Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pr_clanok
18. máj 2017
196 

V obklopení alergénov: Ako na neviditeľnú hrozbu?

Peľová sezóna už opäť začala. Aj krátka prechádzka môže spôsobiť citlivejším jedincom rôznorodé prejavy alergickej reakcie, ako sú svrbenie nosa, pálenie očí, časté kýchanie alebo svrbenie, či viditeľné podráždenie pokožky. Existujú rôzne druhy alergénov a deti sú v tomto ohľade ďaleko citlivejšie. Drobné organizmy a pele sú prispôsobené k šíreniu na veľké vzdialenosti, k čomu im ideálne poslúžia rôzne textílie a oblečenie.

Čo sa skrýva medzi vláknami?

Alergie nie sú len sezónne záležitosti. V domácnosti sa bežne nachádza niekoľko druhov alergénov. Najčastejšie sú to roztoče. Tie nájdeme vo všetkých textíliách, dokonca na plyšových hračkách. Ďalšími sú plesne, zvieracie chlpy a peľ samotný. Plesne šíria vzduchom škodlivé mikroskopické spory. Peľ sa, rovnako ako v prípade textilu, zachytáva na srsti domácich miláčikov, čo spôsobuje nepríjemné reakcie.

Ako alergény eliminovať?

V prírode sa niektorým alergénom skrátka nevyhnete. Pohybujú sa voľne vzduchom v rôznych vlnách a intenzite. Znížiť ich výskyt v domácnosti je ale možné rôznymi spôsobmi. Obvykle sú dlho odhaľované príčiny alergie, ktoré následne eliminujeme pomocou zmeny životného štýlu či zapojením nových technológií. Napríklad využitie horúcej pary má v prípade likvidácie alergénov jednoznačne pozitívne výsledky. Para totiž preniká ľahšie a hlbšie medzi vlákna ako voda a dostane sa tak dôsledne ku každému kúsku textilu. Lepšie rozpúšťa pracie prostriedky a dokáže ich rovnomerne využiť. Navyše vďaka vysokej teplote účinne zbavuje oblečenie nežiaducich mikroskopických organizmov a nečistôt.

Práčka, čo má paru

Ovládnuť páru zvládnete pomocou parných práčok spoločnosti LG, ktoré sú pre boj s alergénmi priamo stvorené. Využívajú totiž technológie TrueSteam, teda čistia bielizeň pomocou pary. Tieto parné práčky dostali britskú certifikáciu BAF, ktorá potvrdzuje zničenie až 99,9% alergénov! Priamo pre alergikov je pripravený špeciálny program a vybrané modely ponúkajú aj starostlivosť o detskú bielizeň. Pomocou týchto programov bude oblečenie úplne neškodné.

Spoločnosť LG využíva paru k dokonalejšiemu praniu všeobecne. Už po 20 minútach redukuje para zápach a pokrčenie bielizne. Spoločne s rovnomerne rozloženou teplotou v práčke a správnym navlhčením látok zabezpečí funkcia TrueSteam aj ľahšie žehlenie. Skvelou funkciou je aj Parná aviváž. Tá bielizeň zmäkčuje bez použitia chemických prostriedkov iba parou. Veľmi časovo vyťažené mamičky ocenia program Osvieženie bielizne. Počas 20 minút osvieži parou oblečenie, zbaví ho zápachov a zmierni jeho pokrčenie.

Dôraz pri vývoji parných práčok bol kladený predovšetkým na kvalitné vyčistenie odevov od všetkých nečistôt až po odstránenie mikroskopických organizmov.

Prehľad ponúkaných parných práčok a ich funkcií nájdete TU.