Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
a uvidíš všetky príspevky!
pr_clanok
12. jún 2018 Čítané 226x

Planétu Zem čaká invázia animovanej kozmickej zábavy. Pokiaľ  ste si mysleli, že vo vesmíre je život, mali ste samozrejme pravdu. Nad dohľadom modrej planéty krúži obrovský medzihviezdny krížnik plný ufónov rôznych tvarov, veľkosti a s úplne náhodným počtom očí, uší alebo rúk. Traja mimozemskí kamaráti si naladia vysielanie teleshoppingu a okamžite sa zamilujú do špeciálneho, bezkonkurenčne najlepšieho masážneho matraca za tu najlepšiu cenu. Je báječný a musia ho mať. Rozhodnú sa, že si ho zaobstarajú a potajomky sa k nám vydajú v lietajúcom tanieri. Sú ale nemotorní, robia hlúposti a namiesto hladkého pristátia stroskotajú.

Luis je pozemský chlapec, trochu samotár a vďaka otcovi na mimozemskú inteligenciu vždy veril. Teraz rieši hrozbu toho, že bude musieť  odísť z domova na internát, keď z okna uvidí lietajúci tanier. Zvláštne kľučkuje, a nakoniec to napáli do stromu kúsok od jeho domu. Stretáva bláznivú trojku ufónov a hneď je mu jasné, že s nimi bude zábava. Jeden se tvári ako veliteľ, ale myslí iba pár minút vopred, druhý sa vyhráža, že všetkých okolo premení, i keď  to nevie, a tretí je pôžitkár a milovník života a žien z akejkoľvek galaxie. A všetci traja sa vedia premeniť na čokoľvek.

Blázniví ufóni Mog, Nag a Wabo sa s ľudským chlapcom Luisom dajú dohromady a spoločne rozbehnú veľkolepé dobrodružstvo galaktických rozmerov. Potrebujú získať vysnený matrac, poradiť si s riaditeľkou internátnej školy, skúsiť  nezanechať  za sebou úplnú púšť a tiež sa nejako musia dostať zo Zeme. A všetkých nakoniec čaká veľké prekvapenie.

Ufóni by dostali do úzkych i mužov v čiernom a k tomu zvládajú si robiť žarty zo všetkých možných sci-fi filmov, príbehov a predstáv o mimozemských civilizáciách. Okrem iného konečne odhalia, čo sa skrýva za tajuplnými kruhmi v obilí, ktoré sa vyskytujú po celom svete.

GER  – 2018;                                                                                                                                       

Dĺžka: 90 min.

Žáner: animovaná komédia

Premiéra: 14. júna 2018

Réžia: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein 

V slovenskom znení

Čítaj celý článok
pr_clanok
6. jún 2018 Čítané 407x

Máte doma budúceho prváčika alebo staršieho školáka? Aj vás čaká v blízkej dobe výber novej aktovky alebo batohu? Predstavíme vám novú českú značku BAAGL, ktorá vyrába a predáva certifikované školské aktovky a batohy. Pre všetkých školákov si tento rok pripravila úplne novú kolekciu. Jedná sa o širokú ponuku nových produktov s vlastnými motívmi. Pri ich vývoji a výrobe bol kladený dôraz na kvalitu prevedenia, bezpečnosť, ergonómiu, aktuáne trendy, moderný dizajn, funkčnosť a nadčasovosť. Nová kolekcia zaujme dievčatá aj chlapcov.

Základným produktom kolekcie je školská aktovka pre 1. - 2. ročník ZŠ alebo školský batoh určený pre deti od 3. triedy ZŠ. Školská aktovka má ergonomicky tvarovanú chrbtovú časť, nastaviteľné ramenné, hrudné a bočné popruhy. Ďalším veľmi dôležitým prvkom je posuvný chrbtový systém - BAAGL ADJUSTABLE SYSTEM. Ten umožňuje nastaviť aktovku podľa telesnej stavby dieťaťa. Aktovka tak môže s dieťaťom rásť a podľa potreby ju možno veľmi jednoducho upraviť. Doplnkov a detailov, ktoré zvyšujú komfort pri nosení aktovky, nájdete pri značke BAAGL naozaj veľa. Nemôžu chýbať predné a bočné vrecká na rôzne drobnosti, vrecko na pitie, alebo novinka - vnútorný úchyt na peračník. Toto všetko pomáha deťom lepšie si zorganizovať školské potreby, čo šetrí ich čas. Aktovky sú vyrobené z kvalitných vodeodolných materiálov, ktoré chránia učebnice a zošity pred nepriaznivým počasím a dajú sa jednoducho umývať a udržiavať. Nezabúda sa ani na bezpečnosť detí. Dostatok reflexných prvkov zabezpečuje dobrú viditeľnosť pri zlom počasí, za šera alebo za tmy. A pozor: pre všetky parádnice sme k batohom naviac pridali štýlový chlpatý prívesok, chlapcov zas poteší praktická baterka, ktorá sa bude hodiť predovšetkým počas zimných mesiacov. 

Celú kolekciu dopĺňa ďalší sortiment:

Môžete tak získať kompelntú výbavu do školy v jednom vizuálnom motíve. Podobné vlastnosti nájdete pri všetkých našich školských batohoch.

DARA ROLINS exkluzívne pre značku BAAGL

Dara Rolins, ikona českej a slovenskej hudobnej scény, spojila svoje meno a svoj cit pre design so značkou BAAGL a stala sa jej ambasádorkou. Spolu so svojou dcérou navrhla vlastnú exkluzívnu kolekciu Dara & Lola Pray For Love. Design produktov a vymyká všetkému v súčasnosti dostupnému a určite poteší všetkých, ktorí nechcú ísť s davom a majú radi originalitu. Kolekcia obsahuje školskú aktovku, batoh, peračníky, box na desiatu, vrecká na obuv, dosky na zošity a fľašu na pitie.

Viac informácií nájdete na www.baagl.sk

Kolekciu BAAGL, navrhnutú Darou Rolins, "DARA & LOLA PRAY FOR LOVE", zakúpite exkluzivne v sieti papiernictiev ŠEVT na www.sevtprerodinu.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
31. máj 2018 Čítané 463x

Tento napínavý príbeh plný láskavého humoru a živé detailné ilustrácie renomovaného dánskeho autora a ilustrátora Jakoba Martina Strida okamžite upútajú pozornosť všetkých detí aj dospelých. Nie je preto div, že nevšedná kniha o neuveriteľnom dobrodružstve dvoch priateľov – kocúrika Macíka a slona Sebastiána – vyšla už v osemnástich jazykoch a stala sa predlohou animovaného filmu, ktorý 31. 05. 2018 zamieri do slovenských kín. Vydajte sa na cestu za veľkým dobrodružstvom a spoznajte silu naozajstného priateľstva!

Ale začneme pekne poporiadku. Slniečkovo je idylické prímorské mestečko, v ktorom bývajú dvaja nerozluční kamaráti – kocúrik Miško a slon Sebastián. Najradšej zo všetkého sedia tí dvaja pri mori a chytajú ryby. Skrátka, pohoda. Lenže v Slniečkove nie je všetko, ako sa vraví, zaliate slnkom. Stratil sa totiž všetkými obyvateľmi obľúbený starosta mesta Bart (teda Jeremiáš Bartolomej Severín Olsen) a na jeho miesto si sadol neustále nazlostený  zástupca starostu Drúk.

Ako si tak Miško a Sebastián sedia na brehu mora a chytajú ryby, zrazu vylovia fľašu a v nej nájdu tajomný odkaz. Neuveriteľné je, že je určený priamo im dvom! Sú tam totiž napísané ich mená. List je od strateného starostu Barta, ktorý im posiela semienko a vysvetľuje, že po jeho zasadení všetko pochopia. Niekoľko údajov v liste je však rozmazaných, a tak jediné, čo kamarátom ostáva, je skúsiť niečo z toho semienka vypestovať. Čakanie si krátia snorením na povale, kde objavia tajomnú námornícku truhlicu Sebastiánovho dedka, ktorý sa plavil po ďalekých moriach. Tam bolo vecí! Kompas, ďalekohľad, mapa Tajomného ostrova a mnoho ďalších nevyhnutností.

Vydajte sa s nami za najväčším dobrodružstvom tohto roka! Neuveriteľný príbeh O obrovskej hruške uvidíte od 31. 05. 2018 v slovenských kinách.

V noci sa semienko zbláznilo, vyrástla z neho rastlinka a do rána bola na záhrade obria hruška. Taká veľká, že sa stala predmetom skúmania Atómového inštitútu. Zástupcovi starostu Drúkovi ale veľmi prekážala, a tak nariadil Sebastiánovi a Miškovi, aby ju odstránili, inak oboch vykáže z mesta. Kocúrik a slon sa rozhodli hrušku vydlabať, aby bola ľahšia. Urobili do nej okienka a tými sa prepracovali dovnútra. Keď už bolo možné s hruškou pohnúť, naložili ju na podvozok s kolieskami, aby ju posunuli… Lenže podvozok sa akosi rozbehol. Čo rozbehol, splašil! A stal sa neovládateľným. Hruška na ňom došla až do prístavu a tam čľup – a už sa hojdala na mori. Z hrušky sa stala loď!

Udalosti dostávajú rýchly spád – z priateľov Miška a Sebastiána sa ako mávnutím čarovného prútika stávajú námorníci – vyplávajú na dobrodružnú cestu za Tajomným ostrovom a záchranou Barta. Po prekonaní mnohých nebezpečných nástrah objavia niečo, čo obyvateľom Slniečkova prinesie len samú radosť. Ale to predbiehame – medzitým sa môžete tešiť na stretnutie s obávaným kapitánom Semtamzubom a jeho posádkou strašných pirátov, či s Hrozitánskym morským drakom alebo na odvážnu plavbu Čierno čiernym morom. Vyplávajte s Miškom a Sebastiánom za dobrodružstvom!

Jakob Martin Strid je dánsky ilustrátor a spisovateľ. Do širokého povedomia vstúpil ako autor série komiksov Strid, pravidelnej rubriky kodanského denníka Politiken v rokoch 2001–2003. Talent pre satiru, humorný a poetický štýl preniesol aj do detských kníh, ktorých má na svojom konte už niekoľko. Jeho knihy pre deti sú naskrz aktuálne, obľúbené vďaka svojej múdrosti a hrejivému humoru. Získali široký medzinárodný ohlas a rad ocenení. J. M. Strid bol niekoľkokrát (naposledy v roku 2015 a 2016) nominovaný na Astrid Lindgren Memorial Award, jedno z najvýznamnejších svetových ocenení autorov, ilustrátorov, rozprávačov a propagátorov detskej literatúry. Ocenenia získané na domácom poli boli korunované udelením Crown Prince Couple’s Culture Award dánskym kráľovským párom v roku 2012.

Knihu Neuveriteľný príbeh zakúpite u svojho obľúbeného kníhkupca alebo tu: https://www.presco.sk/neuveritelny-pribeh-o-obrovskej-hruske/

Knihu vydala spoločnosť  PRESCO GROUP pod značkou ELLA & MAX.

Čítaj celý článok
pr_clanok
28. máj 2018 Čítané 393x

Rotavírusy postihujú najmä deti od šesť mesiacov do piatich rokov veku.

V tomto vekovom rozmedzí zažije nepríjemnú rotavírusovú infekciu do 95 % z nich. Ani prísna hygiena nemusí byť niekedy účinná, keďže vírus je veľmi odolný. Veľmi ľahko sa šíria – pôvodca nákazy pretrváva na povrchoch predmetov, napr. hračkách, kľučkách, prebaľovacích stoloch, z dlaní ju prenesiete na dieťa aj pohladením.

Nebezpečný je rýchly nástup a ťažký priebeh ochorenia, pretože najmä malým deťom hrozí rýchle odvodnenie. Mnohé prípady vyžadujú hospitalizáciu. Ak by sa dehydratácia nezachytila včas, hrozí dokonca poškodenie obličiek alebo mozgu. Je známe, že malé deti sú infekciami ohrozené najviac.

Ako sa pred rotavírusmi brániť? Očkovaním. Vykonáva sa na žiadosť rodiča v prvých šiestich mesiacoch života.

 „Keďže očkovanie proti rotavírusom nie je na Slovensku zaradené medzi povinné očkovanie, mnohí rodičia zvažujú, či majú dať svoje dieťa zaočkovať. Neuvedomujú si však, že ak nezaočkujú svoje dieťa,  uľahčujú  rotavírusom cestu, aby sa dostali do telíčka a spôsobili mu nepríjemné ochorenie.  Práve u neočkovanej populácie detí sa vírusy ľahko a rýchlo šíria a mnohé z detí končia v nemocničnom zariadení. Prvá infekcia prebieha vždy dramatickejšie. Rotavírusy pretrvávajú v stolici detí ešte niekoľko dní po odznení príznakov a tak aj zdanlivo vyliečené deti sú zdrojom infekcie pre svojich kamarátov,“hovorí  doc. MUDr. Katarína Holečková, PhD., Klinika infektológie a geografickej medicíny LF SZU a UN Bratislava.

