Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri
  Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  roniiik
  26. apr 2019    Čítané 147x

  Buon Appetito! Alebo chuť Talianska od Hami

  Milé mamičky,

  s Dávidkom sme dostali možnosť vyskúšať novú radu produktov od Hami Viaggio d'Italia. Strávili sme "spolu" pár príjemných chvíľ a musím povedať, že sa rada vrátim ku každému, ale minimálne 3 produkty z 5 si v našej kuchyni vyslúžili čestné miesto.

  Ale, poďme pekne po poriadku.

  Hami priviezlo z rôznych oblastí Talianska kvalitné BIO potraviny od regionálnych dodávateľov a spojilo ich do naozaj kvalitných produktov:

  - Bio špaldu z oblasti Emilia-Romagna (špaldové sušienky),

  - Bio ryžu z oblasti Piemont - provincia Vercelli (ryžová nemliečna kaša),

  - Bio pšenicu z oblasti Apúlie a Toskánska (nemliečna krupica a mini cestoviny).

  Ryžová a krupicová kaša sú vhodné už od ukončeného 4. mesiaca a ostatné produkty od ukončeného 6. mesiaca. 

  Nedá mi, hneď na úvod nespomenúť ešte jednu (pre mňa veľmi) podstatnú informáciu a to, že všetky obaly produktov Viaggio sú certifikované logom LifeGate, ktoré zaručuje nulový dopad CO2 na životné prostredie!

  Toľko všeobecná teória, teraz prax a naše dojmy 🙂

  Naše testovanie sme začali po veľmi silnej brušnej viróze a rovno ideálnym produktom - Bio ryžovou kašou, ktorú som ozdobila banánom. Napriek tomu, že Dávid preferuje čisté chute, na prvý pokus mu kaša veľmi nechutila. Predpokladám, že to mohlo byť spôsobené aj citlivým bruškom po chorobe. Po pár dňoch sme sa k nej opäť vrátili a na večeru zjedol celú misku.

  Čo sa týka spracovania, obe kaše od Hami krásne a rýchlo reagujú s vodou alebo mliečkom. Netreba ich "hodinu" miešať a hrudky sa v nich robia len minimálne. Môžu sa použiť na zahustenie polievok, prípravu nemliečnej kaše s prevarenou vodou... 

  Veľmi ma prekvapila príjemná vôňa krupicovej kaše, nikdy som si ju neuvedomila pri príprave "klasickej" krupice. Je jemná, mierne nasladlá, taká, že máte chuť hneď si z tej kaše dať. Pritom má svoju prirodzenú chuť, žiadne pridané cukry, ochucovadlá a podobne.

  V našej domácnosti často robíme rôzne polievky, najradšej máme krémové z MioMat-u alebo poctivý domáci vývar. V každom prípade v nich musí byť poriadna dávka cestovín a preto sme sa písmenkovým cestovinám veľmi potešili. Pre mňa je to úplne retro a vrátila som sa do detských čias, keď sme si z nich skladali so sestrou rôzne nápisy a mali sme z toho neskutočnú zábavu :D 

  Prvá polievka, s ktorou sme ich vyskúšali, bola krémová mrkvová (keďže sa mi podarila redšia, zahustila som ju krupicou - tip som našla na zadnej strane obalu):

  Druhý v poradí bol už spomínaný zeleninový vývar (naozaj si na cestovinách v polievke dosť ulietavame):

  Na predošlej fotke v strede je obrázok nášho tretieho polievkového výtvoru a to zeleninovej polievky s krupicovými knedličkami. Spravíte si ich veľmi jednoducho: stačí jedno vajíčko, krupica a štipka soli. Najradšej ich máme v hráškovej polievke alebo práve v takejto, zeleninovej. Vyváram ich priamo v polievke (tesne pred dokončením) a stačí ich dávať malinké, krásne pri varení "narastú". 

  V testovaní sme mali aj mini kačičkové cestoviny. Musím povedať, že tento výtvor ma veľmi pobavil. Trochu som sa inšpirovala instagramom Klub maminek a kačičky som Dávidkovi pripravila s rajčinovým pretlakom, štipkou bazalky a pár hoblinkami parmezánu. Tento jednoduchý recept sa u nás veľmi ujal a po cestovinách sa doslova zaprášilo.

  A dostali sme sa k poslednému produktu z rady Viaggio a to Bio špaldové sušienky. Z nich už máme doma tretie balenie. Rada ich beriem na výlety, ktoré spolu často podnikáme a mám ich v pohotovosti aj pri kočíkovaní. Jeden nikdy nevie, v akej nálade sa dieťa zobudí, že? :D

  Sušienky majú tvar akurát do malej ručičky, ľahko sa rozplynú v ústach a zbytočne sa nedrobia. V porovnaní s ostatnými sušienkami, ktoré som ochutnala, majú len veľmi jemnú nasladlú chuť. A tak ich malému dám bez "výčitiek svedomia" 🙂 

  Takto sme sa vychystali na celodenný výlet do Malkia Parku.

