• Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
 • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
 • Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
pr_clanok
18. sep 2017 Čítané 192x

Prečo uniknúť pred upršanou jeseňou a sychravou zimou do Tatier?

Opäť je tu jeseň a zima - obdobie, ktoré si často berie daň za zníženú imunitu v podobe péeniek, vymeškanej školy a prebdených nocí plných kašľa.  Nepriaznivé počasie, zvýšená náchylnosť k ochoreniu a koncentrácia v kolektíve majú na svedomí každoročne vysoké % akútnych i chronických respiračných ochorení.  Práve pre deti, ktoré trápia infekty dýchacích ciest sú klimatické kúpele v lone tatranskej prírody ako stvorené. Kúpeľný pobyt  dokáže zastaviť nekonečný kolotoč ochorení dýchacích ciest, soplíkov, kašľa  a alergií.

V čom je hlavný prínos kúpeľného pobytu v Tatrách?

„Nádherná slnečná jeseň a krásna zasnežená zima otvárajú deťom možnosti plnohodnotného trávenia aktívneho pobytu na zdravom tatranskom vzduchu. Pobyt v klimatických kúpeľoch Lučivná spojený s individuálne nastavenými  procedúrami a bohatým programom napomáha stabilizácii a zlepšeniu základného ochorenia, prispieva k významnému zníženiu jeho komplikácií, zlepšeniu priebehu ochorenia, poklesu frekvencie akútnych ochorení dýchacích ciest, skráteniu doby liečenia, zníženiu potreby užívania antibiotík a inej farmakologickej liečby či dokonca počtu hospitalizácií. Prevencia v podobe kúpeľného pobytu, najmä u detí, môže výrazne napomôcť či dokonca úplne zabrániť prepuknutiu ochorenia, na ktoré je dieťa predisponované.“ Hovorí pani primárka MUDr. Helena Potanková.

Klimatické kúpele zamerané na liečbu chronických a recidivujúcich ochorení dýchacích ciest majú svoje opodstatnenie už v dávnej histórii. Ich nepopierateľný terapeutický a preventívny prínos bol hodnotený mnohými štúdiami. Svoju históriu začali písať už v roku 1872. V roku 2008 prešli kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou. Každý rok prinášajú pre svojich malých pacientov niečo nové. Dlhoročné skúsenosti a medicínske štatistiky  potvrdzujú významný efekt a prínos kúpeľnej liečby, ktorý je starostlivo sledovaný a monitorovaný.

Kúpele v Lučivnej pomohli už viac ako 90 tisíc deťom.

Pre koho je kúpeľný pobyt vhodný?

 Zo zákona má nárok na kúpeľnú liečbu v klimatických kúpeľoch Lučivná dieťa s respiračnými ochoreniami vo veku 3 – 18 rokov (konkrétne indikácie a podmienky) na odporúčanie ošetrujúceho lekára, resp. špecialistu. Pobyt je následne na základe návrhu na kúpeľnú liečbu schválený zdravotnou poisťovňou (VšZP, Dôvera, Union) a dieťa môže nastúpiť na kúpeľný pobyt so sprievodom alebo bez sprievodu. Dôležité je, aby bolo dieťa  ošetrované v ambulancii, pretože kašlíky a soplíky  riešené na úrovni samoliečenia za pomoci lekárne zdravotná poisťovňa následne vyhodnotí tak,  že dieťa bolo celý rok (polrok) zdravé, pričom realita je úplne iná.

Prečo práve Kúpele Lučivná?

Pretože sú to  najväčšie a najmodernejšie detské klimatické kúpele na Slovensku a sú právom nazývané aj Podtatranským rajom pre deti, kde každý nádych lieči. Výhodou je celoročná prevádzka kúpeľného zariadenia, pretože pre každú indikáciu je vhodné určité ročné obdobie a aktivity s ním spojené. Inverzná slnečná jeseň a krásna  zima plná snehu otvárajú deťom možnosti plnohodnotného trávenia aktívneho pobytu na zdravom tatranskom vzduchu. Jar a leto s nízkym výskytom alergénov a príjemnými letnými teplotami sú zasa rajom pre radovánky vo vode, loptové hry či turistiku. Viac ako 50 atrakcií a bohatý animačný program vytvárajú atmosféru relaxu, zábavy a zážitkov.

Psychickú pohodu a rodinnú atmosféru nenarúša verejnosť, čo je veľkým prínosom v stabilizácii zdravotného stavu a aklimatizácie organizmu. Optimálny stravovací režim zabezpečuje špeciálna diétna sestra podľa individuálneho stavu dieťaťa. Liečebné procedúry sú vedené tímom skúsených fyzioterapeutov, zdravotných sestier a lekárov s dôrazom na osvojenie si správnych techník dýchania, cvičenia a preplachovania nosa. Dôležité je, aby si deti techniky osvojili a využívali ich aj doma.

V priebehu školského roka samozrejme školopovinné deti navštevujú súkromnú základnú školu priamo v areáli kúpeľov a výučba je na základe dohody s rodičom plne synchronizovaná s kmeňovou školou dieťaťa.

So sprievodom či bez ?

Častou dilemou rodiča je či dieťa pustiť do kúpeľov samé bez sprievodu dospelej osoby. Pani primárka hovorí, že najčastejšie  rodičia dieťa privezú do Lučivnej, strávia s ním prvé dni a následne odchádzajú za svojimi povinnosťami. Zaujímal nás aj pohľad odborníčky PhDr. Denisy Demovičovej, PhD., klinickej psychologičky, ktorej sme položili rovnakú otázku. „Najdôležitejšia je vyspelosť dieťaťa, mnohé deti sú socializované, smelé a zvyknuté na pobyt mimo domova bez rodičov, či už z letných táborov alebo škôl v prírode, už vo veku 6 – 7 rokov. Rodič najlepšie pozná svoje dieťa a mal by vedieť objektívne vyhodnotiť či je pripravené na pobyt bez neho. Samozrejmosťou sú zvládnuté hygienické návyky, rešpektovanie autorít, fungovanie v kolektíve či súvislý nočný spánok. Rodičia, ktorí sú však veľmi úzkostliví a nedôverujú samostatnosti dieťaťa, mnohokrát zbytočne prenášajú svoje obavy a strach na deti, ktoré by pobyt hravo zvládli a ešte by si ho bez mamy či otca viac užili.“

Lučivná to je detský raj plný zdravia a veselých príjemných ľudí, ktorí sú pripravení pre svojich návštevníkov spraviť takmer čokoľvek. Diskotéky, večerné kino, interiérové a exteriérové hry, súťaže, kreatívne i edukačné aktivity, výlety po nádhernom okolí a neuveriteľné množstvo športového náčinia od bicyklov cez kolobežky až po lyže či korčule, sú v Lučivnej zadarmo.

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. sep 2017 Čítané 242x

Postupne, ako dieťatko rastie, menia sa aj jeho potreby, čo sa týka výživy. Materské mlieko mu už nestačí, prichádza čas na zavádzanie príkrmov. V nezávislej ankete konštatovalo vyše 60 percent mamičiek, že pre svoje dieťatko varia a občas použijú hotové príkrmy. Približne v rovnakom pomere dostávajú deti domáce jedlá a zároveň hotové príkrmy od vyše 22 percent mamičiek. Výlučne pre svojich drobcov varí vyše 12 percent mamičiek. Výsledky neprekvapili. Mamy naozaj rozumne kombinujú možnosti, ktoré majú.

Mamy často riešia otázku, dokedy dieťa dojčiť. Pre bábätko je najideálnejšie výlučné dojčenie do 4 - 6 mesiaca. Okolo ukončeného 5 mesiaca je obdobie tzv. "imunologického okna", kedy sa odporúča zavádzať prvé nemliečne príkrmy. Organizmus je pripravený "zoznámiť" sa s novými potravinami a navodiť si na ne toleranciu. Neodkladajte v tomto období ani zavádzanie lepku, vajec, pšenice, či rýb. Pri zavádzaní nových potravín postupujte opatrne a novú potravinu podávajte vo veľmi malom množstve. Novo zavádzané potraviny sa odporúča tepelne spracovať a to vrátane ovocia a zeleniny. Tepelnou úpravou sa taktiež znižuje ich prípadná alergenicita. Niekedy stačí iba lyžička a mamička môže sledovať, ako bude dieťa na novú potravinu reagovať. Medzi jednotlivými novými potravinami nechajte odstup cca 3 - 5 dní. Pri podávaní potravín je rozumné začať zeleninou, ktorá je menej sladká, aby deti neskôr práve zeleninu neodmietali.

Hotové jedlo v kapsičke

Sunárek nedávno prišiel na trh s absolútnou novinkou vo svojej kategórii. Po všetkých ovocných variáciách v kapsičkovom balení teraz ponúka v kapsičke hotové jedlá. Sú určené pre deti od ukončeného šiesteho mesiaca veku dieťaťa. V predaji sú v piatich rôznych mäsovo-zeleninových variantoch: špagety s bolonskou omáčkou, lasagne s hovädzím mäsom, ryža s kuracím mäsom a zeleninou, dusená zelenina s hovädzím mäsom, kuskus s kuracím mäsom a zeleninou.

Sunárek hotové jedlo je skvelý pomocník na obed alebo večeru nielen na cestách, piknikoch, ale tiež v bežný deň doma. Je to sýte jedlo z vysokokvalitnej zeleniny a mäsa bez pridaných konzervačných látok.*

„V tomto období by malo mať už bábätko vyskúšané prvé potraviny – jednodruhovú zeleninu a prvé mäsko. Je teda ideálny čas začať s podávaním hotových jedál, ktoré obsahujú mäso a zeleninu. Každý deň môžete podávať iné jedlo a iný druh mäsa. Nebráňte sa ani hovädziemu mäsu, ktoré je napr. vhodným zdrojom železa, a to dieťatko potrebuje. Vďaka Sunárku môže dieťa v malom množstve ochutnať okrem bežne používanej zeleniny ako je mrkva, paradajky, zeler aj menej používanú zeleninu ako baklažán, cuketa, paštrnák, ktoré do jedálnička dieťatka rozhodne patria. Máte tak jedinečnú možnosť dieťatku ponúknuť kombináciu pestrej zeleniny a mäsa. Sunárek nezabúda ani na príjem správnych tukov, vďaka ktorým sa lepšie vstrebávajú vitamíny v nich rozpustné. Pridanie repkového oleja je teda samozrejmosťou. Repkový olej je vhodným zdrojom omega 3 mastných kyselín, ktoré sú v jedálničku najmenších žiadúce“ hovorí Hana Nechvátalová, nutričná špecialistka spoločnosti Hero.

Veľkou výhodou je i skutočnosť, že príkrmy Sunárek špagety s bolonskou omáčkou, lasagne s hovädzím mäsom, ryža s kuracím mäsom a zeleninou, kuskus s kuracím mäsom a zeleninou neobsahujú pridanú soľ.**

Tá totiž do jedálnička malých detí určite nepatrí. Miesto soli je vynikajúca chuť príkrmu vytvorená obsiahnutou zeleninou a použitým korením napr. oreganom, tymianom či bazalkou.

Dieťatko sa tak už od malička učí správnym stravovacím návykom ako je konzumácia menej slaného jedla, čo jeho organizmus v budúcnosti isto ocení.

„Myslite stále na to, že jedálniček dieťaťa má byť pestrý, bez pridávania soli a nemôžeme ho porovnávať s nesprávnymi zvykmi dospelých. Príkrmy sú vyrábané z poctivo vybranej zeleniny a mäsa tak, aby zodpovedali prísnym kvalitatívnym požiadavkám kladených na detskú výživu. Príkrmy sa spracovávajú procesom sterilizácie bez použitia konzervačných látok* tak, aby bola maximálne zachovaná nie len chuť použitých surovín, ale aj ich výživová hodnota.“ dodáva výživová špecialistka Hanka Nechvátalová.

Po zavedení zeleniny a mäska do stravy dieťaťa môžete pokračovať s ovocnými príkrmami. Sunárek zo 100% ovocia tej najvyššej kvality alebo ovocné kašičky s cereáliami, ktoré sú výdatnejšie. Stačí kapsičku len otvoriť a pustiť sa do nej. Takisto môžete siahnuť z tejto kategórie výrobkov po Sunárku do ručičky s tvarohom a chuťou jogurtu.  So svojim vyváženým zložením je vhodnou súčasťou jedálnička menších detí. A tak môžete svojmu dieťatku zabezpečiť pestrý jedálniček. Máte na výber z bohatého spektra výrobkov Sunárek, ktorými vaše dieťa nakŕmite a tiež na chvíľu zabavíte.

Starosti so zdĺhavou prípravou a varením pokrmov, pokiaľ práve nie je čas ani priestor, môžete hodiť za hlavu. Sunárek je skvelá voľba pre aktívne mamy s deťmi, ktoré rady trávia viac času vonku a nemusia sa ponáhľať domov variť obed. Alebo aj v prípadoch, keď majú detičky hektický deň a mamičky nestíhajú navariť. Kapsičku ľahko udržia aj malé deti a môžu papať samé, preto si takto môžete pomôcť aj na cestách.

To isté a predsa iné

Stojíte pred regálom v potravinách, ideálne pred špeciálnou poličkou s tzv. kapsičkami a máte pred sebou zmes zdanlivo rovnakých produktov. Presne tak, nie sú rovnaké. Aj keď sú všetky určené deťom, veková hranica je kľúčová. Potraviny určené tým najmenším musia spĺňať oveľa prísnejšie podmienky, ako ktorékoľvek iné potraviny. Môžete si byť istí, že prípadná vyššia cena kapsičky, určenej pre deti od 6.mesiaca veku dieťaťa, má opodstatnenie ak tá, s ktorou ju porovnávate, má vekovú hranicu napr. 3 roky, alebo nemá určenú vekovú hraniciu (či něco v tomto smyslu) viac.

*podľa zákona

**Soľ, ktorá sa v potravine nachádza, je dôsledkom prirodzene sa vyskytujúceho sodíku. Netýka sa výrobku Dusená zelenina s hovädzím mäsom.

