redakcia
11. apr 2019
913 

10 mamičiek testovalo Tommee Tippee na uľahčenie obdobia kojenia. Dôverovali by ste aj vy tejto značke? My určite áno.

Každá mamička vie, že spokojnosť jej dieťatka je to nevzácnejšie. Jednou z podmienok pre šťastné a spokojné dieťa je jednoznačne plné bruško a s tou správnou výbavičkou bude kŕmenie potešením nielen pre dieťatko, ale aj pre mamičku.

V článku sa dočítate:

 • Začínate s príkrmami? Neprehliadnite súťaž.
 • Reálne skúseností od  mamičiek, ktoré mali možnosť vyskúšať značku Tommee Tippee.
 • Ako Tommee Tippee prešiel testom skutočných mamičiek z Modrého koníka.

S príkrmami len začínate?

Neprehliadnite skúsenosti s príkrmami od mamičky s najkrajším Instagramom na Slovensku, ktoré nájdete v tomto článku. Na jej instagramovom profile https://www.instagram.com/Kiarablogsite/ sa môžete zúčastniť aj súťaže o produkty Tommee Tippee v hodnote až 160 eur. Súťaž o Tommee Tippee začína už zajtra na jej instagrame. Nepremeškajte šancu vyhrať Tommee Tippee.

Reálne skúseností od  mamičiek, ktoré mali možnosť vyskúšať značku Tommee Tippee.

Desať mamičiek sme vyzbrojili kŕmiacim arzenálom Tommee Tippee a boli sme zvedaví na ich skúsenosti. V teste boli testované tieto produkty, ktoré mamičkám vedia uľahčiť starostlivosť o dieťatko:

 1. Prístroj na prípravu dojčenského mlieka Tommee Tippee Perfect Prep
 2. Elektrický ohrievač fliaš a stravy Tommee Tippee
 3. Kôš na plienky Tommee Tippee Sangenic Tec
 4. Fľaštičky

Všetky tieto spomenuté pomôcky slúžia na uľahčenie života mamičkám i oteckom. Vo väčšine prípadov ide len o to, či si mamičky a ich ratolesti na používanie zvyknú alebo nie. Veď hovorí sa, že sto ľudí – sto chutí. Milo nás prekvapili reakcie mamičiek, ktoré si vyskúšali spomínané produkty. Mamičky si pochvaľovali hlavne praktické využitie a čas, ktorý im produkty vedia ušetriť.

Čo na Tommee Tippee hovoria mamičky a ako hodnotia skúsenosť s touto značkou si prečítajte sami:

Dojčenská fľaška ANTI-COLIC Tommee Tippee Closer To Nature:

Medzi veľké plusy mamičky radili skvelo navrhnutý cumlík, ktorý napodobňuje pružnosť a pohyby prsníka a dieťatko si tak rýchlejšie zvykne na prechod medzi prsníkom a fľašou. Najväčšou výhodou je antikolikový ventil - skvelý pri detských kolikách. Túto vychytávku naše staré mamy ešte nepoznali. Fľaše ponúkajú mäkký cumlík s pomalým prietokom, ktorý je vhodný už pre novorodencov. Dokonca už v prvých mesiacoch si dieťa vie fľaštičku udržať samostatne pre jej unikátny tvar. Fľaše neobsahujú bisfenol ani iné škodlivé látky. Výhodou je aj vnútorný teplomer, ktorý pri teplote nad 37 stupňov zmení farbu na ružovú. Súčasťou je aj praktická kefka na čistenie (super pri zanesenom mliečku). Tvar i ľahkosť fľaše so obľúbili mamičky i detičky. Mamičky si chválili aj sklenenú fľašu, pretože ku sklu majú vzťah ešte zo svojho detstva, a preto sa im to stále zdá dobré a prirodzené. Myslíme, že ak mamička napíše, že má doma sedem rovnakých fliaš tejto značky pre jej dokonalosť, tak to hovorí za všetko.

