Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pr_clanok
8. jún 2021
1496 

Bradavice ku krásnemu telu v lete nepatria. Ako na ne?

Kde na vás a vaše deti v lete najčastejšie striehnu a ako sa ich šetrne a efektívne zbaviť v pohodlí domova?

Bradavice sú nepekné, a hlavne často bolestivé výrastky na koži. Najčastejšie sa vyskytujú na rukách a nohách, ale môžu sa objavovať napríklad aj na tvári. Sú nákazlivé a prenášajú sa priamo, aj nepriamo. Za nepriame nakazenie môže dlhý inkubačný čas, ktorý trvá aj niekoľko mesiacov. Stačí malá odrenina či drobné poranenie na koži a bradavica je na svete. 

Kde na vás bradavice v lete striehnu?

Medzi najčastejšie lokality patria kúpaliská, šatne, sprchy, ale môžu to byť aj detské ihriská alebo verejná doprava. Stačí, aby si dieťa oškrelo chodidlo pri hraní a  bosé prešlo okolo bazéna, kde pred pár minútami chodilo desiatky ľudí. Rovnakou situáciou je, keď po cvičení použijete verejnú sprchu. 

Predchádzať bradaviciam na nohách môžete nosením šľapiek alebo žabiek. Ale napríklad ruky v lete neuchránite. Stavím sa, že nosenie rukavíc bude to posledné, čo by ste v horúcom lete vy či vaše dieťa ocenili. 

Čo robiť, keď sa bradavica objaví?

Ak zistíte, že máte vy alebo vaše dieťa bradavicu, je potrebné to čo najskôr riešiť. Ako sme písali vyššie, bradavica je nákazlivá. Stačí obyčajné podanie ruky alebo požičanie topánok či uteráku a už sa môže „tešiť“ celá rodina. Nehovoriac o tom, že čím je bradavica väčšia, tým je aj bolestivejšia. Najmä ak sa objaví na prstoch alebo chodidle. A čo viac, skutočne nie je pekná na pohľad. Často tiež prekáža pri bežných činnostiach. 

Ak sa pýtate,  či s bradavicou musíte ísť k lekárovi, upokojíme vás. Poradíte si s ňou aj v pohodlí vášho domova.   Stačí zájsť do lekárne pre vhodné prípravky. 

 

KRYOTERAPIA – šetrné ošetrenie aj pre deti

Metóda zmrazenia (kryoterapia) patrí medzi najobľúbenejší a najefektívnejší spôsob ošetrenia. Zdravotnícka pomôcka URGO Bradavice je pripravená na okamžité použitie.  Nemusíte sa  trápiť so žiadnym nastavovaním. Samotná aplikácia je veľmi jednoduchá. Stačí len priložiť a stlačiť uvoľňujúci sa aerosól. Týmto je  kryoterapia ideálna na domáce použitie. 

Najviac ho ocenia tí citlivejší, ale aj rodičia malých detí. Ponúka totiž bezpečný systém aplikácie.   Kryoterapia od URGA pôsobí na bradavicu postupne a nie je bolestivá. Špeciálny aplikátor priľne presne na bradavicu, aby nedošlo k popáleniu okolitej zdravej kože. Kryoterapia zmrazí bradavicu až k jej jadru. Tá okamžite začne odumierať a začne ju nahrádzať zdravá koža.  Pred prvou  aplikáciou si pozorne prečítajte návod na použitie. 

PERO – na odolné bradavice

Na ošetrenie odolných  bradavíc na rukách a nohách sa osvedčila kyselina trichlóroctová. Na bezpečnú aplikáciu ponúka URGO ošetrenie s aplikátorom na ich bezpečné odstránenie. URGO Pero na odolné bradavice je zdravotnícka pomôcka so špeciálnym hrotom na aplikátore a modrým gélom, vďaka ktorému bezpečne rozpoznáte, kam ste prípravok naniesli. Vyhnete sa tak zbytočnému popáleniu zdravej kože. 

URGO pero je vhodné aj na domáce použitie, takže môžete vy i vaše detičky čakať na zaschnutie gélu v pohodlí svojej postele. Výsledky uvidíte už do týždňa. Aj keď je aplikácia jednoduchá  opäť pred prvým nanesením odporúčame prečítať si návod na použitie. 

Bradavice bývali v minulosti „beh na dlhú trať“ často spojené s nepríjemnými návštevami lekára.  Obľúbené lekárske metódy sú teraz už bežne prístupné v lekárňach. Vyhnete sa tak čakaniam i možnému nekomfortu.  

Viac informácii o URGO prípravkoch na bradavice či drobné poranenia nájdete na https://www.magnapharm.sk/produkt/urgo/.

Ďakujem za odporúčanie v článku. Je možné odstrániť doma aj typ takejto bradavice na hrudi? Ďakujem. 🤍

8. jún 2021

@fineta to bežne odstraňujem duofilmom. Po pár naneseniach ide dole. Ale nanášať len na ňu,nie na zdravú kožu. Kožná lekárka by to vypálila bezbolestne raz-dva.

9. jún 2021

@zorinka8 duofilmom som zlikvidovala bradavice na nohe, ale pred týmito vyrastenymi mam akýsi rešpekt. Možno skúsim..

9. jún 2021

@fineta netreba sa báť. Pravda je, že ono sa vytvorí taká guľka toho prípravku,no po pár dňoch som ju normálne odstrihla. Vôbec som to necítila. Ak máte toho viac, doktora to takou elektrickou akoby ihlou za pár minút vypáli. Platí sa za to, cítiť len trochu teplo.

9. jún 2021

A je aj pero na bradavice od Urgo

9. jún 2021

O tom vlastne aj písali

9. jún 2021

@zorinka8 áno, aj nad ním uvažujem.. Včera som čítala aj nejaký "domácky" recept na tinkturu, možno skúsim najskôr aj túto cestu. Ďakujem.

9. jún 2021

Dá sa to aj prírodnou cestou - lastovičník.

9. jún 2021

Prosím dá sa to použiť aj na ploche tmavsie bradavice na tele? Alebo len stopkate farby tela? Ďakujem pekne

9. jún 2021

Vyskúšala som sa bradavice zbaviť namocenym citrónom (jeho kôrou s bielou dužinou). Funguje to. Už sú z nich len také čierne chrasticky. Čakám, že odpadnú a bude pokoj.

13. jún 2021

Začni písať komentár...

Odošli

Odporúčame