Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
rehabklinik
30. jan 2017
62 

Skolióza

                                                                        Skolióza

    Chrbtica predstavuje oporu pre celé telo, zabezpečuje jeho pohyb a tvorí ochranné púzdro pre celú miechu. Z toho nám samozrejme vyplýva, že akákoľvek porucha chrbtice znamená problém, ktorý ovplyvňuje náš organizmus.

    Jedným z dôvodov, prečo chrbtica nemusí fungovať tak, ako by mala, je skolióza. Tá sa zvyčajne definuje ako deformita chrbtice, pri ktorej dochádza k vychýleniu chrbtice do strany na jednom alebo viacerých miestach naraz. Takéto vychýlenie spôsobuje najmä bolesti chrbta a iné zdravotné problémy.

    Keď príčina vzniku skoliózy nie je presne definovaná, vznikajú pri diagnostike, prognóze a taktiež aj pri samotnej liečbe rôzne nejasnosti. Skolióza je vždy tvorená dvoma oblúkmi. Jeden oblúk vychyľuje chrbticu do strany a druhý ju vracia späť, aby bola v chrbtici zachovaná rovnováha. Pomerne často sa vyskytuje aj skoliotické držanie tela, kedy je chrbtica ovplyvnená okolitým svalstvom, kvôli ktorému ostáva v nesprávnom bočnom zakrivení.

Čo môžem robiť?

    Problematika skoliózy nie je verejnosti cudzia. Práve naopak, je veľmi známym fenoménom, avšak je zahalená množstvom otázok. Fyzioterapia je pri liečbe skoliózy veľmi dôležitým faktorom, pretože správnym uvoľňovaním svalov a cvičením dokážete v rámci svojich možností napriamiť chrbticu a následne ju aj stabilizovať.

                                                                    Zdravý chrbát

                            MY V REHABKLINIK VÁM UKÁŽEME, AKO NA TO!
                                        Rezervuj svoj termín v REHAB – KLINIK

                                                           www.rehabklinik.sk

                                https://www.bookio.com/rehab-klinik/widget?lang=sk

    Odporúčame