Príbehy mamičiek

Vedieť to skôr, nemocnici sa vyhneme - príbeh Evy

„Obom svojim deťom, ktoré majú medzi sebou len dvojročný rozdiel, som sa rozhodla dať len povinné očkovania. Informácie o rotavírusoch a iných nepovinných očkovaniach som s  prehľadom odignorovala. Bola som presvedčená, že nás sa jednoducho rotavírusy netýkajú a ak áno, tak to určite hravo zvládneme. Ale aby som to nemala jednoduché, tak rotavírusy dostali obidve moje deti naraz s odstupom pár dní. V jeden deň hospitalizovali dvojročnú dcéru a po víkende aj štvorročného syna. Všetko to začalo ako bežná nevoľnosť. Zvracanie a únava. Potom začali hnačky, vodnaté a zapáchajúce (vtedy som ešte netušila, že sú to rotavírusy). Do nemocnice nás prijali na základe zlých výsledkov po vyšetrení moču. Prítomnosť rotavírusov  v stolici potvrdili testy až na druhý deň. Izolovali nás od ostatných. Prvé tri dni boli veľmi ťažké, dcéra mala silné kŕče v bruchu a odmietala jesť. Až vtedy som začala zisťovať informácie o rotavírusoch  - začala som si študovať materiály, žiaľ, už bolo neskoro. Ľutovala som, že som deti nedala zaočkovať, určite by ochorenie malo ľahší priebeh. Našťastie, ďalšia liečba nevyžadovala špeciálnu starostlivosť, len odpočinok, dostatok tekutín aj v podobe infúzií.“

Príbeh mamičky Zuzany

„Z pozície matky sa vždy rozhodujem v otázkach zdravia niekoľkými spôsobmi: niekedy racionálne, niekedy emotívne, a niekedy intuitívne. Najviac však vsádzam na racionálnu stránku. Nebojím sa očkovaní, pretože viem, že za posledných dvesto rokov boli okrem vojen a prírodných katastrof najčastejšou príčinou smrti infekčné choroby."

Popri nespochybniteľných povinných očkovaniach sa na vás z každej strany valia aj tie nepovinné. Ako, na základe čoho sa však rozhodnúť? Spoliehať sa na radu pediatra? Alebo dať na rady ostatných mamičiek, ktoré horlivo zdieľajú svoje názory na každom webe a v každej diskusii? Uveriť fámam, že každé očkovanie má aj vedľajšie účinky?

„Pediatrička mi toto očkovanie odporučila s dodatkom, že ak príde k infekcii, jej priebeh bude oveľa miernejší. Ocitnúť sa s dojčaťom na infúziách v nemocnici pre dehydratáciu z hnačiek, vracania a horúčky podľa mňa nie je nič príjemné. Dôležitým faktorom bol aj spôsob podania. Nešlo totiž o injekčnú formu, ale o perorálne kvapky, čo ocenila najmä moja vtedy trojmesačná dcéra. Druhú dávku dostala po 4 týždňoch.  Výsledok prišiel, keď sa dcéra dostala prvýkrát do detského kolektívu v jej troch rokoch. Nepríjemné  vírusové ochorenie totiž postihlo  tretinu jej kolektívu a značná časť nezaočkovaných detí sa ocitla po hnačkách a vracaní na infekčnom oddelení.  Moja dcéra však vďaka očkovaniu mala len veľmi mierne príznaky. Ak by som sa mala rozhodnúť ešte raz, určite by som očkovanie absolvovala znova,“ uzatvára mamička.

Očkovanie sa má prednostne podať pred dosiahnutím veku 16 týždňov, musí sa ukončiť do veku 24 týždňov. V súčasnosti je zaujímavé vedieť o tzv. kvartálnom prefinancovaní vakcíny, kedy rodič dopláca len 10 €.

Informujte sa u svojho pediatra.

________________________

Dátum prípravy: máj  2018

Zinc SK/RVI/0001/18

Akékoľkovek otázky týkajúce sa príslušného ochorenia alebo spôsobu jeho liečby je potrebné konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Kontakt pre prípad hlásenia nežiaducich účinkov: sk-safety@gsk.com

Článok podporený spoločnosťou GSK.

Čítaj celý článok
pr_clanok
10. máj 2018 Čítané 2827x

Pekné oblečenie, elektronika, potreby do domácnosti - na internete nakupujeme stále častejšie predovšetkým kvôli pohodliu a rýchlosti spracovania. Existuje ale ešte jedno plus, vďaka ktorému si nakupovanie na internete zamilujete - a tým sú odmeny zo všetkých nákupov s Tipli.

Získajte 3 € k prvému nákupu!

Zaregistrujte sa teraz cez Modrého koníka a získajte 5 € ako darček k prvému nákupu.

Čo je Tipli vôbec zač?

Tipli je slovenský cashbackový portál – to znamená, že za každý nákup, ktorý na internete uskutočníte, vám vrátia časť peňazí späť na účet. Z toho si potom jednoducho necháte peniaze vyplatiť na bežný bankový účet.

Ako celý tento princíp funguje?

Tipli spolupracuje s celou radou obľúbených obchodov (ako napríklad AliExpess, Bonprix, Mall.sk, Tchibo, Hej.sk a mnoho ďalších). Obchod zaplatí Tipli províziu za každého nakupujúceho zákazníka – o tuto províziu sa s vami následne Tipli rozdelí. Výška takejto odmeny môže dosahovať až 33 %! Tomuto spôsobu vrátenia peňazí sa hovorí cashback.

Nakupujte s cashbackem ešte dnes!

Pre získavanie peňazí späť z nákupu sa musíte na Tipli najskôr zaregistrovať - bez registrácie nie je možné zistiť na aký účet je možné poslať odmenu za nákup. Prakticky to znamená, že pred každým nákupom  na internete, navštívite Tipli a do vybraného obchodu sa prekliknete (presmerujete). Týmto sa Tipli a cieľový odchod “spájajú” a po vašom nákupe sa ceshback pripíše na váš účet.

Na Tipli nájdete viac ako 450 obchodov ako napríklad AliExpress, Bonprix, Mall.sk, Tchibo, Hej.sk a mnoho ďalších

Čo sa registráciou na Tipli získate?

Tipli nie je len cashback - okrem neho tu nájdete aj celú radu  zľavových kupónov, výpredajových akcií a ďalších zliav, ktoré môžete s cashbackom kombinovať. Na Tipli si tak tiež môžete prezrieť aktuálne letáky alebo prečítať tipy, ako nakupovať na internete v  online magazíne.

Ale to stále nie je všetko - zaregistrujte sa práve teraz cez Modrého koníka a získajte 5 €  ako darček k prvému nákupu!

Nákupy s Tipli sa skrátka vyplatia - a pritom nestoja vôbec žiadnu námahu. Registrácia je zadarmo, tak neváhajte sa užite si nákupy, za ktoré obchody platia vám!

Čítaj celý článok
pr_clanok
17. apr 2018 Čítané 246x

V poslednej dobe sa veľmi často dozvedáme, aký olej je na čo vhodný a aký nie je zdraviu prospešný. Dostupné sú rôzne druhy olejov, no na Slovensku má najdlhšiu tradíciu práve repkový olej. V minulosti trocha zaznávaný, dnes vieme, že sa nemusíme obávať používať ho.


Po prvé, repkový olej obsahuje veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín zo skupiny omega-3, ktoré patria k nedostatočne zastúpeným v našej strave.1 A pritom je to veľmi jednoduché. Stačí pridať do vašej stravy repkový olej, napríklad vo forme dvoch lyžíc denne, ktoré úplne pokryjú fyziologickú potrebu kyseliny linolénovej (ALA) zo skupiny omega-3 u človeka.2 Repkový olej sa z hľadiska výživy človeka vyznačuje ideálnym pomerom omega-6 a omega-3 mastných kyselín, t.j. 2:1. Má mimoriadne priaznivé zloženie mastných kyselín zo všetkých rastlinných olejov a čo je zo zdravotného hľadiska dôležité, obsahuje najmenej škodlivých nasýtených mastných kyselín (obsah je dvakrát nižší ako v olivovom alebo slnečnicovom oleji).3

Rafinovaný repkový olej je tiež vhodný na vyprážanie, pretože sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči tepelným zmenám počas vyprážania, dobrou stabilitou chuti a vône a o 5 – 10 % nižšou energetickou hodnotou vďaka ľahkému odtečeniu oleja z vypraženého pokrmu.4 Repkový olej v rafinovanej verzii má tiež dobré vlastnosti pri pečení – je ideálny na prípravu koláčov z piškótového cesta. Má neutrálnu chuť a vôňu, vďaka čomu sa veľmi vhodný do polievok, šalátov i detských kašičiek, pretože nemení chuť jedál.

Repkový olej je zdrojom vitamínu E, ktorý pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom, vitamínu K, provitamínu A a tiež rastlinných sterolov.5 To sú len niektoré z výhodných vlastností repkového oleja. Viac o nich si môžete prečítať na adrese www.zamilujsadorepkovehooleja.eu.

_________________________

1 Qualified Health Claims: Letter of Enforcement Discretion - Unsaturated Fatty Acids from Canola Oil and Reduced Risk of Coronary Heart Disease (Docket No. 2006Q-0091), Food and Drug Administration, October 6, 2006

2 Tiež.

3 Tiež.

4 Krygier K. „Właściwości użytkowe rafinowanego oleju rzepakowego”, w: „Olej rzepakowy – nowy surowiec, nowa prawda” Krzymański J. (red.), wyd. PSPO, Warszawa, 2009, s. 89-92

5 Shahidi F. „Antioxidants in oilseeds”, Department of Biochemistry, Memorial University of Newfounland, St.John’s, Canada (wyd. Wewnętrzne)

Čítaj celý článok
pr_clanok
12. apr 2018 Čítané 313x

Rodina, akú by ste nečakali

Tieto vtáky rozhodne nie sú nahnevané, svoj život si užívajú plnými zobákmi. Byť v husej koži je ťažká pohoda, predovšetkým pre gunára v najlepších rokoch. Animovaná komédia "Dve a pol kačky" prinesie jednému takému gunárovi špeciálnu úlohu. Musí sa začať starať o dve malé kačičky a pomôcť im z bahna, ktoré tak trochu sám spôsobil. Ich spoločné dobrodružstvo ukáže, že rodina môže mať všetky možné podoby aj tvary a dokonca aj perie. A že priateľstvo a rodina je tá najväčšia zábava a jazda.

Hlavný hrdina žije v husej koži svoj život a za nič na svete by nemenil. Peng je totiž gunár, žije v pokoji vo voľnej prírode a pekáč mu nehrozí. Peng je z druhu "hus pohodová", zo všetkého najradšej sa baví, spoločné husacie rituály alebo akékoľvek iné pravidlá neznáša a v husom slovníku ho nájdeme pod heslom "nezodpovednosť", "pohodička" a tiež "na to kašlem". Namiesto toho, aby s ostatnými držal pri presune na juh vyrovnanú formáciu, lieta si sem a tam a venuje sa leteckej akrobacii. Namyslených mladíkov často čaká pád a Peng pri jednom odvážnom manévri tesne nad zemou zrazí dve malé kačičky, ktoré sa vďaka tomu stratia. Malé kačičky Chi a Chao majú len 16 dní. O tom, že by im pomohol ich kŕdeľ nájsť a napraviť, čo spískal, nechce ani počuť. Nakoniec ale súhlasí. Poraní si totiž krídlo a odprevadiť dve malé kačky pekne pešo mu poskytne šancu, aby sa o tom nikto nedozvedel. Operená trojka sa vydáva na juh za svojimi kŕdľami po zemi. Počas svojho dobrodružstva prejdú skrz hory, okolo jazier, bambusovými lesmi, mramorovou jaskyňou alebo obyčajným kurníkom. V chrbte majú hladného a nebezpečného kocúra a vo finále budú musieť čeliť aj tej kuchynskej trúbe.

Animovaná komédia "Dve a pol kačky" znamená pre malých aj veľkých divákov jedno nebezpečenstvo. Môžu sa smiať tak veľmi, že dostanú husiu kožu.

Film dal dohromady zaujímavú skupinu tvorcov. Ich spoločný kombinovaný životopis obsahuje prácu na filmoch Shrek, Hotel Transylvánia, Princ Egyptský, Divoké vlny, Zamračené miestami fašírky alebo Mravec Z.

USA / Čína

Dĺžka: 91 minút

Premiéra: 19. apríla 2018

Žáner: animovaná komédia, dobrodružný

Réžia: Christopher Jenkins 

Hrajú – v slovenskom znení: Roman Pomajbo, Zuzana Šebová, Marek Fašiang, Lukáš Latinák  

Odporúčaná prístupnosť: bez obmedzenia

farebný, slovenský dabing

2D DCP

Čítaj celý článok
pr_clanok
4. apr 2018 Čítané 520x

Alergici to v živote nemajú ľahké. Ich citlivá pokožka vyžaduje tiež dôkladný výber pracích prostriedkov, ktoré neobsahujú dráždivé látky. Pracie prostriedky pre alergikov nájdete aj v ponuke kvalitných výrobkov z Rakúska. Toto sú naše typy pre vás.

Hygienický gél na pranie Impresan

Impresan - hygienický gél na pranie pre alergikov neobsahuje žiadne farbivá a parfémy, a je teda vhodný nielen pre algergikov, ale aj pre deti a pranie oblečenia, ktoré má priamy kontakt s pokožkou (spodné prádlo, nočné prádlo, ponožky a p.). Prostriedok odstráni až 99,9 % baktérií, plesní a vírusov a chráni bielizeň pred infikovaním baktériami a kožnými hubami pri spoločnom praní. Hygienický prací gél je hodný pre pranie do 60°. Výrobok je dermatologicky testovaný.

Gél na pranie Persil Sensitive

Persil Sensitív Gél - gél na pranie je určený pre citlivú pokožku. Chráni ju a je dobre znášaný alergikmi. Obsahuje špeciálne vyvinuté parfumy, ktoré sú pokožkou dobre znášané. Ponúka vysokú účinnosť prania už od 20 ˚C až do 95 ˚C tak pre bielu, ako aj farebnú bielizeň. Gél na pranie Persil Sensitive je k dispozícii v rôznych veľkostiach - na 30 praní, 50 praní či dokonca 60 praní. Výrobok je dermatologicky testovaný.

