• Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
 • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
 • Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
pr_clanok
9. feb 2018 Čítané 1765x

August (Auggie) Pullman je úplne normálny 10-ročný chalan, ktorý miluje Hviezdne vojny. Keď však prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. V detstve podstúpil toľko operácií, čo iní nezakúsia za celý život. Pre vrodenú poruchu, ktorej názov väčšina ľudí nevie ani vysloviť, má zdeformovanú tvár, potravu jedáva cez slamku alebo nadrobno pokrájanú, a nie je na to pekný pohľad. Málokto uhádne, kedy sa usmieva a kedy mračí.

Prvých desať rokov života nemal Auggie ľahkých, no až teraz stojí pred najťažšou skúškou zo všetkých – konečne ide do školy medzi „normálne“ deti. Musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Niekedy bude ťažké rozoznať, kto je skutočný priateľ.

Auggie si vždy želal len jediné – aby bol obyčajným dieťaťom. Hoci nachádza istú útechu v tom, že nosí svoju vesmírnu helmu, odrazu sa musí postaviť tvárou v tvár vesmíru plnému zvedavých deciek, ktoré nevedia od neho odtrhnúť oči. Po roku plnom vtipných, ťažkých i krásnych situácií sa Auggie i všetci okolo neho zmenia, najmä vďaka tým hodnotám, ktoré sa počítajú najviac – priateľstvo, odvaha a každodenné rozhodnutia byť láskavými ku každému, koho stretneme.

Film Obyčajná tvár nakrútený podľa bestselleru spisovateľky R. J. Palaciovej rozpráva inšpirujúci a dojímavý príbeh chlapca, ktorý kvôli svojej chorobe doteraz nechodil do normálnej školy. Keď však nastúpi do piateho ročníka, otvorí sa pred ním nový svet a on sa stane tým najmenej pravdepodobným hrdinom celej školy. Snaha nájsť si k Auggiemu cestu spojí jeho rodinu, nových spolužiakov i celú širokú komunitu, a opäť sa potvrdí, že nemôžete zapadnúť, ak ste sa narodili, aby ste vynikali.

Autorka knihy sa dnes angažuje v celosvetovom boji proti šikane, ktorá sa dnes rozmáha aj vďaka sociálnym sieťam. Hovorí, že deťom treba neustále pripomínať, že to, ako sa správajú k druhým ľuďom, ich bude ovplyvňovať celý život. R. J. Palaciová verí,  že kniha aj film budú pre ľudí inšpiráciou, aby boli vždy ochotní podať druhým pomocnú ruku: “Niekedy netreba veľa a dosiahnete obrovský efekt.  Aj malé gesto, úsmev či vľúdne slovo môže niekomu zachrániť život.“

Juliu Roberts, ktorá vo filme stvárnila Auggieho mamu, príbeh nesmierne zasiahol: “Ak by sme sa držali odkazu tejto knihy a k ľuďom okolo nás boli empatickejší, bolo by nám všetkým lepšie. Mňa osobne tento príbeh motivoval k tomu, aby som v každodenných situáciách, trebárs aj v obyčajných rozhovoroch, bola vľúdnejšia a menej sarkastická.”

Film OBYČAJNÁ TVÁR sa v slovenských kinách premieta od 15. februára a v rovnakom čase sa na pultoch kníhkupectiev objaví aj rovnomenná kniha.

Čítaj celý článok
pr_clanok
5. feb 2018 Čítané 394x

Prelom zimy a jari je charakteristický značnými výkyvmi teplôt a deti sú tak vystavené vyššej pravdepodobnosti ochorenia. S tým všetkým sa ich telo musí vysporiadať. Z toho dôvodu je dobré v tomto čase popremýšľať nad tým, čo by pomohlo celkovo posilniť detský organizmus, najmä však imunitu. Hliva a rakytník predstavujú ideálne riešenie na podporu imunity.

Ovocie a zelenina?

Rozhodne správna voľba! Detská strava by mala obsahovať dostatočné množstvo ovocia a zeleniny. Je však nevyhnutné si uvedomiť, že ovocie dnes už neobsahuje toľko vitamínov ako tomu bolo pred desiatkami rokov. Dôvodom sú kyslé dažde, nekvalitné pôdy a problém predstavuje aj dozrievanie pri námornej a cestnej doprave. Ovocie častokrát nestíha dozrieť a odlišuje sa nielen menej výraznou chuťou, ale aj nižším obsahom vitamínov v porovnaní s ovocím z čias našich babičiek. Je preto potrebné dopĺňať vitamíny aj inou cestou.

Zázračná huba

Hliva ustricovitá, ktorá obsahuje širokú škálu účinných látok, patrí medzi významné zdraviu prospešné huby. Český výrobca výživových doplnkov TEREZIA COMPANY používa celé plodnice, ktoré sa ďalej sušia šetrným spôsobom tak, aby sa v nich zachovali všetky biologicky aktívne látky. Všetky hlivy pochádzajú výlučne od certifikovaných pestovateľov.

Multivitamín z prírody

Rakytník rešetliakový je mimoriadne vhodný pre deti na podporu ich prirodzenej obranyschopnosti a správnej činnosti tráviaceho traktu, na posilnenie imunity, udržanie zdravej pokožky a na posilnenie činnosti srdca. Rakytník bol známy svojimi priaznivými účinkami už v minulosti. V ľudovom liečiteľstve ho využívali obyvatelia Sibíri, Mongolska a niektorých oblastí Číny.  Celá rastlina rakytníka je výnimočná obsahom širokého spektra biologicky aktívnych látok, ktoré sú mimoriadne prospešné pre detský organizmus. Obsahuje vysoký podiel vitamínu C, a to až 25-krát viac ako citrusové plody. Ďalej obsahuje množstvo biologicky aktívnych látok, napríklad provitamín A, vitamíny B1, B2, B6, C, E, K1 a F.

Riešenie? Sirup BABY IMUN

Špeciálne na posilnenie imunity vašich ratolestí vyvinula TEREZIA COMPANY ovocný sirup BABY IMUN s hruškovou príchuťou, ktorý kombinuje účinky zdraviu prospešnej hlivy ustricovitej a rakytníka rešetliakového. Ide o 100 % prírodný produkt bez chemických prímesí a konzervačných látok s deklarovaným obsahom betaglukánov – 118,2 mg v 1 lyžičke (5 ml). Význam betaglukánov pre náš organizmus je medzi ľuďmi všeobecne známy. Základom sirupu je 100 % prírodný ovocný koncentrát (100 % hruškový a 100 % jablkový) z viac ako 1 kg ovocia.

Pre koho je vhodný?

Sirup BABY IMUN je vhodný pre deti už od 1 roka – posúdené Českou pediatrickou spoločnosťou.

Je výborným pomocníkom na podporu imunity detí, ktoré nastupujú do škôlok a škôl, kde sa neustále pohybujú v kolektíve iných detí. Riziko ochorenia sa zvyšuje a niekedy sa môže dieťa dostať do začarovaného kruhu, kedy sa po chorobe vráti do škôlky, ale vzápätí opäť ochorie.

Podporte imunitu detí, teraz je ten správny čas.

Viac informácií a produktov nájdete na stránke: www.terezia.eu

Sledovať nás môžete na facebooku (https://www.facebook.com/tereziacz/), kde pre vás okrem iného pripravujeme každý mesiac novú súťaž o zaujímavé ceny.

Čítaj celý článok
pr_clanok
2. feb 2018 Čítané 2928x

Svrbenie, pálenie či začervenanie pokožky. Aj to sú jedny z príznakov ako sa môže prejaviť intolerantná  pokožka vášho dieťaťa.

Podľa posledných štatistík Univerzity Western Brittany vo Francúzku má v každej tretej domácnosti minimálne jeden člen rodiny problémy s citlivou pokožkou. Prieskum pritom robili v ôsmych európskych krajinách. „Najčastejšími prejavmi citlivej pokožky býva svrbenie, prípadne pálenie pokožky, pocit pnutia, ale aj začervenanie a suchosť,“ hovorí dermatovenerologička Lucia Pastyriková z Polikliniky Mlynská Dolina.

Ľudská pokožka má pritom niekoľko dôležitých funkcií ako – ochrannú, termoregulačnú a metabolickú.  „Na kožnom povrchu sa nachádza kyslý ochranný film tvorený vodou a tukmi. Narušenie tohto ochranného filmu, napr. príliš častým umývaním, vedie k poruche ochrannej funkcie kože, čo spôsobuje postupnú stratu vody z kožného povrchu. Pokožka sa viac vysušuje, a tým je náchylnejšia na vonkajšie podnety. Sklon k citlivej pokožke môže byť daný aj geneticky,“ dopĺňa.

Počúvajte telo svojho dieťaťa

Možných príčin náhleho podráždenia pokožky môže byť veľa. Najčastejšie ide o prehriatie, zvyšky pracieho prášku alebo aviváže v nedostatočne vypláchanej bielizni či chlór vo vode. Každé dieťa je odlišné a môže reagovať na niečo iné, preto sa snažte vypozorovať, čo by mohol byť spúšťač práve u vášho dieťaťa. Jednou z možností prevencie vzniku intolerantnej pokožky je podľa mamičky troch detí a blogerky Michaly Greškovej aj správne premasťovanie kože ako aj používanie prípravkov bez konzervačných látok a bez parfumov.

„Ja osobne používam už dlhšie prací gél Persil Sensitive a som s ním spokojná. Moje dve teraz už väčšie dievčatá, Dorota a Gréta, mali problémy s veľmi suchou, atopickou pokožkou, keď boli maličké. Taký istý problém má aj najmenšia Agátka. Pri tomto pracom géle však nemajú problémy s pokožkou,“ radí Michala Grešková.

Upozorňuje pritom, že za vznikom problémov s atopickým ekzémom a intolerantnou pokožkou môže byť tak strava mamičky, ako aj dieťaťa. „Z vlastných skúseností viem , že po zavedení príkrmov sa najmenšej Agátke z času na čas objavujú po telíčku atopické mapy. Problémy vznikli aj keď som  konzumovala čokoládu, orechy, či pikantnú stravu. Okrem toho  si dávam pozor aj na  vhodnú kozmetiku pri premasťovaní pokožky a pracie prípravky. Snažím sa používať menej pracieho prášku, len naozaj to nutné množstvo na škvrny. Na oblečení preferujem priedušné a prírodné materiály,“ dopĺňa Michala Grešková.

Pozor na nevhodnú kozmetiku a pracie prípravky

Keďže je detská pokožka oveľa tenšia a nemá dostatočne vytvorenú ochrannú funkciu je obzvlášť citlivá na vplyvy vonkajšieho prostredia.  Či už ide o prípravky na každodenné ošetrovanie alebo o pracie prostriedky, poveternostné podmienky, či nevhodne zvolené oblečenie. Práve preto je dôležité používať výhradne prípravky určené na detskú pokožku. Jednou z možností je aj prací gél Persil Sensitive, či aviváž vytvorená špeciálne pre malé deti Silan Sensitive.  „Zvlášť dôležité je pri citlivej pokožke aj oblečenie, ktoré by malo byť svetlých farieb a bavlnené. Pred prvým použitím by sa malo oprať a dôkladne vypláchať. Odporúča sa používať prášok určený na citlivú detskú pokožku. Odev by mal byť vzdušný,“ dopĺňa dermatovenerológ Lucia Pastyriková.

Čítaj celý článok
pr_clanok
17. jan 2018 Čítané 351x

Poznáte to: V práci ste sa mohli pretrhnúť a pri večernom nákupe v obchode ste od únavy ledva dokázali rozlúštiť cenovky. Nechcete už nič riešiť, len si pokojne sadnúť na gauč a dopriať si svoj obľúbený program. Pátranie netrvá príliš dlho - určite ho nájdete v prvej desiatke staníc, ktoré máte predvolené na ovládači. 

Čas sú peniaze

A platí to aj naopak. Viac než kedykoľvek predtým je pre nás prioritou zmysluplne tráviť voľné chvíle a nestrácať čas neustálym hľadaním. Pár dobrých priateľov, šesť obľúbených tričiek, v ktorých sa cítime perfektne, niekoľko vyskúšaných receptov, ktoré zaručene uspokoja prázdny žalúdok. 

A čo s načatým večerom? Možno aj vy máte k dispozícii sto či viac TV staníc a tiež neodbytný pocit, že o ich programoch nemáte žiadnu predstavu. Väčšina z nás má desať až dvadsať obľúbených staníc a ostatným nevenuje pozornosť. Viete, aký kanál máte na čísle 78? Skúste si ho naladiť a spomenúť si, kedy ste ho naposledy sledovali?

Možno vás to štve a v novom roku by ste radi čo-to ušetrili. Zoškrtali pár menej dôležitých položiek a sústredili sa na to, čo vás naozaj baví a čo pravidelne využívate. Presne toto vám ponúka plustelka.sk

TV programy ušité na mieru

Sledujete a platíte len to, čo máte najradšej a čomu skutočne rozumiete. Vyladená skladba programov, namixovaná pre každého člena vašej rodiny. Či už máte slabosť pre filmy, dokumenty alebo rodinné relácie. Často si púšťate hudobný kanál a nedokážete odtrhnúť deti od rozprávok? Aj v tom prípade si so službou plustelka.sk prídete na svoje. Rýchlo nájdete obľúbený film či seriál bez nutnosti prepínať stovky kanálov. A od januára je v ponuke aj detský program Minimax so svojimi super novými seriálmi.   

Nechcete, aby vám niečo ušlo, zatiaľ čo varíte večeru pre svojich blízkych? Príjem televízneho signálu cez anténu je jednoduchý a možný dokonca aj cez štýlovú izbovú anténu. Tá vám umožní pohodlne pridať ďalší televízor v kuchyni, detskej izbe či hociktorej miestnosti vo vašej domácnosti.

Plustelka prináša okrem voľného vysielania štandardných programov bez poplatkov aj balík 20 najobľúbenejších kanálov v slovenskom a českom jazyku. Zbytočne sledovanie televízie nepreplácajte. Veď na čo platiť za to, čo nevyužívate? 

Čítaj celý článok
pr_clanok
16. jan 2018 Čítané 525x

Život s atopickým ekzémom sa zvládne v ďaleko väčšej pohode, keď pochopíme, prečo toto trápenie vlastne vzniká a hlavne keď nájdeme spôsob, ako podráždenú kožu liečiť a vyriešiť otravné svrbenie. 

Zhrňme si v krátkosti to, čo vieme o atopickej dermatitíde. Je to dedičné kožné ochorenie, pri ktorom sa oslabuje prirodzená funkcia kože. Tá je potom vďaka okolitému vplyvu vysušená, zapálená a svrbí. Je dobré pripraviť sa na to, že pokojné obdobie, kedy je pokožka relatívne v pokoji, môže vystriedať aj fáza, kedy sa opäť zapáli a človek by sa najradšej uškriabal. Tak s tým je koniec! Odborníkom sa totiž podarilo svrbenie raz a navždy skrotiť.

