Koncesionárske poplatky
Susede prišlo zaplatiť dlh za koncesionárske poplatky vo výške 580,- EUR.
Suseda si myslela, že to platí spolu s elektrinou
Dlžná suma je 580,- . Je to za 10 rokov a 4 mesiace. Momentálne je bez prace. Chcem sa opytat, či sa na takýto dlh cez 10 rokov nevzťahuje premlčacia doba
Ďakujeme za odpovede
ale vsak jej musel chodit do schranky papierik kazdy mesiac..ked nie zeleny, tak cerveny
Časť je premlčaná...
Premlcacia doba su 3 roky, co znamena, ze dlh starsi ako 3 roky uz nemusi platit. Takze zaplati len za posledne 3 roky
Fuha, mne uz dlllho nic do schranky nechodi, asi aj ja dlhujem. Celkom som na to zabudla. Viete poradit, kde zistim pripadny dlh?
@matarka na stránke RTVS je časť koncesionárske poplatky, tam keď sa zaregistrujete budete vidieť váš stav. Dá sa cez to aj pohodlne zaplatiť. 😊
@matarka rtvs koncesionarske poplatky tam sa da podla cisla vyhladat kolko dlhujete
@veronika2606
@79viktoria79 Dakujem, dievcata! 🙏🏻🌷
@matarka za máličko ♥️🌷
Premlčacia doba 3r, takže treba sa odvolať, toto tam spomemut a bude platiť len za posledné 3r.
maju aj infolinku,da sa snimi vpohode komunkovat,poradia,mna to otravovalo kazdy mesiac platit,radsej zaplatim 2x do roka mam pokoj,a poradia aj ako cez ucet aby som nechodila na postu k voli tomu,treba vyskusat 🙂
Ako aby máte pravdu premlčacia doba je 3 roky ..nám zomreli minulý rok rodičia a zistili sme že majú dlh na koncesionárskych poplatkoch skoro 700€ .. má skoro porazilo .. odvolali sme sa a museli sme zaplatiť len za posledné 3 roky cca 120€
@janalehotska budeš prekvapená, ale nechodilo nič. Vôbec nič. Ona nie je žiadny neplatič. Toto je veľké prekvapenie pre ňu
@pribinak sranda...lebo aspon my mame kazdy mesiac v schranke..len ci ona niekdy nenahlasovala ze chce paltit cez ucet a zabudla na to
Suseda zatiaľ požiadala o splátkový kalendar.
RTVS skúša, dlh sa vymáha len 3 roky spätne, poslala som im list a požiadala o splátkový kalendár, uznali to
Bože, ale je to svinsvo najhrubšieho zrna toto. Vedia, že po 3 rokoch je to premlčane, ale budú skúšať. Akože oni nemusia podieľať upomienky? Kde boli 10 rokov?
@katka2602 nechcem rypat, ani nic, ale kde bola aj maminka, ked si neuvedomila ze 10r neplati tv...zeby 10r neprisiel listok do scranky?
@janalehotska rýpeš zbytočne. Nie neposlali žiadnu upomienku. Ona si myslela, že to platí spolu s elek. energiou. Áno, stáva sa aj take
@janalehotska ved pisala,ze myslela ze to plati s elektrikou...
@pribinak a ako vlastne teraz nato prisli?ved nemusela mat televizor...
@berusinka2 nemusíš mat tv, máš signál
@berusinka2 či máš alebo nemáš tv ich nezaujíma
@janalehotska lebo nie každý platil tento poplatok, stačilo nahlásiť, že nemajú TV a nič neplatili. Až teraz to dali platiť každému čo má ekektrinu cca 2 roky dozadu ak sa nemýlim.
@katka2602 sranda, ze nam to chodi uz 35r🙂)
Myslím, že má povinnosť platiť každý, kto má prípojku anténnu, alebo tak nejak, čiže každá domácnosť. Ak sa mýlim pardon.
@janalehotska chodí to od nepamäti, asi máte TV, nie, tal je logické že Ti to chodí. Píšem, že niekedy stačilo nahlásiť, že nemajú TV a ten poplatok neplatili, až tetaz to dali každému rad radom, kto má ekektrinu.
@veronika2606 my napr antenu nemáme, nikde v byte prípojku nenájdeš, platím Telekomu 25€ a aj toho. Keď vypadne telekom tak môžem pozerať do stropu lebo hlavnú anténu nemáme 🤷♀️ Trošku nespravodlivé, ale čo uz.
@katka2602 no ale ona asi nic nenahlasovala...ktovie...no urobila chybu, musi cvakat🙂
aj známej to doslo, okopírovala som radu od advokáta z netu : všeobecná premlčacia doba je tri roky v zmysle ust. § 101 Obč. zákonníka, a napísala im na uhrady@rtvs.sk že zaplatím len za roky 2018 až 2021 a všetko od 2009 do toho 2018 podlieha premlčanie...
https://ficek.sk/ako-postupovat-pri-nedoplatku-...
Caute, takze dopadlo to dobre, RTVS pristúpila na zaplatenie posledných 3 rokov, zvyšok prijala ako premlčaciu dobu
@aurorastone
@katka2602
@mirka.n
@vannilka
@janalehotska
@aja656
@79viktoria79
@blondiee83
@79viktoria79
@k_atarina
@kpecnova
@pribinak prosím Ta a poslali nový výmer poštou alebo ako Vám dali vedieť, lebo my čakáme tiež a nič zatiaľ, bez odpovede.
@aurorastone písala som mail a poslali sme aj doporučený list. Odpísali na mail, že uznávajú premlčaciu lehotu a my sme vypočítali sumu za 3 roky, tak ju pošlem na odsúhlasenie
@pribinak ďakujem, no asi maju toho veľa tak nestíhajú 😂
Tak super 🙂
@aurorastone určite sa im ozvi, my sme to riešil mailom, šlo to rýchlo. Poslali sme aj klasickou poštou, ale to trvá dosť dlho. Nápis im mail
@aurorastone teraz mi volala suseda že jej prišiel mail že suma za 3 roky je 180,-
@pribinak ďakujem 🙂... tak to je oveľa lepšie ako skoro 600 eur... ja mam pocit akoby zrazu robili revíziu po 15 rokoch a všetkým posielali nedoplatky...
.