Image title

Image title

Kôš na plienky Sangenic Tec by sa možno pre mamičky, ktoré bývajú v dome mohol zdať ako zbytočnosť, no túto hygienickú pomôcku určite ocenia hlavne mamičky bývajúce v bytových domoch a tiež ich susedia. Ide o kôš na plienky s antibakteriálnou fóliou Tommee Tippee Sangenic Simplee, ktorý pomáha v izbe udržať čistotu bez zápachu. Plusom je jednoduché použitie – otvoríte vonkajšie veko, pretlačíte plienku, sklopným vekom otočíte, aby sa plienka zatvorila a hotovo! Vďaka fólii aj sklopnému vrchnáku chráni okolie pred zápachom. Antibakteriálna zložka fólie zničí 99 % baktérií. Kôš nie je nutné často vynášať – mamičkám sa zmestilo aj 26 plienok za 5 dní a naozaj zápach nebol 👌 Kôš je vhodný nielen pre plienky, ale aj ďalší odpad. Kôš má aj veľmi pekný dizajn, ktorý neruší v izbe. Jedna náplň vydrží tak na mesiac.

Image title

Hrnček, zohrej sa!

Elektrický ohrievač fliaš a stravy Tommee Tippee

Určite ste sa aj vy neraz zamysleli, či elektronické pomôcky môžu byť v kuchyni užitočné, keď naše mamy a babičky to hravo zvládali aj bez toho. Áno – môžu. Možno to nemusí byť nevyhnutnou súčasťou každej kuchyne, no kto to aspoň raz vyskúšal – neoľutoval. Naše mamičky ho tiež ohodnotili na výbornú. Ohrievač fliaš výborne poslúži na ohrev príkrmov a detskej výživy v pohárikoch. Navyše, neputujú po celom hrnci. Stačí vložiť pohárik alebo fľašku dovnútra ohrievača, uistiť sa, že je ohrievač vypnutý, naplniť ho vodou tak, aby bola 1 cm pod okraj ohrievača, zapnúť do siete a pokrútiť nastavenia. Tie sú 3 a trojka je najrýchlejšia a najhorúcejšia. Na ohrev fľašky z chladničky postačí 5 minút, na detskú výživu okolo 10 minút, keďže je hustejšia. Keď ohrievač dosiahne požadovanú teplotu, oranžová kontrolka napravo zhasne. Od tej chvíle sa bude udržovať jedlo v teple. Sami si poviete, kedy vytiahnuť, no odporúčame tých 5 minút počkať. Je to relatívne krátka doba a horúcej teploty vo fľaške či pohári sa vôbec netreba obávať.

Image title

Prístroj na prípravu dojčenského mlieka Tommee Tippee Perfect Prep

Pred prvým použitím je potrebné spustiť čistiaci cyklus prístroja. Mamičky si pochvaľovali, že aj keď nie sú práve technicky najschopnejšie, no vďaka návodu, ktorý bol pribalený, to zvládali pomerne dobre. Tento prístroj slúži na ohriatie vody k optimálnej teplote (37°C) a celé to trvá ani nie 2 minúty. V hornej časti stroja si môžete nastaviť požadované množstvo vody, a to od 120 ml až do 330 ml. Prístroj sa používa ľahko.

Image title

Zo všetkých recenzií našich mamičiek, ktoré nájdete TU, sme vybrali jednu, ktorá opisuje všetko podstatné.

Recenzia (kikuska872, 12. mar 2019)

Čo myslíte, je správny výber fľaše pre dieťa dôležitý? V dnešnej dobe je na trhu naozaj veľký výber dojčenských fliaš. Myslím si, že občas je naozaj ťažké zorientovať sa a vybrať si to najlepšie pre svoje dieťa. Veď povedzme si pravdu, každá mamička chce pre to svoje najkrajšie stvorenie len to najlepšie 🙂 V dnešnom svete do seba dostávame dosť toxických látok aj nedobrovoľne. Vyvarujme sa aspoň tým zdrojom, ktoré vieme ovplyvniť.

Tak, ako to všetko začalo?

Testovanie sme začali s prístrojom na prípravu dojčenského mlieka.

Pred prvým použitím je potrebné spustiť čistiaci cyklus prístroja. Tak sme sa do toho pustili. Priznám sa, že som antitalent na všetku elektroniku tohto sveta, ale vďaka návodu, ktorý bol pribalený, sme to zvládli pomerne dobre. Tento prístroj slúži na ohriatie vody k optimálnej teplote (37°C) a celé to trvá ani nie 2 minúty. V hornej časti stroja si môžete nastaviť požadované množstvo vody, a to od 120 ml až do 330 ml. Zhodnotila by som to takto: tento produkt sa nám po čase testovania zapáčil, i keď na začiatku mi to prišlo ako zbytočné. Prístroj sa používa ľahko, nevýhodou je veľkosť a taktiež nám občas dávkuje o 10 ml vody menej ako si zadám. Inak sme s produktom spokojní.