Konečne pokojný spánok

Každý atopik vám potvrdí, že svrbenie je snáď to najhoršie, čo atopickú dermatitídu sprevádza. Neškriabať sa, to vyžaduje pevné nervy, ale vysvetlite to napríklad malému dieťaťu, keď aj dospelému človeku to dá niekedy poriadne zabrať! Nech sa človek snaží akokoľvek, myšlienky na to, kedy to zase začne, bránia sústredeniu počas dňa na ďalšie veci a ani k dobrej nálade to nepridá. 

A čo potom v noci! Namiesto toho, aby sme si oddýchli, svrbiaca koža nás budí a ráno potom máme pocit, že sme sa vôbec nevyspali. Ale nezúfajte. Svrbenie sa dá zastaviť, len treba nájsť toho správneho pomocníka. Mal by byť čo najviac hygienický, aby precitlivenú kožu ešte viac nepodráždil a hlavne by mal rýchlo zabrať. A taký tu je! Na trh ho uvádza francúzska dermokozmetika Bioderma.
Atoderm SOS sprej je jedinečný a súčasne prvý bezkontaktný protisvrbivý produkt s ultraľahkou textúrou, ktorý sa postará o okamžitú úľavu od svrbenia a čo viac, tento efekt vám vydrží až po dobu šesť hodín! Okrem toho, že vďaka technológii Skin Relief a látke enoxolon kožu hneď upokojí, obsiahnutý vitamín PP a skvalén zaistí jej potrebnú hydratáciu a ochranu.

Veľkosti produktu sú tiež výborne vymyslené, poznáme totiž dva typy – veľké balenie (200 ml) môžete mať doma a malé balenie (50 ml) stačí hodiť do kabelky či tašky, a tak môžete mať sprej vždy pri sebe. Odborné výskumy ukázali, že sprej je výborne tolerovaný u 99,2 % pacientov s atopiou, a to vo všetkých vekových kategóriach, takže ho môžete s dôverou použiť aj na pokožku tých najmenších pacientov. Viac o novinke nájdete tu.

Vaša koža, váš poklad

Vždy, keď sa staráte o svoje telo, skúste myslieť na to, že koža nie je len vonkajší obal, ale váš najväčší orgán, vaša cennosť. A ak má sklony k atopii, potrebuje vašu pozornosť a lásku ešte oveľa viac, ako v prípade, že by ste bola úplne zdravá. Buďte teda vo výbere kozmetických produktov čo najnáročnejšia, nech máte istotu, že je vaše telo ako v bavlnke.

Na umývanie je úžasný napríklad sprchový olej Atoderm. Ten kožu upokojuje, zabraňuje svrbeniu a už pri sprchovaní dáva pozor na to, aby sa pokožka nevysušovala. Nevynechávajte ani následné krémovanie, zaberie vám to len chvíľku a vaša krehká koža to určite ocení. Skúste upokojujúci a zvláčňujúci balzam Atoderm Intensive Baume. Môžete s ním natrieť telo aj pleť a koža bude po ňom hĺbkovo vyživená a predovšetkým v bezpečí pred zlatým stafylokokom - narušiteľom, ktorý na atopickej koži spôsobuje nepríjemné zápaly. 

Dočítať sa o ňom môžete aj na portáli www.pravdyoatopii.sk. Tam nájdete všetko, čo vás v súvislosti s atopickou dermatitídou zaujíma, vrátane článkov od profesionálov z rôznych odborov a skutočných príbehov od atopických pacientov.

Čítaj celý článok
pr_clanok
15. jan 2018 Čítané 1343x

Prsia sú symbolom krásy každej ženy. Príroda však niekedy nie je štedrá a nenadelí  každej žene krásny a plný dekolt. Pre sebavedomie sú pekné prsia veľmi dôležité a kvôli nim sú ženy ochotné podstúpiť rôzne zákroky. Patríte k nim aj vy? Predtým, ako sa odhodláte k takému radikálnemu kroku, by ste mali poznať tie správne informácie.

Silikónové prsia a obmedzenia

Väčšina žien sa rozhodne pre silikónové prsia. Prsia po zákroku vyzerajú krásne. Avšak, predsa je to chirurgický zákrok a vyžaduje si aj práceneschopnosť. Často sa nezaobíde bez komplikácií a obmedzovania. Aké problémy môžete očakávať?

 • Bolesti. Niekoľko dní po plastickej operácii trpia ženy bolesťami v oblasti pŕs. Tento stav môže v niektorých prípadoch trvať aj týždeň. Tomuto sa nedá vyhnúť, jedinou možnosťou, ako to prežiť, je brať lieky proti bolesti, čo nie je veľmi priaznivé pre organizmus.
 • Jazvy. Keďže plastika prsníkov je chirurgický zákrok, ostávajú po ňom jazvy. Hojenie týchto jaziev môžete trvať pol roka až rok.
 • Infekcie. Najčastejšie ženy udávajú problémy so zápalmi a infekciami v okolí jaziev, ktoré ostali po zákroku. Často si to vyžaduje aj antibiotickú liečbu.
 • Nosenie elastickej podprsenky. Mesiac až dva sa nosí nie veľmi sexy elastická fixačná podprsenka. Neskôr ju ešte treba nosiť pri športe.
 • Nemožnosť športovať. Ženy, ktoré sú športovo aktívne, nemôžu pokračovať v tomto nasadení tak, ako boli zvyknuté. Takisto nie je vhodné zdvíhanie bremien ani posilňovanie.
 • Výmena implantátov. O tom, že silikónové implantáty treba vymieňať v pravidelných intervaloch, teda približne každých 5-10 rokov, sa veľa nehovorí. Znamená to, že jedny implantáty vám nevydržia celý život. Informujte sa vopred o dĺžke intervalu výmeny silikónov.
 • Obmedzenie sexuálneho styku. Sex po operácii nie je až taká zábava. Treba dávať pozor na prsia, žiadne divoké šantenie a užívanie si nového „prírastku“ na tele, nepripadá do úvahy. Aspoň mesiac. Partner bude musieť počkať.

Zväčšenie vlastným tukom – iné ako silikóny?

Sú ženy, ktoré neznesú myšlienku na to, že sa v ich tele nachádza nejaká chemikália. V tom prípade existuje možnosť dať si ich vyplniť vlastným tukom. V mnohých bodoch je táto metóda lepšia ako prvá. Je to veľmi šetrný zákrok s minimálnou záťažou pre ľudský organizmus. Pri tomto spôsobe zväčšovania pŕs sa dajú zväčšiť prsia o jednu veľkosť. Aké sú rozdiely v porovnaní so silikónmi? 

 • Bezbolestná metóda bez zdĺhavého hojenia. Do bežného života sa môžete vrátiť hneď na ďalší deň.
 • Žiadne rezy ani jazvy. Tuk sa aplikuje v niekoľkých bodoch jemnou kanylkou.
 • Prirodzenejší vzhľad prsníkov. Výsledkom tohto zákroku sú úplne prirodzené a mäkké prsia.
 • Nosenie elastickej podprsenky. Fixáciu je potrebné dodržať aj pri tomto type zväčšenia pŕs.
 • Žiadne chemikálie v tele. Vlastný tuk je predsa len vlastný.
 • Minimálne obmedzenia pri sexe. Plnohodnotný sexuálny život môžete viesť už po 2-3 dňoch po operácii. Tú chvíľu to partner vydrží.

Zväčšenie pŕs bez plastiky

Existuje však aj jednoduchší spôsob, ako môžete získať plnšie a príťažlivejšie prsia. Sú to

tabletky na zväčšenie pŕs BreastEXTRA+. Tabletky obsahujú komplex bylín a prírodných látok, ktoré zabezpečujú rast pŕs, ich spevnenie a ideálne vytvarovanie. Neobsahujú chemikálie, farbivá ani konzervanty, preto sa nemusíte obávať žiadnych vedľajších účinkov. Výživový doplnok neobsahuje ani žiadne hormóny, a teda nespôsobuje priberanie zbytočného tuku. Získajte teda krajšie prsia bez rizikových plastických zákrokov, prirodzenou cestou a bezbolestne.

Ak sa chcete o rôznych metódach zväčšovaní pŕs dozvedieť viac, čítajte tento špecializovaný blog zo sveta krásnych pŕs.

Čítaj celý článok
pr_clanok
21. dec 2017 Čítané 362x

Trápi vás akné? A neviete ako ho zamaskovať? Zoznámte sa s našimi tipmi, ako správne vybrať a aplikovať make-up pre problematickú pleť.

Vedecké štúdie ukazujú, že medzi 12. a 14. rokom života s akné bojuje až neuveriteľných 85 % z nás. Štvrtine osôb trpiacich akné navyše zostávajú jazvičky. Hoci nebolo dokázané žiadne spojenie vzniku akné s užívaním niektorých kozmetických prípravkov, je dôležité venovať zloženiu make-upu náležitú pozornosť. Môžete tým predísť nežiaducemu začervenaniu a podráždeniu pleti.

Príprava pleti so sklonom k akné

Všetko pekne poporiadku. Pred nanesením make-upu je dôležité dôkladne vyčistiť  pleť. Tvár si preto najskôr umyte špeciálnym čistiacim prípravkom určeným pre aknóznu pleť, ktorý by mal v ideálnom prípade obsahovať vysušujúce látky (takzvané adstringenty) ako je kyselina salicylová. Zmatňujúci primer následne pomôže znížiť viditeľnosť pórov a pripraviť pleť na samotnú aplikáciu make-upu. Čistými rukami primer jemne vklepte do pleti a zamerajte sa predovšetkým na oblasť T-zóny. Môžete vyskúšať napríklad denný krém Normaderm od Vichy.

Makeup je k dispozícii v dvoch variantoch. Dermablend je určený na prekrytie pignemtových zmien ako napr. rosacea či vitiligo a Dermablend 3D Correction je ideálny na použitie pri problematickej pleti.

Ako správne nanášať make-up na problematickú pleť?

Aknózna pleť vyžaduje matný finiš, ktorý nezvýrazní plasticity. Preto je nutné zabudnúť na lesklé rozjasňujúce efekty – spoľahlivo vytiahnu všetky nerovnosti a zväčšené póry, rozjasnenie a ligot nie je pre každého. Na samotnú aplikáciu make-upu je najlepšia metóda „stippling“ – precízne vklepávanie. To je veľmi dôležitý rozdiel - žiadny full cover make-up si nemôžeme dovoliť len tak rozotrieť rovnako ako ľahké, priezračné (sheer) make-upy na dobrej pleti. Full cover make-up je jednoducho potrebné vklepať a bezkonkurenčne najlepší výsledok bude s pomocou navlhčenej hubky, beauty blenderu. Je možné tiež použiť špeciálne štetce na make-up, ale skúsenosť ukazuje, že ženám s aknóznou, a teda aj na dotyk citlivou pleťou je aplikácia pomocou jemnej hubky príjemnejšia. Vklepávanie prstom tiež funguje.

Vyberte make-up určený priamo pre váš typ pleti

Make-up Dermablend 3D od Vichy je obohatený o kyselinu salicylovú, ktorá pomáha pleti mať pupienky a maz pod kontrolou. Zároveň má vysoko kryciu schopnosť, ultrazmatňujúci efekt a výdrž až 16  hodín. Vyrovnáva povrch pleti, minimalizuje póry a upokojuje pupienky, zapálenie a začervenanie. Rad Dermablend okrem make-upov obsahuje transparentný fixačný púder odolný voči potu, vode a oteru a korekčnú tyčinku pre maximálne krytie lokálnych nedokonalostí.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. dec 2017 Čítané 4578x

Ideálny počet darčekov sú tri, radí psychologička

Bratislava, 20. decembra 2017 – Hoci do Vianoc zostáva už len sedem dní, veľa ľudí si nákup vianočných darčekov pre svojich najbližších necháva na poslednú chvíľu. Podľa psychológov na vytvorenie nezabudnuteľnej vianočnej atmosféry je dôležitý nielen počet darčekov, ale aj spôsob ich darovania.

„Z psychologického aj ekonomického hľadiska je optimálny počet darčekov pre deti aj dospelých tri. Trojka sa často vyskytuje aj v slovenských rozprávkach. Jeden darček môže byť hlavný, druhý darček môže byť praktický ako napríklad oblečenie a tretí darček môže doplniť ten hlavný – napríklad mejkap pre ženy, druhá hračka pre detičky či technologická novinka pre mužov,“ odporučila psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

Podľa nej je dôležité vytvoriť z darovania darčekov rituál – napríklad darčeky čo najkrajšie zabaliť, aby sa napätie z prekvapenia umocnilo.

„Zákazníci Tesca kupujú na poslednú chvíľu zväčša menšie darčeky, ako sú kozmetické balíčky, drobná elektronika, oblečenie a knihy. Ide o drobné praktické veci, ktoré potešia každého člena rodiny. Hlavný veľký darček si totiž zákazníci zväčša vyberajú aj niekoľko mesiacov vopred. Aj preto sme pre zákazníkov pripravili špeciálnu ponuku – katalóg plný vianočných inšpirácií so zľavami na darčeky kupované aj na poslednú chvíľu,“ uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka spoločnosti Tesco na Slovensku.

Tipy na vianočné darčeky na poslednú chvíľu pre dospelých:

Elegantný hriankovač F&F poteší celú rodinu. Samozrejmosťou je funkcia rozmrazovania a funkcia stop na okamžité zastavenie opekania. Vďaka modernému dizajnu nezaberie veľa priestoru a príprava raňajok bude odteraz zábavou. Cena hriankovača je 17,99 €.

Rodinný darček v podobe 18-dielneho jedálenského setu F&F v červeno-bielom vyhotovení rozjasní nejednu domácnosť.Kompletná súprava obsahuje osem hlbokých tanierov, osem plytkých tanierov a osem misiek.

Cena setu je 27,99 €.

Skvelým darčekom pre dámy je trendy vôňa od Katie Perry. Ak sa k nej pridá parfumovaný sprchový gél, je to dokonalá kombinácia.

Bežné sprchovanie sa premení na zážitok spojeným s kúskom luxusu vďaka kozmetickému setu od Katie Perry.  

Cena kozmetického setu je 8,79 €.

V dnešnej dobe už neplatí, že krása a starosltivosť o svoj vzhľad sa týka iba žien. Aj muži chcú byť upravení a voňaví. S kozmetikou Nivea je to hračka!  Kozmetická súprava prvej pomoci pre pánov je už v predaji. V prípade núdze rozbite a ihneď použite.

Cena kozmetického setu je 13,55 €.

Pánsky sveter v sivej farbe je hitom tejto zimy. Má moderný vzor, ktorý sa dá vhodne skombinovať s pánskymi košeľami, ale i džínsami. Je vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý nie je krčivý a vďaka trendy strihu je vhodný pre mladších a starších pánov.

Cena svetra je 17,99 €.

Darčekom v podobe sladkej maškrty nikdy nič nepokazíte. Siahnite po kvalite! Oriešky v belgickej čokoláde od Tesco FINEST prebudia vaše zmysly. Kvalitné darčekové balenie poteší nejedného labužníka a jeho cena je 7,99 €.

