redakcia
27. jún 2022
2696 

TOP vychytávka nielen na cesty

Letný vánok vo vlasoch, hrejivé lúče dopadajúce na tvár a otvorené dvere nekonečným dobrodružstvám. A to dokorán. Asi takto nejako by som opísala leto. Naše leto. S krajším počasím a dlhšími dňami totiž prichádza čas na nové zážitky a výlety. Ani malé deti nemusia byť prekážkou. Práve naopak. Nie je to vždy med lízať, ale dá sa to. A vďaka niektorým pomocníkom to môže byť ešte jednoduchšie.

Na začiatku som bola skôr matka “stresmanka”, ktorá sa vedela pred každou cestou vystresovať tak, že sme takmer nikam nešli. Časom, a možno aj vekom, som sa naučila veci zbytočne nekomplikovať. Všetko poňať čo najjednoduchšie a najpraktickejšie. Predtým som skrátka nešla na akciu, na ktorej som sa chcela zúčastniť, lebo bola v čase synovho spánku. Dnes? Nič to, zoberiem kočík či nosič a pospí tam. A ak nie, jeden rozhodený deň nebude tragédiou. Predtým som poctivo navarila domáce príkrmy na celý čas dovolenky. Prepravovala ich v termoske, zamrazila a modlila sa, aby sa mi nepokazili. Dnes kúpim kvalitné hotové príkrmy a mám to bez starostí a stresov. Predtým som stiahla tú moju ratolesť z ihriska v strede toho najlepšieho, len aby som jej stihla dať doma mlieko. Lebo trepať so sebou prevarenú vodu vhodnej teploty, prášok, odmerku a zarábať to niekde v polobehu na ihrisku, z toho som mala vždy des a hrôzu. Dnes mám so sebou top vychytávku (nielen) pre všetky rozlietané mamičky. Hotová mliečna výživa na okamžité podanie BEBA COMFORT HM-O25 je mojou záchranou poslednej doby. Zrazu je všetko jednoduchšie, taška menej preplnená a kŕmenie bez predchádzajúcej prípravy mlieka pôžitkom pre obe strany.

Na cesty, do prírody, ale aj pre jednoduchšie noci

Cestovanie s deťmi je niekedy poriadny zaberák, čo si budeme klamať. Ale stojí to za to. Aj za tú jednu farbu na šedivé vlasy navyše. ;) Deťom rozširujete obzory a vytvárate im spomienky, ktoré im ostanú navždy. 

Síce sa zvykne hovoriť, že dovolenka s deťmi je vlastne iba zmena prostredia, v ktorom sa o deti staráte, ale ja tak celkom s týmto tvrdením nesúhlasím. Áno, už sa nedá hovoriť o tom, že na dovolenke vyspávate, oddychujete, leňošíte či prečítate 3 knihy. Dospelácke knihy. Ale dovolenka predsa nie je iba o tomto. Dovolenka s deťmi, prevažne s tými malými, je skôr aktívna dovolenka. No neviem, ako to máte vy, ale pre mňa už len zmena prostredia znamená vykročenie zo stereotypu. A to mi robí veľmi dobre. Nehovoriac o tom, že aj moje dieťa zdieľa rovnaký názor. Plno nových podnetov, to je jeho. 

Ako bezdetná som sa pri výbere ubytovania zameriavala na to, či je v okolí wellness a party možnosti. S deťmi sa to zmenilo na to, či je k dispozícii rýchlovarná kanvica. Priority, chápete. S týmto hotovým mliekom mi však táto starosť odpadá. Vyraziť tak môžeme kedykoľvek a kamkoľvek. Lebo na poslednú chatu sme vyrážali s kanvicou v kufri, napchatou medzi batožinou, kočíkom, odrážadlom, plyšákmi a nočníkom. Sťahovanie národov.

Cestovanie s deťmi však závisí od samotného dieťaťa. S niektorými je to ako prechádzka ružovou záhradou, s inými zase skôr ako prechádzka Jurským parkom. A preto, ak vás to stojí viac nervov ako pôžitkov, skrátka cestovanie odložte. S vekom dieťaťa zvykne byť cestovanie pohodovejšie a pohodovejšie. Deťom viete vysvetliť, dohovoriť, zabaviť ich. I keď vekom pribudne aj veľa otázok, nehovoriac o tej legendárnej “kedy tam už budeme?”. 

S prichádzajúcim letom čoraz viac obľubujeme výlety do prírody a pikniky s priateľmi. Decká sa vybehajú, vybláznia a ako čerešnička na torte, dokonale sa unavia. K ovociu, sendvičom a koláčom teraz prihodím hotové mliečko BEBA, ktoré stačí len preliať do fľaše, a mám vybavené aj pre najmladšieho člena posádky. 

No doslova prevratnou vymoženosťou je toto mlieko aj v prípade vybavovačiek, návštev lekárov či rozvážania starších súrdencov po krúžkoch. So zarobeným mliečkom BEBA je to všetko o značný kus ľahšie a menej chaotické. 

A čo také stráženie? Môj muž sa o malého postará dokonale. Zabaví ho, dá mu jesť, prebalí. (Ok, ten výbuch naokolo si odmyslíme, ale nebudeme predsa náročné, nie? :D) Ale odkedy sa nemusí pasovať so zarábaním mlieka, býva to stráženie opäť o niečo zábavnejšie. Ani babičkám už nemusím diktovať cez telefón postup, ako zarobiť dojčenské mlieko, keď sa mi do telefónu sťažujú: “Lebo veď to ti je tam takými malými písmenami napísané, a ja som si okuliare nezobrala.”