Čítaj celý článok
pr_clanok
11. sep 2017 Čítané 492x

Sedemročný Fabián sám nechodí. Vrodené ochorenie mu skracuje šľachy, hlavne na nohách. No aj preňho medicína pozná riešenie. Špeciálna operácia môže chlapca navždy zbaviť pomôcky zvanej chodúľka.

Narodil sa predčasne, s diagnózou Westov syndróm, ktorá mu spôsobuje epileptické záchvaty. Okrem nich sa však Fabiánko borí aj s nepríjemnou diagnózou – spasticita. Pre skrátené šľachy na nohách nedokáže narovnať chodidlá a pri stoji sa stavia na špičky. Zároveň nožičky často prekrižuje a rýchlo stráca stabilitu. „Jeho chôdza je zlá a bez chodúľky alebo bez toho, aby ho niekto držal pod pazuchami, nevie ani stáť,“ opisuje zdravotný stav jeho mamina Andrea.


Zmena liečby

Doteraz chlapcovi vedeli lekári aspoň čiastočne uľaviť od trápenia botoxovými injekciami. Ich účinok sa však stále skracoval a chlapcovi už nepostačovali. Napriek svojej diagnóze robí malý bojovník pokroky. Lekári aj terapeuti matke preto odporučili riešenie, ktoré však zdravotná poisťovňa z verejného zdravotného poistenia neprepláca. „Ako mama zdravotne ťažko postihnutého dieťatka nemôžem pracovať tak, aby som poriadne zarobila. Preto peniaze na liečbu a rehabilitácie zháňam, kde sa dá,“ hovorí Andrea, ktorá vzala rozum do hrsti a opakovane požiadala o finančný príspevok cez grantový program Bojovníci za zdravie.

Najskôr rehabilitácia, teraz zákrok

Na jeseň minulého roku vzala synčeka za príspevok od Dôvery na rehabilitačný pobyt a tentoraz potrebovala peniaze na zákrok, ktorý by Fabiánovi podľa odborníkov mohol značne uľaviť. Špeciálna operácia v Čechách pomôže uvoľniť svalstvo a napraviť skrátené achilovky. Tým sa však cesta bojovníka nekončí. Nasledovať budú rehabilitácie a cvičenia, ktoré by mali jeho nôžky posilniť, a tým sa priblížiť k vysnívanému cieľu.

„Odborníci, s ktorými spolupracujeme, potvrdili, že sme na správnej ceste postaviť sa na vlastné nohy. Máme veľké očakávanie od tejto operácie a verím, že raz aj Fabiánko bude pobehovať ako iné deti,“ nádejá sa mladá mamička.


Bojovníci za zdravie pomôžu aj vám

Poistenci Dôvery, vaša poisťovňa chce opäť pomáhať. Ak máte vy, vaše dieťa, rodič či priateľ zdravotný problém, no liečbu nie je možné zo zákona hradiť z verejného zdravotného poistenia, je tu riešenie. Grantový program Bojovníci za zdravie od Dôvery pomohol už takmer 520 žiadateľom. Staňte sa jedným z nich.

Stačí vyplniť elektronickú prihlášku na www.bojovnicizazdravie.sk  v čase od 1.septembra do 8.októbra a máte možnosť získať peniaze na zaplatenie liečby.

Musíte splniť len 2 podmienky:

 • Osoba, na ktorej liečbu budú financie použité, musí byť poistencom Dôvery.
 • Liečba alebo pomôcka nie je zo zákona vôbec alebo len čiastočne hradená z verejného zdravotného poistenia. 

Jedným z podporených žiadateľov bol aj Fabián, ktorý vďaka Bojovníkom za­ zdravie získal 2 500 eur na­ špeciálnu operáciu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
4. sep 2017 Čítané 346x

Teenager Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu svojho času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností.  Na svoje obrovské prekvapenie zistí, že ním nie je nikto iný, ako legendárny Yeti! Celé roky sa ukýval v hlbokom lese, aby uchránil seba a svoju rodinu pred ľuďmi, ktorí ho chceli využiť na vedecké pokusy kvôli jeho špeciálnej DNA. Adam sa postupne začína s otcom zbližovať a prichádza na to, že po ňom zdedil neuveriteľné schopnosti. Lenže už sa o tom dozvedeli aj iní – nechali Adama sledovať a on ich nevedomky priviedol až k otcovi. Musia im uniknúť, a preto sa vydajú na dobrodružnú záchrannú výpravu.

Adam (Frencien Bauer) je sympatický a šikovný 13-ročný chalan, ktorý sa snaží byť v škole čo najnenápadnejší. Nie je to však úplne jednoduché, obzvlášť pre niekoho, koho telo sa vyvíja a postupne mení....na Yetiho! Adam je z tých zmien celý nesvoj – jeho vlasy rastú rýchlosťou svetla, nohy mu vyliezajú z tenisiek a on sa to snaží všemožne skrývať. Jediné jeho želanie je byť normálny! Jeho otec záhadne zmizol, keď bol ešte malé dieťa, a preto má veľmi dobrý vzťah s mamou a vo všetko jej dôveruje. Ale keď Adam zistí, že mu klamala o otcovi, má pocit, že ho zradila a je veľmi nahnevaný. V priebehu deja sa z osamelého a sarkastického teenagera stáva sebavedomý a statočný mladý muž.

Veľký Yeti (Tomáš Maštalír) je Adamov otec. Kedysi bol mladým, zanieteným a úspešným vedcom. Keď ho však spoločnosť HairCo. začala prenasledovať a dokonca ohrozovať jeho rodinu, rozhodol sa, že sa radšej ukryje v lesoch, aby ich ochránil. Bola to pre neho najväčšia obeta v jeho živote – musel opustiť svoju ženu Shelly (Jana Lieskovská) a malého synčeka. Stále ich nadovšetko miluje a urobil by pre nich čokoľvek na svete. Yeti je slobodomyseľný muž s obrovským zmyslom pre humor. V lese je otcom všetkým zvieratkám a je to práve on, čo drží celú zvieraciu komunitu pokope.

Wilbur (Ivan Romančík) je velikánsky čierny medveď, ktorý sa však vôbec nespráva tak, ako by sa od neho očakávalo. Napriek tomu, že ide z neho strach, v skutočnosti je milý, dobrosrdečný a miluje zábavu. Nikdy sa nedá vyviesť z rovnováhy - ako správny veľký zlý medveď. Nemá rád stres ani konfliktné situácie, a vždy radšej utečie, ako by mal bojovať. Ale keď niekto ubližuje jeho priateľom, prebudia sa v ňom hlboko ukryté medvedie inštinkty a ukáže všetkým svoju silu.

Trapper (Martin Zatovič) je mýval, ale pripomína skôr chrobáka Truhlíka – všade bol a všetko vie, hoci vo väčšine prípadov sa nakoniec ukáže, že nemal pravdu. Myslí si o sebe, že je pánom lesa, ale v skutočnosti vždy veci len skomplikuje. Našťastie pre jeho priateľov mu srdce bije na správnom mieste. Miluje svoju rodinu, a hoci sa manželkou neustále doťahuje, spravil by pre ňu všetko.

V slovenskom znení budú v ďalších úlohách diváci počuť aj Júliu Ružičku Horváthovú, Zuzanu Tlučkovú, Miroslava Trnavského či Borisa Farkaša.

Animovaná rozprávka Malý Yeti sa v kinách premieta od 7. septembra.


Čítaj celý článok
pr_clanok
1. sep 2017 Čítané 264x

Najteplejšie obdobie z celého roka je za nami a nám nezostáva iné, než sa postupne pripraviť na nastávajúcu jeseň. Takáto zmena môže byť pre stav pokožky zaťažkávacou skúškou, čo sa môže viac než kdekoľvek inde prejaviť práve na vašich rukách. Doprajte im starostlivosť, vďaka ktorej budú hĺbkovo hydratované, jemné a príjemné na dotyk.

Ochrane rúk pred vonkajšími vplyvmi sa zvyčajne nevenuje príliš veľká pozornosť, čo kvalite pokožky neprospieva. Aby boli vaše ruky aj po prázdninách stále zdravé a krásne, urobte pre nich to najlepšie s pomocou účinných krémov.

Unikátny rad produktov telovej kozmetiky Lactovit je založený na blahodárnych vlastnostiach mlieka, ktoré sa pre túto značku stalo jednoznačnou inšpiráciou. Mlieko dodáva pleti potrebné živiny a má tak dôležité regeneračné a ochranné vlastnosti. Popri niekoľkých ďalších produktoch ponúka značka Lactovit tiež dva krémy na ruky, ktoré sú vytvorené pre komplexnú starostlivosť o pokožku rúk.

Vyživujúci krém na ruky (MOC – 2,95 €) obsahuje mliečne proteíny, ktoré dodávajú pokožke jemnú starostlivosť a príjemnú hebkosť. Spolu s vitamínmi A, B a E pokožku regenerujú, zabraňujú jej starnutiu a strate pružnosti. Zloženie krému s UV ochranou navyše pomáha predchádzať vzniku pigmentových škvŕn. Je ľahko roztierateľný a rýchlo sa vstrebáva, takže sa nemusíte báť, že si od krému zašpiníte oblečenie.

Pokiaľ máte pokožku po lete viditeľne citlivú, vyskúšajte Regeneračný krém na ruky Lactourea (MOC – 2,95 €). Zabraňuje hĺbkovému vysušovaniu kože, a to vďaka obsahu 10% Lactourey (kombinácia kyseliny mliečnej a čistej urey).

Čistá urea sa nachádza v pokožke celkom prirodzene a patrí medzi hydratačné látky. Jej nedostatok má za následok suchosť a hrubosť kože. Regeneračný krém na ruky Lactourea navyše pokožku chráni pred vznikom pigmentových škvŕn.

S nástupom jesenného obdobia potrebujú vaše ruky to správne ošetrenie. Udržte si je aj naďalej krásne hebké a vyskúšajte krémy od značky Lactovit. Aplikovať ich môžete aj niekoľkokrát denne, vďaka praktickému baleniu sa zmestia do kabelky aj malej batožiny. Krémy na ruky Lactovit sú navyše ľahko dostupné vo väčšine bežných drogérií.

Viac na www.lactovit.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
7. aug 2017 Čítané 3649x

Platobná karta vám uľahčuje život  – na svete je vyše 3,1 miliardy kariet Visa a 44 miliónov miest, kde kartou Visa zaplatíte.  Samotný pohľad na tieto čísla nám hovorí , že v súčasnosti je na svete len niekoľko miest, kde potrebujete iba hotovosť. Využite teda naplno všetky výhody, ktoré vám pri cestovaní platobná karta poskytuje.

Na čo je dôležité myslieť v súvislosti s platobnou kartou, pred tým ako odcestujete na svoju vysnívanú letnú dovolenku s kartou v peňaženke, či v mobile:   

Doma či v zahraničí, platím rovnako pohodlne a bezpečne

Cestovanie s kartou je pohodlné a bezpečné. Zároveň sú platby kartou rozšírené tak, že nepribaliť si ju do svojej batožiny by zrejme nebolo rozumné rozhodnutie. Kartou zaplatíte v zahraničí rovnako pohodlne, tak ako ste zvyknutí doma na Slovensku. Tiež môžete vyberať z bankomatu, sledovať svoje transakcie a mať detailný prehlaď o tom, ako to vyzerá s vašimi finančnými prostriedkami na účte. Znamená to tiež, že keď sa z dovolenky vrátite, môžete presne vidieť, kde ste tie všetky peniaze minuli.

Čas stratený v zmenárňach

Čas, ktorý ste kedysi strávili vystávaním v zmenárňach a hľadaním dobrých kurzov môžete teraz využiť oveľa zábavnejšie a krajšie. Ak máte samozrejme so sebou platobnú kartu. Zároveň, keďže platíte častejšie priamo kartou, obmedzujete používanie hotovosti, je viac ako možné, že sa nevrátite domov s veľkými zbytkami miestnej meny. (Tú, aspoň podľa skúsenosti autora, zvyčajne tak skoro nevyužijete)


Bezpečnosť vašich peňazí.

Platobná karta je bezpečná. Avšak tak ako doma, tak aj v zahraničí je potrebné dodržiavať základné pravidlá bezpečného používania karty. Kartové transakcie sú v zahraničí zabezpečené rovnakými mechanizmami a banka sama monitoruje akékoľvek podozrivé používanie vašej platobnej karty.


František Jungr, manažér regionálneho rozvoja Visa:

,,Platiť kartou v zahraničí je dnes úplne bežné a mimoriadne bezpečné. Najjednoduchšie je v zahraničí platiť kartou rovnako ako doma na Slovensku. Na tom, či bola platba vykonaná u nás alebo v zahraničí totiž nezáleží a všetky kartové transakcie sú zabezpečené na celom svete úplne rovnako. Jednou z mnohých výhod platenia kartou na cestách je napríklad dokonalý prehľad o vašich výdajoch či žiadne starosti s vyberaním dostatočného množstva hotovosti alebo hľadania zmenárne s výhodným kurzom.“


Je dôležité vedieť, že pri zneužití karty sú vaše peniaze v bezpečí. Karta je najjednoduchší spôsob, ako platiť doma i na cestách. Netreba však zabúdať na obozretnosť a bezpečnosť pri platbe kartou. Prinášame preto zopár tipov, ako sa cítiť na dovolenke ako doma:

 • Je výhodnejšie platiť kartou ako vyberať hotovosť z bankomatov – nebudete mat pri sebe veľkú hotovosť, ktorú je možné stratiť, alebo vám ju môžu ukradnúť
 • Rozlišujte medzi debetnou a kreditnou kartou: debetnou kartou vyberajte hotovosť z bankomatov, kreditná karta sa vám zas zíde pri rezerváciách či platbách za ubytovanie a v obchodoch
 • Ak cestujete do zahraničia, skontrolujte si denný limit a zvážte, či ho netreba zvýšiť alebo znížiť
 • Ak odchádzate na nezvyčajnú, či dlhšiu dovolenku, neváhajte o tom informovať vašu banku – pomôže jej to pri monitoringu platieb z vášho účtu
 • Niektoré karty majú možnosť cestovného poistenia- môže byť súčasťou platobnej karty, takže si poistenie nebudete musieť zabezpečiť separátne
 • Notifikácie v mobile – ak máte možnosť, určite si nastavte SMS notifikácie pohybov pri platbe kartou
 • Využite Visa Travel Tools app. Aplikácia vám ukáže najbližší bankomat, aktuálny menový kurz, poskytne okamžitú asistenciu pri strate platobnej karty či napovie, na akých miestach sa dá a nedá platiť kartou. A ešte k tomu vám poskytne zľavy u vybraných obchodníkov po celom svete
 • Ak kartu stratíte, alebo vám ju ukradnú zavolajte do vašej banky a zablokujte kartu, aby ste predišli zneužitiu karty
 • A nakoniec – užite si dovolenku!:slight_smile:

O Visa

Visa Inc. (NYSE :V) je globálna platobná technologická spoločnosť prepájajúca zákazníkov, obchodníkov, finančné inštitúcie a vlády vo viac ako 200 krajinách a teritóriách sveta, s rýchlymi, bezpečnými a spoľahlivými elektronickými platbami.