Vianočné darčeky sú v ponuke vo vyše 150 predajniach Tesco na Slovensku a niektoré aj na stránke Online nákupy.

Tesco pôsobí na Slovensku už viac ako 20 rokov. Za ten čas sa stalo synonymom moderného maloobchodu a dlhodobým partnerom slovenských dodávateľov. V súčasnosti Tesco prevádzkuje viac ako 150 obchodov rôznych formátov, 18 čerpacích staníc, ale aj služby Tesco Online Nákupy, Tesco Finančné služby a Tesco Mobile. Po celom Slovensku zamestnáva 10 000 ľudí a je jedným z troch najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine. Je tiež jedným z najväčších maloobchodných inovátorov. Zákazníkom ponúka široký výber privátnych výrobkov pod značkou Tesco Finest či Pravá chuť. Tesco na Slovensku je zároveň jedným z lídrov spoločenskej zodpovednosti a realizuje projekty ako Potravinová zbierka pre ľudí v núdzi alebo grantový program "Vy rozhodujete, my pomáhame".

Čítaj celý článok
pr_clanok
14. dec 2017 Čítané 1124x

Počas nedávneho Svetového dňa predčasne narodených detí si rodiny aj zdravotnícky personál pripomínali každodenný boj o život. Starostlivosť o predčasne narodené deti je náročná a potrebujú pomoc a podporu. Svoje o tom vedia aj hrdí rodičia malého Matúška, ktorý sa narodil v 24. týždni tehotenstva s váhou len 790g. Vďaka tímu lekárov, sestričiek a neziskovým organizáciám ako OZ Malíček, sa týmto detičkám darí dorásť svojich rovesníkov a teraz im môžete pomôcť aj vy!

„Doteraz si pamätám okamih, keď mi gynekológ oznámil, že som tehotná. Ešte krajšie, zistenie bolo, že to nebude jedno dieťatko, ale rovno dve,“ spomína mamička Júlia. „Zo začiatku sme prežívali veľké obavy o to, či chlapci budú zdraví. Predchádzajúce tehotenstvá boli totiž neúspešné a tak naša radosť po absolvovaní vyšetrení narastala.  Konečne som sa začala tešiť, že si budem tehotenstvo užívať a aj túto radostnú novinku okoliu oznámime. Radosť netrvala dlho. Po ôsmych dňoch mi večer odtiekla plodová voda a záchranka ma odviezla na Kramáre, kde som čakala, čo bude s chlapcami a so mnou. Bol vysoký predpoklad, že o deti prídeme. Vtedy som bola v 20 t.t...“

V tú noc, ani nasledujúci deň som neporodila. Počas ďalších týždňov som odrátavala každý jeden deň, aby sme prekročili pomyselnú hranicu 24. týždeň, a naše deti mali aspoň akú takú šancu na prežitie. Zrazu prišiel 24,6 t.t. a chlapcom v brušku prestalo páčiť. V noci mi nastali pôrodné bolesti, no službukonajúci lekár zhodnotil že nejde o kontrakcie. Vďaka môjmu gynekológovi ma previezli na pôrodnicu. Plánovaný presun na Antolskú, kde by chlapci dostali rýchlu a adekvátnu pomoc, sme už nestihli. Takto synčekovia prišli na svet.

Manžel videl, ako ich transportovali na Antolskú, a počas nasledujúcich dní mi nosil ich fotografie. Ale pocit, keď som po prvý krát prišla za nimi bol neopísateľný. Boli takí maličkí, bezbranní a ja šťastná, ale i plná strachu a výčitiek, prečo sa to vlastne stalo. Všetci sme mali v sebe odhodlanie bojovať a hlavne veriť. Odvtedy sme s manželom za chlapcami dochádzali do nemocnice každučký deň. Púšťali sme im hudbu, čítali rozprávky, alebo len tak pri nich sedeli. Po ôsmych dňoch sa však Adamkov zdravotný stav veľmi zhoršil. Sme vďační pani docentke Chovancovej, ktorá s nami v pokoji, v tichosti a láske prežila Adamkov odchod.

Až spätne sme si uvedomili, že po rozlúčke s Adamkom sme pár dní neurobili ani jednu fotku Matúška. Asi sme nemali síl, asi sme sa obávali, čo bude ďalej. Zrazu sme precitli, opäť začali Matúška fotiť, nabrali odhodlanie a bojovali spolu so synčekom proti zdravotným komplikáciám. Ďakujeme všetkým lekárom, sestričkám a špecialistom, ktorý sa starali o Matúškov zdravotný stav. Počas cesty, ktorú sme prechádzali sme prežili celú škálu pocitov. Napriek všetkému však vždy v kútiku duše víťazila a víťazí nádej, odhodlanie a viera, že všetko bude dobré. Aj keď to môže vyznievať ako klišé, osobne je to moja veľmi jednoduchá životná filozofia, ktorá sprevádza môj život.“

Nie každé dieťa má to šťastie, že sa narodí v riadnom termíne. Teraz môžete predčasniatkam uľahčiť štart do života aj vy - z každého nákupu plienok Pampers v sieti 101 Drogerie prispejete 0,50 eur pôrodnici s oddelením pre predčasne narodené deti, ktorá vyhrá v hlasovaní. Vďaka hlasom a spolupráci s OZ Malíček pôrodnice s najvyšším počtom hlasov získajú polohovateľné kreslo, ktoré spríjemní dojčenie mamičkám i bábätkám.  Hlasovať môžete až do 24.12 na stránke www.101drogerie.sk.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. dec 2017 Čítané 395x

Stredisko má naplánované otvorenie nového wellness centra, ktoré bude vystavané pri hoteli Thermal.  Predpokladaným termínom otvorenia je koniec januára budúceho roka. Sprístupnené budú tri bazény, jedna vírivka s exkluzívnym výhľadom na Ostrihomskú baziliku, saunový svet s parnou, fínskou a infra saunou. 

Takisto zážitkové sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou, soľná kabína a salónik na masáže. V jeho areáli nájdu návštevníci bazény napustené kvalitnou termálnou vodou. Počas zimy má rezort štandardne k dispozícii krytú plaváreň a dva bazény - Vonkajší sedací a Ochladzovací a vírivku s hydromasážou. Vonkajší sedací bazén dosahuje až 36°C. Dĺžka plaveckého bazéna je 25 m a teplota vody dosahuje príjemných 30 - 32°C. V areáli sú počas zimy v ponuke kozmetické služby. Ich súčasťou sú rôzne skrášľovacie úkony.

Zimná turistická sezóna bude trvať do konca jari. Za celodenný vstup do nového Wellness centra zaplatíte 12 Eur. Otvorený bude v čase od 12.00 do 21.00 hod. 

Viac informácií nájdete na www.vadas.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. dec 2017 Čítané 156x
Túžite po bábätku a stále sa nedarí? Snažíte sa a snažíte a tehotenský test je vždy negatívny? Možno nie je chyba vo vás. Niekedy stačí malá pomoc smerom k partnerovi. Mnohí muži si to nepriznajú, no v posteli by chceli vydržať dlhšie. Tí nesebeckí aj kvôli partnerke a jej potrebám. Špeciálne ak sa snažíte o počatie, je dôležité, aby váš muž dosiahol kvalitnú erekciu.

Keď ste už skúsili všetko...

Výskumy hovoria o tom, že ak má žena do 35 rokov, deväť z desiatich dvojíc dokáže prirodzene počať dieťa v priebehu jedného roka pravidelného nechráneného sexu. Keď ste teda obaja zdraví, je zbytočné chodiť k lekárovi skôr ako po roku snaženia.

Ak „snažilkovanie“ trvá dlhšiu dobu, je to pre väčšinu párov frustrujúce. Zo žien sa postupne stávajú nervózne kôpky nešťastia. Preto sa všemožnými spôsobmi snažia zistiť, kde je problém a následne hľadať riešenie.

Rátanie plodných a neplodných dní či dopovanie sa hormónmi je zbytočné, ak chýba zdravý základ. Tým je silná erekcia vášho partnera. Príroda to múdro zariadila tak, že iba pevný penis, teda penis v stave erekcie, je schopný vniknúť dostatočne blízko ku krčku maternice a jeho spermie môžu následne oplodniť uvoľnené vajíčko. Bez tejto akcie by sa ľudia jednoducho nemohli rozmnožovať.

Medzi najčastejšie príčiny problémov s erekciou pritom patria:

 • vek nad 50 rokov - to je pomyselná hranica, kedy problémy s erekciou začínajú
 • zdravotné problémy - najmä zanesené cievy, diabetes, rôzne psychické problémy a iné
 • pravidelné užívanie liekov a hormonálna liečba
 • pestovanie zlozvykov - najmä fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, užívanie drog a pod.
 • všeobecne nezdravý životný štýl a sedavý spôsob života s minimom pohybu a športu

Pravdepodobne ste už skúšali známe modré tabletky, všelijaké babské recepty a zaručené triky známych, ktorí radia, ako sa to podarilo im. Čo však platí u iných, nemusí pomôcť aj vám. Zamerajte sa preto na vedecky overené fakty a stavte na istotu s koncentrovanými prírodnými látkami, ktoré pomôžu penis vášho partnera dostatočne prekrviť. Len tak totiž dosiahne intenzívnu erekciu a zvýšite si spoločné šance na otehotnenie.

Čo potrebujete?

Naháňačka za bábätkom nemusí byť taká fuška, ako sa na prvý pohľad zdá. Riešenie môže byť celkom jednoduché. Zožeňte si tabletky na erekciu Erexan. Tento prípravok prirodzenou cestou pomôže nielen skvalitniť erekciu, čím zväčší a predĺži mužský penis, ale zároveň umocní zážitok z každého milovania.

Jeho zloženie predstavuje unikátnu receptúru kombinujúcu účinné aminokyseliny s rastlinnými koncentrátmi. Najväčšie zastúpenie v ňom má aminokyselina L-arginín, ktorá zabezpečí dostatočné prekrvenie penisu vášho partnera a zlepší produkciu a kvalitu jeho spermií. Priamo tak ovplyvňuje mužskú potenciu. Ruka v ruke s ním pracuje látka L–citrulín. Ten zabezpečuje stabilnú hladinu L-arginínu v bunkách, vďaka čomu penis vydrží stoporený dlhú dobu. Nielenže teda znásobíte svoje možnosti v honbe za vysnívaným dieťatkom, ale si aj dlhšie môžete užiť milostné radovánky. Veď sex má byť predovšetkým zábava. Určite by sa nemal stať len prostriedkom na splodenie potomka.

Krátkej a slabej erekcii dáte zbohom aj vďaka extraktu z rastliny MACA, ktorá sa okrem iného využíva aj pri riešení problémov s prostatou, s nedostatočnou tvorbou spermií, impotenciou alebo slabou erekciou.

Nekonečnému čakaniu na tehotenské bruško teda už odzvonilo. Riešenie máte na dosah v podobe prírody.
Čítaj celý článok
pr_clanok
7. dec 2017 Čítané 113x

Vianočná večera bez námahy, relax v prekrásnom wellness, prekvapenie pre najmenších. Užite si sviatočnú pohodu na Táľoch v rozprávkovom prostredí zasnežených hôr. Objavte očarujúci Mezonet s krbom a doprajte najbližším Vianoce, na ktoré nezabudnú.

Čoraz viac rodín vymieňa tradičný sviatočný zhon za vianočnú pohodou v hoteli. Len za posledných 5 rokov sa v Hoteli Partizán**** počas Vianoc vystriedalo viac ako 500 hostí a záujem o vianočný pobyt každoročne stúpa. Viete prečo to tak je?

Žiadny zhon, len oddych

Aj keď štedrovečerná večera strávená v teple domova patrí k najočakávanejším momentom roka, nákupy, pečenie, príprava niekoľkých chodov a k tomu slávnostné prestieranie so sebou prinášajú istú dávku stresu. V hoteli Partizán****sa o všetko postaráme za vás. Nedáte dopustiť na tradičné slovenské špeciality? Vianočné hotelové menu sme prispôsobili tak, aby si prišiel každý na svoje. Tešiť sa preto môžete na všetky obľúbené pokrmy ako vianočná kapustnica, makové opekance, zemiakový šalát či ryba, pripravená na rôzne spôsoby.

Doprajte vašim deťom rozprávkové Vianoce

Zima nás síce tento rok prekvapila o čosi skôr, nie vždy sa však všetkým podarí vychutnať si ozajstné biele Vianoce. Na Táľoch sa môžete spoľahnúť, že sa vaše deti do sýtosti vyšantia v čerstvo napadanom snehu. Aby sme vám dopriali tú pravú sviatočnú atmosféru, pri príchode na vianočnú večeru vás privíta Santa s pomocníkmi a deti si z vreca vyberú svoj prvý vianočný darček. Večerou vás budú sprevádzať vianočné koledy a mysleli sme dokonca aj na všetkých dospelých, ktorí si počas sviatkov nájdu na svojich izbách milý partizánsky darček :blush:

Pohoda počas Vianoc v podaní Hotela Partizán****

Lyžovačka na prvý sviatok vianočný, oddych vo wellnesse po dni plnom zážitkov, zatiaľ čo si vaše deti užívajú hry a zábavu s animátormi a večerné posedenie pri drinku. Znie to ako vysnívané vianočné sviatky? Aj tak podobne trávia Vianoce rodiny v Hoteli Partizán****. Zarezervujte si vianočný pobyt už dnes a užite si sviatky plné pokoja, radosti a oddychu.

Náš tip:

Snívate o rozprávkových Vianociach, strávených pri teple praskajúceho krbu? Potom sa vám určite zapáči náš Mezonet s krbom. Výhodou sú 4 pevné lôžka a dve oddelené spálne, pre čo najväčšie rodinné pohodlie.

Tešíme sa na Vašu návštevu,

rodina Kičová s tímom spolupracovníkov

Čítaj celý článok
pr_clanok
27. nov 2017 Čítané 286x

Medvedík Paddington sa po prvýkrát predstavil čitateľom v roku 1958 v knihe anglického spisovateľa Michaela Bonda. Potom nasledovalo ďalších 20 príbehov, z ktorých sa po celom svete predalo viac ako 35 miliónov výtlačkov a boli preložené do viac ako 40 jazykov. Rovnaký úspech zaznamenalo aj filmové spracovanie. V roku 2014 mal premiéru celovečerný film, ktorý okamžite očaril divákov všetkých vekových kategórií. Okrem toho získal niekoľko nominácií na cenu BAFTA a v celosvetovom meradle zarobil 250 miliónov dolárov. Stal sa historicky najúspešnejším rodinným filmom, ktorý nevznikol v americkej produkcii.

