• Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
 • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
 • Prihlás sa
 • Registrácia nového člena
 • Získaj PLUSPRO
Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
pr_clanok
18. máj 2017 Čítané 120x

Peľová sezóna už opäť začala. Aj krátka prechádzka môže spôsobiť citlivejším jedincom rôznorodé prejavy alergickej reakcie, ako sú svrbenie nosa, pálenie očí, časté kýchanie alebo svrbenie, či viditeľné podráždenie pokožky. Existujú rôzne druhy alergénov a deti sú v tomto ohľade ďaleko citlivejšie. Drobné organizmy a pele sú prispôsobené k šíreniu na veľké vzdialenosti, k čomu im ideálne poslúžia rôzne textílie a oblečenie.

Čo sa skrýva medzi vláknami?

Alergie nie sú len sezónne záležitosti. V domácnosti sa bežne nachádza niekoľko druhov alergénov. Najčastejšie sú to roztoče. Tie nájdeme vo všetkých textíliách, dokonca na plyšových hračkách. Ďalšími sú plesne, zvieracie chlpy a peľ samotný. Plesne šíria vzduchom škodlivé mikroskopické spory. Peľ sa, rovnako ako v prípade textilu, zachytáva na srsti domácich miláčikov, čo spôsobuje nepríjemné reakcie.

Ako alergény eliminovať?

V prírode sa niektorým alergénom skrátka nevyhnete. Pohybujú sa voľne vzduchom v rôznych vlnách a intenzite. Znížiť ich výskyt v domácnosti je ale možné rôznymi spôsobmi. Obvykle sú dlho odhaľované príčiny alergie, ktoré následne eliminujeme pomocou zmeny životného štýlu či zapojením nových technológií. Napríklad využitie horúcej pary má v prípade likvidácie alergénov jednoznačne pozitívne výsledky. Para totiž preniká ľahšie a hlbšie medzi vlákna ako voda a dostane sa tak dôsledne ku každému kúsku textilu. Lepšie rozpúšťa pracie prostriedky a dokáže ich rovnomerne využiť. Navyše vďaka vysokej teplote účinne zbavuje oblečenie nežiaducich mikroskopických organizmov a nečistôt.

Práčka, čo má paru

Ovládnuť páru zvládnete pomocou parných práčok spoločnosti LG, ktoré sú pre boj s alergénmi priamo stvorené. Využívajú totiž technológie TrueSteam, teda čistia bielizeň pomocou pary. Tieto parné práčky dostali britskú certifikáciu BAF, ktorá potvrdzuje zničenie až 99,9% alergénov! Priamo pre alergikov je pripravený špeciálny program a vybrané modely ponúkajú aj starostlivosť o detskú bielizeň. Pomocou týchto programov bude oblečenie úplne neškodné.

Spoločnosť LG využíva paru k dokonalejšiemu praniu všeobecne. Už po 20 minútach redukuje para zápach a pokrčenie bielizne. Spoločne s rovnomerne rozloženou teplotou v práčke a správnym navlhčením látok zabezpečí funkcia TrueSteam aj ľahšie žehlenie. Skvelou funkciou je aj Parná aviváž. Tá bielizeň zmäkčuje bez použitia chemických prostriedkov iba parou. Veľmi časovo vyťažené mamičky ocenia program Osvieženie bielizne. Počas 20 minút osvieži parou oblečenie, zbaví ho zápachov a zmierni jeho pokrčenie.

Dôraz pri vývoji parných práčok bol kladený predovšetkým na kvalitné vyčistenie odevov od všetkých nečistôt až po odstránenie mikroskopických organizmov.

Prehľad ponúkaných parných práčok a ich funkcií nájdete TU.

Čítaj celý článok
pr_clanok
15. máj 2017 Čítané 217x

Úsmev je niekedy to najkrajšie, čo Vás môže cez deň postretnúť, špeciálne ten detský. Nie všetky deti ale majú dôvod usmievať sa, preto sa značka Orbit už po druhý krát rozhodla chrániť úsmevy ohrozených detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar, a to nie len prostredníctvom správnych návykov dentálnej hygieny, ale aj osobnostným rozvojom detí. Ambasádorkou usmievavej kampane sa znovu stala Mária Čírová a aktívne sa do nej môžete zapojiť aj Vy. Kampaň „Oplať úsmev“ štartuje už 8. 5. a až do 18. 6. 2017 venuje Orbit 1 % z ceny každého výrobku predaného v tomto období na ochranu zdravého úsmevu a sebavedomia detí z občianskeho združenia Úsmev ako dar. Kúpou prispejete na úsmevy detí a zároveň si môžete pripomenúť, aké dôležité je oplácať úsmev, napríklad aj pod hashtagom #oplatusmev. Viac informácií na www.oplatusmev.sk.

Po veľmi úspešnom prvom ročníku spoločenskej zodpovednosti sa značka Orbit v tomto roku opäť spojila s občianskym združením Úsmev ako dar, aby tak pokračovala v edukačnej činnosti v oblasti dentálnej hygieny, ktorej neoddeliteľnou súčasťou sú žuvačky bez cukru, ale po novom sa zamerala aj na oblasť osobného rozvoja detí. V duchu hesla „zdravým úsmevom ku zdravému sebavedomiu“ bude značka Orbit v rámci kampane vzdelávať deti aj sociálnych pracovníkov v oblasti správnej starostlivosti o chrup a svoju pozornosť zameria tiež na zdravé sebavedomie detí, ktoré je so zdravým úsmevom veľmi úzko spojené. Vytvorené boli špeciálne Orbit omaľovánky a detská knižka, s pomocou ktorých deti krok za krokom objavia jednoduchosť správnej starostlivosti o chrup a zároveň podporia ich kreativitu a fantáziu.

Deti a sociálni pracovníci sa v rámci kampane ‚Oplať úsmev‘ zúčastnia dentálnych workshopov, vďaka ktorým si deti osvoja správne návyky dentálnej hygieny a navyše získajú potrebné pomôcky v podobe dentálnych balíčkov. To všetko nad rámec darovanej čiastky.

Vyzbierané finančné prostriedky potom poputujú nie len na rekonštrukciu vybavenia centier, vrátane kúpeľní, navštevovaných dobrovoľníkmi Anjelského programu a klientmi centra, ale tiež na organizáciu víkendových pobytov a táborov pre deti a mládež a v neposlednej rade na mzdové náklady terénnych sociálnych pracovníkov, ktorí pre deti zaisťujú chod programov zameraných na rozvoj sociálnych zručností vrátane starostlivosti o zdravie a dentálnu hygienu aj zmysluplné využitie voľného času.

Zapojte sa spolu so značkou Orbit do projektu „Oplať úsmev“a prispejte deťom z občianskeho združenia Úsmev ako dar k zdravému úsmevu a sebavedomiu. Kúpte v období od 8. 5. do 18. 6. 2017 ktorékoľvek žuvačky z portfólia značky Orbit, ktoré sú súčasťou  správnej dentálnej hygieny, prispievajú k zdravým a krásnym zubom aj k detským úsmevom. Oplaťte úsmev, každý úsmev sa predsa počíta – aj ten Váš!

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. máj 2017 Čítané 349x

Bojíte sa vrstviť šperky? My vám ukážeme ako na to!

Myslíte, že príliš veľa šperkov pôsobí lacno a neupratane? V niektorých prípadoch to tak môže byť, avšak ak kombinujete jemné šperky, vrstvenia sa nemusíte báť. Aké šperky sme dnes navrstvili my a aké rady máme pre vás? Čítajte ďalej.

Vrstvite!

Páčia sa vám šperky v rôznych dĺžkach asymetricky uložené? V tom prípade vám odporúčame vrstviť jemné retiazky. Keďže sú minimalistické, viete ich nosiť aj samostatne alebo práve v kombinácií s inými jemnými retiazkami. Pri outfitoch s odhaleným dekoltom veľmi pekne vyniknú a práve vrstvenie ich ukáže v inom svetle. Pri náramkoch platí rovnaké pravidlo – jemné náramky, môžete kombinovať a vrstviť a stále budú vyzerať trendy a štýlovo. Sieť predajní Klenoty Aurum má vo svojej ponuke rozmaníté  zlaté a strieborné šperky svetových značiek ako Tommy Hilfiger, Michael Kors, Emporio Armani či Skagen, z ktorých si vyberiete tie pravé pre Vás.

Mixovanie zlata a striebra?

Určite ste počuli, že tieto dva kovy sa zásadne nekombinujú. My vravíme opak! V dnešnej móde pravidlá neexistujú a je dovolené všetko, v čom sa cítime dobre. Zlaté retiazky Dilema, sme nakombinovali s ich striebornou variantou a hľa, svieži jarný look je tu!

Aký outfit zvoliť?

Vrstvené náhrdelníky najlepšie ukážu na odhalenom dekolte a preto odporúčame výstrihy do V, po prípade ich hlbšie varianty. Či už monochromatické topy alebo bláznivé farby a potlače, všetko je dovolené. Nebojte sa siahnuť aj po starých kúskoch, oblečenia ktorým môžete vďaka pekným šperkom vdýchnuť nový život!

Viac inšiprácií môžete nájsť na klenotyaurum.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. máj 2017 Čítané 362x

Novorodenecký mázok je aj vo Verniose od Bübchen

Prirodzenú ochranu citlivej detskej pokožky zabezpečuje ihneď po narodení novorodenecký „mázok“ - VERNIX CASEOSA. Pomáha adaptácii pokožky na vonkajšie prostredie.

Odborníci odporúčajú mázok po pôrode nezmývať. Belavý maz Vernix Caseosa totiž obsahuje vzácnu lipidovú vrstvu. Je zložená z mastných kyselín, ceramidov a aminokyselín. Tie chránia pokožku bábätka pred škodlivými vplyvmi už v maminom brušku.

Pokožka dieťaťa je po narodení jemná. Ak sa umyje a vysuší, môže praskať svrbieť a je náchylná na bakteriálne infekcie a zápaly.

Dermatológovia dokladajú vedecky podložené fakty o tom, že Vernix Caseosa zohráva dôležitú úlohu. Počas výskumu sa dermatológovia pokúšali napodobniť prirodzenú ochrannú vrstvu. Tá sa skladá z telu vlastných tukov a im podobných látok: aminokyselín, prírodných olejov (avokádo) a cera midov 3.

Nový rad ultra sensitive výrobkov Bübchen Verniosa, je výsledkom intenzívneho výskumu a snahy vedcov.

Po klinických štúdiách a spotrebiteľských testoch, bol tento zvlášť jemný rad Verniosa uvedený na trh.

Verniosa výrobky:

 • ošetrujúci olej
 • dvojfázový kúpeľ
 • krém na zapareniny
 • jemný krém na tvár

Chcete vyskúšať Verniosu? Zapojte sa do SÚŤAŽE, vyberáme až 10 mamičiek, ktoré vyskúšajú krém na tváričku.

Produkty sú vyvinuté podľa najnovších vedeckých poznatkov. Ich zloženie posilňuje prirodzenú ochrannú bariéru pokožky. Vďaka priedušnému filmu chránia pokožku pred podráždením. Posilňujú tak jej obranyschopnosť a vytvárajú podmienky pre zvyšovanie celkovej imunity dieťaťa.

Tento rad je obzvlášť vhodný pre normálnu, ale aj citlivú pokožku dieťaťa, ktorá sa ešte stále vyvíja. Výrobky Verniosa neobsahujú minerálny olej, konzervanty či farbivá.

Dermatologické testy potvrdzujú veľmi dobrú znášanlivosť produktov detskou pokožkou. Výrobky Verniosa od Bübchen odporúčajú pôrodné asistentky i lekári v Nemecku, kde sú už bežne dostupné.

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. máj 2017 Čítané 1432x

Každá mama dobre vie, že skĺbiť prácu s rodičovskými povinnosťami nie je vôbec jednoduché. Materská dovolenka má od tej all-inclusive pri mori poriadne ďaleko. Koniec koncov, kde na takú vôbec vziať?

Väčšinu času venujeme svojim drobcom, a tí nás dokážu poriadne vyšťaviť. Napriek tomu, že ich nesmierne milujeme, v kútiku duše sa úprimne tešíme, keď na chvíľu opäť zaspia a my  konečne získame aspoň pár minút len pre seba.

Mnohokrát tých pár minút premýšľame o tom, ako si privyrobiť na materskej dovolenke. Nebudeme si klamať, vyžiť z obmedzeného rozpočtu si občas vyžaduje dávku kreativity a v ruke obraciame každé euro. Preto sa rýchly zárobok a navyše prácou z domu javí ako ideálna možnosť. A tak si niektoré z nás finančne prilepšujú vyrábaním hand-made vecičiek, iné zas rozbiehajú biznis a potom sme tu tie, ktoré sa odovzdáme vlnám internetu.