Spoločnosť prevádzkuje jednu z najvyspelejších procesných sietí na svete – VisaNet – ktorá dokáže spracovať viac ako 65 000 transakcií za sekundu, so zabezpečením pred podvodmi pre spotrebiteľov a zaistením platby pre obchodníkov. Visa nie je bankou, nevydáva karty, neposkytuje úvery ani nenastavuje sadzby a poplatky pre spotrebiteľov.

Inovácie od spoločnosti Visa avšak umožňujú finančným inštitúciám ponúkať svojim zákazníkom stále viac možností: okamžité platby debetnou kartou, používanie predplatených kariet alebo odložené platenie pomocou kreditných produktov. Pre viac informácií navštívte www.visaeurope.com

Kontakt:

Jana Riečanská

0915 759 469

Čítaj celý článok
pr_clanok
7. aug 2017 Čítané 294x

V prvých rokoch svojho života zažíva dieťatko množstvo zmien. Zo zraniteľnej a úplne závislej bytosti sa postupne mení na človiečika, ktorý sa pohybuje, komunikuje prvé slová, ovplyvňuje svoje okolie a má vlastný "plán". Naučí sa väčšinu vecí, ktoré ho budú v jeho ďalšom živote formovať a sprevádzať. Ako podporiť zdravý vývoj dieťatka?

Dôležité je mlieko

Ako sa dieťatko pomaly mení z dojčaťa na batoľa, prechádza obdobím rýchleho rastu a vývoja, fyzického i psychického. Jeho mozog sa tiež chystá na zvládnutie chôdze a rozprávanie. Na zabezpečenie čo najzdravšieho rastu je potrebná pestrá vyvážená strava. Nutričné nároky bábätka sa stále líšia od potrieb dospelých, preto je dôležité brať tieto odlišnosti do úvahy pri zavádzaní potravy do jeho jedálnička.

V strave dieťaťa by mal prevládať dostatok ovocia, zeleniny, mäsa, rastlinných i živočíšnych bielkovín. Mamičky by nemali zabúdať ani na plnotučné mlieko. V prvých 6 mesiacoch života je najlepšou stravou výhradne dojčenie. Dojčenie je pre dieťatko veľmi prínosné aj potom, čo už začne s príkrmami a bežnou stravou.

Vhodná dojčiaca formula

Hoci vo dvoch rokoch dieťaťa dojčiacich mamičiek ubúda, dieťa by malo mať aj potom zabezpečený pravidelný prísun mlieka vo forme dojčenskej formule. Vhodné je umelé mlieko, ktoré na rozdiel od kravského obsahuje dôležité vitamíny a minerálne látky. Podľa pediatričky MUDr. Eleny Prokopovej je ideálne, ak dieťa mamička na pitie kravského mlieka zvyká postupne, a zároveň ak dieťatko začne piť kravské mlieko až od troch rokov života. Organizmus i mozog dieťatka potrebujú pre svoj správny rast a rýchly vývoj vitamíny a minerálne látky, ktoré kravské mlieko neobsahuje, no sú pre dieťa veľmi dôležité.

„Mozog dieťaťa práve vo dvoch rokoch dosahuje 80% veľkosti mozgu dospelého človeka. Aby sa mozog dobre vyvíjal a správne fungoval, je nutné dieťaťu zaistiť dostatočný príjem polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 mastné kyseliny, železa, kyseliny alfa-linolenovej), ktoré správny vývoj mozgu podporujú,“ vysvetľuje Ing. Hana Nechvátalová, Nutričný špecialista spoločnosti Hero.

Výrobcovia  náhradnej mliečnej výživy si uvedomujú, že s rastom a vývojom dieťaťa sa menia jeho nároky na výživu. Preto mamičkám ponúkajú mlieka označené symbolmi od 1 po 4 podľa veku dieťaťa. Zloženie mlieka je tak prispôsobené výživovým potrebám danej vekovej kategórie dieťaťa. Pri výbere dojčenského mlieka je dôležité sledovať informácie na obale. Nie všetky mlieka sú rovnaké. Len niektoré obsahujú napríklad dôležitú zložku mliečny tuk. Mliečny tuk ako prirodzená zložka materského mlieka poskytuje dieťaťu zdroj energie a prispieva k lepšiemu vstrebávaniu vitamínov A, D, E a K.

K pestrému jedálničku môžete prispieť napríklad aj zaradením prémiovej dojčenskej formuly Sunar premium, ktorá sa inšpiruje zložením materského mlieka. Ukrýva v sebe unikátnu kombináciu látok, prirodzene sa vyskytujúcich v materskom mlieku, ktoré sa významne podieľajú na posilňovaní imunitného systému (vitamíny A, C, D), správnom vývoji mozgu (kyselina alfa-linolenová), celkovom pohodlí dieťaťa a naviac obsahuje mliečny tuk.

Pre dieťa od ukončeného 24. mesiaca je určený Sunar premium 4, ktorý okrem iného obsahuje aj vitamíny A a C dôležité pre správny vývoj imunitného systému, ďalej vápnik a železo. Železo je nevyhnutné pre rozvoj poznávacích funkcií, ako sú napríklad rozvoj myslenia, pamäti a reči, rozoznávania farieb a tvarov, atď. Súčasťou zloženia je aj kyselina alfa-linolenová zo skupiny omega-3 mastných kyselín, ktorá pomáha vývoju mozgu a mozgovej aktivity. Dávka 500 ml mlieka pripraveného zo Sunar premium 4 pre deti od ukončeného 24. mesiaca im zaistí až 100% odporúčanej dennej dávky vápniku dôležitého pre rast kostí a zubov.


Hotové jedlo do ručičky

Okolo ukončeného 4-tého – 6-teho mesiaca, už len materské mlieko pre ďalší zdravý rast a vývoj dieťaťa nestačí. Je to správny čas, kedy začať s podávaním prvých nemliečnych príkrmov. Optimálne je zaradiť, okrem materského či umelého mlieka, ako prvé zeleninové kašičky, príp. mäsovo-zeleninové, ktoré dodajú malému organizmu všetky potrebné látky. Sunárek do ručičky hotové jedlo predstavuje skvelé riešenie vo forme sýteho jedla z vysokokvalitnej zeleniny a mäsa bez pridaných konzervačných látok. Na desiatu môžete zvoliť Sunárek kašička s cereáliami bez pridaného cukru, ktorá je vhodnou kombináciou ovocia a cereálií. Dieťatko si tak môže každý deň vychutnať iný variant a vy mu zaistíte pestrý jedálniček.

Čítaj celý článok
pr_clanok
2. aug 2017 Čítané 378x

Židovský obchodník Gustav Schwarzwald založil v Prahe v roku 1909 značku Primeros ako vôbec prvú firmu vyrábajúcu „pánsku ochranu.“ Na svoju dobu mal progresívnu zásielkovú službu s doručením až do domu. A išlo mu to dobre - „ochrana“ z prírodnej gumy pod značkou Primeros sa vtedy predávala nie len v celej rakúsko-uhorskej monarchii, ale aj v Paríži, Londýne a Chicagu. Odvtedy sa názov Primerosky používa ako všeobecný výraz pre kondómy.


V roku 2015 sa súčasný majiteľ firmy, Roman Kocián, rozhodol, že Primeros je potrebné prezliecť do nového šatu.


Vyhliadol si preto známého typografa Tomáša Brousila, ktorý vytvoril nové logo, a mladých dizajnérov Jakuba Korouša a Matěja Chaberu, ktorí sa popasovali s redizajnom obalov. Výsledkom je 9 nových charakterov prezervatívov Primeros, inšpirovaných diverzitou ľudskej sexuality a anatómie.

Pre každú niečo

V novej kolekcii má miesto extra tenký kondóm Innocent jemne voňajúci po ružiach, čierne sfarbený Black Hawk, ktorý má, rovnako ako Classic, anatomický tvar pre vyšší komfort, Safeguard s hrubšou stenou vhodný na „extrémnu záťaž,“ Tea tree s vôňou austrálského čajovníka, Passion so stimulačnými výstupkami a kokosovou vôňou, King size pre tých, ktorým príroda nadelila viac ako ostatným, Performax so znecitlivujúcim benzokaínom, ktorý oddiali mužské vyvrcholenie či Soft glide s extra lubrikáciou. Každý (a každá) si teda príde na svoje.


Buď sex positive

Rozmanitosť kondómov nie je len marketingový ťah, má svoje korene v celosvetovej filozofii sex positive, ktorú Primeros zastáva.

„Chceme otvorene rozprávať o všetkých odtieňoch ľudskej sexuality a o bezpečnom sexe ako o vyjadrení rešpektu voči vlastnému telu aj životnému prostrediu,“ zdôrazňuje šéf Primerosu Roman Kocián, sám hrdý otec troch detí.

Všetky prezervatívy z nového radu Primerosu majú oproti bežným kondómom dvojitú dávku lubrikantu. Sú vyrobené z prírodného kaučukového latexu, ktorý vyrástol na kaučukových plantážach v Malajzii.

Výroba Primerosiek a prísne elektronické testovanie prebieha v Nemecku. Nápadité krabičy, ktoré naviac svietia v tme, ľahko otvoríte jednou rukou. Kondómy môžete kupovať v balení po troch kusoch (ideálne na skúšku alebo do kabelky) alebo vo veľkom „rodinnom“ balení po 12 kusov (tu nájdete stieraciu súťaž s možnosťou vyhrať darčekové balenie všetkých nových druhov kondómov Primeros alebo originálne tričko). Viac informácií o našich kondómoch nájdeš na facebooku alebo instagrame pod menom @primeroscondom

Kondómy versus hormonálna antikoncepcia

Kondómy sú fajn možnosťou pre tých, ktorí nemôžu alebo nechcú používať hormonálnu antikoncepciu, alebo si od nej chcú na nejaký čas oddýchnuť. Čoraz viac sa totiž hovorí o odvrátenej stránke HAK. Najväčšie riziká prináša obsah estrogénov, ktoré zvyšujú zrážanlivosť krvi a teda tiež vznik žilovej trombózy a embólie, nehovoriac o dopade na životné prostredie. Pokiaľ dojčíte, kondómy sú metódou antikoncepcie, ktorá nijako neovplyvní zdravie vás ani vášho dieťaťa.

Brr, kondómy

Že kondómy nepoužívate, lebo s nimi máte pocit, akoby ste sa milovali cez hrubý kus gumy? Skúste extra tenké kondómy Innocent alebo Soft glide či Tea tree. Garantujeme vám, že si kondóm ani nevšimnete.

Máte radšej prirodzené metódy?

Nepoužívate kondómy ani HAK a radšej sa spoliehate na prerušovanú súlož alebo prirodzené metódy antikoncepcie? Nie je to zlý nápad, ak máte stáleho partnera a nebojíte sa možnosti mať dieťatko.

Čítaj celý článok
pr_clanok
1. aug 2017 Čítané 684x

Niekedy sa stane, že hoci túžite mať detí ako maku, nejako sa nedarí. Biologické hodiny tikajú ako divé a detská postieľka je stále prázdna. Vtedy nie je naškodu prírodu trošku postrčiť a vyskúšať možnosti, ktoré ponúka moderná medicína. Jednou z nich sú prírodné tabletky na podporu plodnosti od Kiwu Wuki

Zastavte sa, dýchajte, majte nadhľad

Všetky páry, ktoré sa už dlhšie neúspešne snažia o otehotnenie, by sa na chvíľu sa zastaviť, zhlboka sa nadýchnuť a pokúsiť sa pozrieť na svoju situáciu s nadhľadom. Zdravie a plodnosť stojí na niekoľkých pilieroch: zdravá výživná strava, pevné a pružné telo, a vyvážená pozitívna (a ideálne aj spokojná) myseľ. Všetko, čo prospieva nášmu zdraviu, vitalite, pomáha nám dopĺňať živiny, energiu, dodáva nám optimizmus a radosť zo života, to je zároveň dobré aj pre našu plodnosť.

Vsaďte na tabletky s prírodným zložením

Vďaka pozitívnemu nastaveniu a prírodným produktom je možné zlepšiť plodnosť do takej miery, že nie je potrebný zásaha lekára, umelé opladnenie. Dosvedčiť to môžu destiaky párov, ktoré otehotneli vďaka prírodnej liečbe a ktorým prírodná liečba pomohla k uzdraveniu a otehotneniu.
Môžeme povedať, že na chronické zdravotné problémy a prevenciu je najlepšou voľbou práve prírodná liečba. Dokáže efektívne zvládnuť rôzne gynekologické infekcie, nepravidelnú menštruáciu, poruchy funkcie štítnej žľazy, autoimunitné poruchy, syndróm polycystických vaječníkov (PCOS), endometriózu. S pomocou prírodnej liečby je možné vyriešiť alebo aspoň čiastočne zlepšiť aj neplodnosť u mužov, neplodnosť z neobjasnených príčin, opakované potraty, zníženú kvalitu vajíčok, predčasnú menopauzu a niekedy sa podarí aj spriechodniť zablokované vajcovody alebo semenovody.

