopredu jedna jediná veta, ktorú mi vnúkol do mysle Franco Bazzara v roku 2013 v Miláne: “Nie je to len moja káva, je to NAŠA káva.” Práve kombinácia týchto faktorov mi prináša úspech. Chcem aby to nebola káva vo vrecúšku BAZZARA, chcem aby to bol náš spoločný projekt, ktorí spoločne s mojími klientami posúvame hosťom v ich kaviarni.

Skutočne?

Podarilo sa bezduchú myšlienku zárobku premeniť na niečo, čo ma baví a zaujíma. Káva už nie je pre mňa len zárobok, je pre mňa celou filozofiou. V rámci podmienok sa mi darí byť spokojný s tým čo robím a nemusím ani nejako extra vynikať, najmä čo sa týka veľkosti firmy. Nechcem byť obrovský distribútor sediaci v kancelárií a počítať čísla, chcem byť dobrý, kvalitný a najmä chcem byť pritom.

Len prednedávnom ste otvorili nové elegantné priestory vlastnej kávovej akadémie. Komu je určená?

Presne. Po roku a pol od predaja prvého kila kávy Bazzara som vedel, že moje vedomosti, ktoré som nadobudol a stále nadobúdam, mám chuť šíriť ďalej a je o ne záujem. Presťahoval som sa doslova z garáže do nových a väčších priestorov a otvoril som si vlastnú akadémiu. Tá postupom času bola malá tak som sa presťahoval do väčších a reprezentatívnejších priestorov. Sú tu čisté línie a dôraz na techniku. Akadémia je určená každému, kto má záujem piť chutnú kávu, alebo s ňou pracovať. Svoje skúsenosti som chcel odovzdávať ľuďom, s ktorými pracujem. Navyše v poslednej dobe začínam veľmi vnímať to, ako mi pomáha učiť druhých ľudí v mojom každodennom živote. Každý môj klient je pre mňa dôležitý a snažím sa byť pri ňom tak často ako to len ide. Nezáleží na tom, či je to klient v Košiciach, Humennom či Šamoríne. Chcem byť u nich a s nimi minimálne raz za mesiac. Chcem vedieť čo ich trápi a ako im vieme pomôcť byť lepším. Ak viem, že je niekde problém, viem ich všetky veci doučiť práve v akadémií.

Máte skúsenosť s organizovaním baristickej súťaže. Čo bolo na tom najťažšie?

V prvom rade musím spomenúť, že všetky súťaže, či už národné alebo lokálne sú výsledkom práce tímu ľudí a nadšencov, ktorí nezisštne pomáhajú. Zažil som to minulý rok na celoslovenskej úrovni, tento rok som sa však tomu nemohol venovať nakoľko som pracovne veľmi vyťažený. Skôr je mojou víziou podporovať rôzne akcie ako sponzor a to po technickej stránke. Takže svoje aktivity presúvam do tejto podoby.

Podporuje vás niekto vo vašej vízií?

Každý kto sa venuje svojmu biznisu, má na 100% nejakého mentora. Okrem bratov Bazzarovcov, som vo veľmi dobrom kontakte aj s českým distribútorom, s ktorým spoločne pracujeme s technológiami Nuova Simonelli. Pomáha mi nespočetné množstvo špičkových baristov zo Slovenska a v poslednej dobe aj šikovný, mladý a energetický človek menom René, ktorý sa stal Quality Controlorom pre našu spoločnosť. Práve vďaka týmto ľuďom dnes viem odpovedať na 90% otázok, ktoré mi klienti a ich hostia položia. Zvyšok sa učím zo dňa na deň, asi tak ako každý. Dokonca si myslím, že aj tu mám určitú výhodu. To, že mám 25 rokov znamená, že mám pred sebou kopec času a príležitostí naučiť sa o svojej práci a produkte maximum. Samozrejme ma veľmi teší, že ma podporuje aj rodina. Dovolím si spomenúť, že medzi týmito ľuďmi je aj babka, ktorá mi aj napriek svojej reume ušila zásteru, v ktorej som dennodenne za kávovarom. Obstarať si perfektnú zásteru, najmä na moju postavu, je skutočný problém, tak sme to vyriešili vrámci rodiny. (smiech) To či ostanem len pri distribúcií dnes neviem, no s určitosťou môžem povedať, že nech budem robiť čokoľvek, bude to mať drive a dušu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
3. apr 2017 Čítané 130x

... pozrite si spoločne toto video a prečítajte si Rozprávku o žabke Bupi.

