Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  sassannka
  Správa bola zmenená    6. nov 2020    

  Šijem už trištvrte roka a konečne, až dnes, prišiel čas spraviť niečo pre seba 🙏
  Najfrekventovanejší odev za posledných 6 rokov - tepláky 😃

  sassannka
  Správa bola zmenená    21. okt 2020    

  INZERÁT STIAHNUTÝ 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

  Maminky pozor na bazár užívateľky @selbiii !!!!
  Ponúka o.i. šatku na nosenie detí za lákavé peniaze, fotky sú však stiahnuté od inej užívateľky FB, nie sú jej vlastné! Toto zaváňa podvodom, nenechajte sa nachytať! Inzerát bol niekoľko krát nahlásený viacerými užívateľkami a už sa objavilo aj negatívne hodnotenie k inému inzerátu. Pani chce predávať veci, ktoré nemá, fotky kradne, profil je nový, buďte obozretné.
  Prosím zdieľať, nech sa niekto nenachytá.

  (2 fotky)
  sassannka
  23. sep 2019    Čítané 227x

  Ten najlepší dovolenkový odpočinok s Annemarie Börlind

  Do súťaží o testovania sa nezapájam, no tentokrát som spravila výnimku. Oslovila ma luxusne pôsobiaca kozmetika Annemarie Börlind, ktorá sľubovala prírodné zloženie, extra dávku hydratácie a pomoc s bojom proti prvým vráskam. Popravde, ani vo sne by mi nenapadlo, že môžem byť vybratá. Nereálne sa stalo skutočnosťou a ja som stála pred dilemou, ako zladiť testovanie s našimi cestami, na ktoré sme sa chystali celé tri týždne, teda v čas testovania. Karty boli zamiešané, tím Modrého koníka nám vyšiel v ústrety, a tak som sa dostala k vytúženému balíčku, ktorý so mnou precestoval 2500 km 🙂 Rozhodla som sa hneď na začiatok nechať všetku svoju pleťovú kozmetiku doma a testovať naplno! Áno, bol to trochu risk. S výsledkom sa rada podelím. 

  Prišla stuhou previazaná škatuľka... A v nej luxusná, prírodná kozmetika Annemarie Börlind. Čo konkrétne? 

  1. Aquanature system hydro, osviežujúca čistiaca pena pre čistenie a hydratáciu pleti, TOP produkt testovateliek. Ódu na túto penu sme mohli čítať celý prvý týždeň. Ako aj všetky ostatné produkty obsahuje výťažky z rastlín z certifikovaného organického pestovania, minerálnu vodu bohatú na stopové prvky, je bez minerálnych derivátov a bez živočíšnych výťažkov. Vďaka pumpičke sa jednoducho nanáša, jemne vmasíruje prstami do pokožky a následne umyje. Pleť zanecháva čistú a hydratovanú. Také jednoduché 🙂 Svoju úlohu splnila dobre, naozaj si poradila aj zo zvyškami make-upu. Čo mi však trochu prekážalo, bola jej vôňa rastlinných výťažkov, ktorá sa mi zdala byť trochu vtieravá. A v neposlednom rade plastový obal. Podľa mojich kritérií ostala táto pena jediným produktom, ktorý by som si z balíčka nekúpila a uprednostnila tuhé mydlo. Veľký priestor pre Annemarie Börlind, pleťové mydlo si prosíme!

  2. Beauty shot vitamin energizer, koncentrát pôsobiaci na unavenú pleť, revitalizujúci a osviežujúci pokožku. Tento vitamínový zázrak sľuboval viditeľné výsledky starostlivosti už za krátky čas používania. Koncentrát som používala večer po vyčistení pleti. Budem úprimná, počas dvoch týždňov testovania na mne viditeľné výsledky nezanechal. Slovami klasika: Mladú zo mňa za dva týždne nespravil 😀 Patrí však k naoko nenápadným produktom starostlivosti, ktoré aj bežný krém dokážu podvihnúť na vyššiu úroveň. V lete som uvítala okamžitý osviežujúci efekt po nanesení. 