Aviváž Silan Sensitive

Silan Sensitive aviváž chráni pokožku a je vhodná pre alergikov. Aviváž zabezpečí dokonale hebkú bielizeň a príjemnú sviežu vôňu, chráni jej vlákna. Uľahčuje žehlenie, a zároveň zabraňuje praskaniu a lepeniu. Prostriedok bol skúmaný a testovaný Európskou nadáciou pre výskum alergií. Aviváž Silan Sensitive je k dispozícii v 1,5-litrovom balení na 42 praní alebo XXL 3-litrovom balení, ktorý vystačí až na 100 praní.

Bio Aviváž Frosch - mandľové mlieko

Frosch Bio Aviváž - mandľové mlieko s extraktami z madlí znižuje vďaka starostlivo vybraným aromatickým látkam riziko podráždenia pokožky. Chráni textilné vlákna na prírodnej báze a je vhodná pre všetky druhy textílií. Udržiava prirodzenú priedušnosť bielizne, čím sa stáva príjemnou na dotyk a nosenie. Aviváž je dermatologicky testovaná, hypoalergénna a bez farbív.

Antibakteriálny gél na pranie Detol

Detol - antibakteriálny gél na pranie bez parfému je hygienický gél, ktorý spoľahlivo ničí až 99,9 % baktérií. Účinkuje na vírusy a baktérie spôsobujúce chrípkové, respiračné a hnačkové ochorenia, ochorenia močových ciest, infekcie rán a ochorenia kože. Je tiež účinný v boji proti plesniam. Preto je vhodný nielen pre pacientov, ale aj alergikov a pre deti. Gél dezinfikuje už pri nízkych teplotách od 20 ° C. Je vhodný tak na ručné pranie, ako aj pranie v práčke. Prostriedok je dermatologicky testovaný.


Čítaj celý článok
pr_clanok
21. mar 2018 Čítané 337x

Akné je primárne zápalové ochorenie, ktorého hlavnou príčinou je mikroskopický zápal. Bojujte proti nemu účinnou dermokozmetikou, špeciálne určenou na pleť s akné.

Súťažte s Eucerinom o skvelé ceny.
Vyhrajte inteligentný telefón a všetky produkty nového radu Eucerin DERMOPURE
pre problematickú pleť. Stačí, keď kúpite aspoň jeden produkt z radu Eucerin DERMOPURE v období 16.3. – 30.4.2018 a zaregistrujete svoj bloček do súťaže. Ako na to, zistíte TU.

Všetko sa začína voľným okom nepostrehnuteľným zápalom. Môže ho spustiť séria rôznych faktorov, napríklad zmena hladiny hormónov, bakteriálna mikroflóra, či zloženie mazu na povrchu pokožky, a tiež mnoho vonkajších faktorov. Mazové žľazy produkujú nadmerné množstvo kožného mazu (spustené hormóny), čo na povrchu pokožky narúša prirodzený proces odlupovania odumretých buniek. Dochádza k abnormálnemu zhrubnutiu vonkajších vrstiev pokožky a tieto bunky vytvárajú zátky upchávajúce mazové žľazy.

To spôsobí hromadenie mazu, stena folikulu sa následne vyklenie, a tým vznikajú komedóny (čierne bodky a biele vyrážky). Baktéria  Propionibacterium acnes (alebo P. acnes) je baktéria, ktorá sa ako neškodná baktéria normálne vyskytuje na povrchu pokožky. Avšak ľudia s problematickou pleťou na ňu môžu reagovať citlivejšie, čo spôsobuje vznik zápalu. Nadmerná tvorba kožného mazu taktiež vytvára prostredie priaznivé pre množenie P. acnes. To začína bakteriálnou kolonizáciou ústia upchatej mazovej žľazy, čo spôsobí ďalší zápal a vznik papúl a pustúl – typický znak aknóznej pleti.

Ak máte pleť so sklonom k akné, je dôležité používať špeciálne produkty určené na starostlivosť o problematickú pleť. Vyskúšajte rad kozmetiky Eucerin DermoPure. Obsahuje Licochalcon A (ktorý pôsobí proti mikrozápalu), kyselinu salicylovú (mimoriadne účinnú v boji proti upchatým pórom a proti premnoženiu bakteriálnej mikroflóry) a technológiu znižujúcu tvorbu kožného mazu.

Pri tomto komplexnom kozmetickom rade bolo klinicky dokázané, že pomáha redukovať počet vyrážok, upokojuje podráždenie pleti a zabraňuje vzniku nových nedokonalostí. Rad zahŕňa nielen prípravky na čistenie pleti, ale aj ošetrujúce krémy. Práve dôkladné čistenie a pravidelná starostlivosť prípravkami so špeciálnym zložením pre aknóznu pleť vám pomôže dostať problematickú pleť pod kontrolu. Pozrite sa na kompletný prehľad produktov radu Eucerin DERMOPURE alebo zistite viac všeobecných informácií o akné tu. 

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. mar 2018 Čítané 645x

Obdobie dojčenia prežíva každá mamička po svojom. Pre niektoré je to viac radosť, pre iné viac trápenie. Čo však majú ženy väčšinou spoločné, je to, že po odstavení dieťatka od materského mlieka nie sú spokojné so svojimi prsiami. Čo sa s tým dá robiť a ako znova získať to, čo vám príroda pôvodne nadelila?

Niečo za niečo

Aj v súčasnej modernej dobe platí, že materské mlieko je to najlepšie, čo svojmu dieťaťu môžete dať. Ak teda môžeme, dojčíme čo najdlhšie s dobrým pocitom, že drobcovi dávame aj kúsok zo seba. Mnohé z nás sú však po skončení dojčenia nemilo prekvapené zmenou tvaru či veľkosti poprsia. Výnimkou nie je ani problém s pevnosťou alebo zmenšenie o jednu konfekčnú veľkosť oproti obdobiu pred otehotnením.

Nezúfajte však. Majte na pamäti, že regenerácia pŕs chce jednoducho svoj čas a prírode nerozkážeme. Môžeme jej však trocha napomôcť a návrat do pôvodného stavu urýchliť.

Dostaňte svoje prsia do formy

Tak, ako nejaký čas trvalo, kým ste sa po pôrode začali blížiť svojej pôvodnej váhe, ani návrat ku krásnym prsiam nemusí byť nemožný. Docielite to pomocou kombinácie správnych byliniek a výťažkov z nich. Nie, nemusíte si doma nasadiť špeciálne rastlinky ani chodiť po ne na najbližšiu lúku. Jednoduchším a nepochybne pohodlnejším riešením sú prírodné doplnky výživy s tým správnym zložením. Patria k nim aj veľmi obľúbené tabletky na regeneráciu pŕs BreastEXTRA+.

Obsahujú zmes výťažkov z rastlín angelica sinensis, wild yam, senovka grécka, damiana, saw palmetto a prírodných extraktov, ktoré bez pomoci zbytočných hormónov či chemikálií stimulujú vytváranie tkaniva prsnej žľazy. Vaše prsia tak prirodzenou cestou znova získajú pevnosť, žiadaný tvar a pokožka na celom dekolte pevnosť ako predtým.

Mnohé z uvedených rastlín poznali ako liečivky už naše prastaré mamy. Napríklad senovka grécka už po stáročia pomáha dojčiacim ženám podporiť tvorbu materského mlieka. Okrem toho je výdatným zdrojom fytoestrogénov, flavonoidov, saponínov a podporuje metabolizmus tukov, vďaka čomu vám udrží štíhlu líniu.

Fenikel sa zasa využíva ako prírodný prostriedok na úpravu hormonálnej rovnováhy. Navyše pomáha aj pri bolestivej menštruácii a pri bolestiach hlavy spojených s menštruáciou. Výťažok z neho tiež normalizuje hladinu cukru v krvi a prináša celkový pocit telesnej pohody. Tabletky BreastEXTRA+ teda skúste aj vtedy, ak vás pred otehotnením pravidelne trápili nepríjemné kŕče alebo migrény.

Ďalšie spôsoby, ako zapracovať na vysnívanom hrudníku

Užívanie prírodných výživových doplnkov je ten najjednoduchší a časovo najrozumnejší spôsob, ako zregenerovať prsia. Je však overené, že veľmi dobrým pomocníkom sú aj správne zamerané cviky na zväčšenie poprsia. Buďte aktívna aj popri starostlivosti o bábätko a časom sa vám námaha vyplatí. Najmä ak ste aj pred otehotnením pravidelne a radi športovali, telu pohyb určite chýba. Nájdite si aj pri náročnom programe každý deň 10-15 minút pre seba a jednoduchými posilňovacími cvikmi si postupne vyformujte pekné a pevné prsia. Účinok užívaných doplnkov to viditeľne urýchli.

Jednou z najlepších rád, aké môžete dostať pri snahe o krajšie a plnšie poprsie, je upraviť stravovanie pridaním sóje a výrobkov z nej. Obsahuje totiž veľké množstvo fytoestrogénov, ktoré  slúžia ako náhrada estrogénu. Ten okrem iného pozitívne vplýva aj na rast prsného tkaniva a problémy s menštruáciou.

Ak teda chcete pre vaše prsia urobiť niečo dobré, objednajte si kvalitný výživový doplnok BreastExtra+ diskrétne a z pohodlia domova na www.megaprsia.sk.

Čítaj celý článok
pr_clanok
24. feb 2018 Čítané 387x

Všetci fanúšikovia malej Maje sa majú na čo tešiť! 1. marca prichádza do kín nový film o nezbednej včielke, ktorá svojimi príhodami pobaví dospelých divákov aj deti. Milovala ju už generácia dnešných mamičiek a oteckov, a určite sa zapáči aj ich ratolestiam.

V rodnom úli  včielky Maje to vrie ako…ako v úli. Práve sa skončil letný zber medu a prišiel dôležitý odkaz od samotnej Cisárovnej. Včielky sa možno budú môcť konečne zúčastniť Veľkých hier o med! Nadšenie však veľmi rýchlo vystrieda sklamanie, lebo sa zistí, že ich úľ nebude vôbec súťažiť a navyše musí poskytnúť účastníkom hier polovicu svojich zásob medu. Maji sa to vôbec nepáči a rozhodne sa za Kráľovnou vycestovať na vlastnú päsť. Lenže audiencia u Jej Veličenstva skončí katastrofou a urazená panovníčka dá Maji podmienku – jej úľ sa môže Hier zúčastniť, ale ak prehrá, príde o všetky zásoby medu.

Kráľovná Majinho úľa je z toho veľmi sklamaná, pretože Maja svojou neposlušnosťou ohrozila celú včeliu rodinu. Rozhodnutá dokázať svojej Kráľovnej, že sa v nej mýli, Maja prisľúbi, že Sladké hry vyhrá a zachráni svoj úľ.  Kráľovná súhlasí, ale pripomenie jej, že na to, aby svoj tím doviedla k víťazstvu, bude sa musieť naučiť spolupracovať s ostatnými a počúvať ich.

Maja prichádza na Hry spolu so svojím najlepším kamarátom, ustráchaným Vilkom. Krátko na to stretnú Violet,  žiarlivú včelu, ktorú Maja spoznala počas nešťastnej návštevy u Jej Veličenstva. Violet len ťažko skrýva, že Maju vôbec nemá v láske a zámerne ju vyprovokuje hádke. Maja dostane prvé oficiálne napomenutie od riaditeľa Hier. Maja však veľmi rýchlo zistí, že jej tím zložený zo samých outsiderov je vopred odsúdený na neúspech. Napriek tomu sa Maja nevzdá a vďaka jej odhodlaniu získavajú svoje prvé body.

Motivovaní Majiným nadšením, všetci členovia tímu sa neustále zlepšujú, a pre Violet sa zrazu stanú veľkou hrozbou. Preto sa opäť uchýli k podvodu a vyzve Maju na tajné preteky, ktorá nič netušiac  súhlasí. Lenže tým poruší pravidlá a dostane definitívny zákaz pokračovať v Hrách. Maja musí poprosiť Cisárovnú o odpustenie, ktorá jej napokon dovolí pokračovať, ale ešte pritvrdí v podmienke - ak jej tím prehrá, Majina Kráľovná bude zosadená z trónu a nahradí ju včela, ktorú vyberie sama Cisárovná. Kráľovná s tým súhlasí, pretože je presvedčená, že Maja je schopná zvíťaziť.

Podarí sa to malej včielke? Uvidí sa už čoskoro v kinách. V slovenskom znení obľúbeným postavičkám prepožičali svoje hlasy okrem iných aj títo herci - Lukáš Frlajs, Táňa Kulíšková, Eva Matejková, Juraj Predmerský, Lukáš Frlajs či Martin Kaprálik. Samotnú Včielku Maju nahovorila Martinka Kapráliková. Slovenská premiéra animovanej rozprávky VČIELKA MAJA 2: SLADKÉ HRY je už 1. marca.

Čítaj celý článok
pr_clanok
9. feb 2018 Čítané 1956x

August (Auggie) Pullman je úplne normálny 10-ročný chalan, ktorý miluje Hviezdne vojny. Keď však prišiel na svet, lekári predpovedali, že sa nedožije rána. V detstve podstúpil toľko operácií, čo iní nezakúsia za celý život. Pre vrodenú poruchu, ktorej názov väčšina ľudí nevie ani vysloviť, má zdeformovanú tvár, potravu jedáva cez slamku alebo nadrobno pokrájanú, a nie je na to pekný pohľad. Málokto uhádne, kedy sa usmieva a kedy mračí.

Prvých desať rokov života nemal Auggie ľahkých, no až teraz stojí pred najťažšou skúškou zo všetkých – konečne ide do školy medzi „normálne“ deti. Musí sa pripraviť na zdesené pohľady spolužiakov aj posmech neprajníkov. Niekedy bude ťažké rozoznať, kto je skutočný priateľ.