Na kraji lesa, kúsok od priezračne čistého rybníčka bývala odnepamäti spokojná žabia rodinka. Maminka, ocko a ich malá neposedná žabka menom Bupi. Celý deň len poskakovala sem a tam, šantila s kamarátmi a zaujímala sa o každú maličkosť, ktorá ju na ceste stretla.

Večer čo večer to však maminka s ockom mali ťažké. Hľadali svoju malú Bupi a volali na ňu, že je najvyšší čas ísť do postieľky. Ale malej roztopašnici Bupi sa ešte nechcelo spinkať, a preto sa naschvál vracala domov celá špinavá a ufúľaná od blata. Len aby mohla ešte aspoň chvíľočku ostať vo vani, v ktorej sa tak rada hrala. „Všade samé blato“! horekovala zakaždým žabia maminka a popritom zbierala zo zeme žabkine špinavé oblečenie, ktoré nie a nie vyprať.

Maminka sa preto rozhodla, že dá na svoju Bupi väčší pozor a postráži si ju pekne doma, aby sa tak veľmi nezašpinila. Celý deň sa s ňou hrala a nespustila ju vôbec z očí. A podarilo sa! Večer bola Bupi skutočne nádherne čistulinká, nikde ani špinka.

Na ďalší deň to maminka chcela zopakovať, no malá Bupi sa postavila k oknu a smutne presmutne sledovala svojich kamarátov, ktorí veselo šantili vonku a volali na Bupi, aby sa k nim pridala. Bupi tak veľmi chcela vybehnúť za kamarátmi na lúku pri rybníku, až sa jej po tvári začali kotúľať velikánske žabie slzičky. Čo mala maminka robiť? Tíško si vzdychla a otvorila dvere. Malá Bupi ani na chvíľočku nezaváhala a dlhými skokmi si to namierila rovno medzi svojich kamarátov.

V to popoludnie stretla žabia maminka susedku a zverila sa jej so svojím každodenným „zablateným“ trápením. Dobrá pani susedka si ju vypočula a poradila žabkinej maminke, aby si kúpila v ich malom obchodíku jemné a voňavé mydlo, ktoré sa tiež volá Bupi, a ktorým svoju malú žabku ľahko a rýchlo vyumýva.

Maminka bola nadšená! Jej nové mydlo nielenže krásne voňalo, ale účinkovalo tak dobre, že si preň začali chodiť do obchodu maminky ufúľaných ratolestí zo širokého okolia. Milá predavačka vždy ochotne zabalila mydlo BUPI do hodvábneho papiera, previazala krásnou farebnou stužkou a ešte pridala obrázok malej roztopašnej Bupi žabky, ktorá ako prvá mydielko začala u nej kupovať a denne ho používať. A takto sa malá neposedná Bupi žabka dostala na obal mydielka BUPI a do kúpeľní ku všetkým malým detičkám.

Dnes už Bupi žabka troška podrástla a stala sa „veľkou“ škôlkarkou. V triede má veľa kamarátov – zvieratiek, s ktorými sa každý deň do sýtosti pohrá. Vždy, keď prídu z dvora dovnútra, umývajú si svoje rúčky, aby ich mali čisté a voňavé. Rovnako aj pred obedom či desiatou všetci škôlkari opäť namydlia svoje rúčky mydielkom Bupi, aby si z nich pred papaním zmyli všetky bacily. Spievajú si pritom obľúbenú pesničku malej žabky. Je také úžasné byť škôlkarom...

Viac zábavy nájdete na stránke www.bupi.sk v časti Bupi žábava.

Čítaj celý článok
pr_clanok
3. apr 2017 Čítané 484x

Spoločnosť ALBIXON, najväčší český výrobca bazénov a zastrešení v Európe, pozýva všetkých zákazníkov na už tradičný bazénový festival, ktorý sa uskutoční vo všetkých pobočkách ALBIXON v dňoch 6. – 8. 4. 2017. Všetkým návštevníkom tu budú ponúknuté skimmerové a prelivové bazény, všetky bazénové zastrešenia a kompletný sortiment vírivých vaní BRILIX:registered: za mimoriadne ceny. Navyše na vás i vaše deti bude v bazénových centrách na našich pobočkách čakať bohatý sprievodný program.