Ak sa ani vám nedarí počať vytúžené bábätko, skúste siahnuť po tabletkách na podporu plodnosti s prírodným zložením od Kiwu Wuki, ktoré nájdete na www.otehotnenie.sk

PinkFertil je komplexný doplnok stravy pokrývajúci svojim zložením špecifické výživové požiadavky ženy pri snažení o otehotnenie. Špeciálny prírodný koktejl 113 bylinných extraktov, vitamínov, minerálov, antioxidantov a aminokyselín pre podporu reprodukčného zdravia, hormonálnej rovnováhy a zlepšenie fyzickej i psychickej kondície ženy. PinkFertil obsahuje látky, ktoré priaznivo ovplyvňujú psychickú činnosť a prispievajú k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Prípravok je zložený výhradne z vedecky overených formulácií a zložiek s preukázateľným účinkom, čo dáva výrobku status najvyššej kvality a pomáha zvýšiť šance pre úspešné otehotnenie. 

Hlavné účinky PinkFertil

 • Formulácia prípravku obsahuje vedecky dokázané zložky, ktoré zvyšujú plodnosť ženy.
 • Priaznivé účinky na ovuláciu a pravidelný menštruačný cyklus.
 • Podpora reprodukčného zdravia, hormonálnej rovnováhy a zlepšenie fyzickej i psychickej kondície ženy.
 • Optimalizácia hormonálnej hladiny po dlhodobom užívaní antikoncepcie.
 • Obzvlášť vhodný pre ženy, ktoré plánujú bábätko v zrelšom veku.
 • PinkFertil je vhodným výživovým doplnkom aj pre ženy plánujúce asistovanú reprodukciu (IVF).

BlueFertil je doplnok stravy určený mužom pre zvýšenie kvality spermií, plodnosti a potencie. Obsahuje prírodný komplex 115 rôznych bylinných extraktov, vitamínov, minerálov, antioxidantov a aminokyselín zameraných na podporu reprodukčného zdravia muža. Pozitívne ovplyvňuje pohyblivosť spermií, ich počet, koncentráciu, tvar a objem ejakulátu. Prípravok je zložený výhradne z vedecky overených formulácií a zložiek s preukázateľným účinkom, čo dáva výrobku status najvyššej kvality. Zloženie BlueFertil je zamerané aj na podporu fyzickej a psychickej kondície, ktoré sú počas plánovania potomstva jedným z predpokladov úspešnosti.

Hlavné účinky BlueFertil

 • Zväčšenie hustoty spermií
 • Zvýšenie objemu ejakulátu
 • Zvýšenie pohyblivosti spermií
 • Zlepšenie tvaru spermií
 • Zlepšenie fyzickej a psychickej kondície
Čítaj celý článok
pr_clanok
24. júl 2017 Čítané 554x

Ste obdarená ženskými krivkami, máte vysokú postavu alebo Vás trápi väčšie bruško? V e-shope Blancheporte.sk nájdete oblečenie, ktoré padne ženám všetkých tvarov!

Vysoká postava

Ste v spoločnosti často kvôli svojej výške v centre pozornosti? A prečo nie! Nebojte sa experimentovať s farbami, vzormi, extravagantnými strihmi a potlačmi a naopak zabudnite na nudné jednofarebné outfity. K jednoduchému vŕšku si tak oblečte napríklad vzorované nohavice alebo sukňu s potlačou. Pristanú Vám pohodlné nohavice, v lete pokojne aj v 7/8 dĺžke. Ideálna je pre Vás  kombinácia voľnejších priliehavých kúskov. Milujete podpätky, ale nechcete ich kvôli svojej výške nosiť? Stačí si len vyberať také topánky, ktoré nebudú mať príliš vysoký opätok.

Malá postava

Príroda Vám vo výške príliš nenadelila? Voľte také kúsky, ktoré Vás opticky predĺžia a zvýraznia Vašu siluetu. Ideálnymi pomocníkmi sú v tomto prípade vypasované strihy, zvislé prúžky a lesklé materiály. Trefou do čierneho sú pre Vás nohavice s vysokým pásom. To isté platí aj o sukniach, dajte si ale pozor na ich dĺžku – nemala by byť dlhšia ako pod kolená. Rada si obliekate saká? Zamerajte sa na tie kratšie, vďaka nim budú Vaše nohy vyzerať dlhšie. Výšku opticky naženiete tiež topánkami na podpätku. A ak si na lodičky príliš nepotrpíte, obujte si tenisky na platforme.

Veľké prsia

Máte bujný dekolt? Smelo ho ukážte. Vo Vašom prípade je úplným základom správna spodná bielizeň. Zamerajte sa na to, aby Vám dodala potrebnú oporu a aby držala pevne všetko, čo má. A čo navrch? Rozhodne jednoduché tričká s výstrihom do "V", ktoré Vám v kombinácii s krátkym slušivým náhrdelníkom vykúzlia krásny dekolt. Pokiaľ na svoje poprsie nechcete príliš upozorňovať, oblečte si tričko s okrúhlym výstrihom. Nezabudnite tiež zvýrazniť svoj pás. Ten docielite jednoducho širším opaskom a vypasovaným strihom nohavíc.

Väčšie bruško

Trápi Vás väčšie bruško? Sťahovacie nohavičky a korzety dokážu ozajstné divy. Čo sa týka samotného oblečenia, vyberajte si skôr vzdušné, voľnejšie a dlhé kúsky, ktoré Vaše brucho nebudú zbytočne zdôrazňovať. Skvelú službu Vám preukážu tiež nohavice s vysokým pásom. Nosíte rada šaty? Potom si obliekajte zavinovacie modely a šaty v empírovom strihu. Ak dávate prednosť radšej sukniam, stavte na tie s rozšírením do "A". Môžete si určite dovoliť nosiť aj saká, siahnite ale jedine po tých s prehnutím v páse. Nezabudnite ani na doplnky, pretože práve tie sa postarajú o prilákanie pozornosti tam, kam potrebujete.

Široké boky
Široké boky nie sú tabu. Buďte pyšná na svoje zmyselné krivky. Ak im potrebujete dodať ten správny tvar, oblečte sa do tvarujúcej  spodnej bielizne. Zamerajte sa predovšetkým na dlhšie tričká s volánmi a inými detailmi, môžu byť aj s rozparkami. Ideálnymi nohavicami pre Vás sú tie s vysokým pásom. Ak nemáte výrazný pás, použite opasok, ktorý ho krásne zdôrazní. Ani sukniam sa nemusíte vyhýbať. Na Vašej postave budú tým pravým modely so strihom do "A". Vašim tvarom budú lichotiť tiež puzdrové sukne. Musia byť ale do pása a aspoň ku kolenám. Opticky svoju postavu môžete zoštíhliť aj výberom správnej obuvi.

Ak aj máte akúkoľvek postavu, myslite na to, že najdôležitejšie je vedieť, čo Vám pristane. Internetový e-shop s originálnou francúzskou módou Blancheporte Vám v módnej poradni napovie, ktoré kúsky sa k Vám hodia. A navyše máte teraz jedinečnú možnosť ušetriť až 80 %! Nebola by škoda nevyužiť to?

Čítaj celý článok
pr_clanok
11. júl 2017 Čítané 240x

Hľadáte spoľahlivý internet, ktorý je doma v meste i na vidieku? Aj keď nemáte prístup k optike, ktorá ponúka bleskurýchly internet bez obmedzení, nezúfajte. Kvalitný internet pre domácnosť, ktorý funguje v 4G sieti môžete mať takmer kdekoľvek.

Reč je o domácom internete, ktorý na svoje fungovanie prakticky nepotrebuje nič viac, len pokrytie 4G siete a jedno zariadenie. Jeho veľkou výhodou je široká dostupnosť a jednoduchá inštalácia, ktorá navyše nenaruší žiadny interiér.

Vhodný domov aj na chalupu

Domáci 4G internet je dobrou voľbou nielen ak bývate na vidieku, ale aj vtedy, ak často trávite voľné dni napríklad na chalupe, no aj tam potrebujete byť online.  Na miestach, z ktorých ste donedávna vždy museli telefonovať domov, aby ste zistili kedy vám ide autobus, kto vyhral futbalový zápas, či aké suroviny idú do obľúbeného receptu, dnes môžete sledovať online spravodajstvo aj filmy rovnako plnohodnotne ako doma. A ak je vonku škaredo, ľahko zabavíte aj vaše deti. Užiť si tak predĺžený víkend s rodinou mimo ruchu veľkomesta, ale so všetkými vymoženosťami súčasnej doby či dokonca pracovať z domácej kancelárie na chalupe tak už vďaka Domácemu 4G internetu nie je problém.

Bez problémov môžete surfovať, aj keď sa večer stretne celá rodina, pričom vaša trpezlivosť nebude skúšaná nekonečným načítavaním stránok. Je úplne jedno, či používate notebook alebo radšej smartfón, či preferujete výkonné stolné počítače alebo skôr šikovné tablety. S Domácim 4G internetom sa pripojíte z akéhokoľvek zariadenia  jednoducho cez Wi-Fi alebo káblom.

Bez vŕtania a neporiadku

Smelo do toho. Inštalácia je skutočne jednoduchá. Všetko potrebné si môžete doniesť už z predajne. Doma jednoducho rozbalíte zariadenie – Wi-Fi router, ktorý zaberie len minimum miesta, vložíte SIM kartu a je to. Za pár minút máte domácnosť pokrytú kvalitným internetom. S prehľadom to teda zvládnete sami, a to aj keď nie ste technický typ. Nemusíte sa dohadovať s technikmi na čase inštalácie, brať si voľno z práce, ani púšťať si do bytu cudzích ľudí. A čo je úplne skvelé, nenarobíte si doma žiadny neporiadok, celý proces sa zaobíde bez vŕtania, komplikovaného káblovania či iných výrazných zásahov do vášho interiéru.

Overte si dostupnosť rýchlo a jednoducho
Na to, aby ste mohli používať Domáci 4G internet od Orangeu, netreba veľa. Stačí byť v dosahu pokrytia 4G siete. Tou Orange pokrýva až 80 % populácie Slovenska a pokrytie stále rozširuje. To, či ste v pokrytí, aj kvalitu signálu, si ľahko overíte na zákazníckej linke, v predajni Orangeu alebo cez Orange Kvalimeter.

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. júl 2017 Čítané 294x

Asi každá mamina zažíva pri balení na dovolenku mierny stres - myslieť na potreby celej rodiny a pritom na nič nezabudnúť! Ak už plavky, osušky, hračky, manželova potápačská výbava aj kúpacie kolesá pre najmenších našli svoje miesto v kufri, teraz prichádza na rad lekárnička. Nikdy neviete, čo vás môže zastihnúť. A aké lieky by v nej nemali chýbať pre vaše ratolesti? S týmto zoznamom na nič nezabudnete:

1. lieky, ktoré dieťa užíva pravidelne

Číslo jedna v zozname liekov. Ak vaše dieťa pravidelne užíva lieky na predpis, nezabudnite si vziať potrebné množstvo.

2. lieky proti horúčke

Horúčka, obranný mechanizmus tela, býva sprievodným javom mnohých ochorení. Či už vaše dieťatko pochytí virózu, alebo úpal, mali by ste mať so sebou lieky na zníženie teploty. Pribaliť by ste si ich mali nielen vo forme sirupov či tabletiek, ale aj v čípkovej forme, ktorá je dobrá v prípade, že dieťa zvracia a odmieta stravu.

3. lieky a príslušenstvo na dezinfekciu rán a odrenín   

Okrem obväzov, náplastí, pinzety či nožníc by mal mať v lekárničke miesto aj dezinfekčný prípravok. Dnes existujú prípravky, ktoré nielen dezinfikujú a znižujú bolesť rán a odrenín, ale aj urýchľujú ich hojenie. Takýmto prípravkom je napríklad  práškový sprej Bionect Silverspray na lokálne použitie. Tým, že obsahuje kyselinu hyalurónovú a metalické striebro, tvorí účinnú bariéru proti infekcii a podporuje prirodzený proces hojenia. Malí nezbedníci tak rýchlo zabudnú na boľavé suveníry.

4. lieky na tráviace ťažkosti
Či už zmena stravy, alebo viróza, detský tráviaci trakt je omnoho citlivejší než ten dospelý. Hnačka, vracanie, plynatosť či zápcha, každý problém si vyžaduje iné riešenie. Akútna hnačka a vracanie netrvajú dlho, pomoc lekára hľadajte v prípade, že trvajú dlhšie než dva dni, u detí mladších ako jeden rok dlhšie než 24 hodín. Pokiaľ ide o krátkodobú záležitosť, nasaďte dieťaťu diétu a klasické lieky z lekárne vo forme kvapiek či rozpúšťacích práškov.   
Nemali by ste zabúdať ani na to, že dieťa stráca veľa vody a minerálov, čo vedie k dehydratácii, preto okrem liečby myslite aj na rehydratáciu v podobe výživných roztokov. Pri opačnom tráviacom probléme – zápche, majte na pozore, akú stravu vaše dieťa prijíma, dbajte na dostatočný príjem tekutín, čerstvého ovocia a zeleniny. Po ruke majte aj masť na konečník.

5. lieky na dýchacie ťažkosti

Povinnou výbavou sú dezinfekčné pastilky na cmúľanie, kvapky či sirup proti kašľu,  pre ľahšie dýchanie a zmiernenie nosnej sekrécie sprej do nosa. V lekárni nájdete sirupy na suchý aj vlhký kašeľ, existujú však aj sirupy na oba typy súčasne. Pri závažnejších zápalových infekciách ako je angína si neporadíte len s klasickými medikamentami, nutná je liečba antibiotikami, preto v týchto prípadoch radšej navštívte miestneho lekára alebo pohotovosť.