Auggie si vždy želal len jediné – aby bol obyčajným dieťaťom. Hoci nachádza istú útechu v tom, že nosí svoju vesmírnu helmu, odrazu sa musí postaviť tvárou v tvár vesmíru plnému zvedavých deciek, ktoré nevedia od neho odtrhnúť oči. Po roku plnom vtipných, ťažkých i krásnych situácií sa Auggie i všetci okolo neho zmenia, najmä vďaka tým hodnotám, ktoré sa počítajú najviac – priateľstvo, odvaha a každodenné rozhodnutia byť láskavými ku každému, koho stretneme.

Film Obyčajná tvár nakrútený podľa bestselleru spisovateľky R. J. Palaciovej rozpráva inšpirujúci a dojímavý príbeh chlapca, ktorý kvôli svojej chorobe doteraz nechodil do normálnej školy. Keď však nastúpi do piateho ročníka, otvorí sa pred ním nový svet a on sa stane tým najmenej pravdepodobným hrdinom celej školy. Snaha nájsť si k Auggiemu cestu spojí jeho rodinu, nových spolužiakov i celú širokú komunitu, a opäť sa potvrdí, že nemôžete zapadnúť, ak ste sa narodili, aby ste vynikali.

Autorka knihy sa dnes angažuje v celosvetovom boji proti šikane, ktorá sa dnes rozmáha aj vďaka sociálnym sieťam. Hovorí, že deťom treba neustále pripomínať, že to, ako sa správajú k druhým ľuďom, ich bude ovplyvňovať celý život. R. J. Palaciová verí,  že kniha aj film budú pre ľudí inšpiráciou, aby boli vždy ochotní podať druhým pomocnú ruku: “Niekedy netreba veľa a dosiahnete obrovský efekt.  Aj malé gesto, úsmev či vľúdne slovo môže niekomu zachrániť život.“

Juliu Roberts, ktorá vo filme stvárnila Auggieho mamu, príbeh nesmierne zasiahol: “Ak by sme sa držali odkazu tejto knihy a k ľuďom okolo nás boli empatickejší, bolo by nám všetkým lepšie. Mňa osobne tento príbeh motivoval k tomu, aby som v každodenných situáciách, trebárs aj v obyčajných rozhovoroch, bola vľúdnejšia a menej sarkastická.”

Film OBYČAJNÁ TVÁR sa v slovenských kinách premieta od 15. februára a v rovnakom čase sa na pultoch kníhkupectiev objaví aj rovnomenná kniha.

Čítaj celý článok
pr_clanok
5. feb 2018 Čítané 400x

Prelom zimy a jari je charakteristický značnými výkyvmi teplôt a deti sú tak vystavené vyššej pravdepodobnosti ochorenia. S tým všetkým sa ich telo musí vysporiadať. Z toho dôvodu je dobré v tomto čase popremýšľať nad tým, čo by pomohlo celkovo posilniť detský organizmus, najmä však imunitu. Hliva a rakytník predstavujú ideálne riešenie na podporu imunity.

Ovocie a zelenina?

Rozhodne správna voľba! Detská strava by mala obsahovať dostatočné množstvo ovocia a zeleniny. Je však nevyhnutné si uvedomiť, že ovocie dnes už neobsahuje toľko vitamínov ako tomu bolo pred desiatkami rokov. Dôvodom sú kyslé dažde, nekvalitné pôdy a problém predstavuje aj dozrievanie pri námornej a cestnej doprave. Ovocie častokrát nestíha dozrieť a odlišuje sa nielen menej výraznou chuťou, ale aj nižším obsahom vitamínov v porovnaní s ovocím z čias našich babičiek. Je preto potrebné dopĺňať vitamíny aj inou cestou.

Zázračná huba

Hliva ustricovitá, ktorá obsahuje širokú škálu účinných látok, patrí medzi významné zdraviu prospešné huby. Český výrobca výživových doplnkov TEREZIA COMPANY používa celé plodnice, ktoré sa ďalej sušia šetrným spôsobom tak, aby sa v nich zachovali všetky biologicky aktívne látky. Všetky hlivy pochádzajú výlučne od certifikovaných pestovateľov.

Multivitamín z prírody

Rakytník rešetliakový je mimoriadne vhodný pre deti na podporu ich prirodzenej obranyschopnosti a správnej činnosti tráviaceho traktu, na posilnenie imunity, udržanie zdravej pokožky a na posilnenie činnosti srdca. Rakytník bol známy svojimi priaznivými účinkami už v minulosti. V ľudovom liečiteľstve ho využívali obyvatelia Sibíri, Mongolska a niektorých oblastí Číny.  Celá rastlina rakytníka je výnimočná obsahom širokého spektra biologicky aktívnych látok, ktoré sú mimoriadne prospešné pre detský organizmus. Obsahuje vysoký podiel vitamínu C, a to až 25-krát viac ako citrusové plody. Ďalej obsahuje množstvo biologicky aktívnych látok, napríklad provitamín A, vitamíny B1, B2, B6, C, E, K1 a F.

Riešenie? Sirup BABY IMUN

Špeciálne na posilnenie imunity vašich ratolestí vyvinula TEREZIA COMPANY ovocný sirup BABY IMUN s hruškovou príchuťou, ktorý kombinuje účinky zdraviu prospešnej hlivy ustricovitej a rakytníka rešetliakového. Ide o 100 % prírodný produkt bez chemických prímesí a konzervačných látok s deklarovaným obsahom betaglukánov – 118,2 mg v 1 lyžičke (5 ml). Význam betaglukánov pre náš organizmus je medzi ľuďmi všeobecne známy. Základom sirupu je 100 % prírodný ovocný koncentrát (100 % hruškový a 100 % jablkový) z viac ako 1 kg ovocia.

Pre koho je vhodný?

Sirup BABY IMUN je vhodný pre deti už od 1 roka – posúdené Českou pediatrickou spoločnosťou.

Je výborným pomocníkom na podporu imunity detí, ktoré nastupujú do škôlok a škôl, kde sa neustále pohybujú v kolektíve iných detí. Riziko ochorenia sa zvyšuje a niekedy sa môže dieťa dostať do začarovaného kruhu, kedy sa po chorobe vráti do škôlky, ale vzápätí opäť ochorie.

Podporte imunitu detí, teraz je ten správny čas.

Viac informácií a produktov nájdete na stránke: www.terezia.eu

Sledovať nás môžete na facebooku (https://www.facebook.com/tereziacz/), kde pre vás okrem iného pripravujeme každý mesiac novú súťaž o zaujímavé ceny.

Čítaj celý článok
pr_clanok
2. feb 2018 Čítané 2959x

Svrbenie, pálenie či začervenanie pokožky. Aj to sú jedny z príznakov ako sa môže prejaviť intolerantná  pokožka vášho dieťaťa.

Podľa posledných štatistík Univerzity Western Brittany vo Francúzku má v každej tretej domácnosti minimálne jeden člen rodiny problémy s citlivou pokožkou. Prieskum pritom robili v ôsmych európskych krajinách. „Najčastejšími prejavmi citlivej pokožky býva svrbenie, prípadne pálenie pokožky, pocit pnutia, ale aj začervenanie a suchosť,“ hovorí dermatovenerologička Lucia Pastyriková z Polikliniky Mlynská Dolina.

Ľudská pokožka má pritom niekoľko dôležitých funkcií ako – ochrannú, termoregulačnú a metabolickú.  „Na kožnom povrchu sa nachádza kyslý ochranný film tvorený vodou a tukmi. Narušenie tohto ochranného filmu, napr. príliš častým umývaním, vedie k poruche ochrannej funkcie kože, čo spôsobuje postupnú stratu vody z kožného povrchu. Pokožka sa viac vysušuje, a tým je náchylnejšia na vonkajšie podnety. Sklon k citlivej pokožke môže byť daný aj geneticky,“ dopĺňa.

Počúvajte telo svojho dieťaťa

Možných príčin náhleho podráždenia pokožky môže byť veľa. Najčastejšie ide o prehriatie, zvyšky pracieho prášku alebo aviváže v nedostatočne vypláchanej bielizni či chlór vo vode. Každé dieťa je odlišné a môže reagovať na niečo iné, preto sa snažte vypozorovať, čo by mohol byť spúšťač práve u vášho dieťaťa. Jednou z možností prevencie vzniku intolerantnej pokožky je podľa mamičky troch detí a blogerky Michaly Greškovej aj správne premasťovanie kože ako aj používanie prípravkov bez konzervačných látok a bez parfumov.

„Ja osobne používam už dlhšie prací gél Persil Sensitive a som s ním spokojná. Moje dve teraz už väčšie dievčatá, Dorota a Gréta, mali problémy s veľmi suchou, atopickou pokožkou, keď boli maličké. Taký istý problém má aj najmenšia Agátka. Pri tomto pracom géle však nemajú problémy s pokožkou,“ radí Michala Grešková.

Upozorňuje pritom, že za vznikom problémov s atopickým ekzémom a intolerantnou pokožkou môže byť tak strava mamičky, ako aj dieťaťa. „Z vlastných skúseností viem , že po zavedení príkrmov sa najmenšej Agátke z času na čas objavujú po telíčku atopické mapy. Problémy vznikli aj keď som  konzumovala čokoládu, orechy, či pikantnú stravu. Okrem toho  si dávam pozor aj na  vhodnú kozmetiku pri premasťovaní pokožky a pracie prípravky. Snažím sa používať menej pracieho prášku, len naozaj to nutné množstvo na škvrny. Na oblečení preferujem priedušné a prírodné materiály,“ dopĺňa Michala Grešková.

Pozor na nevhodnú kozmetiku a pracie prípravky

Keďže je detská pokožka oveľa tenšia a nemá dostatočne vytvorenú ochrannú funkciu je obzvlášť citlivá na vplyvy vonkajšieho prostredia.  Či už ide o prípravky na každodenné ošetrovanie alebo o pracie prostriedky, poveternostné podmienky, či nevhodne zvolené oblečenie. Práve preto je dôležité používať výhradne prípravky určené na detskú pokožku. Jednou z možností je aj prací gél Persil Sensitive, či aviváž vytvorená špeciálne pre malé deti Silan Sensitive.  „Zvlášť dôležité je pri citlivej pokožke aj oblečenie, ktoré by malo byť svetlých farieb a bavlnené. Pred prvým použitím by sa malo oprať a dôkladne vypláchať. Odporúča sa používať prášok určený na citlivú detskú pokožku. Odev by mal byť vzdušný,“ dopĺňa dermatovenerológ Lucia Pastyriková.

Čítaj celý článok
pr_clanok
17. jan 2018 Čítané 351x

Poznáte to: V práci ste sa mohli pretrhnúť a pri večernom nákupe v obchode ste od únavy ledva dokázali rozlúštiť cenovky. Nechcete už nič riešiť, len si pokojne sadnúť na gauč a dopriať si svoj obľúbený program. Pátranie netrvá príliš dlho - určite ho nájdete v prvej desiatke staníc, ktoré máte predvolené na ovládači. 

Čas sú peniaze

A platí to aj naopak. Viac než kedykoľvek predtým je pre nás prioritou zmysluplne tráviť voľné chvíle a nestrácať čas neustálym hľadaním. Pár dobrých priateľov, šesť obľúbených tričiek, v ktorých sa cítime perfektne, niekoľko vyskúšaných receptov, ktoré zaručene uspokoja prázdny žalúdok. 

A čo s načatým večerom? Možno aj vy máte k dispozícii sto či viac TV staníc a tiež neodbytný pocit, že o ich programoch nemáte žiadnu predstavu. Väčšina z nás má desať až dvadsať obľúbených staníc a ostatným nevenuje pozornosť. Viete, aký kanál máte na čísle 78? Skúste si ho naladiť a spomenúť si, kedy ste ho naposledy sledovali?

Možno vás to štve a v novom roku by ste radi čo-to ušetrili. Zoškrtali pár menej dôležitých položiek a sústredili sa na to, čo vás naozaj baví a čo pravidelne využívate. Presne toto vám ponúka plustelka.sk

TV programy ušité na mieru

Sledujete a platíte len to, čo máte najradšej a čomu skutočne rozumiete. Vyladená skladba programov, namixovaná pre každého člena vašej rodiny. Či už máte slabosť pre filmy, dokumenty alebo rodinné relácie. Často si púšťate hudobný kanál a nedokážete odtrhnúť deti od rozprávok? Aj v tom prípade si so službou plustelka.sk prídete na svoje. Rýchlo nájdete obľúbený film či seriál bez nutnosti prepínať stovky kanálov. A od januára je v ponuke aj detský program Minimax so svojimi super novými seriálmi.   

Nechcete, aby vám niečo ušlo, zatiaľ čo varíte večeru pre svojich blízkych? Príjem televízneho signálu cez anténu je jednoduchý a možný dokonca aj cez štýlovú izbovú anténu. Tá vám umožní pohodlne pridať ďalší televízor v kuchyni, detskej izbe či hociktorej miestnosti vo vašej domácnosti.

Plustelka prináša okrem voľného vysielania štandardných programov bez poplatkov aj balík 20 najobľúbenejších kanálov v slovenskom a českom jazyku. Zbytočne sledovanie televízie nepreplácajte. Veď na čo platiť za to, čo nevyužívate? 

Čítaj celý článok
pr_clanok
16. jan 2018 Čítané 528x

Život s atopickým ekzémom sa zvládne v ďaleko väčšej pohode, keď pochopíme, prečo toto trápenie vlastne vzniká a hlavne keď nájdeme spôsob, ako podráždenú kožu liečiť a vyriešiť otravné svrbenie. 