Bazénový festival je jedinečnou príležitosťou pre všetkých, ktorí práve uvažujú o kúpe bazénu, zastrešenia alebo vírivej vane. Aprílový termín festivalu je navyše poslednou šancou k tomu, aby ste sa mohli ešte tento rok kúpať vo vlastnom bazéne! Všetci zákazníci majú tiež možnosť získať zľavy na výrobky ALBIXON, a to vo všetkých pobočkách spoločnosti ALBIXON. Zvýhodnené ceny sa vzťahujú na skimmerové a prelivové bazény ALBISTONE:registered:, a to aj na novinku ALBISTONE G2 8 mm. Tieto bazény novej generácie predstavujú inovatívne a zatiaľ aj celosvetovo jedinečné riešenie bazénov s inštaláciou v zemi, ktoré využíva polystyrénové stratené debnenie, podobne ako niektoré nízkoenergetické alebo pasívne domy. Stavebná príprava pre bazén je vďaka systému G2 hračkou.

Ak si ako zdroj vyhrievania vody v bazéne navyše zvolíte tepelné čerpadlo, nemusíte sa ani v budúcnosti obávať cien energií a váš bazén už bude naozaj takmer „pasívny“. Ďalšie príslušenstvo, ktorého zaobstaranie by ste mali posúdiť hneď pri nákupe bazénu, je napr. vysávač, ktorý je vhodný pre jednoduchú údržbu bazénu. K zachovaniu teploty vody v bazéne do značnej miery prispieva aj jeho vhodné zastrešenie, preto sa zľava vzťahuje aj na modely zastrešenia Klasik, Dallas, Casablanca, Casablanca Infinity, Casablanca Infinity EVO, Monaco a Monaco Future. Festivalová zľava sa ďalej vzťahuje aj na vírivky, a to na všetky modely sortimentu BRILIX:registered:.

Zákazníci, ktorí sa chcú o kúpe bazéna poradiť ešte pred začiatkom festivalu, majú možnosť vyplniť jednoduchý online formulár, ktorý nájdu priamo na webových stránkach. Špecialista zo spoločnosti ALBIXON ich potom bude čo najskôr kontaktovať a pomôže im s výberom vhodného bazénu, zastrešenia nebo vírivky.

Sprievodný program sa tentokrát ponesie v duchu Hollywoodu, slávnych hviezd a retra.

www.albixon.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
3. apr 2017 Čítané 437x

Čo mu to dá?

Cudzí jazyk je najlepšou investíciou pre život. Prostredníctvom cudzieho jazyka sa dieťaťu otvárajú nové dvere, ktoré poskytujú úžasné šance. Výhody však prinášajú už prvé frázy, ktoré sa dieťa naučí. Schopnosť dorozumieť sa zlepšuje jeho cit a pochopenie pre iné kultúry a dáva mu možnosť rozprávať sa s novými ľuďmi.

Podporí to jeho vývoj?

Samozrejme! Proces učenia sa cudzieho jazyka podporuje pamäť a pomáha vývinu mozgu. U detí, ktoré sa učia cudzie jazyky, sa intelektuálne schopnosti vytvárajú skôr ako u detí, ktoré s učením začali neskôr, prípadne vôbec nezačali.

Aké sú ďalšie výhody?

Deti, ktoré sa učia cudzie jazyky, sú otvorenejšie a lepšie sa orientujú vo svete. Okrem toho, keď bude Vaše dieťa chcieť absolvovať výmenný pobyt v zahraničí, je veľkou výhodou ovládať reč danej krajiny. Veľké percento študentov využíva túto možnosť práve v Nemecku alebo v Rakúsku.

Kedy sa začať učiť po nemecky?

Čím skôr, tým to bude jednoduchšie. Niektorí vedci si dokonca myslia, že je lepšie začať s nemčinou a pokračovať s angličtinou. Dieťa, ktoré sa začne skoro učiť cudzí jazyk, si vo všeobecnosti viac verí a nemá strach rozprávať pred druhými. Učenie sa jazyka zvyšuje schopnosť koncentrácie a zlepšuje sluchové vnímanie. A že jazyk neskôr zabudne? Je to ako s bicyklovaním: keď sa to človek raz naučí, už to nezabudne.