 Na konci prvého filmu sa diváci rozlúčili s Paddingtonom, ktorý našiel svoje šťastie v podkrovnej izbičke u rodiny Brownovcov a zavŕšil svoje prvé dobrodružstvo veľkou guľovačkou v zasneženom parku Windsor Gardens.  Po 3 rokoch si malý medvedík si stále spokojne nažíva u svojej novej rodiny. Medzičasom sa s neho stal obľúbený člen miestnej komunity, ktorý všade so sebou nosí  dobrú náladu a marmeládu. Keďže jeho milovaná teta Lucy onedlho oslávi sté narodeniny, Paddigton sa začne obzerať po nejakom vhodnom darčeku. Pri svojich potulkách mestom objaví v antikvariáte starého pána Grubera nádhernú rozkladaciu knižku. Je však príliš drahá, a preto sa Paddington rozhodne zarobiť by sa na ňu príležitostnými brigádami. Lenže medzičasom knižku niekto ukradne, podozrenie padne na Paddingtona a Brownovci musia odhaliť pravého vinníka, z ktorého sa vykľuje majster masiek a premien.

V prvom filme si hlavnú zápornú postavu, cynickú Millicent Clyde, ktorá chcela Paddingtona chytiť, zabiť, vypchať a vystavovať v Prírodovedeckom múzeu, zahrala Nicole Kidman. Režisér Paul King zvažoval niekoľko možností, čím by sa mohol ďalší zloduch živiť,  až sa napokon rozhodol pre alternatívu, ktorú sčasti rozpracoval už v prvom filme. A tak sa zrodil Phoenix Buchanan, bývalý slávny herec, ktorý sa teraz živí tým, že nakrúca reklamy na psie granule a prestriháva pásky pri otváraní miestnych nákupných centier. Táto postava sa od začiatku volala jednoducho Hugh, pretože King od prvého okamihu vedel, koho chce obsadiť. „Napísal som Hughovi list, v ktorom som mu vysvetlil, že sme mu to ušili na mieru, a on to zobral s humorom,“ hovorí King. „Má úžasný komický talent a dokonale pozná všetky absurdity svojej vlastnej profesie.“

K pôvodnej hviezdnej hereckej zostave Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi, Madeleine Harris, Samuel Joslin, Ben Whishaw, ktorý nahovoril Paddingtona a Imelda Staunton, ktorá prepožičala hlas tete Lucy, sa v novom filme pridali ďalší skvelí herci Hugh Grant a Brendan Gleeson. Rodinný film PADDINGTON 2 sa v slovenských kinách premieta od 30. novembra so slovenským dabingom.

Čítaj celý článok
pr_clanok
22. nov 2017 Čítané 453x

Najväčšia zľavová akcia je tu a prináša so sebou mega zľavy. Chcete vedieť, kde sa naozaj oplatí nakupovať a ako ušetriť ešte viac? Tak potom rozhodne čítajte až do konca. Špeciálne pre Vás sme totiž pripravili zoznam obchodov, v ktorých nakúpite najvýhodnejšie.

Chcete ušetriť ešte viac?

Tento rok zavíta Black Friday do našich končín 24.11. a potrvá do 27. novembra. Na nákupy máte teda štyri dni, ktoré určite využite naplno. Ceny vo vašich obľúbených obchodoch budú totiž rekordne nízke a to je ten správny čas, kedy by ste sa mali vrhnúť na poriadne vianočné nákupy! Ale poďme sa na to pozrieť pekne postupne.

4 kroky k efektívnejšiemu nakupovaniu

Ešte skôr, ako sa necháte pohltiť tornádom zliav, prečítajte si zopár užitočných rád, vďaka ktorým ušetríte nielen drahocenný čas, ale aj peniaze. Základom úspechu je precízna príprava.

1. Hneď na úvod si pospomínajte na ľudí, ktorých chcete obdarovať. Nezáleží na tom, či si ho naťukáte do mobilu alebo spíšete do diára, ale urobte to. Nechcete predsa na niekoho zabudnúť, no nie?

2. Teraz, keď už máte zoznam kompletný, prichádza čas na to, aby ste sa zamysleli nad samotným darčekom. Hoci sa medzi vašimi blízkymi isto nájdu aj takí, ktorí vám ochotne spíšu celý zoznam prianí, nespoliehajte sa na to.  Zabudnite na ponožky či pyžamá a obdarujte svojich najbližších originálnym darčekom.

3. Tak, keď máme oba zoznamy napísané, je čas vydať sa na prieskum. Nebojte sa, nemusíte nikam chodiť. Pohodlne sa usaďte a prehliadnite si ponuku e-shopov, v ktorých sa daný tovar nachádza. Vyberajte, porovnávajte – v mnohých obchodoch siahajú zľavy až do výšky – 80%. Získate tak prehľad o tom, koľko vás vaše vianočné nakupovanie bude stáť a kedy sa oplatí nakupovať.

4. Na záver ešte jedna dôležitá rada – stanovte si výšku rozpočtu a držte sa ho!

Tip od nás:Pokiaľ chcete, aby boli vaše nákupy ešte výhodnejšie, rozhodne navštívte portál Vašekupóny.sk, kde okrem zoznamu e-shopov zapojených do zľavovej akcie Black Friday, nájdete aj ďalšie skvelé zľavy, vďaka ktorým ušetríte ešte viac.

Na čo sa môžete tešiť?

Tak ako vlani, aj tento rok sa do akcie prihlásili desiatky populárnych e-shopov, poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré to sú.

Nákup elektroniky patrí počas dní Black friday určite medzi ten najvyhľadávanejší. Koniec koncov, niet sa ani čomu diviť, nejde predsa o zrovna lacnú záležitosť. Ak hľadáte kvalitné malé alebo veľké spotrebiče, televízor, notebook či mobil a nechcete za neho utratiť more peňazí, určite vás potešia zľavy v e-shopoch ako Alza, Andreashop, TPD, Mobelego či Okay.

Nákup si však rozhodne nenechávajte na poslednú chvíľu. Mnohé e-shopy ponúkajú zľavy len do výpredaja zásob. Na skvelé akcie nepochybne natrafíte aj v populárnych obchodných domoch. Hej, Market24, Feedo, Bonatex či Bambino ponúkajú naozaj takmer všetko od elektroniky až po oblečenie.

Čierny piatok je výborným obdobím práve aj na nákup nábytku alebo iných bytových doplnkov, ktoré vyčarujú z vášho príbytku domov.

No a v zozname samozrejme nechýbajú ani obchody s módou, kozmetikou a šperkami. Veď napokon, nakupujú najmä ženy, tak prečo by mal tento sortiment chýbať. V ponuke nájdete napríklad obchody ako Answear, Baťa, Bilboo, Bigbrands, Bonprox, Cellbes, Deichmann, Elnino, Manstyle, Nahodsa, Notino, Spartoo, Sizeer, Zoot, Timestore, Najzlato alebo MojeHodinky a ešte mnoho ďalších. Pre väčší prehľad si nezabudnite prezrieť celú ponuku, takáto príležitosť sa tak skoro opakovať nebude.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. nov 2017 Čítané 442x

Alergici to v živote nemajú ľahké. Ich citlivá pokožka vyžaduje tiež dôkladný výber pracích prostriedkov, ktoré neobsahujú dráždivé látky. Pracie prostriedky pre alergikov nájdete aj ponuke kvalitných výrobkov z Rakúska.

Hygienický gél na pranie Impresan

Impresan - hygienický gél na pranie pre alergikov neobsahuje žiadne farbivá a parfémy, a je teda vhodný nielen pre algergikov, ale aj pre deti a pranie oblečenia, ktoré má priamy kontakt s pokožkou (spodné prádlo, nočné prádlo, ponožky a p.). Prostriedok odstráni až 99,9 % baktérií, plesní a vírusov a chráni bielizeň pred infikovaním baktériami a kožnými hubami pri spoločnom praní. Hygienický prací gél je hodný pre pranie do 60°. Výrobok je dermatologicky testovaný.

Gél na pranie Persil Sensitive

Persil Sensitív Gél - gél na pranie je určený pre citlivú pokožku. Chráni ju a je dobre znášaný alergikmi. Obsahuje špeciálne vyvinuté parfumy, ktoré sú pokožkou dobre znášané. Ponúka vysokú účinnosť prania už od 20 ˚C až do 95 ˚C tak pre bielu, ako aj farebnú bielizeň. Gél na pranie Persil Sensitive je k dispozícii v rôznych veľkostiach - na 30 praní, 50 praní či dokonca 60 praní. Výrobok je dermatologicky testovaný.

Aviváž Silan Sensitive

Silan Sensitive aviváž chráni pokožku a je vhodná pre alergikov. Aviváž zabezpečí dokonale hebkú bielizeň a príjemnú sviežu vôňu, chráni jej vlákna. Uľahčuje žehlenie, a zároveň zabraňuje praskaniu a lepeniu. Prostriedok bol skúmaný a testovaný Európskou nadáciou pre výskum alergií. Aviváž Silan Sensitive je k dispozícii v 1,5-litrovom balení na 42 praní alebo XXL 3-litrovom balení, ktorý vystačí až na 100 praní.

Bio Aviváž Frosch - mandľové mlieko

Frosch Bio Aviváž - mandľové mlieko s extraktami z madlí znižuje vďaka starostlivo vybraným aromatickým látkam riziko podráždenia pokožky. Chráni textilné vlákna na prírodnej báze a je vhodná pre všetky druhy textílií. Udržiava prirodzenú priedušnosť bielizne, čím sa stáva príjemnou na dotyk a nosenie. Aviváž je dermatologicky testovaná, hypoalergénna a bez farbív.

Antibakteriálny gél na pranie Detol

Detol - antibakteriálny gél na pranie bez parfému je hygienický gél, ktorý spoľahlivo ničí až 99,9 % baktérií. Účinkuje na vírusy a baktérie spôsobujúce chrípkové, respiračné a hnačkové ochorenia, ochorenia močových ciest, infekcie rán a ochorenia kože. Je tiež účinný v boji proti plesniam. Preto je vhodný nielen pre pacientov, ale aj alergikov a pre deti. Gél dezinfikuje už pri nízkych teplotách od 20 ° C. Je vhodný tak na ručné pranie, ako aj pranie v práčke. Prostriedok je dermatologicky testovaný.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. nov 2017 Čítané 1372x

Byť pracujúcou mamou a zároveň sa stíhať venovať naplno deťom je odvážne rozhodnutie. Až 76 % populácie si podľa prieskumov myslí, že mamičky majú ťažkosti zladiť kariéru s rodinným životom. Zároveň rovnaké percento uvádza, že tehotné ženy a matky sú na trhu práce znevýhodňované. Vyber si preto prácu, ktorá tieto štatistiky zlepšuje a neoberie ťa o čas s rodinou.

Klasický pracovný čas od 8:00 h do 17:00 h príliš neladí s harmonogramom, ktorý si vyžadujú deti a rodina. Do školy, zo školy, na krúžky, nakúpiť, navariť, upratať, domáce úlohy a aj trošku zábavy sa snažíme vtesnať do rozlietaného týždňa. A ešte nebodaj zavíta choroba alebo veľký projekt v práci. Dá sa to aj inak.

V poisťovni Generali majú mamičky dvere otvorené. Vieme totiž, že majú výborné organizačné a komunikačné schopnosti, sú pracovité, záleží im na klientoch a snažia sa hľadať rýchle a inteligentné riešenia. Taktiež si uvedomujeme, že potrebujú časovú flexibilitu a príjem, ktorý pokryje zvýšené náklady, ktoré jednoducho pri deťoch sú. Preto je práca obchodnej konzultantky pre ne ako stvorená!

O čom je táto práca?

Práca obchodnej konzultantky u nás už dávno nie je o chodení od dverí k dverám s kufríkom plným papierov, mimo kolektívu, bez zázemia a o neistom príjme. V Generali sa snažíme rúcať mýty o práci „poisťováka“ a našich vyše 500 obchodných konzultantov pracuje v digitálnom prostredí s modernými aplikáciami, plánujú si prácu a pracovný čas podľa seba, no zároveň majú zázemie a podporu silnej spoločnosti. Len z centrály ich podporuje 41 ľudí a v regiónoch až 50 manažérov obchodných skupín. A na rýchlu voľbu v telefóne si pokojne môžu nastaviť našich trénerov vzdelávania, ktorí sú tu pre nich.  

Čo ako mamička oceníš?

 • Môžeš si zladiť prácu s rodinou vďaka flexibilnej pracovnej dobe a variabilnému miestu práce.
  • Sama si plánuješ pracovný čas tak, aby si stihla vyzdvihnúť deti zo škôlky, zaviesť ich na krúžky alebo venovať sa sama sebe.
  • Potrebuješ ostať doma s chorým dieťatkom? Žiadny problém, plnohodnotne vieš pracovať aj z domu vďaka našim moderným digitálnym systémom.
  • Môžeš pracovať na pobočke alebo v teréne, napríklad aj v tvojej obľúbenej kaviarni. Záleží len na tebe.

 • Výška tvojho príjmu je neobmedzená, zarábaš podľa vlastnej šikovnosti. Priemerný mesačný príjem obchodného konzultanta u nás je 1 287 €.
  • Na začiatok dostaneš fixné štartovacie odmeny mesačne od 300 € až do 1 000 €.
  • Poskytneme ti databázy klientov na zobchodovanie.
  • A ešte aj môžeš získať extra príspevok, tzv. Mamičkovskú superprovíziu vo výške až 10 % z produkcie.

 • Tvoje vzdelávanie platíme my a organizujeme ho buď online, alebo tak, aby si nemusela cestovať od rodiny. Navyše, u nás je budovanie kariéry transparentné a dopredu vieš, kam sa môžeš dostať, čo získaš a čo preto musíš urobiť. Preto nič nebráni tvojej sebarealizácii aj popri deťoch.

 • V Generali s hrdosťou budujeme komunitu mamičiek, v ktorej ťa radi privítame.
  • Organizujeme motivačné súťaže a ceny pre mamičky.
  • Vytvárame detské kútiky v mieste pracoviska.
  • A stále prichádzame s novinkami!

Práve teraz rozširujeme našu mamičkovskú komunitu obchodných konzultantiek. Zisti viac na www.prijemnepondelky.sk, kde o svojej práci hovoria naši skutoční obchodníci, ktorí sa na pondelky tešia rovnako, ako na piatky.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. nov 2017 Čítané 285x

Stačí jeden pohľad do kalendára a je to jasné. Najkrajšie sviatky roka klopú opäť na dvere. Aký by to však bol predvianočný čas bez Mikuláša, ktorý so sebou prináša veľa sladkých prekvapení? FINAL-CD má pre vás tip, kde tohto sympaťáka s bielou bradou zaručene stretnete. A nielen to. Na vlastné oči uvidíte, čo ste ešte nikdy nevideli.

V bratislavskej mestskej časti Petržalka totiž Mikuláš PRILETÍ priamo z neba!