6. kvapky do očí a uší

V prípade podráždenia očí slnkom, pieskom či klimatizáciou ich aplikujte po stiahnutí dolného viečka. Na boľavé ušká majte so sebou kvapky, pri výtoku navštívte radšej lekára.


7. lieky na alergiu, poštípanie

Silné svrbenie, pálenie a žihľavka sú sprievodným javom alergie na slnko, jedlo či iné látky. Pribaľte si preto aj antihistaminiká na ukľudnenie podráždenia. Pozor na štípance od hmyzu, pomôžu repelenty aj gély na postihnuté miesta.

Čítaj celý článok
pr_clanok
29. jún 2017 Čítané 358x

Baktéria Neisseria meningitidis, známa aj ako meningokok, patrí medzi najnebezpečnejšie baktérie. V prípade prepuknutia invazívnej meningokokovej infekcie môže nastať smrť v priebehu 24 hodín. K najohrozenejším vekovým skupinám – okrem najmenších detí do 4 rokov – patria dospievajúci, mladí dospelí alebo cestovatelia.

Hrozba menom meningokok

Meningokok sa prenáša výlučne medzi ľuďmi. Baktéria sa nepohybuje a tvarom pripomína zrnko kávy. Bežne sa vyskytuje v dýchacích cestách u 4 až 35 % zdravých ľudí, takže v tomto smere nie je nijako výnimočná.  Až 25% adolescentov a 5% - 11% dospelých predstavujú asymptomatických nosičov N. meningitidis.

Bezpríznakový nosič však dokáže nakaziť iných a môže spôsobiť život ohrozujúce ochorenie s prudkým priebehom. Inkubačná doba ochorenia je relatívne krátka a pohybuje sa v rozmedzí od 1 do 8 dní.

K prenosu infekcie dochádza vzdušnou cestou, kvapôčkami, najčastejšie pri blízkom kontakte, kýchaním, kašľaním, smrkaním, či bozkávaním.

Väčšinou si imunitný systém vie s meningokokom poradiť. Ak sa však meningokok dostane do krvi, spôsobuje závažné invazívne meningokokové ochorenia.

V populácii cirkuluje 13 séroskupín baktérie Neisseria meningitidis. Šesť z nich (A, B, C, W135, X a Y) spôsobuje väčšinu meningokokových ochorení.

Invazívne meningokokové ochorenia – IMO

Meningokok spôsobuje závažné invazívne meningokokové ochorenia, ktoré sú nepredvídateľné, mimoriadne rýchlo postupujúce a potenciálne ohrozujúce život. Okrem meningitídy (zápalu mozgových blán) spôsobuje meningokok aj celkové horúčkovité ochorenia – sepsu či toxický šok (Waterhouse-Friederichsenov syndróm).

Svetová zdravotnícka organizácia odhaduje, že meningokokové ochorenie bolo v roku 2000 príčinou 171 000 úmrtí na celom svete. Úmrtnosť sa pohybuje na úrovni 10 percent prípadov.

Hnisavý zápal mozgových blán predstavuje jedno z najzávažnejších ochorení, ktoré môže viesť k závažným následkom i smrti. Pri tomto ochorení preniká meningokok do mozgovej blany, kde spôsobuje rozsiahly hnisavý zápal. Meningitída má náhly začiatok, začína sa prudkými silnými bolesťami hlavy, vysokými horúčkami, vracaním, kŕčmi až bezvedomím. Typickým príznakom akéhokoľvek zápalu mozgových blán je stuhnutie šije a sťažená pohyblivosť hlavy. Meningitída sa môže, ale nemusí spojiť aj s meningokokovou sepsou (otravou krvi).

Meningokoková sepsa je extrémne rýchla reakcia organizmu na bakteriálnu infekciu krvi. Úmrtnosť dosahuje až 25 až 50 percent. Nástup je rovnaký ako pri meningitíde. Keďže dochádza k poruchám zrážanlivosti krvi, objavujú sa krvné podliatiny (petéchie) a nastáva krvácanie do vnútorných orgánov.

Petéchie sú typickým príznakom meningokokovej sepsy a sú azda posledným varovným signálom pred celkovým zlyhaním organizmu. Chorému opuchne tvár, najmä pery, objavia sa hnisavé ložiská. Často sa na končatinách vytvoria krvavé gangrény a je nevyhnutné končatiny amputovať. Organizmus prežíva šokový stav, dochádza k postupnému zlyhaniu organizmu.

Tretím variantom IMO je tzv. Waterhouse-Friederichsenov syndróm. Ide o krvácanie do nadobličiek a ďalších častí tela. Okrem nešpecifických príznakov sa prejavuje hypotenziou a rôzne veľkými podkožnými krvavými podliatinami. Organizmus prežíva šokový stav, dochádza k postupnému zlyhávaniu jednotlivých orgánov.

Meningokok postupuje veľmi rýchlo a môže končiť smrťou v priebehu 24 až 48 hodín od prvých príznakov.⁵ Ani v prípade intenzívnej lekárskej starostlivosti nebýva isté, či pacient prežije. V prípadoch pozitívnej vyhliadky začnú po 3 – 4 dňoch príznaky ustupovať, aj keď komplikácie môžu ostať.

Ohrozené sú najmä deti a mladí ľudia

Meningokok môže napadnúť ľudí bez rozdielu veku. Existujú však konkrétne rizikové skupiny, ktorým invazívne meningokokové ochorenia (IMO) hrozia najviac.

Deti vo veku do 4 rokov

Po narodení si začína obranný systém dieťaťa vytvárať vlastné protilátky a imunitu získanú od matky postupne stráca. Ak sa v tomto období dostane do styku s meningokokom, môže prísť k vypuknutiu závažného meningokokového invazívneho ochorenia. Nezrelý imunitný systém dieťaťa si potom s ním nemusí vedieť poradiť.

Dospievajúci

Dospievanie je dôležitým obdobím telesných zmien u človeka a dozrieva aj imunitný systém. Tínedžeri svoj imunitný systém často vyčerpávajú. Málo spia, vyvíjajú nadmernú fyzickú záťaž, snažia sa vyrovnať rovesníkom a pod. Pri infekcii tak ich oslabený imunitný systém nedokáže meningokoku vzdorovať.

Baktéria meningokoka sa naviac často prenáša medzi ľuďmi, ktorí sú medzi sebou v úzkom kontakte. Napríklad študenti na internáte, školské brigády či výlety. V uzavretých komunitách sa preto môže baktéria meningokoka šíriť oveľa ľahšie.

Cestovatelia

Cestovanie býva pre ľudský imunitný systém stresujúce. Nebezpečenstvo IMO je obzvlášť závažné u prevažnej väčšiny cestujúcich a turistov, keďže presná a včasná diagnóza a zdravotná starostlivosť nemusia byť v niektorých regiónoch sveta celkom dostupné. Pri bližšom kontakte s miestnym obyvateľstvom (verejná doprava, ubytovacie priestory a pod.) sa bezprostredná hrozba IMO zvyšuje.

Treba vyhodnotiť o akú cieľovú krajinu ide a aká bude dĺžka pobytu, príp. aká vysoká bude v mieste koncentrácia ľudí (spoločenské a športové podujatia, festivaly, náboženské púte,). Platí, že cestovatelia, ktorí sú  nosičmi, môžu po návrate domov šíriť infekciu vo svojom okolí.

Jedinou účinnou prevenciou je očkovanie

Nimenrix:tm: štvorvalentná konjugovaná vakcína, ktorá pomáha chrániť proti meningokokom séroskupín A, C, W135, Y. Vakcína je dobre tolerovaná a predstavuje výhodu jednej dávky, ktorú je možné podať aj s inými vakcínami.

Nimenrix:tm: je prvou a jedinou ACW135Y konjugovanou vakcínou schválenou na použitie u jedincov  vo veku od 6 týždňov.

Výber najvhodnejšej vakcíny je treba konzultovať s príslušným pediatrom.

V prípade dospelých potom v ambulancii všeobecného lekára.

Nimenrix je konjugovaná očkovacia látka proti meningokokom skupín A, C, W135, Y viazaná na lekársky predpis. Pred podaním vakcíny Nimenrix lekárom si pozorne prečítajte písomnú informáciu o lieku. O využití vakcíny a prípadných nežiaducich účinkoch sa poraďte s lekárom. Kontakt pre prípad hlásenia nežiaducich účinkov: SVK.AEReporting@pfizer.com.

Čítaj celý článok
pr_clanok
27. jún 2017 Čítané 319x

Ak premýšľate o tom, kam s deťmi na výlet, skúste navštíviť aquapark vo Veľkom Mederi.

Počas celého leta organizuje pre deti veselé animačné programy. Vytvorený bude ostrov drobčekov, kde sa tím zabávačov postará o ratolesti, zatiaľ čo vy, rodičia alebo príbuzní môžete pokojne relaxovať.

Deti majú tak isto vytvorený skvelý priestor vo vonkajšom detskom bazéne s hracími elementmi ako vodný lievik a vodné delo. Stredisko ďalej ponúka vzrušujúce adrenalínové atrakcie. Ich súčasťou sú šmýkačky a tobogany exotických tvarov a pestrých farieb. Návštevníkom poskytujú prejazd toboganovým potrubím s vyústením na obrovskú rampu, alebo do pestrofarebného lievika.

Areál sa vyznačuje útulným prostredím, čomu napomáha bohatá zeleň a priľahlý lesopark. Súčasťou areálu je Tarzania, lanová dráha s dĺžkou 650 metrov. Je rozdelená do dvoch trás a poriadne ponaťahuje údy veľkých aj malých lezcov. Pre návštevníkov bude otvorených až 10 bazénov. Geotermálna voda v stredisku má blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo. Na svoje si tu prídu milovníci víriviek, rekreační plavci aj športovci.

Počas letnej sezóny zaplatí dospelý návštevník za celodenný pobyt 9,50 Eur. Rodinný balík určený pre dve dospelé osoby a jedno dieťa vyjde rodinný rozpočet na 22,0 Eur.

Pre ubytovaných hostí sú poskytnuté extra zľavy. Letná sezóna bude trvať do konca augusta. Veľký Meder sa môže popýšiť najvyšším počtom slnečných dní na Slovensku. Privítať vás tu preto môže príjemné letné počasie.

Viac informácií nájdete na www.thermalcorvinus.sk  

Čítaj celý článok
pr_clanok
26. jún 2017 Čítané 229x

Trh s práčkami sa rozvíja rovnako rýchlo, ako najnovšie technológie. Spoločnosti držia krok s vývojom elektroniky a súčiastok, ktoré úspešne kombinujú s overenými postupmi v najnovších modeloch domácich spotrebičov. Medzi ne sa radia aj najnovšie modely parných práčok spoločnosti LG.

V čom je vlastne výhoda?

Pranie pomocou pary je stále vyhľadávanejším spôsobom čistenia oblečenia. Rozvoj technológií navyše v súčasnosti umožňuje zaobstarať parnú práčku do domácnosti a získať tak možnosť využiť mnohých výhod, ktoré ponúka. Zastrešujúcou výhodou je úspora. Vďaka šikovným programom ušetríte čas, peniaze, zdravie i prírodu.

Nezaťažuje prírodu a chráni peňaženku

Úspora peňazí a nízka ekologická záťaž súvisí so zníženou spotrebou energie a vody. Vďaka tomu, že je para do bubna vstrekovaná pod veľmi vysokým tlakom, je schopná ušetriť až 30% vody oproti praniu v klasickej práčke o rovnakej veľkosti bubna. Kvôli vysokej teplote pary je proces vysoko funkčný a na jej vytvorenie sa spotrebuje menej vody. Týmto a skrátením doby prania možno usporiť až približne 20% spotreby elektrickej energie.

Ušetriť sa dá aj na pracích prostriedkoch, ktoré sa vo vysokých teplotách lepšie rozpúšťajú. Nie je ich teda potrebné veľké množstvo. Parné práčky LG navyše vo vybraných programoch nepotrebujú žiadny prací prostriedok. Takouto skvelou funkciou je Parná aviváž. Tá bielizeň zmäkčuje, bez použitia chemických prostriedkov, iba parou. Bielizeň je vďaka tomu mäkšia a menej pokrčená.

Čas šetria prednastavené programy využívajúce hlavné funkcie parných práčok LG. Vďaka značeniu uvidíte, ako dlho každý program trvá a kedy bude skončený. Veľmi časovo vyťažení zákazníci ocenia program Osvieženie bielizne. Počas 20 minút osvieži parou oblečenie, zbaví zápachov a zmierni jeho pokrčenie.

Bojovník proti alergénom

V domácnosti sa bežne nachádza niekoľko druhov alergénov. Najčastejšie sú roztoče, ktoré nájdeme vo všetkých textíliách. Ďalšími sú plesne a peľ. Plesne šíria vzduchom škodlivé mikroskopické spóry. Peľ sa zachytáva na oblečení a je prenášaný do domáceho prostredia, čo spôsobuje nepríjemné reakcie.

Parné práčky spoločnosti LG sú pre boj s alergénmi priamo stvorené. Využívajú totiž technológiu TrueSteam. Vďaka tomu získali certifikáciu BAF, ktorá potvrdzuje zničenie až 99,9% alergénov! Priamo pre alergikov je pripravený špeciálny program a vybrané modely ponúkajú starostlivosť aj o detskú bielizeň. Pomocou týchto programov bude oblečenie úplne neškodné. Para je totiž skvelým nástrojom na potieranie alergénov. Preniká hlbšie medzi vlákna a dostane sa dôsledne ku každému kúsku textilu.

Skvele vyzerajúca bielizeň a jednoduchšie žehlenie

Spoločnosť LG využíva paru k dokonalejšiemu praniu všeobecne. Po 20 minútach redukuje para zápach a pokrčenie bielizne. Je navyše mäkká a príjemná na dotyk. Spoločne s rovnomerne rozloženou teplotou v práčke a správnym navlhčením látok zabezpečí funkcia TrueSteam aj ľahšie žehlenie.