Sile internetu dôveruje aj mladý slovenský startup Flexipoll. Ten sa rozhodol zmeniť otravné prieskumy cez telefón na online službu, ktorá prinesie zopár eur aj do našich peňaženiek.

Vypĺňaním dotazníkov si takto môžete zarobiť na kávu s priateľkami, či drobnosti pre drobcov kedykoľvek a kdekoľvek. Flexipoll sľubuje priemerný zárobok prepočítaný na hodinu vo výške €15, čo znamená, že za krátky prieskum v trvaní 3-4 minúty môžete získať okolo 1€. Na prácu z domu, ktorá vyžaduje len pripojenie na internet a chuť podeliť sa s vlastnými názormi to nie je vôbec zlé. Na základe vyplneného profilu nám budú firmy posielať len relevantné prieskumy a tak sa môžeme  vyjadriť k veciam, ktoré nás ako ženy naozaj zaujímajú. A nechať si za naše cenné názory platiť.

Netreba však čakať, že prieskumy budú pribúdať každý deň a vo veľkých počtoch. Aplikácia Flexipoll tvorí hlavne priestor, kde si firmy svoje prieskumy vedia zverejniť a nájsť cieľovú skupinu. Je teda možné, že vaša kamarátka dostane za týždeň 5 prieskumov a vy len 1, ak patríte do iných cieľových skupín.

Flexipoll už vyskúšalo cez 8,5 tisíc respondentov a vyplatených im bolo spolu takmer 4 tisíc eur. Aplikáciu netreba sledovať pravidelne, o novom prieskume budete informované emailovou notifikáciou.

Chcete to vyskúšať? Stačí sa bezplatne registrovať na flexipoll.sk, vyplniť si profil a začať s privyrábaním si vďaka vypĺňaniu online prieskumov. Držíme palce!

Čítaj celý článok
pr_clanok
2. máj 2017 Čítané 171x

Vyskúšajte pôvodnú Kotányi maďarskú papriku zo Szegedu

Je to už viac ako 135 rokov od založenia spoločnosti Kotányi, kedy sme v Maďarsku, v regióne Szeged, vypestovali našu vlastnú prémiovú papriku. Vrátili sme sa k tradícii, polia skultivovali a osvedčenými výrobnými postupmi sme vypestovali pôvodnú papriku. Dali sme celému regiónu nový impulz a na výsledok sme právom hrdí. Naša Maďarská paprika z regiónu Szeged má nádherne ovocnú chuť, intenzívnu vôňu a nezameniteľnú farbu. Presvedčte sa sami!

Paprika je neodmysliteľnou súčasťou maďarskej kuchyne. Nemožno si bez nej predstaviť guláš vo všetkých jeho variantoch. Zvýrazní mäsové a dusené pokrmy, polievky a nátierky. Používa sa tiež na ochutenie a zafarbenie údenín a syra.

Úspech legendárnej Kotányi maďarskej papriky zaručujú:

 • veľa slnka
 • oblasť Szeged
 • úrodná pôda
 • vyšľachtená odroda
 • špecialisti v pestovaní
 • ručný zber
 • majstri v mletí

Viac informácií o produktoch a veľa inšpiratívnych receptov nájdete na stránke sk.kotanyi.com

Čítaj celý článok
pr_clanok
28. apr 2017 Čítané 348x

Už za pár týždňov nás čakajú slnečné dni, a teda obdobie ako stvorené na opaľovanie sa pri bazéne alebo vonkajšie posedenie s priateľmi. Na prvý pohľad pohodové chvíľky však môže ľahko skomplikovať zlý pocit z nedobre vyzerajúcej pokožky, o ktorú ste sa počas zimy nemali priestor dostatočne starať. Premýšľate, čo všetko by ste museli urobiť, aby vaša pokožka bola opäť zdravá, výborne vyzerajúca a vy ste sa cítili nielen v plavkách opäť skvele? Riešenie je pomerne jednoduché.

Rady si ľahnete počas slnečného víkendu k bazénu, alebo trávite celé dni dovolenky pri priezračnom mori? Obe varianty k letnému obdobiu neodmysliteľne patria a takmer všetky si jednu z nich pravidelne doprajeme. Problém môže nastať v okamihu, keď máte vyraziť von v plavkách, a pritom nie ste úplne spokojná so vzhľadom svojej pokožky. Veľmi rýchlo sa tak môžete začať cítiť nepríjemne.

Navyše, málokto sa svojej pokožke venuje pravidelne a dáva jej takú starostlivosť, akú si zaslúži. Najmä počas zimného obdobia neostáva veľa času na hydratáciu

a celková starostlivosť sa odkladá až do fázy, kedy to už "má zmysel". Teda na obdobie sparných letných dní, kedy odkrývame väčšinu svojho tela.

Nevyzerá vaša pokožka po zime zdravo a nie je dostatočne pevná a pružná? Existuje našťastie ľahko dostupné riešenie, ktoré za pomerne krátku dobu pomôže vašej pleti dostať sa opäť do dobrej kondície. Značka Lactovit pre tieto účely vyvinula špeciálne spevňujúce telové mlieko s čistým kofeínom (MOC - 5,88€) ktoré účinne pôsobia na pokožku celého tela. Už od prvej aplikácie je pleť viditeľne pevnejšia, žiarivejšia a má celkovo zdravší vzhľad. Jedná sa o absolútnu novinku na trhu, ktorá je svojím inovatívnym zložením hitom nadchádzajúceho leta.

Nové telové mlieko Lactovit okrem kofeínu obsahuje tiež unikátne mikrokapsule LACTOSOMAS, ktoré v sebe nesú všetky účinné zložky mlieka - od proteínov, vitamínov, až po minerály. Vďaka štruktúre mikrokapsúl pôsobí pokožke prospešné látky cielene presne tam, kde je to najviac potrebné. Ak budete používať spevňujúce telové mlieko pravidelne, za veľmi krátku dobu docielite viditeľne hebkejšiu, hladšiu a pevnejšiu pleť.

Ak si stále neviete rady s tým, ako dopriať svojej pleti adekvátnu starostlivosť, vyskúšajte nové spevňujúce telové mlieko Lactovit. S minimálnym úsilím a počas krátkeho času rapídne zlepšíte kvalitu svojej pokožky a v plavkách alebo šortkách sa opäť budete cítiť dobre. Dostupné je vo väčšine bežných drogérií v praktickom balení s pumpičkou.

Čítaj celý článok
pr_clanok
24. apr 2017 Čítané 2752x

Poznáš ten pocit, keď si oblečieš plavky a necítiš sa vo svojom tele vôbec dobre? Keď musíš sťahovať brucho pri kráčaní po kúpalisku? Alebo na ňom väčšinu času ležať, aby ho nikto nevidel?

Nie si v tom vôbec sama!

Nemáme síce žiadnu zázračnú pilulku na chudnutie, ale máme pre teba niečo oveľa lepšie - účinný NÁVOD ako sa do leta cítiť vo svojom tele fantasticky! A to nielen na leto, ale natrvalo. Hovoríš si: „Hmm, tak to chcem vidieť!“  Poď s nami do 60- dňovej výzvy s Fitshaker.sk!

Čo je to Fitshaker? A o akú výzvu ide? Rýchlo čítaj ďalej...

Fitshaker.sk je domáce online fitko pre ženy. Nemusíš strácať čas cestovaním do fitness centra, môžeš cvičiť vo svojej obývačke a to s TOP slovenskými a českými trénerkami!

Vo výzve do plaviek sme pre teba pripravili KOMPLEXNÝ 60-DŇOVÝ PROGRAM. Na chudnutie, formovanie postavy a plnenie si svojich veľkých snov o postave, v ktorej sa cítiš úžasne. Na každý deň budeš mať pripravený 1 videotréning na cvičenie doma (stačí len zapnúť PLAY a odcvičiť si cca 30-minútové video), každú nedeľu ťa budú čakať videá o stravovaní s profi výživovou poradkyňou a trénerkou Jankou Earl. K tomu si pridaj množstvo zdravých receptov a mailov na nakopnutie, ktoré ti budeme pravidelne posielať.

„Podarilo sa mi zhodiť 6 kíl a hlavne to bolo vidieť na oblečení. Celkovo ma to nabilo energiou a každým razom som sa tešila na cvičenie. Aj keď boli aj tie náročnejšie tréningy, ale s motiváciou každej cvičiteľky sa to dalo zvládnuť s úsmevom na tvári :slight_smile:“ Tatiana, 29 r.

60-dňová výzva je pre teba, ak:

 • si nespokojná so svojím telom,
 • máš odhodlanie pracovať na sebe,
 • chceš upraviť svoje stravovacie návyky,
 • chceš sa konečne cítiť v plavkách skvele,
 • nejde ti iba o dočasné schudnutie, ale trvalú zmenu životného štýlu.

Našla si sa v niektorom z bodov? BINGO! Zapoj sa do Výzvy do plaviek a vydaj sa po ceste za svojím zdravším a krajším JA. Fitshaker tím ti bude radiť, vzdelávať ťa a podporovať… A ak vydržíš pracovať na sebe celé 2 mesiace, odmenou ti bude telo, na ktoré budeš hrdá!

Čo všetko ťa vo výzve čaká?

1. Každodenné CVIČENIE podľa Fitshaker videí – Na každý deň je pripravený 1 videotréning s profi inštruktorkou. Denne ti bude stačiť pol hodinka času a pripojenie na internet. Čakajú ťa rôzne funkčné a intervalové tréningy (napr. HIIT, Dynamic Pump...), cvičenia na bruško, ale i príjemné oddychové cvičenia s Yogou a Pilatesom.

2. Recepty a zdravé STRAVOVANIE – Dozvieš sa ako zdravo a vyvážene jesť. Nedáme ti žiadny hladujúci jedálniček. Postupnými, malými krôčikmi sa budeme učiť novým stravovacím návykom na zvýšenie energie, zlepšenie trávenia, pleti a samozrejme postavy.

3. Poriadna MOTIVÁCIA – Motivovať ťa bude nielen Fitshaker tím, ale aj ďalšie ženy, ktoré v tom budú spolu s tebou. V udalosti na facebooku môžeš diskutovať, radiť sa, pomáhať si, a podporovať sa. Lebo, kto ťa lepšie pochopí, ako človek, ktorý zažíva presne to, čo aj ty? Spoločne to pôjde oveľa ľahšie.

„Moja motivácia zapojiť sa do výzvy bola hlavne vrátiť sa k zdravému životnému štýlu, aby som mohla byť dobrým príkladom pre svojho syna. Chcem ho odmala viesť k správnym stravovacím návykom a pravidelnému pohybu, a keď bude mať za príklad rodičov, myslím, že to bude tá najlepšia motivácia i pre neho, a bude to brať ako samozrejmosť.“ Veronika, 26 r.

Ako sa zapojiť do výzvy?

Klikni na sexypostava.sk a pridaj sa ešte DNES. Registrácia je možná len do 1.5.2017, tak ju nepremeškaj! Výzva do plaviek začína 2.5. 2017.

Čítaj celý článok
pr_clanok
24. apr 2017 Čítané 341x

Väčšina z nás to dobre pozná. Naši muži sú vzorní otcovia a deckám dokážu vymyslieť vzrušujúce a dobrodružné aktivity. A väčšinou na nich ani netreba dávať príliš veľký pozor. No zrazu treba vybaviť čosi zodpovednejšie a oheň je na streche.

Ako vidno vo vtipnej reklame na Ovko, v skutočnosti to nie je žiadna veda. Ockovia sú kreatívni a dokážu vymyslieť neuveriteľné spôsoby, ako si veci uľahčiť. To však nemusí byť na škodu. Občas síce niečo vyriešia tak, že je nám z toho na omdletie, no vadí to nášmu krpcovi? Práve naopak!

Aké máte skúsenosti s podobnými zlepšovákmi vy? A čo hovoríte na Ovko? Dokážete si ešte spomenúť na časy, keď každé kŕmenie znamenalo bagrovanie lyžičkou a upratovanie zvyškov jedla z podlahy a stien kuchyne?

Ak si zdravé ovocné výživy zo stopercentného ovocia Ovko neviete vynachváliť, dávajte pozor! Obyčajný nákup môžete premeniť na šancu vyhrať parádny rodinný pobyt na Štrbskom plese alebo Ovko pre svoju ratolesť na každý deň v roku.

Stačí si pozrieť video a navštíviť stránku ovkodovolenka.sk a hneď zistíte, ako na to.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. apr 2017 Čítané 432x

Aj vaša bielizeň ostala bez duše? Aj Vám sa zdá, že vaše obľúbené biele tričko ostalo akési sivé? Že po opraní vaša bielizeň nevonia tak dlho, ako by ste chceli?