Už o pár týždňov zasadneme za sviatočne prestretý štedrovečerný stôl, obdarujeme svojich blízkych a potešíme sa v kruhu najbližších. Ako si však čakanie na najkrajší večer v roku skrátiť? Máme pre vás vskutku originálny tip. FINAL-CD vás pozýva privítať Mikuláša, ktorý za vami doslova priletí z oblohy. Na dostihovú dráhu v Petržalke totiž zoskočí z lietadla. A nebude sám. Spolu s ním z neba priletia aj jeho veční spoločníci, anjeli a čerti. Kedy sa toto nevídané predvianočné divadlo uskutoční? V sobotu 2. decembra 2017. Či ste malí alebo veľkí, sem jednoducho musíte prísť!

O bohatý program bude postarané už od začiatku. Všetko to vypukne o 13:00 ukážkami práce hasičov a záchranárov, ale aj vozením sa na koníkoch alebo čertovskou cestou, ktorej sa však deti nemusia vôbec báť. Naopak. O ich zábavu sa postarajú malí čerti z čertovskej škôlky, ktorí budú čakať na zábavných stanovištiach, pričom na ich konci deti dostanú malý darček. O 14:00 na vás čaká koncert populárnej skupiny pre deti PACI PAC ako aj ďalšie atrakcie, nealko punč, teplý čaj na zahriatie a mikulášske balíčky pre deti zdarma. Po 15:30 sa už oči všetkých (nielen) detí budú pozorne upierať na oblohu, odkiaľ priletí samotný Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi. Podujatím Vás bude sprevádzať moderátor Slavo Jurko.

Mikuláš, pravdaže, nezabudne rozdať darčeky a so všetkými deťmi sa odfotiť.

Tak čo, už viete, kde odštartujete tohtoročný advent? Nezabudnite, tešíme sa na vás 2. decembra na Závodisku, š. p., Starohájska 29 (dostihová dráha, Petržalka). Vstupné je len jeden úsmev.

Viac sa dozviete na www.finalcd.sk/mikulas

Čítaj celý článok
pr_clanok
3. nov 2017 Čítané 1347x

Prečo vás trápia čierne a biele bodky alebo vyrážky? Porozumejte spúšťacím faktorom a zlepšite stav svojej problematickej pleti.

Existuje veľa spôsobov, ako liečiť vyrážky a prejavy zápalu pleti. Účinným spôsobom boja s akné je aj prevencia: pokúste sa vyhnúť rizikovým faktorom. Pozrite sa s nami na niekoľko hlavných príčin vzniku akné a položte si ruku na srdce: čo môžete pre svoju pleť robiť lepšie?

1. Nevhodná starostlivosť o pleť

Nešetrné čistiace pleťové prípravky na báze mydla a príliš horúca voda môžu narušiť prirodzenú rovnováhu pokožky. Pleť si čistite ráno aj večer. Pred spaním nezabudnite dôkladne odstrániť všetok make-up. Dôkladné čistenie a pravidelná starostlivosť prípravkami so špeciálnym zložením pre problematickú pleť a akné vám pomôžu dostať problematickú pleť pod kontrolu. Vyskúšajte prípravky z kozmetického radu Eucerin DermoPure, pri ktorých bolo klinicky dokázané, že redukujú počet vyrážok, upokojujú podráždenie pleti a zabraňujú vzniku nových nedokonalostí. Rad zahŕňa ako prípravky na čistenie pleti, tak aj ošetrujúce krémy.

2. Strava

Výskumy o vplyve stravy na akné sú často kontroverzné, väčšina vedcov sa však zhodne na tom, že potraviny s vysokým glykemickým indexom a mliečne výrobky môžu pri problematickej pleti spôsobiť vzplanutie príznakov. Dbajte na zdravú a vyváženú stravu. Veďte si „kožný denníček“ o všetkom, čo jete a čo mohlo spustiť výsyp kožných vyrážok a akné.

3. Stres

Stres naše telo núti k vyššej produkcii inzulínu. Ten stimuluje androgénne (mužské) hormóny, ktoré následne podporujú seboreu (zvýšenú produkciu kožného mazu) a hyperkeratózu (nadmernú produkciu kožných buniek, čo spôsobuje upchávanie mazových žliaz). To sú kľúčové fázy vývoja vyrážok. Nepodceňujte odpočinok a nájdite spôsob, ako sa uvoľniť. Cvičenie vám pomôže udržať telo v dobrej kondícii.

4. Fajčenie

Fajčenie spôsobuje zhoršenie stavu akné tým, že pleť vystavuje oxidačnému stresu a mení zloženie kožného mazu. Prestaňte fajčiť, alebo sa aspoň pokúste znížiť spotrebu nikotínu.

5. Mechanické dráždenie

Akné v dôsledku trenia vzniká, keď príliš obtiahnuté oblečenie zadržiava pot na koži. Podráždenie spôsobené potom má za následok zvýšenú tvorbu mazu a vznik vyrážok. Pokúste sa osprchovať vždy čo najskôr po športovej aktivite. Noste skôr bavlnené oblečenie, než umelé vlákna. Nechytajte si tvár rukami a pravidelne čistite svoj mobil, perte posteľnú bielizeň a uteráky, aby sa počet baktérii udržal na minime.  

Ak vás zaujíma detailnejšie, ako vlastne dochádza k vývoju čiernych a bielych bodiek a vyrážok, prečítajte si tento článok.

Čítaj celý článok
pr_clanok
16. okt 2017 Čítané 295x

Značka Bupi prináša pre všetky mamičky novú, extra jemnú starostlivosť o pokožku, s blahodárnym účinkom vzácnych prírodných olejov, ktorá bude vašu pokožku rozmaznávať.

Prírodné oleje majú v kozmetickom priemysle svoje miesto od nepamäti. Dnes sa záujem o nich zvyšuje a stávajú sa dôležitou súčasťou každodennej starostlivosti o pokožku. Pomaly vytláčajú z trhu chemické produkty a zložky, ktoré výrobcovia kozmetiky získavajú spracovaním ropy a ktoré pokožke škodia.

Prírodné oleje sú darom prírody. Pokožka vďaka nim začne fungovať prirodzene, a jej vzhľad sa výrazne zlepší.  Oleje dokážu pleť osviežiť, vyhladiť, hydratovať, napnúť aj ochrániť pred nepriaznivým počasím. Sú preto nazývané aj „tekutým zlatom“.

Prečo sú také výnimočné?

 • Rastlinné oleje obsahujú množstvo vitamínov, minerálnych látok a nenasýtených mastných kyselín.

 • Vďaka tomuto zloženiu majú prirodzený ochranný faktor a pokožku chránia pred poškodením či predčasným starnutím.

 • Oleje vynikajúco regenerujú, vyživujú a liečia pokožku celého tela.

 • Ľudská pokožka ich vie ľahko vstrebať, pretože sa podobajú kožnému tuku.

TOP 5 prírodných olejov pre krásu pokožky:

Jojobový olej

Jojobový olej je jedným z najcennejších olejov využívaných v kozmetických procedúrach. Vynikajúco preniká cez kožu až k spodným vrstvám pokožky a intenzívne ju regeneruje zvnútra. Vašu pokožku vyhladí, ošetrí aj hydratuje.

Makadámiový olej

Je veľmi cenným a účinným olejom. Je známy ako silný antioxidant, ktorý bráni poškodeniu bunkových membrán. Vďaka spojeniu zinku a nenasýtených mastných kyselín je vynikajúcim prostriedkom na zjemnenie a zvláčnenie pokožky. Udržuje ju hebkú, pružnú a mimoriadne elastickú.

Kokosový olej

Je to všestranne využiteľný olej, používa sa v kuchyni, ale aj ako kozmetický prípravok na pokožku, pleť, nechty či vlasy. Bezo zvyšku sa vstrebáva hlboko do pokožky, priamo do bunkovej štruktúry spájajúcich tkanív, je preto vysoko efektívny pri jej regenerácii a pri odstraňovaní vrások alebo strií.

Mandľový olej

Mandľový olej pokožku regeneruje a ak je treba, tak aj upokojuje. Dodáva jej vláčnosť a hebkosť. Ideálny je na strie a popraskania pokožky. Vynikajúco pôsobí aj proti škodlivým vplyvom prostredia a preventívne bojuje proti tvorbe vrások.

Slnečnicový olej

Vysoké množstvo významných vyživujúcich látok a mastných kyselín pomáha pokožke udržiavať jej hydratáciu. Ochraňuje pokožku pred predčasným starnutím, zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu, čím redukuje vrásky a vyhladzuje nerovnomernú pokožku.

A ešte jeden bonus v podobe Nechtíkového oleja:

Nechtíkový olej

Má pozoruhodné hojivé účinky a výrazné protizápalové a regeneračné účinky. Ukľudňuje a zvláčňuje veľmi citlivú a popraskanú pokožku. Vhodný je na akékoľvek jazvy, popáleniny a strie. Podporuje regeneráciu a tvorbu nových buniek.

Všetky tieto vzácne prírodné oleje nájdete v novej rade výrobkov Bupi mami.

Buďte prirodzene krásna s Bupi mami.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. okt 2017 Čítané 379x

Všetci fanúšikovia obľúbených poníkov sa dočkali! Už 19. októbra prichádza MY LITTLE PONY VO FILME do slovenských kín. Svoje hlasy postavičkám prepožičali mnohí známi herci a speváci -  Kristína Turjanová, Bibiana Ondrejková, Andrea Karnasová, Lucia Hurajová, Mária Čírová, Barbora Švidraňová či Sveťo Malachovský.

MY LITTLE PONY vo filme predstavuje šesticu obľúbených farebných poníkov, ktorých na veľkom plátne čaká najzaujímavejšie a najkrajšie dobrodružstvo všetkých čias! Keď strašný Hromový kráľ napadne Canterlot s úmyslom ukradnúť poníkom ich čarovnú moc, budúcnosť Equestrie je ohrozená. Všetky poníky sa musia vydať na nebezpečnú hrdinskú cestu, ktorá ich po prvýkrát zavedie za hranice domoviny. Aby vyhľadali pomoc, budú musieť prejsť cez magické hory, tajomnú podmorskú krajinu a dokonca sa odviezť na lietajúcej pirátskej lodi!

Ústredným motívom filmového príbehu, je to, čo bolo vždy vo svete My Little Pony najdôležitejšie. „Tieto postavičky a ich dobrodružstvá vždy hovorili o nadväzovaní nových priateľstiev a o tom, ako sú priatelia pre všetkých nesmierne dôležití,“ vysvetľuje režisér filmu Thiessen. „Ten príbeh sa v  televíznom seriáli opakuje stále dokola, takže sme si museli položiť otázku, ako by sme ho mohli ozvláštniť.  A odpoveď znela – vo veľkom štýle. To bol jeden z dôvodov, prečo sme museli s našimi hrdinami opustiť útulnú Equestriu a vydať sa ďaleko za jej hranice, kde ľudia ani ďalšie tvory nepoznajú priateľstvo a musia sa od poníkov naučiť, čo to je.“

Film predstavuje nový rozmer vo svete My Little Pony. Poníky žijú vo svojej bájnej krajine, kde neexistujú takmer nijaké starosti. Pre film však bolo treba vymyslieť nejakú zložitejšiu zápletku, ktorá by udržala celovečerný príbeh. Najlepším riešením sa ukázal motív priateľstva, ktoré poníky predstavujú všade tam, kde o ňom ešte nepočuli. Toto bolo najväčšou výzvou pre hlavnú hrdinku Twilight, ktorá vo filme zažíva situácie, v ktorých nič nefunguje tak, ako je zvyknutá. Equestria je v ohrození a ona musí urobiť všetko pre jej záchranu. Veľmi dobre vie, že bez pomoci svojich priateľov to nikdy nedokáže.

Fanúšikovia okrem svojich obľúbených poníkov uvidia aj množstvo nových postavičiek a svetov a zažijú ohromné dobrodružstvá, ktoré sa dajú vychutnať iba na veľkom plátne v kine. Vo filme sa objavuje niekoľko rôznych tém a jednou z hlavných je dôvera medzi priateľmi, ktorí vedia, že sa vždy môžu spoľahnúť jeden na druhého, v čom spočíva hlavná sila priateľstva.

Herečka Zoe Saldana, hviezda blokbasterov ako nový Star Trek, Strážcovia Galaxie či Avatar, ktorá v originálnej verzii nahovorila kamarátku poníkov, vtáčiu pirátku Celaeno, spomína, ako ona sama milovala poníky.  “Prežila som detstvo v 80-tych rokoch, takže My Little Pony boli v istej fáze môjho života tá najvzrušujúcejšia vec na svete.  Teraz, keď som rodič, páči sa mi byť súčasťou niečoho, čo deťom prináša krásne posolstvo.  Je to úžasný pocit, lebo mi to pripomína, ako som sa cítila ako dieťa. Myslím, že dnešné deti budú týmto filmom unesené rovnako, ako sme my boli televíznym seriálom v tých časoch.” O svojej postave hovorí: „Kapitán Celaeno je zodpovedná a empatická a svojím správaním ukazuje deťom, v čom spočíva úloha vodcu. Že to nie je len o rozkazovaní iným, ale aj o prevzatí zodpovednosti. Vodca sa musí starať o svoj tím, musí premýšľať, zvažovať a najmä ísť ostatým príkladom.“  

My Little Pony je fenomén, ktorý milujú už celé generácie. Dospelí sledovali televízny seriál, keď boli deti, a dnešné deti s poníkmi hrajú. Filmové spracovanie očarí malých aj veľkých divákov, pretože ich v kine čaká ohromná zábava.

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. okt 2017 Čítané 324x

Na Slovensku sa ročne narodí približne 200 detí s poruchou sluchu, až 90 % z nich počujúcim rodičom.Tí sa na novú situáciu často nevedia pripraviť a ostávajú zaskočení. Prvé mesiace sú pritom pre vývoj dieťatka mimoriadne dôležité.

Preto na Slovensku vznikla unikátna dvojdielna kniha s názvom Máme dieťa s poruchou sluchu. Rodičom zásadne pomôže nielen s prvými krokmi, ale aj s množstvom ďalších otázok, ktoré ich sprevádzajú v prvých rokoch dieťatka.

Jej unikátnosť spočíva najmä v tom, že spája odborný pohľad pedagógov či lekárov a reálne skúsenosti rodín s dieťaťom s poruchou sluchu. Publikácie vznikli ako súčasť programu Mobilný pedagóg, ktorý realizuje Nadačný fond Telekom pri Nadácií Pontis.

Publikáciu zostavili 3 autorky, ktoré v nej zúročili dlhoročné skúsenosti z ich odbornej a teoretickej praxe. Silvia Hovorková, Martina Rzymanová a Darina Tarcsiová na nej pracovali viac ako 2 roky.

„Na Slovensku chýbala publikácia so zameraním na raný vek, ktorá by odpovedala na otázky rodičov, napríklad na koho sa obrátiť, ako nakontaktovať iné rodiny s podobným osudom či odborníkov,“ vysvetľuje Darina Tarcsiová, jedna z autoriek.