Dôraz pri vývoji parných práčok bol kladený predovšetkým na kvalitné vyčistenie odevov od všetkých nečistôt až po odstránenie mikroskopických organizmov. Prehľad ponúkaných parných práčok nájdete na http://www.lg.com/sk/parne-pracky

Čítaj celý článok
pr_clanok
14. jún 2017 Čítané 333x

Ako mladá som si myslela, že problém s únikom moču sa týka iba starých žien. Až keď sa mi tesne pred 40-kou narodilo druhé dieťa, zistila som, že táto „nepríjemnosť“ trápi, okrem starších žien, aj tie mladšie.

Určite bol tento môj problém do veľkej miery spôsobený pôrodom vo veku, kedy je predsalen panvové dno trošku viac náchylné k ochabovaniu a takmer všetky svaly na tele už nemajú tú schopnosť regenerácie takú ako keď máte 20, alebo 30. Okrem toho som si uvedomila, že som do tej 40-ky prekonala aj niekoľko zápalov močového mechúra.

Pár mesiacov po pôrode som bola presvedčená, že tento problém postupne zmiernim cvičením, ale keď sa to nezlepšovalo, a dokonca som mala obdobia počas jesene a zimy, keď som čo i len trošičku prechladla, že to bolo dokonca horšie.

Navyše, moje dieťatko začalo behať, chcelo sa naháňať a všetky tieto činnosti boli pre mňa značne nepríjemné, nehovoriac o tom, že keď som si kýchla, či zakašľala, ani nemusím pokračovať... Všetky ženy, ktoré niečo takéto niekedy zažili, vedia presne o čom hovorím. Po čase som zistila, že nie som sama a mnohé kamarátky majú podobný problém, mali ho alebo sa preň trápili. Niektoré sa toho zbavili vďaka joge, alebo špeciálnymi cvikmi - Kegelove cviky, mnohé vyskúšali rôzne výživové doplnky, alebo aj lieky.

Mňa najviac zaujali bylinné kvapky na močový mechúr a obličky, chválili ich mladšie aj staršie ženy.

Vyskúšala som ich a naozaj mi veľmi pomohli a môžem ich len a len odoporučiť.

Užívala som ich dlhodobo pol roka, výsledok sa dostavil a ja som konečne mohla robiť všetky tie činnosti, ktoré boli dovtedy pre mňa stresujúce a nepríjemné a naplno som si ich vychutnala. Stále sa z toho teším a ak sa mi kamarátka, alebo známa posťažuje s podobnými problémami, už viem čo jej poradiť.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. jún 2017 Čítané 313x

Tehotenstvo a materstvo patrí k najkrajším obdobiam v živote ženy, ale rastúce bruško často vyžaduje obmenu šatníka a to od spodného oblečenia až po šaty, sukne, nohavice i bundy. Ani po pôrode sa šatník ihneď nevráti do starých koľají. Postava ešte nejakú dobu nebude tým čím bola a novonarodené bábätko vyžaduje neustálu pozornosť. Oplatí sa teda investovať do oblečenia, ktoré je variabilné pre obdobie tehotenstva i materstva.

Na prechádzky v chladnejšom počasí je výbornou voľbou variabilná tehotenská softshellová bunda 3v1 od ALPINE PRO, ktorá je navrhnutá pre čakajúce mamičky, aj tie, ktoré už nosia deti v šatke alebo nosítku. Bunda má špeciálne odopínateľnú vsadku na tehotenské bruško a nosiacu vsadku, ktorá kryje telíčko a hlavičku dieťatka. Bundu oceníte hlavne pri cestovaní do práce, alebo v prírode, pri nákupoch, i bežných záležitostiach sprevádzajúcich materstvo, pretože vďaka nej budete mať obe ruky voľné. Softshellovú bundu si užijete aj bez vsadky pri prechádzkach s kočíkom. Vo svojom šatníku už ju má napríklad aj moderátorka Lucie Křížková:  

„Na této bundě mi přijde obzvlášť skvělé to, že jí můžete nosit před, během i po těhotenství. Nechtělo se mi úplně kupovat těhotenský kabát, který unosím tři nebo čtyři měsíce a co pak s ním. Sama jsem byla těhotná přes zimu, a když se Lola narodila, řešila jsem to tak, že jsem jí měla v nosítku, přes nosítko uvázaný svetr a na sobě kabát. Teď už ale na procházky s Lolou oblékám hlavně tuto variabilní bundičku.“

Viac informácií o bunde 3v1 Straita získate na alpinepro.sk/straita

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. jún 2017 Čítané 319x

Čím menej sacharidov na večeru – radia odborníci na zdravú výživu. Penam tipy, z toho jedna horúca novinka, sledujú tieto trendy. Chutný krajec FIT Večerného chlebíka si môžete dopriať aj na večeru a Penam LOW CARB KREKRY sú tiež skvelým tipom na večerné chrumkanie.

Penam Večerný chlebík z radu Fit deň je bielkovinový celozrnný pšeničný chlieb doplnený ľanovými semenami, slnečnicovými jadrami a sójovým šrotom. S obsahom sacharidov a bielkovín je skvelým tipom pre vyvážený jedálny lístok a na záver dňa dodá správnu dávku bielkovín, ktorú potrebujeme.

Odborníci radia: sacharidy sú ideálne na raňajky, pretože ráno potrebujeme dodať telu energiu. Po pestrom obede s porciou zeleniny by sme si večer mali pripraviť niečo chutné a ľahké s dostatkom bielkovín. Napríklad hydinové mäso alebo rybu so zeleninou, vajíčka, syr, tvaroh, strukoviny. A pre spestrenie si tiež môžeme dať krajec Večerného chlebíka s tvarohovou, syrovou či zeleninovou nátierkou.  Je ideálny aj pre milovníkov športu, ktorí si potrebujú po náročnej fyzickej aktivite doplniť chýbajúcu dávku bielkovín.

Výživové hodnoty:

(100 g chleba obsahuje)

Energia                                 1192 kJ (287 kcal)

Bielkoviny                                                  26,0 g

Sacharidy                                                         4 g

    z toho cukry                                              1,9 g

Tuky                                                                16 g

    z toho nasýtené mastné kyseliny         1,8 g

Vláknina                                                     12,0 g                                  

Doslova horúcou novinkou v ponuke pekárskej spoločnosti v rade Fit deň sú Penam LOW CARB KREKRY s vysokým obsahom bielkovín,  sú tiež zdrojom vlákniny a majú nízky obsah sacharidov. Príjemne chrumkavé krekry plné chutných slnečnicových a ľanových semienok a tiež ovsených vločiek si môžete vychutnať nielen večer pri obľúbenom televíznom programe namiesto čipsov, ale aj v aute, na výlete, či ako prvú pomoc na zahnanie hladu v práci.

Výživové hodnoty:

(100 g krekrov obsahuje)

Energia                                2160 kJ (520 kcal)

Bielkoviny                                                    28 g

Sacharidy                                                     20 g

    z toho cukry                                            4,7 g

Tuky                                                              34 g

    z toho nasýtené mastné kyseliny       5,4 g

Vláknina                                                       12 g

Soľ                                                                 1,1 g

Náš tip: vyskúšajte ich ako prílohu k rôznym druhom nátierok a dipov, spolu s nakrájanou čerstvou zeleninou (uhorky, mrkva, zelerové stonky), k hustému gréckemu jogurtu alebo  krémovým zeleninovým polievkam namiesto krutónov. Chutne spestria studené občerstvenie pre návštevu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. jún 2017 Čítané 554x

Štyri až sedem mesiacov, to je vekové rozmedzie, keď bábätku začínajú rásť prvé mliečne zúbky. Pre mnohé dojčatá sa však začína obdobie slinenia a poplakávania, nepokoja a mrzutej nálady. Posledné dva menované problémy logicky trápia aj ustarostené mamičky.

Mliečne zúbky majú jasnejšiu bielu farbu, sú menšie ako trvalé a takisto nemajú takú plnohodnotnú sklovinu ako zuby v stálom chrupe. Vek, v akom sa obyčajne začnú tlačiť von zo zdurených ďasienok dojčaťa, je okolo štyroch mesiacov, najčastejšie v období dosiahnutia pol roka. 

            Pozri si video: 

Dvojzubý novorodenec z Lučenca

Aby to však nebolo také jednoduché, niektoré deti sa dokonca narodia so zubom v ústach, hovorí sa mu dentitio natale, natálne zuby. Nie je to možno až taká rarita, akoby sa zdalo, v každej pôrodnici sa to udeje raz za dva-tri roky. V 95% prípadov ide o bežné mliečne zuby, ktorých bude dohromady dvadsať, v 5 % sú tieto ,,predčasné" zúbky nadpočetné.

Pred niekoľkými rokmi v Lučenci prišiel na svet chlapček Vlastimil dokonca s dvoma zubami! Jeden zo zubov mu však museli vytrhnúť, pretože sa kýval a dieťa by sa ním mohlo zadusiť. Ak sa však takéto natálne zuby nekývu, nie je dôvod deťom ich vyberať a mamu by pri dojčení pohrýzť nemali.

Natálne zuby - symbol výnimočnosti

O natálnych zuboch existujú záznamy už z obdobia pred naším letopočtom. V minulosti sa s nimi logicky spájali rôzne povery. Najskôr boli tieto zúbky u novorodencov považované za predzvesť katastrofy. Neskôr ľudia verili, že ak bude mať zuby pri narodení chlapec, čaká ho skvelá budúcnosť. U dievčat to bolo, naopak, zlé znamenie. Africké kmene dokonca deti s natálnymi zubami zabíjali. Ani čínske rodiny nevnímali túto anomáliu pozitívne. Angličania však verili, že novorodenec so zúbkami bude vynikajúcim vojakom, vo Francúzsku a Taliansku sa tradovalo, že takéto dieťa dobyje svet. Našťastie, aj Vlastimilovi rodičia z Lučenca verili, že ich syn s dvoma zubami už pri narodení bude veľmi múdry a obdarený rôznymi špeciálnymi schopnosťami. Veď so zubom v ústach sa narodili aj Július Cézar, Ľudovít XIV. či Napoleon.

Horúčky či hnačka - časová súvislosť?

Mliečne zuby niekedy rastú celkom nenápadne. Inokedy tlačenie sa prvých zúbkov sprevádza krik, plač, nepokoj, pridružia sa dokonca horúčky, hnačky a celá rodina sa nevyspí. V horšom prípade môže mať dieťatko na ďasnách tzv. erupčné cysty, modro-červené pľuzgiere, ktoré môžu dokonca krvácať. Ak sú v ústach dlhšie ako týždeň, je potrebné navštíviť lekára.

Z lekárskeho hľadiska neexistuje vysvetlenie problémov počas prerezávania zubov ako horúčka či hnačka. Môže ísť o náhodnú časovú súvislosť medzi ,,zúbkovaním" a úbytkom materských protilátok. Imunitný systém dojčaťa vtedy citlivejšie reaguje.

Pomoc pri prerezávaní z lekárne

Pri problémoch s prerezávaním zúbkov je dôležitý dostatočný príjem tekutín a dostatok blízkeho kontaktu a trpezlivosti. Pomôcť môžu špeciálne hryzacie krúžky vychladené v chladničke a takisto ampulky Camilia z lekárne, ktorých tekutý obsah možno dieťaťu podať 2-3-krát denne. Ide o voľnopredajný liek dostupný bez lekárskeho predpisu, ktorý je na tento problém číslom jeden na Slovensku. Neobsahuje lidokaín ani iné lokálne anestetiká, ani cukor, alkohol či konzervačné látky. Uľahčí čas náročného ,,zúbkovania" deťom aj rodičom a navyše je maximálne bezpečný.

www.boiron.sk/camilia

Čítaj celý článok
pr_clanok
18. máj 2017 Čítané 175x

Peľová sezóna už opäť začala. Aj krátka prechádzka môže spôsobiť citlivejším jedincom rôznorodé prejavy alergickej reakcie, ako sú svrbenie nosa, pálenie očí, časté kýchanie alebo svrbenie, či viditeľné podráždenie pokožky. Existujú rôzne druhy alergénov a deti sú v tomto ohľade ďaleko citlivejšie. Drobné organizmy a pele sú prispôsobené k šíreniu na veľké vzdialenosti, k čomu im ideálne poslúžia rôzne textílie a oblečenie.

Čo sa skrýva medzi vláknami?

Alergie nie sú len sezónne záležitosti. V domácnosti sa bežne nachádza niekoľko druhov alergénov. Najčastejšie sú to roztoče. Tie nájdeme vo všetkých textíliách, dokonca na plyšových hračkách. Ďalšími sú plesne, zvieracie chlpy a peľ samotný. Plesne šíria vzduchom škodlivé mikroskopické spory. Peľ sa, rovnako ako v prípade textilu, zachytáva na srsti domácich miláčikov, čo spôsobuje nepríjemné reakcie.

Ako alergény eliminovať?

V prírode sa niektorým alergénom skrátka nevyhnete. Pohybujú sa voľne vzduchom v rôznych vlnách a intenzite. Znížiť ich výskyt v domácnosti je ale možné rôznymi spôsobmi. Obvykle sú dlho odhaľované príčiny alergie, ktoré následne eliminujeme pomocou zmeny životného štýlu či zapojením nových technológií. Napríklad využitie horúcej pary má v prípade likvidácie alergénov jednoznačne pozitívne výsledky. Para totiž preniká ľahšie a hlbšie medzi vlákna ako voda a dostane sa tak dôsledne ku každému kúsku textilu. Lepšie rozpúšťa pracie prostriedky a dokáže ich rovnomerne využiť. Navyše vďaka vysokej teplote účinne zbavuje oblečenie nežiaducich mikroskopických organizmov a nečistôt.

Práčka, čo má paru

Ovládnuť páru zvládnete pomocou parných práčok spoločnosti LG, ktoré sú pre boj s alergénmi priamo stvorené. Využívajú totiž technológie TrueSteam, teda čistia bielizeň pomocou pary. Tieto parné práčky dostali britskú certifikáciu BAF, ktorá potvrdzuje zničenie až 99,9% alergénov! Priamo pre alergikov je pripravený špeciálny program a vybrané modely ponúkajú aj starostlivosť o detskú bielizeň. Pomocou týchto programov bude oblečenie úplne neškodné.