Nie je to časovo náročné?

Nezabúdajte, že deti sa učia veľmi prirodzene a hravo. Keď pre ne nie je ťažké naučiť sa ovládať počítač, nemčinu zvládnu takisto ľahko. A čas? Vaše dieťa sa predsa nemusí naučiť všetko naraz. Už aj pri malej znalosti jazyka má radosť z jeho používania, z komunikácie. Motivácia pokračovať už príde sama, spoľahnite sa.

Nestačí, že sa učí angličtinu?

Angličtina je veľmi dôležitá a jej znalosť je dnes považovaná už za samozrejmosť. Vedieť minimálne ešte jeden cudzí jazyk je preto pre deti obrovskou výhodou aj do budúcnosti.

A čo práca?

Predovšetkým na európskom pracovnom trhu je čoraz viac zamestnávateľov, ktorí vyhľadávajú zamestnancov ovládajúcich viacero jazykov. Konkrétne na Slovensku napríklad pôsobí až 3000 nemeckých a rakúskych firiem. V našom regióne je preto nemčina logickou voľbou. 


www.chcemevedietnemecky.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
29. mar 2017 Čítané 325x

Určite aj vy túžite po nádherne vyformovanej postave s krásne plochým bruškom, ale poznáte to. Zamestnanie, deti, domácnosť...

Času je málo, všade neporiadok. A popri tomto každodennom strese sa priberá na váhe naozaj jednoducho. Nájsť si čas a energiu na pravidelný šport sa zdá ako neriešiteľný problém. A snaha o zmenu zaužívaného jedálnička, za nízko-kalorickú stravu by u vás doma rozpútala tretiu svetovú vojnu. Nuž, čo už... Kto by varil dvojmo, starostí je aj tak dosť veľa. A pre toto všetko sa termín začiatku vášho boja s tukom posúva a posúva, až dovtedy, kým s rachotom nenarazí na začiatok plavkovej sezóny. Opäť ste to nestihli. Možno o rok...

Ak sa tento scenár objavuje aj u vás, nerobte si starosti. Nie ste sama a nejaké to kilečko navyše ešte nikoho nezabilo. Ak však chcete skutočne schudnúť a skĺbiť vašu vytúženú premenu na sexi maminu so starostlivosťou o rodinku, je tu zaujímavý tip, vďaka ktorému už nadchádzajúcu plavkovú sezónu nepremeškáte. Ako teda schudnúť? Tým záhadným tipom je inovatívny nápoj na jednoduchšie chudnutie FitoSlim. Nie, nebojte sa, nejde o ďalší neúčinný prípravok sľubujúci zázraky. FitoSlim je iný.

Tento osviežujúci nápoj na chudnutie s pomarančovou príchuťou  zariadi, že vaša cesta za vysnívanou postavou nebude ubíjajúca a že to zvládnete aj popri vašich bežných starostiach. Aj malé dieťa vie, že ak chcete schudnúť, musíte menej jesť. To sa však ľahšie povie, ako urobí. Hlavnou výhodou FitoSlimu je, že vás doslova prinúti menej jesť bez toho, aby ste si to vôbec všimli. A pocit hladu? Zabudnite na neho.

FitoSlim obsahuje špeciálnu vlákninu z hľúz rastliny Konjac, ktorá pohlcuje kvapalinu a svoj objem dokáže zväčšiť niekoľko stonásobne. Pre telo je však nevyužiteľná a má nulovú kalorickú hodnotu. FitoSlim tak doslova naplní váš žalúdok, čím sa obmedzí jeho kapacita prijať zvyčajnú porciu jedla a vy jednoducho zjete menej. Táto vláknina tiež dokáže obaliť prijatú potravu, čím spomalí vstrebávanie živín. Výsledný efekt je tak ešte výraznejší bez pocitu hladu a bez pravidelných „žravých“ útokov na obsah vašej chladničky. Vláknina obsiahnutá vo FitoSlime je jedinou prírodnou látkou určenou na chudnutie, ktorej účinky sú klinicky preukázané a ktorú podporuje aj Európska komisia. Účinnosť FitoSlimu je preto viac ako istá.