Zhrňme si v krátkosti to, čo vieme o atopickej dermatitíde. Je to dedičné kožné ochorenie, pri ktorom sa oslabuje prirodzená funkcia kože. Tá je potom vďaka okolitému vplyvu vysušená, zapálená a svrbí. Je dobré pripraviť sa na to, že pokojné obdobie, kedy je pokožka relatívne v pokoji, môže vystriedať aj fáza, kedy sa opäť zapáli a človek by sa najradšej uškriabal. Tak s tým je koniec! Odborníkom sa totiž podarilo svrbenie raz a navždy skrotiť.

Konečne pokojný spánok

Každý atopik vám potvrdí, že svrbenie je snáď to najhoršie, čo atopickú dermatitídu sprevádza. Neškriabať sa, to vyžaduje pevné nervy, ale vysvetlite to napríklad malému dieťaťu, keď aj dospelému človeku to dá niekedy poriadne zabrať! Nech sa človek snaží akokoľvek, myšlienky na to, kedy to zase začne, bránia sústredeniu počas dňa na ďalšie veci a ani k dobrej nálade to nepridá. 

A čo potom v noci! Namiesto toho, aby sme si oddýchli, svrbiaca koža nás budí a ráno potom máme pocit, že sme sa vôbec nevyspali. Ale nezúfajte. Svrbenie sa dá zastaviť, len treba nájsť toho správneho pomocníka. Mal by byť čo najviac hygienický, aby precitlivenú kožu ešte viac nepodráždil a hlavne by mal rýchlo zabrať. A taký tu je! Na trh ho uvádza francúzska dermokozmetika Bioderma.
Atoderm SOS sprej je jedinečný a súčasne prvý bezkontaktný protisvrbivý produkt s ultraľahkou textúrou, ktorý sa postará o okamžitú úľavu od svrbenia a čo viac, tento efekt vám vydrží až po dobu šesť hodín! Okrem toho, že vďaka technológii Skin Relief a látke enoxolon kožu hneď upokojí, obsiahnutý vitamín PP a skvalén zaistí jej potrebnú hydratáciu a ochranu.

Veľkosti produktu sú tiež výborne vymyslené, poznáme totiž dva typy – veľké balenie (200 ml) môžete mať doma a malé balenie (50 ml) stačí hodiť do kabelky či tašky, a tak môžete mať sprej vždy pri sebe. Odborné výskumy ukázali, že sprej je výborne tolerovaný u 99,2 % pacientov s atopiou, a to vo všetkých vekových kategóriach, takže ho môžete s dôverou použiť aj na pokožku tých najmenších pacientov. Viac o novinke nájdete tu.

Vaša koža, váš poklad

Vždy, keď sa staráte o svoje telo, skúste myslieť na to, že koža nie je len vonkajší obal, ale váš najväčší orgán, vaša cennosť. A ak má sklony k atopii, potrebuje vašu pozornosť a lásku ešte oveľa viac, ako v prípade, že by ste bola úplne zdravá. Buďte teda vo výbere kozmetických produktov čo najnáročnejšia, nech máte istotu, že je vaše telo ako v bavlnke.

Na umývanie je úžasný napríklad sprchový olej Atoderm. Ten kožu upokojuje, zabraňuje svrbeniu a už pri sprchovaní dáva pozor na to, aby sa pokožka nevysušovala. Nevynechávajte ani následné krémovanie, zaberie vám to len chvíľku a vaša krehká koža to určite ocení. Skúste upokojujúci a zvláčňujúci balzam Atoderm Intensive Baume. Môžete s ním natrieť telo aj pleť a koža bude po ňom hĺbkovo vyživená a predovšetkým v bezpečí pred zlatým stafylokokom - narušiteľom, ktorý na atopickej koži spôsobuje nepríjemné zápaly. 

Dočítať sa o ňom môžete aj na portáli www.pravdyoatopii.sk. Tam nájdete všetko, čo vás v súvislosti s atopickou dermatitídou zaujíma, vrátane článkov od profesionálov z rôznych odborov a skutočných príbehov od atopických pacientov.

Čítaj celý článok
pr_clanok
15. jan 2018 Čítané 1412x

Prsia sú symbolom krásy každej ženy. Príroda však niekedy nie je štedrá a nenadelí  každej žene krásny a plný dekolt. Pre sebavedomie sú pekné prsia veľmi dôležité a kvôli nim sú ženy ochotné podstúpiť rôzne zákroky. Patríte k nim aj vy? Predtým, ako sa odhodláte k takému radikálnemu kroku, by ste mali poznať tie správne informácie.

Silikónové prsia a obmedzenia

Väčšina žien sa rozhodne pre silikónové prsia. Prsia po zákroku vyzerajú krásne. Avšak, predsa je to chirurgický zákrok a vyžaduje si aj práceneschopnosť. Často sa nezaobíde bez komplikácií a obmedzovania. Aké problémy môžete očakávať?

 • Bolesti. Niekoľko dní po plastickej operácii trpia ženy bolesťami v oblasti pŕs. Tento stav môže v niektorých prípadoch trvať aj týždeň. Tomuto sa nedá vyhnúť, jedinou možnosťou, ako to prežiť, je brať lieky proti bolesti, čo nie je veľmi priaznivé pre organizmus.
 • Jazvy. Keďže plastika prsníkov je chirurgický zákrok, ostávajú po ňom jazvy. Hojenie týchto jaziev môžete trvať pol roka až rok.
 • Infekcie. Najčastejšie ženy udávajú problémy so zápalmi a infekciami v okolí jaziev, ktoré ostali po zákroku. Často si to vyžaduje aj antibiotickú liečbu.
 • Nosenie elastickej podprsenky. Mesiac až dva sa nosí nie veľmi sexy elastická fixačná podprsenka. Neskôr ju ešte treba nosiť pri športe.
 • Nemožnosť športovať. Ženy, ktoré sú športovo aktívne, nemôžu pokračovať v tomto nasadení tak, ako boli zvyknuté. Takisto nie je vhodné zdvíhanie bremien ani posilňovanie.
 • Výmena implantátov. O tom, že silikónové implantáty treba vymieňať v pravidelných intervaloch, teda približne každých 5-10 rokov, sa veľa nehovorí. Znamená to, že jedny implantáty vám nevydržia celý život. Informujte sa vopred o dĺžke intervalu výmeny silikónov.
 • Obmedzenie sexuálneho styku. Sex po operácii nie je až taká zábava. Treba dávať pozor na prsia, žiadne divoké šantenie a užívanie si nového „prírastku“ na tele, nepripadá do úvahy. Aspoň mesiac. Partner bude musieť počkať.

Zväčšenie vlastným tukom – iné ako silikóny?

Sú ženy, ktoré neznesú myšlienku na to, že sa v ich tele nachádza nejaká chemikália. V tom prípade existuje možnosť dať si ich vyplniť vlastným tukom. V mnohých bodoch je táto metóda lepšia ako prvá. Je to veľmi šetrný zákrok s minimálnou záťažou pre ľudský organizmus. Pri tomto spôsobe zväčšovania pŕs sa dajú zväčšiť prsia o jednu veľkosť. Aké sú rozdiely v porovnaní so silikónmi? 

 • Bezbolestná metóda bez zdĺhavého hojenia. Do bežného života sa môžete vrátiť hneď na ďalší deň.
 • Žiadne rezy ani jazvy. Tuk sa aplikuje v niekoľkých bodoch jemnou kanylkou.
 • Prirodzenejší vzhľad prsníkov. Výsledkom tohto zákroku sú úplne prirodzené a mäkké prsia.
 • Nosenie elastickej podprsenky. Fixáciu je potrebné dodržať aj pri tomto type zväčšenia pŕs.
 • Žiadne chemikálie v tele. Vlastný tuk je predsa len vlastný.
 • Minimálne obmedzenia pri sexe. Plnohodnotný sexuálny život môžete viesť už po 2-3 dňoch po operácii. Tú chvíľu to partner vydrží.

Zväčšenie pŕs bez plastiky

Existuje však aj jednoduchší spôsob, ako môžete získať plnšie a príťažlivejšie prsia. Sú to

tabletky na zväčšenie pŕs BreastEXTRA+. Tabletky obsahujú komplex bylín a prírodných látok, ktoré zabezpečujú rast pŕs, ich spevnenie a ideálne vytvarovanie. Neobsahujú chemikálie, farbivá ani konzervanty, preto sa nemusíte obávať žiadnych vedľajších účinkov. Výživový doplnok neobsahuje ani žiadne hormóny, a teda nespôsobuje priberanie zbytočného tuku. Získajte teda krajšie prsia bez rizikových plastických zákrokov, prirodzenou cestou a bezbolestne.

Ak sa chcete o rôznych metódach zväčšovaní pŕs dozvedieť viac, čítajte tento špecializovaný blog zo sveta krásnych pŕs.

Čítaj celý článok
pr_clanok
21. dec 2017 Čítané 379x

Trápi vás akné? A neviete ako ho zamaskovať? Zoznámte sa s našimi tipmi, ako správne vybrať a aplikovať make-up pre problematickú pleť.

Vedecké štúdie ukazujú, že medzi 12. a 14. rokom života s akné bojuje až neuveriteľných 85 % z nás. Štvrtine osôb trpiacich akné navyše zostávajú jazvičky. Hoci nebolo dokázané žiadne spojenie vzniku akné s užívaním niektorých kozmetických prípravkov, je dôležité venovať zloženiu make-upu náležitú pozornosť. Môžete tým predísť nežiaducemu začervenaniu a podráždeniu pleti.

Príprava pleti so sklonom k akné

Všetko pekne poporiadku. Pred nanesením make-upu je dôležité dôkladne vyčistiť  pleť. Tvár si preto najskôr umyte špeciálnym čistiacim prípravkom určeným pre aknóznu pleť, ktorý by mal v ideálnom prípade obsahovať vysušujúce látky (takzvané adstringenty) ako je kyselina salicylová. Zmatňujúci primer následne pomôže znížiť viditeľnosť pórov a pripraviť pleť na samotnú aplikáciu make-upu. Čistými rukami primer jemne vklepte do pleti a zamerajte sa predovšetkým na oblasť T-zóny. Môžete vyskúšať napríklad denný krém Normaderm od Vichy.

Makeup je k dispozícii v dvoch variantoch. Dermablend je určený na prekrytie pignemtových zmien ako napr. rosacea či vitiligo a Dermablend 3D Correction je ideálny na použitie pri problematickej pleti.

Ako správne nanášať make-up na problematickú pleť?

Aknózna pleť vyžaduje matný finiš, ktorý nezvýrazní plasticity. Preto je nutné zabudnúť na lesklé rozjasňujúce efekty – spoľahlivo vytiahnu všetky nerovnosti a zväčšené póry, rozjasnenie a ligot nie je pre každého. Na samotnú aplikáciu make-upu je najlepšia metóda „stippling“ – precízne vklepávanie. To je veľmi dôležitý rozdiel - žiadny full cover make-up si nemôžeme dovoliť len tak rozotrieť rovnako ako ľahké, priezračné (sheer) make-upy na dobrej pleti. Full cover make-up je jednoducho potrebné vklepať a bezkonkurenčne najlepší výsledok bude s pomocou navlhčenej hubky, beauty blenderu. Je možné tiež použiť špeciálne štetce na make-up, ale skúsenosť ukazuje, že ženám s aknóznou, a teda aj na dotyk citlivou pleťou je aplikácia pomocou jemnej hubky príjemnejšia. Vklepávanie prstom tiež funguje.

Vyberte make-up určený priamo pre váš typ pleti

Make-up Dermablend 3D od Vichy je obohatený o kyselinu salicylovú, ktorá pomáha pleti mať pupienky a maz pod kontrolou. Zároveň má vysoko kryciu schopnosť, ultrazmatňujúci efekt a výdrž až 16  hodín. Vyrovnáva povrch pleti, minimalizuje póry a upokojuje pupienky, zapálenie a začervenanie. Rad Dermablend okrem make-upov obsahuje transparentný fixačný púder odolný voči potu, vode a oteru a korekčnú tyčinku pre maximálne krytie lokálnych nedokonalostí.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. dec 2017 Čítané 4582x

Ideálny počet darčekov sú tri, radí psychologička

Bratislava, 20. decembra 2017 – Hoci do Vianoc zostáva už len sedem dní, veľa ľudí si nákup vianočných darčekov pre svojich najbližších necháva na poslednú chvíľu. Podľa psychológov na vytvorenie nezabudnuteľnej vianočnej atmosféry je dôležitý nielen počet darčekov, ale aj spôsob ich darovania.

„Z psychologického aj ekonomického hľadiska je optimálny počet darčekov pre deti aj dospelých tri. Trojka sa často vyskytuje aj v slovenských rozprávkach. Jeden darček môže byť hlavný, druhý darček môže byť praktický ako napríklad oblečenie a tretí darček môže doplniť ten hlavný – napríklad mejkap pre ženy, druhá hračka pre detičky či technologická novinka pre mužov,“ odporučila psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

Podľa nej je dôležité vytvoriť z darovania darčekov rituál – napríklad darčeky čo najkrajšie zabaliť, aby sa napätie z prekvapenia umocnilo.

„Zákazníci Tesca kupujú na poslednú chvíľu zväčša menšie darčeky, ako sú kozmetické balíčky, drobná elektronika, oblečenie a knihy. Ide o drobné praktické veci, ktoré potešia každého člena rodiny. Hlavný veľký darček si totiž zákazníci zväčša vyberajú aj niekoľko mesiacov vopred. Aj preto sme pre zákazníkov pripravili špeciálnu ponuku – katalóg plný vianočných inšpirácií so zľavami na darčeky kupované aj na poslednú chvíľu,“ uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka spoločnosti Tesco na Slovensku.