Nie, nezdá sa vám to. Nestrácate čuch, ani sa nemusíte náhliť k očnému lekárovi. Ako sa hovorí, u susedov lepšie chutí, tu platí naozaj doslova. Teda takmer doslova. V susednom Rakúsku majú totiž iný štandard na koncentráciu a parfumáciu pracích a čistiacich prostriedkov ako na Slovensku.

Po prečítaní nespočetných článkov, ktoré dokazujú, že tie rakúske aviváže sú fakt lepšie som sa zamyslela, prečo ja vlastne kupujem tie slovenské? Mám rada Slovensko, hoci ho sem tam opindám, som tu rada. Milujem našu prírodu, kultúru a tradície. No som človek, ktorý má rád kvalitu. V neposlednom rade som matka a, ruku na srdce, našim deťom by sme prvé - posledné dali, veď sme matky. A naše deti sú obrazom toho, aké matky vôbec sme.

Kým som začala pracovať ako manažérka e-shopu myAustria.sk vravela som si, že v tom Persile, ktorý kupujem v drogérii miestneho nákupného centra, a tým predávaným o pár kilometrov ďalej od Bratislavy, nemôže byť taký rozdiel. V duchu som preklínala mamu spolužiačky Lindy, lebo jej kvietkovaná košeľa bola krajšia ako tá mojej Lenky. A pritom sme ich kupovali s jej mamou naraz.

Teraz už aj moja Lenka chodí ako hviezda. A tá vôňa aviváže! Je úplne iná ako tá, na ktorú som bola zvyknutá.

Prečo Vám to tu teraz píšem? Pretože viem, že je nás viac. Viac takých, ktoré chceme kvalitu, no nevieme sa k nej dostať. A nemáme čas. Čas je to, čo si ceníme najviac. Preto je e-shop najlepšie riešenie. Či už chcete kvalitné pracie prášky, alebo potrebujete niečím odstrániť ten fľak, ktorý vám váš miláčik spravil šťavou z čiernych ríbezlí, alebo potrebujete vyčistiť pred plesom tú brošňu po starej mame, umyť poriadne kúpeľňu alebo kuchyňu, náš e-shop vám vie doručiť kvalitu vyrobenú pre rakúsky trh. A to všetko do 24 hodín, nakoľko takmer všetok tovar máme stále skladom.

A hlavne, som tu pre vás a poradím vám. Rada a ochotne.
Vaša

Mia

Čítaj celý článok
pr_clanok
18. apr 2017 Čítané 512x

Už šiestym rokom sa na slovenskom trhu značka Lactovit stará o dokonalý a zdravý vzhľad našej pokožky. V čom je ale väčšina ich výrobkov tak jedinečná? Vďaka neustálej inovácii a teraz úplne novému zloženiu mliečnych mikrokapsúl LACTOSOMAS. Práve tie obsahujú účinné zložky mlieka, ktoré pokožku chránia a vyživujú ju do hĺbky vo všetkých troch jej vrstvách. Mlieko je nevyhnutné pre ľudský organizmus, a preto sa pre filozofiu značky Lactovit stalo jednoznačnou inšpiráciou.

Po troch rokoch náročného výskumu a získaní patentu predstavuje Lactovit prevratnú inováciu v zložení väčšiny svojich výrobkov. Nová technológia obsahuje sofistikované postupy pre ešte vyššiu pridanú hodnotu vybraných produktov.

Zloženie LACTOSOMAS predstavuje revolúciu v zložení telových mliek a sprchových gélov. Mikrokapsule obsahujú vybrané zložky mlieka, od minerálov, vitamínov až po bielkoviny a sú tak výnimočnou príležitosťou pre tých, ktorí si potrpia na maximálnu hebkosť a pružnosť svojej pokožky. Vďaka svojej štruktúre navyše pôsobia presne tam, kde je to najviac potrebné.

Nové mikrokapsule udržia vašu pokožku jemnú, zdravú a navyše vyživovanú do hĺbky. To ocenia aj tí, ktorí majú s vysušenou a popraskanú pokožkou častý problém.

Vybrané produkty obsahujúce mikrokapsule LACTOSOMAS je navyše možné zakúpiť aj v novom a praktickom dávkovacom balení. Môžete si tak dopriať presne také množstvo, aké v danej chvíli potrebujete.

Inovované balenie nájdete u všetkých telových mliek, ktoré Lactovit ponúka. Od hydratačného radu Lactourea, vyživujúceho mlieka Original, cez ochrannú edícii Activit, až po nové spevňujúce telové mlieko, ktoré je hitom tohtoročnej jari.

K dispozícii je cestovné balenie s obsahom 250 ml, ktoré oceníte predovšetkýcm vtedy, keď potrebujete vašu pokožku hydratovať a chrániť aj mimo domova. Pre domáce použitie je možné zakúpiť aj balenie s veľkosťou 400 ml.

Ak ste sa doteraz produktov s obsahom mlieka báli a nemali k nim dôveru, je načase dať zbytočnému strachu zbohom. Výrobky Lactovit s novým mliečnym zložením LACTOSOMAS sú vyvinuté tak, aby splnili vaše najnáročnejšie očakávania, a to navyše za veľmi priaznivú cenu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. apr 2017 Čítané 2140x

Je to jednoducho vášeň. Najprv sa ku káve dostal cez biznis, až potom zistil, koľko lásky a úžasnej práce sa v tomto nápoji ukrýva. Stíhal učiť na vysokej škole, študovať tajomstvá kávy a prístrojov Nuova Simonelli a do povedomia verejnosti sa dostal aj vďaka vlastnej kávovej akadémii Bazzara Academy - Šimon Staš.

Šimon, ste ďalším z chodiacich príkladov, že Bystrica sa stáva Mekkou kávy. Aká bola Vaša cesta ku káve?

Moja kariéra sa akoby dvakrát začala. Prvýkrát to bolo zhruba pol roka po nástupe na vysokú školu, kedy som si uvedomil, že škola je fajn, ale človek bez praxe sa na Slovensku neuživí. Zhodou náhod som sa však dostal ku káve. Pracoval som “na vlastné triko” pod silnou značkou, ktorá na Slovensku už dlhé roky fungovala. Kávu ako takú, som videl len cez peniaze. Vedel som len to, že káva sa dá za niečo kúpiť a o niečo viac sa dá predať. V tej dobe to bolo všetko, čo som riešil. Vedel som si dobre zarobiť a nemusel som sa až tak spoliehať na rodičov a pýtať od nich peniaze na kino či cestovanie.

Počas tejto práce ste zrejme narazili na moment, kedy to to už nebolo len o peniazoch… Začali ste túžiť po niečom vlastnom.

Nerád to priznávam, ale prišlo to až neskôr. Až potom, ako som narazil na bratov Bazzarovcov. Po pár mesiacoch v kávovom biznise som začal vyhľadávať firmy v Taliansku a neskôr som za týmito firmami aj vycestoval. Na jednej výstave v Terste som komunikoval asi so siedmimi alebo ôsmimi pražiarmi kávy a práve tam som si uvedomil, že jedinou možnou cestou bude spolupráca s Bazzarou. Presvedčila ma kvalita prístupu priamo bratov Bazzarovcov, ale aj produkt či podpora vo forme vzdelania.

Predpokladáme, že ste sa s Bazzarou už stretli aj predtým, na Slovensku.

Bazzaru som poznal už z jedného podniku u nás v Banskej Bystrici. Spomínam si, že mali veľmi pekné šálky, to jediné ma v podstate upútalo. Ešte aj vtedy som bol toho názoru, že káva je pre mňa len obchod s úmyslom zarobiť a získať skúsenosti. Po stretnutí s Bazzarovcami v Taliansku som zistil, že ich kávu niekto na Slovensko dováža už dlhšiu dobu. Neviem čím som ich zaujal, no nakoniec sme sa dohodli na spolupráci. Zrejme to videli tiež ako príležitosť pre rast.

Vtedy asi nikto z nás nevedel ako sa naše predstavy o práci s kávou nakoniec zosúladia. Zrejme ma “nakopol” práve ich prístup, úplne nové školiace stredisko, ktoré máme v podstate kedykoľvek k dispozícií, či komunikácia priamo s bratmi, ktorí si na každej výstave, kde majú veľa práce, nájdu aspoň hodinu na to, aby som so mnou porozprávali a odovzdali mi niečo z ich celoživotných skúseností.

Predsa len, dodávateľov kávy je ako maku. V čom ste sa snažili odlíšiť od konkurencie?

Spočiatku som sa snažil o káve zistiť viac. Začal som kávou ako takou, kávou Bazzara a ich históriou. Firma má klasický talianský príbeh. S kávou začal otec – Dionisio Bazzara v roku 1966. Otvoril si obchod s brazílskou kávou a predával ju po meste. Vstup synov do biznisu priniesol rozmach v podobe exportu do Európy. Práve toto ma na Talianoch fascinuje. To čo sa u nás nedeje, sa v Taliansku priam dedí. Ak je Váš otec zmrzlinár, určite budete zmrzlinu vyrábať a predávať aj vy. Je to krásne, úžasné a dlhoročné skúsenosti, ktoré sa posúvajú z generácie na generáciu robia talisnaké produkty také jedinečné.

Samozrejme riziko neúspechu bolo obrovské, no už krátko po práci na niečom vlastnom som si uvedomil, že cieľom k úspechu je odlíšiť sa, naučiť sa všetko možné aj nemožné a byť zapálený pre vec. Dodnes má ženie dopredu jedna jediná veta, ktorú mi vnúkol do mysle Franco Bazzara v roku 2013 v Miláne: “Nie je to len moja káva, je to NAŠA káva.” Práve kombinácia týchto faktorov mi prináša úspech. Chcem aby to nebola káva vo vrecúšku BAZZARA, chcem aby to bol náš spoločný projekt, ktorí spoločne s mojími klientami posúvame hosťom v ich kaviarni.

Skutočne?

Podarilo sa bezduchú myšlienku zárobku premeniť na niečo, čo ma baví a zaujíma. Káva už nie je pre mňa len zárobok, je pre mňa celou filozofiou. V rámci podmienok sa mi darí byť spokojný s tým čo robím a nemusím ani nejako extra vynikať, najmä čo sa týka veľkosti firmy. Nechcem byť obrovský distribútor sediaci v kancelárií a počítať čísla, chcem byť dobrý, kvalitný a najmä chcem byť pritom.

Len prednedávnom ste otvorili nové elegantné priestory vlastnej kávovej akadémie. Komu je určená?

Presne. Po roku a pol od predaja prvého kila kávy Bazzara som vedel, že moje vedomosti, ktoré som nadobudol a stále nadobúdam, mám chuť šíriť ďalej a je o ne záujem. Presťahoval som sa doslova z garáže do nových a väčších priestorov a otvoril som si vlastnú akadémiu. Tá postupom času bola malá tak som sa presťahoval do väčších a reprezentatívnejších priestorov. Sú tu čisté línie a dôraz na techniku. Akadémia je určená každému, kto má záujem piť chutnú kávu, alebo s ňou pracovať. Svoje skúsenosti som chcel odovzdávať ľuďom, s ktorými pracujem. Navyše v poslednej dobe začínam veľmi vnímať to, ako mi pomáha učiť druhých ľudí v mojom každodennom živote. Každý môj klient je pre mňa dôležitý a snažím sa byť pri ňom tak často ako to len ide. Nezáleží na tom, či je to klient v Košiciach, Humennom či Šamoríne. Chcem byť u nich a s nimi minimálne raz za mesiac. Chcem vedieť čo ich trápi a ako im vieme pomôcť byť lepším. Ak viem, že je niekde problém, viem ich všetky veci doučiť práve v akadémií.

Máte skúsenosť s organizovaním baristickej súťaže. Čo bolo na tom najťažšie?

V prvom rade musím spomenúť, že všetky súťaže, či už národné alebo lokálne sú výsledkom práce tímu ľudí a nadšencov, ktorí nezisštne pomáhajú. Zažil som to minulý rok na celoslovenskej úrovni, tento rok som sa však tomu nemohol venovať nakoľko som pracovne veľmi vyťažený. Skôr je mojou víziou podporovať rôzne akcie ako sponzor a to po technickej stránke. Takže svoje aktivity presúvam do tejto podoby.

Podporuje vás niekto vo vašej vízií?