„V knižke sú hlavne informácie praktického charakteru. Rodičia sa dozvedia, ako rozvíjať komunikáciu s dieťaťom, ako rozvíjať jeho sluchové, rozumové schopnosti, či ako celkovo podporovať jeho vývin. Obsahuje aj kapitoly, v ktorých píšeme o rôznych možnostiach vzdelávania detí s poruchou sluchu,“ dodáva ďalšia autorka, Silvia Hovorková.

„Do knihy sme vyberali oblasti, o ktorých sa priamo s rodičmi počas poradenských stretnutí rozprávame. Čitatelia v nich nájdu aj konkrétne rady, ktoré dávajú rodičia rodičom,“ dopĺňa Martina Rzymanová.

Zdarma stiahnuť si ju môžete na portáli skvelo.sk.

Čítaj celý článok
pr_clanok
2. okt 2017 Čítané 278x

Skutočná zima síce nastane až o niekoľko týždňov, vašu pokožku však na ňu môžete začať pripravovať už teraz. Včasná príprava a pravidelná starostilivosť o pleť vám môže po príchode prvých mrazivých dní výrazne uľahčiť prácu. Pozrite sa na produkty, s ktorými ľahko dosiahnete skvelé výsledky.

Rovnako ako sa v zime chránime teplým oblečením a pokrývkami hlavy, je dôležité myslieť aj na vašu pleť. Hoci to tak na prvý pohľad nemusí vyzerať, zima je pre vašu pokožku podobne náročným obdobím, ako leto. Musí sa síce vysporiadať s inými výzvami než v lete, no pre zachovanie jej dobrej kondície je potrebné starať sa o celé telo.

Najtypickejšími situáciami sú v zimnom období predchody z mrazivého počasia do vykúrených interiérov. Časté striedanie prostredia dá pokožke poriadne zabrať a môže ju viditeľne poškodiť. Predíďte nežiaducim následkom zimného obdobia a začnite s prípravou už v týchto dňoch.

Pravidelná starostlivosť  výber správnych produktov je kľúčom k úspehcu. Nakoľko je pleť s prichádzajúcou jeseňou vystavená nežiaducim vplyvom ako silný vietor, časté zmeny teplôt a chlad, rýchlo sa vysušuje a stráca vitalitu.  Aby bola vaša pokožka hydratovaná, pevná a zdravo vyzerajúca, odporúčame vyskúšať produkty značky Lactovit. Konkrétne sadu LACTOUREA, ktorá obsahuje 10% Lactourey, teda výnimočný komplex kyseliny mliečnej a čistej urey. Pri pravidelnom používaní produktov z tohto radu dosiahnete účinnú rehydratáciu vrchnej vrstvy vašej pokožky, vďaka čomu bude lepšie chránená pred vplyvmi vonkajšieho prostredia a naviac bude hladšia a pružnejšia.

Na kompletnú rehydratáciu celého tela je určené LACTOUREA regeneračné telové mlieko (MOC – 250 ml za 4,59€, 400 ml za 5,88€) Zlepšuje prirodzenú ochrannú funkciu pokožky a výrazne zvyšuje jej hydratáciu. Účinne odstraňuje  odumreté kožné bunky a zanecháva pleť príjemne hebkú. Po použití sa telové mlieko okamžite vstrebáva.

Sprcha je aj napriek nepriaznivým vonkajším vplyvom stále zdrojom kvalitného relaxu. Z tohto dôvodu ponúka Lactovit LACTOUREA regeneračný sprchový gél. MOC - 300 ml za 2,66 €, 500 ml za 4,05 €) Dokonale hydratuje pokožku  a vďaka kyseline mliečnej má naviac protizápalové a antibakteriálne účinky.  Zlepšuje prirozdneú ochrannú funkciu pokožky a obnovuje jej mäkkosť.

Takmer každý má skúsenosť s tým, že v zime trpia najviac ruky, ktoré väčšinou nemajú adekvátnu ochranu. V týchto prípadoch vám však pomôže regeneračný krém na ruky LACTOUREA (MOC – 2,95 €). Je určený pre prasknuté a citlivé ruky a vďaka ochrane proti UV žiareniu pomáha zabrániť tvorbe pigmentových škvŕn. Rýchlo schne a môžete ho použiť kedykoľvek počas dňa.

Vďaka jedinečnému a inovatívnemu zloženiu LACTOSOMAS patrí vyššie spomenuté telové mlieko spolu s regeneračným sprcovým gélom k výnimočným produktom na trhu. Mikrokapsule LACTOSOMAS obsahujú účinné zložky mlieka (proteíny, menarály a vitamin) ktoré vďaka postupnému uvoľňovaniu vyživujú všetky tri vrstvy pokožky.

Produkty značky Lactovit kúpite vo väčšine bežných drogérií.

Viac informácií na www.lactovit.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
18. sep 2017 Čítané 406x

Prečo uniknúť pred upršanou jeseňou a sychravou zimou do Tatier?

Opäť je tu jeseň a zima - obdobie, ktoré si často berie daň za zníženú imunitu v podobe péeniek, vymeškanej školy a prebdených nocí plných kašľa.  Nepriaznivé počasie, zvýšená náchylnosť k ochoreniu a koncentrácia v kolektíve majú na svedomí každoročne vysoké % akútnych i chronických respiračných ochorení.  Práve pre deti, ktoré trápia infekty dýchacích ciest sú klimatické kúpele v lone tatranskej prírody ako stvorené. Kúpeľný pobyt  dokáže zastaviť nekonečný kolotoč ochorení dýchacích ciest, soplíkov, kašľa  a alergií.

V čom je hlavný prínos kúpeľného pobytu v Tatrách?

„Nádherná slnečná jeseň a krásna zasnežená zima otvárajú deťom možnosti plnohodnotného trávenia aktívneho pobytu na zdravom tatranskom vzduchu. Pobyt v klimatických kúpeľoch Lučivná spojený s individuálne nastavenými  procedúrami a bohatým programom napomáha stabilizácii a zlepšeniu základného ochorenia, prispieva k významnému zníženiu jeho komplikácií, zlepšeniu priebehu ochorenia, poklesu frekvencie akútnych ochorení dýchacích ciest, skráteniu doby liečenia, zníženiu potreby užívania antibiotík a inej farmakologickej liečby či dokonca počtu hospitalizácií. Prevencia v podobe kúpeľného pobytu, najmä u detí, môže výrazne napomôcť či dokonca úplne zabrániť prepuknutiu ochorenia, na ktoré je dieťa predisponované.“ Hovorí pani primárka MUDr. Helena Potanková.

Klimatické kúpele zamerané na liečbu chronických a recidivujúcich ochorení dýchacích ciest majú svoje opodstatnenie už v dávnej histórii. Ich nepopierateľný terapeutický a preventívny prínos bol hodnotený mnohými štúdiami. Svoju históriu začali písať už v roku 1872. V roku 2008 prešli kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou. Každý rok prinášajú pre svojich malých pacientov niečo nové. Dlhoročné skúsenosti a medicínske štatistiky  potvrdzujú významný efekt a prínos kúpeľnej liečby, ktorý je starostlivo sledovaný a monitorovaný.

Kúpele v Lučivnej pomohli už viac ako 90 tisíc deťom.

Pre koho je kúpeľný pobyt vhodný?

 Zo zákona má nárok na kúpeľnú liečbu v klimatických kúpeľoch Lučivná dieťa s respiračnými ochoreniami vo veku 3 – 18 rokov (konkrétne indikácie a podmienky) na odporúčanie ošetrujúceho lekára, resp. špecialistu. Pobyt je následne na základe návrhu na kúpeľnú liečbu schválený zdravotnou poisťovňou (VšZP, Dôvera, Union) a dieťa môže nastúpiť na kúpeľný pobyt so sprievodom alebo bez sprievodu. Dôležité je, aby bolo dieťa  ošetrované v ambulancii, pretože kašlíky a soplíky  riešené na úrovni samoliečenia za pomoci lekárne zdravotná poisťovňa následne vyhodnotí tak,  že dieťa bolo celý rok (polrok) zdravé, pričom realita je úplne iná.

Prečo práve Kúpele Lučivná?

Pretože sú to  najväčšie a najmodernejšie detské klimatické kúpele na Slovensku a sú právom nazývané aj Podtatranským rajom pre deti, kde každý nádych lieči. Výhodou je celoročná prevádzka kúpeľného zariadenia, pretože pre každú indikáciu je vhodné určité ročné obdobie a aktivity s ním spojené. Inverzná slnečná jeseň a krásna  zima plná snehu otvárajú deťom možnosti plnohodnotného trávenia aktívneho pobytu na zdravom tatranskom vzduchu. Jar a leto s nízkym výskytom alergénov a príjemnými letnými teplotami sú zasa rajom pre radovánky vo vode, loptové hry či turistiku. Viac ako 50 atrakcií a bohatý animačný program vytvárajú atmosféru relaxu, zábavy a zážitkov.

Psychickú pohodu a rodinnú atmosféru nenarúša verejnosť, čo je veľkým prínosom v stabilizácii zdravotného stavu a aklimatizácie organizmu. Optimálny stravovací režim zabezpečuje špeciálna diétna sestra podľa individuálneho stavu dieťaťa. Liečebné procedúry sú vedené tímom skúsených fyzioterapeutov, zdravotných sestier a lekárov s dôrazom na osvojenie si správnych techník dýchania, cvičenia a preplachovania nosa. Dôležité je, aby si deti techniky osvojili a využívali ich aj doma.

V priebehu školského roka samozrejme školopovinné deti navštevujú súkromnú základnú školu priamo v areáli kúpeľov a výučba je na základe dohody s rodičom plne synchronizovaná s kmeňovou školou dieťaťa.

So sprievodom či bez ?

Častou dilemou rodiča je či dieťa pustiť do kúpeľov samé bez sprievodu dospelej osoby. Pani primárka hovorí, že najčastejšie  rodičia dieťa privezú do Lučivnej, strávia s ním prvé dni a následne odchádzajú za svojimi povinnosťami. Zaujímal nás aj pohľad odborníčky PhDr. Denisy Demovičovej, PhD., klinickej psychologičky, ktorej sme položili rovnakú otázku. „Najdôležitejšia je vyspelosť dieťaťa, mnohé deti sú socializované, smelé a zvyknuté na pobyt mimo domova bez rodičov, či už z letných táborov alebo škôl v prírode, už vo veku 6 – 7 rokov. Rodič najlepšie pozná svoje dieťa a mal by vedieť objektívne vyhodnotiť či je pripravené na pobyt bez neho. Samozrejmosťou sú zvládnuté hygienické návyky, rešpektovanie autorít, fungovanie v kolektíve či súvislý nočný spánok. Rodičia, ktorí sú však veľmi úzkostliví a nedôverujú samostatnosti dieťaťa, mnohokrát zbytočne prenášajú svoje obavy a strach na deti, ktoré by pobyt hravo zvládli a ešte by si ho bez mamy či otca viac užili.“

Lučivná to je detský raj plný zdravia a veselých príjemných ľudí, ktorí sú pripravení pre svojich návštevníkov spraviť takmer čokoľvek. Diskotéky, večerné kino, interiérové a exteriérové hry, súťaže, kreatívne i edukačné aktivity, výlety po nádhernom okolí a neuveriteľné množstvo športového náčinia od bicyklov cez kolobežky až po lyže či korčule, sú v Lučivnej zadarmo.

Kiež by každé dieťa mohlo stráviť ozdravný pobyt v podtatranskom raji v Lučivnej.  Aktuálne prebieha akcia: LUČIVNÁ úplne zadarmo + darček.

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. sep 2017 Čítané 259x

Postupne, ako dieťatko rastie, menia sa aj jeho potreby, čo sa týka výživy. Materské mlieko mu už nestačí, prichádza čas na zavádzanie príkrmov. V nezávislej ankete konštatovalo vyše 60 percent mamičiek, že pre svoje dieťatko varia a občas použijú hotové príkrmy. Približne v rovnakom pomere dostávajú deti domáce jedlá a zároveň hotové príkrmy od vyše 22 percent mamičiek. Výlučne pre svojich drobcov varí vyše 12 percent mamičiek. Výsledky neprekvapili. Mamy naozaj rozumne kombinujú možnosti, ktoré majú.

Mamy často riešia otázku, dokedy dieťa dojčiť. Pre bábätko je najideálnejšie výlučné dojčenie do 4 - 6 mesiaca. Okolo ukončeného 5 mesiaca je obdobie tzv. "imunologického okna", kedy sa odporúča zavádzať prvé nemliečne príkrmy. Organizmus je pripravený "zoznámiť" sa s novými potravinami a navodiť si na ne toleranciu. Neodkladajte v tomto období ani zavádzanie lepku, vajec, pšenice, či rýb. Pri zavádzaní nových potravín postupujte opatrne a novú potravinu podávajte vo veľmi malom množstve. Novo zavádzané potraviny sa odporúča tepelne spracovať a to vrátane ovocia a zeleniny. Tepelnou úpravou sa taktiež znižuje ich prípadná alergenicita. Niekedy stačí iba lyžička a mamička môže sledovať, ako bude dieťa na novú potravinu reagovať. Medzi jednotlivými novými potravinami nechajte odstup cca 3 - 5 dní. Pri podávaní potravín je rozumné začať zeleninou, ktorá je menej sladká, aby deti neskôr práve zeleninu neodmietali.

Hotové jedlo v kapsičke

Sunárek nedávno prišiel na trh s absolútnou novinkou vo svojej kategórii. Po všetkých ovocných variáciách v kapsičkovom balení teraz ponúka v kapsičke hotové jedlá. Sú určené pre deti od ukončeného šiesteho mesiaca veku dieťaťa. V predaji sú v piatich rôznych mäsovo-zeleninových variantoch: špagety s bolonskou omáčkou, lasagne s hovädzím mäsom, ryža s kuracím mäsom a zeleninou, dusená zelenina s hovädzím mäsom, kuskus s kuracím mäsom a zeleninou.

Sunárek hotové jedlo je skvelý pomocník na obed alebo večeru nielen na cestách, piknikoch, ale tiež v bežný deň doma. Je to sýte jedlo z vysokokvalitnej zeleniny a mäsa bez pridaných konzervačných látok.*

„V tomto období by malo mať už bábätko vyskúšané prvé potraviny – jednodruhovú zeleninu a prvé mäsko. Je teda ideálny čas začať s podávaním hotových jedál, ktoré obsahujú mäso a zeleninu. Každý deň môžete podávať iné jedlo a iný druh mäsa. Nebráňte sa ani hovädziemu mäsu, ktoré je napr. vhodným zdrojom železa, a to dieťatko potrebuje. Vďaka Sunárku môže dieťa v malom množstve ochutnať okrem bežne používanej zeleniny ako je mrkva, paradajky, zeler aj menej používanú zeleninu ako baklažán, cuketa, paštrnák, ktoré do jedálnička dieťatka rozhodne patria. Máte tak jedinečnú možnosť dieťatku ponúknuť kombináciu pestrej zeleniny a mäsa. Sunárek nezabúda ani na príjem správnych tukov, vďaka ktorým sa lepšie vstrebávajú vitamíny v nich rozpustné. Pridanie repkového oleja je teda samozrejmosťou. Repkový olej je vhodným zdrojom omega 3 mastných kyselín, ktoré sú v jedálničku najmenších žiadúce“ hovorí Hana Nechvátalová, nutričná špecialistka spoločnosti Hero.

