Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
redakcia
21. feb 2017
27773 

Tina o svojom predčasniatku: Namiesto plaču som s ním na diaľku hovorila

Speváčka Tina sa vyznala zo svojich pocitov, ktoré prežívala po tom, čo jej syn prišiel na svet skôr, než všetci očakávali. "Nemám právo nikomu hovoriť, čo má robiť, len opíšem svoju skúsenosť," prihovára sa svojim fanúšikom. Jej inšpirujúce slová sú dôkazom, že je to silná žena, ktorá vie, že slzy a sebaľútosť v ťažkých chvíľach veľmi nepomôžu. Namiesto toho je lepšie "prijať to s láskou a ďakovať za nové možnosti," ako píše vo svojom statuse. Ten venovala všetkým mamičkám, ktoré by sa raz možno ocitli v podobnej situácii. 

Prvorodený Leo pripravil svojej mame Tine poriadny šok. Narodil sa predčasne. Po štyroch rokoch si dnes už mamička dvoch detí na svojom instagramovom profile zaspomínala na to, čo by nemala zažívať žiadna žena. 

"Toto je niekoľkotýždňové predčasniatko. Akútna sekcia, inkubátor, prístroje, transport do inej nemocnice, pľúcna ventilácia, kŕmenie cez hadičku do žalúdka.

Nemám právo nikomu hovoriť, čo má robiť, len opíšem svoju skúsenosť. Žiadna panika, stresy, kolapsy, psychózy, ľútosť, opúšťačky, plač, strachy, sebaľútosť podľa mňa nikdy nikomu nepomohli... prijať to s láskou a ďakovať za nové možnosti," píše v statuse, venovanom mamám, ktoré možno raz budú v podobnej situácii, ako ona.

"Ideálna situácia na sebapoznávanie. Namiesto plaču som s ním na diaľku hovorila. Samozrejme, úplné sprostosti (napríklad, že “brácho, to si sa namotal, lebo ja nemám pre teba ani postieľku a neviem, či Šebová už bola doriešiť kočiar, plus celý svoj životopis, ak by mu náhodou na reinkarnačnom nedodali všetky podklady ku kauze matka). 

Dnes je z týpka najväčší čávo. Vyspelý, múdry, kreatívny, láskavý, vnímavý, šikovný a empatický. Nič sa nedeje len tak. Predčasniatka, rulezz... (Kým dorástol do prvých najmenších vecí, mal asi tak 3 mesiace 🙂)“ 

Zdroj: instagram tinaslovakia

Prečítajte si, čo by ste mali vedieť o predčasnom pôrode

#predcasniatka
#predcasny_porod
#materstvo

    v ktorom tyzdni sa narodil?

    21. feb 2017

    Tiez mam predcasniatko narodene v 24tt tehu.takze viem o com pise.zaciatky boli tazke ale zvladlol to super😃ma 2rocky a je z neho sikovny chlapcek🙂

    23. feb 2017