Každý kto sa venuje svojmu biznisu, má na 100% nejakého mentora. Okrem bratov Bazzarovcov, som vo veľmi dobrom kontakte aj s českým distribútorom, s ktorým spoločne pracujeme s technológiami Nuova Simonelli. Pomáha mi nespočetné množstvo špičkových baristov zo Slovenska a v poslednej dobe aj šikovný, mladý a energetický človek menom René, ktorý sa stal Quality Controlorom pre našu spoločnosť. Práve vďaka týmto ľuďom dnes viem odpovedať na 90% otázok, ktoré mi klienti a ich hostia položia. Zvyšok sa učím zo dňa na deň, asi tak ako každý. Dokonca si myslím, že aj tu mám určitú výhodu. To, že mám 25 rokov znamená, že mám pred sebou kopec času a príležitostí naučiť sa o svojej práci a produkte maximum. Samozrejme ma veľmi teší, že ma podporuje aj rodina. Dovolím si spomenúť, že medzi týmito ľuďmi je aj babka, ktorá mi aj napriek svojej reume ušila zásteru, v ktorej som dennodenne za kávovarom. Obstarať si perfektnú zásteru, najmä na moju postavu, je skutočný problém, tak sme to vyriešili vrámci rodiny. (smiech) To či ostanem len pri distribúcií dnes neviem, no s určitosťou môžem povedať, že nech budem robiť čokoľvek, bude to mať drive a dušu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
3. apr 2017 Čítané 129x

... pozrite si spoločne toto video a prečítajte si Rozprávku o žabke Bupi.

Na kraji lesa, kúsok od priezračne čistého rybníčka bývala odnepamäti spokojná žabia rodinka. Maminka, ocko a ich malá neposedná žabka menom Bupi. Celý deň len poskakovala sem a tam, šantila s kamarátmi a zaujímala sa o každú maličkosť, ktorá ju na ceste stretla.

Večer čo večer to však maminka s ockom mali ťažké. Hľadali svoju malú Bupi a volali na ňu, že je najvyšší čas ísť do postieľky. Ale malej roztopašnici Bupi sa ešte nechcelo spinkať, a preto sa naschvál vracala domov celá špinavá a ufúľaná od blata. Len aby mohla ešte aspoň chvíľočku ostať vo vani, v ktorej sa tak rada hrala. „Všade samé blato“! horekovala zakaždým žabia maminka a popritom zbierala zo zeme žabkine špinavé oblečenie, ktoré nie a nie vyprať.

Maminka sa preto rozhodla, že dá na svoju Bupi väčší pozor a postráži si ju pekne doma, aby sa tak veľmi nezašpinila. Celý deň sa s ňou hrala a nespustila ju vôbec z očí. A podarilo sa! Večer bola Bupi skutočne nádherne čistulinká, nikde ani špinka.

Na ďalší deň to maminka chcela zopakovať, no malá Bupi sa postavila k oknu a smutne presmutne sledovala svojich kamarátov, ktorí veselo šantili vonku a volali na Bupi, aby sa k nim pridala. Bupi tak veľmi chcela vybehnúť za kamarátmi na lúku pri rybníku, až sa jej po tvári začali kotúľať velikánske žabie slzičky. Čo mala maminka robiť? Tíško si vzdychla a otvorila dvere. Malá Bupi ani na chvíľočku nezaváhala a dlhými skokmi si to namierila rovno medzi svojich kamarátov.

V to popoludnie stretla žabia maminka susedku a zverila sa jej so svojím každodenným „zablateným“ trápením. Dobrá pani susedka si ju vypočula a poradila žabkinej maminke, aby si kúpila v ich malom obchodíku jemné a voňavé mydlo, ktoré sa tiež volá Bupi, a ktorým svoju malú žabku ľahko a rýchlo vyumýva.

Maminka bola nadšená! Jej nové mydlo nielenže krásne voňalo, ale účinkovalo tak dobre, že si preň začali chodiť do obchodu maminky ufúľaných ratolestí zo širokého okolia. Milá predavačka vždy ochotne zabalila mydlo BUPI do hodvábneho papiera, previazala krásnou farebnou stužkou a ešte pridala obrázok malej roztopašnej Bupi žabky, ktorá ako prvá mydielko začala u nej kupovať a denne ho používať. A takto sa malá neposedná Bupi žabka dostala na obal mydielka BUPI a do kúpeľní ku všetkým malým detičkám.

Dnes už Bupi žabka troška podrástla a stala sa „veľkou“ škôlkarkou. V triede má veľa kamarátov – zvieratiek, s ktorými sa každý deň do sýtosti pohrá. Vždy, keď prídu z dvora dovnútra, umývajú si svoje rúčky, aby ich mali čisté a voňavé. Rovnako aj pred obedom či desiatou všetci škôlkari opäť namydlia svoje rúčky mydielkom Bupi, aby si z nich pred papaním zmyli všetky bacily. Spievajú si pritom obľúbenú pesničku malej žabky. Je také úžasné byť škôlkarom...

Viac zábavy nájdete na stránke www.bupi.sk v časti Bupi žábava.

Čítaj celý článok
pr_clanok
3. apr 2017 Čítané 480x

Spoločnosť ALBIXON, najväčší český výrobca bazénov a zastrešení v Európe, pozýva všetkých zákazníkov na už tradičný bazénový festival, ktorý sa uskutoční vo všetkých pobočkách ALBIXON v dňoch 6. – 8. 4. 2017. Všetkým návštevníkom tu budú ponúknuté skimmerové a prelivové bazény, všetky bazénové zastrešenia a kompletný sortiment vírivých vaní BRILIX:registered: za mimoriadne ceny. Navyše na vás i vaše deti bude v bazénových centrách na našich pobočkách čakať bohatý sprievodný program.

Bazénový festival je jedinečnou príležitosťou pre všetkých, ktorí práve uvažujú o kúpe bazénu, zastrešenia alebo vírivej vane. Aprílový termín festivalu je navyše poslednou šancou k tomu, aby ste sa mohli ešte tento rok kúpať vo vlastnom bazéne! Všetci zákazníci majú tiež možnosť získať zľavy na výrobky ALBIXON, a to vo všetkých pobočkách spoločnosti ALBIXON. Zvýhodnené ceny sa vzťahujú na skimmerové a prelivové bazény ALBISTONE:registered:, a to aj na novinku ALBISTONE G2 8 mm. Tieto bazény novej generácie predstavujú inovatívne a zatiaľ aj celosvetovo jedinečné riešenie bazénov s inštaláciou v zemi, ktoré využíva polystyrénové stratené debnenie, podobne ako niektoré nízkoenergetické alebo pasívne domy. Stavebná príprava pre bazén je vďaka systému G2 hračkou.

Ak si ako zdroj vyhrievania vody v bazéne navyše zvolíte tepelné čerpadlo, nemusíte sa ani v budúcnosti obávať cien energií a váš bazén už bude naozaj takmer „pasívny“. Ďalšie príslušenstvo, ktorého zaobstaranie by ste mali posúdiť hneď pri nákupe bazénu, je napr. vysávač, ktorý je vhodný pre jednoduchú údržbu bazénu. K zachovaniu teploty vody v bazéne do značnej miery prispieva aj jeho vhodné zastrešenie, preto sa zľava vzťahuje aj na modely zastrešenia Klasik, Dallas, Casablanca, Casablanca Infinity, Casablanca Infinity EVO, Monaco a Monaco Future. Festivalová zľava sa ďalej vzťahuje aj na vírivky, a to na všetky modely sortimentu BRILIX:registered:.

Zákazníci, ktorí sa chcú o kúpe bazéna poradiť ešte pred začiatkom festivalu, majú možnosť vyplniť jednoduchý online formulár, ktorý nájdu priamo na webových stránkach. Špecialista zo spoločnosti ALBIXON ich potom bude čo najskôr kontaktovať a pomôže im s výberom vhodného bazénu, zastrešenia nebo vírivky.

Sprievodný program sa tentokrát ponesie v duchu Hollywoodu, slávnych hviezd a retra.

www.albixon.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
3. apr 2017 Čítané 436x

Čo mu to dá?

Cudzí jazyk je najlepšou investíciou pre život. Prostredníctvom cudzieho jazyka sa dieťaťu otvárajú nové dvere, ktoré poskytujú úžasné šance. Výhody však prinášajú už prvé frázy, ktoré sa dieťa naučí. Schopnosť dorozumieť sa zlepšuje jeho cit a pochopenie pre iné kultúry a dáva mu možnosť rozprávať sa s novými ľuďmi.

Podporí to jeho vývoj?

Samozrejme! Proces učenia sa cudzieho jazyka podporuje pamäť a pomáha vývinu mozgu. U detí, ktoré sa učia cudzie jazyky, sa intelektuálne schopnosti vytvárajú skôr ako u detí, ktoré s učením začali neskôr, prípadne vôbec nezačali.

Aké sú ďalšie výhody?

Deti, ktoré sa učia cudzie jazyky, sú otvorenejšie a lepšie sa orientujú vo svete. Okrem toho, keď bude Vaše dieťa chcieť absolvovať výmenný pobyt v zahraničí, je veľkou výhodou ovládať reč danej krajiny. Veľké percento študentov využíva túto možnosť práve v Nemecku alebo v Rakúsku.

Kedy sa začať učiť po nemecky?

Čím skôr, tým to bude jednoduchšie. Niektorí vedci si dokonca myslia, že je lepšie začať s nemčinou a pokračovať s angličtinou. Dieťa, ktoré sa začne skoro učiť cudzí jazyk, si vo všeobecnosti viac verí a nemá strach rozprávať pred druhými. Učenie sa jazyka zvyšuje schopnosť koncentrácie a zlepšuje sluchové vnímanie. A že jazyk neskôr zabudne? Je to ako s bicyklovaním: keď sa to človek raz naučí, už to nezabudne.

Nie je to časovo náročné?

Nezabúdajte, že deti sa učia veľmi prirodzene a hravo. Keď pre ne nie je ťažké naučiť sa ovládať počítač, nemčinu zvládnu takisto ľahko. A čas? Vaše dieťa sa predsa nemusí naučiť všetko naraz. Už aj pri malej znalosti jazyka má radosť z jeho používania, z komunikácie. Motivácia pokračovať už príde sama, spoľahnite sa.

Nestačí, že sa učí angličtinu?

Angličtina je veľmi dôležitá a jej znalosť je dnes považovaná už za samozrejmosť. Vedieť minimálne ešte jeden cudzí jazyk je preto pre deti obrovskou výhodou aj do budúcnosti.

A čo práca?

Predovšetkým na európskom pracovnom trhu je čoraz viac zamestnávateľov, ktorí vyhľadávajú zamestnancov ovládajúcich viacero jazykov. Konkrétne na Slovensku napríklad pôsobí až 3000 nemeckých a rakúskych firiem. V našom regióne je preto nemčina logickou voľbou. 


www.chcemevedietnemecky.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
29. mar 2017 Čítané 319x

Určite aj vy túžite po nádherne vyformovanej postave s krásne plochým bruškom, ale poznáte to. Zamestnanie, deti, domácnosť...

Času je málo, všade neporiadok. A popri tomto každodennom strese sa priberá na váhe naozaj jednoducho. Nájsť si čas a energiu na pravidelný šport sa zdá ako neriešiteľný problém. A snaha o zmenu zaužívaného jedálnička, za nízko-kalorickú stravu by u vás doma rozpútala tretiu svetovú vojnu. Nuž, čo už... Kto by varil dvojmo, starostí je aj tak dosť veľa. A pre toto všetko sa termín začiatku vášho boja s tukom posúva a posúva, až dovtedy, kým s rachotom nenarazí na začiatok plavkovej sezóny. Opäť ste to nestihli. Možno o rok...

Ak sa tento scenár objavuje aj u vás, nerobte si starosti. Nie ste sama a nejaké to kilečko navyše ešte nikoho nezabilo. Ak však chcete skutočne schudnúť a skĺbiť vašu vytúženú premenu na sexi maminu so starostlivosťou o rodinku, je tu zaujímavý tip, vďaka ktorému už nadchádzajúcu plavkovú sezónu nepremeškáte. Ako teda schudnúť? Tým záhadným tipom je inovatívny nápoj na jednoduchšie chudnutie FitoSlim. Nie, nebojte sa, nejde o ďalší neúčinný prípravok sľubujúci zázraky. FitoSlim je iný.

Tento osviežujúci nápoj na chudnutie s pomarančovou príchuťou  zariadi, že vaša cesta za vysnívanou postavou nebude ubíjajúca a že to zvládnete aj popri vašich bežných starostiach. Aj malé dieťa vie, že ak chcete schudnúť, musíte menej jesť. To sa však ľahšie povie, ako urobí. Hlavnou výhodou FitoSlimu je, že vás doslova prinúti menej jesť bez toho, aby ste si to vôbec všimli. A pocit hladu? Zabudnite na neho.

