ako citam a pocuvam vsade same kvaskovanie, normalne rozmyslam, ze sa aj ja necham strhnut davom a vyskusam 😍 co vsetko zvyknete piect? kde by som nasla dobre recepty? na makovky, chlieb, rozky a pod??
Je tu aj skupina pecieme s kvaskom 🙂
@adka_pajerska uz si aj skusala nieco piect?
@margaretka_ idem kuuk 🙂
@sandrahi mas kvasok? lebo vyroba trva 14 dni
@sandrahi ja ho mám len 2den založený 😊
@sandrahi po 2dnoxh zatiaľ vyzerá takto
Ja tiež mám druhý deň a neviem asi ho mám zlý 😅
@adka_pajerska ja tam nemám bublinky čím to je
@79viktoria79 mamka mi slubila, ze od nejakej kamosky mi zozenie za lyzicu 🙂
@janynkaaa máš ho na teplom mieste?vela založí od múky niekedy sa bublinky objavia až po 3-4dnoch.A nemáš ho veľmi husty?aj vtedy ťažšie fermentuje
@adka_pajerska mám ho na linke v kuchyni ,teplo tu je dosť
@janynkaaa treba mu ešte čas👍



Aj ja som sa nechala strhnúť 😁😁 mám 2zalozeny kvások a uvidíme čo z neho bude😊👍