Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pr_clanok
1. mar 2017
575 

Neviete si rady? Zavolajte lekárovi na telefóne

Ak vás alebo vaše dieťa prekvapil problém týkajúci sa zdravia a neviete, ako postupovať, môžete sa poradiť s lekárom telefonicky. Prvá komplexná služba lekár na telefón už funguje aj na Slovensku.

„Moja dvojročná dcérka mala celú nedeľu horúčky do 39 stupňov, dvakrát zvracala. Nevedela som si ani predstaviť, aké by to bolo vybrať sa s ňou na pohotovosť 30 kilometrov od nášho domu. Pani doktorka na telefóne ma fantasticky upokojila. Do rána sme zostali doma. Aj naša detská lekárka mi potvrdila, že to bolo najlepšie, čo som mohla urobiť,“ hovorí jedna z mamičiek, ktorá už DôveraLinku24 využila.

DôveraLinka24 je tu pre všetkých poistencov zdravotnej poisťovne Dôvera dostupná bezplatne a kedykoľvek na telefónnych číslach 0850 500 024 alebo 0905 500 024. Platí sa len cena hovoru.

Ak volajúci súhlasí, lekári môžu nahliadnuť do jeho záznamov v zdravotnej poisťovni, kde nájdu údaje o liekoch, vyšetreniach alebo o výjazdoch záchranky. Umožní im to čo najlepšie poradiť.

Lekári môže cez telefón pomôcť radou najmä pri chrípke, prechladnutí, alergiách, tráviacich ťažkostiach alebo pri menších úrazoch. Volajúci sa s nimi môžu poradiť o dávkovaní a o kombináciách liekov alebo pomôžu nájsť najbližšiu pohotovosť.

Táto služba však nie je záchranka. Čiže ak ide o vážne stavy, treba volať číslo 112. Uložte si do mobilu číslo lekára na telefón čiže 0850 500 024 alebo 0905 500 024, aby ste ho mali po ruke.

Viac informácií na www.doveralinka24.sk.