  3. 2-fázový hyalurónový shake, sérum sľubujúce stimuláciu vlastnej tvorby kyseliny hyalurónovej, vypĺňanie vrások a hydratáciu. Do tretice sme sa dostali k môjmu obľúbenému produktu, ktorý získa trvalé miesto v mojej kozmetike. Bola to láska nielen na prvý pohľad, ale aj dotyk. Sérum obsahuje dve zložky, ktorých zmiešaním sa vytvorí zmes jemná ako obláčik a napriek olejovej zložke nie je vôbec mastná. Hydratáciu cítiť po prvom nanesení. Potešil ma aj sklenený obal. Ako bonus je vzhľad pripomínajúci more, aha: 

  4. Aquanature system hydro, vyhladzujúci denný krém s obsahom kyseliny hyalurónovej pre hydratáciu a ako ideálny podklad pod make-up. Krémik je ľahký, dobre sa rozotiera, zanecháva svieži pocit. Vôňa mi tentokrát vôbec nevadila. Hydratuje skvelo, napriek tomu nezanecháva mastný pocit. Make-up je vďaka okamžitému vstrebávaniu možné naniesť ihneď. Chválim sklenený obal. K dokonalosti mu podľa mojich kritérií na denný pleťový krém chýbala UV ochrana. 

  Celkové hodnotenie

  Tak, ako som sa tešila kozmetickému balíčku, rovnako sa aj v závere testovania teším, že som mohla byť jeho súčasťou. Kozmetika Annemarie Börlind určite presvedčila svojou kvalitou, prírodnou filozofiou a luxusným zložením. Hneď na začiatku testovania som sľubovala záverečné resumé 🙂 Tak nech sa páči, bez filtra, poďme sa pozrieť, čo sa stalo s mojimi vráskami okolo očí: 

  No... Vidíme, že som sa na dovolenke opálila 😀 Aj to, že vrásky na opálenej pokožke vyniknú a najmä, že nie je dobrý nápad fotiť si vrásky pri smiechu! 

  Dobré ráno, Slovensko! Upršané a hydratačné!

  Návraty domov bývajú rozporoplné. Nie je čo obliecť, nie je čo jesť, domácnosť sa zmení na horu vybalujúcich sa vecí a práčko - sušičkový kolobeh trvajúci dva dni... Aspoň u nás určite! Nič nie je však také akútne, aby som si nedopriala chvíľku pre seba. Poznáte lepší spôsob štartu do nového dňa, ako s umytými vlasmi a ošetrenou pleťou? Dnešné ráno sa nesie v znamení hydratácie vďaka krému Annemarie Börlind Aquanature system hydro. Napriek vysokej hydratácii ostáva pleť jemná, bez mastného pocitu. Krém je ľahký a rýchlo sa vstrebáva. Bonus pre eko žienky: obal zo skla!👌

  #test_annemarieborlind

  (2 fotky)

  Óda na 2-fázový hyalurónový shake

  Mojim obľúbeným prduktom z testovania je, bezpochyby, toto pleťové sérum. Obsahuje dve fázy, ktorých pretrepaním vznikne hydratačná 💣 pre smädnú pleť. Napriek olejovej zložke nie je vôbec mastný. Obsah botanickej kyseliny hyalurónovej je vhodný aj pre vegánov 👍(vedeli ste, že kyselina hyalurónová v kozmetike býva živočíšneho pôvodu?) Sérum nielen hydratuje, ale aj pôsobí proti vráskam! Ako odporcu plastov ma teší sklenený obal. 2-fázový hyalurónový shake je zázračný krok v starostlivosti, ktorý aj z bežného krému spraví luxusný produkt pre pleť.

  Používate pleťové sérum aj vy, prípadne, vedeli by ste si jeho použitie v bežnej starostlivosti o pleť predstaviť? Odpovede odmením 💕

  #test_annemarieborlind

  (2 fotky)

  Dobré ráno, Slovensko!
  Dobré ráno, Modrý koník!

  Po počiatočných peripetiách s dodaním testovacieho balíčka sme zakotvili v "našej" ľudovej destinácii. Pozdravujeme z Makarskej 🌞 Slnko, more a prírodná kozmetika Annemarie Börlind sľubujú očistu tela, pleti aj mysle 🏖💃🍹 Niet lepšieho načasovania na toto testovanie!