FitoSlim zabezpečí okrem rýchlejšieho a pohodlnejšieho chudnutia aj ochranu vašich svalov, ktoré sú životne dôležité pre udržanie dobrej úrovne bazálneho metabolizmu. To oceníte po ukončení chudnutia – pravdepodobnosť že znova priberiete sa zníži. Ochranu vašich svalov majú na starosti aminokyseliny L-Leucín a L-Glutamín.

Ak teda chcete schudnúť jednoduchšie a toto leto konečne zažiariť s plochým bruškom v plavkách, alebo sa len chcete cítiť zdravšie, použite FitoSlim. Je to vynikajúci pomocník na chudnutie, ideálny pre maminy ktoré toho musia za deň veľa stihnúť.

Čítaj celý článok
pr_clanok
23. mar 2017 Čítané 543x

Vypadávanie vlasov je jav, ktorého sa každý z nás bojí. Ide o komplexný problém, pri ktorom je najskôr potrebné rozpoznať príčinu a následne zvoliť vhodný postup, ako strate vlasov zabrániť alebo ju zmierniť. Akú preventívnu starostlivosť zvoliť?

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov:

 • Hormonálna nerovnováha (sem patrí aj vypadávanie vlasov po pôrode alebo spojené s menopauzou)
 • Genetické predpoklady
 • Zmena ročného obdobia
 • Stres
 • Nevyvážená strava
 • Lupiny

Pôrod a strata vlasov

Počas tehotenstva si väčšina budúcich mamičiek chváli kvalitu a silu vlasov. Po pôrode sa ale často stáva, že vlasy začnú veľmi rýchlo a vo veľkom množstve vypadávať. Je to spôsobené poklesom hladiny hormónu estrogénu, ktorej sa po pôrode nie je možné vyhnúť. Je dôležité mať na pamäti, že dochádza k strate tých vlasov, ktoré boli v predĺženej rastovej fáze. Ide o dočasný a prirodzený jav a nie je potrebné si kvôli nemu robiť starosti.

Stres, zmena sezóny, nevyvážená strava

Stres z každodenného života bohužiaľ nie je možné odstrániť. Preto je potrebné nájsť si spôsob, ako ho lepšie zvládať. Jedným z tých najlepších je napr. joga, pri ktorej dochádza ku kombinácii meditácie a pohybu.

Sezónne vypadávanie vlasov je bežné na jar a na jeseň a spravidla trvá asi šesť týždňov. V tomto prípade je treba mať na pamäti, že hustota vlasov sa postupne znovu obnoví.

Vlasy si žiadajú aj ošetrenie „zvnútra“. Zaraďte do svojho jedálnička potraviny, ktoré obsahujú bielkoviny, zinok, vitamín B alebo kremík. Ide o doplnky, ktoré sú vo vhodných dávkach tou správnou podporou pre zdravie vlasov. Dodajú im potrebnú výživu a pomôžu im v raste.

Starajte sa o svoje vlasy

Prvým bodom prevencie vypadávania vlasov je starostlivosť o vlasovú pokožku. Vlasy viac padajú, keď sú zle „ukotvené“ vo vlasovej pokožke.  Je potrebné zvoliť taký šampón, ktorý cieli na problém už pri korienku, zároveň vlasy nezaťažuje a dodáva im silu. Avšak šampónom ošetrenie nekončí. Pre lepší účinok je vhodné používať aj kúru proti vypadávaniu vlasov. Naším tipom je Vichy Dercos Aminexil Clinical 5, ktorý okrem iného posilňuje ukotvenie vlasového korienka v pokožke. 

Chovajte sa k vlasom šetrne. Dávajte si pozor na sušenie príliš teplým vzduchom, farbenie, žehlenie a sťahovanie do chvosta. Tieto činnosti síce na vypadávanie vlasov príliš veľký vplyv nemajú, ale majú za následok ich lámanie a krehkosť.

