Prosim neviete mi poradit ak mame na oca ztp na dialnicu zdarma ake su tam podmienky ked nas zastavia na dialnici a osoba nebude v aute je tam nejaka podminka ze ho zaveziem niekam a spetne idem bezneho alebo opacne este len idem pre danu ztp osobu
máš smolu
Ak je vozidlo oslobodene od platenia dialnic na zaklade ztp, dialnice je mozne vyuzivat aj bez toho, aby dany ztp bol v aute ... Na tuto spz uz nie je mozne si zakupit dialnicnu znamku ... Riesili sme to nedavno.
Toto plati od zavedenia eznamky ... Overovali sme si to u dialniciarov
@casy a ked ma zastavia policajti ak cim sa preukazat papierom od dialnice a preukazom ci este daco
Treba mat potvrdenie od nds o oslobodeni
Ano papiernam dosirl dakujem ti ;)
Kedze teraz sa platby registruju na spz, nie je mozne aby dane auto bolo oslobodene a aj sa dalo kupit eznamku ... Preto je to teraz tak, ze sa da uplatnit len na jedno auto ... Predtym to fungovalo tak, ze len ak bola osoba v aute, auto muselo mat oznacenie parkovacim preukazom a tiez rozhodnutie o jeho vydani, no mohol ztp prevazat ktokolvek
@moma7 presne podmienky najdes na stranke wwww.eznamka.sk ... No pri ztp je potrebne aby mal vybaveny parkovaci preukaz, ktory sa potom spolu s technickym auta, na ktore sa ziada o oslobodenie a ziadostou posiela na nds ... Ta sa to podat aj elektronicky
Daná osoba nemusí byť v aute... policajti vás kvôli tomu nezastavia lebo už sú elektronické diaľničné známky a kontrolujú to kamery...
Dakujem vam ;)
kamze sa bezo mna chystas??
to by si chcela vediet ;)
no jasne a este ktomu bezo mna :D
musí byť daná osoba v aute