  #nofilter

  Citlivá, smädná pleť so sklonom k lesku v T zóne. Po umytí a následnom neošetrení je napnutá a suchá. Zanedbanie starostlivosti - čistenie - tonizácia - sa vždy "odvďačí" vyrážkou. Na brade, čele a po stranách nosa sa rozširujú póry. Úsmev odhalí drobné vrásky v okolí očí. Taká je moja pleť na začiatku testovania. Svoju bežnú starostlivosť vymieňam za túto štvoricu:
  1. Aquanature system hydro, osviežujúca čistiaca pena pre čistenie a hydratáciu pleti,
  2. Beauty shot vitamin energizer koncentrát pôsobiaci na unavenú pleť, revitalizujúci a osviežujúci pokožku,
  3. 2-fázový hyalurónový shake, sérum sľubujúce vypĺňanie vrások a hydratáciu,
  4. Aquanature system hydro, vyhladzujúci denný krém s obsahom kyseliny hyalurónovej pre hydratáciu a ako ideálny podklad pod make-up.

  #test_annemarieborlind

  Aké budú výsledky testovania? Bude efekt len pocitový, alebo aj vizuálny? Sama som zvedavá. A vy?

  (2 fotky)

  Testovať či netestovať? To je otázka.
  Do testovania som sa prihlásila náhodou. A rýchlo na to zabudla 🙂 O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som dostala správu o výhre. Dvakrát som si ju musela prečítať, aby som uverila 💃 A potom prišlo zistenie, že my vlastne odchádzame na tri týždne preč... Čo teraz? Asi na mikrosekundu som uvažovala výhru prenechať inej šťastlivej žienke... Fakt mikrosekundu... Vďaka môjmu vždy ochotnému manželovi a pohotovému tímu Modrého koníka sme balíček šťastlivo dostali tam, kde patrí. Teda ku mne! Kam so mnou vycestoval a čo so mnou spravil? Všetko prezradím v pravý čas!

  #test_annemarieborlind

  sassannka
  12. dec 2018    Čítané 580x

  Už som sa s ním lúčila

  Život s uplakaným bábätkom je každodenný boj.  Boj o to, dostať do seba aspoň nejaké jedlo, o odchod na WC, o sprchu po náročnom dni. Lebo celý deň ste dieťa a vy jednou osobou.  

  Už prešiel čas dojčeneckých kolík,  refluxovým deťom sa tiež uľavilo,  nervová sústava by mala byť vyzretá, s príkrmami ste tiež začali,  ekzém riešite a je celkom na ústupe,  len vaše dieťa nevníma,  že je niečo lepšie a neprestáva plakať. Len plakať?  To nie je dobré slovo. Vaše dieťa sa zadúša,  reve ako o život,  celé červené a spotené,  zúfalo vreští o pomoc, kým príde láskavá náruč mamy,  až potom dokončí vzlykaním,  nervózne ťahá cumlík,  oprie si hlávku o vašu hruď a smutne hladí do neznáma.  "Aký je kľudný", hovoria vám všetci.  A pritom je smutný. Čo to nevidíte?  Zúfalo smutný,  hračky ho nebavia,  smiať ste sa ho ešte nepočuli a úsmev získate málokedy.  Takmer nikdy. Smutné dni.

  A čo ak je to predsa mliekom? Aj sa vám zdá,  že trochu pochudol. Boj o výlučné dojčenie ste vyhrali. Čo ak predsa len hlad?  Nie je na čase,  skúsiť niečo viac? 

  Vypil asi 90ml. Chutilo mu.  A ostalo ticho.  Úplné.  Vaše dieťa stíchlo, hojdá  sa v kresielku (po prvý raz!) a vyzerá spokojne.  Celú hodinu.  Tak predsa! Ach, ja hlúpa, veď stačilo dať mu fľašku! Plamienok pochybnosti ostal. Nedovolíte manželovi,  vziať ho na prechádzku a so záujmom čakáte,  čo sa bude diať. Začalo to po hodine masívnym zvracaním.  To ťažké umelé mlieko! Neveriacky prezliekate naskrz mokrého syna.  Zdá sa to,  či ozaj zbledol?  Zle mu je, veď iste.  Ale pery, veď sú modré!  Neveriacky beriete bábo do náručia a pozorujete jeho odraz v zrkadle.  Príde manžel.  Ale kdeže,  vracia sa mu farba! A s ňou červená vyrážka okolo ústočiek.  Postupuje rýchlo.  Už viete,  že je zle. Duchaprítomne kvapkáte Fenistil a voláte do nemocnice.  Po Sunare? Netypické.  To by mal len hnačky.  Isto ste nezmenili prací prášok?  Čo ste mu dali jesť?  Chodiť netreba,  to prejde samo. Ach, ja hlúpa!  Nedávajte si v duchu.  Bolo vám to treba! 

