Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pr_clanok
14. jan 2020
2215 

Riziko vzniku alergie vášho dieťaťa môžete ovplyvniť

Mamička, vedeli ste, že každé 3. dieťa má zvýšené riziko vzniku alergie?

Alergia je chybná reakcia imunitného systému, keď organizmus pokladá neškodnú látku, obvykle bielkovinovej povahy (antigén), za rizikovú a spustí obrannú imunitnú reakciu, ako keby išlo o látku potenciálne nebezpečnú.

Výskyt alergických ochorení sa z roka na rok zvyšuje a prispievajú k nemu rôzne faktory – najväčší vplyv majú dedičné vlohy. Významnú rolu v rozvoji alergie môžu hrať tiež ďalšie faktory ako:

  • nemožnosť dojčenia                                           
  • pôrod cisárskym rezom
  • včasná liečba antibiotikami (u detí v dojčenskom veku alebo matky v posledných 3 mesiacoch tehotenstva)
  • vystavenie dieťaťa tabakovému dymu

Preto je potrebné sa o imunitný systém detí správne starať a dopriať mu kvalitnú výživu už od začiatku, najlepšie prostredníctvom dojčenia. Dojčenie je najprirodzenejšou a najlepšou výživou dojčiat a tiež najlepšou prevenciou alergií.

Môže sa alergia rozvinúť aj u vášho dieťaťa?

Urobte si jednoduchý test na www.nutriklub.sk a zistite, ako môžete ovplyvniť riziko rozvoja alergie u vášho dieťaťa. 

Najlepšou prevenciou alergií je dojčenie. V prípade, že dieťa nemôže byť dojčené, poraďte sa s pediatrom o možnosti použitia špeciálneho dojčenského mlieka pre deti s alergiou v rodine – Nutrilon 2 HA PROSYNEO.

Nová generácia mliek na podporu imunity* detí s alergiou v rodine

Nutrilon 2 HA PROSYNEO ponúka unikátne zloženie, ktoré tu ešte nebolo:

  • s čiastočne naštiepenou bielkovinou pre deti s rizikom vzniku alergie na bielkovinu kravského mlieka
  • s unikátnou zmesou SYNEOTM, ktorá kombinuje oligosacharidyGOS/FOS a baktérie Bifidus Breve
  • s vitamínmi A, C a D pre správnu funkciu imunitného systému*

Akcia prebieha vo viac ako 600 vybraných lekárňach, vrátane lekární Dr. Max a Benu. 

Akcia platí od 1.1. 2019 do 21.2.2020. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

*Platí pre mlieka Nutrilon 2-5 800g (vrátane príchute), Nutrilon Profutura 2-4 800 g alebo Nutrilon HA Prosyneo 2-3 800 g. Vzťahuje sa len na Nutrilon HA Prosyneo, ktoré zákazník uhradí v plnej výške (bez lekárskeho predpisu).

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE: Dojčenie je najprirodzenejší spôsob výživy dojčiat. Nutrilon 2 HA PROSYNEO je dietetická potravina na osobitné medicínske účely určená pre diétny režim pre deti s alergiou v rodinnej anamnéze. Potravina má byť používaná pod dohľadom lekára. Spôsob použitia a ďalšie informácie na obaloch. 

*Vitamíny A, C a D prispievajú k správnej funkcii imunitného systému. 

Bla bla bla.boze to sú také kraviny. My s mužom nie sme alergici ani nik z rodiny.po dojceny ziadane z mliek nerobilo nášmu dieťaťu dobre. Až klasické z obchodu kravské, čo naša pediatricka o tom ani počuť. Dcéra vtedy mala pol roka.vyskali sme xy mliek aj na predpis a nič z každého sa vysypala.az klasické kravské jej padlo vhod ( samozrejme pediatricke som musela klamať ) teraz ma dcéra 5 rokov a žiadne alergie.

14. jan 2020

A ešte jednu vec dcéru som dojčila 9mesiacov od tretieho týždňa v nemocnici pre veľký výsyp, ja na maximálnej diéte a aj tak

14. jan 2020

@silesias umelina bude stale iba umelina, kravske mlieko je vlastne tiez materske, ibaze od kravy. Najlepsie je kozie. Na nich vyrastli cele generacie a su tu a ani alergii tolko nebolo. Samozrejme UM neodsudzujem uplne. Ved su matky, ktore nemozu dojcit ani najmensie babatka a tam im to um pomoze. Ale tie tzv. "pokracovacie" mlieka dobre ze nie az do puberty- to je riadny oblbovak

14. jan 2020

Syn kojeny 2 roky alergiu skoro na všetko vrátane mačiek, psov, ale jeho tatko je tiež riadne alergický, takze to pripisujem genetike

14. jan 2020

@silesias mne tiež pediatricka odporúčala pokracovacie mlieko, keď sa malá na 13,5m odstavila. Keď som jej povedala, že dávam kravské, či to vadí, povedala, že pokracovacie má ideálne zloženie vitamínov, ale že ak si to nemôžeme dovoliť, stačí kravské. Na to som jej povedala, že dovoliť si to môžeme, ale radšej jej dám domáce kravské, ako UM a stravu má dosť pestrú, takže o tie vitamíny sa nebojím. Tým debata skončila. Je to biznis...chápem UM, ak žena nemôže kojiť, ale aby som po odstavení po roku dávala ešte UM, tak to nie.

15. jan 2020

@lenkike prvú som odstavila ako 9 mesačnú no od 6tixh mesiacov dokrmovana.
Pediatri odporúčajú UM do troch rokov ale aj podla mňa je to len biznis.
A každý lekár je iný. Väčšinou pediatri teraz nútia aby matky dávali UM do troch rokov.

15. jan 2020

@silesias a ved presne to...zbytočne sa tu budeme rozhorčovať, veď je to reKLAMA...a UM je toľko, že musia niečím zaujať, ak sa chcú predať...🤷

15. jan 2020

@lenkike áno je to pravda no na zamyslenie je to. Niektoré mlade mamicky veria lekárom a UM no nič s tým neurobíme.

15. jan 2020

Riadna hovadina tento clanok.Maleho som kojila 20 mesiacov a alergiu ma od 2.mesiaca .Nevystavovala som sa pocas tehotenstva tabakoveho dymu,nemala som porod cisarskym a ani som nebrala atb.My s partnerom nie sme alergici a napriek tomu malemu vznikla alergia na bkm a bielok🤷‍♀️

16. jan 2020

Začni písať komentár...

Odošli