Veľkou výhodou je i skutočnosť, že príkrmy Sunárek špagety s bolonskou omáčkou, lasagne s hovädzím mäsom, ryža s kuracím mäsom a zeleninou, kuskus s kuracím mäsom a zeleninou neobsahujú pridanú soľ.**

Tá totiž do jedálnička malých detí určite nepatrí. Miesto soli je vynikajúca chuť príkrmu vytvorená obsiahnutou zeleninou a použitým korením napr. oreganom, tymianom či bazalkou.

Dieťatko sa tak už od malička učí správnym stravovacím návykom ako je konzumácia menej slaného jedla, čo jeho organizmus v budúcnosti isto ocení.

„Myslite stále na to, že jedálniček dieťaťa má byť pestrý, bez pridávania soli a nemôžeme ho porovnávať s nesprávnymi zvykmi dospelých. Príkrmy sú vyrábané z poctivo vybranej zeleniny a mäsa tak, aby zodpovedali prísnym kvalitatívnym požiadavkám kladených na detskú výživu. Príkrmy sa spracovávajú procesom sterilizácie bez použitia konzervačných látok* tak, aby bola maximálne zachovaná nie len chuť použitých surovín, ale aj ich výživová hodnota.“ dodáva výživová špecialistka Hanka Nechvátalová.

Po zavedení zeleniny a mäska do stravy dieťaťa môžete pokračovať s ovocnými príkrmami. Sunárek zo 100% ovocia tej najvyššej kvality alebo ovocné kašičky s cereáliami, ktoré sú výdatnejšie. Stačí kapsičku len otvoriť a pustiť sa do nej. Takisto môžete siahnuť z tejto kategórie výrobkov po Sunárku do ručičky s tvarohom a chuťou jogurtu.  So svojim vyváženým zložením je vhodnou súčasťou jedálnička menších detí. A tak môžete svojmu dieťatku zabezpečiť pestrý jedálniček. Máte na výber z bohatého spektra výrobkov Sunárek, ktorými vaše dieťa nakŕmite a tiež na chvíľu zabavíte.

Starosti so zdĺhavou prípravou a varením pokrmov, pokiaľ práve nie je čas ani priestor, môžete hodiť za hlavu. Sunárek je skvelá voľba pre aktívne mamy s deťmi, ktoré rady trávia viac času vonku a nemusia sa ponáhľať domov variť obed. Alebo aj v prípadoch, keď majú detičky hektický deň a mamičky nestíhajú navariť. Kapsičku ľahko udržia aj malé deti a môžu papať samé, preto si takto môžete pomôcť aj na cestách.

To isté a predsa iné

Stojíte pred regálom v potravinách, ideálne pred špeciálnou poličkou s tzv. kapsičkami a máte pred sebou zmes zdanlivo rovnakých produktov. Presne tak, nie sú rovnaké. Aj keď sú všetky určené deťom, veková hranica je kľúčová. Potraviny určené tým najmenším musia spĺňať oveľa prísnejšie podmienky, ako ktorékoľvek iné potraviny. Môžete si byť istí, že prípadná vyššia cena kapsičky, určenej pre deti od 6.mesiaca veku dieťaťa, má opodstatnenie ak tá, s ktorou ju porovnávate, má vekovú hranicu napr. 3 roky, alebo nemá určenú vekovú hraniciu (či něco v tomto smyslu) viac.

*podľa zákona

**Soľ, ktorá sa v potravine nachádza, je dôsledkom prirodzene sa vyskytujúceho sodíku. Netýka sa výrobku Dusená zelenina s hovädzím mäsom.

Čítaj celý článok
pr_clanok
11. sep 2017 Čítané 507x

Sedemročný Fabián sám nechodí. Vrodené ochorenie mu skracuje šľachy, hlavne na nohách. No aj preňho medicína pozná riešenie. Špeciálna operácia môže chlapca navždy zbaviť pomôcky zvanej chodúľka.

Narodil sa predčasne, s diagnózou Westov syndróm, ktorá mu spôsobuje epileptické záchvaty. Okrem nich sa však Fabiánko borí aj s nepríjemnou diagnózou – spasticita. Pre skrátené šľachy na nohách nedokáže narovnať chodidlá a pri stoji sa stavia na špičky. Zároveň nožičky často prekrižuje a rýchlo stráca stabilitu. „Jeho chôdza je zlá a bez chodúľky alebo bez toho, aby ho niekto držal pod pazuchami, nevie ani stáť,“ opisuje zdravotný stav jeho mamina Andrea.


Zmena liečby

Doteraz chlapcovi vedeli lekári aspoň čiastočne uľaviť od trápenia botoxovými injekciami. Ich účinok sa však stále skracoval a chlapcovi už nepostačovali. Napriek svojej diagnóze robí malý bojovník pokroky. Lekári aj terapeuti matke preto odporučili riešenie, ktoré však zdravotná poisťovňa z verejného zdravotného poistenia neprepláca. „Ako mama zdravotne ťažko postihnutého dieťatka nemôžem pracovať tak, aby som poriadne zarobila. Preto peniaze na liečbu a rehabilitácie zháňam, kde sa dá,“ hovorí Andrea, ktorá vzala rozum do hrsti a opakovane požiadala o finančný príspevok cez grantový program Bojovníci za zdravie.

Najskôr rehabilitácia, teraz zákrok

Na jeseň minulého roku vzala synčeka za príspevok od Dôvery na rehabilitačný pobyt a tentoraz potrebovala peniaze na zákrok, ktorý by Fabiánovi podľa odborníkov mohol značne uľaviť. Špeciálna operácia v Čechách pomôže uvoľniť svalstvo a napraviť skrátené achilovky. Tým sa však cesta bojovníka nekončí. Nasledovať budú rehabilitácie a cvičenia, ktoré by mali jeho nôžky posilniť, a tým sa priblížiť k vysnívanému cieľu.

„Odborníci, s ktorými spolupracujeme, potvrdili, že sme na správnej ceste postaviť sa na vlastné nohy. Máme veľké očakávanie od tejto operácie a verím, že raz aj Fabiánko bude pobehovať ako iné deti,“ nádejá sa mladá mamička.


Bojovníci za zdravie pomôžu aj vám

Poistenci Dôvery, vaša poisťovňa chce opäť pomáhať. Ak máte vy, vaše dieťa, rodič či priateľ zdravotný problém, no liečbu nie je možné zo zákona hradiť z verejného zdravotného poistenia, je tu riešenie. Grantový program Bojovníci za zdravie od Dôvery pomohol už takmer 520 žiadateľom. Staňte sa jedným z nich.

Stačí vyplniť elektronickú prihlášku na www.bojovnicizazdravie.sk  v čase od 1.septembra do 8.októbra a máte možnosť získať peniaze na zaplatenie liečby.

Musíte splniť len 2 podmienky:

 • Osoba, na ktorej liečbu budú financie použité, musí byť poistencom Dôvery.
 • Liečba alebo pomôcka nie je zo zákona vôbec alebo len čiastočne hradená z verejného zdravotného poistenia. 

Jedným z podporených žiadateľov bol aj Fabián, ktorý vďaka Bojovníkom za­ zdravie získal 2 500 eur na­ špeciálnu operáciu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
4. sep 2017 Čítané 348x

Teenager Adam nemá veľa kamarátov a väčšinu svojho času trávi pátraním po svojom otcovi, ktorý sa stratil za záhadných okolností.  Na svoje obrovské prekvapenie zistí, že ním nie je nikto iný, ako legendárny Yeti! Celé roky sa ukýval v hlbokom lese, aby uchránil seba a svoju rodinu pred ľuďmi, ktorí ho chceli využiť na vedecké pokusy kvôli jeho špeciálnej DNA. Adam sa postupne začína s otcom zbližovať a prichádza na to, že po ňom zdedil neuveriteľné schopnosti. Lenže už sa o tom dozvedeli aj iní – nechali Adama sledovať a on ich nevedomky priviedol až k otcovi. Musia im uniknúť, a preto sa vydajú na dobrodružnú záchrannú výpravu.

Adam (Frencien Bauer) je sympatický a šikovný 13-ročný chalan, ktorý sa snaží byť v škole čo najnenápadnejší. Nie je to však úplne jednoduché, obzvlášť pre niekoho, koho telo sa vyvíja a postupne mení....na Yetiho! Adam je z tých zmien celý nesvoj – jeho vlasy rastú rýchlosťou svetla, nohy mu vyliezajú z tenisiek a on sa to snaží všemožne skrývať. Jediné jeho želanie je byť normálny! Jeho otec záhadne zmizol, keď bol ešte malé dieťa, a preto má veľmi dobrý vzťah s mamou a vo všetko jej dôveruje. Ale keď Adam zistí, že mu klamala o otcovi, má pocit, že ho zradila a je veľmi nahnevaný. V priebehu deja sa z osamelého a sarkastického teenagera stáva sebavedomý a statočný mladý muž.

Veľký Yeti (Tomáš Maštalír) je Adamov otec. Kedysi bol mladým, zanieteným a úspešným vedcom. Keď ho však spoločnosť HairCo. začala prenasledovať a dokonca ohrozovať jeho rodinu, rozhodol sa, že sa radšej ukryje v lesoch, aby ich ochránil. Bola to pre neho najväčšia obeta v jeho živote – musel opustiť svoju ženu Shelly (Jana Lieskovská) a malého synčeka. Stále ich nadovšetko miluje a urobil by pre nich čokoľvek na svete. Yeti je slobodomyseľný muž s obrovským zmyslom pre humor. V lese je otcom všetkým zvieratkám a je to práve on, čo drží celú zvieraciu komunitu pokope.

Wilbur (Ivan Romančík) je velikánsky čierny medveď, ktorý sa však vôbec nespráva tak, ako by sa od neho očakávalo. Napriek tomu, že ide z neho strach, v skutočnosti je milý, dobrosrdečný a miluje zábavu. Nikdy sa nedá vyviesť z rovnováhy - ako správny veľký zlý medveď. Nemá rád stres ani konfliktné situácie, a vždy radšej utečie, ako by mal bojovať. Ale keď niekto ubližuje jeho priateľom, prebudia sa v ňom hlboko ukryté medvedie inštinkty a ukáže všetkým svoju silu.

Trapper (Martin Zatovič) je mýval, ale pripomína skôr chrobáka Truhlíka – všade bol a všetko vie, hoci vo väčšine prípadov sa nakoniec ukáže, že nemal pravdu. Myslí si o sebe, že je pánom lesa, ale v skutočnosti vždy veci len skomplikuje. Našťastie pre jeho priateľov mu srdce bije na správnom mieste. Miluje svoju rodinu, a hoci sa manželkou neustále doťahuje, spravil by pre ňu všetko.

V slovenskom znení budú v ďalších úlohách diváci počuť aj Júliu Ružičku Horváthovú, Zuzanu Tlučkovú, Miroslava Trnavského či Borisa Farkaša.

Animovaná rozprávka Malý Yeti sa v kinách premieta od 7. septembra.


Čítaj celý článok
pr_clanok
1. sep 2017 Čítané 268x

Najteplejšie obdobie z celého roka je za nami a nám nezostáva iné, než sa postupne pripraviť na nastávajúcu jeseň. Takáto zmena môže byť pre stav pokožky zaťažkávacou skúškou, čo sa môže viac než kdekoľvek inde prejaviť práve na vašich rukách. Doprajte im starostlivosť, vďaka ktorej budú hĺbkovo hydratované, jemné a príjemné na dotyk.

Ochrane rúk pred vonkajšími vplyvmi sa zvyčajne nevenuje príliš veľká pozornosť, čo kvalite pokožky neprospieva. Aby boli vaše ruky aj po prázdninách stále zdravé a krásne, urobte pre nich to najlepšie s pomocou účinných krémov.

Unikátny rad produktov telovej kozmetiky Lactovit je založený na blahodárnych vlastnostiach mlieka, ktoré sa pre túto značku stalo jednoznačnou inšpiráciou. Mlieko dodáva pleti potrebné živiny a má tak dôležité regeneračné a ochranné vlastnosti. Popri niekoľkých ďalších produktoch ponúka značka Lactovit tiež dva krémy na ruky, ktoré sú vytvorené pre komplexnú starostlivosť o pokožku rúk.

Vyživujúci krém na ruky (MOC – 2,95 €) obsahuje mliečne proteíny, ktoré dodávajú pokožke jemnú starostlivosť a príjemnú hebkosť. Spolu s vitamínmi A, B a E pokožku regenerujú, zabraňujú jej starnutiu a strate pružnosti. Zloženie krému s UV ochranou navyše pomáha predchádzať vzniku pigmentových škvŕn. Je ľahko roztierateľný a rýchlo sa vstrebáva, takže sa nemusíte báť, že si od krému zašpiníte oblečenie.

Pokiaľ máte pokožku po lete viditeľne citlivú, vyskúšajte Regeneračný krém na ruky Lactourea (MOC – 2,95 €). Zabraňuje hĺbkovému vysušovaniu kože, a to vďaka obsahu 10% Lactourey (kombinácia kyseliny mliečnej a čistej urey).

Čistá urea sa nachádza v pokožke celkom prirodzene a patrí medzi hydratačné látky. Jej nedostatok má za následok suchosť a hrubosť kože. Regeneračný krém na ruky Lactourea navyše pokožku chráni pred vznikom pigmentových škvŕn.

S nástupom jesenného obdobia potrebujú vaše ruky to správne ošetrenie. Udržte si je aj naďalej krásne hebké a vyskúšajte krémy od značky Lactovit. Aplikovať ich môžete aj niekoľkokrát denne, vďaka praktickému baleniu sa zmestia do kabelky aj malej batožiny. Krémy na ruky Lactovit sú navyše ľahko dostupné vo väčšine bežných drogérií.

Viac na www.lactovit.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
7. aug 2017 Čítané 3757x

Platobná karta vám uľahčuje život  – na svete je vyše 3,1 miliardy kariet Visa a 44 miliónov miest, kde kartou Visa zaplatíte.  Samotný pohľad na tieto čísla nám hovorí , že v súčasnosti je na svete len niekoľko miest, kde potrebujete iba hotovosť. Využite teda naplno všetky výhody, ktoré vám pri cestovaní platobná karta poskytuje.

Na čo je dôležité myslieť v súvislosti s platobnou kartou, pred tým ako odcestujete na svoju vysnívanú letnú dovolenku s kartou v peňaženke, či v mobile:   

Doma či v zahraničí, platím rovnako pohodlne a bezpečne

Cestovanie s kartou je pohodlné a bezpečné. Zároveň sú platby kartou rozšírené tak, že nepribaliť si ju do svojej batožiny by zrejme nebolo rozumné rozhodnutie. Kartou zaplatíte v zahraničí rovnako pohodlne, tak ako ste zvyknutí doma na Slovensku. Tiež môžete vyberať z bankomatu, sledovať svoje transakcie a mať detailný prehlaď o tom, ako to vyzerá s vašimi finančnými prostriedkami na účte. Znamená to tiež, že keď sa z dovolenky vrátite, môžete presne vidieť, kde ste tie všetky peniaze minuli.