  Sotva ste dovolali a dieťa je už v jednom plameni. Taká rýchlosť!  Cez bledé vlásky presvitá krvavočervená hlavička.  Tvár napuchnutá ako lopta a cez navreté očné viečka nedokáže otvoriť oči.  Len tenká štrbina. A dieťa nereaguje.  Veď on vôbec nereaguje!   A vtedy vám dochádza... Alergický opuch dýchacích ciest sa nedokážete pretlačiť umelým dýchaním... Vaše dieťa môže umrieť v tomto okamihu... Stane sa to? A čo potom? Mali ste ho a čo keď... už viac nebude? 

  Operátorovi tiesňovej linky nebolo veľa treba.  "Pani, adresu!" skríkol do mojich slov. Nepýtal sa už viac na nič... polročné dieťa,  alergická reakcia,  nereaguje... lekár je na ceste k vám...

  Na záchranku sme čakali dlhých 40 minút.  Och, keby sme to vedeli! Išli by sme autom.  Ale báli sme sa. Čo keď po ceste...? A posádka bola predsa v našom meste.  Mala tu byť o 5 minút... Nebola... Snáď iný výjazd.  

  Dieťa pomaly odpuchalo a červeň ustúpila. Prišlo k sebe. Ostala len vyrážka.  Možno dobre,  že ideme aj tak do nemocnice.  Možno zistia,  prečo plače.  Nezistili.  Vlastne ani neriešili.  Ani to, že sa vám zdá,  že chudne.  Zasmiali sa. Veď je ho predsa dosť!  Žeby bolo predsalen všetko v poriadku? Máte náročné dieťa, viete.  A s alergiou na mlieko.  Hádam preto? Možno,  asi... Ale niečo sa zmenilo. Bála som sa. Sľubovala. Už nikdy sa nebudem sťažovať,  že plače.  Len nech je zdravý! Veď už dáte pozor.  A naozaj.  Bezmliečnu diétu držíte aj vy. Ekzém zmizne, nafukovanie bruška tiež,  no dieťa neprestane plakať.  Už sa na to nesťažujete,  sľúbili ste si... Ale... Ale na jeho plač sa nabaľujú ďalšie problémy...

  Pomóóóc, môj malý stojí pred zrkadlom a dáva sám sebe pusinky 😂

  Dobré ráno, Modrý koník! My už sme stihli nalepiť rybičky na sprchový kút 🐧

  Raz som tu narazila na jednu žienku, bola to onkologická pacientka a kvôli operácii nemohla mať vlastné deti. S manželom zvažovali adopciu. Vyšívala svadobný obraz krížikovým stehom. Prosím, neviete, kto to bol? Neuložila som si ju a rada by som vedela, ako sa má...

  Žienky, SOS, dostala som na Vianoce nový mobil a napriek tomu, že som mala všetky kontakty uložené na SIM, prenieslo mi ich asi len 10 naposledy uložených a ostatné ostali nepochopiteľne v starom telefóne. Opakujem, uložené boli na SIM, nie v telefóne. Predtým som takýto problém nikdy nemala. Vie mi niekto poradiť, čo robiť, aby som nemusela pracne opisovať 300 kontaktov?

  Vianoce s rotavírusom sme fakt nečakali ☹ Chudáčik sa ide od včera vygrckať z podoby ☹