Zdroje:

http://www.vichy.sk/vichy-mag/Vypad%C3%A1vanie-vlasov/vmag48893.aspx?

http://www.vichy.sk/vichy-mag/4-ingrediencie-pre-krasne-a-zdrave-vlasy/vmag52884.aspx?

http://www.vichy.sk/vichy-mag/5-tipov-ako-bojovat-proti-vypadavaniu-vlasov-od-MUDr-Martina-Part-Ph-D/vmag56923.aspx?

http://www.vichy.sk/Potreby/Pr%C3%ADpravky-proti-vypad%C3%A1vaniu-vlasov/ps1108.aspx?

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. mar 2017 Čítané 492x

Nadčasovú drámu s tragickým koncom z pera dramatika Williama Shakespeara o znepriatelených rodinách a láske, ktorá môže mať mnoho podôb, pozná každý. Sergej Sergejevič Prokofiev začal na titule pracovať v roku 1936 a napriek tomu, že balet mal premiéru až o dva roky neskôr, sa tento titul stal jedným z jeho najpopulárnejších diel. Prokofievov dramatický balet bol inšpiráciou pre mnohých choreografov a vďaka špecifickému hudobnému rukopisu je toto dielo úspešné nielen na scénach popredných divadiel, ale aj ako samostatné dielo symfonického charakteru. V Balete SND ho budete mať možnosť vidieť v úplne novej verzii mladej choreografky Natálie Horečnej.

Romeo a Júlia – Tak ako včera...

Môže existovať láska vo svete vojen a násilia? Čo je príčinou nedostatku ľudskosti a tolerancie? Nie je to naše ego, ktoré nás vedie nevidieť, nepočuť, necítiť? Otázky, ktoré ľudstvo rieši dnes, tak ako včera! Áno, aj takéto otázky si kládla choreografka v súvislosti s novou premiérou Romeo a Júlia – Tak ako včera... a rozhodla sa pretaviť nesmrteľný shakespearovský príbeh do súčasného kontextu. Tento fakt sa nevzťahuje len na pohybovú stránku diela, ale aj na nové hudobné uchopenie Prokofievovej partitúry. Jej novátorské divadelné videnie podporené hudobným naštudovaním Petra Breinera, scénou a kostýmami Christiane Achatzi Devos, nastoľuje nový dialóg o potrebe lásky v dnešnej dobe a absencii tolerancie, citu, ako aj neopakovateľnej vášne zo života. Informácie o diele sú prístupné aj na webovej stránke SND.

O choreografke Natálii Horečnej

Natália Horečná – meno, ktoré je v zahraničí známejšie ako doma. Rodáčka z Bratislavy a absolventka Tanečného konzervatória Evy Jaczovej v Bratislave sa hneď po absolvovaní štúdia rozhodla odísť do zahraničia. Tam jej kroky viedli na baletnú školu Hamburského baletu Johna Neumeiera, kde sa po roku stala sólistkou súboru. Po jej pôsobení v Scapino balete v Rotterdame sa vydala do Nederland Dance Theater, kde šesť rokov pôsobila pod krídlami svetoznámeho choreografa Jiřího Kyliána. V súčasnosti spolupracuje s prestížnymi baletnými súbormi, medzi ktoré patrí Viedenský štátny balet, Balet Helsinki, Monte Carlo Balet, Dánsky kráľovský balet alebo legendárny Nederland Dance Theater. Veľkolepý návrat domov, na scénu Baletu SND, sa jej podaril v minulej sezóne prostredníctvom svetovej premiéry titulu Slovenské tance – Životy svetiel na hudbu skladateľa Petra Breinera. Natália Horečná, ktorá tvorí v neoklasickom štýle, ktorý však sama označuje za „zemitejší a špinavší“, je ako choreografka na zahraničných scénach mimoriadne obľúbená. Svedčí o tom aj fakt, že v súčasnosti vytvorila viac ako tridsaťdva pôvodných baletných diel. Natália Horečná je laureátkou mnohých medzinárodných baletných súťaží. V roku 2014 dokonca vyhrala cenu Taglioni ako najlepšia mladá choreografka Európy, udelenú nadáciou Vladimíra Malakhova. Viac o choreografke sa dozviete na jej webovej stránke www.nataliahorecna.nl.

Inscenácia vzniká v koprodukcii Baletu Slovenského národného divadla a Fínskeho národného baletu v Helsinkách, kde mal titul mimoriadne úspešnú premiéru.