A do tretice - tie noci bez vstávania! Sen nejednej matky. Pretože v polospánku zarábať mlieko, to bolo niečo, čo som neznášala viac ako samotný fakt, že som bola prebratá z ríše snov. Takto si mliečko pripravím k posteli a v hodine dvanástej iba prelejem do pripravenej, čistej fľašky - a je to. 

Unikátne zloženie pre každé malé bruško

Táto hotová mliečna výživa na okamžité podanie sa okrem svojej praktickej stránky pýši aj unikátnym zložením. Obsahuje prebiotické oligosacharidy 2’FL po vzore materského mlieka, ako aj vitamíny A, C a D, ktoré podporujú imunitný systém¹. Za zmienku stojí aj špeciálny proces OPTIPRO® na získanie zmesi bielkovín s cieľom priblížiť sa materskému mlieku. Samozrejmosťou je, že neobsahuje palmový olej ani konzervaty.

Chuť dojčenského mlieka je niečo, čo vyhodnotíte na základe apetítu dieťatka. Ten náš malý roztopašník nikdy neodmietne a nenechá ani kvapku. No chuť tohto mlieka viem na výbornú vyhodnotiť aj na základe toho, že v prípade núdze poslúžilo aj nám. Môj muž ho v káve vypil bez mihnutia oka. ;) To hovorí za všetko.

A čo praktická stránka ako návod na prípravu? Tu veľmi nie je čo písať. Skrátka mliečko pred otvorením pretrepte a nalejte (riaďte sa dávkovaním na obale) do dôkladne umytej, vysterilizovanej fľašky či inej nádoby. A to je všetko. Keďže mlieko nie je potrebné uchovávať v chladničke, môžete ho detičkám podávať pri izbovej teplote. Tým pádom ho nie je potrebné zohrievať. Poznáte niečo jednoduchšie? 

Zbaviť sa odmeriek, termosiek či hľadania miest, kde je možné prevariť si vodu - znie vám to ako utópia? Aj mne to tak prišlo. Až kým mi môj materský živoť neskrížila tekutá BEBA COMFROT HM-O25, ktorú stačí iba preliať do fľaše a môžete ju hneď podávať. Niektoré situácie mi doslova otočila o 180 stupňov. K lepšiemu, samozrejme. Odteraz opúšťam byt s jednou krabičkou mlieka. A hotovo. Výlety, cestovanie, ale aj rôzne povinnosti sa tak stali pohodovejšími a jednoduchšími.


Tento článok vyšiel s podporou Nestlé BEBA

¹ Dôležité upozornenie: Dojčenie je pre vaše bábätko to najlepšie. Ak už nemôžete dojčiť, vyberajte náhradnú dojčenskú výživu po dohode so svojím pediatrom. 1Minerálne látky železo, zinok a vitamíny A, C, D sa podieľajú na normálnom fungovaní imunitného systému. Obsah v zhode s požiadavkami príslušnej legislatívy. Spôsob použitia a ďalšie informácie na obaloch a na www.nestlebabyandme.sk

Naozaj sa moze babatku dat UM izbovej teploty?

27. jún 2022

Na základe mojich skúsenosti to ma však jediný ale dosť zásadný háčik.Tekuta Beba Comfort HM-O v krabičke určená na okamžité spotrebovanie nemá takú istú chuť ako keď sa zarobí Beba Comfort HM-O z prasku, ktory je v plechovke.My sme mali tekutú Beba Comfort HM-O 3,od 12 mesiacov a je tam výrazný rozdiel v chuti.

27. jún 2022

@hederamonstera áno, môže 😊

27. jún 2022

za mna dalsia vychytavka ktora produkuje zbytocny odpad

27. jún 2022

Ja tak nemam rada tieto nasilu reklamy. Ozaj autorka pred tym stahovala dieta z ihriska v najlepsom, aby mu stihla doma zarobit mlieko? Kedze dieta je na ihrisku, rozpravame sa tak o 1,5r. Bezne dieta v takom veku je uz davno normalnu stravu 🙂 takze umele mlieko na desiatu ci olovrant mu uz asi nepodava. Aj ostatne take nasilu vyhody.. Ale mozno to tak pride len mne 🙈

27. jún 2022

@marzuz89 Nie,nie...Aj ja som sa nad tým pozastavila 🤣

27. jún 2022

@penelope2066 sa niekto preratal 😅

27. jún 2022

@marzuz89 vyzerá to tak 😁 V článku je viacero "zaujímavosti" 🤣 Ja som za vychytávky ale toto,hmm 🤷🏼 Mali sme tu Bebu doma,skúšala som ju dať synovi.Najprv som ju ochutnala ja,chutila úplne inak ako rozrabana.A bol tam dosť výrazný rozdiel v chuti.Takze som čakala ako zareaguje syn...No a samozrejme,odmietol ju.

27. jún 2022

Za chvilku neotvorime dvere z domu lebo vsade budu obaly kvoli pohodlnosti drvivej väčšiny ludstva pomooooooc

28. jún 2022

Začni písať komentár...

Odošli