  Myslím, že tento spokojný výraz hovorí viac ako 1000 slov 🙂

  No a ktoré tri produkty v mojej kuchyni odteraz nesmú chýbať?

  1. Špaldové sušienky, keďže Dávidkovi veľmi chutia.

  2. Písmenkové cestoviny - už sa teším, ako si z nich budeme s drobcom "písať".

  3. Krupicová kaša, pretože je lahodná a je to multifunkčný produkt, čo sa mi veľmi páči.

  Ďakujem Modrému koníkovi za možnosť zapojiť sa do tohoto testovania a pripomínam, že všetky produkty od Hami si môžete kúpiť v sieti a e-shope dm drogérie 🙂

  #test_hami_viaggio

  Môže sa oň takto tváriť? No hotová som z neho 😂 v každom prípade sušienky od Hami mu veľmi chutia, toto už je náš 3 balíček, zachraňovali nás aj pri črevnej viróze a sú v povinnej výbave na každý vylet 👌

  roniiik
  Správa bola zmenená    17. apr 2019    

  #test_hami_viaggio

  Zeleninové polievky sú u nás na dennom poriadku, malý ich ma rád, na 80% ich aj zje a nehrá sa s nimi. V pondelok sme mali zeleninovú s krupicovými haluškami (1 vajíčko a krupicová kaša od Hami, vyvariť priamo v polievočke - pozor narastú, takže ich stačí dávať do vody malé) a dnes vývar s písmenkami. No a ako vidno na fotkách, čím. Viac cestovín v polievke, tým lepšie 🤷🏼‍♀️ ako to máte u vás?

  #test_hami_viaggio

  Dnes sme si pripravili úplne gurmanske jedlo - Kačku alá Italia 😉😁 rozumej kačičkové cestovinky od Hami s rajčinovým pretlakom, bazalkou a troškou parmezánu.
  Priznávam, že toto jedlo nebolo úplne fotiteľné, ale chuťovo bolo veľmi mňam 😋

  roniiik
  Správa bola zmenená    13. apr 2019    

  #test_hami_viaggio

  Dnes sa chystáme na výlet, ideme pozrieť zvieratká do Malkia parku. No a keďže sa chystáme byť vonku dlhšie, nabalili sme si poriadnu desiatu 👌
  Tieto sušienky od Hami sú jemné, ľahko sa rozpúšťajú v pusinke a malému veľmi chutia. Niesú zbytočne presladené a to je 🔝 pre mňa!

  Užite si sobotu priatelia 💕

  #test_hami_viaggio

  Deň prvý - OBED

  Dnes sme si dopriali krémovú mrkvovú polievočku z Miomatu:

  4-5 menších mrkiev
  2-3 menšie zemiaky
  2PL kukuričnej kaše Hami na zahustenie
  Pre dospelákov ochutíme soľou a troškou chilli

  Plus sme si do nej vyvarili písmenká od Hami, u nás sú cestoviny v polievke povinná jazda. Vy to mate ako?

  Mňam 😋

  #test_hami_viaggio

  Deň prvý - Raňajky :

  Po črevnej viróze (a nielen po nej, samozrejme) je tou najlepšou voľbou na raňajky (kľudne aj na večeru) ryžová kaša, my sme ju doplnili a ozdobili banánom.

  #test_hami_viaggio
  Dnes nám konečne prišiel tento parádny balíček na testovanie!
  Keďže Dávidko prekonal dosť silnú brušnú virózu, začneme najskôr úplne jednoduchými receptami, a postupne vyskúšame "čo to dá"! Tešíme sa 👌

  (2 fotky)
  roniiik
  12. okt 2018    Čítané 179x

  Dojčenie je prirodzené a najjednoduchšie,alebo ako to bolo u nás

  Pôrodnica/šestonedelie!

  Už tri dni po pôrode v pôrodnici Dávid dostal prvýkrát umelé mliečko. Nie nemala som zranené bradavky, aj mliečko som mala,akurát nám to “superľahké” dojčenie nejako nešlo a malý plakal a plakal. 

  Ako prvorodička som sa spoliehala na rady a pomoc personálu pôrodnice, úprimne v tehotenstve som sledovala všetko,ale pripravovať sa na dojčenie má ani nenapadlo (veď je to také prirodzené :/ ).

  Dávidko sa od začiatku ťažšie prisával na pravý prsník a keď som sa na to pýtala sestričiek,povedali mi,že to bude veľkou bradavkou (nikdy som si nemyslela ani nevšimla že by som mala veľkú pravú bradavku ) a že sa nemám čudovať,možno kojiť ani nebudem (veď aj v rodine sme s tým mali problém). Uffff moje popôrodné hormóny sa zbláznili prvý krát. 