Čas stratený v zmenárňach

Čas, ktorý ste kedysi strávili vystávaním v zmenárňach a hľadaním dobrých kurzov môžete teraz využiť oveľa zábavnejšie a krajšie. Ak máte samozrejme so sebou platobnú kartu. Zároveň, keďže platíte častejšie priamo kartou, obmedzujete používanie hotovosti, je viac ako možné, že sa nevrátite domov s veľkými zbytkami miestnej meny. (Tú, aspoň podľa skúsenosti autora, zvyčajne tak skoro nevyužijete)


Bezpečnosť vašich peňazí.

Platobná karta je bezpečná. Avšak tak ako doma, tak aj v zahraničí je potrebné dodržiavať základné pravidlá bezpečného používania karty. Kartové transakcie sú v zahraničí zabezpečené rovnakými mechanizmami a banka sama monitoruje akékoľvek podozrivé používanie vašej platobnej karty.


František Jungr, manažér regionálneho rozvoja Visa:

,,Platiť kartou v zahraničí je dnes úplne bežné a mimoriadne bezpečné. Najjednoduchšie je v zahraničí platiť kartou rovnako ako doma na Slovensku. Na tom, či bola platba vykonaná u nás alebo v zahraničí totiž nezáleží a všetky kartové transakcie sú zabezpečené na celom svete úplne rovnako. Jednou z mnohých výhod platenia kartou na cestách je napríklad dokonalý prehľad o vašich výdajoch či žiadne starosti s vyberaním dostatočného množstva hotovosti alebo hľadania zmenárne s výhodným kurzom.“


Je dôležité vedieť, že pri zneužití karty sú vaše peniaze v bezpečí. Karta je najjednoduchší spôsob, ako platiť doma i na cestách. Netreba však zabúdať na obozretnosť a bezpečnosť pri platbe kartou. Prinášame preto zopár tipov, ako sa cítiť na dovolenke ako doma:

 • Je výhodnejšie platiť kartou ako vyberať hotovosť z bankomatov – nebudete mat pri sebe veľkú hotovosť, ktorú je možné stratiť, alebo vám ju môžu ukradnúť
 • Rozlišujte medzi debetnou a kreditnou kartou: debetnou kartou vyberajte hotovosť z bankomatov, kreditná karta sa vám zas zíde pri rezerváciách či platbách za ubytovanie a v obchodoch
 • Ak cestujete do zahraničia, skontrolujte si denný limit a zvážte, či ho netreba zvýšiť alebo znížiť
 • Ak odchádzate na nezvyčajnú, či dlhšiu dovolenku, neváhajte o tom informovať vašu banku – pomôže jej to pri monitoringu platieb z vášho účtu
 • Niektoré karty majú možnosť cestovného poistenia- môže byť súčasťou platobnej karty, takže si poistenie nebudete musieť zabezpečiť separátne
 • Notifikácie v mobile – ak máte možnosť, určite si nastavte SMS notifikácie pohybov pri platbe kartou
 • Využite Visa Travel Tools app. Aplikácia vám ukáže najbližší bankomat, aktuálny menový kurz, poskytne okamžitú asistenciu pri strate platobnej karty či napovie, na akých miestach sa dá a nedá platiť kartou. A ešte k tomu vám poskytne zľavy u vybraných obchodníkov po celom svete
 • Ak kartu stratíte, alebo vám ju ukradnú zavolajte do vašej banky a zablokujte kartu, aby ste predišli zneužitiu karty
 • A nakoniec – užite si dovolenku!:slight_smile:

O Visa

Visa Inc. (NYSE :V) je globálna platobná technologická spoločnosť prepájajúca zákazníkov, obchodníkov, finančné inštitúcie a vlády vo viac ako 200 krajinách a teritóriách sveta, s rýchlymi, bezpečnými a spoľahlivými elektronickými platbami.


Spoločnosť prevádzkuje jednu z najvyspelejších procesných sietí na svete – VisaNet – ktorá dokáže spracovať viac ako 65 000 transakcií za sekundu, so zabezpečením pred podvodmi pre spotrebiteľov a zaistením platby pre obchodníkov. Visa nie je bankou, nevydáva karty, neposkytuje úvery ani nenastavuje sadzby a poplatky pre spotrebiteľov.

Inovácie od spoločnosti Visa avšak umožňujú finančným inštitúciám ponúkať svojim zákazníkom stále viac možností: okamžité platby debetnou kartou, používanie predplatených kariet alebo odložené platenie pomocou kreditných produktov. Pre viac informácií navštívte www.visaeurope.com

Kontakt:

Jana Riečanská

0915 759 469

Čítaj celý článok
pr_clanok
7. aug 2017 Čítané 295x

V prvých rokoch svojho života zažíva dieťatko množstvo zmien. Zo zraniteľnej a úplne závislej bytosti sa postupne mení na človiečika, ktorý sa pohybuje, komunikuje prvé slová, ovplyvňuje svoje okolie a má vlastný "plán". Naučí sa väčšinu vecí, ktoré ho budú v jeho ďalšom živote formovať a sprevádzať. Ako podporiť zdravý vývoj dieťatka?

Dôležité je mlieko

Ako sa dieťatko pomaly mení z dojčaťa na batoľa, prechádza obdobím rýchleho rastu a vývoja, fyzického i psychického. Jeho mozog sa tiež chystá na zvládnutie chôdze a rozprávanie. Na zabezpečenie čo najzdravšieho rastu je potrebná pestrá vyvážená strava. Nutričné nároky bábätka sa stále líšia od potrieb dospelých, preto je dôležité brať tieto odlišnosti do úvahy pri zavádzaní potravy do jeho jedálnička.

V strave dieťaťa by mal prevládať dostatok ovocia, zeleniny, mäsa, rastlinných i živočíšnych bielkovín. Mamičky by nemali zabúdať ani na plnotučné mlieko. V prvých 6 mesiacoch života je najlepšou stravou výhradne dojčenie. Dojčenie je pre dieťatko veľmi prínosné aj potom, čo už začne s príkrmami a bežnou stravou.

Vhodná dojčiaca formula

Hoci vo dvoch rokoch dieťaťa dojčiacich mamičiek ubúda, dieťa by malo mať aj potom zabezpečený pravidelný prísun mlieka vo forme dojčenskej formule. Vhodné je umelé mlieko, ktoré na rozdiel od kravského obsahuje dôležité vitamíny a minerálne látky. Podľa pediatričky MUDr. Eleny Prokopovej je ideálne, ak dieťa mamička na pitie kravského mlieka zvyká postupne, a zároveň ak dieťatko začne piť kravské mlieko až od troch rokov života. Organizmus i mozog dieťatka potrebujú pre svoj správny rast a rýchly vývoj vitamíny a minerálne látky, ktoré kravské mlieko neobsahuje, no sú pre dieťa veľmi dôležité.

„Mozog dieťaťa práve vo dvoch rokoch dosahuje 80% veľkosti mozgu dospelého človeka. Aby sa mozog dobre vyvíjal a správne fungoval, je nutné dieťaťu zaistiť dostatočný príjem polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 mastné kyseliny, železa, kyseliny alfa-linolenovej), ktoré správny vývoj mozgu podporujú,“ vysvetľuje Ing. Hana Nechvátalová, Nutričný špecialista spoločnosti Hero.

Výrobcovia  náhradnej mliečnej výživy si uvedomujú, že s rastom a vývojom dieťaťa sa menia jeho nároky na výživu. Preto mamičkám ponúkajú mlieka označené symbolmi od 1 po 4 podľa veku dieťaťa. Zloženie mlieka je tak prispôsobené výživovým potrebám danej vekovej kategórie dieťaťa. Pri výbere dojčenského mlieka je dôležité sledovať informácie na obale. Nie všetky mlieka sú rovnaké. Len niektoré obsahujú napríklad dôležitú zložku mliečny tuk. Mliečny tuk ako prirodzená zložka materského mlieka poskytuje dieťaťu zdroj energie a prispieva k lepšiemu vstrebávaniu vitamínov A, D, E a K.

K pestrému jedálničku môžete prispieť napríklad aj zaradením prémiovej dojčenskej formuly Sunar premium, ktorá sa inšpiruje zložením materského mlieka. Ukrýva v sebe unikátnu kombináciu látok, prirodzene sa vyskytujúcich v materskom mlieku, ktoré sa významne podieľajú na posilňovaní imunitného systému (vitamíny A, C, D), správnom vývoji mozgu (kyselina alfa-linolenová), celkovom pohodlí dieťaťa a naviac obsahuje mliečny tuk.

Pre dieťa od ukončeného 24. mesiaca je určený Sunar premium 4, ktorý okrem iného obsahuje aj vitamíny A a C dôležité pre správny vývoj imunitného systému, ďalej vápnik a železo. Železo je nevyhnutné pre rozvoj poznávacích funkcií, ako sú napríklad rozvoj myslenia, pamäti a reči, rozoznávania farieb a tvarov, atď. Súčasťou zloženia je aj kyselina alfa-linolenová zo skupiny omega-3 mastných kyselín, ktorá pomáha vývoju mozgu a mozgovej aktivity. Dávka 500 ml mlieka pripraveného zo Sunar premium 4 pre deti od ukončeného 24. mesiaca im zaistí až 100% odporúčanej dennej dávky vápniku dôležitého pre rast kostí a zubov.


Hotové jedlo do ručičky

Okolo ukončeného 4-tého – 6-teho mesiaca, už len materské mlieko pre ďalší zdravý rast a vývoj dieťaťa nestačí. Je to správny čas, kedy začať s podávaním prvých nemliečnych príkrmov. Optimálne je zaradiť, okrem materského či umelého mlieka, ako prvé zeleninové kašičky, príp. mäsovo-zeleninové, ktoré dodajú malému organizmu všetky potrebné látky. Sunárek do ručičky hotové jedlo predstavuje skvelé riešenie vo forme sýteho jedla z vysokokvalitnej zeleniny a mäsa bez pridaných konzervačných látok. Na desiatu môžete zvoliť Sunárek kašička s cereáliami bez pridaného cukru, ktorá je vhodnou kombináciou ovocia a cereálií. Dieťatko si tak môže každý deň vychutnať iný variant a vy mu zaistíte pestrý jedálniček.

Čítaj celý článok
pr_clanok
2. aug 2017 Čítané 383x

Židovský obchodník Gustav Schwarzwald založil v Prahe v roku 1909 značku Primeros ako vôbec prvú firmu vyrábajúcu „pánsku ochranu.“ Na svoju dobu mal progresívnu zásielkovú službu s doručením až do domu. A išlo mu to dobre - „ochrana“ z prírodnej gumy pod značkou Primeros sa vtedy predávala nie len v celej rakúsko-uhorskej monarchii, ale aj v Paríži, Londýne a Chicagu. Odvtedy sa názov Primerosky používa ako všeobecný výraz pre kondómy.


V roku 2015 sa súčasný majiteľ firmy, Roman Kocián, rozhodol, že Primeros je potrebné prezliecť do nového šatu.


Vyhliadol si preto známého typografa Tomáša Brousila, ktorý vytvoril nové logo, a mladých dizajnérov Jakuba Korouša a Matěja Chaberu, ktorí sa popasovali s redizajnom obalov. Výsledkom je 9 nových charakterov prezervatívov Primeros, inšpirovaných diverzitou ľudskej sexuality a anatómie.

Pre každú niečo

V novej kolekcii má miesto extra tenký kondóm Innocent jemne voňajúci po ružiach, čierne sfarbený Black Hawk, ktorý má, rovnako ako Classic, anatomický tvar pre vyšší komfort, Safeguard s hrubšou stenou vhodný na „extrémnu záťaž,“ Tea tree s vôňou austrálského čajovníka, Passion so stimulačnými výstupkami a kokosovou vôňou, King size pre tých, ktorým príroda nadelila viac ako ostatným, Performax so znecitlivujúcim benzokaínom, ktorý oddiali mužské vyvrcholenie či Soft glide s extra lubrikáciou. Každý (a každá) si teda príde na svoje.


Buď sex positive

Rozmanitosť kondómov nie je len marketingový ťah, má svoje korene v celosvetovej filozofii sex positive, ktorú Primeros zastáva.

„Chceme otvorene rozprávať o všetkých odtieňoch ľudskej sexuality a o bezpečnom sexe ako o vyjadrení rešpektu voči vlastnému telu aj životnému prostrediu,“ zdôrazňuje šéf Primerosu Roman Kocián, sám hrdý otec troch detí.

Všetky prezervatívy z nového radu Primerosu majú oproti bežným kondómom dvojitú dávku lubrikantu. Sú vyrobené z prírodného kaučukového latexu, ktorý vyrástol na kaučukových plantážach v Malajzii.

Výroba Primerosiek a prísne elektronické testovanie prebieha v Nemecku. Nápadité krabičy, ktoré naviac svietia v tme, ľahko otvoríte jednou rukou. Kondómy môžete kupovať v balení po troch kusoch (ideálne na skúšku alebo do kabelky) alebo vo veľkom „rodinnom“ balení po 12 kusov (tu nájdete stieraciu súťaž s možnosťou vyhrať darčekové balenie všetkých nových druhov kondómov Primeros alebo originálne tričko). Viac informácií o našich kondómoch nájdeš na facebooku alebo instagrame pod menom @primeroscondom

Kondómy versus hormonálna antikoncepcia

Kondómy sú fajn možnosťou pre tých, ktorí nemôžu alebo nechcú používať hormonálnu antikoncepciu, alebo si od nej chcú na nejaký čas oddýchnuť. Čoraz viac sa totiž hovorí o odvrátenej stránke HAK. Najväčšie riziká prináša obsah estrogénov, ktoré zvyšujú zrážanlivosť krvi a teda tiež vznik žilovej trombózy a embólie, nehovoriac o dopade na životné prostredie. Pokiaľ dojčíte, kondómy sú metódou antikoncepcie, ktorá nijako neovplyvní zdravie vás ani vášho dieťaťa.

Brr, kondómy

Že kondómy nepoužívate, lebo s nimi máte pocit, akoby ste sa milovali cez hrubý kus gumy? Skúste extra tenké kondómy Innocent alebo Soft glide či Tea tree. Garantujeme vám, že si kondóm ani nevšimnete.

Máte radšej prirodzené metódy?

Nepoužívate kondómy ani HAK a radšej sa spoliehate na prerušovanú súlož alebo prirodzené metódy antikoncepcie? Nie je to zlý nápad, ak máte stáleho partnera a nebojíte sa možnosti mať dieťatko.

Čítaj celý článok
Strana
z 11
Predošlá Strana
z 11
Ďalšia