FitoSlim obsahuje špeciálnu vlákninu z hľúz rastliny Konjac, ktorá pohlcuje kvapalinu a svoj objem dokáže zväčšiť niekoľko stonásobne. Pre telo je však nevyužiteľná a má nulovú kalorickú hodnotu. FitoSlim tak doslova naplní váš žalúdok, čím sa obmedzí jeho kapacita prijať zvyčajnú porciu jedla a vy jednoducho zjete menej. Táto vláknina tiež dokáže obaliť prijatú potravu, čím spomalí vstrebávanie živín. Výsledný efekt je tak ešte výraznejší bez pocitu hladu a bez pravidelných „žravých“ útokov na obsah vašej chladničky. Vláknina obsiahnutá vo FitoSlime je jedinou prírodnou látkou určenou na chudnutie, ktorej účinky sú klinicky preukázané a ktorú podporuje aj Európska komisia. Účinnosť FitoSlimu je preto viac ako istá.

FitoSlim zabezpečí okrem rýchlejšieho a pohodlnejšieho chudnutia aj ochranu vašich svalov, ktoré sú životne dôležité pre udržanie dobrej úrovne bazálneho metabolizmu. To oceníte po ukončení chudnutia – pravdepodobnosť že znova priberiete sa zníži. Ochranu vašich svalov majú na starosti aminokyseliny L-Leucín a L-Glutamín.

Ak teda chcete schudnúť jednoduchšie a toto leto konečne zažiariť s plochým bruškom v plavkách, alebo sa len chcete cítiť zdravšie, použite FitoSlim. Je to vynikajúci pomocník na chudnutie, ideálny pre maminy ktoré toho musia za deň veľa stihnúť.

Čítaj celý článok
pr_clanok
23. mar 2017 Čítané 542x

Vypadávanie vlasov je jav, ktorého sa každý z nás bojí. Ide o komplexný problém, pri ktorom je najskôr potrebné rozpoznať príčinu a následne zvoliť vhodný postup, ako strate vlasov zabrániť alebo ju zmierniť. Akú preventívnu starostlivosť zvoliť?

Najčastejšie príčiny vypadávania vlasov:

 • Hormonálna nerovnováha (sem patrí aj vypadávanie vlasov po pôrode alebo spojené s menopauzou)
 • Genetické predpoklady
 • Zmena ročného obdobia
 • Stres
 • Nevyvážená strava
 • Lupiny

Pôrod a strata vlasov

Počas tehotenstva si väčšina budúcich mamičiek chváli kvalitu a silu vlasov. Po pôrode sa ale často stáva, že vlasy začnú veľmi rýchlo a vo veľkom množstve vypadávať. Je to spôsobené poklesom hladiny hormónu estrogénu, ktorej sa po pôrode nie je možné vyhnúť. Je dôležité mať na pamäti, že dochádza k strate tých vlasov, ktoré boli v predĺženej rastovej fáze. Ide o dočasný a prirodzený jav a nie je potrebné si kvôli nemu robiť starosti.

Stres, zmena sezóny, nevyvážená strava

Stres z každodenného života bohužiaľ nie je možné odstrániť. Preto je potrebné nájsť si spôsob, ako ho lepšie zvládať. Jedným z tých najlepších je napr. joga, pri ktorej dochádza ku kombinácii meditácie a pohybu.

Sezónne vypadávanie vlasov je bežné na jar a na jeseň a spravidla trvá asi šesť týždňov. V tomto prípade je treba mať na pamäti, že hustota vlasov sa postupne znovu obnoví.

Vlasy si žiadajú aj ošetrenie „zvnútra“. Zaraďte do svojho jedálnička potraviny, ktoré obsahujú bielkoviny, zinok, vitamín B alebo kremík. Ide o doplnky, ktoré sú vo vhodných dávkach tou správnou podporou pre zdravie vlasov. Dodajú im potrebnú výživu a pomôžu im v raste.

Starajte sa o svoje vlasy

Prvým bodom prevencie vypadávania vlasov je starostlivosť o vlasovú pokožku. Vlasy viac padajú, keď sú zle „ukotvené“ vo vlasovej pokožke.  Je potrebné zvoliť taký šampón, ktorý cieli na problém už pri korienku, zároveň vlasy nezaťažuje a dodáva im silu. Avšak šampónom ošetrenie nekončí. Pre lepší účinok je vhodné používať aj kúru proti vypadávaniu vlasov. Naším tipom je Vichy Dercos Aminexil Clinical 5, ktorý okrem iného posilňuje ukotvenie vlasového korienka v pokožke. 

Chovajte sa k vlasom šetrne. Dávajte si pozor na sušenie príliš teplým vzduchom, farbenie, žehlenie a sťahovanie do chvosta. Tieto činnosti síce na vypadávanie vlasov príliš veľký vplyv nemajú, ale majú za následok ich lámanie a krehkosť.

Zdroje:

http://www.vichy.sk/vichy-mag/Vypad%C3%A1vanie-vlasov/vmag48893.aspx?

http://www.vichy.sk/vichy-mag/4-ingrediencie-pre-krasne-a-zdrave-vlasy/vmag52884.aspx?

http://www.vichy.sk/vichy-mag/5-tipov-ako-bojovat-proti-vypadavaniu-vlasov-od-MUDr-Martina-Part-Ph-D/vmag56923.aspx?

http://www.vichy.sk/Potreby/Pr%C3%ADpravky-proti-vypad%C3%A1vaniu-vlasov/ps1108.aspx?

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. mar 2017 Čítané 476x

Nadčasovú drámu s tragickým koncom z pera dramatika Williama Shakespeara o znepriatelených rodinách a láske, ktorá môže mať mnoho podôb, pozná každý. Sergej Sergejevič Prokofiev začal na titule pracovať v roku 1936 a napriek tomu, že balet mal premiéru až o dva roky neskôr, sa tento titul stal jedným z jeho najpopulárnejších diel. Prokofievov dramatický balet bol inšpiráciou pre mnohých choreografov a vďaka špecifickému hudobnému rukopisu je toto dielo úspešné nielen na scénach popredných divadiel, ale aj ako samostatné dielo symfonického charakteru. V Balete SND ho budete mať možnosť vidieť v úplne novej verzii mladej choreografky Natálie Horečnej.

Romeo a Júlia – Tak ako včera...

Môže existovať láska vo svete vojen a násilia? Čo je príčinou nedostatku ľudskosti a tolerancie? Nie je to naše ego, ktoré nás vedie nevidieť, nepočuť, necítiť? Otázky, ktoré ľudstvo rieši dnes, tak ako včera! Áno, aj takéto otázky si kládla choreografka v súvislosti s novou premiérou Romeo a Júlia – Tak ako včera... a rozhodla sa pretaviť nesmrteľný shakespearovský príbeh do súčasného kontextu. Tento fakt sa nevzťahuje len na pohybovú stránku diela, ale aj na nové hudobné uchopenie Prokofievovej partitúry. Jej novátorské divadelné videnie podporené hudobným naštudovaním Petra Breinera, scénou a kostýmami Christiane Achatzi Devos, nastoľuje nový dialóg o potrebe lásky v dnešnej dobe a absencii tolerancie, citu, ako aj neopakovateľnej vášne zo života. Informácie o diele sú prístupné aj na webovej stránke SND.

O choreografke Natálii Horečnej

Natália Horečná – meno, ktoré je v zahraničí známejšie ako doma. Rodáčka z Bratislavy a absolventka Tanečného konzervatória Evy Jaczovej v Bratislave sa hneď po absolvovaní štúdia rozhodla odísť do zahraničia. Tam jej kroky viedli na baletnú školu Hamburského baletu Johna Neumeiera, kde sa po roku stala sólistkou súboru. Po jej pôsobení v Scapino balete v Rotterdame sa vydala do Nederland Dance Theater, kde šesť rokov pôsobila pod krídlami svetoznámeho choreografa Jiřího Kyliána. V súčasnosti spolupracuje s prestížnymi baletnými súbormi, medzi ktoré patrí Viedenský štátny balet, Balet Helsinki, Monte Carlo Balet, Dánsky kráľovský balet alebo legendárny Nederland Dance Theater. Veľkolepý návrat domov, na scénu Baletu SND, sa jej podaril v minulej sezóne prostredníctvom svetovej premiéry titulu Slovenské tance – Životy svetiel na hudbu skladateľa Petra Breinera. Natália Horečná, ktorá tvorí v neoklasickom štýle, ktorý však sama označuje za „zemitejší a špinavší“, je ako choreografka na zahraničných scénach mimoriadne obľúbená. Svedčí o tom aj fakt, že v súčasnosti vytvorila viac ako tridsaťdva pôvodných baletných diel. Natália Horečná je laureátkou mnohých medzinárodných baletných súťaží. V roku 2014 dokonca vyhrala cenu Taglioni ako najlepšia mladá choreografka Európy, udelenú nadáciou Vladimíra Malakhova. Viac o choreografke sa dozviete na jej webovej stránke www.nataliahorecna.nl.

Inscenácia vzniká v koprodukcii Baletu Slovenského národného divadla a Fínskeho národného baletu v Helsinkách, kde mal titul mimoriadne úspešnú premiéru.

Premiéra baletu Romeo a Júlia – Tak ako včera... sa bude konať v piatok 13. mája v Sále opery a baletu v novej budove Slovenského národného divadla. Príďte, radi vás uvidíme.

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
1. mar 2017 Čítané 565x

Ak vás alebo vaše dieťa prekvapil problém týkajúci sa zdravia a neviete, ako postupovať, môžete sa poradiť s lekárom telefonicky. Prvá komplexná služba lekár na telefón už funguje aj na Slovensku.

„Moja dvojročná dcérka mala celú nedeľu horúčky do 39 stupňov, dvakrát zvracala. Nevedela som si ani predstaviť, aké by to bolo vybrať sa s ňou na pohotovosť 30 kilometrov od nášho domu. Pani doktorka na telefóne ma fantasticky upokojila. Do rána sme zostali doma. Aj naša detská lekárka mi potvrdila, že to bolo najlepšie, čo som mohla urobiť,“ hovorí jedna z mamičiek, ktorá už DôveraLinku24 využila.

DôveraLinka24 je tu pre všetkých poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera dostupná bezplatne a kedykoľvek na telefónnych číslach 0850 500 024 alebo 0905 500 024. Platí sa len cena hovoru.

Ak volajúci súhlasí, lekári môžu nahliadnuť do jeho záznamov v zdravotnej poisťovni, kde nájdu údaje o liekoch, vyšetreniach alebo o výjazdoch záchranky. Umožní im to čo najlepšie poradiť.

Lekári môže cez telefón pomôcť radou najmä pri chrípke, prechladnutí, alergiách, tráviacich ťažkostiach alebo pri menších úrazoch. Volajúci sa s nimi môžu poradiť o dávkovaní a o kombináciách liekov alebo pomôžu nájsť najbližšiu pohotovosť.

Táto služba však nie je záchranka. Čiže ak ide o vážne stavy, treba volať číslo 112. Uložte si do mobilu číslo lekára na telefón čiže 0850 500 024 alebo 0905 500 024, aby ste ho mali po ruke.

Viac informácií na www.doveralinka24.sk.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. feb 2017 Čítané 806x

Trápi Vás problematická pleť? Ak áno, určite poznáte  pocit, ktorý v človeku dokáže vyvolať ranný pohľad do zrkadla. Zdesenie, hnev, stres... 

Vedzte, že nie ste jediná. Mnoho žien a hlavne dievčat v pubertálnom veku každodenne rieši svoje nedokonalosti na pleti a častokrát kvôli nim bojuje i s pocitmi menejcennosti či nižšieho sebavedomia. Niekedy sa dokonca vyhýbajú i kontaktu s ľuďmi, pretože majú pocit, že všetci zízajú iba na tie ich hrozné vyrážky.  Pravdou však je, že svoju pleť riešite zo všetkých naokolo najviac vy.

Marcela (20 rokov) pred a po nanesení make-upu Dermablend [3D KOREKCIA]

Značka Vichy sa rozhodla pomôcť ženám s problematickou pleťou cítiť sa každý deň čo najkomfortnejšie a získať späť svoje sebavedomie. Vyvinula korekčný vyhladzujúci make-up Dermablend [3D KOREKCIA],  ktorý je určený špeciálne pre mastnú pleť so sklonom k akné.

Čo tento make-up  dokáže? Vďaka unikátnej technológii Alliagel okamžite vyrovnáva nedokonalosti na povrchu pleti, ako je akné alebo jazvy po ňom. Minerálne pigmenty zasa poskytujú vysoké krytie. Nemusíte sa však obávať hrubých, viditeľných vrstiev make-upu. Stačí len jedna vrstva, ktorá v sebe spája benefity niekoľkých produktov: vyhladzuje ako báza, kryje ako korekčný make-up a zmatňuje ako púder. Vďaka ľahkej penovej textúre bude vaša pleť voľne dýchať.