  Poprosila som ešte o pomoc laktačnú sestru,či by sa predsa na nás prišla pozrieť. A ona prišla! Na celých 5 minút! (Je mi jasné,že jedna laktačná sestra na celé šestonedelie je málo,ale pracovná doba od 7 do 14 tomu nenasvedčuje. Nehnevajte sa na mňa,ale myslím že by mala byť jedna na smenu. Potom by poradenstvo mohlo vyzerať trochu inak.) Odborným okom skontrolovala spôsob dojčenia,navrhla mi na pravú stranu inú techniku,názorne mi ukázala ako na to (rozumej prirazila malému hlavu na prso) a odišla s tým,že to bude ok. 

  Nuž nebolo, a ďalšiu noc už sme dostali UM. 

  Moje popôrodné hormôny sa zbláznili druhý krát. Ale malý bol spokojný a krásne zaspinkal,tak som sa snažila myslieť na neho a nielen na seba a na to,čo chcem ja. (Prosím, neukameňujte ma!)

  Doma!

  Doma sme pokračovali v dojčení a občasnom dokrmovaní s UM, detská obvodná lekárka nemala nič proti,zhodnotila to tak,že sa aspoň aj my viac vyspíme (nevyspali sme sa,malý bol hore á 1,5h či mal mliečko moje alebo umelé). 

  A ja som sa dostala do jedného kolotoča hľadania a skúšania a čítania a pátrania a snahy zachrániť dojčenie aspoň do prvého očkovania. (Myslím, že to bol aj môj spôsob ako prežiť prvé dni s bábätkom)

  Laktačné poradkyňe!

  Asi ako väčšina prvorodičiek som absolvovala predpôrodný kurz,kde nám bolo sľúbené aj laktačné poradenstvo. Po mojej prosbe o pomoc,mi zavolala staršia pani,ktorá mi povedala,že “literatúra popisuje tento problém ako častý u chlapcov” a mám vydržať a bude dobre. Žiadna osobná návšteva,žiadne reálne zhodnotenie stavu. 

  Pokus číslo dva: na webe som si našla laktačnú poradkyňu z nášho okolia.

  Prišla do dvoch dní,mierne nervózna, poplašená žena. Aj na mňa extrémne rýchlo a hlasno rozprávajúca. V skratke sme si povedali čo nás trápi,a malý začal plakať,veľmi ako len mini bábätka môžu od hladu (to si pani ešte stihla vybaviť telefonát :/ ). Aby som nebola iba negatívna,pani LP nám upravila polohu na dojčenie a to nám veľmi pomohlo,napísala zoznam čo musím dodržiavať,aké vitamíny užívať. Keď sa drobec neutíšil,hneď mi ho brala z rúk a ukazovala zaručené metódy na utíšenie dieťaťa,odprezentovala nám nosenie,nastavila nosič a odišla s tým,že sa jej mám ozvať za tri dni ako sme na tom. Všetko by bolo fajn,veľa ženám v okoli vraj pomohla,ale skutočne nemám rada prístup MUSÍŠ DOJČIŤ inak si zlá matka, MUSÍŠ USPAŤ DIEŤA DO 15 MIN OD ZOBUDENIA inak mu ničíš nervovú sústavu, MUSÍŠ MUSÍŠ MUSÍŠ a NESMIEŠ si hovoriť,hlavne že je bábo najedené a spokojné ! To už nikdy NESMIEŠ povedať! A v ŽIADNOM prípade mu nesmieš dávať fľašu,keď musíš tak prikrmuj cievkou!!!!

  Po “kontrole” kedy zhodnotila,že je evidentný pokrok z našej strany a že sme sa maximálne zlepšili,mi povedala že ju už nepotrebujem a odišla. Spolu s mojimi 100€ za obe sedenia. 

  Problém bol,že sa nezlepšilo nič,malý pil umelého mliečka čím ďalej tým viac a mne produkcia mliečka stále klesala aj keď som poctivo dodržiavala všetko čo mi bolo nakazané. Okrem nastrihnutia uzdičky - pri pomyslení na to,že malému spôsobujem vedome bolesť sa mi popôrodné hormóny zbláznili tretí krát a asi najviac. 

  Od prvého sedenia som užívala Senovku a Benedikt, ricinus communis 5ch, pila laktačné čaje a hroznové šťavy,dojčila som od začiatku na požiadanie,varila a jedla som rascovú polievku,naučila som sa malého nosiť v šatke,......a bola som v permanentnom strese,plakala som asi tak 20xdenne a cítila som sa ako najhoršia matka na svete! 

  Druhá laktačná poradkyňa s ktorou som sa stretla (úplnou náhodou),bola miernejšia verzia prvej pani LP,samé musíš a nesmieš a opäť nástrih uzdičky rovno s kontaktom na doktora. 