Spoločnosť LG využíva paru k dokonalejšiemu praniu všeobecne. Už po 20 minútach redukuje para zápach a pokrčenie bielizne. Spoločne s rovnomerne rozloženou teplotou v práčke a správnym navlhčením látok zabezpečí funkcia TrueSteam aj ľahšie žehlenie. Skvelou funkciou je aj Parná aviváž. Tá bielizeň zmäkčuje bez použitia chemických prostriedkov iba parou. Veľmi časovo vyťažené mamičky ocenia program Osvieženie bielizne. Počas 20 minút osvieži parou oblečenie, zbaví ho zápachov a zmierni jeho pokrčenie.

Dôraz pri vývoji parných práčok bol kladený predovšetkým na kvalitné vyčistenie odevov od všetkých nečistôt až po odstránenie mikroskopických organizmov.

Prehľad ponúkaných parných práčok a ich funkcií nájdete TU.

Čítaj celý článok
pr_clanok
15. máj 2017 Čítané 258x

Úsmev je niekedy to najkrajšie, čo Vás môže cez deň postretnúť, špeciálne ten detský. Nie všetky deti ale majú dôvod usmievať sa, preto sa značka Orbit už po druhý krát rozhodla chrániť úsmevy ohrozených detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar, a to nie len prostredníctvom správnych návykov dentálnej hygieny, ale aj osobnostným rozvojom detí. Ambasádorkou usmievavej kampane sa znovu stala Mária Čírová a aktívne sa do nej môžete zapojiť aj Vy. Kampaň „Oplať úsmev“ štartuje už 8. 5. a až do 18. 6. 2017 venuje Orbit 1 % z ceny každého výrobku predaného v tomto období na ochranu zdravého úsmevu a sebavedomia detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar. Kúpou prispejete na úsmevy detí a zároveň si môžete pripomenúť, aké dôležité je oplácať úsmev, napríklad aj pod hashtagom #oplatusmev. Viac informácií na www.oplatusmev.sk.

Po veľmi úspešnom prvom ročníku spoločenskej zodpovednosti sa značka Orbit v tomto roku opäť spojila s občianskym združením Úsmev ako dar, aby tak pokračovala v edukačnej činnosti v oblasti dentálnej hygieny, ktorej neoddeliteľnou súčasťou sú žuvačky bez cukru, ale po novom sa zamerala aj na oblasť osobného rozvoja detí. V duchu hesla „zdravým úsmevom ku zdravému sebavedomiu“ bude značka Orbit v rámci kampane vzdelávať deti aj sociálnych pracovníkov v oblasti správnej starostlivosti o chrup a svoju pozornosť zameria tiež na zdravé sebavedomie detí, ktoré je so zdravým úsmevom veľmi úzko spojené. Vytvorené boli špeciálne Orbit omaľovánky a detská knižka, s pomocou ktorých deti krok za krokom objavia jednoduchosť správnej starostlivosti o chrup a zároveň podporia ich kreativitu a fantáziu.

Deti a sociálni pracovníci sa v rámci kampane ‚Oplať úsmev‘ zúčastnia dentálnych workshopov, vďaka ktorým si deti osvoja správne návyky dentálnej hygieny a navyše získajú potrebné pomôcky v podobe dentálnych balíčkov. To všetko nad rámec darovanej čiastky.

Vyzbierané finančné prostriedky potom poputujú nie len na rekonštrukciu vybavenia centier, vrátane kúpeľní, navštevovaných dobrovoľníkmi Anjelského programu a klientmi centra, ale tiež na organizáciu víkendových pobytov a táborov pre deti a mládež a v neposlednej rade na mzdové náklady terénnych sociálnych pracovníkov, ktorí pre deti zaisťujú chod programov zameraných na rozvoj sociálnych zručností vrátane starostlivosti o zdravie a dentálnu hygienu aj zmysluplné využitie voľného času.

Zapojte sa spolu so značkou Orbit do projektu „Oplať úsmev“a prispejte deťom z občianskeho združenia Úsmev ako dar k zdravému úsmevu a sebavedomiu. Kúpte v období od 8. 5. do 18. 6. 2017 ktorékoľvek žuvačky z portfólia značky Orbit, ktoré sú súčasťou  správnej dentálnej hygieny, prispievajú k zdravým a krásnym zubom aj k detským úsmevom. Oplaťte úsmev, každý úsmev sa predsa počíta – aj ten Váš!

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. máj 2017 Čítané 352x

Bojíte sa vrstviť šperky? My vám ukážeme ako na to!

Myslíte, že príliš veľa šperkov pôsobí lacno a neupratane? V niektorých prípadoch to tak môže byť, avšak ak kombinujete jemné šperky, vrstvenia sa nemusíte báť. Aké šperky sme dnes navrstvili my a aké rady máme pre vás? Čítajte ďalej.

Vrstvite!

Páčia sa vám šperky v rôznych dĺžkach asymetricky uložené? V tom prípade vám odporúčame vrstviť jemné retiazky. Keďže sú minimalistické, viete ich nosiť aj samostatne alebo práve v kombinácií s inými jemnými retiazkami. Pri outfitoch s odhaleným dekoltom veľmi pekne vyniknú a práve vrstvenie ich ukáže v inom svetle. Pri náramkoch platí rovnaké pravidlo – jemné náramky, môžete kombinovať a vrstviť a stále budú vyzerať trendy a štýlovo. Sieť predajní Klenoty Aurum má vo svojej ponuke rozmaníté  zlaté a strieborné šperky svetových značiek ako Tommy Hilfiger, Michael Kors, Emporio Armani či Skagen, z ktorých si vyberiete tie pravé pre Vás.

Mixovanie zlata a striebra?

Určite ste počuli, že tieto dva kovy sa zásadne nekombinujú. My vravíme opak! V dnešnej móde pravidlá neexistujú a je dovolené všetko, v čom sa cítime dobre. Zlaté retiazky Dilema, sme nakombinovali s ich striebornou variantou a hľa, svieži jarný look je tu!

Aký outfit zvoliť?

Vrstvené náhrdelníky najlepšie ukážu na odhalenom dekolte a preto odporúčame výstrihy do V, po prípade ich hlbšie varianty. Či už monochromatické topy alebo bláznivé farby a potlače, všetko je dovolené. Nebojte sa siahnuť aj po starých kúskoch, oblečenia ktorým môžete vďaka pekným šperkom vdýchnuť nový život!

Viac inšiprácií môžete nájsť na klenotyaurum.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. máj 2017 Čítané 365x

Novorodenecký mázok je aj vo Verniose od Bübchen

Prirodzenú ochranu citlivej detskej pokožky zabezpečuje ihneď po narodení novorodenecký „mázok“ - VERNIX CASEOSA. Pomáha adaptácii pokožky na vonkajšie prostredie.

Odborníci odporúčajú mázok po pôrode nezmývať. Belavý maz Vernix Caseosa totiž obsahuje vzácnu lipidovú vrstvu. Je zložená z mastných kyselín, ceramidov a aminokyselín. Tie chránia pokožku bábätka pred škodlivými vplyvmi už v maminom brušku.

Pokožka dieťaťa je po narodení jemná. Ak sa umyje a vysuší, môže praskať svrbieť a je náchylná na bakteriálne infekcie a zápaly.

Dermatológovia dokladajú vedecky podložené fakty o tom, že Vernix Caseosa zohráva dôležitú úlohu. Počas výskumu sa dermatológovia pokúšali napodobniť prirodzenú ochrannú vrstvu. Tá sa skladá z telu vlastných tukov a im podobných látok: aminokyselín, prírodných olejov (avokádo) a cera midov 3.

Nový rad ultra sensitive výrobkov Bübchen Verniosa, je výsledkom intenzívneho výskumu a snahy vedcov.

Po klinických štúdiách a spotrebiteľských testoch, bol tento zvlášť jemný rad Verniosa uvedený na trh.

Verniosa výrobky:

 • ošetrujúci olej
 • dvojfázový kúpeľ
 • krém na zapareniny
 • jemný krém na tvár

Chcete vyskúšať Verniosu? Zapojte sa do SÚŤAŽE, vyberáme až 10 mamičiek, ktoré vyskúšajú krém na tváričku.

Produkty sú vyvinuté podľa najnovších vedeckých poznatkov. Ich zloženie posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Vďaka priedušnému filmu chránia pokožku pred podráždením. Posilňujú tak jej obranyschopnosť a vytvárajú podmienky pre zvyšovanie celkovej imunity dieťaťa.

Tento rad je obzvlášť vhodný pre normálnu, ale aj citlivú pokožku dieťaťa, ktorá sa ešte stále vyvíja. Výrobky Verniosa neobsahujú minerálny olej, konzervanty či farbivá.

Dermatologické testy potvrdzujú veľmi dobrú znášanlivosť produktov detskou pokožkou. Výrobky Verniosa od Bübchen odporúčajú pôrodné asistentky i lekári v Nemecku, kde sú už bežne dostupné.

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. máj 2017 Čítané 1435x

Každá mama dobre vie, že skĺbiť prácu s rodičovskými povinnosťami nie je vôbec jednoduché. Materská dovolenka má od tej all-inclusive pri mori poriadne ďaleko. Koniec koncov, kde na takú vôbec vziať?

Väčšinu času venujeme svojim drobcom, a tí nás dokážu poriadne vyšťaviť. Napriek tomu, že ich nesmierne milujeme, v kútiku duše sa úprimne tešíme, keď na chvíľu opäť zaspia a my  konečne získame aspoň pár minút len pre seba.

Mnohokrát tých pár minút premýšľame o tom, ako si privyrobiť na materskej dovolenke. Nebudeme si klamať, vyžiť z obmedzeného rozpočtu si občas vyžaduje dávku kreativity a v ruke obraciame každé euro. Preto sa rýchly zárobok a navyše prácou z domu javí ako ideálna možnosť. A tak si niektoré z nás finančne prilepšujú vyrábaním hand-made vecičiek, iné zas rozbiehajú biznis a potom sme tu tie, ktoré sa odovzdáme vlnám internetu.

Sile internetu dôveruje aj mladý slovenský startup Flexipoll. Ten sa rozhodol zmeniť otravné prieskumy cez telefón na online službu, ktorá prinesie zopár eur aj do našich peňaženiek.

Vypĺňaním dotazníkov si takto môžete zarobiť na kávu s priateľkami, či drobnosti pre drobcov kedykoľvek a kdekoľvek. Flexipoll sľubuje priemerný zárobok prepočítaný na hodinu vo výške €15, čo znamená, že za krátky prieskum v trvaní 3-4 minúty môžete získať okolo 1€. Na prácu z domu, ktorá vyžaduje len pripojenie na internet a chuť podeliť sa s vlastnými názormi to nie je vôbec zlé. Na základe vyplneného profilu nám budú firmy posielať len relevantné prieskumy a tak sa môžeme  vyjadriť k veciam, ktoré nás ako ženy naozaj zaujímajú. A nechať si za naše cenné názory platiť.

Netreba však čakať, že prieskumy budú pribúdať každý deň a vo veľkých počtoch. Aplikácia Flexipoll tvorí hlavne priestor, kde si firmy svoje prieskumy vedia zverejniť a nájsť cieľovú skupinu. Je teda možné, že vaša kamarátka dostane za týždeň 5 prieskumov a vy len 1, ak patríte do iných cieľových skupín.

Flexipoll už vyskúšalo cez 8,5 tisíc respondentov a vyplatených im bolo spolu takmer 4 tisíc eur. Aplikáciu netreba sledovať pravidelne, o novom prieskume budete informované emailovou notifikáciou.

Chcete to vyskúšať? Stačí sa bezplatne registrovať na flexipoll.sk, vyplniť si profil a začať s privyrábaním si vďaka vypĺňaniu online prieskumov. Držíme palce!

Čítaj celý článok
pr_clanok
2. máj 2017 Čítané 172x

Vyskúšajte pôvodnú Kotányi maďarskú papriku zo Szegedu

Je to už viac ako 135 rokov od založenia spoločnosti Kotányi, kedy sme v Maďarsku, v regióne Szeged, vypestovali našu vlastnú prémiovú papriku. Vrátili sme sa k tradícii, polia skultivovali a osvedčenými výrobnými postupmi sme vypestovali pôvodnú papriku. Dali sme celému regiónu nový impulz a na výsledok sme právom hrdí. Naša Maďarská paprika z regiónu Szeged má nádherne ovocnú chuť, intenzívnu vôňu a nezameniteľnú farbu. Presvedčte sa sami!

Paprika je neodmysliteľnou súčasťou maďarskej kuchyne. Nemožno si bez nej predstaviť guláš vo všetkých jeho variantoch. Zvýrazní mäsové a dusené pokrmy, polievky a nátierky. Používa sa tiež na ochutenie a zafarbenie údenín a syra.

Úspech legendárnej Kotányi maďarskej papriky zaručujú:

 • veľa slnka
 • oblasť Szeged
 • úrodná pôda
 • vyšľachtená odroda
 • špecialisti v pestovaní
 • ručný zber
 • majstri v mletí

Viac informácií o produktoch a veľa inšpiratívnych receptov nájdete na stránke sk.kotanyi.com

Čítaj celý článok
pr_clanok
28. apr 2017 Čítané 352x

Už za pár týždňov nás čakajú slnečné dni, a teda obdobie ako stvorené na opaľovanie sa pri bazéne alebo vonkajšie posedenie s priateľmi. Na prvý pohľad pohodové chvíľky však môže ľahko skomplikovať zlý pocit z nedobre vyzerajúcej pokožky, o ktorú ste sa počas zimy nemali priestor dostatočne starať. Premýšľate, čo všetko by ste museli urobiť, aby vaša pokožka bola opäť zdravá, výborne vyzerajúca a vy ste sa cítili nielen v plavkách opäť skvele? Riešenie je pomerne jednoduché.