Premiéra baletu Romeo a Júlia – Tak ako včera... sa bude konať v piatok 13. mája v Sále opery a baletu v novej budove Slovenského národného divadla. Príďte, radi vás uvidíme.

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
1. mar 2017 Čítané 568x

Ak vás alebo vaše dieťa prekvapil problém týkajúci sa zdravia a neviete, ako postupovať, môžete sa poradiť s lekárom telefonicky. Prvá komplexná služba lekár na telefón už funguje aj na Slovensku.

„Moja dvojročná dcérka mala celú nedeľu horúčky do 39 stupňov, dvakrát zvracala. Nevedela som si ani predstaviť, aké by to bolo vybrať sa s ňou na pohotovosť 30 kilometrov od nášho domu. Pani doktorka na telefóne ma fantasticky upokojila. Do rána sme zostali doma. Aj naša detská lekárka mi potvrdila, že to bolo najlepšie, čo som mohla urobiť,“ hovorí jedna z mamičiek, ktorá už DôveraLinku24 využila.

DôveraLinka24 je tu pre všetkých poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera dostupná bezplatne a kedykoľvek na telefónnych číslach 0850 500 024 alebo 0905 500 024. Platí sa len cena hovoru.

Ak volajúci súhlasí, lekári môžu nahliadnuť do jeho záznamov v zdravotnej poisťovni, kde nájdu údaje o liekoch, vyšetreniach alebo o výjazdoch záchranky. Umožní im to čo najlepšie poradiť.

Lekári môže cez telefón pomôcť radou najmä pri chrípke, prechladnutí, alergiách, tráviacich ťažkostiach alebo pri menších úrazoch. Volajúci sa s nimi môžu poradiť o dávkovaní a o kombináciách liekov alebo pomôžu nájsť najbližšiu pohotovosť.

Táto služba však nie je záchranka. Čiže ak ide o vážne stavy, treba volať číslo 112. Uložte si do mobilu číslo lekára na telefón čiže 0850 500 024 alebo 0905 500 024, aby ste ho mali po ruke.

Viac informácií na www.doveralinka24.sk.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. feb 2017 Čítané 806x

Trápi Vás problematická pleť? Ak áno, určite poznáte  pocit, ktorý v človeku dokáže vyvolať ranný pohľad do zrkadla. Zdesenie, hnev, stres... 

Vedzte, že nie ste jediná. Mnoho žien a hlavne dievčat v pubertálnom veku každodenne rieši svoje nedokonalosti na pleti a častokrát kvôli nim bojuje i s pocitmi menejcennosti či nižšieho sebavedomia. Niekedy sa dokonca vyhýbajú i kontaktu s ľuďmi, pretože majú pocit, že všetci zízajú iba na tie ich hrozné vyrážky.  Pravdou však je, že svoju pleť riešite zo všetkých naokolo najviac vy.

Marcela (20 rokov) pred a po nanesení make-upu Dermablend [3D KOREKCIA]

Značka Vichy sa rozhodla pomôcť ženám s problematickou pleťou cítiť sa každý deň čo najkomfortnejšie a získať späť svoje sebavedomie. Vyvinula korekčný vyhladzujúci make-up Dermablend [3D KOREKCIA],  ktorý je určený špeciálne pre mastnú pleť so sklonom k akné.

Čo tento make-up  dokáže? Vďaka unikátnej technológii Alliagel okamžite vyrovnáva nedokonalosti na povrchu pleti, ako je akné alebo jazvy po ňom. Minerálne pigmenty zasa poskytujú vysoké krytie. Nemusíte sa však obávať hrubých, viditeľných vrstiev make-upu. Stačí len jedna vrstva, ktorá v sebe spája benefity niekoľkých produktov: vyhladzuje ako báza, kryje ako korekčný make-up a zmatňuje ako púder. Vďaka ľahkej penovej textúre bude vaša pleť voľne dýchať.

Možno si poviete, že problémy pleti nestačí skrývať vrstvou make-upu, dôležité je proti ním bojovať a liečiť ich. Rozhodne s Vami súhlasíme.  Tento korekčný make-up obsahuje navyše aktívne látky ako kyselina salicylová a eperulín, ktoré upokojujú začervenanie a bojujú proti nedokonalostiam pleti. Navyše je vhodný i pre citlivú pleť , je nekomedogénny a hypoalergénny.