Tipy na vianočné darčeky na poslednú chvíľu pre dospelých:

Elegantný hriankovač F&F poteší celú rodinu. Samozrejmosťou je funkcia rozmrazovania a funkcia stop na okamžité zastavenie opekania. Vďaka modernému dizajnu nezaberie veľa priestoru a príprava raňajok bude odteraz zábavou. Cena hriankovača je 17,99 €.

Rodinný darček v podobe 18-dielneho jedálenského setu F&F v červeno-bielom vyhotovení rozjasní nejednu domácnosť.Kompletná súprava obsahuje osem hlbokých tanierov, osem plytkých tanierov a osem misiek.

Cena setu je 27,99 €.

Skvelým darčekom pre dámy je trendy vôňa od Katie Perry. Ak sa k nej pridá parfumovaný sprchový gél, je to dokonalá kombinácia.

Bežné sprchovanie sa premení na zážitok spojeným s kúskom luxusu vďaka kozmetickému setu od Katie Perry.  

Cena kozmetického setu je 8,79 €.

V dnešnej dobe už neplatí, že krása a starosltivosť o svoj vzhľad sa týka iba žien. Aj muži chcú byť upravení a voňaví. S kozmetikou Nivea je to hračka!  Kozmetická súprava prvej pomoci pre pánov je už v predaji. V prípade núdze rozbite a ihneď použite.

Cena kozmetického setu je 13,55 €.

Pánsky sveter v sivej farbe je hitom tejto zimy. Má moderný vzor, ktorý sa dá vhodne skombinovať s pánskymi košeľami, ale i džínsami. Je vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý nie je krčivý a vďaka trendy strihu je vhodný pre mladších a starších pánov.

Cena svetra je 17,99 €.

Darčekom v podobe sladkej maškrty nikdy nič nepokazíte. Siahnite po kvalite! Oriešky v belgickej čokoláde od Tesco FINEST prebudia vaše zmysly. Kvalitné darčekové balenie poteší nejedného labužníka a jeho cena je 7,99 €.

Vianočné darčeky sú v ponuke vo vyše 150 predajniach Tesco na Slovensku a niektoré aj na stránke Online nákupy.

Tesco pôsobí na Slovensku už viac ako 20 rokov. Za ten čas sa stalo synonymom moderného maloobchodu a dlhodobým partnerom slovenských dodávateľov. V súčasnosti Tesco prevádzkuje viac ako 150 obchodov rôznych formátov, 18 čerpacích staníc, ale aj služby Tesco Online Nákupy, Tesco Finančné služby a Tesco Mobile. Po celom Slovensku zamestnáva 10 000 ľudí a je jedným z troch najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine. Je tiež jedným z najväčších maloobchodných inovátorov. Zákazníkom ponúka široký výber privátnych výrobkov pod značkou Tesco Finest či Pravá chuť. Tesco na Slovensku je zároveň jedným z lídrov spoločenskej zodpovednosti a realizuje projekty ako Potravinová zbierka pre ľudí v núdzi alebo grantový program "Vy rozhodujete, my pomáhame".

Čítaj celý článok
pr_clanok
14. dec 2017 Čítané 1152x

Počas nedávneho Svetového dňa predčasne narodených detí si rodiny aj zdravotnícky personál pripomínali každodenný boj o život. Starostlivosť o predčasne narodené deti je náročná a potrebujú pomoc a podporu. Svoje o tom vedia aj hrdí rodičia malého Matúška, ktorý sa narodil v 24. týždni tehotenstva s váhou len 790g. Vďaka tímu lekárov, sestričiek a neziskovým organizáciám ako OZ Malíček, sa týmto detičkám darí dorásť svojich rovesníkov a teraz im môžete pomôcť aj vy!

„Doteraz si pamätám okamih, keď mi gynekológ oznámil, že som tehotná. Ešte krajšie, zistenie bolo, že to nebude jedno dieťatko, ale rovno dve,“ spomína mamička Júlia. „Zo začiatku sme prežívali veľké obavy o to, či chlapci budú zdraví. Predchádzajúce tehotenstvá boli totiž neúspešné a tak naša radosť po absolvovaní vyšetrení narastala.  Konečne som sa začala tešiť, že si budem tehotenstvo užívať a aj túto radostnú novinku okoliu oznámime. Radosť netrvala dlho. Po ôsmych dňoch mi večer odtiekla plodová voda a záchranka ma odviezla na Kramáre, kde som čakala, čo bude s chlapcami a so mnou. Bol vysoký predpoklad, že o deti prídeme. Vtedy som bola v 20 t.t...“

V tú noc, ani nasledujúci deň som neporodila. Počas ďalších týždňov som odrátavala každý jeden deň, aby sme prekročili pomyselnú hranicu 24. týždeň, a naše deti mali aspoň akú takú šancu na prežitie. Zrazu prišiel 24,6 t.t. a chlapcom v brušku prestalo páčiť. V noci mi nastali pôrodné bolesti, no službukonajúci lekár zhodnotil že nejde o kontrakcie. Vďaka môjmu gynekológovi ma previezli na pôrodnicu. Plánovaný presun na Antolskú, kde by chlapci dostali rýchlu a adekvátnu pomoc, sme už nestihli. Takto synčekovia prišli na svet.

Manžel videl, ako ich transportovali na Antolskú, a počas nasledujúcich dní mi nosil ich fotografie. Ale pocit, keď som po prvý krát prišla za nimi bol neopísateľný. Boli takí maličkí, bezbranní a ja šťastná, ale i plná strachu a výčitiek, prečo sa to vlastne stalo. Všetci sme mali v sebe odhodlanie bojovať a hlavne veriť. Odvtedy sme s manželom za chlapcami dochádzali do nemocnice každučký deň. Púšťali sme im hudbu, čítali rozprávky, alebo len tak pri nich sedeli. Po ôsmych dňoch sa však Adamkov zdravotný stav veľmi zhoršil. Sme vďační pani docentke Chovancovej, ktorá s nami v pokoji, v tichosti a láske prežila Adamkov odchod.

Až spätne sme si uvedomili, že po rozlúčke s Adamkom sme pár dní neurobili ani jednu fotku Matúška. Asi sme nemali síl, asi sme sa obávali, čo bude ďalej. Zrazu sme precitli, opäť začali Matúška fotiť, nabrali odhodlanie a bojovali spolu so synčekom proti zdravotným komplikáciám. Ďakujeme všetkým lekárom, sestričkám a špecialistom, ktorý sa starali o Matúškov zdravotný stav. Počas cesty, ktorú sme prechádzali sme prežili celú škálu pocitov. Napriek všetkému však vždy v kútiku duše víťazila a víťazí nádej, odhodlanie a viera, že všetko bude dobré. Aj keď to môže vyznievať ako klišé, osobne je to moja veľmi jednoduchá životná filozofia, ktorá sprevádza môj život.“

Nie každé dieťa má to šťastie, že sa narodí v riadnom termíne. Teraz môžete predčasniatkam uľahčiť štart do života aj vy - z každého nákupu plienok Pampers v sieti 101 Drogerie prispejete 0,50 eur pôrodnici s oddelením pre predčasne narodené deti, ktorá vyhrá v hlasovaní. Vďaka hlasom a spolupráci s OZ Malíček pôrodnice s najvyšším počtom hlasov získajú polohovateľné kreslo, ktoré spríjemní dojčenie mamičkám i bábätkám.  Hlasovať môžete až do 24.12 na stránke www.101drogerie.sk.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. dec 2017 Čítané 397x

Stredisko má naplánované otvorenie nového wellness centra, ktoré bude vystavané pri hoteli Thermal.  Predpokladaným termínom otvorenia je koniec januára budúceho roka. Sprístupnené budú tri bazény, jedna vírivka s exkluzívnym výhľadom na Ostrihomskú baziliku, saunový svet s parnou, fínskou a infra saunou. 

Takisto zážitkové sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou, soľná kabína a salónik na masáže. V jeho areáli nájdu návštevníci bazény napustené kvalitnou termálnou vodou. Počas zimy má rezort štandardne k dispozícii krytú plaváreň a dva bazény - Vonkajší sedací a Ochladzovací a vírivku s hydromasážou. Vonkajší sedací bazén dosahuje až 36°C. Dĺžka plaveckého bazéna je 25 m a teplota vody dosahuje príjemných 30 - 32°C. V areáli sú počas zimy v ponuke kozmetické služby. Ich súčasťou sú rôzne skrášľovacie úkony.

Zimná turistická sezóna bude trvať do konca jari. Za celodenný vstup do nového Wellness centra zaplatíte 12 Eur. Otvorený bude v čase od 12.00 do 21.00 hod. 

Viac informácií nájdete na www.vadas.sk

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. dec 2017 Čítané 167x
Túžite po bábätku a stále sa nedarí? Snažíte sa a snažíte a tehotenský test je vždy negatívny? Možno nie je chyba vo vás. Niekedy stačí malá pomoc smerom k partnerovi. Mnohí muži si to nepriznajú, no v posteli by chceli vydržať dlhšie. Tí nesebeckí aj kvôli partnerke a jej potrebám. Špeciálne ak sa snažíte o počatie, je dôležité, aby váš muž dosiahol kvalitnú erekciu.

Keď ste už skúsili všetko...

Výskumy hovoria o tom, že ak má žena do 35 rokov, deväť z desiatich dvojíc dokáže prirodzene počať dieťa v priebehu jedného roka pravidelného nechráneného sexu. Keď ste teda obaja zdraví, je zbytočné chodiť k lekárovi skôr ako po roku snaženia.

Ak „snažilkovanie“ trvá dlhšiu dobu, je to pre väčšinu párov frustrujúce. Zo žien sa postupne stávajú nervózne kôpky nešťastia. Preto sa všemožnými spôsobmi snažia zistiť, kde je problém a následne hľadať riešenie.

Rátanie plodných a neplodných dní či dopovanie sa hormónmi je zbytočné, ak chýba zdravý základ. Tým je silná erekcia vášho partnera. Príroda to múdro zariadila tak, že iba pevný penis, teda penis v stave erekcie, je schopný vniknúť dostatočne blízko ku krčku maternice a jeho spermie môžu následne oplodniť uvoľnené vajíčko. Bez tejto akcie by sa ľudia jednoducho nemohli rozmnožovať.

Medzi najčastejšie príčiny problémov s erekciou pritom patria:

 • vek nad 50 rokov - to je pomyselná hranica, kedy problémy s erekciou začínajú
 • zdravotné problémy - najmä zanesené cievy, diabetes, rôzne psychické problémy a iné
 • pravidelné užívanie liekov a hormonálna liečba
 • pestovanie zlozvykov - najmä fajčenie, nadmerné pitie alkoholu, užívanie drog a pod.
 • všeobecne nezdravý životný štýl a sedavý spôsob života s minimom pohybu a športu

Pravdepodobne ste už skúšali známe modré tabletky, všelijaké babské recepty a zaručené triky známych, ktorí radia, ako sa to podarilo im. Čo však platí u iných, nemusí pomôcť aj vám. Zamerajte sa preto na vedecky overené fakty a stavte na istotu s koncentrovanými prírodnými látkami, ktoré pomôžu penis vášho partnera dostatočne prekrviť. Len tak totiž dosiahne intenzívnu erekciu a zvýšite si spoločné šance na otehotnenie.

Čo potrebujete?

Naháňačka za bábätkom nemusí byť taká fuška, ako sa na prvý pohľad zdá. Riešenie môže byť celkom jednoduché. Zožeňte si tabletky na erekciu Erexan. Tento prípravok prirodzenou cestou pomôže nielen skvalitniť erekciu, čím zväčší a predĺži mužský penis, ale zároveň umocní zážitok z každého milovania.

Jeho zloženie predstavuje unikátnu receptúru kombinujúcu účinné aminokyseliny s rastlinnými koncentrátmi. Najväčšie zastúpenie v ňom má aminokyselina L-arginín, ktorá zabezpečí dostatočné prekrvenie penisu vášho partnera a zlepší produkciu a kvalitu jeho spermií. Priamo tak ovplyvňuje mužskú potenciu. Ruka v ruke s ním pracuje látka L–citrulín. Ten zabezpečuje stabilnú hladinu L-arginínu v bunkách, vďaka čomu penis vydrží stoporený dlhú dobu. Nielenže teda znásobíte svoje možnosti v honbe za vysnívaným dieťatkom, ale si aj dlhšie môžete užiť milostné radovánky. Veď sex má byť predovšetkým zábava. Určite by sa nemal stať len prostriedkom na splodenie potomka.

Krátkej a slabej erekcii dáte zbohom aj vďaka extraktu z rastliny MACA, ktorá sa okrem iného využíva aj pri riešení problémov s prostatou, s nedostatočnou tvorbou spermií, impotenciou alebo slabou erekciou.

Nekonečnému čakaniu na tehotenské bruško teda už odzvonilo. Riešenie máte na dosah v podobe prírody.
Čítaj celý článok
pr_clanok
7. dec 2017 Čítané 114x

Vianočná večera bez námahy, relax v prekrásnom wellness, prekvapenie pre najmenších. Užite si sviatočnú pohodu na Táľoch v rozprávkovom prostredí zasnežených hôr. Objavte očarujúci Mezonet s krbom a doprajte najbližším Vianoce, na ktoré nezabudnú.

Čoraz viac rodín vymieňa tradičný sviatočný zhon za vianočnú pohodou v hoteli. Len za posledných 5 rokov sa v Hoteli Partizán**** počas Vianoc vystriedalo viac ako 500 hostí a záujem o vianočný pobyt každoročne stúpa. Viete prečo to tak je?

