rey_bag_official
28. nov 2016
323 

Prečo je dôležitý ergonomicky tvarovaný chrbát pri výbere školských tašiek?

Vedeli ste že priemerná školská taška prváka váží až 6 kg, alebo viac? Je to ako keby dospelý niesol 15 kilogramový batoh. Keďže dieťa ešte nemá vyvinutú kostru a svalové tkanivo tak ako dospelý, školská taška má na jeho správny vývoj obrovský vplyv.

Preto ergonómia tašky má veľmi dôležitý význam. Na trhu je veľa tašiek s dobrou ergonómiou, ale ako viete, či daná taška pasuje aj na chrbát Vášho dieťaťa?

  • Ideálne je v kontakte s celou hrudnou chrbticou. To znamená, že nie je uložená vysoko pri krku kde kopíruje len hornú hrudnú chrbticu (čo núti dieťa chodiť zhrbené), alebo je uložená príliš nízko a dotýka len oblasti pod lopatkami, čo chrbticu zas veľmi preťažuje.
  • Nekupujte príliš malú tašku pre vysokého prváka alebo naopak, pre malinkých prvákov zbyťočne veľké tašky (batohový typ)
  • Ak dieťa bude nosiť tú istú tašku aj v ďalšom ročníku, je dobré  po veľkých prázdninách skontrolovať  nastavenie plecových popruhov a či taška správne sedí na chrbte. Nesprávne nosenie tašky zabraňuje správnemu vývoju pohybového aparátu, hlavne chrbtice.

Dúfam, že tieto tipy Vám tiež pomôžu pri výbere tašky. Design, značka môže byť nepodstatná ak taška nesedí dobre na chrbáte. Treba si vybrať školskú tašku dôkladne.

Prajem Vám pekný večer!

Vaša Adrienn

Odporúčame

Začni písať komentár...

Odošli