Možno si poviete, že problémy pleti nestačí skrývať vrstvou make-upu, dôležité je proti ním bojovať a liečiť ich. Rozhodne s Vami súhlasíme.  Tento korekčný make-up obsahuje navyše aktívne látky ako kyselina salicylová a eperulín, ktoré upokojujú začervenanie a bojujú proti nedokonalostiam pleti. Navyše je vhodný i pre citlivú pleť , je nekomedogénny a hypoalergénny.

Problematická pleť je zdrojom trápenia pre mnohé z nás, preto je dôležité venovať jej primeranú pozornosť. Nikdy nepodceňujete dôkladné čistenie pleti ráno a večer  a taktiež nezabúdajte na hydratáciu! Mýtus, že mastná pleť nepotrebuje krém je fakt len mýtus :slight_smile:

Nenechajte si teraz navyše ujsť šancu vyhrať balíček produktov dennej rutiny pre problematickú pleť od Vichy a zúčastniť sa špeciálneho dňa venovaného práve Vám!

Tu nájdete viac informácií o súťaži a súťažný formulár

Čítaj celý článok
pr_clanok
30. jan 2017 Čítané 383x

Čo tak stráviť inšpiratívny deň, počas ktorého sa zabavíte, zašportujete a niečo sa aj naučíte? To je presne sobota 11. február od 10:00 do 19:00 v Bory Mall, kde zažije premiéru veľký Telekom detský festival určený deťom, ale aj ich rodičom.

Má moje dieťa dostatok pohybu? Nechodí priveľmi neskoro spať? Ako dohliadnuť na jeho zdravotný stav a reagovať v prípade zdravotných ťažkostí? Nechať ho hrať počítačové hry? Ak áno, ako dlho? 

Príďte sa informovať, nechať inšpirovať alebo skrátka sa len zabaviť.  Pretože okrem špeciálnych edukačných a zdravotných zón na vás v neposlednom rade čaká obrovské množstvo zábavy. Môžete sa tešiť na svet rozprávkový, kúzelný, hravý a tak trošku aj „neposlušný“.   

Áno, príde aj Neposlušník Miro Jaroš. Kohútik Ťuki pre vás otvorí dvere a nechá vás nazrieť do rozprávkového sveta. Okrem obľúbených rozprávkových postavičiek z Ťuki TV sa vám predstaví aj muzikál Ľadové kráľovstvo s Elsou a Anou a  samozrejme aj s Olafom. Chýbať nebudú na autogramiáde ani hokejisti Slovana Bratislava.

V interaktívnej Telekom zóne a taktiež v Telekom predajni si prídu na svoje nielen malí, ale i veľkí nadšenci Xbox hier. Určite sa každý tatino rád „obetuje“ a s ratolesťami si zahrá nejakú zaujímavú pohybovú hru. Maminy sa rovnako môžu s deťmi zabaviť, či vyskúšať si ovládanie hier pomocou pohybových gest napríklad pri tanci. Počas dňa sa bude konať niekoľko herných súťaží.

Komu sa nepodarí získať odmenu v jednej z Fun zón, určite to vyjde v bohatej tombole o bicykel, tablety, ale aj telefóny.

6 atraktívnych zón pre každého

Zóna zdravia

Nechajte si na úvod zdiagnostikovať základné parametre ľudského tela a prekonzultujte svoj zdravotný stav s lekármi. Navyše sa môžete nechať inšpirovať a priučiť sa, ako si pripraviť zdravé jedlo a maškrty.

Zóna športu

Pripravené sú zábavné cvičenia a opičie dráhy s Be Cool Sport Kids Academy.

Oddychová zóna s Ťuki TV

Presne pre tento účel je tu zóna Rozprávok s Ťuki TV. Okrem príjemného čítania náučných rozprávok na vás čakajú aj kreatívne dielničky a kreslenie v téme rozprávky. 

Hráčska zóna Telekom

V interaktívnej Telekom zóne a taktiež v Telekom predajni si prídu na svoje nadšenci Xbox hier. Počas dňa sa bude konať niekoľko herných súťaží.

Zóna zábavy

Tu môžete stretnúť Šaša Ľuboša a jeho bláznovstvá, ako aj kúzelníka Šestáka so svojou jedinečnou magickou šou.  

Zóna vzdelávania s Kozmixom

Vzdelávací portál Kozmix pomôže deťom prelúskať učivo prvého stupňa ľahko a zábavne. Budete mať jedinečnú možnosť tento spôsob vzdelávania vyskúšať na vlastnej koži.

Čítaj celý článok
pr_clanok
16. jan 2017 Čítané 1356x

Zora bojovala s prebytočnými kilami celých desať rokov. Vnímala nepríjemné pohľady okolia, nemohla na seba zohnať pekné oblečenie a navyše bola kvôli nezdravému stravovaniu stále unavená. Nezaberali ani klasické diéty. Zora sa ale nevzdala. Čo nakoniec zabralo? Na to vám sama odpovie.

Nikdy som nebola ten typ, ktorý má problémy s postavou. Jedla som, čo mi prišlo pod ruku a moje stravovanie bolo veľmi nepravidelné. O polnoci som sa bez výčitiek vkradla do kuchyne a nahádzala do seba všetko od čokolády cez chipsy. To všetko som s chuťou zapila kofolou. Stravovala som sa vo fast foodoch a večerala polotovary. Ani mi vtedy nedochádzalo, že únava, na ktorú som si často sťažovala, pramení z toho, čo jem. Lenže tým to ešte len začalo.


Priberať som začala až na vysokej škole. Doktori u mňa objavili syndróm polycystických vaječníkov. Musela som podstúpiť liečbu a začať užívať hormóny. A váha tak išla ešte viac hore.


Nejakú dobu som ručičku na váhe toľko neriešila. Postupom času mi začalo dochádzať, že moje oblečenie je mi čím ďalej tesnejšie. A keď mi moja váha ukázala dokonca 114 kg, rozhodla som sa, že s tým už niečo musím urobiť.


Vtedy začal neustály kolotoč diét. S kilami som zápasila 10 rokov a bez zmien.

Výsledkom bol vždy len jo-jo efekt. Zlom prišiel až v momente, keď mi kamarátka Soňa odporučila, aby som išla na konzultáciu do NATURHOUSE. Ona sama tak zhodila 16 kíl. Tak som si povedala, že za to nič nedám. Konzultácie majú zadarmo, prečo to aspoň neskúsiť.


Svoje rozhodnutie neľutujem. Výživová poradkyňa mi navrhla jedálniček na mieru, podľa mojich chutí a predstáv. Vysvetlila mi, kedy a čo môžem bez výčitiek svedomia konzumovať. A po krátkej dobe prišli prvé výsledky.


Vďaka silnej motivácii a podpore som získala vôľu jesť pravidelne a polotovary som vymenila za čerstvé a výživovo hodnotné potraviny. Je skvelé objavovať nové a nové chute a dokonca sa cítiť sýto! K tomu som navyše pridala zumbu a cítim sa o dosť lepšie ako predtým.


Všetkým, ktorí bojujú so svojou postavou odkazujem jediné: odhodlajte sa! A hlavne do toho choďte naplno. Pretože až sa do toho dostanete, nebudete chcieť prestať. A uvidíte, že výsledky sa dostavia skôr, než čakáte.

Čítaj celý článok
pr_clanok
11. jan 2017 Čítané 552x

Ak rady nakupujte v internetových obchodoch, tak nasledujúce riadky sú určené práve vám. Ak nie ste veľkým fanúšikom online nákupov, aj tak si nasledujúce riadky prečítajte, môžete tak ušetriť až desiatky eur prostredníctvom kupónového portálu Vasekupony.sk

V dnešnej modernej dobe sa dá cez internet kúpiť už čokoľvek. Od potravín a oblečenia až po spotrebiče do kuchyne, nábytok alebo dovolenku. Okrem pohodlného nakupovania priamo z vašej obývačky kedykoľvek počas dňa prináša online nakupovanie aj ďalšie výhody. Internetové obchody ponúkajú často výhodnejšie ceny za rovnaký produkt ako v kamenných obchodoch. Dôvod je jednoduchý, eshop nemusí platiť drahý prenájom za predajňu na lukratívnom mieste ani množstvo zamestnancov či skladníkov. Ušetrí tým značné množstvo prevádzkových nákladov, ktoré sa potom neprejavia na cene tovaru, ako býva zvykom u kamenných prevádzok. To však nie je všetko. S popularitou internetových obchodov rastie aj ich konkurenčný boj o priazeň zákazníka, a to formou rôznych výpredajov, zľavových kupónov a kódov, akcií či dopravy zadarmo. Stačí iba vedieť kde ich hľadať.

Vyberajte si medzi eshopmi efektívne

Množstvo online nakupujúcich využíva porovnávače cien, v presvedčení že nájdu na vybraný produkt najlepšiu cenu. Patríte medzi nich aj vy? Aj keď vám porovnávač zoradí ponuky podľa ceny tovaru, nie je to záruka, že ste našli najlacnejší tovar. Častokrát sa za najvýhodnejšou cenou skrýva niekoľkonásobne drahšia doprava či dlhšia dostupnosť alebo je rozdiel v cene iba pár centov oproti konkurencii. Mnoho internetových obchodov používa na presvedčenie zákazníka, aby dokončil objednávku zľavové kódy, na niekoľko percentnú zľavu z nákupu, ktoré na porovnávači nenájdete, a tak v skutočnosti neušetríte ani euro, naopak tovar preplatíte.

Ako nájsť zľavový kód do eshopu?

Nenašli ste žiadny zľavový kód v eshope, kde si chcete nakúpiť? Pozrite sa na kupónový portál vasekupony.sk. Portál vasekupony je najväčším agregátom zľavových kupónov a zľavových kódov na Slovenku, ktorý zhromažďuje akčné ponuky dôsledne vybraných a overených slovenských eshopov.  V prehľadnej podobe vám prináša stovky aktívnych zliav z rôznych tematických oblastí. Denne na portály pribudne viac ako 30 nových zľavových kupónov na výhodné nákupy do vašich obľúbených e-shopov.

Čo vám ponúka kupónový portál Vasekupony.sk?

Na portály nájdete tematické sekcie, ktoré zhromažďujú zľavy, zľavové kupóny či výpredaje do viac ako 400 slovenských a 20 najpopulárnejších zahraničných eshopov a akciové letáky na výhodné nákupy do kamenných predajní. Vyberte si zľavu, výpredaj alebo výhodu zo širokej ponuky zľavových kupónov a získajte tak nákup v danom obchode výhodnejšie. V ponuke nájdete viaceré exkluzívne výhody od renomovaných značiek a obchodov. Stačí si iba vybrať z množstva zliav v kategóriách tovarov, ktoré vás najviac zaujímajú, a užívať si výhodný nákup.

Ako nájsť zaujímavé zľavy?

Zľavy a zľavové kupóny nájdete jednoducho už na hlavnej stránke. Ak vás daný výber neosloví, môžete ich vyhľadať podľa kategórie tovaru, o ktorý máte záujem. Každá kategória ma svoje podkatégorie, ktoré urýchlia vyhľadávanie tovaru podľa vašich preferencií. Zľavy však nemusíte iba hľadať, môžu si vás nájsť aj samé. Stačí sa iba zaregistrovať na odber noviniek a vo svojom účte si zadať o aké tovary, služby alebo obchody máte záujem a portál vasekupony.sk vám pravidelne bude zasielať tie najzaujímavejšie z nich.

Viete ako si uplatniť zľavové kódy?

Ak ste našli zľavu, ktorá vás oslovila a chcete ju využiť, kliknite na možnosť „Zobraziť kód“ a následne sa vám zobrazí daný kód. Kód zložený z číslic alebo písmen prepíšte alebo prekopírujte do kolónky Zľavový kód v nákupnom košíku internetového obchodu. Zľavu vám internetový obchod odpočíta pri dokončení objednávky už v priamo v e-shope v nákupnom košíku z ceny tovaru alebo služby, ktorú ste si u neho objednali.

Vasekupony.sk je kupónový portál, s ktorým jednoducho ušetríte!
Čítaj celý článok
pr_clanok
30. dec 2016 Čítané 556x

Aquapark THERMAL CORVINUS Veľký Meder je známy blahodárnou vodou uvoľnujúcou svalstvo a pôsobiacou priaznivo na pohybový systém človeka. Je ideálnou pre deti, ktoré potrebujú ponaťahovať a precvičiť celé telíčko a priaznivo pôsobí na ich rast. Teplota vody sa počas chladnejších mesiacov pohybuje od 28 do 38°C, nikomu tam preto nebude zima.

Na návštevníkov čaká sedem krytých a polokrytých bazénov. Deti aj dospelí si určite prídu na svoje v Rodinnom zábavnom bazéne s interaktívnym vodným ihriskom s vodnou vežou, vodopádmi, vodnými sprchami, 500 litrovým vedrom, vodnými clonami, delami a kĺzačkami. 

