Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
pr_clanok
3. máj 2021
880 

Vedeli ste, že riziko vzniku alergie vášho dieťatka môžete ovplyvniť? Čítajte pozorne ďalej!

Vedeli ste, že ak sú obaja rodičia alergici, riziko, že sa prejaví alergia u ich dieťatka je 50 – 90 %?

Alergia je chybná reakcia imunitného systému, keď organizmus pokladá neškodnú látku, obvykle bielkovinovej povahy (antigén), za rizikovú a spustí obrannú imunitnú reakciu, ako keby išlo o látku potenciálne nebezpečnú. Alergiami sa zaoberáme často práve v období jarnej peľovej sezóny, ktorá je v plnom prúde.

Výskyt alergických ochorení sa z roka na rok zvyšuje a prispievajú k tomu rôzne faktory – najväčší vplyv majú dedičné vlohy. Okrem genetických predispozícií môžu hrať významnú úlohu aj ďalšie faktory ako:

• nemožnosť dojčenia                                           

• pôrod cisárskym rezom

• včasná liečba antibiotikami (u detí v dojčenskom veku alebo matky v posledných 3 mesiacoch tehotenstva)

• vystavenie dieťaťa tabakovému dymu

Chcete sa dozvedieť, či vášmu dieťatku hrozí alergia? Vyplňte štyri jednoduché otázky v Kalkulátor pre výpočet rizika vzniku alergie - Nutriklub 

Akým spôsobom môžete prispieť k zníženiu rizika vzniku alergie u vášho dieťatka?

Najlepším spôsobom ochrany proti vzniku alergického ochorenia je dojčenie. Odborníci odporúčajú výlučne dojčiť do 6. mesiaca veku bábätka, následne v ňom pokračovať spolu so zavedením kvalitných a bezpečných nemliečnych príkrmov.  

Pokiaľ však dojčenie nie je možné, dôležité je zvoliť vhodnú mliečnu výživu. Na trhu môžete nájsť špeciálne hypoantigénne dojčenské mlieko (HA) s čiastočne naštiepenou mliečnou bielkovinou (hydrolyzovanou bielkovinou), ktoré je určené pre deti s alergiou v rodine. Pri jeho zavádzaní však buďte trpezliví. Niektoré bábätká spočiatku odmietajú HA mlieko pre jeho horkastú chuť. Nezabudnite výber vždy konzultovať aj so svojím pediatrom, ktorý na základe rodinnej anamnézy a zdravotného stavu bábätka odporučí vhodný typ mlieka.

Teraz v lekárňach lekarenvkocke.sk za zvýhodnenú cenu**

6 kusov za 104,82 Eur, cena za 1 kus 17,47 Eur.

Preklik: Nutricia NUTRILON 3 HA PROSYNEO 6x800g (lekarenvkocke.sk)

** Ponuka platí do 31. 5. 2021. Nevzťahuje sa na počiatočné mlieka. 


Dojčenie je najlepším spôsobom výživy detí. Mlieko pre batoľatá by malo byť súčasťou pestrej a vyváženej stavy. Spôsob použitia a ďalšie informácie nájdete na obale. Nutrilon 3 HA Prosyneo je potravina určená na zvláštnu výživu – potravina na zvláštne lekárske účely určená na diétny postup pri deťoch s alergiou v rodinnej anamnéze. Prípravok musí byť používaný pod dohľadom lekára.

Začni písať komentár...

Odošli