  Tak sme mu teda zavolali,objednali sa a tento zákrok absolvovali. Pán doktor bol veľmi príjemný človek,ktorý nám vysvetlil,že nastrih v prípade tuhšej uzdičky je dobrý aj do budúcna kvôli výslovnosti (nuž keď bude mať raz Dávid podrezaný jazyk,nebudem sa môcť čudovať :D ). Drobec zákrok mierne oplakal (oveľa menej ako očkovanie - pre porovnanie) a hneď pri prvom prisatí mi doslova zaprašťalo v krku,aký mal zrazu ťah. Super, ale ani po týždni sa zázrak nekonal. Dieťatko už pol na pol MM a UM,mama na nervy,ocko na nervy z mamy a tak dokola. Ku všetkým liekom,bylinkám a čajom a šťavám som pridala ešte odsávanie pomedzi kojenie na zvýšenie produkcie. 

  Musím sa priznať,prestávalo ma to baviť, snaha o dojčenie ma unavovala, nervovala a to nehovorím o peniazoch,ktoré sme investovali. 

  Posledný pokus!

  To sme si povedali,keď sme ešte pridávali poslednú “radu” od LP - kontakt koža na kožu (aj dovtedy som dojčila len v podprsenke a malý v plienočke),len sme si “vymysleli” intenzívnejší prístup. Po večernom kúpeli som si synčeka prikladala len v plienočke na hrudník, on si našiel bradavku,on sa prisal a zaspal. Áno,taký domáci “bonding”. Drobec dokázal zaspať tak tvrdo,že sa neprebral ani na obliekanie do pyžamka a už to bola veľká novinka! 

  Neviem presne,ktorá časť zabrala najviac,či celé KOMBO (ako to občas volám),alebo nástrih alebo kontakt koža na kožu. Faktom je,že presne na druhé “mesiacoviny” bol Dávid prvýkrát, prvý deň len na mojom mliečku. 

  Teraz má 9 mesiacov a je to krásny a silný,veselý chlapček. Stále dojčený, viete ešte nás pár očkovaní čaká ;) a s MM sa vraj zvládajú lepšie ;)

  Hlavný dôvod prečo som snahu o dojčenie nevzdala, bol práve Dávid, nie to,že by som si myslela,že to je jediná možnosť, že UM je zlé a podobne. Skutočne nepatrím medzi totálne vyhranené matky bud MM alebo nič! Ale Dávidko mi pri pohľade na prso pripomínal hladné vtáčatko,oči dokorán,pusinka dokorán a ten jeho radostný pokoj keď sa prisal,nuž nevedela som mu odolať,dokonca prso neodmietal ani po fľaške a to sa až tak často nestáva, v tom sme mali aj poriadny kus šťastia. 

  A prečo to sem píšem? Možno sa v tomto článku niektoré nájdete a budete rady,že v tom nieste samé, možno sa rozhodnete zabojovať (získate kontakt na LP (stretli sme ešte tretiu a to je žena,ktorú Vám môžem len a len odporučiť), dobrého lekára na uzdičky, tip ako na to), možno budete šťastné,že vy ste to takto nemali,možno ma budete mať za blázna :D,.....ale aj také bývajú začiatky materstva ;) 

  roniiik
  11. máj 2018    Čítané 325x

  Zdravé zúbkovanie

  Pred pár týždňami mi padol do oka na instagrame príspevok od jednej ambasádorky,ktorá veľmi preveľmi chválila hryzatka a hračky z prírodnej gumy. Vravím si,super, hryzátka potrebujeme, zuby sa nám tlačia idem pozrieť cenu. 

  Baaaaac skoro som pri tom počítači odpadla. Uf take peniaze za hryzatko? Vážne? Čo je zo zlata? 

  Ale ako správna “premotivovaná” matka, som si povedala,že im dám šancu a čo to si o nich prečítam,kým ich úplne zavrhnem (pôvodný plán). 

  - 100% prírodné (kaučuk)

  - ručne robené (toto ja môžem 👌🏻🔝 )

  - netoxické (bez PVC,BPA,.....)

  - vyrobené v Maroku (konečne nie Made in China)

  - certifikovaná kvalita

  Toto je len časť toho čo som si o značke Oli & Carol našla a priznávam zvedavosť ma premohla.

  Balíček dorazil včera a do týchto hračiek som sa zamilovala nielen ja, ale našťastie aj môj maly Dávidko 😍 Hryzátka sú mäkkulinké, do detailu prepracované, krásne farebné.

  Takže milé mamičky,ak hľadáte kvalitnú a zároveň krásnu hračku pre vašu ratolesť, Oli & Carol by aj pre Vás mohla byt tá správna voľba 🔝👌🏻😀