Rady si ľahnete počas slnečného víkendu k bazénu, alebo trávite celé dni dovolenky pri priezračnom mori? Obe varianty k letnému obdobiu neodmysliteľne patria a takmer všetky si jednu z nich pravidelne doprajeme. Problém môže nastať v okamihu, keď máte vyraziť von v plavkách, a pritom nie ste úplne spokojná so vzhľadom svojej pokožky. Veľmi rýchlo sa tak môžete začať cítiť nepríjemne.

Navyše, málokto sa svojej pokožke venuje pravidelne a dáva jej takú starostlivosť, akú si zaslúži. Najmä počas zimného obdobia neostáva veľa času na hydratáciu

a celková starostlivosť sa odkladá až do fázy, kedy to už "má zmysel". Teda na obdobie sparných letných dní, kedy odkrývame väčšinu svojho tela.

Nevyzerá vaša pokožka po zime zdravo a nie je dostatočne pevná a pružná? Existuje našťastie ľahko dostupné riešenie, ktoré za pomerne krátku dobu pomôže vašej pleti dostať sa opäť do dobrej kondície. Značka Lactovit pre tieto účely vyvinula špeciálne spevňujúce telové mlieko s čistým kofeínom (MOC - 5,88€) ktoré účinne pôsobia na pokožku celého tela. Už od prvej aplikácie je pleť viditeľne pevnejšia, žiarivejšia a má celkovo zdravší vzhľad. Jedná sa o absolútnu novinku na trhu, ktorá je svojím inovatívnym zložením hitom nadchádzajúceho leta.

Nové telové mlieko Lactovit okrem kofeínu obsahuje tiež unikátne mikrokapsule LACTOSOMAS, ktoré v sebe nesú všetky účinné zložky mlieka - od proteínov, vitamínov, až po minerály. Vďaka štruktúre mikrokapsúl pôsobí pokožke prospešné látky cielene presne tam, kde je to najviac potrebné. Ak budete používať spevňujúce telové mlieko pravidelne, za veľmi krátku dobu docielite viditeľne hebkejšiu, hladšiu a pevnejšiu pleť.

Ak si stále neviete rady s tým, ako dopriať svojej pleti adekvátnu starostlivosť, vyskúšajte nové spevňujúce telové mlieko Lactovit. S minimálnym úsilím a počas krátkeho času rapídne zlepšíte kvalitu svojej pokožky a v plavkách alebo šortkách sa opäť budete cítiť dobre. Dostupné je vo väčšine bežných drogérií v praktickom balení s pumpičkou.

Čítaj celý článok
pr_clanok
24. apr 2017 Čítané 2768x

Poznáš ten pocit, keď si oblečieš plavky a necítiš sa vo svojom tele vôbec dobre? Keď musíš sťahovať brucho pri kráčaní po kúpalisku? Alebo na ňom väčšinu času ležať, aby ho nikto nevidel?

Nie si v tom vôbec sama!

Nemáme síce žiadnu zázračnú pilulku na chudnutie, ale máme pre teba niečo oveľa lepšie - účinný NÁVOD ako sa do leta cítiť vo svojom tele fantasticky! A to nielen na leto, ale natrvalo. Hovoríš si: „Hmm, tak to chcem vidieť!“  Poď s nami do 60- dňovej výzvy s Fitshaker.sk!

Čo je to Fitshaker? A o akú výzvu ide? Rýchlo čítaj ďalej...

Fitshaker.sk je domáce online fitko pre ženy. Nemusíš strácať čas cestovaním do fitness centra, môžeš cvičiť vo svojej obývačke a to s TOP slovenskými a českými trénerkami!

Vo výzve do plaviek sme pre teba pripravili KOMPLEXNÝ 60-DŇOVÝ PROGRAM. Na chudnutie, formovanie postavy a plnenie si svojich veľkých snov o postave, v ktorej sa cítiš úžasne. Na každý deň budeš mať pripravený 1 videotréning na cvičenie doma (stačí len zapnúť PLAY a odcvičiť si cca 30-minútové video), každú nedeľu ťa budú čakať videá o stravovaní s profi výživovou poradkyňou a trénerkou Jankou Earl. K tomu si pridaj množstvo zdravých receptov a mailov na nakopnutie, ktoré ti budeme pravidelne posielať.

„Podarilo sa mi zhodiť 6 kíl a hlavne to bolo vidieť na oblečení. Celkovo ma to nabilo energiou a každým razom som sa tešila na cvičenie. Aj keď boli aj tie náročnejšie tréningy, ale s motiváciou každej cvičiteľky sa to dalo zvládnuť s úsmevom na tvári :slight_smile:“ Tatiana, 29 r.

60-dňová výzva je pre teba, ak:

 • si nespokojná so svojím telom,
 • máš odhodlanie pracovať na sebe,
 • chceš upraviť svoje stravovacie návyky,
 • chceš sa konečne cítiť v plavkách skvele,
 • nejde ti iba o dočasné schudnutie, ale trvalú zmenu životného štýlu.

Našla si sa v niektorom z bodov? BINGO! Zapoj sa do Výzvy do plaviek a vydaj sa po ceste za svojím zdravším a krajším JA. Fitshaker tím ti bude radiť, vzdelávať ťa a podporovať… A ak vydržíš pracovať na sebe celé 2 mesiace, odmenou ti bude telo, na ktoré budeš hrdá!

Čo všetko ťa vo výzve čaká?

1. Každodenné CVIČENIE podľa Fitshaker videí – Na každý deň je pripravený 1 videotréning s profi inštruktorkou. Denne ti bude stačiť pol hodinka času a pripojenie na internet. Čakajú ťa rôzne funkčné a intervalové tréningy (napr. HIIT, Dynamic Pump...), cvičenia na bruško, ale i príjemné oddychové cvičenia s Yogou a Pilatesom.

2. Recepty a zdravé STRAVOVANIE – Dozvieš sa ako zdravo a vyvážene jesť. Nedáme ti žiadny hladujúci jedálniček. Postupnými, malými krôčikmi sa budeme učiť novým stravovacím návykom na zvýšenie energie, zlepšenie trávenia, pleti a samozrejme postavy.

3. Poriadna MOTIVÁCIA – Motivovať ťa bude nielen Fitshaker tím, ale aj ďalšie ženy, ktoré v tom budú spolu s tebou. V udalosti na facebooku môžeš diskutovať, radiť sa, pomáhať si, a podporovať sa. Lebo, kto ťa lepšie pochopí, ako človek, ktorý zažíva presne to, čo aj ty? Spoločne to pôjde oveľa ľahšie.

„Moja motivácia zapojiť sa do výzvy bola hlavne vrátiť sa k zdravému životnému štýlu, aby som mohla byť dobrým príkladom pre svojho syna. Chcem ho odmala viesť k správnym stravovacím návykom a pravidelnému pohybu, a keď bude mať za príklad rodičov, myslím, že to bude tá najlepšia motivácia i pre neho, a bude to brať ako samozrejmosť.“ Veronika, 26 r.

Ako sa zapojiť do výzvy?

Klikni na sexypostava.sk a pridaj sa ešte DNES. Registrácia je možná len do 1.5.2017, tak ju nepremeškaj! Výzva do plaviek začína 2.5. 2017.

Čítaj celý článok
pr_clanok
24. apr 2017 Čítané 342x

Väčšina z nás to dobre pozná. Naši muži sú vzorní otcovia a deckám dokážu vymyslieť vzrušujúce a dobrodružné aktivity. A väčšinou na nich ani netreba dávať príliš veľký pozor. No zrazu treba vybaviť čosi zodpovednejšie a oheň je na streche.

Ako vidno vo vtipnej reklame na Ovko, v skutočnosti to nie je žiadna veda. Ockovia sú kreatívni a dokážu vymyslieť neuveriteľné spôsoby, ako si veci uľahčiť. To však nemusí byť na škodu. Občas síce niečo vyriešia tak, že je nám z toho na omdletie, no vadí to nášmu krpcovi? Práve naopak!

Aké máte skúsenosti s podobnými zlepšovákmi vy? A čo hovoríte na Ovko? Dokážete si ešte spomenúť na časy, keď každé kŕmenie znamenalo bagrovanie lyžičkou a upratovanie zvyškov jedla z podlahy a stien kuchyne?

Ak si zdravé ovocné výživy zo stopercentného ovocia Ovko neviete vynachváliť, dávajte pozor! Obyčajný nákup môžete premeniť na šancu vyhrať parádny rodinný pobyt na Štrbskom plese alebo Ovko pre svoju ratolesť na každý deň v roku.

Stačí si pozrieť video a navštíviť stránku ovkodovolenka.sk a hneď zistíte, ako na to.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. apr 2017 Čítané 440x

Aj vaša bielizeň ostala bez duše? Aj Vám sa zdá, že vaše obľúbené biele tričko ostalo akési sivé? Že po opraní vaša bielizeň nevonia tak dlho, ako by ste chceli?

Nie, nezdá sa vám to. Nestrácate čuch, ani sa nemusíte náhliť k očnému lekárovi. Ako sa hovorí, u susedov lepšie chutí, tu platí naozaj doslova. Teda takmer doslova. V susednom Rakúsku majú totiž iný štandard na koncentráciu a parfumáciu pracích a čistiacich prostriedkov ako na Slovensku.

Po prečítaní nespočetných článkov, ktoré dokazujú, že tie rakúske aviváže sú fakt lepšie som sa zamyslela, prečo ja vlastne kupujem tie slovenské? Mám rada Slovensko, hoci ho sem tam opindám, som tu rada. Milujem našu prírodu, kultúru a tradície. No som človek, ktorý má rád kvalitu. V neposlednom rade som matka a, ruku na srdce, našim deťom by sme prvé - posledné dali, veď sme matky. A naše deti sú obrazom toho, aké matky vôbec sme.

Kým som začala pracovať ako manažérka e-shopu myAustria.sk vravela som si, že v tom Persile, ktorý kupujem v drogérii miestneho nákupného centra, a tým predávaným o pár kilometrov ďalej od Bratislavy, nemôže byť taký rozdiel. V duchu som preklínala mamu spolužiačky Lindy, lebo jej kvietkovaná košeľa bola krajšia ako tá mojej Lenky. A pritom sme ich kupovali s jej mamou naraz.

Teraz už aj moja Lenka chodí ako hviezda. A tá vôňa aviváže! Je úplne iná ako tá, na ktorú som bola zvyknutá.

Prečo Vám to tu teraz píšem? Pretože viem, že je nás viac. Viac takých, ktoré chceme kvalitu, no nevieme sa k nej dostať. A nemáme čas. Čas je to, čo si ceníme najviac. Preto je e-shop najlepšie riešenie. Či už chcete kvalitné pracie prášky, alebo potrebujete niečím odstrániť ten fľak, ktorý vám váš miláčik spravil šťavou z čiernych ríbezlí, alebo potrebujete vyčistiť pred plesom tú brošňu po starej mame, umyť poriadne kúpeľňu alebo kuchyňu, náš e-shop vám vie doručiť kvalitu vyrobenú pre rakúsky trh. A to všetko do 24 hodín, nakoľko takmer všetok tovar máme stále skladom.

A hlavne, som tu pre vás a poradím vám. Rada a ochotne.
Vaša

Mia

Čítaj celý článok
pr_clanok
18. apr 2017 Čítané 527x

Už šiestym rokom sa na slovenskom trhu značka Lactovit stará o dokonalý a zdravý vzhľad našej pokožky. V čom je ale väčšina ich výrobkov tak jedinečná? Vďaka neustálej inovácii a teraz úplne novému zloženiu mliečnych mikrokapsúl LACTOSOMAS. Práve tie obsahujú účinné zložky mlieka, ktoré pokožku chránia a vyživujú ju do hĺbky vo všetkých troch jej vrstvách. Mlieko je nevyhnutné pre ľudský organizmus, a preto sa pre filozofiu značky Lactovit stalo jednoznačnou inšpiráciou.

Po troch rokoch náročného výskumu a získaní patentu predstavuje Lactovit prevratnú inováciu v zložení väčšiny svojich výrobkov. Nová technológia obsahuje sofistikované postupy pre ešte vyššiu pridanú hodnotu vybraných produktov.

Zloženie LACTOSOMAS predstavuje revolúciu v zložení telových mliek a sprchových gélov. Mikrokapsule obsahujú vybrané zložky mlieka, od minerálov, vitamínov až po bielkoviny a sú tak výnimočnou príležitosťou pre tých, ktorí si potrpia na maximálnu hebkosť a pružnosť svojej pokožky. Vďaka svojej štruktúre navyše pôsobia presne tam, kde je to najviac potrebné.

Nové mikrokapsule udržia vašu pokožku jemnú, zdravú a navyše vyživovanú do hĺbky. To ocenia aj tí, ktorí majú s vysušenou a popraskanú pokožkou častý problém.

Vybrané produkty obsahujúce mikrokapsule LACTOSOMAS je navyše možné zakúpiť aj v novom a praktickom dávkovacom balení. Môžete si tak dopriať presne také množstvo, aké v danej chvíli potrebujete.

Inovované balenie nájdete u všetkých telových mliek, ktoré Lactovit ponúka. Od hydratačného radu Lactourea, vyživujúceho mlieka Original, cez ochrannú edícii Activit, až po nové spevňujúce telové mlieko, ktoré je hitom tohtoročnej jari.

K dispozícii je cestovné balenie s obsahom 250 ml, ktoré oceníte predovšetkýcm vtedy, keď potrebujete vašu pokožku hydratovať a chrániť aj mimo domova. Pre domáce použitie je možné zakúpiť aj balenie s veľkosťou 400 ml.

Ak ste sa doteraz produktov s obsahom mlieka báli a nemali k nim dôveru, je načase dať zbytočnému strachu zbohom. Výrobky Lactovit s novým mliečnym zložením LACTOSOMAS sú vyvinuté tak, aby splnili vaše najnáročnejšie očakávania, a to navyše za veľmi priaznivú cenu.

Čítaj celý článok
Strana
z 10
Predošlá Strana
z 10
Ďalšia