Žiadny zhon, len oddych

Aj keď štedrovečerná večera strávená v teple domova patrí k najočakávanejším momentom roka, nákupy, pečenie, príprava niekoľkých chodov a k tomu slávnostné prestieranie so sebou prinášajú istú dávku stresu. V hoteli Partizán****sa o všetko postaráme za vás. Nedáte dopustiť na tradičné slovenské špeciality? Vianočné hotelové menu sme prispôsobili tak, aby si prišiel každý na svoje. Tešiť sa preto môžete na všetky obľúbené pokrmy ako vianočná kapustnica, makové opekance, zemiakový šalát či ryba, pripravená na rôzne spôsoby.

Doprajte vašim deťom rozprávkové Vianoce

Zima nás síce tento rok prekvapila o čosi skôr, nie vždy sa však všetkým podarí vychutnať si ozajstné biele Vianoce. Na Táľoch sa môžete spoľahnúť, že sa vaše deti do sýtosti vyšantia v čerstvo napadanom snehu. Aby sme vám dopriali tú pravú sviatočnú atmosféru, pri príchode na vianočnú večeru vás privíta Santa s pomocníkmi a deti si z vreca vyberú svoj prvý vianočný darček. Večerou vás budú sprevádzať vianočné koledy a mysleli sme dokonca aj na všetkých dospelých, ktorí si počas sviatkov nájdu na svojich izbách milý partizánsky darček :blush:

Pohoda počas Vianoc v podaní Hotela Partizán****

Lyžovačka na prvý sviatok vianočný, oddych vo wellnesse po dni plnom zážitkov, zatiaľ čo si vaše deti užívajú hry a zábavu s animátormi a večerné posedenie pri drinku. Znie to ako vysnívané vianočné sviatky? Aj tak podobne trávia Vianoce rodiny v Hoteli Partizán****. Zarezervujte si vianočný pobyt už dnes a užite si sviatky plné pokoja, radosti a oddychu.

Náš tip:

Snívate o rozprávkových Vianociach, strávených pri teple praskajúceho krbu? Potom sa vám určite zapáči náš Mezonet s krbom. Výhodou sú 4 pevné lôžka a dve oddelené spálne, pre čo najväčšie rodinné pohodlie.

Tešíme sa na Vašu návštevu,

rodina Kičová s tímom spolupracovníkov

Čítaj celý článok
pr_clanok
27. nov 2017 Čítané 286x

Medvedík Paddington sa po prvýkrát predstavil čitateľom v roku 1958 v knihe anglického spisovateľa Michaela Bonda. Potom nasledovalo ďalších 20 príbehov, z ktorých sa po celom svete predalo viac ako 35 miliónov výtlačkov a boli preložené do viac ako 40 jazykov. Rovnaký úspech zaznamenalo aj filmové spracovanie. V roku 2014 mal premiéru celovečerný film, ktorý okamžite očaril divákov všetkých vekových kategórií. Okrem toho získal niekoľko nominácií na cenu BAFTA a v celosvetovom meradle zarobil 250 miliónov dolárov. Stal sa historicky najúspešnejším rodinným filmom, ktorý nevznikol v americkej produkcii.

 Na konci prvého filmu sa diváci rozlúčili s Paddingtonom, ktorý našiel svoje šťastie v podkrovnej izbičke u rodiny Brownovcov a zavŕšil svoje prvé dobrodružstvo veľkou guľovačkou v zasneženom parku Windsor Gardens.  Po 3 rokoch si malý medvedík si stále spokojne nažíva u svojej novej rodiny. Medzičasom sa s neho stal obľúbený člen miestnej komunity, ktorý všade so sebou nosí  dobrú náladu a marmeládu. Keďže jeho milovaná teta Lucy onedlho oslávi sté narodeniny, Paddigton sa začne obzerať po nejakom vhodnom darčeku. Pri svojich potulkách mestom objaví v antikvariáte starého pána Grubera nádhernú rozkladaciu knižku. Je však príliš drahá, a preto sa Paddington rozhodne zarobiť by sa na ňu príležitostnými brigádami. Lenže medzičasom knižku niekto ukradne, podozrenie padne na Paddingtona a Brownovci musia odhaliť pravého vinníka, z ktorého sa vykľuje majster masiek a premien.

V prvom filme si hlavnú zápornú postavu, cynickú Millicent Clyde, ktorá chcela Paddingtona chytiť, zabiť, vypchať a vystavovať v Prírodovedeckom múzeu, zahrala Nicole Kidman. Režisér Paul King zvažoval niekoľko možností, čím by sa mohol ďalší zloduch živiť,  až sa napokon rozhodol pre alternatívu, ktorú sčasti rozpracoval už v prvom filme. A tak sa zrodil Phoenix Buchanan, bývalý slávny herec, ktorý sa teraz živí tým, že nakrúca reklamy na psie granule a prestriháva pásky pri otváraní miestnych nákupných centier. Táto postava sa od začiatku volala jednoducho Hugh, pretože King od prvého okamihu vedel, koho chce obsadiť. „Napísal som Hughovi list, v ktorom som mu vysvetlil, že sme mu to ušili na mieru, a on to zobral s humorom,“ hovorí King. „Má úžasný komický talent a dokonale pozná všetky absurdity svojej vlastnej profesie.“

K pôvodnej hviezdnej hereckej zostave Hugh Bonneville, Sally Hawkins, Julie Walters, Jim Broadbent, Peter Capaldi, Madeleine Harris, Samuel Joslin, Ben Whishaw, ktorý nahovoril Paddingtona a Imelda Staunton, ktorá prepožičala hlas tete Lucy, sa v novom filme pridali ďalší skvelí herci Hugh Grant a Brendan Gleeson. Rodinný film PADDINGTON 2 sa v slovenských kinách premieta od 30. novembra so slovenským dabingom.

Čítaj celý článok
pr_clanok
22. nov 2017 Čítané 455x

Najväčšia zľavová akcia je tu a prináša so sebou mega zľavy. Chcete vedieť, kde sa naozaj oplatí nakupovať a ako ušetriť ešte viac? Tak potom rozhodne čítajte až do konca. Špeciálne pre Vás sme totiž pripravili zoznam obchodov, v ktorých nakúpite najvýhodnejšie.

Chcete ušetriť ešte viac?

Tento rok zavíta Black Friday do našich končín 24.11. a potrvá do 27. novembra. Na nákupy máte teda štyri dni, ktoré určite využite naplno. Ceny vo vašich obľúbených obchodoch budú totiž rekordne nízke a to je ten správny čas, kedy by ste sa mali vrhnúť na poriadne vianočné nákupy! Ale poďme sa na to pozrieť pekne postupne.

4 kroky k efektívnejšiemu nakupovaniu

Ešte skôr, ako sa necháte pohltiť tornádom zliav, prečítajte si zopár užitočných rád, vďaka ktorým ušetríte nielen drahocenný čas, ale aj peniaze. Základom úspechu je precízna príprava.

1. Hneď na úvod si pospomínajte na ľudí, ktorých chcete obdarovať. Nezáleží na tom, či si ho naťukáte do mobilu alebo spíšete do diára, ale urobte to. Nechcete predsa na niekoho zabudnúť, no nie?

2. Teraz, keď už máte zoznam kompletný, prichádza čas na to, aby ste sa zamysleli nad samotným darčekom. Hoci sa medzi vašimi blízkymi isto nájdu aj takí, ktorí vám ochotne spíšu celý zoznam prianí, nespoliehajte sa na to.  Zabudnite na ponožky či pyžamá a obdarujte svojich najbližších originálnym darčekom.

3. Tak, keď máme oba zoznamy napísané, je čas vydať sa na prieskum. Nebojte sa, nemusíte nikam chodiť. Pohodlne sa usaďte a prehliadnite si ponuku e-shopov, v ktorých sa daný tovar nachádza. Vyberajte, porovnávajte – v mnohých obchodoch siahajú zľavy až do výšky – 80%. Získate tak prehľad o tom, koľko vás vaše vianočné nakupovanie bude stáť a kedy sa oplatí nakupovať.

4. Na záver ešte jedna dôležitá rada – stanovte si výšku rozpočtu a držte sa ho!

Tip od nás:Pokiaľ chcete, aby boli vaše nákupy ešte výhodnejšie, rozhodne navštívte portál Vašekupóny.sk, kde okrem zoznamu e-shopov zapojených do zľavovej akcie Black Friday, nájdete aj ďalšie skvelé zľavy, vďaka ktorým ušetríte ešte viac.

Na čo sa môžete tešiť?

Tak ako vlani, aj tento rok sa do akcie prihlásili desiatky populárnych e-shopov, poďme sa spolu pozrieť na to, ktoré to sú.

Nákup elektroniky patrí počas dní Black friday určite medzi ten najvyhľadávanejší. Koniec koncov, niet sa ani čomu diviť, nejde predsa o zrovna lacnú záležitosť. Ak hľadáte kvalitné malé alebo veľké spotrebiče, televízor, notebook či mobil a nechcete za neho utratiť more peňazí, určite vás potešia zľavy v e-shopoch ako Alza, Andreashop, TPD, Mobelego či Okay.

Nákup si však rozhodne nenechávajte na poslednú chvíľu. Mnohé e-shopy ponúkajú zľavy len do výpredaja zásob. Na skvelé akcie nepochybne natrafíte aj v populárnych obchodných domoch. Hej, Market24, Feedo, Bonatex či Bambino ponúkajú naozaj takmer všetko od elektroniky až po oblečenie.

Čierny piatok je výborným obdobím práve aj na nákup nábytku alebo iných bytových doplnkov, ktoré vyčarujú z vášho príbytku domov.

No a v zozname samozrejme nechýbajú ani obchody s módou, kozmetikou a šperkami. Veď napokon, nakupujú najmä ženy, tak prečo by mal tento sortiment chýbať. V ponuke nájdete napríklad obchody ako Answear, Baťa, Bilboo, Bigbrands, Bonprox, Cellbes, Deichmann, Elnino, Manstyle, Nahodsa, Notino, Spartoo, Sizeer, Zoot, Timestore, Najzlato alebo MojeHodinky a ešte mnoho ďalších. Pre väčší prehľad si nezabudnite prezrieť celú ponuku, takáto príležitosť sa tak skoro opakovať nebude.

Čítaj celý článok
pr_clanok
20. nov 2017 Čítané 450x

Alergici to v živote nemajú ľahké. Ich citlivá pokožka vyžaduje tiež dôkladný výber pracích prostriedkov, ktoré neobsahujú dráždivé látky. Pracie prostriedky pre alergikov nájdete aj ponuke kvalitných výrobkov z Rakúska.

Hygienický gél na pranie Impresan

Impresan - hygienický gél na pranie pre alergikov neobsahuje žiadne farbivá a parfémy, a je teda vhodný nielen pre algergikov, ale aj pre deti a pranie oblečenia, ktoré má priamy kontakt s pokožkou (spodné prádlo, nočné prádlo, ponožky a p.). Prostriedok odstráni až 99,9 % baktérií, plesní a vírusov a chráni bielizeň pred infikovaním baktériami a kožnými hubami pri spoločnom praní. Hygienický prací gél je hodný pre pranie do 60°. Výrobok je dermatologicky testovaný.

Gél na pranie Persil Sensitive

Persil Sensitív Gél - gél na pranie je určený pre citlivú pokožku. Chráni ju a je dobre znášaný alergikmi. Obsahuje špeciálne vyvinuté parfumy, ktoré sú pokožkou dobre znášané. Ponúka vysokú účinnosť prania už od 20 ˚C až do 95 ˚C tak pre bielu, ako aj farebnú bielizeň. Gél na pranie Persil Sensitive je k dispozícii v rôznych veľkostiach - na 30 praní, 50 praní či dokonca 60 praní. Výrobok je dermatologicky testovaný.

Aviváž Silan Sensitive

Silan Sensitive aviváž chráni pokožku a je vhodná pre alergikov. Aviváž zabezpečí dokonale hebkú bielizeň a príjemnú sviežu vôňu, chráni jej vlákna. Uľahčuje žehlenie, a zároveň zabraňuje praskaniu a lepeniu. Prostriedok bol skúmaný a testovaný Európskou nadáciou pre výskum alergií. Aviváž Silan Sensitive je k dispozícii v 1,5-litrovom balení na 42 praní alebo XXL 3-litrovom balení, ktorý vystačí až na 100 praní.

Bio Aviváž Frosch - mandľové mlieko

Frosch Bio Aviváž - mandľové mlieko s extraktami z madlí znižuje vďaka starostlivo vybraným aromatickým látkam riziko podráždenia pokožky. Chráni textilné vlákna na prírodnej báze a je vhodná pre všetky druhy textílií. Udržiava prirodzenú priedušnosť bielizne, čím sa stáva príjemnou na dotyk a nosenie. Aviváž je dermatologicky testovaná, hypoalergénna a bez farbív.

Antibakteriálny gél na pranie Detol

Detol - antibakteriálny gél na pranie bez parfému je hygienický gél, ktorý spoľahlivo ničí až 99,9 % baktérií. Účinkuje na vírusy a baktérie spôsobujúce chrípkové, respiračné a hnačkové ochorenia, ochorenia močových ciest, infekcie rán a ochorenia kože. Je tiež účinný v boji proti plesniam. Preto je vhodný nielen pre pacientov, ale aj alergikov a pre deti. Gél dezinfikuje už pri nízkych teplotách od 20 ° C. Je vhodný tak na ručné pranie, ako aj pranie v práčke. Prostriedok je dermatologicky testovaný.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. nov 2017 Čítané 1373x

Byť pracujúcou mamou a zároveň sa stíhať venovať naplno deťom je odvážne rozhodnutie. Až 76 % populácie si podľa prieskumov myslí, že mamičky majú ťažkosti zladiť kariéru s rodinným životom. Zároveň rovnaké percento uvádza, že tehotné ženy a matky sú na trhu práce znevýhodňované. Vyber si preto prácu, ktorá tieto štatistiky zlepšuje a neoberie ťa o čas s rodinou.