Bazén lemuje oddychový priestor s lehátkami a barom. Medzi najobľúbenejšie patrí Polokrytý sedací bazén. Z celkovej plochy bazéna je krytá iba jedna tretina a s vonkajšou časťou ju spája malý prieplav. Súčasťou bazénov sú aj vodné trysky a masážne sprchy. V areáli sa nachádza aj krytý plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov.

V THERMAL CORVINUS Veľký Meder nájdete aj fínsku saunu, infra saunu, masážne priestory, morský kúpeľ, soľnú jaskyňu, stravovacie zariadenia, obchodíky aj vinárničku. Vo vstupnej hale funguje interiérové detské ihrisko, kde sa deti môžu vyšantiť pričom rodičia môžu oddychovať pri káve vo vedľajšej reštaurácii. Za trojhodinový vstup počas pracovných dní zaplatíte 6 Eur. Počas víkendov je vstup o 1 Euro drahší.

www.thermalcorvinus.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. dec 2016 Čítané 329x

Aké tekutiny je ideálne piť a zároveň aké ľahko stráviteľné jedlá sú počas sviatkov vhodné? Cenné rady si prečítajte od dietologičky MUDr. Alexandra Frolkovičovej z polikliniky ProCare v Bratislave.

„Ľudia by veľmi chceli zázračnú radu, ako môžu všetko jesť a piť bez toho, aby im to neuškodilo“. Cez sviatky konzumujeme veľa potravín s vysokým obsahom tukov, väčšinou tých zlých, stužených a jednoduchých sacharidov ako cukor, biela múka. Zaťažujeme nielen trávenie, ale celý organizmus. Bežné tráviace ťažkosti telo zvládne, k tým závažnejším, ktoré vyžadujú hospitalizáciu, patrí napríklad akútna pankreatitída,“ uvádza dietologička MUDr. Alexandra Frolkovičová.

Mastné jedlo v kombinácii s alkoholom vám môže spôsobiť akútny zápal podžalúdkovej žľazy a pankreasu, ktorý musí vylúčiť po zvýšenom príjme kombinácie jedla a alkoholu viac tráviacej šťavy a enzýmov ako obvykle. Vývod do dvanástnika zablokuje opuch vyvolaný zápalom, šťavy a enzýmy nemajú kam odtekať, vrátia sa späť do pankreasu a namiesto potravy začnú tráviť samotný orgán. Táto brušná príhoda sa môže dostaviť pár hodín po chutných a kalorických jedlách. 

Bolesť, plynatosť, vyšší tlak, vracanie, plynatosť, horúčka. Príznaky a bolesti, ktoré môžu skončiť poškodeným orgánom, v najhoršom prípade jeho úplným odumretím, šokom až smrťou.

Prejedanie vám môže uškodiť

Okrem brušných záchvatov však podľa doktorky Frolkovičovej sa krvný tlak z dôvodu prejedania môže zvýšiť. „Ľudia by veľmi chceli zázračnú radu, ako môžu všetko jesť a piť bez toho, aby im to neuškodilo. Taká rada neexistuje. Ak budete jesť ťažké jedlá a ešte aj veľa, k tomu piť alkohol, podstupujete riziko vždy,“ upresňuje doktorka Frolkovičová.

Aké tekutiny a stráviteľné jedlá sú teda vhodné?

„Ťažšie jedlá prekladajte ľahko stráviteľnými, ako sú zeleninové polievky, rizotá alebo šaláty. Pravidelne pite tekutiny, ideálne medzi jedlami, vhodné sú čaje podporujúce trávenie: mätový či zázvorový. Stres môže trávenie skomplikovať. Preto si každý sviatočný deň vyhraďte čas na hodinovú prechádzku, relaxujte s blízkymi. Je to viac ako mať poriadok a množstvo jedál. Potom je šanca, že sviatky mieru naozaj v pokoji prežijete,“ radí dietologička MUDr. Alexandra Frolkovičová.

Zdravotné ťažkosti konzultujte s lekárom na telefóne do pár sekúnd 

Pri zhoršení zdravotného stavu môžete zdravotné ťažkosti Vás a Vašich detí konzultovať s lekárom na telefóne do pár sekúnd a predísť tak mnohým nečakaným komplikáciám. Ak potrebujete skonzultovať správne dávkovanie voľnopredajných liekov a ich nežiaduce účinky, aj počas vianočných sviatkov Vám lekár na telefóne poradí v ďalších mnohých oblastiach, a to aj v prípade, že sa nachádzate v zahraničí. 

Viac o službe PC Lekár 24

Čítaj celý článok
pr_clanok
30. nov 2016 Čítané 2199x

Chvíle strachu prekonali vďaka pomoci lekára na telefóne.

Ivana (26) z Bratislavy bola prvorodička a čakalo ju očkovanie jej malého 4mesačného Jakubka. Očkovanie v ordinácii pediatra prebehlo bez problémov. Pediater im odporučil, aby v prípade akýchkoľvek príznakoch po očkovaní kontaktovali lekára na telefóne.

Po očkovaní ich denný program plynul ako obvykle. Kŕmenie, poobedný spánok, hranie, večerné kúpanie. Pokojný večer sa s tvrdým spánkom malého Jakubka mohol začať. Nič nenasvedčovalo tomu, že sa objavili u malého Jakubka akékoľvek nečakané príznaky.

V noci to začalo

Pokojný spánok zrazu vystriedal plač 4 mesačného Jakubka, opisuje Ivana z Bratislavy:

„ Nemala som žiadne skúsenosti,  a o to však väčší strach a obavu, nakoľko zažívate tieto situácie prvýkrát a ste možno v strehu aj vtedy, keď je všetko v poriadku. Šla som si ľahnúť ako obvykle a podľa režimu Jakubka som predpokladala, že sme to zvládli a zobudí sa na nočné kojenie. Avšak po polnoci ma vystrašil silný plač a všetko sa začalo“.

Ivana tak bola v situácií strachu, ktorý prežíva každá mamička. Jakubkovi vystúpila teplota až na takmer 39,5 stup. C. „Pediatrička nás poučila, aby sme v prípade zvýšenia teploty podali čípky obsahujúce paracetamol, ktoré znižujú teplotu a môžu sa podávať aj v Jakubovom veku. Našťastie behom 30 minút sa teplota u Jakubka znížila a konečne po plači a upokojení zaspal.“

Po hodine sa však situácia ešte viac zhoršila

„Pribehla som opäť k postieľke, zmerala som teplotu, tá však opätovne vystúpila na takmer 40 stup. C. Jakubka som nevedela nijako utíšiť, neprestával plakať. Nepomáhalo absolútne nič, bola som bezradná.“

Bezmocnosť a strach vystriedala rada v pravý čas

Nakoľko si Ivana nevedela poradiť, vytočila číslo služby ProCare Lekár24. Lekárovi na telefóne, opísala celú situáciu a na základe príznakov lekár odporučil dať Jakubkovi zábal, ktorý by mu pomohol znížiť teplotu.

„Lekár mi poradil ďalšie možnosti a odporučil rady, bez ktorých by sme situáciu vôbec nevedeli vyriešiť. Odporučil nám tiež, že ak by Jakubkovi po max. 40 minútach teplota neustúpila, máme ísť bez zaváhania na pohotovosť. Jeho stav sa našťastie upokojil, teplota klesla na 37,2 stup. C. a po 30 minútach zaspal. Bola to ťažká noc. Ak sa ale môžete v čase svojej bezradnosti obrátiť na odborníka, ktorý okamžite skonzultuje zdravotný stav a môžete situáciu vyriešiť ihneď bez toho, aby ste museli okamžite bežať k lekárovi, je na nezaplatenie“ opisuje na záver ťažké chvíle Ivana z Bratislavy.

Nečakajte, poradiť sa môžete aj vy kedykoľvek!

V takýchto nepredvídaných situáciách je dobré byť vždy pripravený a nečakať. 24 hodinová pomoc lekára na telefóne, ktorý vás vie usmerniť, poradiť a profesionálne zhodnotiť zdravotný stav môže veľmi pomôcť a predchádzať možným tragédiám. Viac o možnosti jedinečnej služby ProCare Lekár24 nájdete na www.procarelekar24.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
30. nov 2016 Čítané 524x
Pranie nám zaberá čas, ktorý si dokážeme predstaviť inak a lepšie. S dobrou knihou, šálkou kávy, s príjemným filmom alebo s deťmi v prírode. Máme pre vás päť tipov, vďaka ktorým bude takmer každodenné pranie opäť o niečo zábavnejšie.

1. Zapojte potomkov

Dnešná doba je uponáhľaná, stále viac času trávime v práci a na rodinu nám zostáva menej času i energie. Deti i partneri sa domácim prácam zvyčajne vyhýbajú a my sa im nečudujeme. To ale neznamená, že ich nezapojíme! Naučte deti aj svoju milú polovičku bielizeň dávať do koša miesto na podlahu, triediť ho aj prať. S dnešnými modernými práčkami je to doslova hračka a výhovorka „ja prať neviem“ sa jednoducho nepočíta!

2. Osviežujte

Nielen tínedžeri hádžu do koša bielizeň, ktoré na sebe mali len raz a nenesie žiadne známky obnosenia. Tričko, ktoré nie je špinavé a nezapácha, stačí osviežiť na krátky program. Daný kúsok si môžu obliecť hneď znova a nemusí čakať na plný kôš.

3. Nezabudnite triediť

Ak máte v práčovni či kúpeľni dosť priestoru, kúpte si na špinavú bielizeň niekoľko košov. Rozdelenie na svetlé, tmavé a farebné vám ušetrí veľa drahocenných minút! Roztriediť ponožky a tričká bude otázkou pár okamihov. Ak máte malé deti, nakreslite im na koše obrázky, čo kam patrí. Naučia sa tak skoro poriadku aj farbám.

4. Vyberte správnu pračku

Výber práčky nie je jednoduchý, ale oproti našim babičkám máme veľké šťastie - automatka so žmýkaním nie je nič, na čo by sme museli stáť frontu. Dôležité je si dnes dať pozor na veľkosť bubna, rýchlosť a šetrnosť prania, spotrebu alebo hlučnosť. V kombinácii so sušičkou navyše ušetríte priestor i čas s vešaním a sušením bielizne, a dokonca aj jeho žehlením!

5. Skráťte to

S funkciou TurboWash práčok LG vyperiete bavlnenú bielizeň za iba 59 minút. Práčku navyše môžete spárovať so svojim smartfónom a stiahnuť si zadarmo ďalšie programy pre vlnu, studené pranie či špeciálny program Baby Care pre detskú bielizeň. Vďaka objemu 9 kg sa práčka hodí aj pre väčšie rodiny, pričom spotreba energie je až o 15% nižšia a úspora vody dokonca až 40-percentná.

Vďaka invertorovému motoru Direct DriveÔ je práčka LG nielen menšia, ale aj tichšia a menej náchylná na poškodenie. Aj preto je práve na motor predĺžená záruka na 10 rokov. Novinkou je aj možnosť prerušenia prania pre pridanie ďalšej bielizne. Ďalšou prednosťou je technológia 6 MOTION, ktorá pohybuje bubnom šiestimi rôznymi smermi. Vďaka tomu je bielizeň šetrnejšie a dôkladnejšie vypraná.

Viac informácií nájdete na www.lge.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
28. nov 2016 Čítané 779x

Výživa matky počas tehotenstva ovplyvňuje zdravie bábätka na celý jeho život. Z najnovšieho vedeckého výskumu vyplýva, že kým genetika ovplyvní zdravie dieťaťa na 25%, epigenetické faktory ako životný štýl matky a jej výživa počas tehotenstva až na 75%. (1, 2)

Na zdravie dieťaťa vplýva aj stres matky. Pokiaľ matka neposkytuje dieťaťu dostatok všetkých živín,  môže to mať následky na jeho vývoj (predčasný pôrod, nízka pôrodná hmotnosť, vrodené chyby srdca). Príjem živín matky počas tehotenstva rozhoduje aj o vývoji dieťaťa v budúcnosti (cukrovka, obezita).

V období plánovania tehotenstva sa venujte aktívnemu telesnému pohybu a upravte si denný režim tak, aby váš spánok bol dostatočne dlhý. Do jedálnička zaraďte veľa ovocia, zeleniny, vláknin a dbajte na pitný režim. Odporúča sa užívať vyššie dávky kyseliny listovej (je potrebná na delenie buniek a krvotvorbu), pokrytie zvýšenej potreby len bežnými potravinami nie je dostačujúce. Samotná kyselina listová nemá vlastné biologické účinky, biologicky aktívne sú až jej metabolity. Najvýznamnejším a biologicky najúčinnejším metabolitom vznikajúcim z kyseliny listovej je 5-metyltetrahydrofolát (Metafolin:registered: ). Tepelným spracovaním sa znehodnotí až 95% kyseliny listovej prítomnej v rôznych zdrojoch.