Problematická pleť je zdrojom trápenia pre mnohé z nás, preto je dôležité venovať jej primeranú pozornosť. Nikdy nepodceňujete dôkladné čistenie pleti ráno a večer  a taktiež nezabúdajte na hydratáciu! Mýtus, že mastná pleť nepotrebuje krém je fakt len mýtus :slight_smile:

Nenechajte si teraz navyše ujsť šancu vyhrať balíček produktov dennej rutiny pre problematickú pleť od Vichy a zúčastniť sa špeciálneho dňa venovaného práve Vám!

Tu nájdete viac informácií o súťaži a súťažný formulár

Čítaj celý článok
pr_clanok
30. jan 2017 Čítané 384x

Čo tak stráviť inšpiratívny deň, počas ktorého sa zabavíte, zašportujete a niečo sa aj naučíte? To je presne sobota 11. február od 10:00 do 19:00 v Bory Mall, kde zažije premiéru veľký Telekom detský festival určený deťom, ale aj ich rodičom.

Má moje dieťa dostatok pohybu? Nechodí priveľmi neskoro spať? Ako dohliadnuť na jeho zdravotný stav a reagovať v prípade zdravotných ťažkostí? Nechať ho hrať počítačové hry? Ak áno, ako dlho? 

Príďte sa informovať, nechať inšpirovať alebo skrátka sa len zabaviť.  Pretože okrem špeciálnych edukačných a zdravotných zón na vás v neposlednom rade čaká obrovské množstvo zábavy. Môžete sa tešiť na svet rozprávkový, kúzelný, hravý a tak trošku aj „neposlušný“.   

Áno, príde aj Neposlušník Miro Jaroš. Kohútik Ťuki pre vás otvorí dvere a nechá vás nazrieť do rozprávkového sveta. Okrem obľúbených rozprávkových postavičiek z Ťuki TV sa vám predstaví aj muzikál Ľadové kráľovstvo s Elsou a Anou a  samozrejme aj s Olafom. Chýbať nebudú na autogramiáde ani hokejisti Slovana Bratislava.

V interaktívnej Telekom zóne a taktiež v Telekom predajni si prídu na svoje nielen malí, ale i veľkí nadšenci Xbox hier. Určite sa každý tatino rád „obetuje“ a s ratolesťami si zahrá nejakú zaujímavú pohybovú hru. Maminy sa rovnako môžu s deťmi zabaviť, či vyskúšať si ovládanie hier pomocou pohybových gest napríklad pri tanci. Počas dňa sa bude konať niekoľko herných súťaží.

Komu sa nepodarí získať odmenu v jednej z Fun zón, určite to vyjde v bohatej tombole o bicykel, tablety, ale aj telefóny.

6 atraktívnych zón pre každého

Zóna zdravia

Nechajte si na úvod zdiagnostikovať základné parametre ľudského tela a prekonzultujte svoj zdravotný stav s lekármi. Navyše sa môžete nechať inšpirovať a priučiť sa, ako si pripraviť zdravé jedlo a maškrty.

Zóna športu

Pripravené sú zábavné cvičenia a opičie dráhy s Be Cool Sport Kids Academy.

Oddychová zóna s Ťuki TV

Presne pre tento účel je tu zóna Rozprávok s Ťuki TV. Okrem príjemného čítania náučných rozprávok na vás čakajú aj kreatívne dielničky a kreslenie v téme rozprávky. 

Hráčska zóna Telekom

V interaktívnej Telekom zóne a taktiež v Telekom predajni si prídu na svoje nadšenci Xbox hier. Počas dňa sa bude konať niekoľko herných súťaží.

Zóna zábavy

Tu môžete stretnúť Šaša Ľuboša a jeho bláznovstvá, ako aj kúzelníka Šestáka so svojou jedinečnou magickou šou.  

Zóna vzdelávania s Kozmixom

Vzdelávací portál Kozmix pomôže deťom prelúskať učivo prvého stupňa ľahko a zábavne. Budete mať jedinečnú možnosť tento spôsob vzdelávania vyskúšať na vlastnej koži.

Čítaj celý článok
Strana
z 10
Predošlá Strana
z 10
Ďalšia