Klasický pracovný čas od 8:00 h do 17:00 h príliš neladí s harmonogramom, ktorý si vyžadujú deti a rodina. Do školy, zo školy, na krúžky, nakúpiť, navariť, upratať, domáce úlohy a aj trošku zábavy sa snažíme vtesnať do rozlietaného týždňa. A ešte nebodaj zavíta choroba alebo veľký projekt v práci. Dá sa to aj inak.

V poisťovni Generali majú mamičky dvere otvorené. Vieme totiž, že majú výborné organizačné a komunikačné schopnosti, sú pracovité, záleží im na klientoch a snažia sa hľadať rýchle a inteligentné riešenia. Taktiež si uvedomujeme, že potrebujú časovú flexibilitu a príjem, ktorý pokryje zvýšené náklady, ktoré jednoducho pri deťoch sú. Preto je práca obchodnej konzultantky pre ne ako stvorená!

O čom je táto práca?

Práca obchodnej konzultantky u nás už dávno nie je o chodení od dverí k dverám s kufríkom plným papierov, mimo kolektívu, bez zázemia a o neistom príjme. V Generali sa snažíme rúcať mýty o práci „poisťováka“ a našich vyše 500 obchodných konzultantov pracuje v digitálnom prostredí s modernými aplikáciami, plánujú si prácu a pracovný čas podľa seba, no zároveň majú zázemie a podporu silnej spoločnosti. Len z centrály ich podporuje 41 ľudí a v regiónoch až 50 manažérov obchodných skupín. A na rýchlu voľbu v telefóne si pokojne môžu nastaviť našich trénerov vzdelávania, ktorí sú tu pre nich.  

Čo ako mamička oceníš?

 • Môžeš si zladiť prácu s rodinou vďaka flexibilnej pracovnej dobe a variabilnému miestu práce.
  • Sama si plánuješ pracovný čas tak, aby si stihla vyzdvihnúť deti zo škôlky, zaviesť ich na krúžky alebo venovať sa sama sebe.
  • Potrebuješ ostať doma s chorým dieťatkom? Žiadny problém, plnohodnotne vieš pracovať aj z domu vďaka našim moderným digitálnym systémom.
  • Môžeš pracovať na pobočke alebo v teréne, napríklad aj v tvojej obľúbenej kaviarni. Záleží len na tebe.

 • Výška tvojho príjmu je neobmedzená, zarábaš podľa vlastnej šikovnosti. Priemerný mesačný príjem obchodného konzultanta u nás je 1 287 €.
  • Na začiatok dostaneš fixné štartovacie odmeny mesačne od 300 € až do 1 000 €.
  • Poskytneme ti databázy klientov na zobchodovanie.
  • A ešte aj môžeš získať extra príspevok, tzv. Mamičkovskú superprovíziu vo výške až 10 % z produkcie.

 • Tvoje vzdelávanie platíme my a organizujeme ho buď online, alebo tak, aby si nemusela cestovať od rodiny. Navyše, u nás je budovanie kariéry transparentné a dopredu vieš, kam sa môžeš dostať, čo získaš a čo preto musíš urobiť. Preto nič nebráni tvojej sebarealizácii aj popri deťoch.

 • V Generali s hrdosťou budujeme komunitu mamičiek, v ktorej ťa radi privítame.
  • Organizujeme motivačné súťaže a ceny pre mamičky.
  • Vytvárame detské kútiky v mieste pracoviska.
  • A stále prichádzame s novinkami!

Práve teraz rozširujeme našu mamičkovskú komunitu obchodných konzultantiek. Zisti viac na www.prijemnepondelky.sk, kde o svojej práci hovoria naši skutoční obchodníci, ktorí sa na pondelky tešia rovnako, ako na piatky.

Čítaj celý článok
pr_clanok
13. nov 2017 Čítané 285x

Stačí jeden pohľad do kalendára a je to jasné. Najkrajšie sviatky roka klopú opäť na dvere. Aký by to však bol predvianočný čas bez Mikuláša, ktorý so sebou prináša veľa sladkých prekvapení? FINAL-CD má pre vás tip, kde tohto sympaťáka s bielou bradou zaručene stretnete. A nielen to. Na vlastné oči uvidíte, čo ste ešte nikdy nevideli.

V bratislavskej mestskej časti Petržalka totiž Mikuláš PRILETÍ priamo z neba!

Už o pár týždňov zasadneme za sviatočne prestretý štedrovečerný stôl, obdarujeme svojich blízkych a potešíme sa v kruhu najbližších. Ako si však čakanie na najkrajší večer v roku skrátiť? Máme pre vás vskutku originálny tip. FINAL-CD vás pozýva privítať Mikuláša, ktorý za vami doslova priletí z oblohy. Na dostihovú dráhu v Petržalke totiž zoskočí z lietadla. A nebude sám. Spolu s ním z neba priletia aj jeho veční spoločníci, anjeli a čerti. Kedy sa toto nevídané predvianočné divadlo uskutoční? V sobotu 2. decembra 2017. Či ste malí alebo veľkí, sem jednoducho musíte prísť!

O bohatý program bude postarané už od začiatku. Všetko to vypukne o 13:00 ukážkami práce hasičov a záchranárov, ale aj vozením sa na koníkoch alebo čertovskou cestou, ktorej sa však deti nemusia vôbec báť. Naopak. O ich zábavu sa postarajú malí čerti z čertovskej škôlky, ktorí budú čakať na zábavných stanovištiach, pričom na ich konci deti dostanú malý darček. O 14:00 na vás čaká koncert populárnej skupiny pre deti PACI PAC ako aj ďalšie atrakcie, nealko punč, teplý čaj na zahriatie a mikulášske balíčky pre deti zdarma. Po 15:30 sa už oči všetkých (nielen) detí budú pozorne upierať na oblohu, odkiaľ priletí samotný Mikuláš aj so svojimi pomocníkmi. Podujatím Vás bude sprevádzať moderátor Slavo Jurko.

Mikuláš, pravdaže, nezabudne rozdať darčeky a so všetkými deťmi sa odfotiť.

Tak čo, už viete, kde odštartujete tohtoročný advent? Nezabudnite, tešíme sa na vás 2. decembra na Závodisku, š. p., Starohájska 29 (dostihová dráha, Petržalka). Vstupné je len jeden úsmev.

Viac sa dozviete na www.finalcd.sk/mikulas

Čítaj celý článok
pr_clanok
3. nov 2017 Čítané 1354x

Prečo vás trápia čierne a biele bodky alebo vyrážky? Porozumejte spúšťacím faktorom a zlepšite stav svojej problematickej pleti.

Existuje veľa spôsobov, ako liečiť vyrážky a prejavy zápalu pleti. Účinným spôsobom boja s akné je aj prevencia: pokúste sa vyhnúť rizikovým faktorom. Pozrite sa s nami na niekoľko hlavných príčin vzniku akné a položte si ruku na srdce: čo môžete pre svoju pleť robiť lepšie?

1. Nevhodná starostlivosť o pleť

Nešetrné čistiace pleťové prípravky na báze mydla a príliš horúca voda môžu narušiť prirodzenú rovnováhu pokožky. Pleť si čistite ráno aj večer. Pred spaním nezabudnite dôkladne odstrániť všetok make-up. Dôkladné čistenie a pravidelná starostlivosť prípravkami so špeciálnym zložením pre problematickú pleť a akné vám pomôžu dostať problematickú pleť pod kontrolu. Vyskúšajte prípravky z kozmetického radu Eucerin DermoPure, pri ktorých bolo klinicky dokázané, že redukujú počet vyrážok, upokojujú podráždenie pleti a zabraňujú vzniku nových nedokonalostí. Rad zahŕňa ako prípravky na čistenie pleti, tak aj ošetrujúce krémy.

2. Strava

Výskumy o vplyve stravy na akné sú často kontroverzné, väčšina vedcov sa však zhodne na tom, že potraviny s vysokým glykemickým indexom a mliečne výrobky môžu pri problematickej pleti spôsobiť vzplanutie príznakov. Dbajte na zdravú a vyváženú stravu. Veďte si „kožný denníček“ o všetkom, čo jete a čo mohlo spustiť výsyp kožných vyrážok a akné.

3. Stres

Stres naše telo núti k vyššej produkcii inzulínu. Ten stimuluje androgénne (mužské) hormóny, ktoré následne podporujú seboreu (zvýšenú produkciu kožného mazu) a hyperkeratózu (nadmernú produkciu kožných buniek, čo spôsobuje upchávanie mazových žliaz). To sú kľúčové fázy vývoja vyrážok. Nepodceňujte odpočinok a nájdite spôsob, ako sa uvoľniť. Cvičenie vám pomôže udržať telo v dobrej kondícii.

4. Fajčenie

Fajčenie spôsobuje zhoršenie stavu akné tým, že pleť vystavuje oxidačnému stresu a mení zloženie kožného mazu. Prestaňte fajčiť, alebo sa aspoň pokúste znížiť spotrebu nikotínu.

5. Mechanické dráždenie

Akné v dôsledku trenia vzniká, keď príliš obtiahnuté oblečenie zadržiava pot na koži. Podráždenie spôsobené potom má za následok zvýšenú tvorbu mazu a vznik vyrážok. Pokúste sa osprchovať vždy čo najskôr po športovej aktivite. Noste skôr bavlnené oblečenie, než umelé vlákna. Nechytajte si tvár rukami a pravidelne čistite svoj mobil, perte posteľnú bielizeň a uteráky, aby sa počet baktérii udržal na minime.  

Ak vás zaujíma detailnejšie, ako vlastne dochádza k vývoju čiernych a bielych bodiek a vyrážok, prečítajte si tento článok.

Čítaj celý článok
pr_clanok
16. okt 2017 Čítané 315x

Značka Bupi prináša pre všetky mamičky novú, extra jemnú starostlivosť o pokožku, s blahodárnym účinkom vzácnych prírodných olejov, ktorá bude vašu pokožku rozmaznávať.

Prírodné oleje majú v kozmetickom priemysle svoje miesto od nepamäti. Dnes sa záujem o nich zvyšuje a stávajú sa dôležitou súčasťou každodennej starostlivosti o pokožku. Pomaly vytláčajú z trhu chemické produkty a zložky, ktoré výrobcovia kozmetiky získavajú spracovaním ropy a ktoré pokožke škodia.

Prírodné oleje sú darom prírody. Pokožka vďaka nim začne fungovať prirodzene, a jej vzhľad sa výrazne zlepší.  Oleje dokážu pleť osviežiť, vyhladiť, hydratovať, napnúť aj ochrániť pred nepriaznivým počasím. Sú preto nazývané aj „tekutým zlatom“.

Prečo sú také výnimočné?

 • Rastlinné oleje obsahujú množstvo vitamínov, minerálnych látok a nenasýtených mastných kyselín.

 • Vďaka tomuto zloženiu majú prirodzený ochranný faktor a pokožku chránia pred poškodením či predčasným starnutím.

 • Oleje vynikajúco regenerujú, vyživujú a liečia pokožku celého tela.

 • Ľudská pokožka ich vie ľahko vstrebať, pretože sa podobajú kožnému tuku.

TOP 5 prírodných olejov pre krásu pokožky:

Jojobový olej

Jojobový olej je jedným z najcennejších olejov využívaných v kozmetických procedúrach. Vynikajúco preniká cez kožu až k spodným vrstvám pokožky a intenzívne ju regeneruje zvnútra. Vašu pokožku vyhladí, ošetrí aj hydratuje.

Makadámiový olej

Je veľmi cenným a účinným olejom. Je známy ako silný antioxidant, ktorý bráni poškodeniu bunkových membrán. Vďaka spojeniu zinku a nenasýtených mastných kyselín je vynikajúcim prostriedkom na zjemnenie a zvláčnenie pokožky. Udržuje ju hebkú, pružnú a mimoriadne elastickú.

Kokosový olej

Je to všestranne využiteľný olej, používa sa v kuchyni, ale aj ako kozmetický prípravok na pokožku, pleť, nechty či vlasy. Bezo zvyšku sa vstrebáva hlboko do pokožky, priamo do bunkovej štruktúry spájajúcich tkanív, je preto vysoko efektívny pri jej regenerácii a pri odstraňovaní vrások alebo strií.

Mandľový olej

Mandľový olej pokožku regeneruje a ak je treba, tak aj upokojuje. Dodáva jej vláčnosť a hebkosť. Ideálny je na strie a popraskania pokožky. Vynikajúco pôsobí aj proti škodlivým vplyvom prostredia a preventívne bojuje proti tvorbe vrások.

Slnečnicový olej

Vysoké množstvo významných vyživujúcich látok a mastných kyselín pomáha pokožke udržiavať jej hydratáciu. Ochraňuje pokožku pred predčasným starnutím, zvyšuje produkciu kolagénu a elastínu, čím redukuje vrásky a vyhladzuje nerovnomernú pokožku.

A ešte jeden bonus v podobe Nechtíkového oleja:

Nechtíkový olej

Má pozoruhodné hojivé účinky a výrazné protizápalové a regeneračné účinky. Ukľudňuje a zvláčňuje veľmi citlivú a popraskanú pokožku. Vhodný je na akékoľvek jazvy, popáleniny a strie. Podporuje regeneráciu a tvorbu nových buniek.

Všetky tieto vzácne prírodné oleje nájdete v novej rade výrobkov Bupi mami.

Buďte prirodzene krásna s Bupi mami.

Čítaj celý článok
Strana
z 11
Predošlá Strana
z 11
Ďalšia