  Ako bezdetná som mala veľa teórií o rodičovstve, čo ako treba, ako bude a ako to robiť najlepšie. Nikdy, naozaj nikdy by ma ani len vo sne nenapadlo, že by existoval dôvod, pre ktorý by som nekojila svoje dieťa. Hold, stalo sa, nech som robila, čo robila, nikdy som zo seba viac, ako 30ml mlieka nedostala. A že to boli muky, nočné vstávania, aj keď drobec sladko spal, odsávania, neustáleho prikladania, doplnky stravy, pozitívneho myslenia až - až a želaný efekt nikde. Tak veľmi som túžila po tom, aby synček dostal materské mlieko, že som ho zháňala aj inde. Žiaľ, s maminkou, čo mala nadprodukciu a nosila mliečko do pôrodnice sme sa časovo minuli. Rozhodené siete nepomáhali. Bola som taká zúfalá, že pri pohľade na dojčiacu ženu som len zťažka odolávala nutkaniu na kolenách ju prosiť, aby dola aspoň cucnúť aj tomu môjmu drobátku. Nuž, čo, kde už je to teraz, vyrástli sme aj na krabiciach a synček je, našťastie, hravé, krásne, zdravé a prospievajúce dieťa. A zrazu až teraz, pri potulkách koníkom, narazím na maminu z okolia, ktorá je ochotná posúvať svoje materské mliečko. Že ako fajn, pomyslím si, pre maminy, ktoré sú na tom tak, ako som bola ja. No zrazu cena - 20 eur za liter. To akože vážne??? Pri predstave môjho syna, pijúceho v cca mesiaci 120 -150ml x 5 - 6 dávok denne sa mi vážne točí hlava. Pre dieťa len to najlepšie, ale na toto by som fakt nemala, veď to mlieko by nás vyšlo mesačne viac, ako hypotéka na dom!!! Vivat, farmaceutický priemysel a vaše náhrady za mlieko, ktoré sa mi zdali byť predražené. A zodpovedne prehlasujem, že až ja budem mať niekedy nadprodukciu (prosím - prosím, nech sa tak stane, klop klop klop), veľmi rada ponúknem svoje mlieko iným bábätkám, s láskou a zadarmo.

  "Ten, kto dbá o vlastné šťastie, býva často nešťastný a najšťastnejší sú tí, ktorí dbajú o šťastie druhých"
  Viem, že náš prezident býva vnímaný kontroverzne, no ďakujem mu za tento výrok. Takéto sme aj my, mamy. Povyšujeme šťastie našich detí nad svoje vlastné a tešíme sa, keď majú radosť oni. Naše zlatíčka 💕 💕 💕

  No nemiluj ich, keď sa milujú 👫 🐾 💕

  #spamujeme

  Vskutku sofistikované využitie záhradných nožníc 💋 💣 🐾 👍💙

  #materska_demencia ???

  Pri trhaní buriny v záhonoch sa mi podarilo zrušiť okrasný ker. Sama som ho tam na jar zasadila!!! OMG, dúfam, že to prežije :-/ 💣

  #perlymojhomuza

  Tak si to predstavte: Doma bordel ako v tanku, pri malom sa mi nedá nič robiť, lebo všade vlezie, všade je, všetko vyhádže atď... Tak som poslala svojho muža, nech ho zoberie von, že aspoň poupratujem... Tak kmitám, nakladám umývačku, spratávam obsah skriniek a zásuviek a zrazu počujem cez okno susedu, ako sa pýta manžela, že kde máte maminu? A on spotí: Zobral som malého von, nech si trochu odpočinie!!!
  No nezabili by ste ho???!!!

  Najskôr povyhadzoval všetky loptičky z ohrádky a teraz ich nosí po jednej do pračky. Čo z toho vyplýva? Mama si môže dať kávu!

  Dnes mám #30 - no a čo? 😀 👌🍷🍺 ❤️

  Ženy, ja už to bez tej sušičky fakt nedávam - včera som len tak prehodila uterák z pračky, nech vyschne a dnes ho chytím - tvrdý, drapľavý, hrubý, fúúúj, letel zase do prádla. Tie, ktoré váhate nad jej kúpou, nie je o čom.

  Viem, že tohoto bude dnes plný Koník a viem aj to, že to môže byť nakoniec celé inak - ale ženy, ja keby som si takto vyzdvihla dieťa z jaslí, tak ich tam asi tiež zbijem!!!

  Manžel zase perlil:
  Ja: Myslíš, že u nás bude niekedy poriadok?
  On: Bude. Ale až keď pôjde malý na internát.
  😀 😀 😀

  Odpadla som!!!

  "Manželstvo je práve o snažení sa...
  Dokonca aj milovať sa treba snažiť. Manželstvo je vysoká škola lásky a tréningové centrum charakteru človeka. Obávam sa však, že táto snaha by bola márna, ak by bola len jednostranná."

  Aký krásny citát som teraz našla od neznámeho autora v diskusii 🙂 Klobúk dole!

  Maminky, malý mi doteraz pekne papával, no v poslednom období mi zje len to, kde sú mrkva a rajčiny (pretlak) a pečivo... Šošovicu, špenát, zelenú fazuľku, tekvicu úplne miloval a zrazu absolútne odmietanie, zavretá pusinka, čo do nej dostanem, to vytlačí. Je to bežné, že sa dedičkám v roku menia chute? Myslíte, že mi to začne znova papať po čase?