50% žien nevie úplne metabolizovať kyselinu listovú. Metafolín je identický ako prirodzene sa vyskytujúci folát získaný zo stravy. Ľudský organizmus ho dokáže využiť lepšie ako samotnú kyselinu listovú.

Užívaním Metafolínu sa dosiahne účinná hladina folátov už o 4 týždne, ktorá zabezpečí znižovanie hladiny toxického homocysteínu v období plánovania tehotenstva, v tehotenstve samotnom a počas dojčenia. Zvýšená hladina homocysteínu môže spôsobiť problémy s otehotnením a opakované spontánne potraty, rázštepy nervovej trubice, odumretie plodu, predčasné odlúčenie placenty, vrodené vývojové chyby srdca, preeklampsiu (ochorenie špecifické pre tehotenstvo), predčasný pôrod a nízku pôrodnú hmotnosť plodu.

--------------------

Zdroje: 

(1) Teh, A. L. et al.: Genome Res. 2014; 24(7): 1064 – 1074.

(2) Životný štýl: výživa, zdravá váha matky aj dieťaťa, vyhýbanie sa fajčeniu a stresu.

Čítaj celý článok
pr_clanok
21. nov 2016 Čítané 2332x

Hudobný nástroj a jeho pozitívny vplyv na človeka

Prirodzenou túžbou každého milujúceho rodiča je, aby z jeho drobca postupnou cestou životom vyrástol bezproblémový, úspešný a inteligentný človek, ktorý dokáže sebe aj ostatným okolo seba rozdávať radosť a na ktorého môžeme byť ako rodičia hrdí. Táto cesta životom však rozhodnie nebýva ľahká a okrem vyslovene zákerných prekážok je dnes pomerne výraznou hrozbou aj taká obyčajná vec, akou je nuda. Práve nuda častokrát vedie dieťa ku nevhodným no lákavým experimentom s voľným časom. Ako proti nej bojovať?

Nedajte nude šancu

Hudba, podobne ako kreslenie, pomáha udržať prelietavú pozornosť našich najmenších tým, že umožňuje dieťaťu naplno zapojiť svoju kreativitu. Narozdiel od kreslenia však hudba nie je cestou k hotovému dielu. Hranie na hudobnom nástroji je tvorba hudby samotnej tu a teraz a dieťa dostáva okamžitú odozvu. Hudba navyše patrí medzi najsilnejšie súčasti neskoršieho života detí vďaka čomu môže vášho drobčeka sprevádzať aj v teenagerských rokoch.

Motorika, IQ, pamäť, koncentrácia...

Poďme pekne poporiadku. To, že na hudbu nie je nikdy neskoro je dobre známy fakt, ale prečo sa oplatí začínať s nástrojmi čo najskôr? Okrem spomínaného boja proti nude je hra na hudobný nástroj spájaná s mnohými výhodami. Podľa expertov je pri manipulácii s nástrojom pravidelne precvičovaná jemná motorika dieťaťa, ako aj jeho koncentrácia, čo sa výrazne odrazí na zvládaní nového školského prostredia. Odborníci spájajú hru na hudobný nástroj aj s rastom intelektu a výrazne lepšími výsledkami pri úlohách zameraných na pamäť.

Okrem toho, hudba vďaka pravidelnému tréningu výrazne ovplyvňuje aj schopnosť chápať čas a jeho organizáciu. Neskôr je navyše pripravené aj na nové opakujúce sa úlohy ako je napríklad vstávanie do školy alebo domáce úlohy. Takisto je preukázané, že hudba učí trpezlivosti, vytrvalosti a disciplíne a to formou, ktorú dieťa vníma ako istú hru.

Najobľúbenejší v triede

Človek je tvor spoločenský a už prvými pohybmi naznačuje, že nechce byť sám. Postupne v jeho živote ľudí pribúda a mimo rodiny sa objavia kamaráti, známi, spolužiaci, neskôr kolegovia či partneri... Keďže hudba je ľudský výtvor, vedie človeka prirodzene k sociálnej interakcii. Založenie kapely, hranie v školskom orchestri, či nahrávanie hudby svojich kamarátov – všetky tieto interakcie vedú k všeobecnej obľúbenosti v rôznych sociálnych skupinách. Práve preto sme si istí, že je váš malý muzikant budúcou hviezdou triedy.

Dôležité je správne začať

Hudba je komplexné umenie a zvládnutie jedného nástroja je častokrát využiteľné ako príprava na iný nástroj. Keďže deti rastú ako z vody a proporčne sa veľmi rýchlo menia, pripravili sme pre vás aj malý návod na vhodný prvý nástroj v závislosti od veku vášho dieťaťa.

Má to hudobník v živote ľahšie?

Poďme si to zhrnúť: Hudba učí vaše dieťa od malička chápať základné pravidlá fungovania vecí vo svojom vlastnom vnútri aj v jeho okolí, vďaka čomu je šikovnejšie, koncentrovanejšie a oveľa lepšie si zapamätá všetko nové. A veru toho nového nie je v detskom svete málo. 

Okrem toho s ním hudba ostáva aj vo veku, ktorý je považovaný za problematický a pomáha mu nájsť svoju identitu vďaka istému “cool faktoru”, ktorý sa s hudbou prirodzene spája. Vaše dieťa je sociálne zdatnejšie vďaka čomu má predpoklady byť obľúbené v mnohých kolektívoch, ktorých súčasťou sa postupne stane.

A čo je na tom najlepšie? Keď sedíte v publiku a spolu s vami tlieska práve vášmu dieťaťu ešťe ďalšia stovka (ak nie tisícka) ľudí.

Gratulujeme, môžete byť právom hrdá.

Nenechávajte nič na zajtra

Aby bol pre vaše dieťa štart do hudobného sveta úspešný, potrebuje trochu “pošťuchnúť”. Začať pracovať na komplexnom rozvoji osobnosti a schopností vášho dieťaťa môžete hneď teraz. Prvý nástroj pre vášho malého muzikanta môžete totiž získať úplne zadarmo vďaka súťaži, ktorú pre vás Modrý koník pripravil v spolupráci s predajcom hudobných nástrojov Muziker. Ste jeden klik od lepšej budúcnosti pre vaše dieťa. Viac o tom, ako získať nástroj pre vášho drobca zadarmo sa dozviete tu (28.11.-4.12.2016).

Čítaj celý článok
pr_clanok
8. nov 2016 Čítané 14711x

Hovorí sa: „Liečená nádcha trvá sedem dní, neliečená týždeň.“ Čo je teda správne – liečiť či neliečiť? Dôležité je uvedomiť si, že na nádchu neexistujú lieky, ktoré ju vyliečia, môžu akurát tak zmierniť jej príznaky. Tie sa najviac prejavujú prvé dva až tri dni prechladnutia. Našťastie však existujú spôsoby, ktorými pomôžete dieťatku túto fázu „prečkať“. Ktoré to sú?

1. Odpočinok

Nádcha či prechladnutie sú vlastne prejavom toho, že vaše dieťatko bojuje s infekciou. Aby mal detský organizmus silu na tento boj, potrebuje energiu. Doprajte preto svojej ratolesti odpočinok. Nie je nevyhnutné, aby dieťa hneď ostávalo v posteli. Dôležité je, aby bolo v pokoji a robilo veci, ktoré má rado.

2. Vdychovanie vlhkého vzduchu či výparov

Vášmu drobcovi pomôže tiež to, ak bude vdychovať vlhký vzduch. Ak nemáte zvlhčovač, namočte pár uterákov, vyžmýkajte a rozvešajte ich po izbe, v ktorej sa dieťatko hrá či spinká. Dýchanie vlhkého vzduchu mu totiž pomôže uvoľniť hlien v nosových dutinách.

Pamätáte si ako vás mama naparovala nad odvarom z rumančeka, materinej dúšky, mäty či levandule? Týmito istými trikmi viete uľaviť aj vášmu drobcovi. Silice, ktoré takto vdýchne, totiž pôsobia proti opuchu na sliznici nosa, čím uľahčujú dýchanie. Tieto bylinky navyše pôsobia aj mierne upokojujúco.

Namiesto odvaru môžete použiť aj bylinkové maste, ktoré sa natierajú priamo na hrudník. Asi najznámejšia je "psia masť". Nejde našťastie o žiadnu masť z našich domácich maznáčikov. Je to bylinná masť, v ktorej prítomné silice zvyšujú sekréciu hlienov a uľahčujú vykašliavanie. Inhalácia silíc zároveň uvoľňuje nos a uľahčuje dýchanie.

3. Náplasti na uvoľnenie nosa Naspiro

Pohodlnou alternatívou pri uvoľnení zapchatého nosa a nosových dutín je použitie hydrogélových náplastí Naspiro. Tie obsahujú tri druhy prírodného éterického oleja – mätový, eukalyptový a levanduľový, ktoré sú uložené v troch vrstvách, čo umožňuje ich postupné uvoľňovanie.

Takže v prípade, ak ste príliš unavená na prípravu odvarov z byliniek, vyskúšajte práve túto náplasť.

Náplasť pohodlne nalepíte na pyžamko, na tričko alebo na vankúš. Tým, že sa oleje uvoľňujú počas 6 až 8 hodín, bude vaše dieťatko spať pokojnejšie celú noc. Obsiahnutý levanduľový olej má totiž relaxačný efekt, takže vašu ratolesť aj upokojí. Náplasti Naspiro sú určené pre detičky od 2 rokov.

Náplasť Naspiro sa ako zdravotnícka pomôcka predáva výlučne v lekárňach. Je to úplná novinka, takže ak ju v lekárni ešte nemajú, môžu ju pre vás objednať.

Ak chcete účinok náplaste vyskúšať čo najskôr, najjednoduchšie si ju zoženiete v internetových lekárňach alebo priamo na stránke dovozcu. V niektorých lekárňach vám môžu na vyskúšanie predať dokonca aj 1 kus náplasti namiesto celej krabičky.

4. Kvapky do nosa

Kvapky do nosa sú veľakrát účinným a efektívnym prostriedkom. Na pár dní. Treba však myslieť na to, že niektoré kvapky do nosa obsahujú účinné dekongestívne liečivá.

Sú to liečivá, ktoré pri kontakte s opuchnutou nosnou sliznicou spôsobia stiahnutie ciev, znížia opuch a následne uľahčia dýchanie nosom a zlepšia uvoľňovanie hlienov. Tieto prípravky však môžete používať len obmedzený čas – maximálne 7 dní. V prípade, že budete tieto kvapky aplikovať len tak ledabolo, riskujete, že vášmu drobcovi viac uškodíte ako pomôžete. Sliznica nosa si totiž na tieto látky môže navyknúť.

Vhodným domácim prostriedkom sú kvapky vyrobené z kuchynskej soli. Aj tu však treba dať pozor, pretože soľ vysušuje nosovú sliznicu.

Pohodlnou alternatívou, kde nemôžete nič pokaziť, sú kvapky či spreje do nosa z morskej či termálnej vody. Tie obsahujú potrebné množstvo solí a slúžia ako prevencia či podpora liečby pri nádche. Podľa obsahu solí môžu byť hypotonické, isotonické či hypertonické. Ako sa v tom vyznať?

Hypotonické a isotonické sú vhodné na preventívne používanie či ako súčasť nosovej hygieny. Používať sa teda môžu aj dlhodobo.

Hypertonické prípravky sú zas vhodné práve vtedy, keď vášho drobca skolí akútna nádcha. Neuľavia síce tak efektívne ako kvapky s obsahom liečivej dekongestívnej látky, môžete ich však kľudne používať dlhšie. Navyše, na rozdiel od dekongestív sú vhodné aj u úplne najmenších bábätiek.

5. Čistenie nosa

Na záver triviálna vec, ktorú ale netreba podceňovať. Pri nádche je dôležité udržiavať čistotu nosa. Preto je dobré naučiť deti správne si vyfúkať nos, prípadne ho čistiť isotonickým či fyziologickým roztokom.

Sekrét, ktorý sa hromadí v nose, je totiž skvelým prostredím na množenie baktérií. Preto je potrebné pravidelne ho odstraňovať. U dojčiat a menších detí odsávaním, u väčších detí smrkaním. Týmto spôsobom nielen uvoľníte nos a uľahčíte dýchanie, ale môžete sa aj vyvarovať bolestivému zápalu prínosových dutín.

autorka článku: PharmDr. Katarína Pacigová, Monsea

Čítaj celý článok
Strana
z 9
Predošlá Strana
z 9
Ďalšia