Ďalšou časťou testovania boli dojčenské fľaše - sklenená a plastová.

Fľašky sú anti-kolikové. Neobsahujú Bisfenol A. Obe majú silikónový cumlík, ktorý pripomína materský prsník. Majú pekný tvar. Súčasťou plastovej fľaše je teplomer, ktorý sa sfarbí pri teplote nad 37 °C. Nevýhodu vidím v tom, že testované fľaše sú veľkostne 0+ a našej 8-mesačnej dcérke tok mlieka veľmi nevyhovoval. Taktiež sa mi nepáči to, že fľaše občas pretekajú a dcérka má potom celé bodíčko mokré.

Fľaše nám robili spoločnosť naozaj všade. Sú dizajnovo pekné, praktické. Dcérke sa najviac páčila fľaša s teplomerom, hádam aj kvôli tej krásnej farbe. Fľaše sa dcérke dobre držia. Sklenenú fľašu som sa jej bála nechať bez dozoru, aby ju nerozbila, keďže rada všetko hádže okolo seba. Uvidíme, či nám časom fľaše neožltnú. Pri výbere dojčenskej fľaše by sme my, mamičky, mali zvážiť viacero faktorov - aký je materiál, spôsob použitia, cumeľ či množstvo doplnkov, ktoré možno k danej fľaške zakúpiť.

A ako som písala v úvode, ja osobne si myslím, že výber fľaše je naozaj veľmi dôležitý! Mne nie je zďaleka ukradnuté, čo obsahujú fľaše, a hlavne silikónové cumlíky. Veď neraz nám fľaša slúži ako dosť dobrá hračka na *žužľanie*.

Na záver by som zhrnula, že nás testovanie produktov Tommee Tippee naozaj veľmi pozitívne prekvapilo. Nečakala som, že budeme tak spokojní a hlavne to, že sme našli to, čo vyhovuje nám!

Som veľmi vďačná Koníkovi, že sme dostali možnosť otestovať tieto produkty. SOM SPOKOJNÁ JA AJ DCÉRKA a jednoznačne do budúcna pri tejto značke ostaneme. Určite budem odporúčať produkty ďalej svojim známym aj neznámym a verte či nie, ale zamilujete si ich aj VY 🙂

Sme radi, že touto spoluprácou sme mohli produkty Tommee Tippee dostať bližšie k mamičkám a zvýšiť tak povedomie o tejto anglickej značke, ktorej úlohou je uľahčovať život mamičkám i všetkým naokolo. Tešíme sa, že každá z vybraných mamičiek si našla to svoje, dokonca, že značku pokladajú naozaj za veľmi kvalitnú a rady budú výrobky značky Tommee Tippee používať i odporúčať. To bolo našim cieľom. My tejto značke veríme, pretože hlasy mamičiek hovoria za všetko. Neváhajte a vyskúšajte sami, čo všetko vám môže značka Tommee Tippee ponúknuť.

  Najlepšia značka fliaš ...za nás top už skoro tri roky používa moja dcérka len fľaše tejto značky

  12. apr 2019

  Ano, 100%-ne, velmi dobra kvalita, aj "super do ruky"

  12. apr 2019

  My sme mali Dr Browns kt su podobne tymto a spokojnost tiez 😉

  13. apr 2019

  Super fľaše, maly inú nechcel a ani mala 🙂. A ocenila som veľmi dobre umývanie keďže má široké hrdlo 🙂

  13. apr 2019

  My sme pri prvom ani inú značku nepoužívali a tak isto to bude aj pri druhom... Malý má už 3 roky a od narodenia používame Tommee Tippee cumlíky fľašky, termo taška na fľašku, kefa na čistenie fľašky a nožničky na nechtiky a hrebienok s kefkou.... Teraz k druhému babu máme nachystané cumlíky, fľašku, termo tašku na fľašku, kefu na čistenie fľašky kôš na plienky, ohrievač fľašiek, elektronická odsávačka mlieka, vložky do podprsenky, lyžičky ktoré menia farbu podľa teploty jedla, hygienická sada pre bábätko (nožničky, štikačky, klieštiky, pilník, odsávačka soplikov, teplomer).... Takže u nás Tommee Tippee na 1. mieste potrebných vecí a zatiaľ 100% spokojnosť... Proste značka na ktorú nedám dopustiť a asi každému by som ju odporučila...

  13. apr 2019